Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) WonderCSabo válasza Jim74 (#747) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Igen, mert én is 6500-at fizetek. Asszem nemsokára elinzétem ezt, mert jelenleg 20mb-el lassabb netért fizetek 2000-el többet. :)

(#752) keram2009 válasza Jim74 (#748) üzenetére


keram2009
tag

Mi szerdán rendeltük meg és pár órára rá már ment az 50-es net! FB30-->FB50 és még a modemet nem is cserélték! Csak onnan tudtam meg hogy 40/5 most a sebesség ezen a modemen valószínű csere után meglesz az 50/5 :)! Amúgy mióta átálltunk Szeghalmon nem sok problémám volt. Voltak kihagyások de sztem egy két napon belül a szerelőgárda nem tudott mindent megcsinálni egy rosszul karbantartott hálózattal! Láttam tiszta idegbetegek voltak az utcán megállították őket "Mi a baja a kábel tv-nek hölgyem?? Hát az, hogy szar!" Ilyen problémaleírással sokat lehet kezdeni :D! Olyat is hallottam akinek 1,5 hete nem volt net, de üfsz-ot nem hívta volna fel csak sopánkodott! Szóval az ész elég sok embert nem borít fel errefelé!

(#753) Integra


Integra
titán

valaki mondja meg nekem, miért nem lehet upc-nél időpontot egyeztetni? miért kell nekem reggel 9-től f2-ig itt szobroznom egy szaros modem csere miatt, ami max 10 perc?
:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#754) eight válasza Integra (#753) üzenetére


eight
senior tag

Szerintem mert autóval megy ki az ember, és a forgalmat nem lehet kiszámolni, másrészt meg ha az előtted lévőknél gyorsabban megy vagy elhúzódik a dolog, akkor máris borulnak a tervezett időpontok. Szóval gondolom kb. az első időpont kivételével kiszámolhatatlan az egész :U .

[ Szerkesztve ]

(#755) club1 válasza eight (#754) üzenetére


club1
veterán

Az első időpont sem biztos, mert bármikor beelőzhet egy modemcserénél sokkal sürgősebb/többeket érintő teendő...

[ Szerkesztve ]

(#756) eight válasza club1 (#755) üzenetére


eight
senior tag

Én nem azt mondtam hogy az biztos, csak gondolom az még kiszámolható (persze igazad van, csak akkor ha nem jön közbe semmi) :)

(#757) Integra válasza eight (#754) üzenetére


Integra
titán

természetesen értem, csak mindig jön a kérdés, hogy helyettem ki fog dolgozni? :)
megvolt a modem csere, megkaptam a sziszkót, ez már emberes cucc a régihez képest. cserébe vehetek új routert, mert nem birja a wifi az 50mbitet..:( :DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#758) eight válasza Integra (#757) üzenetére


eight
senior tag

Nem szeretem a wifi-t, csakk akkor használom ha nagyon muszáj (gyerek nintendoja, tesóm iphone-ja, vagy van egy régi linux box-om amihez nem megy kábel). Pár éve olvastam valami "Super Wi-Fi"-ről ami a régi földi TV frekiket használja és majd egy km-re is teljesen jó.. az már van?

(#759) Jim74 válasza keram2009 (#752) üzenetére


Jim74
nagyúr

Hát én most néztem meg a UPC oldalán a felhasználói fiókomat és ott még mindig FP30 szerepel?
Érdemes zaklatni az ügyfélszolgálatot, vagy várjak még türelemmel?

(#760) keram2009 válasza Jim74 (#759) üzenetére


keram2009
tag

Egy kicsit várjál vele azért! Lehet nekünk mákunk volt, hogy ilyen gyorsan ment! De ha pár napon belül nem megy akkor majd hívjad őket!

(#761) Jim74 válasza keram2009 (#760) üzenetére


Jim74
nagyúr

Akkor szerintem megvárom a jövő hét elejét és, ha nem megy, akkor csütörtökön rákérdezek :K

Egyébként le a kalappal a személyes ügyfélszolgálatukkal. Nagyon kedves és segítőkész volt az ügyintéző hölgy, akihez kerültem a modemcserénél :C

Lehet, hogy csak nekem volt szerencsém, de mindenféleképpen pozitív tapasztalat volt.

