Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) villamos válasza Cyberslider (#650) üzenetére


villamos
őstag

A 30 analóg csatorna csak az új belépőkre vonatkozik, a régi ügyfelek, köztük a fibertől átvett új ügyfelek megkapják a Silver csomagot, ami az említett kb. 60 csatornát tartalmazza...
Az analóg kínálatot nem fogják bővíteni, sőt, mindent megtesznek a kiirtása érdekében.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#652) ko9 válasza Cyberslider (#650) üzenetére


ko9
addikt

Egy szomszéd városban már teljesen átálltak az új rendszerre, nagyjából 15-ös csomagot kapott mindenki, napközben alulról csapkodja a 2megát. Ott, ahol köthető 120as csomag is. Ráenged 10-20 ilyen csomagot, és összeomlik a háló, vagy nem tudom mi lesz :D
Ráadásul az átállás se volt zökkenőmentes. Mindenki megkapta a modemet, pénteken kössék be. Az szép és jó, de nekik se rakták fel az új configokat a TFTP-re, viszont a régi modemeket letiltották, igy egy hétvégén keresztül nem volt net egy 10000fős városban.
Köszönjük :R

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#653) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

(#654) d0d3$z


d0d3$z
csendes tag

Érdeklődnék, hogy hűség lejárta előtt FiberPower 60-ról FiberPower 120-ra többletfizetés, ill. egyéb hátrány nélkül lehet-e váltani?

üdv.: dodesz

(#655) HXY válasza Gubek-Einste (#645) üzenetére


HXY
addikt

Ezt hol olvastad?

(#656) club1 válasza d0d3$z (#654) üzenetére


club1
veterán

Lehet, akciós árral is.

(#657) Gubek-Einste válasza HXY (#655) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Valamelyik fórumon közzétett ÁSZF-ban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#658) Gubek-Einste válasza d0d3$z (#654) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A felfelé váltáskor az éppen aktuális árat kell fizetni az igénybe vett kedvezmények szerint vagy is ha váltasz akkor csak a csomagod és az annak az ára fog változni, semmilyen hátrányt nem szenvedsz, nincsen plusz költség, kivéve a magasabb havidíjat de az együtt jár a felfelé váltással, általában.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#659) Matt-OPT válasza Matt-OPT (#610) üzenetére


Matt-OPT
aktív tag

Újratelepítettem a rendszert (Win7 64bit) de a probléma sajnos nem oldódott meg. :(

UPC-s kábelnetem van Scientific Atlanta EPC2203 modemem, minden led villog, az alaplapi hálókártyám (legfrissebb driver telepítve) IP címet kap, de a net nem megy "nem azonosított hálózat" címszóval.

Van valakinek bármi ötlete, hogy mi lehet a gond?

(#660) club1 válasza Matt-OPT (#659) üzenetére


club1
veterán

Csak az operációs rendszert tetted fel, vagy tettél fel egyéb programokat (antivirus, tűzfal, Office, Adobe xx, stb...) is?

(#661) ko9 válasza Matt-OPT (#659) üzenetére


ko9
addikt

Milyen IP cimet kap? Mert az se mindegy.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#662) club1 válasza ko9 (#661) üzenetére


club1
veterán

Korábban az volt a gondja, hogy rendes publikus és pingelhető ip címet kap a kábelmodemjétől, de a gépen nincs net. Erre - tanult emberként - azt mondanám, hogy valami névfeloldási problémája van.
Apropó ping 195.228.152.43 válaszol?

(#663) Matt-OPT válasza club1 (#660) üzenetére


Matt-OPT
aktív tag

Nem tettem fel semmit. Csak a Win7 tűzfala megy.

(#664) ko9 válasza club1 (#662) üzenetére


ko9
addikt

Csak úgy kérdés: 192.168.100.1-en csak a System és az EMTA jön be, a többi tiltva van? EPC2203-ra vonatkozik a kérdés :)

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#665) Matt-OPT válasza club1 (#662) üzenetére


Matt-OPT
aktív tag

Ez az IP nem válaszol.

A sajátom viszont igen.

(#666) Matt-OPT


Matt-OPT
aktív tag

(#667) Matt-OPT válasza ko9 (#664) üzenetére


Matt-OPT
aktív tag

Nem töltődik be a modem oldala ezen a címen. :(

(#668) Csabee. válasza WonderCSabo (#653) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Ezt most nem értem.. ha most 30asom van akkor júli 11 után ugyan ennyi pénzér válthatok 50esre?

