Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) kabelmania27 válasza Csabee. (#1050) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Sztem próbáld meg nagy kárt nem tudsz vele okozni, albérletben is ilyen 2es osztó volt (ma költöztem ki:D) és 40közelébe van snr (41,5is volt már). power level pedig 7.4re is felment. Lesz pár decibel tartaléka a modemnek. Az a lényeg 0-1000hz es osztó legyen
Amikor azt tapasztalod hogy lassúl a kapcsolat indísd újra a modemet, albérletbe is ezt csináltam és akkor másik frekire ált rá és hozta a 15megabitet.

[ Szerkesztve ]

(#1052) Teaway válasza kabelmania27 (#1051) üzenetére


Teaway
veterán

"Az a lényeg 0-1000hz es osztó legyen"

Az nagyon kevés. Legyen inkább 1000MHz-es ;)

Nincs itthon csokid??

(#1053) kabelmania27 válasza Teaway (#1052) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

bocs elnézés az m betű lemaradt, késő van már:....
Tehát helyesen 0-1000Mhz-s osztót szabad csak megvenni:)

[ Szerkesztve ]

(#1054) Csabee. válasza kabelmania27 (#1053) üzenetére


Csabee.
nagyúr

De a modemet nem fogom óránként újraindítani.. az nem hiszem hogy megoldás .

Üdv: Csabee.

(#1055) Reiko válasza zoo8800 (#1046) üzenetére


Reiko
tag

Hát pedig ha online a cucc, akkor kéne legyen nyet :)
Elvileg el kéne dobja az online-t, ha szolgáltató/kábel hiba ...ha online marad és mégis szar, akkor esetleg a modem bibis, vagy a géppel van vmi ...cseréltél már lan kábelt pl?

(#1056) RLND


RLND
tag

A szolgáltatóváltással (Fibernet) kapcsolatban ez volt a számlához mellékelve:

Tisztelt Ügyfelünk!

Egy szolgáltatóváltás mindig tartogat meglepetéseket, a UPC munkatársai azonban azon fáradoznak, hogy ezek a meglepetések kivétel nélkül mind kellemesek legyenek. Szeretnénk a UPC előfizetők által már megszokott, magas színvonalú szolgáltatásokat azok számára is elérhetővé tenni, akik csak nemrég csatlakoztak hálózatunkhoz. Annak érdekében, hogy a hálózat minden tekintetben megfeleljen az általunk támasztott magas követelményeknek, komoly hálózatfejlesztési munkálatokba kezdtünk. Erőfeszítéseink eredményeként Ön hamarosan (előreláthatólag július közepétől) kiváló minőségben élvezheti valamennyi szolgáltatásunkat, addig azonban szíves türelmét kérjük!

Tehát még mindig nincs kész? Én teljesen meg vagyok elégedve a minőséggel, főleg a Fibernet-hez képest, de akkor még mindig várható javulás?

[ Szerkesztve ]

(#1057) kabelmania27 válasza Csabee. (#1054) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szerintem próbáld meg azt, hogy 1-2órán keresztül direktbe dugod a modemet a gépbe routerek nélkül és így figyeld hogy mennyire stabil.

(#1058) kabelmania27 válasza RLND (#1056) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Biztos jó lesz, ha leírták:) Remény hal meg legutoljára.
Fibernetnél milyen gyors interneted volt? Mi volt a tapasztalatod?

(#1059) MasterDeeJay válasza RLND (#1056) üzenetére

Nekem a Fibernettel nem volt semmi bajom (egy hibás számlát kivéve), a legstabilabb netem náluk volt (10/1-es). Most ez a upc ugyan gyorsabb (a kiírt sávszélnél ráadásul többet adnak 32/3,3) de hetente 2-3x megszakad fél percre. Hozzáteszem szervert üzemeltetek és lehet ez bántja őket (minecraft/fórum+sql). Nem tudom mennyi a forgalom limit de remélem napi 6-7gb-ért még nem korlátoznak.
Úgy tudom nyár végére lesz teljesen kiépítve az új hálózat Fibernet területen.. Azután remélem megszűnnek a szakadozások.

