Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) Csabee. válasza Hammon Serra (#1899) üzenetére


Csabee.
nagyúr

UPS az futárszolgálat nem? Nekem 4hónap alatt ez az első leállásom.

Üdv: Csabee.

(#1902) LÁZ válasza Csabee. (#1901) üzenetére


LÁZ
addikt

Elgurult a Cé betü, rá kell hagyni :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#1903) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Helyreállt a hálózat ? Még nem jutottam hazáig.. de kíváncsi lennék hogy mire számítsak...

Üdv: Csabee.

(#1904) club1 válasza Csabee. (#1903) üzenetére


club1
veterán

Igen.

(#1905) Csabee. válasza club1 (#1904) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Köszi :R

Üdv: Csabee.

(#1906) Csabee. válasza Csabee. (#1905) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Nem tudom hogy fejlesztésnek köszönhető-e de eddig 52Mbit-fölé nem ment még az 50Mbit-es csomagom. Most 53at visz.

Üdv: Csabee.

(#1907) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Volt fiberes területen nem sok javulás lett. Max annyi, hogy most az egyszer akartam netezni pár percet reggel kivételesen és nem akkor volt kimaradás. :W

(#1908) LSL1337


LSL1337
őstag

Milyen fejlesztés történt

2 éve vagyok UPC Fiber 60 előfizető, utorrent tikosítással kezdetektől fogva tudtam 5-7MBal tölteni, és most 10k a plafon!

szerencse hogy a hűség lejárt, így húzok át digihez ha ezt fenntartják

Azerus (Vuze)-al megy, de ez az iTHunes felület nagyon nem jön be

(#1909) Csabee. válasza LSL1337 (#1908) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Ez ügyben nem történt változás.

Üdv: Csabee.

(#1910) LSL1337 válasza Csabee. (#1909) üzenetére


LSL1337
őstag

progit ujraindítottam (utorrent, nem hozott változást

full gép restart segített rajta
de belső és külső IPm nem változottt közben (belső mac-hez van kötve)

(#1911) Csabee. válasza LSL1337 (#1910) üzenetére


Csabee.
nagyúr

A lényeg hogy most már jó.. :)

Üdv: Csabee.

(#1912) HofiZoli


HofiZoli
senior tag

Utorrent 3.xx-el nekem sem ment, visszatoltam a 2.2.1-et és full sávszéllel jön-megy. Valszeg az újabb torrent programok titkosításával "történt valami" ;)

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#1913) kabelmania27 válasza LSL1337 (#1908) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szerencsés vagy hogy több szolgáltató közül tudsz választani, egyik ismerős mondta, hogy visszasírja az upc-t, mert a digi sokat megszakad neki.

(#1914) Csabee. válasza kabelmania27 (#1913) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Az en digis ismeroseim mind elegedett. Bar most nalam is jo az upc.

Üdv: Csabee.

(#1915) kabelmania27 válasza Csabee. (#1914) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nekem is van olyan ismerős, aki elégedett a digivel.
Az jó ha jó a neted:)

(#1916) LÁZ


LÁZ
addikt

Azt vettem észre, hogy ha az lcdtv-m a médiaboxon keresztül van kötve az antennára, akkor észrevehetően hullámzik a kép, "mennek a csikok fentről lefele", viszont ha direktbe megy az antennakábel a tévébe, nincs a hullámzás.

ps. vajon ezt a médiaboxot le lehet cseréltetni egy olyanra, ami nem csak scart csati van? ettől is megőrülök, a tévén van ugye, de azt nem hiszem el, hogy nincs egy hdmi-s vagy dvi-s boxuk.. :(((

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#1917) gsc73


gsc73
aktív tag

Sziasztok!

Napok óta problémám van az UPC net és telefonszolgáltatásával. (kb 1 éve használom, és eddig nem volt gond, atomsatbil volt)
Hibajelenség: naponta 2-3 alkalommal is előfordult, hogy megszakad a net, és a telefon is süket. Ekkor kihúzom a modemet, vissza, és megint minden jó, pár óra időtartamig. Ma felhívtam őket, és mondták is a telefonba, hogy látják, hogy valami nem stimmel, mert gyakran van szakadás. Hétfőn délután kijönnek.