Üdv: Csabee.

(#669) smog86 válasza Csabee. (#668) üzenetére


smog86
senior tag

Bizony, bár lehet hogy alá kell majd írnod 1 évet.

(#670) WonderCSabo válasza Csabee. (#668) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Július 11-ig kell megrendelned, különben a modemcseréért fizetni kell. Igazából még senki se tud semmi pontosat, csak ezek az infók terjednek a neten...

(#671) keram2009 válasza ko9 (#664) üzenetére


keram2009
tag

Igen! Az EMTA se jön be! De amugy semmi értelme hogy bejöjjön egy csomo adatot látnál amik csak akkor fontosak ha modemed nem műxik jól vagy nincs neted! Apropó ha nincs neted akkor láthatóvá válnak azok a fülek is!

(#672) ko9 válasza keram2009 (#671) üzenetére


ko9
addikt

Oké köszi. Csak érdekelt. :R
És nekem igenis érdekes adatok :)

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#673) Csabee. válasza WonderCSabo (#670) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Az érdekes lenne:) Na majd megnézem.

Üdv: Csabee.

(#674) khorvat válasza tuser (#48) üzenetére


khorvat
senior tag

Van lehetoseged lakasonkent 1dv csak HDMI képes PaceHD STB-t kerni!
Ez esetben nincs DVR funkcio (nincs plusz zugas), de sajnos nincs HD adok vetelere se lehetoseg:( No meg havi +1000Ft-ert kinaljak ezt a dobozt, de persze csak ezzel lesz a TVig es nem a STBig valoban digitalis a szolgaltatasuk!
Ettol meg a szolgaltatasuk reklamja felrevezeto mert nincs benne hogy alap eseben SCART( ami analog ugye) kabeles megoldast kapsz digitalisnak eladva!

CA modulrol ne is almodjon vagy 3 evig senki mert azzal nem tudjak a digitalis csatornaikat levedeni ezert hasznalnak kartyas STB-ket nah meg ezzel van tele a raktar majd ha havi 1-2000Ftjaval eleget fizetunk be mi elofoizetok talan nyugdijazzak az STBket addig marad ez!

Nalunk jo az analog TV is a honap vegen vissza is megyek analog bronzra, evente egyszer a lefele modositas ingyenes de ez minden szolgaltatasra (TV,Internet,Telefon) kulon ertendo? Illetve ha lefele modositok analog bronzra szerintetek milyen havidijon kapom majd, illetve ez erintheti a jelenleg "kedvezmenyes" de amugy se olcso telefon es internet elofizetesem arat? Szerintem mivel nincs husegem ezeket nem kellene erintse meg nem is 3as csomag akcioban vettem oket hanem kulon-kulon!

(#675) keram2009 válasza ko9 (#672) üzenetére


keram2009
tag

Nem tudom miért kellenek az adatok, de ha arra gondolsz ami a fibernél még ment régebben megpróbáltak mindent tenni ellene csak lámák voltak na az itt nem megy, és küszködni is kár lesz vele! De végül is ennyi pénzért kár is küszködni :)

(#676) ko9 válasza keram2009 (#675) üzenetére


ko9
addikt

Ennek már utánnajártam, és elore tudtam, hogy nem fog menni. De hát minden jóban van valami "rossz".
Viszont érdekes, mert mikor kezdtem ezzel foglalkozni a UpC-vel lehetett a legjobban "játszadozni" , mostmár meg csak azzal nem lehet :) De legalább lehet látni, hogy fejlesztenek :R

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#677) Mancsy


Mancsy
HÁZIGAZDA

Hali!

Nem tudom, hogy egyedi-e a probléma, de már nagyon idegesít.
FB 120-am van, router nincs, minden beállítás jó. Kb. május elején kezdődtek a problémák, addig minden jól működött. Azóta a torrentek (nem illegális dolgokra gondolok) letöltési sebessége 10 KB és 7 MB között ingadozik, az átlag 250 KB, a feltöltés pedig 0-1 KB. Ezt egyszerűen nem tudom hová tenni. A kliens jól van beállítva, addig tökéletesen működött.
Ha ez nem lenne elég, a normál böngészésnél is elég gyakran vannak problémák, és szinte minden nap órákra előfordul, hogy a letöltési sebességem 20 kilobájt körül van, és minden második oldalletöltés hibás, időtúllépéses, nem elérhető, stb...
Esetleg nagy nyári felújításba kezdtek, és ezért vannak ezek?

