Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) kabelmania27 válasza ///Krisz\\\ (#900) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Király:)
Webstar modemed van?
Tudnál mutatni egy modem oldalt milyen letöltési/feltöltési frekin van a modemed és mennyi jelszintet kap?

(#902) ///Krisz\\\ válasza kabelmania27 (#901) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Scientific Atlanta (Cisco Company) 2203 ez van a modemen, de ha rákeresek google-al akkor néhol Webstar-t is ír a nevéhez.
Jó kérdés, nem tudom, hogy hol tudom ezt megnézni/letesztelni, de ha mutatsz ilyet akkor szívesen megcsinálom. :K

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#903) kabelmania27 válasza ///Krisz\\\ (#902) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

http://192.168.100.1/_aslvl.asp
felhasználó név: admin
jelszó: W2402
utána AccessLevel 3
ha véletlen 0-t állítottál be , indísd újra a modemet és próbálkozz újra
Ez után megutod nézni a modem oldalát és a signal fülön vannak a frekik meg a jelszintek:)
nekem így néz ki albiba

[ Szerkesztve ]

(#904) ///Krisz\\\ válasza kabelmania27 (#903) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#905) dodopek válasza szelidorzo (#898) üzenetére


dodopek
addikt

Sajnos nem kevés van hátra. Az előtt kötöttetk hűséget a Fibernettel, hogy átvette a UPC.Szóval nem keveset bukna a Cég. Amúgy nagyon érdekes a dolog,mert ugye ismerjük miolyen volt a Fibernet ügymenete.Valójában aláírt szerződése sincs se a fibernettel,se a upc-vel.De a szolgátatás él, a csekkeket fizeti.Szóval elég furi helyzet... :D

(#906) kabelmania27 válasza ///Krisz\\\ (#904) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jól tetted, hogy megosztottad szerintem:D
Tökéletes jelszint:)
Most fizettél elő, vagy régóta van upc neted?
Albérletbe 2009szeptember óta van, társasházi kedvezménnyel internet 15, április óta 2926Ft, jövőhéten ki kell költöznünk.
Laminált parketta szegélyéből jön ki a kábel aztán 2es osztó egyik kábel modembe, másik pedig tévémbe. Eredetileg asszimetrikus volt, aztán kicseréltem szimmetrikusra, asszimetrikussal volt 5dbmV volt a power level, szimmetrikussal meg felmegy 7.4re is, a Signal to Noise Ratio pedig 40-41et is eléri::)
Nálad hogy van a kábelezés?
Albérletbe is szokott 418Mhz-n lenni a modem, de nem nagyon gyakran.
Kedden, szerdán és csütörtök reggel is a 434Mhzen volt, feltöltési freki változott
8 letöltési frekvencia valamelyikén szokott lenni a modem.410,418,426,434,442,450,458,466mhz ,közül, napközbe is szokott váltani a modem
Gyakrabban 434,442,450,458
Ritkábban 410,418,426,466
Feltöltésiből több mint 8 van szerintem.
Másnak mi a megfigyelése modemének letöltési/feltöltési freki választásáról?
Én itthon fibernetes vagyok, általába ugyanazon a letöltési feltöltési frekire hangol a modemem, itt 3letöltési freki volt, kedden volt eszközbövítés :)

[ Szerkesztve ]

(#907) kabelmania27 válasza dodopek (#905) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Próbáljatok hírdetni és keresni valakit, aki átvenné a szolgáltatást, csak van valaki akinek jólenne kevesebb mint 1éves hűségidős internet. Hűségidőn belül is átiratható és költöztehető a net szerintem.
Írd meg szerintem milyen netről volna szó, hátha a fórumot olvasva valaki jelentkezne átvételre:)
Próbáld meg a másik topikban is, hátha szerencsével jársz
http://prohardver.hu/tema/chello_pro_es_kontra/friss.html
http://prohardver.hu/tema/upc_kabel_digital_philips_hd_dvr_tapasztalatok-kerdesek/friss.html
esetleg még itt is
http://prohardver.hu/tema/azonnali_kerdesek_oraja_2/friss.html
Kőrtelefon a fél világnak:D:D:

[ Szerkesztve ]

(#908) #40835072


#40835072
törölt tag

Ez hihetetlen , a melelttünk lévő utcában 20 méterre tőlünk van fiber 120 internet nálunk már nincs:(

maradhatok az enternetnél .....

ilyenkor nem lehet kiépítettni ? vagy a UPC nem építi kI?

