Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok!

Nem tudjátok, nem lehet tenni valamit azért a UPC-nél, hogy a pingem rendben legyen? A sávszéllel nincs bajom, letöltésnél jó, de a pingem mindenhova ótvar nagy sajnos:S

Nem lehet ezzel kezdeni valamit? Gondolok itt arra, hogy nem lehet jelezni nekik a problémát hátha tudnak tenni valamit értem, vagy a modem miatt van ez amit ők adtak? üdv

(#1302) kabelmania27 válasza Jim-Y (#1301) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

indítsd újra a modemet, lehet bedugult frekiken van.
Modem jelszintje milyen? Milyen a kábelezés kialakítása a lakásban?

[ Szerkesztve ]

(#1303) Jim-Y válasza kabelmania27 (#1302) üzenetére


Jim-Y
veterán

Szia, igazából ez nem egy újkeletű probléma, mióta váltottam azóta ilyen... Előtte beltávos netem volt, arról azért váltottam mert ratyi volt az infrastruktúra a házban és max 5 megás netet tudtak csak biztosítani (tudom, sokan örülnének ennyinek is). Lényeg a lényeg, most FP 30 megás netem van, de a korábbi stabil 20-as ping helyett most legalább 3x annyi van, és az még nem is lenne gond, de a latency-m, vagyis inkább úgy mondom, hogy nem stabil a dolog, olyan játékkal játszom, ahol van lagometer a játékban, és sok a spike, és a packet-loss (ez ritkább, de a spike állandó), így sajnos össze sem lehet hasonlítani a két netet ilyen szempontból:S Szerintetek ha jelzem a problémát tudnak vele csinálni valamit?

(#1304) kabelmania27 válasza Jim-Y (#1303) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Mindenképpen jelezd, nekem albérletben 15megabites volt, a ping mindig jó volt, amikor nem újraindítottuk a modemet és a routert utána más frekikre állt rá és jobb volt.
Mutatni kellene egy modem jelszint oldalat 192.168.100.1 signal menüpont vagy fül.
Ha webstar modem van akkkor http://192.168.100.1/_aslvl.asp felhasználónév admin
jelszó W2402 acces level 3, ha csak 2 van akkor kettőt jelöld be, ok, aztán 192.168.100.1 és signal fül, érdekelne a power level a signal to noise ratio és a trasmit level. Ha esetleg betennél egy képet az jólenne.

(#1305) Jim-Y válasza kabelmania27 (#1304) üzenetére


Jim-Y
veterán

Nos, Scientific Atlanta modemem van, az első címnél:

192.168.100.1 :

Miután elvégeztem amiket írtál megint próbálkoztam:

köszi a segítséget. üdv

[ Szerkesztve ]

(#1306) kabelmania27 válasza Jim-Y (#1305) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igazán nincs mit, a jelszint elég jónak mondható.
power level pozitív, Snr közel van a 40-hez, tramsmit is jó 53alatt van bőven.
A koax kábelezés hogy van kialakítva a lakásban?

(#1307) Jim-Y válasza kabelmania27 (#1306) üzenetére


Jim-Y
veterán

"A koax kábelezés hogy van kialakítva a lakásban?" bárcsak tudnám, hogy erre hogyan kell válaszolni :DD A folyosón lévő elosztószekrényből húzták be a lakásba, vagyis még a folyosón volt egy kábel ami ezt a célt szolgálta, úgyhogy csak a kábel végére kellett csatlakozót szerelnie, valamint a konnektor aljzatból (nem konnektor, de a koax konnektornak nem tudom mi a neve) kellett kihúznia a kábel másik végét, erre is szerelt csatit... elkézelhető, hogy ez a kábel, amit nem a szerelő hozott, hanem még az építkezésnél lett beszerelve, nem valami túl jó minőségű?! :/

(#1308) kabelmania27 válasza Jim-Y (#1307) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Koax aljzat, atnennekonnetkor, tv ajzat, sokféle neve van
Milyen régi az a kábelszakasz?
Az ajzatból kijövő kábelt összetoldotta az újjal és úgy megy a modembe az antennakábel?
Ha megnézed milyen felirat van a koax ajzat helyéből kijövő és hozzátoldott kábelen meg lehet mondani hogy 3x árnyékolású e vagy sem. Az új biztos jófajta, régit meg lehet állapítani.
Tehát direktbe megy a kábel a modembe vagy elötte van elosztva más felé is?
Esetleg ha mutatnál képet a toldásról, illetve ha van elosztva valahol az antennakábel akkor arról is jó lenne ha betennél képet.

