Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) OpBreki válasza kirkri (#248) üzenetére


OpBreki
csendes tag

Kistarcsa melyik részén laksz? Én is Kistarcsán lakom, a bánya felöli oldalon. Nekem 5 M lenne a garantált, de esténként semmi sincs, nemhogy 5 M :(

Bolond ember az, aki 5 percnél tovább vissza tud emlékezni.......

(#252) club1 válasza b.bone (#250) üzenetére


club1
veterán

Nem lehet, hogy a DNS megvan, de a szolgáltató nem engedi a DNS-ére regisztrálni ezt az idegen telefonszámot? (Nekem legalábbis ez logikusabbnak tűnik.)

(#253) szelidorzo válasza OpBreki (#251) üzenetére


szelidorzo
aktív tag

Sebesség és ping méréseket logolni, majd megküldeni hibabejelentőben, hogy nem éri el a garantáltat, egyben jelzed kötbér igényedet.

Most néztem az első részletes hibaleírásod:

Lehet valamelyik közeli szomszédod szar készüléke, vagy kábelezése okozza ezen hibát.
Koax árnyékolásábó egy-két szál hozzáér a melegponthoz, vagy a tv-jének a hálózati szűrőkondija meghalt, és amikor bekapcsolja a tv-t szép brummot, vagy felharmónikust kilök a hálózatra.
Szopóág hiba, mert más magánszemélynél van a bibi, ami téged ellehetetlenít. A kiderítéséhez az utcában lévő hálózatra kötött emberkéhez be kéne jutni a szerelőknek kb 2-300 méter jobbra, balra, hogy kiderítsék kinek a vacka teszi tönkre.
Vagy egyenként lekötni a gerincről a bekötéseket és vizsgálni melyik lekötéskor javul meg a helyzet.
Utána mehetsz az illető szomszédhoz anyázni.

[ Szerkesztve ]

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#254) club1 válasza szelidorzo (#253) üzenetére


club1
veterán

A kötbérre vonatkozó igényét a hibabejelentést követő 72 óra után jelezheti (amennyiben annyi idő alatt nem tudják kijavítani az internet-elérését).

(#255) szelidorzo válasza club1 (#254) üzenetére


szelidorzo
aktív tag

másfél hete szar neki, a szerelők többször jártak nála

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#256) OpBreki válasza szelidorzo (#253) üzenetére


OpBreki
csendes tag

Kötbér? Azzal is megelégednék, ha menne rendesen este is.
Lehetséges amit mondasz, de gyanús, hogy csak sötétedés után van bibi, reggelig. Ettől még elképzelhető a dolog. A technikus is valami ilyesmit mondott, de ha nem este nézik, nem hiszem, hogy nappal megtalálják a hibát. :(
Kb. óránként mértem, és csináltam mentéseket a sebességről, a saját mérőkéjükkel. 8 után 10 percenként, amíg hajlandó volt mérni.

[ Szerkesztve ]

Bolond ember az, aki 5 percnél tovább vissza tud emlékezni.......

(#257) szelidorzo válasza OpBreki (#256) üzenetére


szelidorzo
aktív tag

Valakinek a bejövő kábelnél van egy osztó aminél a bibi van, estefelé bekapcs egy tv, ront a jelen, valamelyik családtag mást akar nézni, bekapcsol másik tv is a kettő hatása nem összeadódik, hanem összeszorzódik, plusz még növekszik alapban a hálózaton a terhelés, mert mindenki tv-zik, netezik az utcában, a net meg összeomlik. Valószínű olyan szomszédnál van a gáz, ahol csak analógot néznek, mert a digitálisnál egy ilyen hibát ők is hamarabb érzékelnének (fele csatorna tutira nem lenne meg a box-on) (Esélyes rá idős szomszéd, esetleg nemzetiségi)

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#258) OpBreki válasza szelidorzo (#257) üzenetére


OpBreki
csendes tag

Sajnos a kivitelező által használt gagyi anyagokból ítélve nagyon is lehetséges amit mondasz.
A szerelőket meg sajnálom, mert az össz infó amit kaptak, az egy térkép a laptopon, amin a kábelek útvonala van. aztán slussz.....Nem jó nézni, ahogy 3 autó fel-alá autókázik, keresve az alállomást, elosztót. (mondták a nevét, de elfelejtettem :D )
Nemzetiségi nincs az utcánkban, idős annál több.