(#762) Integra válasza Jim74 (#761) üzenetére


Integra
titán

ezt megerősitem, nekem is egy hallatlanul készséges, segitőkész hölgy jutott telefonon. igaz, nem is hőbörgéssel kezdtem, hanem az őt megillető tisztelettel.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#763) Integra válasza eight (#758) üzenetére


Integra
titán

nekem muszáj, van 3 laptopom és a céges gépem csak wifin keresztül csatlakozik idegen hálózatról központba:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#764) ko9 válasza keram2009 (#760) üzenetére


ko9
addikt

Üdvözlet a környékről ;]

Nállatok mennyire stabil a sebesség napközben? Most extrajók az árak, és én is gondolkozok egy 50es csomagban, csak hát itt napközben a 15ös is max 4megás...

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#765) Csabee. válasza Jim74 (#747) üzenetére


Csabee.
nagyúr

LÁtom átálltál 50/5ösre. Stabil az internet? :) Lehet én is átváltok ha tényleg 300ft-al drágább a jelenlegimnél..

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#766) Csabee. válasza Csabee. (#765) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Új csomagnak hála megrendeltem én is az 50eset .. :DD

Üdv: Csabee.

(#767) Integra válasza Csabee. (#765) üzenetére


Integra
titán

teljesen stabil, valóban csak 300ft plusz/hó

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#768) WonderCSabo válasza Integra (#767) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Na most már nekem is meg kéne rendelnem. :)

(#769) Jim74 válasza Csabee. (#765) üzenetére


Jim74
nagyúr

Mit értesz stabil alatt? 15-25-ös pingek vannak, a speedtest.net szerint 30/3 van még, illetve a UPC oldalon a felhasználói fiókom is ezt mutatja.
Szakadásom nem nagyon volt, amíg működött a GRID online része, addig a játszottam is gond nélkül online.
Nekem olcsóbb lesz 1700-zal a jelenleginél, így mindenféleképpen érdemes volt váltanom szerintem.

(#770) F_Zolee válasza Jim74 (#769) üzenetére


F_Zolee
veterán

Speedtest.net nem ér semmit, mert amikor szar a netem akkor is 15ös pinget(ez csak a minimum lehet) ír ki nekem. De egy másik oldalon átlagra 60 fölötti is jöhet.

(#771) ko9 válasza F_Zolee (#770) üzenetére


ko9
addikt

A Speedtest.net 1db pinget mér, a legelsőt. Ezért van a Pingtest.net :K

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#772) Jim74 válasza F_Zolee (#770) üzenetére


Jim74
nagyúr

akkor hol mérjek sebességet?

(#773) WonderCSabo válasza Jim74 (#772) üzenetére


WonderCSabo
félisten

ftp.fsn.hu/testfiles

(#774) Jim74 válasza WonderCSabo (#773) üzenetére


Jim74
nagyúr

Most éppen nem működik :DDD

(#775) Neil Watts válasza Jim74 (#774) üzenetére


Neil Watts
veterán

Megy az! :K

(#776) WonderCSabo válasza Neil Watts (#775) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Előbb nekem is szarakodott.

(#777) ko9 válasza WonderCSabo (#773) üzenetére


ko9
addikt

README 2. bekezdését olvastad?

"THESE FILES ARE NOT FOR BANDWIDTH OR PERFORMANCE BENCHMARKS, so please
do not download these if you just want to check your bandwidth."
;]

Amúgy ezek hogy működnek? Tényleg van fenn 8 ExaByteos állomány, vagy csak letöltéskor generélja?

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#778) WonderCSabo válasza ko9 (#777) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Persze, hogy olvastam. Persze, ekkora állományok vannak a szerveren... Ezek a fájlok csak pár byteosak, csak trükkösen ekkorának látszanak. Ez az sh generálta őket.

(#779) ko9 válasza WonderCSabo (#778) üzenetére


ko9
addikt

Akkor jól gondoltam :B Köszönöm :R

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#780) F_Zolee válasza Jim74 (#772) üzenetére


F_Zolee
veterán

(#781) zoo8800 válasza F_Zolee (#780) üzenetére


zoo8800
veterán

laza 5-10 mbittel mér kevesebbet a valós letöltési sebességemnél ez az oldal.
[link] vs. [link]

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#782) WonderCSabo válasza zoo8800 (#781) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A fentebb linkelt fsn a megbízhatóbb itthon, tapasztalatom szerint.

(#783) Jim74 válasza F_Zolee (#780) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi

(#784) Andor22 válasza ko9 (#764) üzenetére


Andor22
aktív tag

nekem napközben 120/10
este 125+

(#785) F_Zolee válasza zoo8800 (#781) üzenetére


F_Zolee
veterán

De a speedtest.net-es oldal is sokat kamuzik. Nálam túlnyomó esetben míg ment a letöltés mérése még a régi netemmel akkor sosem ment maximumon. Csak az utolsó ezred másodpercben ugrott fel a maximális értékre és a végén azt írta ki. Így szerintem nem valós adatokat ír.

