Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) Sz_Imre válasza upc on-line (#449) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Köszönöm a válaszát és az információt. :R

(#452) RLND válasza smog86 (#447) üzenetére


RLND
tag

még 30-as

(#453) Ati007 válasza Bagira01 (#402) üzenetére


Ati007
őstag

Sajnos nálam sem több és wifin még a 60 sincs meg :W (wr1043n router)
sajnos ennyit tud :O

[ Szerkesztve ]

(#454) Ati007


Ati007
őstag

ja és ez a 120/10 -es net.

(#455) kali válasza Ati007 (#453) üzenetére


kali
legenda

wifi esetén inkább ellenoldal, beállítások és környzeti tényezők függvénye, mintsem a routeré - bár a 300-as n szabvány gyakorlati korlátja miatt a 120/10 a legjobb esetben sem nagyon fog átmenni, de megfelelő ellenoldallal és beállításokkal, illetve ideális környezetben ~ 80 - 90 megabit/sec még talán elvárható...

[ Szerkesztve ]

(#456) Neil Watts válasza upc on-line (#449) üzenetére


Neil Watts
veterán

Kedves UPC Online!

A jövőben - így a csomagfrissítések keretein belül - emelni a FP60-at valahova? :B Főként a feltöltési sebessség emelésének örülnék, munkámból adódóan szükségem lenne erre. :)

Ati007: Hol vagy? PAnel?
kali: Atmegy ott meg 180 is, de ha panelos az illeto (beton) akkor a 30 Mbit tokeletes, bar gondolom G-s vevoje van az eszkozben... N-nel tobb lenne

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#457) Ati007 válasza Neil Watts (#456) üzenetére


Ati007
őstag

családi ház, tégla, és a laptopon is n-s vevő

[ Szerkesztve ]

(#458) Ati007


Ati007
őstag

felmentem a padlásra ahol a router van és ott ennyit bír:

(#459) Ati007


Ati007
őstag

router kiiktatva:

ennél azért többet kéne tudnia nem?

(#460) kali válasza Neil Watts (#456) üzenetére


kali
legenda

180 megabit/sec valósan n szabvány alatt? na, azt megnézném... :U
g szabványos ellenoldal esetén meg 30 megabit/sec sem megy át valósan a tl-wr1043nd routerrel, mivel az nem kezel super-g vagy hasonló kiterjesztést, így a gyakorlati maximum ~ 20 - 22 megabit/sec környékén lesz! g szabványon 108-as vagy 125-ös jelölésű routerekkel lehet ~ 26 - 28 megabit/sec sebességet valósan átvinni wifi hálózaton, feltéve, hogy az ellenoldal is kezeli adott super-g...stb kiterjesztést!
n szabvány esetén 150-es lite-n alatt bő 50 megabit/sec megy át valósan, 300 megabit/sec elméleti maximum esetén pedig ~ 80 - 90 megabit/sec a jellemző!
érdemes például itt megnézni a különböző wifi szabványok esetében, hogy mennyi a maximális sebességhez képest a jellemző; link
ja, és nem szabad elfelejteni, hogy adott esetben wan -> wlan irányról van szó, ami cifrítja a dolgot már a routerek esetén is!

[ Szerkesztve ]

(#461) upc on-line válasza Neil Watts (#456) üzenetére


upc on-line
tag

Kedves core2!

Konkrét információval nem tudunk szolgálni, nem is lenne célszerű bizonytalan állításokkal hitegetni téged és a fórumozókat. A legközelebbi internet csomagmódosítások már napvilágra kerültek és a jövőben is szeretnénk folytatni a sávszélesség növelését mindkét irányban.

üdvözlettel, upc on-line Twitter:upc_online_hu Facebook:upcmagyarorszag

(#462) club1 válasza Ati007 (#459) üzenetére


club1
veterán

Ha 10/100-as hálókártyával méred ezt az értéket, az nem rossz. Ha gigással, akkor meg azt tudom mondani, hogy bőven megvan a garantált sávszélességed.

(#463) Ati007 válasza club1 (#462) üzenetére


Ati007
őstag

JA persze :W a hálózati kártyám nem gigabites .
Mondjuk jobban érdekelne hogy a wifit feljebb tornásszam olyan 60-70re és akkor már elégedett lennék.Erre valami 5let :F

[ Szerkesztve ]

(#464) smog86 válasza Ati007 (#463) üzenetére


smog86
senior tag

Akkor miért nem 60-asért fizetsz? :U

(#465) kali válasza Ati007 (#463) üzenetére


kali
legenda

amennyiben megoldható, próbáld mozgatni a routert, illetve ha lefelé kell sugároznia, akkor az antennái lehetőleg ne az ég felé nézzenek, hanem vízszintesen álljanak! próbálgatni kell, hogy mi a jó helyzet, hátha javul valamicskét - mondjuk ha húzós vastagságú a födém/fal, és még az anyaga is problémás - a wifi szempontjából -, akkor lehet, hogy érdemes lenne levinni a router a padlásról, vagy jobb antennákat tenni rá!