Bolond ember az, aki 5 percnél tovább vissza tud emlékezni.......

(#259) OpBreki


OpBreki
csendes tag


Ez gyönyörű.......20.35 perc. 1 órája még teljes grafton ment. :((

Bolond ember az, aki 5 percnél tovább vissza tud emlékezni.......

(#260) kirkri válasza Bagira01 (#249) üzenetére


kirkri
addikt

Gigabites routerem van, (pontosan olyan, mint amit te is kinéztél magadnak) tehát az nem lehet szűk keresztmetszet.
De router nélkül is több alkalommal kipróbáltam és akkor sem jön össze több. Ez van, ezt kell szeretni. :)

@ OpBreki: A Penny mögött a lakóparkban.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#261) Spirit válasza szelidorzo (#245) üzenetére


Spirit
őstag

Hát épp ez az. Ez egy egyszerű analóg PC-s TV tuner. Van rajta S-video, Kompozit, antenna bemenet. Hétfőn reggel lövök egy scart-kompozit kábelt, és várom a szerelőket. Amennyiben nem tudom megoldani a boxon keresztüli kábelezést(dvd scart-on keresztül), akkor beteszem a polcon heverő másik analóg tv tunert, és 2 kompozitot fogok használni 2 fajta tv lejátszó programmal.

(#262) Bayla


Bayla
csendes tag

Sziasztok!

3 hete migráltam a Fibernettől a UPC-hez.
A Fibernetes szolgáltatásnál tökéletesen tudtam használni ezt az oldalt:
http://www.demonoid.me/

A nyomon követés (tracert) sem hozott eredményt,
szépen végigmegy a demonoid szerveréig.
Proxyn keresztül is betöltődik a login oldal.

Havernál ugyanez a helyzet, ő is Fibernetes volt még nemrégen.
Van valakinek ötlete mi ennek az oka?

[ Szerkesztve ]

(#263) forrest85 válasza Bayla (#262) üzenetére


forrest85
senior tag

Állíts be valami ingyenes DNS szervert 8.8.8.8

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#264) Gubek-Einste válasza Bayla (#262) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Bp XVII. FP120, tökéletesen bejön az oldal, semmilyen gond nincsen vele, korábban sem volt amikor néztem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#265) club1 válasza Bayla (#262) üzenetére


club1
veterán

Nálam (Bp. XXII.) régóta 8.8.8.8 a DNS kiszolgáló és ezt írja a demonoid:
500 HTTP hiba (Internal Server Error)

500-as hiba pedig webszerver oldali konfiguráció következménye.

[ Szerkesztve ]

(#266) villamos válasza club1 (#265) üzenetére


villamos
őstag

Nekem a tréhómmal pedig működik... :U

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#267) pjtr válasza kirkri (#260) üzenetére


pjtr
aktív tag

szia

tesómnak sem akart 5M felé menni (kistarcsa kassai utca) próbáltam usb drivert cserélni, azzal is ilyen kakálós volt a net. Kicseréltem az Usb kábelt utp kábelre, és már ment is a 15M. Hálókártya full duplexen van. Esetleg nem ilyen gondod van Neked is?

Modem: atlanta webstar epc2203

peti

(#268) club1 válasza pjtr (#267) üzenetére


club1
veterán

Mondjuk ezen nem csodálkozom ha USB 1.1 szabványt használsz az USB kábel bármelyik oldalán, mert ott 12 Mbps az elméleti sávszélesség (gyakorlatban 5-7 Mbps).

(#269) club1 válasza villamos (#266) üzenetére


club1
veterán

Ja, gondolom ip tartományok vannak letiltva az oldalról. Egyikünk-másikunk beleesik, a többiek (ti) pedig nem.

(#270) kirkri válasza pjtr (#267) üzenetére


kirkri
addikt

Én nem USB kábelen használom.

21 éve a Prohardveren! ™

(#271) OpBreki válasza kirkri (#260) üzenetére


OpBreki
csendes tag

Akkor értem. Nálunk sajnos utolsóként készült el a kábelezés, bekapcsolás. Kisöpörték a raktárt, és felhasználták a maradékot. Sógorék a Brassóiban laknak, náluk is megy gond nélkül maxon (15/1.5), néha-néha belassul, de alapvetően müxik. Felénk viszont mindenkinek ugyanezt produkálja. Ma a változatosság kedvéért délelőtt sem ment, sőt éjszaka nem is volt on-line sem a modem, reggel felé tudott csatlakozni, de sebesség az 0.
A különös az, hogy nem egyik pillanatról a másikra hal meg, hanem kb. 1 óra alatt lassul használhatatlanra....... :F
Talán holnap találnak megoldást a szerelők.

