Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) club1 válasza JEEMBO (#1448) üzenetére


club1
veterán

A UPC más mint a Fibernet volt, jellemzően a max. érték 80-90%-át minimum adja, ha nem akkor ott valami helyi probléma van. Ami tény: Az adsl rendelkezésre állását csak a menedzselt bérelt vonal képes felülmúlni, mivel a telefonközpontok magas rendelkezésre állásra konfiguráltak, így gyakorlatilag csak érpárszakadás vagy központi infrastruktúra probléma csökkenti a rendelkezésre állást.
A kábelnet leginkább az adott településen belüli elektromos hálózat rendelkezésre állásától függ (az erősítők ui. betápot igényelnek). Ha gyakran vannak áramellátási problémák, a kábelnet sem lesz magas rendelkezésre állású.
Én szerencsére olyan helyen lakom (Budapest XXII.), ahol kevés az áramgond, így a UPC kábelnetet használom kizárólagosan munkára. Már csak azért is, mert szükségem van a normális feltöltési sebességre is. Az elmúlt 4 hónapban talán egyszer volt egy néhány órás üzemszünet.

(#1452) kabelmania27 válasza club1 (#1451) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Akkor nem volt az albiba net, amikor a lépcsőházba és a környéken nem volt áram , amúgy volt. Én Fibernetnél maradtam, azokat a problémákat amiket leírtak korábban a fórumban, én nem tapasztaltam. Az upc jobb ár/érték arányú szolgáltatásainak örültem volna, remélhetőleg invitel sem lesz rossz:)

(#1453) Laybee válasza kabelmania27 (#1449) üzenetére


Laybee
őstag

Sajna most nem fog menni, de írok a topicba csütörtökön! Köszi.
Amúgy utcáról be tetőtérbe, onnan le egy másik szobába, ott van osztva egy tv felé, a másik meg amit láttál tv+modem kábel.

[ Szerkesztve ]

(#1454) kabelmania27 válasza Laybee (#1453) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ok

[ Szerkesztve ]

(#1455) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Gondoltam szúrok be egy tesztet én is. (50 megás csomag)

[ Szerkesztve ]

(#1456) kabelmania27 válasza AndrewTdi (#1455) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Király:)
Kérnék szépen modem jelszint értékeket is:)

(#1457) AndrewTdi válasza kabelmania27 (#1456) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Itt már szúrtam be és meg is szakértetted. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1458) kabelmania27 válasza AndrewTdi (#1457) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Enyém ilyen most

bocs hogy nem upcsként tettem be

Tudom, de most is tehetnél be esetleg egy jelszint értéket :)

[ Szerkesztve ]

(#1459) AndrewTdi válasza kabelmania27 (#1458) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Ahogy kívánod! :)

(de neked miért mutatja másképpen?)

[ Szerkesztve ]

(#1460) kabelmania27 válasza AndrewTdi (#1459) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi, jó értékek:)
Azért mert nekem nem cisco modemem van, hanem webstar 2203, ami nem docsis 3.0-ás, hanem csak 2es így egy letöltési és egy feltöltési frekit használ.
Ha docsis 3.0-ás modemem lesz, természetesen fogok mutatni jelszint értéket:) (nem mostanában lesz szerintem, nincs gigabites lan a gépembe, és itt nem érhető el docsis 3.0-ás csomag, ez is bőven elég nekem, még sok is.

[ Szerkesztve ]

(#1461) AndrewTdi válasza kabelmania27 (#1460) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Értem mester. :)

(#1462) kabelmania27 válasza AndrewTdi (#1461) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha megkérdezhetem analóg vagy digitális tévé előfizetésed van az internet mellett?
Telefon előfizetésed van?