(#678) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! Egy router vásárlásán gondolkozom (Netgear WNR2000), hogy meg tudjam osztani a Fiber Power 30 netet egy asztali gép, okostelefon (Nokia E52) és laptop között. Azt szeretném kérdezni, hogy, abban az esetben, ha csak a routert szerzem be, működni fog-e a dolog, vagy esetleg szükséges-e más eszközt is beszerezni. Előre is köszi a válaszokat.

(#679) Integra


Integra
titán

na, van netem, de hogy ez ds2 vagy ds3 modem, nemtom, ronda szürke doboz...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#680) club1 válasza Integra (#679) üzenetére


club1
veterán

Azért nem olyan nehéz azon a dobozon megtalálni a pontos típust...

(#681) Integra válasza club1 (#680) üzenetére


Integra
titán

majd megnézem, már rég melózom, hála a jó égnek nem fél 1kor jött hanem 11 körül.. már igy is 9 óta vártam. szomorú hogy nem lehet időpontot egyeztetni, nekem dolgozni is kell.. amúgy gyanitom ez a ds2-es, mivel azt mondta, hogy kb 40-50mbit-et bir a modem.. ha 5e lenne a 120-as fájber, meg is rendeltem volna, annyit még megér, bár úgyse használnám ki, de legalább elmondhatnám milyen fasza netem van. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#682) HXY válasza Tappancs2001 (#678) üzenetére


HXY
addikt

Semmi mást nem kell venned.

A modem UTP kábelét bedugod, a router WAN portjába, a routerhez adott UTP kábelt budogod az asztali gép hálókártyájába, a másik végét meg a router LAN1 vagy 2,3,4 portjába.
Ha minden okés, akkor elvileg automatikusan dhcp-n van, és egyből van net mindenen.
Azért a wifire érdemes valamilyen jelszót beállítani.

(#683) Integra válasza HXY (#682) üzenetére


Integra
titán

wpa2 tkip-psk titkositást neki.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#684) HXY válasza Integra (#683) üzenetére


HXY
addikt

Nem értem, hogy miért ajánlod pont azt, hiszen az AES sokkal biztonságosabb.

A koca netezőket meg bármilyen védelem távol tartja.

(#685) Integra válasza HXY (#684) üzenetére


Integra
titán

az, na, már esek szét, sok a mai nap, scuzi :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#686) Csabee. válasza Csabee. (#673) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Nem lehet ingyen 30-ról 50mbit-re váltani , ugyanis fizetni kell a bekötéső díjat majd az új akciókkal, illetve drágább az 50es mint a 30as.

Üdv: Csabee.

(#687) Matt-OPT válasza Matt-OPT (#666) üzenetére


Matt-OPT
aktív tag

Megoldódott a dolog. Betettem egy új hálókártyát és most műxik. Köszi mindenkinek aki próbált segíteni!

(#688) eight válasza Csabee. (#686) üzenetére


eight
senior tag

Üdv!

"Nem lehet ingyen 30-ról 50mbit-re váltani , ugyanis fizetni kell a bekötéső díjat majd az új akciókkal, illetve drágább az 50es mint a 30as."

megkérdezhetném hogy honnan van ez az info,mert most 4200,- a 30-as és 5000,- a 60-as, akkor ezek szerint 5000,- lesz az 50-es? O_o

(#689) Csabee. válasza eight (#688) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Ma hívott egy upc-s kolléga a tv-s akcióval kapcsolatban, és rákérdeztem erre.. Kérdeztem tőle hogy nem hivatalos hírekből hallottam hogy ingyen lehet váltani majd 30ról 50re.. és felvilágosított hogy nem. A nagy költségek miatt kell majd fizetni külön a kiszállásért modem beszerelésért 2500ft-ot... illetve drágább lesz az 50es a jelenlegi 30asnál, nem akarok hülyeséget mondani de több mint 6000ft.. illetve más lesz a társasházaknál az ár mint a családi házaknál.. legalábbis valami hasonlót említett :)

Üdv: Csabee.

