Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) kabelmania27 válasza szállitó (#1550) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Haveromnál 60/6 ilyen 5portos gigabites switch-el van megosztva, 30,50,60,120megás csomagoknál max 3 gépet lehet egyszerre használni, legolcsóbb megoldás ha ilyet veszel.
120as netnél már gigabites hálózati eszközök szükségesek, különben nem fogod tudni kihasználni a nagyobb sebességet, gigabites lan kártya is olcsó.
Haveroméknál 60/6internet 10/100as alaplapi lan-al 38/6on ment, gigabites kártyával 58/6
Remélem tudtam segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#1552) Gubek-Einste válasza szállitó (#1550) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elvileg amennyit a router fizikailag át tud vinni annyi lesz meg a 120-ból de elképzelhető, hogy megbolondul a nagyobb sebességtől.
Érdemes megvenni a gigabites eszközöket mivel azzal biztos, hogy menni fog a 120-as csomag de ha több gépe között van jelentősebb adatforgalom és mindben van gigabites hálókártya akkor a belső adatmozgatás is gyorsabb lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1553) szállitó válasza kabelmania27 (#1551) üzenetére


szállitó
senior tag

LAN kártyára nincs szükségem mert az alaplapon az van több is. a kérdés lényege hogy a router megy e vagy behal, szoval nem, de azéert köszönöm.

(#1554) szállitó válasza Gubek-Einste (#1552) üzenetére


szállitó
senior tag

Köszönöm a 90is megfelelö lenne, csak én is félek attol amit te is irtáál hogy behal a cucc , ketten használjuk két gépen én megvenném a párom viszont nem tudja finanszirozni az ö részét karácsony meg mesze van hogy megkapja ajándékba úgyhogy akkor marad a 60as ez biztosan stabilan müködik. Köszönöm a segitségedet.

[ Szerkesztve ]

(#1555) kabelmania27 válasza szállitó (#1553) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet hogy 90-el sem fog menni, 100megabit a max, koliba 100/100as a net, sose mutatott a speedtest 100/100at.
Haveromnál a 100/10es lannal a 60/6 letöltésbe az 50sem érte el, nem véletlen van az upc honlapra kiírva hogy mi az ajánlott a 120/10hez....
120megához már nemjó a 100/10as eszköz.
Szerintem vedd meg azt az 5portos gigabites switch-et, így 3gépen fogod tudni használni a netet, és ki lesz használva az alaplapi gigabites lan:)
Így helyi kapcsolat is gigabites lesz, és kifogod tudni használni a 120megabitet, szerintem jó áron van ez a switch, a helyedbe én megvenném már csak azért is hogy ne legyen probléma, kihasználjam a gyors internet adta lehetőségeket.

[ Szerkesztve ]

(#1556) szállitó válasza kabelmania27 (#1555) üzenetére


szállitó
senior tag

Nincs három gépünk és a TP LINK töl borsozik a hátam az elözö router ünk ilyen volt és max 40et birt a 10/100 helyett én egy NETGEAR routert néztem csak az 3x ennyi mint amit te irtál nekem ettöl függetlenül valoszinüleg müködik ugy is ahogy irod és a 10/100/1000es tp link is meg tudja mozgatni a 120as netet

Köszönöm mindenképp átgondolom mert ez elég költsélghatékony.

Az azért nem értem hogy lehet megosztani switch en akkor minek a router az miért jobb :F

(#1557) kabelmania27 válasza szállitó (#1556) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

csak 3 gépig lehet a swich-el megosztani, ha több gépre kell megosztani már router kell, ha wifit szeretnél használni, kell a gigabites router.
Én is Tp link 10/100as switchet használok, tökéletes.
Haveromnál ilyen gigabites swich van, tökéletesen működik, szobatársamnak tp link routerje van, laptopjával mindig megszakítja a wifit.
Ha nem szeretnél tp linket, vedd meg ezt a d-link swich-et
Szerintem nyugodtan vágj bele egy gigabites switch vásárlásba, akármelyik jó a kettőből, nem jársz szerintem rosszul, rendeld meg a 120ast, ha pár 100Ft al drágább megéri a gyorsaságért.