[ Szerkesztve ]

(#1463) AndrewTdi válasza kabelmania27 (#1462) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Elvileg sima analógot kértem, majd szerződéskötés után 2 nappal szóltak, hogy - ahol én lakok, oda - nem adnak sima analóg előfizut.
Így alap digitálisom van (de csak 1 boxot kértem).
Telefonom nincs, nem kell vezetékes. :)

(#1464) kabelmania27 válasza AndrewTdi (#1463) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Analóg sylvert szerettél volna gondolom. Azt már nem lehet előfizetni, ha jól tudom. Régieknek megmarad.
Helyette digital bronze-od van gondolom
Ezek közül hány adás jön be?
http://ugyfelkozpont.upc.hu/csatorna5/up/2821_budaors-kelenvolgy.pdf

[ Szerkesztve ]

(#1465) kabelmania27 válasza Laybee (#1453) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ok, majd a másik osztóról is ha tennél be egy képet az jó lenne.

(#1466) AndrewTdi válasza kabelmania27 (#1464) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Igen, valami olyasmi.
Megmondom neked őszintén még nem próbáltam mi jön és mi nem. :) Van kb 10 csatorna amiket nézegetek, ráadásul a boxot sem nagyon használom. Borzalmasan unszimpatikus, hogy nem lehet rajta sorrendet állítani.
Megnézem majd neked és beírom.

(#1467) kabelmania27 válasza AndrewTdi (#1466) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi szépen.
Elvileg digital bronze mellé analóg bronze-nak kell jönni, na most ott ha start van és slyver elképzelhető hogy jön az összes.
Sajnos előbb utóbb használnod kell a boxot, mert meg fogják egy idő után az analóg adásokat szüntetni pár év múlva kb
Kedvencek listát tudsz készíteni ha jól tudom, úgy már kényelmesebb kedvenc adóid között váltani:) Ha már van a digitális azt is nézd szerintem, használd ki hogy ott van és fogyasztja az áramot, szerintem több adó jön be rajta sztereóban mint az analógón és epg is van.
Sokszor nézek valami műsort, nem tudom hogy mi , jövök géphez megnézni a www.port.hu-n

[ Szerkesztve ]

(#1468) AndrewTdi válasza kabelmania27 (#1467) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Igen, tudom, hogy megszűntetik. Szeretnék majd a közeljövőben TV-t vásárolni, majd akkor kihasználom a box biztosította szebb képet (amit azért így is látni).
Kedvenceket beállítottam már. ;)

(#1469) kabelmania27 válasza AndrewTdi (#1468) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Dvb-c mpeg4 es tuneres hd-s led tévét vegyél szerintem. Én ilyet vennék ha lenne rá sok sok pénzem:D
Svájcba és Hollandiába adnak ci modul+kártyát, reméljük itt is lehet majd csak kártyát kérni:)

[ Szerkesztve ]

(#1470) AndrewTdi válasza kabelmania27 (#1469) üzenetére


AndrewTdi
addikt

LG 42lw650S
ezt néztem ki konkrétan.

(#1471) JEEMBO válasza kabelmania27 (#1450) üzenetére


JEEMBO
aktív tag

Mivel én nagyot csalódtam tavaly év végén a FiberesNyetes kábeles netben, így a kb. 365/364 napos rendelkezésre állás az akkori próbaidős 30/27 nappal szemben megtanította velem értékeltetni az ADSL-t. Ha kiesik az ócó percdíjas VoIP telóm és a netem is órákra / napokra, akkor kamatostól bebukom a tartalék mobil használattal a 3200 vs. 4700 különbségét. Nem bánnám, ha már igazodnának a tendenciákhoz, s lejebb vinnék a mezítelen ADSL-es árakat...

"Jó pap is holtig butul"

(#1472) JEEMBO válasza club1 (#1451) üzenetére


JEEMBO
aktív tag

Ezen környékbeli visszajelzéseid nincsenek a rendelkezésre állás változásával kapcsolatban? Mert a szomszédot kérdeztem, de sajna mostanában nem netezik annyit, mint régen, így nem reprezentatív a válasza.

