Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) T 1000


T 1000
aktív tag

Mostmár totál kész vagyok, mindjárt éjjel 2 és 10-20 mp után az összes játékszerver ledob. Egyszerüen fogalmam sincs, milyen irányba induljak el....

(#352) TFSi


TFSi
őstag

15/1,5-ös netelőfizetésem van, de a Connectify-jal gondjaim vannak, ugyanis win7 alatt szeretném megosztani wifi-n keresztül a netet. Eddig ment, de kb. egy hónapja van vele problémám...Látja is a második notim, de nem tud csatlakozni rá... Attól félek, hogy a most betervezett WiFi routeremmel is ezt fogja művelni a szolgáltató... :O

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#353) Gubek-Einste válasza TFSi (#352) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Router-rel semmilyen gondod nem lesz a UPC nettel, ha még is akkor az nem a szolgáltató hibája lesz. Rengeteg ember használja routerrel a UPC netet és még nem halottam olyanról, hogy valakinek baja lett volna ebből.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#354) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Sziasztok!

Nem tudjátok hogy tudok UPC-t beköttetni hozzám? A társasházunkba nincs UPC kábel, csak T-home, elegem van a T-home-ból és váltani akarok. Azt néztem az utcánkban egy helyen elérhető, milyen igény esetén bővítenék úgy a hálózatot, hogy elhozzák a kábelt hozzám és bekössék?

(#355) villamos válasza Mr. Teddy (#354) üzenetére


villamos
őstag

UPC -vel sem járnál jobban, hidd el. Cseberből vederbe eset... :(

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#356) hucsikoi válasza Mr. Teddy (#354) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Nekem elég volt egy kérelmet beadni. Rövíd időn belül jött is a válasz, hogy menni fog a dolog. Én is a T-től próbálok megszabadulni.

(#357) Teaway válasza T 1000 (#351) üzenetére


Teaway
veterán

...a kocsma felé. :DDD

Nincs itthon csokid??

(#358) Mr. Teddy válasza hucsikoi (#356) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

És neked milyen messziről kötötték be a kábelt? És mivel "kecsegtettél" nekik, csak te fizetsz elő, vagy egy egész társasház? Milyen címre írtál, mert akkor rákérdezek én is.
köszi!

(#359) hucsikoi válasza Mr. Teddy (#358) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Kertes övezetben lakom és a szomszéd utcában van UPC kábel.A bambaságomnak köszönhetem."Tányéros" TV-t szerettem volna rendelni, de a UPC-t hívtam nem a directet. Ott egy nagyon kedves ügyfélszolgálatos hölgy ajánlotta, hogy kérvényezzem meg a kábelt az utcába.
Még nincs bekötve, de biztos ráköt az egész utca, mert itt nincs semmiféle kábel.

[ Szerkesztve ]

(#360) Mr. Teddy válasza hucsikoi (#359) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Értem. Nálunk az utcában T-home kábel van, szóval nem hiszem UPC elhozná erre a kábelét.
Egy kérdést azért megérhet a dolog. Telefonon, vagy mailben kérdezted? Megkérdezhetem, hogy akkor melyik számon/címen érdeklődtél?
Köszi

(#361) hucsikoi válasza Mr. Teddy (#360) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Telefonon kérdeztem. A honlapjukon kértem visszahívást. :R

(#362) zsero


zsero
aktív tag

Sziasztok, a Chello topicban nem jártam sikerrel, megpróbálom itt:

Egy otthoni UPC internet és kábel-tv kábelt szeretnék elosztani két részre. Nem tudom hogy pontosan hogy hívják a csatlakozók típusait, de remélem leírásom alapján tudtok segíteni.

A szobába érkező koax kábelen most csavarozós dugó van, erre rá rácsavarva egy 10 db csillapítás, és az megy közvetlen most a UPC modembe.

Ezt szeretném elosztani úgy, hogy a modembe továbbra is 6-10 db közötti csillapítású jel jusson, és egy másik kábel közben menjen a TV-be.

Azt terveztem, hogy ezt egy 6 db-s vagy egy 10 db-s 2-es elosztóval és egy csavaros-csavaros és egy csavaros-TV antennás koax kábellel meg lehet oldani. Tudnátok segíteni ebben a kérdésben? Ezeket az alkatrészeket, a kábeleket beleértve meg lehet rendelni valahol? (kb. 2-3 méter kábel kellene)

(#363) zoo8800


zoo8800
veterán

30/3 Mbitnek kicsit karcsú :U

rip and tear, until it is done

(#364) villamos


villamos
őstag

Tisztelt UPC!
Nem a ti saratok igazából. De napok óta késik a képhez képest a hang a Discovery -n, és hát kicsit idegesítő. Még a reklám alatt is, tehát nem az egyes műsorszámokban csúszik, hanem állandóan... Lehetne ezzel csinálni valamit?
Tudom ti csak továbblövitek azt amit kaptok, de talán lehetne szólni valaki ebben illetékesnek, hogy valami nincs rendben?