(#909) hucsikoi válasza #40835072 (#908) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Meg kell próbálni.Én januárban kérvényeztem és már ki van húzva a kábel az utcában.Amint meg van a műszaki átvétel lehet is rákötni. :K

(#910) zoo8800 válasza #40835072 (#908) üzenetére


zoo8800
veterán

Budaörs, ugye? Melyik utca?

rip and tear, until it is done

(#911) ///Krisz\\\ válasza kabelmania27 (#906) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

A netre 10 napja fizettem elő, előtte sohasem volt UPC-s netem.
Kábelezés: a lakásba bejövő kábel elvan osztva 2 ágra az egyik digitális tv-hez megy a másik ide a géphez és itt még egyszer el van osztva az egyik vége megy a modembe a másik analóggal egy másik tv-be.
A többi dologhoz nem sokat tudok hozzá szólni, mert ennyire nem értek hozzá. :)
De ha jó akkor jó. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#912) kabelmania27 válasza ///Krisz\\\ (#911) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Akkor jól bevan kábelezve a lakás:D
Azt nem tudod megmondani hogy szimmetrikus vagy asszimetrikus osztók vannak e beszerelve hozzád?
Aszzimetrikusra rávan írva hogy in, out, tap.
Szimmetrikusra in és 2 out van ráírva.

[ Szerkesztve ]

(#913) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Nekem az 50Mbit eléggé ingadozó... naponta többször mérem a sebességet csak a kíváncsiság kedvéért és 10-50Mbit között ingadozik össze vissza :) néha megvan az 52Mbit is, de van hogy csak 10 :) Jó tény ami tény, így is gyors.. még 10Mbit-en is.

Üdv: Csabee.

(#914) ///Krisz\\\ válasza kabelmania27 (#912) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Mind a két elosztó tap-in-out, akkor ezek szerint asszimetrikusak.

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#915) kabelmania27 válasza ///Krisz\\\ (#914) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az első leágazásnál a tap ágba van kötve a média box, out megy tovább a másik szobába, a második osztónál a tap ágba modem van kötve out-ba meg az analóg tévé?

[ Szerkesztve ]

(#916) ///Krisz\\\ válasza kabelmania27 (#915) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Első elágazás:
Tap - a másik szoba
In - a lakásba bejövő ábel
Out - a mediabox

Második elágazás:
Tap - az analóg tv
In - az előző elosztóból jövő kábel
Out - a modem

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#917) kabelmania27 válasza ///Krisz\\\ (#916) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az Tap ág a leágazás , ott több a csillapítás, out-ba kevesebb.
Második osztónál az analóg tévé felé van visszirány szűrő?
Tiszták az adások az analóg tévén?
Furcsa számomra ez bekötés amit írtál, haveroméknál tap-ba volt kötve a médiabox out-ba pedig a másik szobába.
Elvileg a tévének van szüksége erősebb jelre, modemnek elég a kevesebb is.
Másik haveroméknál out-ba van másik szobába a tévé, és tap-ba a modem.

[ Szerkesztve ]

(#918) F_Zolee válasza Csabee. (#913) üzenetére


F_Zolee
veterán

Üdv a klubban. :C ;]

(#919) #40835072 válasza zoo8800 (#910) üzenetére


#40835072
törölt tag

Budaörs

Kertész köz ben lakom !

a Kertész utcában van (a kertész utca a kertész köz folytatása, csak a kertész utcából a szellő utca kereszteződik és a folytatását már kertész köznek hívják!

ilyenkor mivan?

nyáron még lehetséges hogy bekötik?