[ Szerkesztve ]

(#1060) kabelmania27 válasza MasterDeeJay (#1059) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

2008 október óta vagyk fibernetes előszőr 1megás volt aztán 2,5/1es aztán tél óta pedig 6/1
Milyen modem van nálad? Milyen a jelszint ?

[ Szerkesztve ]

(#1061) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Routeren keresztül elérem a modemet.. A modemet hogy tudom újraindítani távolról? :)

Üdv: Csabee.

(#1062) kabelmania27 válasza Csabee. (#1061) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Amikor megtörtént nálam a sebességemelés távolról indították újra a modemet, valami ilyesmi volt a logban reboot by docsisdev

(#1063) Csabee. válasza kabelmania27 (#1062) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Az a baj hogy nem is tudok bejelentkezni a modembe, mi oda a felhasználónév meg a jelszó? Mert próbáltam adminnal azzal nem enged be...

Modem újraindítás után 6MB/s a sebesség....

Üdv: Csabee.

(#1064) kabelmania27 válasza Csabee. (#1063) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Hirtelen ezt találtam meg http://www.phenoelit-us.org/dpl/dpl.htm és ezt
http://www.governmentsecurity.org/articles/default-logins-and-passwords-for-networked-devices.html de itt nincsenek modemek
Van ahol írja hogy admin jelszó üres, a cisco-s eszközök felhasználónevei /jelszavai közül próbálkozz. Valaki megírhatná mi a cisco modem jelszava:)

[ Szerkesztve ]

(#1065) Csabee. válasza kabelmania27 (#1064) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Sajna próbálgatok belépni de nem tudok.. ezt a upc telefonos ügyfélszolgálat elárulja egyáltalán? Vagy szupertitkos ?

Üdv: Csabee.

(#1066) kabelmania27 válasza Csabee. (#1065) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

jó kérdés:S A webstar modem felhasználónevét és jelszavát valmelyik fórumon olvastam...
Most is olyan a jelszinted mint amilyen a belinkelt képen volt legutóbb?

[ Szerkesztve ]

(#1067) Csabee. válasza kabelmania27 (#1066) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Most 12-13Mbit-em van 50 helyett.. és azt veszem észre hogy modem újraindítás után 5percre vissza esik erre az értékre, az elején bírja csak..

Üdv: Csabee.

(#1068) kabelmania27 válasza Csabee. (#1067) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Érdekes hogy 7 letöltési freki van használatban és nem 8, de gondolom ez területfüggő.

(#1069) kabelmania27 válasza Csabee. (#1067) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Hasonló multimédiás osztó után nálam is hasonló a jelszint
Snr nálam ingadozik.
Azt figyeltem meg ha a powerlevel szint csökken az snr is csökken, de -3,5 nél volt már 40snr érték is.

Ha megveszed és kicserélted az osztót akkor 3.5db csillapítása lesz a modemnek a mostani 10el szemben, kb 6.5el fog többet kapni a modemed, kb 4-5körüli power level értékek várhatóak szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#1070) kabelmania27


kabelmania27
Topikgazda

Az is lehet hogy ha 7frekin ingadozik a jel nehezebben viseli a modem, mint amikor egy frekin ingadozik , de ez csak találgatás sajnos. Meg lehet próbálni, hogy a sima 2es osztóval több jelet adni a modemnek hátha ekkora sebességingadozást nem csinálna. Elvileg ha feljelentkezik a modem a hálózatra van neki elég jel , a gyakorlatban meg elképzelhető hogy olyan dolgok is számítanak amire álmunkban sem gondolnánk. Az egyik hiradástechnikai boltba mondta az eladó, hogy 2es osztó az jó, minél erősebb jelet kap a modem annál stabilabban működik:)

[ Szerkesztve ]

(#1071) Phili


Phili
tag

Erre valaki?