(#466) Neil Watts válasza upc on-line (#461) üzenetére


Neil Watts
veterán

ertem, koszonom! :)

(#467) khorvat


khorvat
senior tag

Hi!

ÁSZF alapján arra jutottam hogy "DolgozóNet" program most is van a UPCnél illetve lesz június 15-e után is csak akkor már Fiber 50re lehet szerződni.

Na már most, hogy lehet egy meglévő internetelőfizető részese a DolgozóNet programnak, www.upc.hu oldalon hol van info vagy vmi leírás a belépés pontos folyamatáról?
Aki tud erről vmit kérem ossza meg itt másokkal is.

(#468) hucsikoi válasza khorvat (#467) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Szia!

Szerintem itt elég jól leírják.

(#469) Andor22


Andor22
aktív tag

hi
következő lenne a kérdésem
15 mb ről 120 ra váltás ,hogy történik ?
kijön a szerelő modem csere v központban állítanak?
(régi dunaweb)
thx előre is

(#470) club1 válasza Andor22 (#469) üzenetére


club1
veterán

Ehhez modemet kell cserélni, tehát kijön a szerelő (már ha nálatok elérhető a 120 Mbps). Az esetek elég nagy részében ui. a volt Fibernetes/Dunawebes területeken maximálisan csak 30 Mbps érhető csak el.

[ Szerkesztve ]

(#471) Andor22 válasza club1 (#470) üzenetére


Andor22
aktív tag

most rendeltem meg online 120/10
postán modemet küldték nem rég átállás miatt :P

köszi

(#472) RLND válasza club1 (#470) üzenetére


RLND
tag

ezt honnan vetted?

(#473) smog86 válasza Andor22 (#471) üzenetére


smog86
senior tag

De az a modem nem tudja a Docsis 3-at...(ha az átállás miatti modem cseréről írsz)

[ Szerkesztve ]

(#474) club1 válasza Andor22 (#471) üzenetére


club1
veterán

Ha online rendeltél úgyis hívni fognak majd a rendeléseddel kapcsolatban, akár teljesíthető a 120 Mb, akár nem. Postán DS 2-es modemet kaptál, azt fogják lecserélni DS 3-asra, ha elérhető nálatok a 120 Mb. Sajnos nálunk nem, bár nekem elég a 30...

(#475) RLND válasza club1 (#474) üzenetére


RLND
tag

"A legtöbb migrált területen egyből elérhető az összes internet csomagunk. Ezzel szemben a következő területeken az internet indulásakor csak maximum Fiber Power 30 csomag lesz megrendelhető: Kétegyháza, Nyergesújfalu, Okány, Délegyháza, Bajna, Nagysáp, Tótkomlós"

(#476) tuser


tuser
aktív tag

Még alig fél éves UPC ügyfélként kérdeném, mi számít felfelé váltásnak ?

Ha most kapom a 30/3 -as netet 4k -ért, s teszem azt az 50/5 net majd 3,9k lenne, az felfelé váltásnak számít, vagy ezzel egyidejűleg az összegnek is emelkednie "kell" ?

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#477) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Durva olvasgatni, hogy 60, 120 megás netek 4-5k-ért. T-homenál már mindenféle kedvezménnyel együtt fizetek 25-ösért 6500ft-ot, valamint 50mega 7500, 80megás 9500-ért van. Ja és a kábelnetnek a feltöltése meg mindnél max 5mbit, pedig Docsis3-as a kábelnet rendszer.
:W LOL??
Sory az off-ért :)

(#478) Csabee. válasza tuser (#476) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Váltásnak számít! :) A csomagod nagyobb lesz, az ár meg kedvezőbb.

Más kérdés: Jelenleg Fiberpower30-am van, kb 1 hónapja, azt most ugye nem fogják 50re felemelni, sem pedig 25re lecsökkenteni? Vagy mégis? Ha igen akkor melyik verzió ?

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#479) Gubek-Einste válasza Csabee. (#478) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Marad úgy ahogy van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#480) Csabee. válasza Gubek-Einste (#479) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Rendben ,köszi. úgyis bőven elég a 30as :P

Üdv: Csabee.

(#481) RLND válasza Csabee. (#480) üzenetére


RLND
tag

nekem is elég lenne, ha annyi lenne, e helyett:

[ Szerkesztve ]

(#482) Bagira01 válasza Ati007 (#459) üzenetére


Bagira01
veterán

Nekem is ez a max hiába a gigabites hálókártya :U

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#483) smog86 válasza RLND (#481) üzenetére


smog86
senior tag

Szerintem simán szólj be hozzájuk, hogy a megrendelt csomagnak pont a felét kapod meg. (Lehet csak rosszul állították be)

(#484) keram2009 válasza RLND (#475) üzenetére


keram2009
tag

Szerintem Szeghalmon is ez lesz legalább is a hirdetőtáblákon is ez ál "Akár 30MBit"

(#485) villamos válasza keram2009 (#484) üzenetére


villamos
őstag

Bp 22. ker -ben is ez van a plakátokon. Akkor? :U
Mondjuk engem egyenlőre hidegen hagy a kábelnet, hamarosan talán majdcsak jön az a bizonyos optika...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#486) club1 válasza villamos (#485) üzenetére


club1
veterán

En is vartam az optikat, aztan ra kellett jonnom, hogy a lakasban levo 5 db tv-hez nem tul jo otlet az iptv. Azaz marad a kabeltv...