Bolond ember az, aki 5 percnél tovább vissza tud emlékezni.......

(#272) Gubek-Einste válasza pjtr (#267) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem értem minek kell USB-n keresztül használni a modemet, sokkal bonyolultabb a használat:
UTP: Bedugom és működik
vs
USB: Driver telepítés - újraindítás (ha kell) - (talán) megy ha nem akkor hiba keresés. Másik gépnél kezdődik elölről az egész.
Ha több gépet kell csatlakoztatni akkor meg ott van a router/switch.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#273) szelidorzo válasza Gubek-Einste (#272) üzenetére


szelidorzo
aktív tag

Nem egy leírásban olvastam már, hogy a user a modemet kösse össze a gépével USB porton.
Ha valakinek segítettem beüzemelni cuccokat és megláttam, hogy usb-n megy a net-je jó eséllyel megszüntettem, s átraktam hálókártyára.

Egy okot tudok elképzelni csak a használatára: Nem egy gépnél op rendszer telepítése után nem működik a hálókártya drivere. Ha nincs hozzá anyag akkor a netről kéne letölteni. Na de mivel nem működik erre 1 gép esetén esély sincs. Ha usb-hez adtak drivert a modemmel, akkor már van keresnivaló.
(nem is megyek házhoz telepíteni semmit saját notebook nélkül, amiről elérem a netet akár mobilnet formában is.)

[ Szerkesztve ]

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#274) Spirit


Spirit
őstag

Budaörsön fél órája szinte meghalt a net. A Fiber hálózat sokszor volt túlterhelt, ez igaz, de pocket lossom sose volt. Most a pingem 8-10, a le-felöltés nagyjából megvan, csak éppen 27% packet lossom van, böngészésnél érzésre olyan, mint egy fél mbit-es kapcsolat. A jelszint beállításával lehet gond, vagy mi?(új hálózat, igazából teszteletlenül, stb)

Ezt a hozzászólást eddig 3x küldtem el, mert hibákat dob.

(#275) aDM|RaL^


aDM|RaL^
őstag

magyar szervert pingelve 11-56 között ugrál a ping estéként.

7. kerület. Ez normális?

konkrétan 120 megás fibernet, gondoltam 2011-ben eljutok odáig, ha újra UT-zom, akkor majd esténként nem kell angol szerveren ping spikeolással küzdenem, 90-160 közt...

lehet nálam van valami gáz?

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#276) aDM|RaL^ válasza aDM|RaL^ (#275) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

Pingtest.net közli velem, h elég szar a minőség. : D

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#277) Spirit válasza aDM|RaL^ (#275) üzenetére


Spirit
őstag

Most kezd rendbe jönni a packet loss, londoni szerveren én ezt mérem 30-assal csomaggal:

[ Szerkesztve ]

(#278) villamos


villamos
őstag

Még a végén megérjük, hogy visszasírjátok a fiber -t... :DD

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#279) ittakary


ittakary
nagyúr

Hali!

Én Újpesten Káposztásmegyeren lakok, és itt ilyen a UPC:

60/6-os csomagunk van egy ideje és idáig sok panaszom nem volt rájuk (lekopogom :) ) Egyszer volt hogy csak 30mbit jött lefele, akármit csináltam. Felhívtam őket, hogy ez mi a bánat, meg hogy én tudom, hogy megkapom a garantáltat, de azért ez mégsem állapot, erre egy nappal később már újra jött a 60 :)

Lakik még valaki errefelé?

Illetve ebben a hónapban először életemben túlléptem az adatforgalmat: 916 GB-ot toltam 3 hónap alatt, ami elméletileg a határ felett van, illetve a forgalom.upc.hu oldalon még a 80%-os figyelmeztetés is elmaradt. Ezzel kapcsolatban van valami info? Megszűnt a korlát? :)

Elég régi a fenti kép: egy friss eredmény

[ Szerkesztve ]

(#280) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Lassan tölt a youtube.

Üdv: Csabee.

(#281) pjtr válasza Gubek-Einste (#272) üzenetére


pjtr
aktív tag

Szelidorzonál a pont :K

"Nem egy leírásban olvastam már, hogy a user a modemet kösse össze a gépével USB porton."