[ Szerkesztve ]

(#1558) Gubek-Einste válasza szállitó (#1556) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Router-nél csak egy publikus IP cím lesz lefoglalva a lehetséges háromból és a router létrehoz egy saját belső, kívülről nem érzékelhető hálózatot amelynek saját szabályai lehetnek függetlenül a router-en kívüliektől. A router maga oszthatja ki a rá csatlakozó eszközök számára az IP címet.
A switch egy egyszerű megosztó eszköz amely nem csinál mást mint egybe fog több vonalat. Switch-nél minden rá csatlakozó eszköz elhasznál egy-egy publikus IP címet a lehetséges háromból így max 3 eszköz használhatja egy időben a netet, router-nél ez a szám szinte végtelen is lehet (valóságban max 254 de az otthoni router-ek olyan 15-20 körül már kifekszenek).
A switch-nek az az előnye a router-rel szemben, hogy nem kell port forward-ot csinálni mivel minden forgalmat átenged magán minden irányban viszont a rácsatlakozott gépek közötti forgalmat is kiengedi a netre ami kétszeres adat forgalmat generál.

Ha most nincs pénz egy gigabites router-re akkor vegyél egy gigabites switch-et és ha majd meg lesz a pénz akkor el lehet gondolkodni egy routernek a megvételén is.
Abban az esetben ha a két gép között nincs jelentős adat forgalom és vezeték nélkül sem csatlakozik egy eszköz sem akkor inkább a switch használata ajánlott mivel annak a meghibásodása jóval kisebb gondot okoz mivel a switch egy rendkívül "primitív" eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1559) kabelmania27 válasza szállitó (#1556) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Switch-et megveszed, 1es portba modem, 2esbe egyik gép, 3asba másik gép és már működik is a net, routernél állítgatni kell dolgokat, szerintem is elöszőr gigabites switch-et érdemes venni, mert ez a legolcsóbb megoldás, ha elromlik nem akkora veszteség mint ha egy router romlott volna el.

(#1560) Sanya válasza Gubek-Einste (#1558) üzenetére


Sanya
nagyúr

szerintem meg ha van pénz 120-as netre, akkor van ott pénz gigabites routerre. a legolcsóbb a tp-link WD1043-as, kb 12.000 forint.

Kebelmania:
a router wifi-ként is működik, illetve konfigurálása nem tart tovább 5 percnél, minimális angol nyelvtudással bátran beállíthatja.

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#1561) Gubek-Einste válasza Sanya (#1560) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ne nekem mondjad ha nem aki azt írta, hogy nincs pénze.

A switch-et pedig egyáltalán nem kell konfigurálni, össze dugod és megy is.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1562) kabelmania27 válasza Sanya (#1560) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

[link] valóban legolcsóbb gigabites router, de ha egyszer már megfázott tp link routerrel nem hiszem hogy még egyszer fog tp-linket venni, szobatársamnak az asus laptopjával bontja a wifi kapcsolatot, másnál jól működik...
Említett netgea router.
Lehet, hogy 5perc alatt beállítható, én mégis swich-et vettem.
Lakótársam routere sokszor lefagyott, firmware-t is frissített ugyan úgy lefagyott, ha ketten letöltöttek, nálam az oldalak sem jöttek be. Nem mindenkinek van szüksége a wifire....

[ Szerkesztve ]

(#1563) kabelmania27 válasza Gubek-Einste (#1561) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az egyszerűség és az olcsóság miatt vettem switchet, nem volt kedvem portforward-okat állítgatni, összedugtam és már működött is:)

(#1564) Gubek-Einste válasza kabelmania27 (#1563) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én is switch-et használnék ha nem lenne az Androidos telefon aminek meg kell a wifi, mobilnet drága meg ha úgy is van 120-as kábelnet akkor miért nem használnám ki?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1565) kabelmania27 válasza Gubek-Einste (#1564) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nekem nincs androidos telefonom:D Jó nekem a mezei is:)
Ha lenne ilyen telefonom itthon ugyanúgy a laptopon neteznék, suliba van wifi ott lehet használnám.
Bőven jó nekem a switch.
Nem kívánom növelni az elektroszmogot, lemondok a wifi használatáról:D

[ Szerkesztve ]

(#1566) szállitó válasza Gubek-Einste (#1558) üzenetére


szállitó
senior tag

KÖSZÖNÖM A RÉSZLETES VÁLASZOD

(#1567) szállitó válasza Sanya (#1560) üzenetére


szállitó
senior tag

szerintem meg te nem egyik naprol a másikra élsz, szerencsés vagy, igy nem tudod átlátni azt a problémát hogy valakinek van pénze a számlákra esetleg megél de már egy új cipö vagy router megvásárlásárlását terveznie kell. amugy a jelenlegi 60as net ért 5225 öt fizetünk és 6000lenne a 120as ez fejenként 353ft plusz költséggel járna 50%al több sávszélért.