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#365) Gubek-Einste válasza villamos (#364) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nálam az összes Discovery (sima, Science, Animal Planet, ID) csatornán rendben van a kép-hang szinkron.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#366) szelidorzo válasza zsero (#362) üzenetére


szelidorzo
aktív tag

Szélessávú elosztó. TVC-1000

frekvencamenet: 5-1000 MHz

csillapítás 3,5 dB mindkét ágon

Mivel kétfelé osztod a jelet, felejtsd el a 10 dB-s csillapítást!

Ha esetleg az egyik ágra két eszközt kötsz (pl dvd és tv, akkor a 2,5 dB csillapítás sem ördögtől való.

Ha digitális előfizud van akkor véletlen se legyen visszirányú szűrőtag az elosztóban, mert akadályozza a központtal a kommunikációt.

Csak és kizárólag jó minőségű 75 Ohm-os koaxot használj, lehetőleg 3x-os árnyékolásút. (multikban mediamarkt, stb ilyet nem kapsz, csak normális antenna üzletben.

"F" csatlakozóból is érdemes jó minőségű klimpelőst használni. ezek kissé drágábbak, mint a hulladékok. A klimpelő fogó is van pár ezer forint :-(

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#367) villamos válasza Gubek-Einste (#365) üzenetére


villamos
őstag

Az lehet, hogy a digital gold -dal jó, de nekem analógon nem. :( Ilyen hibát viszont a tv magától nem csinál, úgyhogy csak az adással lehet valami.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#368) Gubek-Einste válasza villamos (#367) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Analógon is minden rendben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#369) villamos válasza Gubek-Einste (#368) üzenetére


villamos
őstag

Akkor nekem miért nem jó? :F

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#370) zsero válasza szelidorzo (#366) üzenetére


zsero
aktív tag

Köszönöm a választ! Nekem analóg tv van, ez így szerinted jó?
bejön - 5-1000-es elosztó - 3.5 db csillapítás:
1. ág: 6 db csillapító - csavaros-csavaros kábel - modem. Ez így ugye 9.5 db, ami jó a 10 helyett.
2. ág: visszirány szűrő - csavaros-dugós kábel - TV. Csillapítás ide nem kell.

Ezt így jól gondolom?

A TVC-1000 az egy márka vagy egy típus vagy egy standard?

[ Szerkesztve ]

(#371) szelidorzo válasza zsero (#370) üzenetére


szelidorzo
aktív tag

UPC ezt a típust szereli (illetve az egyik szerelőjük), de más típus is jó, ha a műszaki adatokat amit írtam teljesíti. (csillapítás, frekvencia, és nincs benne visszirányú szűrő)

Nem tudom merre laksz, hogy annyira magas legyen a jelszint, hogy kelljen a 10 dB csillapítás. Mondjuk ennek méréséhez műszer kéne. De ha a csillapítást kihagyod és nem veri szét a TV-n a jelet (zajos kép - vastag csíkozódás) akkor fölösleges. (szerintem 99%)

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#372) villamos


villamos
őstag

A hang továbbra is késik, immáron három napja... :( 22. ker, volt fiberes terület, analóg sugárzás...
Most egy eléggé idétlen műsor megy, így nem lehet észrevenni, de ha ajánló lesz, vagy reklám, egyből ki lehet majd szúrni.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#373) batman98


batman98
csendes tag

Ma reggel elért ide a 19.-be a változás szele...

Kíváncsi leszek délutánra mi marad meg ebből, bár a fiber szintje alá csak nem fog esni.

(#374) dodopek


dodopek
addikt

Nálatok megy rendesen a mail szerver? Nálam valami gond van...

(#375) Spirit válasza batman98 (#373) üzenetére


Spirit
őstag

Nálam úgy néz ki csoda történt. UPC online-tól megkérdeztem, hogy mégis egy csúcsidős pocket lossot hogyan lehetne megszüntetni. Ugye este 8-10 között nem fognak kijönni szerelők, ráadásul nem is nálam van a hiba. Azt mondta a kérdéses időpontban telefonáljak, és távdiagnosztikával ellenőriznek.(ebből még mindig nem tudom hogy javult volna meg) Lényeg a lényeg, hogy 3 napja este csoda történt. A zaklatásom nélkül eltűnt a loss, és azóta teljes értékű a szolgáltatás. Egész nap, mindentől függetlenül 8-10-es ping a bixig, 120/10mbit gyönyörűen megy. A legleterheltebb időpontokban van, hogy nem éri el a 120-at, csak 90mbit-et, de ismételt mérés megint hozza a 120-at. Ennél jobbat nem nagyon tudok elképzelni, max egy kis plusz feltöltést még. :D
Édesapám Cod2-zik, én "lekorlátozott" torrentet nyomok 10mb/sec-el, a család többi tagja meg böngészik. Észre se vesszük egymás ügyködését. A Youtube viszont halott itt is, nem csak Fiberrel.

