Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) Spirit válasza flavio (#145) üzenetére


Spirit
őstag

Akkor lehetséges módosítani, ha az rendszer engedi? UPC online szerint a váltás utáni hétfőtől lehet. Ez azt jelenti, hogy előtte a rendszer sem engedi?Mert akkor megnézném, és már adnám is le a rendelést.

[ Szerkesztve ]

(#152) Spirit válasza Csabee. (#147) üzenetére


Spirit
őstag

A router memóriakezelése nem ideális, esetleg hardveresen gyenge. Típustól függően vagy csere, vagy firmware frissítés.

(#153) flavio válasza Spirit (#151) üzenetére


flavio
tag

Én ezen a felületen rendeltem meg [link] UPC online nem kérdeztem és telefonon sem érdeklődtem csak simán megrendeltem,szolgáltatás keresőben még nincs benne a település ahol lakom de megrendelésnél rögtön kidobta az adataimat. Utána regisztráltam a www.dijnet.hu és azon belül számlakibocsátói regisztrációt készítettem amit még aznap vissza igazolt a UPC!

(#154) Jim74 válasza Csabee. (#147) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nekem anno volt olyan problémám, hogy Rubicom-os területen (jelenleg már DIGI), állandóan szakadt a WLAN kapcsolat. A router egy linksys volt, de nem a sokat dicsért WRT54GL típus. Miután lecseréltem WRT54GL-re a routert érdekes módon megszűntek a szakadások. Természetesen a jelszint a régi routernél is tökéletes volt, ennek ellenére dobálta a kapcsolatot.

Ha tudsz, akkor kérj valakitől kölcsönbe egy másik routert kipróbálni, hátha megoldja problémádat.

(#155) Csabee. válasza Spirit (#152) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Köszi én is erre tippelek! Elszállt felette az idő, egy Linksys BEFSR41 V3 típusú szörnyetegem van, 8évig nincs stop ment /megy, így szerintem már az árát behozta, most megérett egy gigabitesre való cserére!

Jim74: köszi!

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#156) Spirit válasza Csabee. (#155) üzenetére


Spirit
őstag

Ezen az oldalon nézelődj szerintem, ha új routert vennél.
[link]
Amennyiben 200mbit fölött tud wan-to-lan portra, az már bekapcsolt tűzfallal, stb. tuti tudni fogja akár a 120mbit-et. Ha rákattintasz az adott modellre és van belőle teszt a max egyidejű kapcsolatok számát érdemes még nézni. Nekem egy D-link Dir-655-öm van, ami 260mbit körül tud(lan-to-lan 1,3gigabit, de ott ugye nem kell NAT-olni), és max 200 kapcsolat egyidejűleg.2 éve nincs kikapcsolva, sosem lassult be folyamatos terhelésnél sem.

[ Szerkesztve ]

(#157) Spirit válasza flavio (#153) üzenetére


Spirit
őstag

Köszönöm válaszodat, ránézek én is, engem csak csütörtökön állítottak át.

(#158) Csabee. válasza Spirit (#156) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Okés, szétnézek, kár hogy tp-linkn nincs a listán!

Kell vennem routert mert már túl régi a routerem sajnos..

Üdv: Csabee.

(#159) Spirit válasza Csabee. (#158) üzenetére


Spirit
őstag

A 1043-as Tp-link-kel jó tapasztalatok vannak, nyugodtan megveheted.Valahol 150mbit körül tud úgy olvastam. Természetesen helyi hálón továbbra is gigabit.

[ Szerkesztve ]

(#160) Csabee. válasza Spirit (#159) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Okés!

Neked stabil amúgy az internet sebességed napközben? Nekem a feltöltés az tök stabil az mindig megvan speedtesten 3mbit , de a letöltési oldal most nekem 3 mbit-et ír :DD

Üdv: Csabee.