(#1309) Jim-Y válasza kabelmania27 (#1308) üzenetére


Jim-Y
veterán

A tv-aljzatból kijövő régebbi (5-6 éves) kábel lett megtoldva egy újjal, le is fényképeztem, de sajnos csak egy ipod touchal tudtam, mert nincs fényképezőm:S

Szóval a toldás megy a modembe:



Ha le kell olvasni, hogy mi van a kábelre írva akkor azt megteszem, de fényképezni jobban nem tudtam:/

(#1310) kabelmania27 válasza Jim-Y (#1309) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

comscope az jófajta, azzal nincs baj, a régi sem lehet rossz fajta 5-6éve is volt már 3x árnyékolású koax, haverom új társasba lakik és jó kábelek jönnek ki az aljzatból
Ezek szerint az antennakábel osztás nélkül direktbe csak egy toldással megy a modembe?

[ Szerkesztve ]

(#1311) Jim-Y válasza kabelmania27 (#1310) üzenetére


Jim-Y
veterán

Igen, az nem lehet, hogy a modem nem alkalmas online játékra?:D az előző netemnél nem kellett modem, csak egy UTP kábel jött a lakásba, azt osztottam egy routerrel. üdv

(#1312) kabelmania27 válasza Jim-Y (#1311) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Olyan nem lehet, ha van kapcsolatod akkor működnie kell, indítsd újra a modemedet, akkor jó lesz. Próbáld meg hogy direktbe a netet a gépbe dugod router nélkül és ha akkor is akadozik akkor net hiba van, ha akkor jó akkor a router a hibás
Többször indítsd újra a modemet, én pl este kihúzom reggel bedugom.

[ Szerkesztve ]

(#1313) Jim-Y válasza kabelmania27 (#1312) üzenetére


Jim-Y
veterán

Köszi, akkor majd megpróbálom ezeket, most nem megy, mert lakótársam is szeretne netezni még ma, de jövő héten eljátszom ezeket, ezer kössz amúgy ;)

(#1314) kabelmania27 válasza Jim-Y (#1313) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igazán nincs mit!
Ezek szerint bejön a lépcsőház elosztószekrényéből a kábelezés az aljzatig ahol van egy toldás és úgy megy a modembe? Bejárati ajtónál is van egy toldás?

[ Szerkesztve ]

(#1315) Jim-Y válasza kabelmania27 (#1314) üzenetére


Jim-Y
veterán

Az elosztószekrényből megy az ajtóig, ott van egy toldás, innentől elmegy az aljzatig, majd megint jön egy toldás, amiről fényképet is lőttem, a routerem egy TP-Link 1043ND. tehát folyamat"ábra"

elosztószekrény -> toldás (ajtó) -> toldás (aljzat) -> modem -> router -> gép (persze a router kábellel van összekötve, nem wifi)

(#1316) kabelmania27 válasza Jim-Y (#1315) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

OK értem
Nekem úgy volt az albérletben, hogy én kapcsolódtam az us robotics routerhez kábelesen 2 lakótárs wifin 15megabites volt, webstar modem, ha valamelyik lakótárs töltött rendesen én semmit sem tudtam csinálni...
Nem biztos hogy netszolgáltatós hiba lesz...
Rákötöttem mikor egyedül voltam direktbe semmi gond nem volt, minden tökéletesen működött. A toldásoknál húzd meg az F csatlakozókat ( egyiket egyik irányból , másikat másik irányból)

[ Szerkesztve ]

(#1317) Jim-Y válasza kabelmania27 (#1316) üzenetére


Jim-Y
veterán

A lakótársas dolog kizárva, azt észreveszem ha tölt, olyankor cca 200-as pingem lesz, játszani általában éjjel szoktam, amikor ő már alszik, a csavarokat meghúzom, a modemet újraindítom párszor, és a netet is direktbe kötöm a géppel majd hétfőn.