Kérdésem: régebben volt valami olyasmi, hogy a szolgáltatás 1 számítógépre volt engedélyezve. Nekem van routerem és 3 gép van rajta, az egyik letöltőgép. Amikor jönnek okozhat ez problémát, vagy semmi közük hozzá?

Üdv: g.

[ Szerkesztve ]

kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

(#1918) club1 válasza gsc73 (#1917) üzenetére


club1
veterán

Nincs hozzá közük, ma már a router gyakoribb, mint a közvetlen modemre kötött gépek.

(#1919) Reiko válasza LÁZ (#1916) üzenetére


Reiko
tag

Szerezz be egy földhurok leválasztót!

(#1920) club1 válasza LÁZ (#1916) üzenetére


club1
veterán

A UPC-nél ez nem így működik, náluk olyan eszközt kapsz, amit adnak. Max. jelentsd be hibára a box-ot, ha mázlid van, jobbra cserélik (kicsi rá az esély, ráadásul ha a szerelő úgy ítéli meg, hogy ez nem gond, még kiszállási díjat is számláznak).

(#1921) LÁZ válasza Reiko (#1919) üzenetére


LÁZ
addikt

És az mit tud :DDD , namajd a gugli segit

@Club1: az a csinos..

update: a bnőm talált egyet :D

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#1922) club1 válasza LÁZ (#1921) üzenetére


club1
veterán

Nagy valószínűséggel segíteni fog. (Eszembe nem jutott, pedig logikus.)

[ Szerkesztve ]

(#1923) monosz válasza LÁZ (#1916) üzenetére


monosz
őstag

Az Lcd Tv hálózati kábelén,(villásdugó) válaszd le a védőföldet,pl.egy szigetelő szallag darabbal,vagy egy védő föld nélküli konnektorba dugd a Tv-t.Ettől olcsóbb megoldás nincs,és megszünik az 50Hz-es brumm.

Létezik hdmi-s box (Philips,Cisco) csak ahhoz olyan programcsomagot kell kötni. :F

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#1924) LÁZ válasza Reiko (#1919) üzenetére


LÁZ
addikt

ráraktam a médiabox tápkábelére, de rosszabb lett a helyzet , több lett a csik, megnézem másik csatiban a tévét..

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#1925) kabelmania27 válasza LÁZ (#1924) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem lehet hogy a médiabox és a tévé közötti antennakábel nem 3x árnyékolt és azért van a csíkozódás mert összeszedi a zajokat?

(#1926) Reiko válasza LÁZ (#1924) üzenetére


Reiko
tag

A földhurok leválasztót a koax-kábelre kéne felszerelni! Elképzelhető, hogy kapsz ügyfélszolgálaton is, avagy jelentsd be hibára!
Ilyesmire gondoltam -> kép róla
Vagy egyszerű sufnituning, ha földeletlen konnektorba kötöd a tv-t és a box-ot is.

(#1927) Reiko válasza kabelmania27 (#1925) üzenetére


Reiko
tag

a tv és mediabox közötti antenna kábel max analóg jel lehet, de ő a digitálisra mondja (mediabox képe) - digitális jelen a zavarok viszont pixelesedést/ hang és kép akadozást okoznak pl

(#1928) Reiko válasza monosz (#1923) üzenetére


Reiko
tag

és létezik HDMI-s Pace, ahol csak a box-ért kell külön fizetni, de nem kell HD csatornákra előfizetni! (csak erről a többség nem tud)

(#1929) kabelmania27 válasza Reiko (#1927) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Értem, mivel azt írta, hogy ha az antennát egyből a tévébe dugta és nem a médiaboxba, úgy értettem analóg vételnél is csikózódás van (pl ilyen átlós)
Nem lehet hogy kontakthibás a scart csatlakozó?

[ Szerkesztve ]

(#1930) LÁZ


LÁZ
addikt

@kabelmania27: a tévé és a mbox között scart van, az antenna kábel meg a gyári upc-s, amit bekötéskor húzott ki a szaki.