(#920) ///Krisz\\\ válasza kabelmania27 (#917) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Egy időben (kicsit előbb volt UPC-s tévénk mint netünk) valami eszméletlenül szar volt a kép (az analógnál), de kihívtuk a szerelőt és az azt mondta, hogy aki bekötötte a tv-t az elrontotta és a tv-nél lévő csatlakozót szarul rakta rá a kábel végére, ezért volt a gond. Miután megcsinálták a hibás csatit olyan gyönyörű lett a kép, hogy szinte észre sem lehet venni az analóg és a digitális között a különbséget. Szóval tiszták az adások, meg a net is hibátlan. :K

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#921) zoo8800 válasza #40835072 (#919) üzenetére


zoo8800
veterán

Tudom hol van:)
A webshgop szerint rendelhető az FP120 a Kertész közben.

rip and tear, until it is done

(#922) kabelmania27 válasza ///Krisz\\\ (#920) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Bejön lakásba a kábel, outba továbbmegy médiaboxhoz kb 2decibel csillapítás
Továbbmegy a kábel másik szobába tap ágon 6decibel csillapítás
Második osztónál Tap ágba van kötve az analóg tévének újra 6db csillapítás, összesen 12decibe csillapítás van az analóg tévének.
Ha ígyis tiszta a kép analógón elég erős a lakásba bejövő jel szintje:)
Modemnek újabb kb2decibel csillapítása van, összesen 8decibel csillapítás
Ha az első osztónál a tap és out ágat felcserélnéd, a modemeden a Signal to Noise Ratio nálad is emelkedne, talán elérné a 40es szintet, mint nálam az albérletben.
Másik szobába meg lehetne akár 2szimmetrikus osztó ( 3.5 áganként a csillapítás) így kevesebb csillapítsát kapna a tévé meg a modem 6+3.5=9.5 egységescsillapítása lenne a modemnek meg tévének, a mostani tévé 12db modem 8db el jelveszteségével szemben.
De ha még egy boxot fogsz kérni, akkor lehet hogy át kell variálni mert 12decibellel kevesebb jelet nem biztos hogy elvisel a box, apámnál 29es körzetbe ha 50%körül van a jelszint a boxnál már vannak adók amelyek nem jönnek be.
Albérletben is ígyvolt a bekötés mint nálad, tap-ba volt a tévé és outba a net, aztán kisérleteztem:D
Megfordítottam aztán tévén tisztábbak lettek az adások, modem 4-5közötti jelszintet kapott aztán pár hete kicseréltem szimmetrikusra, azóta 5.5-7.4között szokott ingadozni és 41.5 re is fel szokott menni a Noise Ratio. Szerintem jobb , ha erősebb jelet kap a modem, de ha jól működik akkor jó:)

[ Szerkesztve ]

(#923) kabelmania27


kabelmania27
Topikgazda

Bocs, hogy újra írok.
A szimmetrikus osztóval a modem 1.5el gyengébb jelet kapna tévé meg 2,5el többet.
Egyik haveromnál másik szolgáltatónál 4es szimmetrikus osztó van a padláson, tévé mellet van a modem, ott pedig 2es szimmetrikus osztó.
Ahány ház és szolgáltató annyiféle bekötési módszer:)
Nálam itthon (Fibernetes vagyok) van egy 2es osztó, egyik ág modembe másik ág viszirány szűrt , ez továbbmegy egy 3as osztóba, onnan pedig 3tévé készülék felé.

[ Szerkesztve ]

(#924) ///Krisz\\\ válasza kabelmania27 (#922) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Na ezt még emésztenem kell, de lehet, hogy kipróbálom. Bajom úgysem lesz belőle max visszakötöm az eredeti felállásba. Akkor az analógnál kéne majd javulnia a képnek? Mert a digitálisnál azt írja a settopbox, hogy 100% a jelerősség viszont olyan 75-80% a jelminőség. Ez javulhat ettől az átkötéstől?

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#925) kabelmania27 válasza ///Krisz\\\ (#924) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jó az a jelerősség/jelminőség. Műholdas digitális vételnél régebben nekem 50%os is volt és egyátalán nem szakadozott (Pl német Viva)
Az első osztónál kösd a tapba a boxot, out-ba a másik szobait, ezután nézd meg a modem oldalán mennyi a jelszint, meg az analóg tévét is nézdmeg.
Aztán a második osztónál a modemet kösd a tap-ba outba pedig a tévét, ígyis nézdmeg ugyan ezeket. Ez esetben kapja legerősebb jelet az analóg tévé, modem pedig 8decibel veszteséggel kap jelet. Haveromnál ígyvan megcsinálva 0,5-1es jelszintet kap a modem és van internet mindig, nem szokott meg szakadni:))) Tévé meg kristálytiszta:D
Harmadik lehetőség meg a második osztót kicserélni szimmetrikusra.

de csak 0-1000mhz-s szabad megvenni.
Pl itt rendelheted meg, akár bankkártyával is fizethetsz:D
http://www.antennak.hu/index.php?kat=106&id=388
Ennek olyan előnye is van, hogy egy irányba vannak az outok, nem kell visszafelé hajlogatni a kábelt mint a most a második osztónál.
Albérletbe is úgy volt pár héttel ezelöttig hogy az out után vissza kellet hajlítani ez ment a tévébe, tap pedig ugyanabba az irányba modembe, a szimmetrikus osztóra való kicserélés után esztétikusabban nézett ki szerinte, takarítás is könnyebb így.

