Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) czanga válasza club1 (#300) üzenetére


czanga
őstag

Köszönöm. Ez esetben rendesen át kell gondolni, hogy csomag ajánlat vétel elsz e vagy külön net, illetve tv.

(#302) club1 válasza czanga (#301) üzenetére


club1
veterán

Ez a 29 plusz csatorna (analóg tv esetében) szerintem megéri azt a plusz 2 e Ft-ot. Igaz ebből vagy 10 (számomra) szemét csatorna. A minősége is kielégítő (pedig a lakásban 5 felé osztjuk).
Ja és amíg 15 Mbps-os csomagban voltam, talán egyszer mértem 15 alatt (talán 12 Mbps-ot).

[ Szerkesztve ]

(#303) czanga válasza club1 (#302) üzenetére


czanga
őstag

Mi azon gondolkodtunk, hogy csomag vagy nem csomag, mert sajnos mi pont úgy vagyunk ezzel, hogy az analóg tv adásban nincs benne, illetve a digitális kábel tv -nél is csak a drágábban van benne az az 1 csatorna amit mi előszerettel nézünk jópár sorozat miatt. (universal channel)

És azért havi 5000 vagy 3500 még a 3200 FT-os net mellé... hát nem mind1. :)

Viszont net terén pedig kezdésnek lenne a 15ös, aztán ha ez nem elég, akkor még mindíg lehet váltani 30-ra.

(#304) kirkri válasza Bagira01 (#249) üzenetére


kirkri
addikt

Rájöttem, hogy igazad van és mégis a TP-link routerem fogja vissza a netet, csak még nem tudom, hogy miért. :(

Egy WR1043-as routerről van szó, ami egyébként gigabites, tehát minden további nélkül bírnia kellene a LAN porton keresztül a 120 megát. Azonban, ha be van iktatva, akkor 75 mega a vége, míg router nélkül 110-120 között van.

Sajnos itt a PH-n a router topikjában még nem kaptam rá választ, hogy ez miért is lehet. :(

21 éve a Prohardveren! ™

(#305) zoo8800 válasza zoo8800 (#298) üzenetére


zoo8800
veterán

most meg épp szarakodik.
hol van - hol nincs :(((

rip and tear, until it is done

(#306) szeker


szeker
tag

Üdv tegnap megrendeltem az upc ingyenes beüzelemelésel a dirct+csomagot és mikor várható h felhivnak vagy vmi?netten rendeletem meg tegnap délelőt

(#307) Gubek-Einste válasza szeker (#306) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Rossz helyre írtad, ITT kell érdeklődnöd.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#308) Spirit válasza zoo8800 (#305) üzenetére


Spirit
őstag

nyomj egy ilyet paranccsorból:
ping bix.hu -n 100
Nálam most ismét 27% a packet loss. 8 előtt néhány percig tökéletes volt.

(#309) Bagira01 válasza kirkri (#304) üzenetére


Bagira01
veterán

Na az akkor szoppantyú :Y . Nekem elvileg pénteken kötik a 120-as netet és ilyen routert terveztem venni hozzá :U

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#310) kali válasza Bagira01 (#309) üzenetére


kali
legenda

a tl-wr1043nd bőven tudja kábelen a 120/10 netet, akinél nem, ott egyedi - akár más jellegű - probléma lesz!

kirkri; valamelyik hátha segít;
- kábelek ellenőrzése!
- beállítások ellenőrzése!
- reset majd újrakonfig!
- firmware frissítése/újrahúzása, majd gyári állapot visszaállítása és végül újrakonfig!

[ Szerkesztve ]

(#311) Spirit válasza kirkri (#304) üzenetére


Spirit
őstag

Kapcsold ki a routerben található tűzfalat és a QoS-t. Elvileg a 1043-as valahol 140mbit környékén tud így. Ajánlom figyelmetekbe ezt az oldalt: [link]