(#161) Spirit válasza Csabee. (#160) üzenetére


Spirit
őstag

Letöltés-ből mondjuk 70%-ban megvan a 30mbit, estefelé is, bár időponttól függetlenül van, hogy leesik akár 10-re is. Mindenesetre teljesen rendben van. A feltöltés már más tészta, 3mbit-et kötés után pár perccel mértem csak(3,05), azóta 2,7 körül járt, tegnap óta pedig 2,4-2,5 fölé SOHA nem megy.
megrendeles.upc.hu-n belépés sikeres, de valami hibát ír, nem dob fel ajánlatot. Most meg elő se jön az oldal.

Jah és ha egyszer akarsz beruházni valami igazán bika routerre, akor vegyél egy Netgear WNDR3700-at. Ha nem döglik meg, évekig elfelejtheted, hogy rouetered van. Hardveresen brutálisan erős, és nagyon gyors. 25k körül kapható. Annyira végülis nem drága, de a 450mbit-es wan-to-lan értéket még sok évig nem fogja átlépni egyetlen szolgáltató sem.

[ Szerkesztve ]

(#162) flavio válasza Spirit (#161) üzenetére


flavio
tag

Az oldallal van valami mert csak simán a megrendelésre megyek be sem tölt,ha nem vagy még benne a rendszerbe sajnos addig nem fog feldobni ajánlatokat szerintem!

(#163) Csabee. válasza Spirit (#161) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Nem szükséges olyan erős router :) Jó lesz az a tp-link , meg is rendelem!

Üdv: Csabee.

(#164) kirkri válasza Csabee. (#163) üzenetére


kirkri
addikt

Én két hete vettem ilyet, egyelőre teljesen jók vele a tapasztalatok.
Bár 120 megás netem csak szerdától lesz, így az igazi teszt csak ezután következik.

21 éve a Prohardveren! ™

(#165) T 1000


T 1000
aktív tag

Húú de jó hogy van ilyen fórum. Lehet nem ide tartozik, de szétvetd az ideg: 60 megás UPC netem van. A neten a Battlefiled 2-t játszom több mint egy éve. Kb 3 hete kezdődött hogy a szerverek ledobálnak a "Your connection to the server has been lost". Újratoltam a Windows-t, a játékot, de a helyzet azóta sem jobb. Felhívtam a UPC-t , de csak annyit tudtak mondani hogy a netről nem szakadtam le.

Ami feltünt hogy feltünően magas a pingem, valószinűleg ez a baj. Ez mitől lehet. Pl európai szervereken 2-300-as a pingem, ami időnként elszáll, több ezresre, valószinű ilyenkor szakadok le a szerverekről. Bármilyen szerveren játszok ugyanez a gond és csak kb 3 hete kezdődött. Mi lehet a gond?

(#166) villamos válasza T 1000 (#165) üzenetére


villamos
őstag

Nemrég egyik napról a másikra az upécé átvett egy csomó ügyfelet a fibertől, mivel megvette a hálózat egy jelentős részét. Lehet hogy így együtt már jobban leterhelik a külföldi sávszélt.
Egyébként a volt fiberesek közül is panaszkodnak, illetve említették, hogy jelentősen megnőtt a pingjük külföld felé, mióta a jupiszi átvette őket.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#167) T 1000 válasza villamos (#166) üzenetére


T 1000
aktív tag

És ez már mindíg így marad? Az hogy lehet hogy ez a probléma csak engem érint, a többiek gond nélkül tudnak játszani?

(#168) zoo8800 válasza T 1000 (#167) üzenetére


zoo8800
veterán

Most néztem egy speedtestet külföldre, New Yorkba kb. ugyanannyi a ping, mint korábban, csak a sebesség nőtt:

Néztem Honolului servert is, na az az eredmény már nem ennyire fényes...

rip and tear, until it is done

(#169) Caleb_


Caleb_
csendes tag

XXII kerben volt akinek tegnap du/este nem volt nete?

Csak mostanában reggel jött vissza.

(#170) Bagira01


Bagira01
veterán

Hát nem tudom hogy lesz itt átállás jövő héten, se modem se semmi. Elvileg 22-ig meg kellett volna jönnie, de nem jött :U

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#171) Teaway válasza Caleb_ (#169) üzenetére


Teaway
veterán

Nálam minden OK, nem volt szakadás.

Nincs itthon csokid??