"Jó pap is holtig butul"

(#1473) kabelmania27 válasza JEEMBO (#1471) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem lesznek olcsóbbak a mezítelen adsl árak szerintem.
Nyugodtan kipróbálhatod az upc-t, fejállomásokon kicserélték berendezéseket, ahogy olvastam, a kábelezéseket is cserélik ki, erősítőket is újraszintezik, nem hinném hogy rosszul működne abban a körzetben. 8megabit a 25ös netnek a garantált sebessége, ahogy mások is leírták 80-90%os sebességgel mindig működik. upcnek is jó percdíjai vannak telefonban, elhiszem hogy csalódtál a fibernetben, olvastam fórumba hogy voltak problémák, de már upc-s az a körzet, upc nem hinném hogy azért vette volna meg hogy senki se fizessen nála elő, ellenkezőleg szerintem, előfizetői táborát szeretné növelni.
Mondok egy ötletet ha ennyire bizalmatlan vagy az upc kábelnettel kapcsolatban, rendeld meg a [a start csomagot] ha 10megabittel fog menni, emeld meg 25re, esetleg az utcában a környéken kérdezd meg akinek 25megása van hogy mennyivel megy esetleg mutasson egy speedtest eredményt.
Ha olvassa valaki a topikot velencei tó környékéről legyen már szíves mutasson speedtest eredményt és modem jelszint értékeket így lehetne a legtöbbet segíteni szerintem, így lehetne látni hogy mennyire jó abba a körzetben a net. Ha visszaolvasol raktam be upc-s speedtest eredményt június vége felé Veszprémbe Stadion utcában úgy működött, de hasonlóan jól működik máshol is szeintem, upc a legnagyobb kábelnet szolgáltató, jó infrastruktúrával, nyugodtan válthatsz szerintem. Több haveromnál tökéletesen működik, különböző városokban, nincs aggodalomra ok.
Remélem tudtam segíteni

(#1474) Gubek-Einste válasza JEEMBO (#1471) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindenféleképpen érdemes váltani UPC-re mivel
1; olcsóbb és gyorsabb is
2; UPC nem Fibernet
Nekem 2002 vége óta van UPC-s netem Budapest külső kerületének szélén és az utóbbi években a nagyobb leállásokért munkagéppel történő optikai kábel átvágások voltak a felelősek.
Én kb 24/7-be használom a netet és mindig meg van a sebesség, telefonnal is meg vagyok elégedve mivel ha valami baj van akkor ingyen hívhatom az ügyfélszolgálatot + hálózaton belül 0 HUF a perc díj.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1475) kabelmania27 válasza Gubek-Einste (#1474) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Egyet értek:)
Már párszor elmondtam, hogy én maradtam Fibernetnél, jól működött a net és most is jól működik, upc mindenhol ahol átvette a fibernetet fejlesztésbe kezdett.
Aggodalomra nem lehet ok.

(#1476) JEEMBO válasza kabelmania27 (#1473) üzenetére


JEEMBO
aktív tag

Pár hónap múlva lejár az ADSL hűségem, de még várom / gyűjtöm a (főleg helyi) UPC-s tapaszalatokat, mert a Fiber, ha ratyi is volt, de legalább adtak 30 napot, hogy eldöntsem, hogy vállalom-e így is a dolgot. Bár elég macera a kikötjük, újrakötjük játék, de akkor áldtam az ADSL-t, hogy vissza tudtam menni, s nem bánnám, ha a UPC is adna 30 napos probaidőt...
A VoIP költségeimet tekintve nem hiszem, hogy bármelyik szolgáltató jobbat tudna ajánlani a havi díj nélküli (UPC 500Ft) vezetékes irányba 1,6Ft (UPC 9,5Ft), mobil irányba 10,6 Ft (UPC 52Ft)-os percdíjnál, a világ számos országába, elkötelezettség nélkül. Csak igen fontos, hogy legyen kb. 100%-os a net rendelkezésre állása, stabil kapcsolat, jó jitter, ping! Tényleg, tudnátok linkelni, hogy Zürich-re milyen mindenféle értékeket mér a UPC-vel pl. a Speedtest.net / Pingtest.net?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Jó pap is holtig butul"