(#690) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Ennyit a szolgáltatóváltásról. Most már esélyem sincs ilyenkor esténként multi játékot játszani, mert rosszabb a net stabilitása. Állandó lagtengerben vagyok. :(((

(#691) eight válasza F_Zolee (#690) üzenetére


eight
senior tag

Együtt érzek!
Több mint két éve nincs használható netem (mondjuk ha összeadom akkor volt kb. 1.5 hónap amikor jó volt), sokan vagyunk, de senkit nem érdekel és senkit sem hat meg a nyomorunk.:(
Azért még reménykedem, mert most volt 3 nap amikor nagyon jó volt a net (gondolom sokan elutaztak a node-ról akiktől kapni szoktam a trágyát a jelbe), és volt olyan hogy a digi-seknek meg a thome-osoknak csak 7-8-al volt alacsonyabb a pingjük, és eddig én még 12-15-nél közelebb soha sehol nem jutottam hozzájuk (még hajnalban sem). Szóval nagyon jó volt, de mindegy mert már megint 100-300 mindenhova, csak egy röpke fellángolás volt az egész;)

Megrendeltem 60-ast, hátha az új modemmel kapok egy új tisztább frekit: :U , mondjuk kihasználni nem fogom mert én nem töltök le (egész évben eddig 250Gigát használtam fel+le összesen), de a több sáv hátha jobb lesz. Itt nincs más alternatíva, szóval végül is úgy bánnak velem ahogy akarnak, nekem meg az online játék a kedvenc hobbim, tehát lemondani nem fogom:(((

Szerk: Csabee: :R

[ Szerkesztve ]

(#692) WonderCSabo válasza Csabee. (#689) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Egy másik fórumtársnak a upcsek meg 8000 forintos modemcsere díjat mondtak. LOL, össze-vissza beszélnek ezek..

(#693) HXY válasza WonderCSabo (#692) üzenetére


HXY
addikt

Majd holnap mindenkiderül...

(#694) eight válasza WonderCSabo (#692) üzenetére


eight
senior tag

szerintem online rendelésnél nincs cseredíj, és a szlovák példát nézve az árak se fognak elszálni, bár majd holnap elválik.

(#695) smog86 válasza Csabee. (#689) üzenetére


smog86
senior tag

"Az új Fiber Power portfólióban a jelenlegi 2, 15, 30, 60 és 120 Mbps maximális letöltési sávszélességet kínáló csomagokat 10, 25, 50 és 120-as ajánlatokra cseréli a cég, melyeket rendre 2200, 3200, 4200 és 6000 forintos havi díj fejében kínál."
Ebből az jön le hogy az 50-es 4200Ft lesz... persze online rendelés meg dijnetes fizetés és 1év hűség mellett.

(#696) Gabormester


Gabormester
csendes tag

Üdv mindenkinek.
Én is váltottam Fiberről UPCre, első két hónapban nem is volt gond, mostanáig.
FP60 am van és köv a probléma: sebesség nagyjából stabil, megvan a 60, viszont a ping nagyon változó és játékra, voipra használhatatlan az internet.
Előzőhét hétfőn sok eső esett és akkor még a sebesség is leesett egyből hívtam ügyfélszolgálatot ki is küldtek szerelőt másnapra, aki nem ért ki így felhívtak hogy sorry, akkora enyhült a probléma ping,sebesség jónak látszott szóval visszamondtam.
azóta egy hét telt el a sebesség stabil viszont a ping nagyon ugrál, hívtam is ügyfélszolgálatot és azt a 'választ' kaptam hogy túlterhelt a térség emiatt lehet változó a ping.megoldás sajnos nincs és a technikus 3x is felhívta a figyelmem arra hogy a szerződésben nincs semmiféle megkötés a pingel kapcsolatban, de azért jelzi hogy a térség túlterhelt és majd valamikor bővítenek hálózatot.

Ebben a helyzetben mittudok csinálni? Más szolgáltató nincs(invitel lenne az egyetlen alternatíva,tripla annyiért meg negyed annyi sávszél nemkell)

(#697) eight válasza Gabormester (#696) üzenetére


eight
senior tag

Isten hozott a klubban magyar testvérem, nagyra tátsd ki a szád, mert ez vastag lesz és sokba is fog kerülni:K

(#698) HofiZoli


HofiZoli
senior tag

[ Szerkesztve ]

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#699) eight válasza HofiZoli (#698) üzenetére


eight
senior tag

Nem mintha este 11-kor 32bytes csomagok küldözgetése a bixre bármit is jelentene, de......

(#700) Csabee. válasza WonderCSabo (#692) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Lehet akkor én értettem félre..

Üdv: Csabee.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.