Tesóm nem ért hozzá, ez is "csoda" volt tőle :)

[ Szerkesztve ]

(#282) ittakary válasza Csabee. (#280) üzenetére


ittakary
nagyúr

Hmm akkor nem csak nálam... De ez akkor sem normális, hogy 100-200 kB/s -el töltődnek azok a videók, amiknek rossz esetben 4-5 MB/s-al kellene jönniük :S

(#283) Gubek-Einste válasza ittakary (#279) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

"Illetve ebben a hónapban először életemben túlléptem az adatforgalmat: 916 GB-ot toltam 3 hónap alatt, ami elméletileg a határ felett van, illetve a forgalom.upc.hu oldalon még a 80%-os figyelmeztetés is elmaradt. Ezzel kapcsolatban van valami info? Megszűnt a korlát?"

Mostanság nem alkalmazzák már a korlátozást, csak elvi lehetőségként tartják fent ha esetleg nagyon sok a "torrent huszár" egy adott területen akkor legyen mire hivatkozva korlátozni a szolgáltatást a többi előfizető érdekében. Évek óta csak idén januárban volt korlátozás de akkor általános és kb olyan két hétig tartott de szerintem nem a nagy adatforgalom miatt volt hanem mert valamit nagyon "matattak" a hálózaton és emiatt kellett alkalmazni ezt a szankciót.
Nekem tavaly nyár óta havi 1,5-2-2,5 TB a forgalmam és a havi 300 GB-s limitet olyan 4-5 nap alatt elérem de a 900 GB-hoz is kevesebb két hét kell. Nálam elég sokáig állandóan kint volt a forgalom.upc.hu oldalon a 100%-os figyelmeztetés de mostanra már eltűnt, december óta minden hónapban megkapom a havi két figyelmeztető e-mail-t, 80 és 100% határ elérésnél, de ezenkívül semmi más nem történt.
Szerintem emiatt kell kell félned semmilyen következménytől, sokan vannak akik, köztük én is, jóval nagyobb adatforgalmat generálnak minden hónapban szankciók nélkül.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#284) Gubek-Einste válasza Csabee. (#280) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nálam tökéletesen megy mind az SD és mind a HD videók Chrome 11 + HTML5 módban. Ajánlom a HTML5-ös mód használatát mivel Flash-nél van sebesség korlátozás az SD videókon, HD videóknál nincs, de HTML5-nél egyáltalán nincs korlátozás + még sokkal szebb is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#285) Bagira01


Bagira01
veterán

Múlt hét csütörtökön(28-án) volt az átállás. Szerintetek már rendelhetem a nagyobb csomagot?

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#286) club1 válasza Bagira01 (#285) üzenetére


club1
veterán

Ha online rendelésre gondolsz, nyugodtan. Maximum egy napon belül felhívnak hogy nem tudják még teljesíteni, és megmondják azt a dátumot, amikortól igen...

(#287) Spirit válasza Bagira01 (#285) üzenetére


Spirit
őstag

Igen, a következő hétfőtől lehet módosítást leadni, vagyis mától.

Most mentek el a szerelők, minden tökéletesen üzemel. 121/10,1mbit stabilan 10 körüli pingekkel. Kíváncsi leszek este mit fog csinálni. Valami álom. Akár mire kattintok, azonnal bejön, 14,6Mb/sec-el töltök le.
Gyorsak, korrekt jó fej srácok jöttek kötni, próbáltam nekik előkészíteni a terepet, de szerencsétleneknek kötelező a 3x-os árnyékolású koax használata, meg egyebek, így újra kellet kötniük szinte mindent(3db stb+modem). Gondoltam tehermentesítem őket, így előre módosítottam a kötéseket, hogy ne kelljen szórakozni vele. Hát sajnos nem ért semmit.