(#1477) club1 válasza JEEMBO (#1476) üzenetére


club1
veterán

(#1478) kabelmania27 válasza JEEMBO (#1476) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Gyűjtsd, szerintem nyugodtan merjél belevágni az upc internetbe, jól fog működni.
Szerintem azért nincs próbaidőszak, mert nincs rá szükség, mert jól fog működni:)

(#1479) JEEMBO válasza club1 (#1477) üzenetére


JEEMBO
aktív tag

Köszi, valóban, pingtestben csak Dübendorf (Strassbourg fölött) érhető el Svájcból, ott meg elírták az ország (CU -> CH) jelét. :)
A ping időt vezetékes, vagy vezeték nélküli neten kapcsolódó gépen mérted? Mert nálam a lanhoz képest a wlanon kb. 10-20 ms rárakódik a pingre és az Általad mért (picit magasnak tűnő) tartomány nálam inkább wlanra jellemző.

"Jó pap is holtig butul"

(#1480) club1 válasza JEEMBO (#1479) üzenetére


club1
veterán

Valóban, wlan-on mértem. Viszont a kábelnet alapból kicsit magasabb (+5-10 ms) laggal dolgozik, mint az adsl.

(#1481) JEEMBO válasza club1 (#1480) üzenetére


JEEMBO
aktív tag

Miért nagyobb a kábeles net késleltetése, mint az ADSL-é? Több a jelismétlő elem a felhasználóig, vagy egyéb okból?
A FiberNyettel, habár sok problémám volt, emlékeim szerint a hazai pingjük mégis mindig 5-10 ms körül (pár ms-al jobban, mint az ADSLnél) alakult nálam lanon.

"Jó pap is holtig butul"

(#1482) AndrewTdi válasza JEEMBO (#1481) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Vastagabb a kábel :D

(#1483) JEEMBO válasza club1 (#1477) üzenetére


JEEMBO
aktív tag

5/0,5-ös ADSL:

Dübendorf:
http://www.pingtest.net/result/44260366.png

http://www.speedtest.net/result/1404283865.png

Strassbourg:
http://www.pingtest.net/result/44260490.png

Zürich:
http://www.speedtest.net/result/1404287265.png

New York:
http://www.speedtest.net/result/1404294027.png

Már csak Velencei tó környékéről kellenének UPC-s Dübendorfi speed és pingtest (esetleg még new york-i speedtest) összehasonlító mérések, UPC net/VoIP rendelkezésreállási tapasztalatok!

Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Jó pap is holtig butul"

(#1484) modi


modi
tag

Beszállhat a mobilpiacra a UPC

"A cég fontolgatja belépését a mobilpiacra is, amelyet erősíthet a várható frekvenciatender."

(#1485) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

A lemondás hogy zajlik UPC-nél? Van telefon, tv, és net is, és mindet le szeretném mondani, mert túl nagy csomagokba (16K havonta +a telefonszámla) vagyok, lefelé meg nem lehet módosítani. Hűségem már rég lejárt (2011. jan.). Ami érdekelne, az a box és a modem sorsa (jönnek érte, vagy nekem kell visszajuttatni), meg a kábelt elcsípik, vagy az marad, illetve ilyenkor van valami díj :F

(#1486) harry


harry
veterán

Ez a számhordozás a UPC-től egy vicc, elköltöztünk, az új helyen csak T-Home van, arra a címre akarjuk áthordozni, erre azt mondják, nem lehet, mert nem egyezik a cím :W Hogy a bánatba egyezne már, ha egyszer elköltöztünk? Sehol sem írja a kormányrendelet sem, hogy egyeznie kell, az ÁSZF sem, de ők erre hivatkozva elutasítják.
Mivel már sürgető lenne bekötni itt a szolgáltatásokat, és csomagban jön, és nem akarok többet szórakozni vele, lesz új szám...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#1487) kabelmania27 válasza [CS]Blade2 (#1485) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem lehet módosítani:S
Én úgy tudtam hogy hűség után lefelé lehet menni Upcnél.
Szerintem neked kell visszavinni az eszközöket.