@Reiko: amit a bnőm talált, az nem ilyen, egy henger alakú cucc, ami szétnyitható, és belül mágnes van mind2 oldalt, megnézem a koaxon is.

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#1931) monosz válasza Reiko (#1928) üzenetére


monosz
őstag

Azt tudatosan nem írtam(Pace),mert nem egyszerű elintézni,hogy hdmi-s re cseréljék a sima Scart-osat,és elég ritka is.(mifelénk)

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#1932) Reiko válasza monosz (#1931) üzenetére


Reiko
tag

Foggggalmam sincs, hogy hogyan lehet elintézni, hogy az emberfia olyat kapjon, de találkoztam már párral :)
Gondolom sokat kell ordítozni ügyfélszolgálaton a "de én digitálist rendeltem, nem scartot" témában :DDD

(#1933) BossBoss válasza Reiko (#1932) üzenetére


BossBoss
őstag

Nagyon egyszerű: fizess...!

(#1934) v.attis


v.attis
őstag

A upc kábeles digitális csomagja milyen minőséget produkál?
50 colos full hd tv és 5.1 házimozi rendszer.

Ha fogadja a kártyát a tévé, akkor nem kötik beltéri nélkül?

(#1935) kabelmania27 válasza v.attis (#1934) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

itt olvashatsz a részletekről

[ Szerkesztve ]

(#1936) monosz válasza v.attis (#1934) üzenetére


monosz
őstag

A UPC,csak STB-n(Médiabox) keresztül tud digitális CATV-t biztosítani.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#1937) kabelmania27 válasza monosz (#1936) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

link

[ Szerkesztve ]

(#1938) HofiZoli válasza kabelmania27 (#1937) üzenetére


HofiZoli
senior tag

erre még nagy tétben ne fogadj...

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#1939) monosz válasza kabelmania27 (#1937) üzenetére


monosz
őstag

Nagy valószinűséggel,ez még nagyon távoli dolog,ha eggyáltalán elindul.
Sajnos a kódolás,ill. a dekódolás csak STB-n keresztül megy.Ez van. :F
(#1938) HofiZoli: Szerinten is .Ez nagyon távoli dolog,ha eggyáltalán lesz ilyen.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#1940) kabelmania27


kabelmania27
Topikgazda

Azoktól kérdezném elsődlegesen akik korábban Fibernetesek voltak mi a véleményük ezekről a csatornakiosztásról, de válaszolhatnak azok is akik nem Fibernettől kerültek át az Upc-hez.
link

[ Szerkesztve ]

(#1941) dodopek


dodopek
addikt

Kerepesen dél óta sz@rakodik a net.Web van, emil hol van, hol nincs, speedtest.net el sem jut az animációig... Másnak is ilyen?

(#1942) Jag


Jag
senior tag

Bosnyák tér környékén másnál sincs szolgáltatás?

(#1943) dodopek válasza Jag (#1942) üzenetére


dodopek
addikt

Kerepesen még mindig hol van,hol nincs...

(#1944) Iginotus


Iginotus
őstag

Nu hát nem igazán kedvelem a UPC-t szeptember 5.e óta van netem tölük és azóta lagzik nem csinálnak vele semmit. Budapest 11.kerület. Galambóc utca. Online játszok általában, és így lehetetlen 5 percenként kihagy egy két pinget felmegy 600 ig a latency és a játék hopp megszakad mire visszajön meghaltam, jobb esetben még élek, csak már elhaladt mellettem a lényeg.

A kisasszony mindig mondja, hogy ö nem lát semmilyen hibát.. lassan ott tartok, hogy fel is mondom a faszra.

Valaki fel tudta már fogatni a kedves ügyfélszolgálatossal, hogy mit jelent az online gameknél a lagg kifejezés? :) Adhatna egy két tippet, hogy végre vagy kijöjjenek és megszereljék, vagy távolról megszereljék.
Ja igen szomszédnál is upc van rácsatlakoztam, és az övé is lagzik. Tehát nem helyi a hiba, de mivel a szomszéd nem játszik leszarja.