Ha innen olyat válogattok, ami 200mbit felett tud, nagy baj nem lehet. Természetesen LAN-to-LAN ezek már mind gigabitesek. Jó vásár pl. a D-link Dir-655, Netgear WNDR3700, esetleg D-link Dir-685. Ezek legalább stabilak is, és még kapni is. Nálam a 655-ös 1,5 éve nem volt kikapcsolva, soha nem szórakozott, nem kellett resetelni, és lazán viszi bekapcsolt QoS-el, tűzfallal a 120-as netet.(már amikor megy, mert most a packet loss annyira magas, hogy a skype is leszakadt. Reménykedek, hogy megoldják, én szerelőt nem fogok hívni. Amikor jönne délelőtt 10-kor úgyis jó minden)

(#312) Spirit válasza Spirit (#311) üzenetére


Spirit
őstag

Pontosítanék. Több helyen találtam mérést a 1043-asra. 130-150mbit közötti szórásokkal. Szóval az a "bőven viszi a 120-at" kijelentés szerintem elég erős. Hány élő kapcsolat mellett, milyen beállításokkal, stb.

[ Szerkesztve ]

(#313) kali válasza Spirit (#312) üzenetére


kali
legenda

bekapcsolt tűzfallal is bőven viszi, és tényleges átvitelről van szó (wan -> lan), és nem ezer szálas torrentről...stb, mert az már nem kimondottan átviteli sebesség kérdése! ezzel az erővel alapul vehetnéd akár kirkri 75 megabit/sec sebességét is, és akkor már nem is tudja a router a 120/10 sebességet... :U

(#314) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Úgy érzem a kezdetekhez képest sokkal stabilabb lett 22.kerületben a 30mbit-es upc csomagom, pedig még a routerem sem cseréltem le. :)

Bár néha a youtube- haldoklik olyan lassú..

Üdv: Csabee.

(#315) WonderCSabo válasza Csabee. (#314) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A Youtube itt is döglődik, II. ker. :(

(#316) Bagira01 válasza Csabee. (#314) üzenetére


Bagira01
veterán

A youtube a fibernetnél is elég sokszor szarakodott(legalábbis nálam)

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#317) Csabee. válasza Bagira01 (#316) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Tudom hogy fibernél is rossz volt, de a váltást követően jó lett nálam..

Egyébként a telekom területén is rossz, lassú a youtube, szóval nem kell izgulni :)

Üdv: Csabee.

(#318) kirkri válasza kali (#310) üzenetére


kirkri
addikt

@ kali: Az első három megvolt és nem segített (bár nem igazán vagyok profi a dologban, de a beállításokban nem találtam olyat ami érdemben befolyásolhatná a LAN sebességet) . A legfrissebb fw van rajta, de most reggel már nincs időm újratenni, így az délutánra marad.

@ spirit: A tűzfalat kikapcsoltam, az nem segített. A QoS nem tudom, hogy micsoda, sajnos ilyet nem találtam a router beállításainál.

21 éve a Prohardveren! ™

(#319) intuicio válasza Bagira01 (#309) üzenetére


intuicio
aktív tag

Szia. Mivel egy háztartásban élek szüleimmel, ezért faterom is berendelte tegnap a 120/10 netet... Kíváncsi leszek, hogy a megrendelt csomagot meg tudják e oldani pénteken (jönnek--e) és hogy mit fog teljesíteni a 120. Hétvégén katasztrofálisan sz@r volt. Fibernél nem volt ennyi cumi :( Szval kitartás :)

Annyit segítsetek, hogy a 120/10 netet meg tudja osztani apám hugommalt, valami speciális router fog kelleni? esetleg egy olcsóbb készüléket tudtok ajánlani?
Köszi.

(#320) kirkri válasza intuicio (#319) üzenetére


kirkri
addikt

Szia!

Elvileg a legolcsóbb router amivel maradéktalanul szét tudod osztani a teljes sávszélt, a TP-LINK WRWR1043ND olyan 14.000 forint körüli összegért. Wifin osztanátok szét a neten? Ha igen, akkor bejön az, hogy a 802.11N szabvány viszi csak át ezt a sebességet, alatta (802.11G) nekem csak 47 mega megy át.

21 éve a Prohardveren! ™

(#321) club1 válasza kirkri (#320) üzenetére


club1
veterán

Azt kétlem, hogy 47 Mbps-ot át tudsz préselni G szabványon. Tartósan egészen biztosan nem...