(#1488) dr_ace válasza [CS]Blade2 (#1485) üzenetére


dr_ace
aktív tag

természetesen lehet lefelé módosítani, ha nincs most érvényes hűségnyilatkozatod :K

(#1489) kabelmania27 válasza harry (#1406) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen , valahogy így kellene, data kimenet cisco gateway-be, tv pedig az analóg tévébe. Ha csak egy tévé üzemel nem kell továb elosztani, ha több tévére kell, akkor kettes/hármas/négyes szimmetrikus osztóval annyi tévére osztod el ahányon szeretnéd nézni az analóg adásokat.
Remélem tudtam segíteni.

(#1490) [CS]Blade2 válasza dr_ace (#1488) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Azt mondják, hogy nem lehet. Fiber60-ról csak Fiber120-ra válthatok 1év hűséggel 6K-ért, kisebb, olcsóbb csomagra nem, mert meglevő ügyfél vagyok.

(#1491) forrest85 válasza [CS]Blade2 (#1490) üzenetére


forrest85
senior tag

Kein problem. Mondd nekik, hogy köszönöd szépen, átmegyek másik szolgáltatóhoz, ahol olcsóbban kapod. Lehet, hogy használni fog.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#1492) Laybee válasza Laybee (#1445) üzenetére


Laybee
őstag

Ahogy ígértem, lefényképeztem a másik osztót is:


25-ösnek kellene lennie, de sokszor csak 10 van. Most épp jó.

[ Szerkesztve ]

(#1493) kabelmania27 válasza Laybee (#1492) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Akkor nem jó ha bedugul az a frekik ,amelyeken a modemed van
Az out megy tovább a másik osztó felé a tap-ra pedig médiabox/tévé van kapcsolva.?
Jelszinted szerintem ok , nekem tavaly nyáron -9.5ös power levellel és ugyanilyen 33-34snr értékkel tökéletes volt.

(#1494) Laybee válasza kabelmania27 (#1493) üzenetére


Laybee
őstag

A Tap megy egy tv felé, az out része megy a szobámba. Ott van a másik osztó amit először linkeltem. Azon az osztón van a modem és egy tv.
De egyszer már kijöttek tavaly, mert 5 percenként resetelt a modem, kiderült amikor tv csomagot is rendeltünk rosszul kötötték be a kábeleket, azóta nem szakad a net.

[ Szerkesztve ]

(#1495) kabelmania27 válasza Laybee (#1494) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Értem, jó így a kábelezés, out a továbbmenő ág, tap a helyben maradó eszköznek.
Gondolom a tv-ken szép tiszta a kép.:)

(#1496) Laybee válasza kabelmania27 (#1495) üzenetére


Laybee
őstag

Igen, szép a kép, csak néha vannak pattogások a hangban, néha az sz hang nagyon érces, holott egy sima antennával nem volt ilyen sose.
A net pedig, azóta össze-vissza a sebességem amióta előálltak a gyorsabb nettel, előtte atomstabil volt +-1mbit.

:R Kösz, hogy átnéztük!

[ Szerkesztve ]

(#1497) kabelmania27 válasza Laybee (#1496) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Albérletbe stabil 15megabites volt a net.
Ne aggódj a net sebesség miatt, szerintem előbb utóbb lesz kapacitásbővítés, és utána stabil 25ös lesz:)

[ Szerkesztve ]

(#1498) villamos


villamos
őstag

Sziasztok!
22. kerület analóg kábeltv, Spektrum csatornával vannak némi gondok. A képnek csak a felső fele látszik, és az egész meg van nyújtva. A hiba nem az én készülékemben van, ez biztos. Kizárólag ez az egy csatorna ilyen, tegnap óta. Engem nem különösebben zavar, mivel nem szoktam nézni, de feltételezem hogy másokat zavarhat.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1499) kabelmania27 válasza Laybee (#1496) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igazán nincs mit!

(#1500) Teaway válasza villamos (#1498) üzenetére


Teaway
veterán

Központi hiba, majd megjavítják.

Nincs itthon csokid??

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.