A másik amikor a skype is ezt csinálja. Megakad a hang kiírja, hogy hálózatai hiba és újrahívja.
Ti mit csinálnátok ilyenkor? :S

üdv Igi

[ Szerkesztve ]

Plug and Pray... :)

(#1945) kabelmania27 válasza Iginotus (#1944) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Újraindítottam a modemet és megnéztem a jelszint értékeket.
Egy idő után helyreált ilyenkor.
Örülj hogy nem a Fibernet/Invitel nevű szolgáltatónál vagy, október 1-től változik a csatornakiosztás, sok jó csatornát kivettek az analógból (ahol elérhető a digitális tv abból is)
Családi házas övezetbe nincs más kábelszolgáltató amit alternatívát jelentene, adsl, mikrós net, mobilnet, tányéros tévé nem alternatíva.
Milyen internet csomagod van? Milyen modemet adtak hozzá?
Hogy van kialakítva a kábelezés a lakásban?
Esetleg ha tennél be képet az osztókról azt megköszönném:)

[ Szerkesztve ]

(#1946) Iginotus válasza kabelmania27 (#1945) üzenetére


Iginotus
őstag

Szóval a 25/1,5 es csomagot használom. A modem a Cisco-s Ez csak nem így néz hanem kék. (Már belenéztem kicsit :) )
Ezzel:
http://192.168.100.1/_aslvl.asp
admin/W2402
Rátettem 3 asra és megnéztem a logot, van benne critical hiba rendesen :)
Viszont pár perc után ilyenkor a köcsög modem újraindult és resetelni kellet, valahogy nem szerette a turkálódásomat, pedig állítani nem állítottam semmit.
Kialakított kábelezésen azt érted? Hogy csak és kizárólag internet van sem telefon sem tv és egy fali kábelról jön a cucc a modemig és onnan vagy a számítógépbe vagy a routerbe.. (router nélkül is lagzik nem az a baj..)
Mit értesz osztók alatt? :)

Plug and Pray... :)

(#1947) kabelmania27 válasza Iginotus (#1946) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Pár perc után ha nem kattintasz másik fülre újra be kell jelentkezni.
Nézd meg jelszint értékeket a signal fülben.
Osztók alatt olyan kütyüt értek ami segítségével elágazik az antennakábel 2 vagy több felé.

[ Szerkesztve ]

(#1948) Gubek-Einste válasza Iginotus (#1946) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hogy kaptál FP25 mellé ED3-as modemet?
Nekem is újra indult az ED3-as Motorola ha benéztem a logba de amióta a Cisco van már nem teszi, igaz log sincsen.
Mivel csak neted van így az osztókkal nem kell foglalkozni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1949) Iginotus válasza kabelmania27 (#1947) üzenetére


Iginotus
őstag

A felső 0 és 7 között van általában az alatta meg 42-47 közt.
Tehát pl most.
Receive Power Level 0.5 dBmV
Transmit Power Level 46.4 dBmV

De ezek jó értékek általában nem?
Semmilyen osztó nincs egyből a modembe megy.

Gubek: Hát ezt kaptam, igaz azt észrevettem, ha maximum közelire megy a feltöltés/letöltés akkor a pingem nincs 500 alatt inkább 500-1000 között. Lehetséges, hogy egy játék küldési oldalon eléri a 160kb/s es maximumot és ezért kimarad egy két ping?
Fájl küldés közben, mondjuk ki nem maradt sosem a ping, de felment 500 ms-re... Szóval ez egy buta feltevés volt részemről. Amit meg is cáfoltam.

A gond továbbra is azzal van, hogy 1% ping veszteségem van. számnak nem sok, de ez kb annyit tesz hogy minden másfeledik percben egy ping kimarad ami pont egy fejlövés... Illetve ha kettő vagy annál több marad ki ledob a faszra a játék.

Plug and Pray... :)

(#1950) kabelmania27 válasza Iginotus (#1949) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

jó értékek
Mennyi a signal-to-noise ratio?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.