(#172) villamos válasza zoo8800 (#168) üzenetére


villamos
őstag

Nekem T-vel 47msec a ping, Budapestre, innen a XXII -ből. Ez az új érpáron van. A régin ugyanez 39msec volt. Erre varjatok gombot... :W :)) Francisco felé meg 222 msec.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#173) forrest85 válasza villamos (#172) üzenetére


forrest85
senior tag

Az UPC nem a pingről volt híres. Volt pécsi előfizetőjük. :DD

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#174) urbanjozsi válasza Caleb_ (#169) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Szolnokon, 21.30-től hajnalig se net, se telefon................... :(
Reggelre visszaállt.

(#175) Csabee. válasza Bagira01 (#170) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Küldtek sms-t a modemmel kapcsolatban és a posta oldalán nézd meg hol jár a csomag!
Nekem sem kézbesítették, sem papírt nem dobtak be, megnéztem a neten és sikertelen kézbesítés volt.. nálad is ez lesz szerintem!

Üdv: Csabee.

(#176) Bagira01 válasza Csabee. (#175) üzenetére


Bagira01
veterán

Nem jött sms :N

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#177) Csabee. válasza Bagira01 (#176) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Akkor rosszabbik helyzetbe vagy, még ha a postán jársz ott rákérdezhetsz..

Üdv: Csabee.

(#178) kirkri


kirkri
addikt

A postán biztosan tudnak róla, ott érdeklődj. Ugyanis, ha nem tudja kézbesíteni a "csomagos" postás, akkor beviszik a helyi postahivatalba és ott vár rá, hogy átvedd. Sms-t nem mindenki kap, sajnos nem tökéletese a folyamat. :)

A haverom modemét a szomszédja vette át, ő meg szerencsétlen nem értette, hol lehet.

Szóval, kedden mindenképp keresd a postán.

Szerk: A hozzászólásom Bagira01 fórumtársnak szólt.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#179) Bagira01 válasza kirkri (#178) üzenetére


Bagira01
veterán

Ez azért furcsa, nálunk a postás mindig hagy értesítőt. Na mind1, legyen már átállás, kell a 120-as net ;] . Kicsit sok a mostani 10-es jövő héttől 30-as netért a 7k :U

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#180) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Most látom hogy van már ez a topic is, akkor itt is felteszem: [link]

(#181) club1 válasza atesss (#180) üzenetére


club1
veterán

Majd holnap újraindítják a megfelelő szervert, és tudsz majd rendelni.

(#182) kirkri


kirkri
addikt

30/3 megás net:

:) :(((

Kipróbáltam a pesti szerveren mérve is, hát a letöltés ott sem lett fényesebb...

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#183) intuicio


intuicio
aktív tag

UPC Megrendelő műkszik

Szerk.: Csak még homokórázik a belépés után... :O

[ Szerkesztve ]

(#184) akkerfeld


akkerfeld
csendes tag

Hi!
A hűség nélküli sprint csomagom volt a Fibernél, akkor szerintetek válthatok akciós digital bronze/dvr + FiberPower15 csomagra (6500 Ft/hó)? Csak azért kérdem, mert a Sprint csomagot FiberPower 30-nak váltotta át a UPC.

(#185) club1 válasza akkerfeld (#184) üzenetére


club1
veterán

Nem válthatsz.
1., Mert csomagra is igaz, hogy csak felfelé válthatsz. FP 30 -> FP 15 lefelé váltásnak minősül.
2., Ha pedig volt TV csomagod is a Sprint mellett, akkor meg azért nem válthatsz, mert csak egy alapszolgáltatásról választhatsz csomagot (ha nem volt TV-d, akkor persze még válthatnál).

[ Szerkesztve ]

(#186) akkerfeld válasza club1 (#185) üzenetére


akkerfeld
csendes tag

Köszi!
Ez érdekes, mondjuk csak net csomagom volt, TV nem volt.
És az vajon miért van, hogy annak ellenére nem lehet lefele váltani, hogy nem volt hűségem a Fibernél?