(#322) kirkri válasza club1 (#321) üzenetére


kirkri
addikt

A notim nem tudja az N szabványt és ettől függetlenül folyamatosan 45-47 közötti értéket mérek. Tudom, hogy ettől kevesebb a gyakorlati maximum, de én ezt tapasztalom.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#323) Bagira01 válasza intuicio (#319) üzenetére


Bagira01
veterán

Én hétfőn rendeltem 5 körül, de azóta nem hívtak. Lehet, hogy a héten még nem kötik be.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#324) kirkri válasza Bagira01 (#323) üzenetére


kirkri
addikt

Ha neten rendelted, akkor ott kiválasztottad a bekötés időpontját is.
Senki nem fog hívni, csak megjelenik egy ember a modemmel a kiválasztott idő-intervallumban és megcsinálja.

21 éve a Prohardveren! ™

(#325) szeker


szeker
tag

Sziasztok bocsi h ide irok de a másik topicba nem kapok választ:((
ASzt szeretném meg tudni h Hétfőn megrendeltem a dirct+ csomagot az ingyenes beszerelésel és még nem hivtak meg semmi mikor várható h hivnak vmi?

(#326) Bagira01 válasza kirkri (#324) üzenetére


Bagira01
veterán

Az korrekt, akkor nem aggódom. Megrendeltem már a tp-link routert is. Ahogy nézelődtem nem igen van más ilyen 11-12k körül annál többet meg nem tudok rá kicsengetni.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#327) zoo8800


zoo8800
veterán

Tervezem megrendelni a 15/1,5 helyett a 30/3-at, 4200-ért. Ha az 1 év után 6500-ért akarják majd adni a netet, és nem valami jobb áron, vissza tudok majd váltani a nem kedvezményes 4700 Ft-os 15/1,5-ös árra?

#314
a youtube általában nálam is rossz. Illetve, videója válogatja, melyik hogy fut.

#308
pingelésnél is jelzi, hogy nem OK. A hálózati ikon pedig jelzi, hogy nincs kapcsolat. Ez általában akkor jön elő, ha eléggé fúj a szél. Ennyire zavarná a hálózatot, ha rossz az idő? :F

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#328) kirkri válasza Bagira01 (#326) üzenetére


kirkri
addikt

Én is azért vettem ezt, de ha nem sikerül megoldani a problémámat, akkor mehet vissza szervízbe.

21 éve a Prohardveren! ™

(#329) upc on-line válasza zoo8800 (#327) üzenetére


upc on-line
tag

Kedves zoo8800!

Lehetőséged van lefelé módisítani, amint lejár a határozott időre szóló szerződésed, viszont ha ezt a lejárati időn belül teszed, akkor beterhelésre kerül az addig igénybe vett kedvezmények összege.

üdvözlettel, upc on-line Twitter:upc_online_hu Facebook:upcmagyarorszag

(#330) zoo8800 válasza upc on-line (#329) üzenetére


zoo8800
veterán

Köszönöm a választ!
Hűségidő lejárta előtt biztos nem módosítanék lefelé (amíg 4200 Ft-ért kapom a netet).

rip and tear, until it is done

(#331) kali válasza kirkri (#322) üzenetére


kali
legenda

ott erősen gond lesz a méréssel, 54-es g szabványon maximum a fele mehet át valósan!

[ Szerkesztve ]

(#332) werszomjas válasza upc on-line (#329) üzenetére


werszomjas
őstag

Kedves upc on-line!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy most járt le a szerződésem, Bronz TV + Fiber Power 30 volt, illetve ezekhez kaptunk ingyen Telefon Gold csomagot, és ez került kb 9500ft-ba.

Most néztem az UPC honlapot, és szeretnék picit módosítani:

A tv marad a bronz, az 3500ft, a netet szeretném Fiber Power 60-ra növelni, az 5000ft, a telefonból viszont az alap csomagot szeretném, a bronz-ot, ami 500ft, így ez 9000ft lenne, majdnem annyi mint az előző, csak kétszer olyan gyors nettel.

Viszont azt olvasom, hogy ezek a kedvezményes árak, csak felfelé módosítás esetén érvényesek.

A gond a telefonnal van, mert csak azt szeretném lefelé módosítani, ezt viszont nem tudom megtenni.