[ Szerkesztve ]

(#1568) kabelmania27 válasza szállitó (#1567) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A jót mindig könnyebb megszokni mint a rosszat....
Tudtam hogy a router tud többet, de amire én használom bőven megteszi a switch és olcsóbb volt 3 vagy 6ezer nem mindegy, be kell osztani a diákhitelt....
Ezért javaslom neked az olcsóbb tp link switch megvételét, hasonló cipőben jársz te is szerintem mint én a swich vásárlásnál, minimális pénz kiadással kitudod használni a 120/10et, wifire nincs szükséged, jól fog működni.

(#1569) szállitó válasza szállitó (#1567) üzenetére


szállitó
senior tag

olcsobb csomagot meg lefelé nem tudok modositani mert már nincs analog kábeltévé igy sajnos mard ez ( a digitális a beltéri miatt lényegesen drágább és analog tv k re felesleges is )

(#1570) Sanya válasza szállitó (#1567) üzenetére


Sanya
nagyúr

akkor meg kérjetek kölcsön valakitől egy 10/100-as HUB-ot, annál olcsóbban sehogy nem jössz ki.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#1571) kabelmania27 válasza szállitó (#1569) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jó lesz az a gigabites switch:)

(#1572) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Üdvölet!
Kb 3 hete használgatom már az UPC-s netet. A sebességgel semmi gondom nincs.
Viszont kb 4-5 naponta úgy belassul és szakadozik az egész késő délután és kora este 1-2 órára, hogy semmit nem tudok megnyitni. modemet elérem (adatok rendben), rúterrel semmi gond.
7 év T-onlineos idő alatt összesen nem volt ennyi "buzulása" a netnek amennyi ennek van. És fogalmam sincs miért lehet. modem reset sem segít ilyenkor.

De egyébként ha megy, akkor gyors. csak picit idegesítő. :)

(#1573) mikan-seijin


mikan-seijin
csendes tag

Egyik elosztó: In: A padláselosztóról Out: Kábelmodem Tap: Topbox
Padláselosztó: In: A villanyoszlopról Out: Egyik elosztóra Tap: Másik elosztóra
Másik elosztó In: Padláselosztó Tap kimenete Out: Az egyik a nappaliban lévő tévére megy, a másik a mostohatesóm tévéjére, a harmadik csak egy kábel, nincs bedugva.

Modem: SA EPC2203, WLAN routerrel megosztva
Jelinfók:
Receive Power Level: -1.5 dBmV
Transmit Power Level: 44.7 dBmV

Downstream Status: Operational
Channel ID: 7
Downstream Frequency: 458000000 Hz
Modulation: 256QAM
Bit Rate: 55616000 bits/sec
Power Level: -1.4 dBmV
Signal to Noise Ratio: 35.5 dBmV
Upstream Status: Operational
Channel ID: 3
Upstream Frequency: 52400000 Hz
Modulation: 64QAM
Symbol Rate: 5120 Ksym/sec
Power Level: 44.7 dBmV

Cable Modem Status: Operational
IP Address: 10.31.130.101
Current Time: Wed Aug 10 20:12:25 2011
Time Since Last Reset: 0 days 00h:47m:20s
Configuration File: fiberpower30_sip.cfg
Cable Modem Certificate: Installed
Computers Detected: 1
WAN Isolation: OFF

Probléma: Gyakori újraidulások, néha percenként. Volt itt a szervíz, valamit nézett azon a szerintem gagyi elosztón, egy fél napig jó is volt, mostmár kevesebbszer szakadozik, de még mindig nem megfelelő. Bocsi a gyenge képekért, 6-1000MHz-re vannak tervezve.

(#1574) kabelmania27 válasza AndrewTdi (#1572) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Amikor lelassult, indítsd újra, ilyenkor bedugult frekiken vana modemed, újraindításnál a legkevésbé leterheltekre fog visszajelentkezni.