(#487) Csabee. válasza villamos (#485) üzenetére


Csabee.
nagyúr

22.kerületben működik a 30. mbit... 3,7MB/s a letöltési sebesség ezzel a csomaggal.

Üdv: Csabee.

(#488) villamos válasza club1 (#486) üzenetére


villamos
őstag

Senki nem beszél itt IPTV -ről, technológiai visszalépés... :N

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#489) upc on-line válasza tuser (#476) üzenetére


upc on-line
tag

Kedves tuser!

A felfelé módisítás megítélésénél nem az ár a meghatározó, hanem a sávszélesség. Az általad felvázolt esetet felfelé módosításnak tekintjük, igaz még nincs forgalmazásban a Fiber Power 50-es csomag, ezért jelenleg még nem megrendelhető.

üdvözlettel, upc on-line Twitter:upc_online_hu Facebook:upcmagyarorszag

(#490) club1 válasza villamos (#488) üzenetére


club1
veterán

Na ja, de optikáról igen, és ugye az előfizetők 3/4-e nem csak netre használja a madzagot.

(#491) zoo8800 válasza upc on-line (#489) üzenetére


zoo8800
veterán

Kedves upc on-line,

lehet esetleg tudni, mennyi lesz az FP50, online megrendelve?
vagy várjak a megjelenésig, addig top secret?:)

rip and tear, until it is done

(#492) tuser válasza upc on-line (#489) üzenetére


tuser
aktív tag

Köszönöm, már "csak" - többi olvtársamhoz hasonlóan - a FP50 várható akciós havidíja, illetve amennyiben ez még nem publikus, az akciós ár kihírdetésének körülbelüli időpontja érdekelne. :)

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#493) upc on-line válasza zoo8800 (#491) üzenetére


upc on-line
tag

A nyári akció részleteiről minden érdeklődő hamarosan értesülhet a jelenleg is használatos csatornákon keresztül, addig is türelmetek kérjük.

üdvözlettel, upc on-line Twitter:upc_online_hu Facebook:upcmagyarorszag

(#494) Csiszike


Csiszike
tag

Tisztelt upc on-line!

Az FP50 csomaghoz már EuroDOCSIS 3-as modem jár (mint most FP60- és FP120-hoz), vagy marad az EPX/EPC 2203?

Ha most lépek felfelé FP60-ra, akkor annak 1 év letelte után is 5000 Ft/hó lesz az ára?

[ Szerkesztve ]

(#495) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Tisztel upc online!

Jelenleg egy komplett csomagban kapom a netet, telefont, kábeltévét, amire hűségszerződés vonatkozik, így pl. a Fiberpower 15 nekem jelenleg 3 K havonta. Ha sávszélemelés lesz, akkor az emelés engem is érint, vagy mivel hűségem van ezért engem kihagynak ebből?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#496) upc on-line válasza Csiszike (#494) üzenetére


upc on-line
tag

Kedves Csiszike!

A Fiber Power 50-es csomaghoz EuroDOCSIS 3-as modemet fogunk kihelyezni.
Azt pontosan nem tudjuk megmondani, hogy milyen áron biztosítjuk majd, a szerződésed lejárata után a most megrendelt Fiber Power 60-as csomagot. A lejárt hűségszerződéssel rendelkező előfizetők részére is adunk havidíj kedvezményt, de azt előre nem tudjuk közölni, hogy ez akkor milyen mértékű lesz.

üdvözlettel, upc on-line Twitter:upc_online_hu Facebook:upcmagyarorszag

(#497) upc on-line válasza Apollyon (#495) üzenetére


upc on-line
tag

Kedves Iscariah!

A sávszélesség növelés téged is érinteni fog (2011.július. 29-ig fokozatosan megy végbe), viszont az előfizetési díj a szerződésed lejártáig változatlan marad.

üdvözlettel, upc on-line Twitter:upc_online_hu Facebook:upcmagyarorszag

(#498) tescodr


tescodr
tag

Kedves upc on-line!

Új upc ügyfélként érdeklődöm arról, hogy az önök internet szolgáltatásával mért váltak élvezhetetlenné különböző online stream/ online tv-k (30kb/s sebesség).
Holott a régi 4mbit-es netemel zökkenőmentesek voltak.
Erről senki sem tájékoztatott minket.
A városunkban (Csongrád)Többen is panaszkodtak erre holott tudtommal önök csak a p2p forgalmat korlátozzák.Köszönöm mielőbbi válaszát!

U.I.:Ha megoldható mit lehet ez ellen tenni?

[ Szerkesztve ]

(#499) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Kedves upc on-line!

az ajándékba kapott smart guard-ot mikor mondhatom le? 3hónapot ki kell várnom? vagy akármikor?

Üdv: Csabee.

(#500) club1 válasza Csabee. (#499) üzenetére


club1
veterán

Bármikor. Én 2 hét után mondtam le.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.