(#1072) kabelmania27 válasza Phili (#1071) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szerintem ha régi előfizető vagy rád nem lesz érvényes, hamar kifog úgyis derülni ha letelik az 5gigabájt

(#1073) Kunsztler


Kunsztler
senior tag

Sziasztok!!!!

Emelkedett már valakinek a nete?A Upc azt mondta Július elejétől emelkedni fog.

Nexus 5

(#1074) F_Zolee válasza Kunsztler (#1073) üzenetére


F_Zolee
veterán

Elméletben igen de a gyakorlat nem azt mutatja.

(#1075) MasterDeeJay válasza kabelmania27 (#1060) üzenetére

Fekte. :) ,Scientific-Atlanta márkájú

A webes felületén ezek vannak:
Receive Power Level -0.3 dBmV
Transmit Power Level 36.5 dBmV

A menük nagy része le van tiltva.

[ Szerkesztve ]

(#1076) WonderCSabo válasza MasterDeeJay (#1075) üzenetére


WonderCSabo
félisten

login: http://admin:W2402@192.168.100.1/_aslvl.asp set AccessLevel 2, enter W2402 as password

[ Szerkesztve ]

(#1077) Teaway válasza Kunsztler (#1073) üzenetére


Teaway
veterán

Igen.
Írtam is róla.

Nincs itthon csokid??

(#1078) Kunsztler válasza Teaway (#1077) üzenetére


Kunsztler
senior tag

30-asból lesz 50-lesz?Mert nekem eddig 30-as volt?Na de te újrainditottad a modemet?

Nexus 5

(#1079) Teaway válasza Kunsztler (#1078) üzenetére


Teaway
veterán

Persze. Lásd a #1029-es hozzászólást.

Nincs itthon csokid??

(#1080) WonderCSabo válasza Kunsztler (#1078) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem lesz. Ahhoz csomagot kell váltanod.

(#1081) kabelmania27 válasza MasterDeeJay (#1075) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ilyen modem van nálam is:)
http://192.168.100.1/_aslvl.asp
felasználónév admin
jelszó W2402
acces level 3
signal menüpont

(#1082) keram2009 válasza kabelmania27 (#1044) üzenetére


keram2009
tag

Speedtest: 51,27/5,24 13pinggel

[ Szerkesztve ]

(#1083) zoo8800 válasza keram2009 (#1082) üzenetére


zoo8800
veterán

Ezt szeretnéd Te igazából :)

A http://www.speedtest.net/result/1368144768.png -t másold bele hsz íráskor a "kép" gomb megnyomásakor felugró ablakba.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#1084) keram2009 válasza zoo8800 (#1083) üzenetére


keram2009
tag

köszi ezt nem tudtam :)

(#1085) kabelmania27 válasza keram2009 (#1082) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Erős jelszint:)
Hogy van kialakítva a lakásba a kábelezés?
Van a modem elött osztó?

(#1086) spec12


spec12
csendes tag

Ha UPC internet előfizetésem van, és egy telken, azonos tulajdonban két házam (tehát egy előfizetőként, egy előfizuval) tudok mindkét házban, két külön modemmel internetezni, vagy ehhez két külön előfizetés is szükséges lenne (tehát egy előfizetéshez csak egy modemet használhatok, vagy csatlakoztathatok kettőt is)? Ha érthető amit írtam.... A tv mindkét házba be van kötve, és itt is annak a vezetéke van szét osztva, úgy van rákötve a modem, tehát csak el kéne osztani a vezetéket a másik házban is, és rákötni egy modemet, csak nem tudom működne-e.... :F

(#1087) WonderCSabo válasza spec12 (#1086) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Routerrel tudod megosztani a netet.

(#1088) spec12 válasza WonderCSabo (#1087) üzenetére


spec12
csendes tag

Igen, ezzel tisztában voltam, az már itt meg is van, csakhogy én a laptopommal költözök a másik házba (a kert másik oldalára), itt meg szüleimnek marad az asztali. Még egy kis ügyeskedéssel le is érne a router jele, csakhogy ha gond van a modemmel és netán újra kell indítani, akkor ugye problémás, ha a másik házban van... De akkor csak ez a megoldás marad úgy tűnik....