Kérdésem: amennyiben felbontom a teljes szerződést, mennyi időn belül köthetek újat, ugyan arra a címre?

Köszönöm

üdv

(#333) club1 válasza werszomjas (#332) üzenetére


club1
veterán

"Az akcióban nem vehetnek részt azon előfizetők, akiknek fennálló díjtartozásuk van, vagy az akcióban érintett szolgáltatásuk/kiegészítő szolgáltatásuk 2011. február 1. után szűnt meg, és azt a megszűnttel azonos szolgáltatási címre kérik, vagy korábbi előfizetővel egy háztartásban élő hozzátartozóként igénylik."

Jellemzően az akció kiírásakor határozzák meg ezt a dátumot. Ált. 3-4 hónap szokott lenni, míg új előfizetőnek számítasz.

Mivel a problémád összetett (amivel nem váltasz felfelé, illetve amivel lefelé váltasz, az listaáras lesz, az online kedvezményt pedig csak felfelé váltásra+online fizetésre kapod meg), jobb lenne ha bemennél egy személyes ÜFSZ-ra, ott a megszüntetés lehetőségét felvetve, biztosan tudnak egy jobb megoldást ajánlani...

(#334) forrest85 válasza werszomjas (#332) üzenetére


forrest85
senior tag

Kérdésem: amennyiben felbontom a teljes szerződést, mennyi időn belül köthetek újat, ugyan arra a címre?

Tudtommal 3 hónap. Egy jó tanács, ha nem engedik a kedvezményest, mondd meg nekik, hogy másik szolgáltatónál olcsóbban kapod. Lehet hatásos... sokaknak bejött.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#335) kirkri válasza kali (#331) üzenetére


kirkri
addikt

Ezt én is olvastam anno, de a speedtest.net minden mérésnél kb. ilyen értéket dob ki, így ezt fogadtam el. Az pedig tuti, hogy a Vaio-m csak a g szabványt tudja.

Mea culpa. :R

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#336) kali válasza kirkri (#335) üzenetére


kali
legenda

akkor vagy a mérési oldal téved - van rá példa bőven -, vagy nem 54-es g szabványos modul van a notiban! nézz rá a kapcsolatra, hogy mekkora névleges sebességet ír a kapcsolatra;
w

azért csak bosszantó, hogy kábelen nem megy át a 120/10 - pedig tudja a router -, wifi hálózaton meg túloz a mért érték - érdekes gondok vannak nálad...

[ Szerkesztve ]

(#337) upc on-line válasza werszomjas (#332) üzenetére


upc on-line
tag

Kedves werszomjas!

Pontosan nem tudjuk megmondani, hogy ha lemondod az egyik kedvezményes terméked, mennyi idő elteltével vehetsz részt újból az akciós kedvezményekben. Ezek a feltételek mindig az újabb ajánlatok kiírásakor kerülnek meghatározásra. Az internet felfelé módosítását jelenleg is megteheted, a lefelé módosításokra nincs ajánlatunk.

üdvözlettel, upc on-line Twitter:upc_online_hu Facebook:upcmagyarorszag

(#338) zoo8800 válasza zoo8800 (#330) üzenetére


zoo8800
veterán

hoppáhoppá, délben megrendeltem, este már a gyorsabb net működik :)
a sebesség mondjuk még nem 100%-os:

rip and tear, until it is done

(#339) kali válasza zoo8800 (#338) üzenetére


kali
legenda

anno nekem egy bő óra volt a megrendeléstől számítva az emelés, mire hazaértem az ügyfélszolgálati irodából, már a gyorsabb net hasított - mondjuk említették is, hogy nem tart sokáig!

(#340) Spirit


Spirit
őstag

Ma estére már nem csak belassult, hanem ténylegesen használhatatlan a net. Még várok pár napot és muszáj lesz telefonálnom. :O

[ Szerkesztve ]

(#341) club1 válasza kali (#339) üzenetére


club1
veterán

Nekem meg online rendeléssel bő egy hét volt mire végrehajtották, és ráadásul egy nappal korábbtól számlázták, mint ahogy ténylegesen a sávszélemelést végrehajtották (a végrehajtáskor a router WAN kapcsolata egy-két percre megszakad, plusz a csodás guard szolgáltatásuk aktiválásáról is ekkor küldik automatikusan az emailt).