(#187) club1 válasza akkerfeld (#186) üzenetére


club1
veterán

Lehet lefelé váltani, csak nem a honlapon szereplő akciós csomagra.

(#188) Spirit


Spirit
őstag

Na ma sikerült módosítanom az előfizetésemet. Még 6 nap, már vágom a centit.
Május 2-án jönnek is szerelni.120/10mbit+71 csatornás digitális tv +3 mediabox 12700ft-ért. Eddig fizettem a Fibernetnek a 10/2mbit-es netért, tv nélkül 8990-et.

[ Szerkesztve ]

(#189) Dani82


Dani82
senior tag

sziasztok!
Nem talaltam mas topicot ezert itt teszem fel a kerdest, hatha tudtok tanacsot adni.
par nap mulva elkoltozom es az uj lakasnal 2 szolgaltato, Digi es UPC van. Melyiket erdemes kottetni sztetek? Tv és internetet szeretnek egyben HBO nelkul es vmi combosabb netet , 10-15mbit vagy felette, de jo pinggel, stabilan, mert sokat jatszom xbox liveon es pcn is multiban.
koszonom elore is

(#190) Dani82


Dani82
senior tag

dupla lett, sory

[ Szerkesztve ]

(#191) club1 válasza Dani82 (#189) üzenetére


club1
veterán

Megválaszoltam az eredeti topicban. Egyértelműen DIGI az ár és a játék miatt.

(#192) kali válasza Dani82 (#189) üzenetére


kali
legenda

a combosabb net a digi esetében 80/25, a upc maximuma pedig 120/10 :)
amennyiben jó területet fogsz ki, úgy a ping szerintem a digi szolgáltatásánál lesz jobb - bár elenyészően ott is vannak problémásabb hálózatok, de kevesebb, mint a upc területén -, ellenben a tv minőségénél ez már fordítva van, ott szerintem a upc a jobb! tapasztalataim szerint támogatásban is jobb a upc, de hibák javítására inkább egyik szolgáltatónál se legyen szükséged!

[ Szerkesztve ]

(#193) Dani82 válasza kali (#192) üzenetére


Dani82
senior tag

Köszi nektek!

Tehát akkor, ha tv vs. internet mérlegelés után, azaz melyik fontosabb alapon, ha a tv nyer upc, ha a net akkor digi? :)

(#194) kali válasza Dani82 (#193) üzenetére


kali
legenda

de csak azért, hogy ne legyen egyszerű dönteni! :)
a upc esetében több területről is sok a panasz, hogy gyakran nagyon magas a ping a játékosoknak - de amúgy maga a net sebessége jó!
a digi szerintem olcsóbb is, és nagyobb arányban jelentősen jobb a ping, de ahányszor a tv szolgáltatásukat látom, sírnom kell upc és t-home viszonyítással nézve!
nekem anno 5 évig volt upc net és tv - digitális is -, és én olyan helyen laktam, ahol a ping is jó volt, illetve a sebesség is mindig hozta a maximumot, de ettől még - sajnos - vannak pocsék szolgáltatási területek/hálózatok!

[ Szerkesztve ]

(#195) intuicio


intuicio
aktív tag

WebShop-on belűl én is módosítottam a 120/10-re. a 30/3 netemet.2011.05.09 adtam meg beszerelésre. Mondjuk addig nem tudom kiér-e az új modem... Kíváncsi leszek, minden flottúl fog-e menni. Nem vagyok saját pénztárcám ellensége, hogy a 30/3 netért fizetek most 8k.. 120/10 meg 6k.... Ti is már módosítottatok? :B

(#196) Bagira01


Bagira01
veterán

Fene a UPC jó dolgát, ma derült, ki az átállás után, hogy a router 30-ból max 20Mbit\sec-ot bír. Most vehetek újat, mondjuk a 120\10-es net miatt amúgy is esedékes lett van. Minek ilyen gyors csomagok :F ;]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#197) intuicio válasza Bagira01 (#196) üzenetére


intuicio
aktív tag

Hogy minek? Természetesen BD25 és BD50... szerintem ezzel sok mindent elárultam :))
Na meg hogy "kedvenc" barátok közt lejöjjön 2perc alatt :DDD

(#198) PpenoO


PpenoO
őstag

Üdv!