(#1318) kabelmania27 válasza Jim-Y (#1317) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Oké, remélem rendbe fog jönni a netkapcsolat:)
Szerintem lesz kapacitásbővítés és jobb lesz a net.
Helyileg melyik városba vagy?

[ Szerkesztve ]

(#1319) kabelmania27 válasza F_Zolee (#1299) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szerintem csak akkor váltsál felfelé 50megásra, ha rendelkezel gigabites eszközökkel, ha nem akkor elképzelhető hogy lassabban fog menni mint most. Gigabites lan kártya nem drága dolog, gigabites swich pár ezer Ft, gigabites router 13ezerért már kapható.

(#1320) Jim-Y válasza kabelmania27 (#1318) üzenetére


Jim-Y
veterán

Budapest, hát, jó ping azért jó lenne, persze nem halok bele ha nincs, nem szabad akkora kockának lenni, csak hát egy 30mbites nettől már azért elvárná az ember, bár akkor lehet, hogy a nethez nincs köze...

(#1321) kabelmania27 válasza Jim-Y (#1320) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ne aggódj meg fog javulni, több újraindítás kell a modemnek és a routernek is.
Haveromnál akkor van újraindítva a modem és a router amikor áramszünet van, aztán csodálkozik hogy lelassul a nete, ilyenkor mondom indítson újra mindent és egyből helyrejön.
Minden reggel kell egy újraindítást csinálni akkor szerintem nem lesz probléma vele, nem használ rossz technikát az UPC. Nekem Veszprémbe tökéletes volt.
Melyik kerületben laksz?

(#1322) Jim-Y válasza kabelmania27 (#1321) üzenetére


Jim-Y
veterán

9.ker, sajnos nem tudom, hogy a UPC-nél hanyas körzetbe tartozom, de a Nagyvárad tér közelében van a lakás.. az infrastruktúra újan van kiépítve, én harcoltam ki náluk, hogy költözzenek be a házba, azt hittem, hogy majd nagyon jó lesz nekem, mondjuk torrentet tekintve tényleg jó lett:D

(#1323) kabelmania27 válasza Jim-Y (#1322) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Torrentnél a beállításokba a bittorent beállításoknál állítsd be , hogy a kimenő titkosítás eröltetve. titkosítatlan bejövő kapcsolatok pipálva
30as 50 , (60) 120as netnél ha swichet kötsz be router helyett max 3gép kap ip-t, így kikerülhető a router terhelési problémájából adódó plusz ping és lassulás
Haveromnál gigabites swich el van megosztva a 60megás net az asztali gépbe van gigabites lan kártya vettünk bele, haverom laptopjába csak 100as, tökéletesen működik.
Ha swich-et vennél csak gigabitest vegyél az a jövő, a múltat már ne vedd meg annak nincs értelme. Pár ezer Ft egy gigabites swich, haveromnak ilyen van http://www.edigital.hu/Switch/TP-Link_SG1005D_5_portos_switch-p46190.html teljesen jó, érdemes a háló kártyát is gigabitesre cserélni (pár ezer Ft max) ha az alaplapi lan nem gigabites.

(#1324) kabelmania27 válasza Jim-Y (#1322) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Elfelejtettem mondani, hogy a modemnél is húzd meg az f csatlakozót:D

(#1325) kabelmania27 válasza Jim-Y (#1322) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Illetve, ha a bejárati ajtónál lévő toldás és az anntenna csatlakozó ajazat helynél lévő toldás közötti kábelszakaszról (pl a folyosón ha) letudnád úgy fényképezni, hogy látszik a kábelen a felirat az jó lenne.

