Hirdetés

2019. február 18., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-09-21 18:14:03

LOGOUT.hu

UPC Magyarország Kft. (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

(#751) WonderCSabo válasza Jim74 (#747) üzenetére

WonderCSabo
(PH! félisten)

Igen, mert én is 6500-at fizetek. Asszem nemsokára elinzétem ezt, mert jelenleg 20mb-el lassabb netért fizetek 2000-el többet. :)

- Tommy was weak. Tommy was stupid. Tommy is dead. - I'd drink to that.

(#752) keram2009 válasza Jim74 (#748) üzenetére

keram2009
(tag)

Mi szerdán rendeltük meg és pár órára rá már ment az 50-es net! FB30-->FB50 és még a modemet nem is cserélték! Csak onnan tudtam meg hogy 40/5 most a sebesség ezen a modemen valószínű csere után meglesz az 50/5 :)! Amúgy mióta átálltunk Szeghalmon nem sok problémám volt. Voltak kihagyások de sztem egy két napon belül a szerelőgárda nem tudott mindent megcsinálni egy rosszul karbantartott hálózattal! Láttam tiszta idegbetegek voltak az utcán megállították őket "Mi a baja a kábel tv-nek hölgyem?? Hát az, hogy szar!" Ilyen problémaleírással sokat lehet kezdeni :D! Olyat is hallottam akinek 1,5 hete nem volt net, de üfsz-ot nem hívta volna fel csak sopánkodott! Szóval az ész elég sok embert nem borít fel errefelé!

Samsung Galaxy S8

(#753) Integra

Integra
(Jómunkásember)

valaki mondja meg nekem, miért nem lehet upc-nél időpontot egyeztetni? miért kell nekem reggel 9-től f2-ig itt szobroznom egy szaros modem csere miatt, ami max 10 perc?
:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#754) eight válasza Integra (#753) üzenetére

eight
(senior tag)

Szerintem mert autóval megy ki az ember, és a forgalmat nem lehet kiszámolni, másrészt meg ha az előtted lévőknél gyorsabban megy vagy elhúzódik a dolog, akkor máris borulnak a tervezett időpontok. Szóval gondolom kb. az első időpont kivételével kiszámolhatatlan az egész :U .

[ Szerkesztve ]

(#755) club1 válasza eight (#754) üzenetére

club1
(PH! kedvence)

Az első időpont sem biztos, mert bármikor beelőzhet egy modemcserénél sokkal sürgősebb/többeket érintő teendő...

[ Szerkesztve ]

(#756) eight válasza club1 (#755) üzenetére

eight
(senior tag)

Én nem azt mondtam hogy az biztos, csak gondolom az még kiszámolható (persze igazad van, csak akkor ha nem jön közbe semmi) :)

(#757) Integra válasza eight (#754) üzenetére

Integra
(Jómunkásember)

természetesen értem, csak mindig jön a kérdés, hogy helyettem ki fog dolgozni? :)
megvolt a modem csere, megkaptam a sziszkót, ez már emberes cucc a régihez képest. cserébe vehetek új routert, mert nem birja a wifi az 50mbitet..:( :DDD

[ Szerkesztve ]

(#758) eight válasza Integra (#757) üzenetére

eight
(senior tag)

Nem szeretem a wifi-t, csakk akkor használom ha nagyon muszáj (gyerek nintendoja, tesóm iphone-ja, vagy van egy régi linux box-om amihez nem megy kábel). Pár éve olvastam valami "Super Wi-Fi"-ről ami a régi földi TV frekiket használja és majd egy km-re is teljesen jó.. az már van?

(#759) Jim74 válasza keram2009 (#752) üzenetére

Jim74
(PH! nagyúr)

Hát én most néztem meg a UPC oldalán a felhasználói fiókomat és ott még mindig FP30 szerepel?
Érdemes zaklatni az ügyfélszolgálatot, vagy várjak még türelemmel?