Rendelkezem UPC digital bronze előfizetéssel amihez adtak egy mediaboxot. A gondom a következő:

Ügye ez a box rendelkezik egy scart be és kimenettel. Értelemszerűen a kimenetet kötöttem rá a tv-re a bemenetet meg a dvdre.

Ha dvdt akarok nézni sajnos betorzít a hang, villódzik a képernyő a színek torzulásával egyetemben és egy függőleges szellemképféle csík fut végig a képernyőn folyamatosan jobbról balra. Direktbe a tvre dugva a dvd lejátszót természetesen a probléma megszűnik. Áramtalanítottam, cseréltem scart kabelt de a hiba nem oldódott meg.

Találkozott már valaki hasonló jelenséggel? Egyszerübb lenne arra hivatkoznom, hogy ez nem egyedi eset és ilyenkor mi az eljárás, minthogy küzdeni a szerelővel, aki lökné a hülye dumát, hogy nálam a hiba... Utoljára a lassú netem illetve a hiányos csatornakiosztás miatt fordult elő, hogy a szerelő jött a nevetséges kifogásaival/baromságaival ( szar a kábel a falba, a wifi-s router bezavar stb) azután többszöri kérésemre, hogy csekkolja már le a UPC központi dobozt, kiderült hogy a dobozban futó kábelemen felejtettek egy szűrőt.. Kérdem én, amikor bekötötték, akkor mi a ..szt csináltak? :U

Felhívtam az ügyfélszolgálatot, ahol tájékoztattak, hogy mivel a digitális tv adással nincsen gond ezért nem tudnak küldeni szerelőt csakis pénzért, ez nem tartozik a "garanciális feltételekbe"... ezen egy kicsit berágtam és miután sikerült megértetnem szerencsétlen ügyfélszolgálatossal, hogy a hiba a mediaboxban van és az nem megoldás, hogy minden dvd nézés alkalmával a tv mögé bújva átkössem a scartokat, sikerült elérnem, hogy kiküldjön egy szerelőt, viszont azt nem tudta megerősíteni, hogy a szerelő hozni fog magával egy új mediaboxot...a hülyeség netovábbja :F Azon márcsak jót röhögtem, hogy a beszélgetés végén persze rám akart tukmálni telefonos előfizetést, így legközelebb ingyen tudunk beszélni... :C

Elég bosszantó, hogy nincs lehetőség a munkalapomat átvevő szerelővel való kapcsolatfelvételre körülbelüli vagy pontos időpontot egyeztés gyanánt. 4 órákat kell otthon ülnöm arra várva, hogy a szerelő megérkezzen... :W pláne akkor, amikor a hiba NEM az én készülékembe van. :((( Persze csak is munkaidőben jönnek, ezért az embernek szabadságot kell kivennie...olyan nincs, hogy 18tól 22ig.. vagy reggel 6tól 10ig.. Ráadásul úgy beszélnek az emberrel az ügyfélszolgálatosok mintha a seggükből rángattak volna ki és megsértődnek ha hasonló hangnembe válaszol az ember nekik.

Ebböl is látszik, hogy az ügyfél csak addig fontos, ameddig alá nem írja a szerződést..utána meg bekaphatja...bármilyen problémával fordul az ember a UPChez, a hozzáállás nem abban merül ki, hogy proaktív hozzállással próbálják a felmerült problémát megoldani, hanem, hogy nehogy véletlenül is bármit kelljen csinálni, te vagy a béna, virítsd a lóvét.. Tisztelet a kivételnek, de 95%ban az ügyfélszolgálatosok ennél a cégnél sajnos ilyenek, lehet előírásból..

(#199) forrest85 válasza PpenoO (#198) üzenetére


forrest85
senior tag

Szerintem írd le a problémád az illetékes hatóságnak. :D

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#200) Gubek-Einste válasza PpenoO (#198) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nálam is ugyan ez a helyzet de ha kikapcsolod a box-ot akkor már nem lesz ez a szellemkép dolog.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.