(#1326) zoo8800


zoo8800
veterán

Unom már, hogy hetente minimum 5-6x kell újraindítani a modemet. A Fibernet ennél sokkal stabilabb volt.

rip and tear, until it is done

(#1327) salgocomp


salgocomp
senior tag

Sziasztok. A mai nap folyamán váltottam a 120 megás csomagra az 50 megásról, és torrentnél egyáltalán nem stabil a sebességem. Van amikor végig megy 14,5 mb/s-el a töltés, de gyakoribb az, hogy ugrál össze vissza, van amikor lemegy 2 mb/s-re is. Viszont webről IDM segítségével lazán megy végig mindig a 16,3 mb/s-es letöltés. Az 50 megással semmi gond nem volt, torrent végig 6,1 mb/s. Ez viszont most nagyon instabil. Valakinek van valami magyarázata, ötlete erre a hibára ? Gigabites alaplapi hálókari, és SATA 2-es vinyóm van. Előre is köszönöm a segítséget.

(#1328) kabelmania27 válasza zoo8800 (#1326) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Albérletbe nekem is sokszor kellet újraindítani

(#1329) Andor22 válasza salgocomp (#1327) üzenetére


Andor22
aktív tag

nekem is ugyan ez a "hiba"
120 @
de legalább játékban fix 5-15 ös ping :D

(#1330) kabelmania27 válasza salgocomp (#1327) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

nézd meg modem jelszint oldalát 192.168.100.1 signal menüpont vagy fül
Mennyi az snr és a powerlevel?

[ Szerkesztve ]

(#1331) kabelmania27 válasza Andor22 (#1329) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

nézd meg teis a modem jelszint oldalát, esetleg tegyél be egy képet

(#1332) Andor22 válasza kabelmania27 (#1331) üzenetére


Andor22
aktív tag

nem tom megnézni most mert melóból írok :S
lehet vele valamit csinálni ???

[ Szerkesztve ]

(#1333) salgocomp válasza kabelmania27 (#1331) üzenetére


salgocomp
senior tag

Ment egy Privi a képpel együtt. Remélem lehet vele valamit tenni mert ez így nem lesz jó. :D Fiberpower optimizert is felraktam, de ugyan az...

(#1334) kabelmania27 válasza salgocomp (#1333) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

uTorrent Beállítások menü -> További beállítások -> Bittorrent -> Protokoltitkosítás Kimenő: Erőltetve
http://itcafe.hu/tema/re_a_upc_nem_tajekoztat_a_fajlcsere_lassitasarol/hsz_57-57.html több helyen leírták már ezt, van akinél beállítás nélkül megy ezerrel a letöltés, nem upc nél van a kábelnetem, hanem a fibernetnél.
Hogy van kialakítva a kábelezés a lakásba? Esetleg tehetnél be képet az osztókról, ahol elágazik az antennakábel.
Milyen osztók vannak a modem előtt?

[ Szerkesztve ]

(#1335) Andor22 válasza kabelmania27 (#1334) üzenetére


Andor22
aktív tag

majd én id küldök neked 1 olyat holnap lehet elsírod magad :DDDDDDD

(#1336) kabelmania27 válasza Andor22 (#1335) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ok, várom:D

(#1337) salgocomp


salgocomp
senior tag

Ilyen elosztó vagy mi van, és ennyi, ebből 1 kábel a modembe, onnan utp kábel gépbe és ennyi. Megcsináltam ami mondtál, de ugyan úgy belassul. Eddig semmi korlátozás nem volt ilyen téren se...

(#1338) kabelmania27 válasza salgocomp (#1337) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Tap ág megy a modembe?

(#1339) salgocomp


salgocomp
senior tag

Az micsoda ? :) Nem nagyon értem ezeket.

Speedtest pedig aránylag jó.

(#1340) salgocomp


salgocomp
senior tag

Lehet gépembe nem elég neki valami...vinyó vagy fostex márkájú elvileg 1 gigabites alaplapi hálókari...most belőttem utorrentbe 8,3 ra a korlátot, és meg sem mozdul 8,3 mb/s-röl a letöltés...lehet sata3lap+sata3 vinyó lesz ebből..