(#376) HofiZoli válasza dodopek (#374) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Tegnap volt vele gond 18 óra körül.. Kb 2 órán át, azóta jó.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#377) Gubek-Einste válasza HofiZoli (#376) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Youtube nem csak a UPC területén rossz, több szolgáltatónál is ez a helyzet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#378) dodopek válasza HofiZoli (#376) üzenetére


dodopek
addikt

Most már nálam is megy.

(#379) Csabee. válasza Spirit (#375) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Grat hozzá!!

Amúgy a youtube nálam is beszart :DD google alakíthatna már valamit..

Üdv: Csabee.

(#380) Bagira01


Bagira01
veterán

Na megvan a 120/10-es net és a digital bronze tv. A net 93/10 fölé egy centivel se megy, a tv-nél meg állandóan színes kockák vannak a kép alján :U

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#381) zoo8800 válasza Bagira01 (#380) üzenetére


zoo8800
veterán

nekem 30/3 van.
nem emlékszem, hogy a feltöltés lett volna valaha 2,3 felett...

rip and tear, until it is done

(#382) kirkri válasza Bagira01 (#380) üzenetére


kirkri
addikt

Próbáld ki router nélkül. Nekem is 93 a vége, ha be van iktatva a router. Ha pedig bekapcsolom rajta a sávszél kontrollt, akkor 73. :U

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#383) kirkri válasza kirkri (#382) üzenetére


kirkri
addikt

Routerrel:

Anélkül:

21 éve a Prohardveren! ™

(#384) saguaro válasza kirkri (#383) üzenetére


saguaro
tag

Pillanatnyilag 60/6-ból Asus WL500G Premium V2 routerrel, meg Netgear WGR614 V7 routerrel is 43/4 van meg.
Modemmel 63/6.

Ez ellen mit tudok tenni? :F
Router kell, mert legalább 3 vagy inkább 4 fele van osztva. :K

Az ember annyit ér, amennyit változtat a világon - Marlowe

(#385) club1 válasza saguaro (#384) üzenetére


club1
veterán

Azt teheted, hogy olyan routert választasz, ami biztosan tudja routolni azt a sávszélességet, amit a szolgáltatótól megkapsz. A neten elég sok helyen találni különböző routereket összehasonlító és sávszélességre kihegyezett teszteket...

(#386) HofiZoli válasza Gubek-Einste (#377) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Az előzményt jobban böngészd át, nem a youtube-ról hanem a mail szerverről volt szó.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#387) Ati007


Ati007
őstag

egy eredmény az újonnan csatlakozott xix.-kerületből :

napközben sajnos nem hozza ezt kb 15 és 25 között van

(#388) kirkri válasza saguaro (#384) üzenetére


kirkri
addikt

Igazság szerint én azért reagáltam Bagira01 hozzászólására, mert elvileg ő is olyan TP-LINK tl-wr1043nd routert vett, mint ami nekem van és érdekes, hogy neki is is ott van a vége mint nekem. Pedig ennek a routernek elvileg bőven vinni kéne a 120 megát.

21 éve a Prohardveren! ™

(#389) szelidorzo válasza kirkri (#388) üzenetére


szelidorzo
aktív tag

Asus RT-N16 se hoz 100-nál magasabb értéket, igaz modemen se volt még meg a 120, csak a 100-as max.
Mondjuk a fibernethez képest így van egy 10 szeres szorzó egy évig olcsóbban, mint amit eddig fizettem.

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#390) AndrewTdi válasza kirkri (#388) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Kábellel összekötve próbáltad, vagy wlanon?

(#391) kirkri válasza AndrewTdi (#390) üzenetére


kirkri
addikt

Természetesen kábellel.

@ szelidorzo: Én is így vagyok vele, ezért elfogadom a dolgot. :K
De azért lehet, hogy keresek egy másik routert, amin átmegy :B ;) .

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#392) saguaro válasza kirkri (#388) üzenetére


saguaro
tag

Jó, hogy mondod, mert én is olyat akartam. :Y

Akkor mit tudsz ajánlani, 15k alatt/körül?

Kerestem tesztet, de semmit nem találtam, ahol mérnék, hogy lanon mekkora a tempó. :F

Az ember annyit ér, amennyit változtat a világon - Marlowe

(#393) kirkri válasza saguaro (#392) üzenetére


kirkri
addikt

Sajnos nincs tapasztalatom a témában. De ha találsz megfelelőt, akkor egy privátot dobhatnál majd. :)

21 éve a Prohardveren! ™

(#394) club1 válasza saguaro (#392) üzenetére


club1
veterán

(#395) busman


busman
addikt

Sziasztok!