(#760) keram2009 válasza Jim74 (#759) üzenetére

keram2009
(tag)

Egy kicsit várjál vele azért! Lehet nekünk mákunk volt, hogy ilyen gyorsan ment! De ha pár napon belül nem megy akkor majd hívjad őket!

Samsung Galaxy S8

(#761) Jim74 válasza keram2009 (#760) üzenetére

Jim74
(PH! nagyúr)

Akkor szerintem megvárom a jövő hét elejét és, ha nem megy, akkor csütörtökön rákérdezek :K

Egyébként le a kalappal a személyes ügyfélszolgálatukkal. Nagyon kedves és segítőkész volt az ügyintéző hölgy, akihez kerültem a modemcserénél :C

Lehet, hogy csak nekem volt szerencsém, de mindenféleképpen pozitív tapasztalat volt.

(#762) Integra válasza Jim74 (#761) üzenetére

Integra
(Jómunkásember)

ezt megerősitem, nekem is egy hallatlanul készséges, segitőkész hölgy jutott telefonon. igaz, nem is hőbörgéssel kezdtem, hanem az őt megillető tisztelettel.

[ Szerkesztve ]

(#763) Integra válasza eight (#758) üzenetére

Integra
(Jómunkásember)

nekem muszáj, van 3 laptopom és a céges gépem csak wifin keresztül csatlakozik idegen hálózatról központba:)

(#764) ko9 válasza keram2009 (#760) üzenetére

ko9
(PH! kedvence)

Üdvözlet a környékről ;]

Nállatok mennyire stabil a sebesség napközben? Most extrajók az árak, és én is gondolkozok egy 50es csomagban, csak hát itt napközben a 15ös is max 4megás...

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#765) Csabee. válasza Jim74 (#747) üzenetére

Csabee.
(PH! félisten)

LÁtom átálltál 50/5ösre. Stabil az internet? :) Lehet én is átváltok ha tényleg 300ft-al drágább a jelenlegimnél..

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#766) Csabee. válasza Csabee. (#765) üzenetére

Csabee.
(PH! félisten)

Új csomagnak hála megrendeltem én is az 50eset .. :DD

Üdv: Csabee.

(#767) Integra válasza Csabee. (#765) üzenetére

Integra
(Jómunkásember)

teljesen stabil, valóban csak 300ft plusz/hó

(#768) WonderCSabo válasza Integra (#767) üzenetére

WonderCSabo
(PH! félisten)

Na most már nekem is meg kéne rendelnem. :)

(#769) Jim74 válasza Csabee. (#765) üzenetére

Jim74
(PH! nagyúr)

Mit értesz stabil alatt? 15-25-ös pingek vannak, a speedtest.net szerint 30/3 van még, illetve a UPC oldalon a felhasználói fiókom is ezt mutatja.
Szakadásom nem nagyon volt, amíg működött a GRID online része, addig a játszottam is gond nélkül online.
Nekem olcsóbb lesz 1700-zal a jelenleginél, így mindenféleképpen érdemes volt váltanom szerintem.

(#770) F_Zolee válasza Jim74 (#769) üzenetére

F_Zolee
(PH! nagyúr)

Speedtest.net nem ér semmit, mert amikor szar a netem akkor is 15ös pinget(ez csak a minimum lehet) ír ki nekem. De egy másik oldalon átlagra 60 fölötti is jöhet.

(#771) ko9 válasza F_Zolee (#770) üzenetére

ko9
(PH! kedvence)

A Speedtest.net 1db pinget mér, a legelsőt. Ezért van a Pingtest.net :K

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#772) Jim74 válasza F_Zolee (#770) üzenetére

Jim74
(PH! nagyúr)

akkor hol mérjek sebességet?

(#773) WonderCSabo válasza Jim74 (#772) üzenetére

WonderCSabo
(PH! félisten)

ftp.fsn.hu/testfiles

(#774) Jim74 válasza WonderCSabo (#773) üzenetére

Jim74
(PH! nagyúr)

Most éppen nem működik :DDD

(#775) core2 válasza Jim74 (#774) üzenetére

core2
(PH! kedvence)
LOGOUT blog (1)

Megy az! :K

Ascende superius

(#776) WonderCSabo válasza core2 (#775) üzenetére

WonderCSabo
(PH! félisten)

Előbb nekem is szarakodott.