(#1341) kabelmania27 válasza salgocomp (#1339) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ez egy aszimetrikus osztó out ágban kevesebbet csillapít, tap ágba többet kb 5-6ot out ágban 2-3decibel körül.
Hasonlót mutatok [link]
Az aszimetrikus osztó és szimmetrikus közötti másik különbség, hogy az aszeimerikus visszirányú csillapítása tap és out ágból több mint az előre irányú csillapítás.
Modem jobban tolerájja az alacsonyabb jelszintet, mint a tévé.
Van akihez szimmetrikus osztót szereltek be, annak mindkét kimenetén 3.5ös csillapítással távozik a jel.
Szimmetrikus osztó így néz ki, [link] in a bemenet, 2 db out a kimenet.
Ha kicserélnéd ilyenre a modem több jelet kapna, elérné az SNR a 40et is szerintem. Albérletbe nálam elérte, sőt a 41,5öt s
Sebességre nincs hatással, annyi hatása van hogy a modemnek lenne tartalék jelerőssége, ami akkor jöhet jól, ha a bejövő jel erőssége lecsökken.
Szimmetrikus kettesnél amit mutattam mindkettő irányba 3,5a csillapítás.
Van egy előnye még aszimmetrikusnak, egy irányba van a 2 out kivezetés, nem kell hajlítgatni visszafelé a kábeleket, esztétikusabb szerintem mint az aszimetrikus.

[ Szerkesztve ]

(#1342) kabelmania27 válasza salgocomp (#1340) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Memória legalább 3-4Gigának kell lennie , hogy a gép bírja a gyors netet kezelni.

(#1343) salgocomp


salgocomp
senior tag

2 giga van most jelenleg benne, és XP. De nembaj, belövöm azt a sebességet amit még stabilan bír, és hamarosan SATA3lap+vinyó, DDR3 rammal...nem baszik ki velem. :D És nagyon szépen köszönöm a segítséget.

(#1344) kabelmania27 válasza salgocomp (#1343) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincs mit, xp max 3giga ramot lát, szóval új alaplaphoz 3-4Giga ramot vegyél.
Az osztó ami nálad van jó minőségű jófajta, ha nem cseréled ki szimmetrikusra akkor is fog működni a neted, viszirányba többet csillapít mint a szimmetrikus de ha feljelentkezik a modem a hálózatra akkor az is jó.
Albérlebe kicseréltem mert az snr 35-36körül volt , a csere után stabilan 40körül lett az snr, powerlvel 5.5-7.4között ingadozott napszaktól függően. Este erősebb, napközben gyengébb volt.

(#1345) salgocomp


salgocomp
senior tag

Jah, mindenképp több ram lesz, csak most nem is nagyon játszogatok azért van 2giga. Belőttem az utorrentet 10,1 MB/s-re, és az most stabil. Úgyhogy akinek hasonló baja van, egy kis sebességkorlátozás megoldja szerintem neki is...

(#1346) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Üdv!
Hogyan tudnám újraindítani a modemet távolról? Gondolok itt arra hogy van hogy belassul az internet.. és ne kelljen 2 emeletet lesétálnom kihúzni és visszadugni.. routeren keresztül elérem a modemet, de nem tudok bejelentkezni, sem újraindítani a készüléket távolról.. Van rá megoldás?

Üdv: Csabee.

(#1347) Andor22 válasza salgocomp (#1339) üzenetére


Andor22
aktív tag

[ Szerkesztve ]

(#1348) salgocomp


salgocomp
senior tag

232 mega...:D Ez milyen UPC te ?:D

(#1349) Andor22 válasza salgocomp (#1348) üzenetére


Andor22
aktív tag

sajnos ingadozik ,de fix125 a min és max 300 at ír ki
8-10 feltöltéssel :D

(#1350) Csabee. válasza Andor22 (#1349) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Az elég érdekes.. én nekem meg rohadtul ingadozik az 50es .. :D

Üdv: Csabee.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.