Most terheletlenül ennyit tud. [link]

[ Szerkesztve ]

(#786) ///Krisz\\\ válasza ko9 (#764) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Nekem 25/1.5-ös van és mindig megkapom a maxot, akár este, akár nappal. :K

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#787) zoo8800 válasza F_Zolee (#785) üzenetére


zoo8800
veterán

Van egy adatforgalom mérő program a gépemen még mobilnetes időkből, a DU Meter, az 3,8-3,9 MB/s sebességet mutat letöltés közben. És ez nem pillanatnyi érték, ezt folyamatosan tudja is. A feltöltésem viszont tényleg csak 2,5 mbit/s (kb. 300KB/s).

#773
itt le kell tölteni valami fájlt, és a letöltés sebességéből látom, milyen gyors a net?
a torrent szerintem jobb :DDD

rip and tear, until it is done

(#788) WonderCSabo válasza zoo8800 (#787) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Igen. A torrent nem jobb, az kevésbé stabil, illetve egyáltalán enm biztos, hogy kiszolgálja a max sebességedet.

(#789) Neil Watts válasza WonderCSabo (#788) üzenetére


Neil Watts
veterán

En vagyok akkor a kivetel: hivatalos Ubuntus torrent linkrol 6,7 MB/s-mal jon az aldas. 7,5 az elmeleti max a 60-as csomagnal, de nem zavar :P :P

(#790) Tomics


Tomics
addikt

Sziasztok!

Tegnap este óta azt írja a windows hogy noncs internetelérésem. Nektek nem volt ilyen mostanában (gyöngyös)? Próbáltam már mindent (modemrestet, router kiiktatása, áramtalanítás kábelcsere) de nem oldódott meg. Nincs vmi upc-s webcím ami bejön és ott meg lehet nézni az adatokat stb? Régen a chellos időkben volt ilyen csak már nem emlékszem a címre.

szerk.: Na, amíg bepötyögtem telóról a postot megjavult magától :DDD

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#791) Retek-sys válasza Tomics (#790) üzenetére


Retek-sys
csendes tag

Tegnap éjszaka kb. 23 órától Észak-Magyarország egy (nagy) részén (Lőrinci, Eger, Miskolc) internet és telefon központi-hálózati "üzemzavar" volt, ez konkrétan azt jelentette, hogy külsőleg működött minden, de jel nem volt a kábelekben. Mobilról a 1221 a upc.hu-ra irányított, miután közölte, hogy nincs internet. Kedves és logikus.

(#792) oidka


oidka
tag

az upc.hu honlap szerint a nagyobb tv+net+telefon csomagban csokkent a net 30-rol 25-re :Y

nem ugy volt, hogy a korabbi 30-asokat 50-re emelik? :U

(#793) WonderCSabo válasza oidka (#792) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem, 30->50 nincs emelés. Csak ha csomagot váltasz.

(#794) oidka válasza WonderCSabo (#793) üzenetére


oidka
tag

kar, pedig remeltem, hogy a "... Fiber Power 30 konstrukció előfizetőinek is lehetőségük lesz díjváltozás nélkül áttérni az új 50 megabites csomagra ..." erre is vonatkozik :B

(#795) WonderCSabo válasza oidka (#794) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Valszeg többet fizetsz 4500-nál, szóval nagyobb csomagra tudsz váltani, és nem fogsz többet fizetni. És a többiek tapasztalata alapján a modemcseréért se kérnek pénzt.

(#796) oidka válasza WonderCSabo (#795) üzenetére


oidka
tag

3000 a net, es ehhez kepest a 4500 sok.

(#797) WonderCSabo válasza oidka (#796) üzenetére


WonderCSabo
félisten

De ez társasházi kedvezményben, nem?

(#798) oidka válasza WonderCSabo (#797) üzenetére


oidka
tag

nem.

(#799) WonderCSabo válasza oidka (#798) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Akkor?

(#800) kene84 válasza WonderCSabo (#797) üzenetére


kene84
senior tag

Pont ezen a társasházi kedvezményes dolgon agyaltam,hogy itt mi pl. válthatunk-e valahogy felfelé a netet illetően, mert 2009. novemberében kötöttünk ilyen szerződést még akkor úgy hogy 3500Ft volt a digital bronze dvr csomag, 3000Ft a fiber power 30 és 500 a upc telefon bronze csomag, és jelenleg is így fizetünk 7000Ft/hó havidíjat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.