(#777) ko9 válasza WonderCSabo (#773) üzenetére

ko9
(PH! kedvence)

README 2. bekezdését olvastad?

"THESE FILES ARE NOT FOR BANDWIDTH OR PERFORMANCE BENCHMARKS, so please
do not download these if you just want to check your bandwidth."
;]

Amúgy ezek hogy működnek? Tényleg van fenn 8 ExaByteos állomány, vagy csak letöltéskor generélja?

[ Szerkesztve ]

(#778) WonderCSabo válasza ko9 (#777) üzenetére

WonderCSabo
(PH! félisten)

Persze, hogy olvastam. Persze, ekkora állományok vannak a szerveren... Ezek a fájlok csak pár byteosak, csak trükkösen ekkorának látszanak. Ez az sh generálta őket.

(#779) ko9 válasza WonderCSabo (#778) üzenetére

ko9
(PH! kedvence)

Akkor jól gondoltam :B Köszönöm :R

(#780) F_Zolee válasza Jim74 (#772) üzenetére

F_Zolee
(PH! nagyúr)

(#781) zoo8800 válasza F_Zolee (#780) üzenetére

zoo8800
(PH! kedvence)

laza 5-10 mbittel mér kevesebbet a valós letöltési sebességemnél ez az oldal.
[link] vs. [link]

[ Szerkesztve ]

Miért használj vesszőt? – példamondat: Vannak, akik rosszul érzik magukat, mások f@án.

(#782) WonderCSabo válasza zoo8800 (#781) üzenetére

WonderCSabo
(PH! félisten)

A fentebb linkelt fsn a megbízhatóbb itthon, tapasztalatom szerint.

(#783) Jim74 válasza F_Zolee (#780) üzenetére

Jim74
(PH! nagyúr)

Köszi

(#784) Andor22 válasza ko9 (#764) üzenetére

Andor22
(tag)

nekem napközben 120/10
este 125+

i7-4770K,ASUS Z97-A MSI GTX970 Gaming,CORSAIR Hydro Series H100i ,PATRIOT 16GB Viper 3 DDR3 2400MHz , ,WD Black 1TB 7200rpm 64MB SATA3,SAMSUNG 120GB SATA3 2.5" 840 EVO MZ-7TE120BW,FRACTAL DESIGN Define R4,FSP Aurum S Gold 700W

(#785) F_Zolee válasza zoo8800 (#781) üzenetére

F_Zolee
(PH! nagyúr)

De a speedtest.net-es oldal is sokat kamuzik. Nálam túlnyomó esetben míg ment a letöltés mérése még a régi netemmel akkor sosem ment maximumon. Csak az utolsó ezred másodpercben ugrott fel a maximális értékre és a végén azt írta ki. Így szerintem nem valós adatokat ír.

Most terheletlenül ennyit tud. [link]

[ Szerkesztve ]

(#786) ///Krisz\\\ válasza ko9 (#764) üzenetére

///Krisz\\\
(senior tag)

Nekem 25/1.5-ös van és mindig megkapom a maxot, akár este, akár nappal. :K

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#787) zoo8800 válasza F_Zolee (#785) üzenetére

zoo8800
(PH! kedvence)

Van egy adatforgalom mérő program a gépemen még mobilnetes időkből, a DU Meter, az 3,8-3,9 MB/s sebességet mutat letöltés közben. És ez nem pillanatnyi érték, ezt folyamatosan tudja is. A feltöltésem viszont tényleg csak 2,5 mbit/s (kb. 300KB/s).

itt le kell tölteni valami fájlt, és a letöltés sebességéből látom, milyen gyors a net?
a torrent szerintem jobb :DDD

Miért használj vesszőt? – példamondat: Vannak, akik rosszul érzik magukat, mások f@án.