A történet a következő 97 -óta vagyok Chello-upc előfizető.Analóg bronz csomagról tértem volna át egy alap "digitális csomagra.A kihelyezésre kerülő készüléken nem volt hdmi csati.
Erre reklamáltam kicsit:A tegnapi nap folyamán,ismételtem szerződést hosszabítottam. Egy analóg Bronz csomagról ,tértem volna át egy "digitális csomagra. Mint később kiderült az önök által kihelyezett készülék csak scart csatlakozóval rendekezik,ami köztudottan csak analóg jeltovábbításra képes. Ezért én úgy vélem ez eléggé megtévesztő,mivel digitálisként hirdetik.

Jött is a válasz:digitális szolgáltatás a hagyományosnál jobb kép- és hangminőséget tesz lehetővé, a digitális továbbított műsorok képe zavarmentes, tisztább, szebb, élesebb és teltebb, még abban az esetben is, ha a jeleket fogadó médiabox nem digitális (HDMI) csatlakozóval, hanem SCART összeköttetéssel kapcsolódik a tévékészülékhez. Ezen a rövid szakaszon ugyanis érzékelhető minőségváltozás már nem jelentkezik. A már régebb óta használt és elterjedt SCART csatlakoztatás segítségével minden forgalomban lévő televízió készülék használható marad a digitális szolgáltatással is, semelyik előfizetőnek nem szükséges új készüléket vásárolnia a digitális televíziózás előnyeinek élvezetéhez.

Aztán írtam megint:Nem értem ,hogy hogyan hirdethetnek,egy digitális tvcsomagot digitálisként,mikor a digitális jel csak a médiaboxig jut el.Onnan analóg scart kábeles az átvitel.Tehét a televízón analóg jel látható
Nah erre már nem jött válasz.

Bocs ha kicsit hosszúra sikerült.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#396) kali válasza saguaro (#392) üzenetére


kali
legenda

15 e ft alatt/környékén nem sok lehetőség van gigabit képes router szempontjából, tp-link tl-wr-1043nd, engenius esr9850 vagy linksys e2000 - én elég sok helyre telepítettem mát 120/10 alá tl-wr1043nd típusút is, én mindenütt átviszi a maximális sebességet! akinél nem - sőt, más/jobb gigabit képes router sem -, ott egyedi hiba van; kábel, beállítás, ellenoldali probléma...stb!

(#397) saguaro válasza kali (#396) üzenetére


saguaro
tag

Hát egyelőre én még a 60-nak is örülnék, de nemsokára 120/10 lesz, és olyan kéne, ami azt átviszi, meg később, ha lesz sebesség növekedés, nem akarok 2 év múlva újat venni.

Akkor most nem tudom mi legyen, van akinél nem megy át rajta, van akinél igen? Firmware probléma nem lehet esetleg?

club1: Na igen, de nincs benne sok olcsóbb, csak ilyen 30-40.000 fölöttiek. :Y

Az ember annyit ér, amennyit változtat a világon - Marlowe

(#398) kali válasza saguaro (#397) üzenetére


kali
legenda

a firmware frissítése nem árthat - amennyiben régebbi verziós van a routeren -, de a régebbi verziókkal is garantáltan átmegy a 120/10! többnyire inkább kábeles probléma szokott lenni, minimum cat5e kell, ha 100 megabit/sec felett akar rajta forgalmazni az ember, akik cat5 vagy gyengébb kábellel próbálkoznak, azok máris problémába ütköznek!
a lényeg, hogy nem a router a szűk keresztmetszet, az minden esetben tudja a 120/10 megabit/sec sebességű net tényleges átvitelét wan -> lan irányban is!

[ Szerkesztve ]

(#399) club1 válasza saguaro (#397) üzenetére


club1
veterán

A netgear wndr3700 23500 Ft-tól indul.
A netgear wnr3500 16600 Ft-ról indul.
A Dlink dir-655 21500 Ft-ról indul.
És szerintem lesz még néhány router ezen a listán 30e alatt és 200Mbps routolási képesség felett.

(#400) club1 válasza busman (#395) üzenetére


club1
veterán

Alapvetően igazad van, de az a baj, hogy a szolgáltatónak is. Neked az utolsó két méterben van igazad, a szolgáltatónak meg néhány kilométerben... Ha jól emlékszem a GVH vizsgálatot indított pont ez ügyben a Fibernet ellen, a Fibernet esetében azonban egyetlen digitális csomagjukhoz sem adtak hdmi-s boxot. Természetesen ennek tudatában fogok én is digitális csomagot rendelni a cégtől...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.