[ Szerkesztve ]

(#926) zoo8800


zoo8800
veterán

Apróbb zavar a kábelekben

rip and tear, until it is done

(#927) kabelmania27 válasza zoo8800 (#926) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ilyet még nemláttam hogy feltöltés nagyobb lenne mint letöltés:S
Pedig a ping jó
Modem újraindítás nem segít?
modem jelszint milyen?

[ Szerkesztve ]

(#928) zoo8800 válasza kabelmania27 (#927) üzenetére


zoo8800
veterán

újraindítás nem segít.
jelszintet még nem mértem

rip and tear, until it is done

(#929) kabelmania27 válasza zoo8800 (#928) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modem reset sem segít? :?:S

(#930) zoo8800 válasza kabelmania27 (#929) üzenetére


zoo8800
veterán

Már jó. Megjavult, amíg ki volt kapcsolva a gép.
Az előbb a (modem) újraindítás a modem reset volt, nem a gép újraindítás.

rip and tear, until it is done

(#931) kabelmania27 válasza zoo8800 (#930) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

yeah:)):D
Mutass légy szíves egy sebességteszt eredményt:)

(#932) #40835072 válasza zoo8800 (#921) üzenetére


#40835072
törölt tag

én felhívtam őket júni 1.én visszahívtak hogy ott nem lehet :/

akkor most mivan?:)

(#933) Csabee. válasza zoo8800 (#930) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Nekem is csak 15Mbit körüli a sebességem.. pedig hát 50es a csomagom, érdekes mert gyorsabb volt még a 30mbit-tel is :D

Ma napközben egyszer sem volt 40mbit felett .

Üdv: Csabee.

(#934) kabelmania27 válasza Csabee. (#933) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Helyileg hol működik így az 50megás net?
Modem újraindítás sem segít?
Jó öreg 30as net:) Kellett neked váltani:D:D:D
Szerintem ha lejár a hűségnyilatkozat válts vissza 25megásra hátha azzal hozná a 25öt, ha a garantáltját 8megát hozza, válts vissza 50esre szerintem
Egyik ismerősőmnél 30as net van 29/2.8körül szokott neki hozni

[ Szerkesztve ]

(#935) Csabee. válasza kabelmania27 (#934) üzenetére


Csabee.
nagyúr

22.kerulet... De ma mar nincs interner..35percnyi telefonos ugyintezest kovetoen sem tudtak tenni semmit. Mellesleg a tatarka utca vegen levan szakadva egy kabel...(sztem upc), es holnap mennek ki megnezni..

Üdv: Csabee.

(#936) kabelmania27 válasza Csabee. (#935) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Holnap biztos helyrejön:)
Eredetileg Upc-nél voltál, vagy fibernettől kerültél át nem régen?

[ Szerkesztve ]

(#937) club1 válasza kabelmania27 (#936) üzenetére


club1
veterán

A XXII. kerületben volt eredetileg UPC?

(#938) kabelmania27 válasza club1 (#937) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha megnézed a csatornakiosztásnál XXII kerületet kiválaszva van ahova záróljebe van írva hogy volt Fibernet.
http://www.upc.hu/televizio/csatornakiosztas/

[ Szerkesztve ]