(#788) WonderCSabo válasza zoo8800 (#787) üzenetére

WonderCSabo
(PH! félisten)

Igen. A torrent nem jobb, az kevésbé stabil, illetve egyáltalán enm biztos, hogy kiszolgálja a max sebességedet.

(#789) core2 válasza WonderCSabo (#788) üzenetére

core2
(PH! kedvence)
LOGOUT blog (1)

En vagyok akkor a kivetel: hivatalos Ubuntus torrent linkrol 6,7 MB/s-mal jon az aldas. 7,5 az elmeleti max a 60-as csomagnal, de nem zavar :P :P

Ascende superius

(#790) Tomics

Tomics
(PH! addikt)

Sziasztok!

Tegnap este óta azt írja a windows hogy noncs internetelérésem. Nektek nem volt ilyen mostanában (gyöngyös)? Próbáltam már mindent (modemrestet, router kiiktatása, áramtalanítás kábelcsere) de nem oldódott meg. Nincs vmi upc-s webcím ami bejön és ott meg lehet nézni az adatokat stb? Régen a chellos időkben volt ilyen csak már nem emlékszem a címre.

szerk.: Na, amíg bepötyögtem telóról a postot megjavult magától :DDD

[ Szerkesztve ]

[Xbox GT: Tomics] [Hearthstone BT: tomics#2849]

(#791) Retek-sys válasza Tomics (#790) üzenetére

Retek-sys
(újonc)

Tegnap éjszaka kb. 23 órától Észak-Magyarország egy (nagy) részén (Lőrinci, Eger, Miskolc) internet és telefon központi-hálózati "üzemzavar" volt, ez konkrétan azt jelentette, hogy külsőleg működött minden, de jel nem volt a kábelekben. Mobilról a 1221 a upc.hu-ra irányított, miután közölte, hogy nincs internet. Kedves és logikus.

(#792) oidka

oidka
(tag)

az upc.hu honlap szerint a nagyobb tv+net+telefon csomagban csokkent a net 30-rol 25-re :Y

nem ugy volt, hogy a korabbi 30-asokat 50-re emelik? :U

(#793) WonderCSabo válasza oidka (#792) üzenetére

WonderCSabo
(PH! félisten)

Nem, 30->50 nincs emelés. Csak ha csomagot váltasz.

(#794) oidka válasza WonderCSabo (#793) üzenetére

oidka
(tag)

kar, pedig remeltem, hogy a "... Fiber Power 30 konstrukció előfizetőinek is lehetőségük lesz díjváltozás nélkül áttérni az új 50 megabites csomagra ..." erre is vonatkozik :B

(#795) WonderCSabo válasza oidka (#794) üzenetére

WonderCSabo
(PH! félisten)

Valszeg többet fizetsz 4500-nál, szóval nagyobb csomagra tudsz váltani, és nem fogsz többet fizetni. És a többiek tapasztalata alapján a modemcseréért se kérnek pénzt.

(#796) oidka válasza WonderCSabo (#795) üzenetére

oidka
(tag)

3000 a net, es ehhez kepest a 4500 sok.

(#797) WonderCSabo válasza oidka (#796) üzenetére

WonderCSabo
(PH! félisten)

De ez társasházi kedvezményben, nem?

(#798) oidka válasza WonderCSabo (#797) üzenetére

oidka
(tag)

nem.

(#799) WonderCSabo válasza oidka (#798) üzenetére

WonderCSabo
(PH! félisten)

Akkor?

(#800) kene84 válasza WonderCSabo (#797) üzenetére

kene84
(senior tag)

Pont ezen a társasházi kedvezményes dolgon agyaltam,hogy itt mi pl. válthatunk-e valahogy felfelé a netet illetően, mert 2009. novemberében kötöttünk ilyen szerződést még akkor úgy hogy 3500Ft volt a digital bronze dvr csomag, 3000Ft a fiber power 30 és 500 a upc telefon bronze csomag, és jelenleg is így fizetünk 7000Ft/hó havidíjat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.