(#1575) kabelmania27 válasza mikan-seijin (#1573) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nekem -9,5power level és 34-35signal to noise ratioval jól működött tavaly nyáron a net.
Az egyik elosztó a padláselosztó tap-jába van kötve tehát 6decibellel kevesebb jelet kap, aszimetrikus outba kb 3decibel jelveszteség, tehát 9decibel jelvesztesége van modemnek, médiaboxnak 12vesztesége van.
A helyedben padláselosztót és az egyik elosztót próbaképpen kicserélném ilyenre, a másik elosztót is kicserélheted ilyen szimmetrikus kettesre, ha harmadik kimenetre most nincs semmi bekötve nincs értelme a 3as szimmetrikus osztónak, jobb lenne a 2es. Ha jól számolom elvileg 6.4es csillapítása lesz a modemnek, médiaboxnak (visszirányban is), és a 2 tvnek is. 2,6-al fog többet kapni a modem mint most tehát 1,1lenne a power level, emelkedne az SNR is.
Albérletben kettes osztó után 5,8-7,4között ingadozott a jelszint, SNR 40-41,5között
Remélem tudtam segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#1576) mikan-seijin válasza kabelmania27 (#1575) üzenetére


mikan-seijin
csendes tag

Az egyik elosztó nem a Tapba van kötve, hanem az outba.
Nem lehet esetleg modemhiba? Ne cseréltessük ki a modemet? Mondjuk csak egyéves.
Vagy nem az a gond, hogy túl sok minden van rákötve a kábeltévére?

(#1577) Livius


Livius
őstag

Gazdagréti lakótelep mellett a kertesházas övezetből tudtok mondani valami tapasztalatokat UPC 25Mbites internetről és Digitális TV-ről? Nagyon fontos lenne a folyamatos netkapcsolat, főleg este és éjjel.
Köszi!

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1578) kabelmania27 válasza mikan-seijin (#1576) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jófajta az a modem, szerintem nem az a hiba.
Ha az egyik osztó a padláson az out-ba van kötva akkor kb 6decibel csillapítással érkezik a modemhez a jel, 12csillapítással a kábelmodemhez, az osztók cseréjével a visszirányú csillapítást csökkentheted, az ajánlott szimmetrikus kettes osztóknak mindkét irányba ugyanakkora csillapítása van, (aszimetrikus osztó visszirányú csillapítása több mint az előre irányú ) [link]
Szerintem nem az a gond, simán elbír a rendszer egy modemet, egy boxot, és 2 tv-t.
Van ahol még több eszköz van rákötve és működik.
Az osztók cseréjével több jelhez fog jutni a médiabox és a 2 tv. Egységesen kb 6,4es csillapítása lesz minden eszköznek mindkét irányban.

[ Szerkesztve ]

(#1579) AndrewTdi válasza kabelmania27 (#1574) üzenetére


AndrewTdi
addikt

legközelebb megpróbálom, bár nem nagyon vettem észre változást.

(#1580) kabelmania27 válasza AndrewTdi (#1579) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szerintem kapacitásbővítés, karbantartás van, nekem is néha lelassul pedig én nem upc-s vagyok hanem fibernetes.
Ne aggódj helyre fog állni, albérletbe amikor lelassult újraindítás általában segített.

(#1581) Potib


Potib
csendes tag

Üdv

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a UPC-nél van e még letöltési korlát (2havi letöltési átlag 300gb)?

(#1582) club1 válasza Potib (#1581) üzenetére


club1
veterán

Van, de csak ott alkalmazzák, ahol a fiber node-ok kapacitását a felhasználók - egy bizonyos százaléknál jobban - kihasználják.

(#1583) Gubek-Einste válasza Potib (#1581) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Még meg van a havi 300 GB három hónap átlagában de az utóbbi időkben nem alkalmazzák.
Nekem pl tavaly nyár óta havi 1,5-2 TB a forgalom, nincs korlátozás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1584) Potib


Potib
csendes tag

Köszönöm a válaszokat.

Még annyit...hogyha mégis korlátozna a UPC, akkor mennyire veszik vissza a netet?

(#1585) Gubek-Einste válasza Potib (#1584) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

90%-kal korlátoz le a hónap végéig.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1586) Potib válasza Gubek-Einste (#1585) üzenetére


Potib
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a választ. :R

(#1587) kabelmania27 válasza Potib (#1581) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyen gyors internetet használsz? Milyen fajta modemet kaptál?