(#342) zoo8800 válasza Spirit (#340) üzenetére


zoo8800
veterán

nálam is vacakol, bár használható.
kb. 10 percenként szakad fél percre. :(((

rip and tear, until it is done

(#343) keram2009 válasza kali (#339) üzenetére


keram2009
tag

Emléxem a fibernél 2 hétig tartott mindez!!! Még 3 hét és a múlt lesz a Fibernet Szeghalmon is :)

(#344) werszomjas válasza upc on-line (#337) üzenetére


werszomjas
őstag

Köszönöm a választ.

Azt gondoltam, hogy a digital bronz tv csomagot analog kábel TV bronz csomagra cserélném.
Ahogy néztem ugyan azok a csatornák vannak benne, viszont fele annyiba kerül.

Sajnos a webes megrendelésen ezt nem engedi, ez esetben csak személyesen intézhetem a módosítást, vagy tudtok állítani a webes felületen hogy mindent lássak és tudjak rendelni? :R

Valamint a mostani akcióban a fiber power 60hoz jár ez a tűzfal, ami első 3 hónapban ingyenes, utána viszont 500ft/hó, ez mindenképpen jár hozzá, vagy-e nélkül is meg lehet rendelni az internetet? :R

üdv

(#345) T 1000 válasza upc on-line (#228) üzenetére


T 1000
aktív tag

Privi ment!

(#346) upc on-line válasza werszomjas (#344) üzenetére


upc on-line
tag

werszomjas,

A webes felületen nem lehetséges ez a módosítás, vagy a személyes ügyfélszolgálati irodákban vagy a 1221-es számon tudod a kábeltévé csomagod analógra váltani.
Az ajándék smart guard automatikusan rögzül az online megrendeléskor, ami bármikor lemondható, csak a telefonos vagy a személyes megrendeléskor van lehetőséged nyilatkozni arról, hogy ezt a terméket nem kéred.

üdvözlettel, upc on-line Twitter:upc_online_hu Facebook:upcmagyarorszag

(#347) Bagira01


Bagira01
veterán

Hát mit ne mondjak, elég fura ez a UPC. Kedden megrendeltem online a kábeltv bronze-ot meg a 120-as netet. Péntek 13.30-16.30-as beszerelési idővel, ehhez képest a szerelő b...ott jönni. Se telefon se semmi. Azért ez már felháborító, hogy 3 órát kelljen várni a semmire :W Gyanítom most már nem fog jönni :U

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#348) club1 válasza Bagira01 (#347) üzenetére


club1
veterán

Nem vagy egyedül ezzel. Nekem múlt hét csütörtökön váltottak nagyobb kábeltv-re, de csak a számlán sikerült nekik, a szűrőhöz már nem jutott el ember. Amikor ezt bejelentettem, akkor közölték, hogy 72 órájuk van a hibát kijavítani, majd 80 óra körül (következő hét hétfőn) tényleg jöttek is kicserélni a szűrőt. A netet is csak papíron kapcsolták aznap nagyobbra, véletlenül csak a következő nap hajnali egykor sikerült bekapcsolni a nagyobb sávszélt.

(#349) szelidorzo válasza Bagira01 (#347) üzenetére


szelidorzo
aktív tag

Nekem csütörtök 16.30-20.00 ig volt időpontom net módosításra.

15 órakor telefonált a szerelő, hogy tud-e korábban jönni esetleg, mert ha nem akkor kb 18 órára ér hozzám.
Mondtam, hogy jöhet, 10 perc múlva megérkezett, kb 15 perc alatt megvolt a csre, beregisztrálás, papírozás.

Ping javult 18-20-ról 12-re
Viszont sebességben kb 100-at tud csak lefelé, felfelé megy a 10-

Csúcsidőben le 75 fel 8-9.

Azért csúcson kívül jöhetne 120, de ez van, Router bírná asus RT-N16, de modermől direktbe sincs jobb eredményem :-(

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#350) Csabee. válasza szelidorzo (#349) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Jó az a sebesség, már sok is :DD úgy sem használod ki nonstop a 120at :)

Üdv: Csabee.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.