[ Szerkesztve ]

(#288) Bagira01 válasza club1 (#286) üzenetére


Bagira01
veterán

Nem enged be jelenlegi ügyfélként.... :W

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#289) kirkri válasza Bagira01 (#288) üzenetére


kirkri
addikt

Ilyen problémám nekem is volt. [link]

Próbáld direktben a következő linket:

[http://megrendeles.upc.hu/ws/login/prepareLogin.action]

21 éve a Prohardveren! ™

(#290) OpBreki válasza Spirit (#287) üzenetére


OpBreki
csendes tag

Jó Neked.... :((( Én azzal is megelégednék, ha menne este is rendesen. Tőlünk is most mentek el a szerelők, ismételten megállapították, hogy nem nálunk van a hiba, hanem az alállomás erősítői nem bírják a terhelést. Pontosabban, a UPC magasabb modulációt használ, mint a Fibernet, ezért az erősítők zajosabbak, érzékenyebbek. Estére a hőmérsékletváltozástól , és a feltekert jelszinttől annyira elgerjednek, hogy használhatatlan lesz. Ha letekerik a jelet, az utca végén már nem tévéznek, neteznek este. Tipikus melyik ujjamat harapjam meg effektus. A megoldás: az erősítők cseréje.....minél hamarabb.
Addig is fizethetek a majdnem semmiért, este meg inkább feküdjek le, hogy ne is lássam a modem villogó lámpácskáit....... :W

Bolond ember az, aki 5 percnél tovább vissza tud emlékezni.......

(#291) Bagira01 válasza kirkri (#289) üzenetére


Bagira01
veterán

Köszi, így már ok :R Várom a fejleményeket elvileg pénteken jönnek a megrendelés alapján aztán meglássuk :DDD

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#292) Spirit


Spirit
őstag

Nem akarok panaszkodni, de 20 perce megint használhatatlan a net, olyan packet lossom van. Új kábelezés, modemcsere, nagyobb sebességre váltás történt tegnap óta. Más tapasztalt ilyet Budaörsön vagy a 11. kerületben?

(#293) Bagira01 válasza Spirit (#292) üzenetére


Bagira01
veterán

Nem csak neked, nekem is hulla a net(Dunakanyar)

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#294) zsambek válasza Spirit (#292) üzenetére


zsambek
aktív tag

Szia,

Budaörsön 120/10 FP, packet loss nincs. Külföldre szokásos óriás ping, mo-n belül ~18ms. Le 110mbit körül, fel 10mbit.

(#295) Spirit válasza zsambek (#294) üzenetére


Spirit
őstag

Ha épp nem lossol, akkor nálam is megvan a 110-120/9-10, és a ping 8-11 között. Csak éppen minden 4-5. csomag elvész.
Én a Fibertől átvett új területről vagyok, a Templom tér mellett. Te merre? A régi hálózaton lógsz, ami eddig is meg volt?

[ Szerkesztve ]

(#296) zsambek válasza Spirit (#295) üzenetére


zsambek
aktív tag

Szia,

Templom tér mellett vagyok én is, gondolom a régi hálózaton, mert itt új hálózat kiépítésre nem került az 100%. Nekünk mivel a UPC alapból nem küldött ki modemet, külön rendeltünk egy új előfizetést, de ez nem számít. Nekem is normális a pingem, mindig 10 alatt van, de mondjuk minden 4-5. Kicsit felugrik, de így is 50 küldöttből, 50 visszajön. Maximum ping: 49, átlag: 15ms. Viszont én FTP-vel tesztelek sebességet, úgy is elfogadható?

zsambek`

(#297) Spirit válasza zsambek (#296) üzenetére


Spirit
őstag

Természetesen ftp-n is tökéletes a mérés. Vasvári Pál utcában vagyok egészen pontosan. fél 9-kor kezdett el meghülyülni, 20% lossal, 9:00-ra lement 10% körülre, mostanra 2%. 10-re rendbe fog jönni. Tegnap ugyanez volt, csak 27% volt a legnagyobb(minimum 100 csomagból mérve). Ezzel az a baj, hogy vagy beugrik egy honlap, vagy többször frissíteni kell, hogy meginduljon a betöltése. Online játék meg szóba se jöhet. minimum ping 6, maximum 11, átlag 9. Na ezt meg hogy?

(#298) zoo8800 válasza Spirit (#292) üzenetére


zoo8800
veterán

Nekem jó volt tegnap este a net. (Budaörs)

rip and tear, until it is done

(#299) czanga


czanga
őstag

Bocsi, hogy ide is, csak a fibernet topicban ez OFF volt sajnos.

hogy most megrendelek egy 15ös netet a UPC-től, és ha úgy alakul, akkor tudok késöbb csomagra váltani, amiben ez a 15ös net van meg a bronz TV csomag?

(#300) club1 válasza czanga (#299) üzenetére


club1
veterán

Nem. Az egy alapszolgáltatásról felfelé kell váltani, vagy új előfizetőnek kell lenni az online kedvezményes ár igénybevételéhez.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.