(#1588) Livius


Livius
őstag

Nem tudjátok a UPC netnél van-e valami 24 órás bontás? És ha igen mikor szokott lenni?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1589) kabelmania27 válasza Livius (#1588) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Amikor a modem frekiket vált akkor vettem észre albérletbe hogy megszakadt, amúgy nem.

(#1590) Gubek-Einste válasza Livius (#1588) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsen ilyen bontás, akár hetekig-hónapokig is folyamatosan online lehetsz. Nekem egyszer hiba bejelentésnél az ügyfélszolgálaton közölték, hogy 15 napja vagyok online.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1591) Potib válasza kabelmania27 (#1587) üzenetére


Potib
csendes tag

Cisco modem 50/5. Nemrég emelték 30-ról 50-re.

(#1592) kabelmania27 válasza Potib (#1591) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szuper:)
Nekem Fibernetnél 6/1 webstar
Milyen a modem jelszint értéke? 192.168.100.1 et beírva a böngészőbe megtudod nézni
Hogy van kialakítva a kábelezés a lakásban?
Esetleg ha tennél be az osztókról képet, azt megköszönném:)

[ Szerkesztve ]

(#1593) Livius


Livius
őstag

Még azt kérdezném, hogy egy 25Mbites csomaghoz adott modem az tudja a wifit, vagy azt már külön routerrel kell megoldani?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1594) F_Zolee válasza Livius (#1593) üzenetére


F_Zolee
veterán

Csakis routerrel oldható meg.

(#1595) kabelmania27 válasza Livius (#1593) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

webstar modem nem tudja a wifit.
Olyat tudsz csinálni, hogy a számtógépeden wifin megosztod az internet kapcsolatodat, szerintem itt tedd fel a kérdésedet

[ Szerkesztve ]

(#1596) Gubek-Einste válasza Livius (#1593) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A UPC nem ad wifi-s modem-router-t, a net megosztásról magadnak kell gondoskodnod. A UPC ad bérbe Netgear routereket de ennek a szolgáltatásnak a használatát nem ajánlom, jobban jársz ha te magad veszel egyet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1597) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Sziasztok!

Most emeltettem fel a sávszélességem 60 Mbit-ről 120-ra. És speedtest.net oldalon mérve a letöltési sebesség max. 90 Mbit, a feltöltési az normális, az mindig 10 körül. Egyszer érte el csak a 120-at a letöltés. Mi lehet ennek az oka? 5 m hosszú Cat 5e Belkin patch kábelt használok, Cisco EPC3212 modem, routert nincs. Nem a túl hosszú kábel az oka?

(#1598) harry válasza rayoliviero (#1597) üzenetére


harry
veterán

5m túl hosszú 100mbithez? :D Egy vállalatnál (vagy akár csak pl. nálam otthon) több tíz méter kábel van kihúzva több száz megabites sebességhez (helyi háló, gigabit, csak annyit nyilván nem ér el).
És mivel cat5e, ez sem lehet gond.

Ha csak nincs valahol 100mbites eszköz a rendszerben, akkor lehet, nálad csak ennyit bír. De hallottam olyat is, hogy ilyen sebességnél ezek a merők nem a legpontosabbak, próbálj valami nagyot letölteni (pl. ubuntu.com) és számold ki, milyen gyorsan is jön.

Még esetleg valami hálókártya driveres kavarás lehet... de nem tartom túl esélyesnek (esetleg le lenne korlátozva 100MBites-re, nem pedig 1000MBiten állna...? Rémlik valami ilyesmi beállítási lehetőség, win7 és linux alatt is, bár persze elég elrejtett és speciális, így kétlem)

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#1599) Gubek-Einste válasza rayoliviero (#1597) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az ilyen speedtest.net és hasonló társai már nem tudják rendesen mérni a 120-as netet, nekem pl 35-40-nél soha nem mutat többet miközben letöltésnél simán meg van a 70-80 is. Valós teszthez ftp-ről linux iso vagy valami ahhoz hasonló minimum 3 letöltés egyszerre különböző szerverekről és akkor megtudhatod, hogy mennyi is a valós sebességed.
Ekkora csomagoknál már könnyen elképzelhető, hogy a szerver nem tudja számodra nagyobb sebességgel küldeni az adatokat miközben neked még van bőven szabad kapacitásod.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1600) club1 válasza rayoliviero (#1597) üzenetére


club1
veterán

Én arra tippelek, hogy 10/100-as hálókártya van a gépedben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.