(#939) Mancsy


Mancsy
HÁZIGAZDA

Sziasztok!
Lenne egy torrent-net bajom, remélem valakinek akad valamilyen tippje.
Win7 x64, UPC FB 120/10 Mb. Próbált kliensek: uTorrent 2.2.1, 3.0 és Vuze 4.6, router nincs, beállítások jók.
A problémám az, hogy kb. 2 hónappal ezelőttig minden tökéletes volt, azóta pedig a letöltési sebességem olyan 1 KB/s és 300 KB/s között ingadozik, de másodpercenként többször, drasztikusan. Az átlag az kb. 20-50. A feltöltés több óra után kb. 1-2 MB-ot ér el. És egyszerre egy letöltés van. Vagy egy torrent. Mindeközben pedig gyakorlatilag netezni sem lehet, mert alig jobb egy 56k-s modemnél, ráadásul minden második oldalbetöltés hibás (nem elérhető, időtúllépés, megszakadt, stb.).
Amíg nem volt ilyen bajom, addig akár 8-10 MB/s-sel szedtem le és 1,1 MB/s-sel töltöttem fel, emellett gond nélkül neteztem, ugyanilyen beállításokkal, ugyanezzel a klienssel.
A HDD-k nem töredezettek, vírus/egyéb kártevő sincs.
Már nem tudom mit lehet kezdeni ezzel, hogy mi lehet a baj? :F :(

(#940) kabelmania27 válasza Mancsy (#939) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Gigabites a háló kártyád?
http://index.hu/tech/blog/2009/12/16/nepszeru_a_upc_fiber_power/
Innen egy idézet:
-beállítások->bittorrent->protokoll titkosítás engedve legyen és a melette levő titkosítatlan bejövő kapcs be legyen pipálva
-haladó beállítások->bt.transp_disposition-t állítsd 15-re, kliens restart, és kész!
azóta nálam le-és feltöltés is fullon megy, persze ha van elég seeder/leecher.

[ Szerkesztve ]

(#941) kabelmania27


kabelmania27
Topikgazda

Csinálj egy sebességtesztet, ha lelassult a neted, indítsd újra a modemet, lehet bedugult frekiken van épp.

[ Szerkesztve ]

(#942) Mancsy válasza kabelmania27 (#941) üzenetére


Mancsy
HÁZIGAZDA

Már a fenti trükköt is próbáltam korábban (az érték átállítását, a többi eleve úgy volt), de nem változott semmi.
A speedtest.net-en simán hozza akár a 125/10-et is. És amíg a torrentkliens nem indul el, addig semmi baj nincs, ha egy webszerverről töltök, jön akár 14 MB-tal is. Amint a torrentkliens elindul, a fenti szenvedés is. És még a torrentleállítás meg modemreset után is kell 1-2 óra, mire normális lesz, de a sebességtesztet azelőtt is hozza.
Tudtommal nem korlátozgatnak semmit/senkit, ráadásul minden szükséges beállítás oké, ami ezt kivédi (a titkosítások). Úgyhogy ezért sem értem; amíg nincs torrent, addig minden jó, ahogy van torrent, 10 évet visszarepülök az időben. 2 hónappal ezelőttig meg évekig tökéletes volt.

(#943) Csabee. válasza kabelmania27 (#938) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Fiberes voltam... Tovabbra sincs internet:(

Üdv: Csabee.

(#944) club1 válasza Mancsy (#942) üzenetére


club1
veterán

Ja látom, routered nincs...

[ Szerkesztve ]

(#945) Csabee.


Csabee.
nagyúr





Tatárka utca végén a kábel... és ma reggel 9kor bejelentettem, holnap majd kijönnek este.. ez ám a felfogás.. 10perces munka és nem képesek megoldani.

Üdv: Csabee.

(#946) Csabee. válasza Csabee. (#945) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Lehet látták a leszakadt kábelt, most vissza kötötték az imént :) láttam őket..

50Mbit-es csomag :D

Üdv: Csabee.

(#947) zoo8800 válasza kabelmania27 (#931) üzenetére


zoo8800
veterán

tessék:)

rip and tear, until it is done

(#948) Mancsy


Mancsy
HÁZIGAZDA

Gondoltam futtatok egy speedtestet és egy pingtestet, miközben csak simán áll a torrentkliens. Hát addig a böngésző meghalt, de kikapcsolás után sem lett jobb, a sima weboldalak bejönnek (kb 10 perc alatt), minden más időtúllépéses. A teszteket képtelen betölteni is.
Azért tévé ide vagy oda, havi 20 eFt-ért ez eléggé rongy szolgáltatás így komplett.

(#949) kabelmania27 válasza zoo8800 (#947) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kösz, szép eredmény:)
Modem jelszint értékeket is kérhetnék :D:?

(#950) kabelmania27 válasza Csabee. (#945) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ilyet sem láttam még S:
Tőled is kérhetnék egy modem jelszintet?:D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.