(#1089) kabelmania27 válasza saguaro (#981) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A május 12elött másik kábeles szolgáltatónál voltál és így váltotál upcre vagy lemondtad és így lettél upcs?

(#1090) Teaway válasza spec12 (#1088) üzenetére


Teaway
veterán

"csakhogy ha gond van a modemmel és netán újra kell indítani, akkor ugye problémás, ha a másik házban van... "

Csakhogy ha megérett a cseresznye és netán le kell szedni, akkor ugye problémás, ha a másik házban van a létra...

Nincs itthon csokid??

(#1091) spec12 válasza Teaway (#1090) üzenetére


spec12
csendes tag

Hát bocs, hogy nem értek a témához, meg hogy nem akarok a szüleim házába rohangálni szó nélkül miután "elköltöztem" (én se örülnék ha csak úgy ki-be járkálnának hozzánk). Csak szerettem volna megtudni hogy van-e erre megoldás, nem kell azért egyből beszólni. Hidd el, nem lusta vagyok hozzá, de szerintem te se örülnél ha valaki aki nem ott lakik szó nélkül bármikor ki-be járkálna a lakásodban....

(#1092) keram2009 válasza kabelmania27 (#1085) üzenetére


keram2009
tag

Csak netünk van 1etlen egy koax ami a modemba megy és kész is :)

(#1093) saguaro válasza kabelmania27 (#1089) üzenetére


saguaro
tag

Másiknál voltam, de jött a UPC, a másikat lemondtam, UPC-t beköttettem, így lettem UPC-s. :)

Az ember annyit ér, amennyit változtat a világon - Marlowe

(#1094) kabelmania27 válasza saguaro (#1093) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Úgy kötötek át hogy a beövö kábelt kötötték át az új szolgáltató hálózatára lakáson belül maradt a régi kábel vagy tejlesen új kábeleket húztak be?
A másiknál mennyit kellet fizetni és milyen neted volt?
Gondolom ex fibernetes hálózatra kötöttek rá ha a május 12étől van upcs neted

[ Szerkesztve ]

(#1095) kabelmania27 válasza keram2009 (#1092) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az tök jó, nincs semmiféle jelveszteség, modemnek könnyű dolga van ott:)
Látszik is hogy nincs osztó modemelött, mert a feltöltési jeled 45, albérletbe 2es szimmetrikus osztóval 49volt.

[ Szerkesztve ]

(#1096) kabelmania27 válasza spec12 (#1086) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

ha fiberpower 30 50 60 és 120as neted van és megelégszel a kábeles megosztással csak (30asnál sima) többinnél egy 5portos gigabites swich is elég:) 100méterig nem kel erősítő ha jól tudom

[ Szerkesztve ]

(#1097) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Működik itt valakinek a videótár funkció?Mert mióta átvette a upc a fibertől a hálózatot azt írta vki a fórumon, hogy julius elején menni fog, ezzel szemben még mindig semmi.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#1098) kabelmania27 válasza Jégkokó (#1097) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Légyszi írd meg hogy van kialakítva nálad a lakásba a kábelezés
Lehet hogy fibernetnél használatos viszirányszűrős osztóval van a modem felé a kábel elosztva, másik ágnak viszirányszűrő van, videótárnak pedig kell a viszirány, lehet azért nem működik nálad.

[ Szerkesztve ]

(#1099) twingos válasza kabelmania27 (#1096) üzenetére


twingos
tag

nem kötekedésből,de szerintem csak a Router jó, a Switch nem.
A többi az teljesen igaz.

üdv

www.pc2car.hu - Számítógép az autóba

(#1100) twingos válasza kabelmania27 (#1098) üzenetére


twingos
tag

itt megy egyszerűbb ,ha meglesi,hogy kapott e ip-t a berendezés
csak logikásan a hibakeresést,nem kell egyből a lakást felforgatni :)
:))
üdv

www.pc2car.hu - Számítógép az autóba

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.