Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) twingos válasza zoo8800 (#1326) üzenetére


twingos
tag

üdv

és arra gondoltál már esetleg ,hogy bejelentsd a hibát?

üdv

www.pc2car.hu - Számítógép az autóba

(#1352) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Kerepes-Szilasliget környékéről van valaki? Jelenleg se kábelTV (analóg és digitális egyaránt nincs) se internet. Esetleg másnál is jelentkezik a hiba? :F

(#1353) zoo8800 válasza twingos (#1351) üzenetére


zoo8800
veterán

mindig megjavul pár óra alatt.
semmi értelme bejelenteni, az UPC-nél is tudják, hogy van egy kis káosz a kábelekben.

rip and tear, until it is done

(#1354) Jim74 válasza Jim74 (#1352) üzenetére


Jim74
nagyúr

Kiderült, hogy áramszolgáltatói bejelentett karbantartás van 16:00-ig....

(#1353) zoo8800 Én is volt Fibernet-es vagyok, de ilyet nem tapasztaltam, hogy újra kellene indítgatni a modemet... Nem lehet, hogy a modemmel van gond? Lehet, hogy érdemes lenne cseréltetni.

(#1355) kabelmania27 válasza zoo8800 (#1353) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Mutasd meg a modem jelszint oldalát, lehet leesett a jelerősség átmenetileg, habár nekem -9.5ős powerlevelnél is jó volt tavaly nyáron.

(#1356) kabelmania27 válasza Jim74 (#1354) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Én maradtam fibernetes, invitelhez fogok kerülni.
Sűrűn nekem sem kell újraindítani a modemet, eszközbővítés óta nagyon jó a kapcsolat

20nál sose több a ping, de inkább ilyen 10-15
Gondolom nálad is ilyen multimédiás osztóval kötötték be a netet bal oldal modembe jobb tévé(k) felé.
Nálam ilyen osztó utána 3as szimmetrikus osztó a 3 tévé felé, adás kép szép tiszta elfogadható, pár adó szemcsésedik be átmenetileg néha.
Hogy van kialakítva nálad a kábelezés?

[ Szerkesztve ]

(#1357) Jim74 válasza kabelmania27 (#1356) üzenetére


Jim74
nagyúr

Padláson van szétosztva a bejövő kábel és megy le a falban, minden szobába. Jelenleg a nappaliban van a modem és a TV felé kettécsapva.

(#1358) kabelmania27 válasza Jim74 (#1357) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

ilyen osztó van a nappaliban?
A padláson milyen osztó van?
Esetleg ha képet tudnál betenni az osztókról az jólenne.
Milyen a modem jelszintje? ha webstar modemed van http://192.168.100.1/_aslvl.asp
felhasználónév admin jelszó W2402 acces levele 3 ha nincs csak 2 akkor 2
utána ok majd 192.168.100.1
Ha nem webstar modemed van 192.168.100.1 signal menüpont vagy fül

(#1359) Jim74 válasza kabelmania27 (#1358) üzenetére


Jim74
nagyúr

Padláson, ha jól emlékszem 4-es elosztó van. Na az fogalmam sincs milyen, de még a Fibernetes szerelő hozta, mert jó fej volt és mondta, hogy ez a tuti.
A nappaliban a UPC-től kapott kettes elosztó van, de az nem ilyen. Valami ashergpe, vagy mi van ráírva és kb. fele ekkora. Sajnos képet nem tudok csinálni róla.

Cisco modemem van, a megadott adatokkal nem engedett be. Ennyi infóm van a jelszintekről:

(#1360) kabelmania27 válasza Jim74 (#1359) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jó úgy a kábelezés, jó a modem powerlevel és snr érték is. Haveroméknál másik szolgálatót (zelka-tarr) pont így van megcsinálva a kábelezés mint nálad
Ilyen kettes szimmetrikus osztó van a nappaliba 5-1000Mhz-s in és 2db out van ráírva?
Vagy asszimetrikus in out és tap feliratokkal?

[ Szerkesztve ]

(#1361) Jim74 válasza kabelmania27 (#1360) üzenetére


Jim74
nagyúr

5-1000MHz-es szimmetrikus, -3,5dB-s kimenetekkel. (1 in, 2 out)

(#1362) kabelmania27 válasza Jim74 (#1361) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szuper, az nagyon jófajta osztó.
Elég jó lehet a bejövő jel szintje nálad, ha egy négyes és egy 2es osztó után ilyen jó a modem jelszint.
Jól van megcsinálva nálad a kábelezés.:) jófajta osztók vannak, kábelek is jófajták lehetnek

(#1363) Jim74 válasza kabelmania27 (#1362) üzenetére


Jim74
nagyúr

Mindenhova a vastagabb fajta (tudom nem ez a szakszerű kifejezés) koax lett behhúzva, minden csatlakozás RF (csavaros), nem pedig összedugós kotvány :D.

Mondjuk készülék csak a nappaliban lévő ágon van, a többi üresen "lóg", szóval nem tudom, hogy mennyit jelentene, ha minden ágon lenne egy TV.

Egyébként a kettes osztót a UPC adta a Fibernet --> UPC váltáskor.

[ Szerkesztve ]

(#1364) kabelmania27 válasza Jim74 (#1363) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha a többin nincs semmi a négyes osztó helyett elég egy ilyen is.
Kb 7decibel csillapítása van a 4es osztónak mindkettő irányban
Erősebb jel jutna a nappalis ágra. Olvastam valahol régebben, hogy használaton kívüli ágra felesleges jelet juttatni.

[itt kapható ez jó minőségű toldó]
Ha gondolod kicserélheted, a négyes osztót meg elteheted, ha esetleg kellene újra kiveszed a padláson a toldást és visszateszed.
De ha így is jól működik hagyhatod úgy ahogy van.

[ Szerkesztve ]

(#1365) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

kabelmania27:
Mondanál véleményt az én modemem jelszintjéről?
Íme:
modem

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1366) kabelmania27 válasza Gubek-Einste (#1365) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nemrossz!
Minden értéked jó szerintem.
Hogy van a kábelezés kialakítva a lakásba? Milyen osztó(k) vannak a modemed elött?
4feltöltési frekit használ az nemsemmi, haveromnál 60as netnél csak 1et használ

(#1367) Teaway válasza kabelmania27 (#1358) üzenetére


Teaway
veterán

A lakásba bejövő kábel mindig ezzel a dobozzal kezdődik.

- teljes galvanikus elválasztás a külső hálózattól
- a bal oldali ágon tud venni/adni a modem, a jobboldalitól el van választva
- a jobboldali megy a tv-khez, tetszés szerint erősítve/szétosztva, a baloldalitól szintén el van választva

Nincs itthon csokid??

(#1368) Gubek-Einste válasza kabelmania27 (#1366) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Lakásba be - 2-es szimmetrikus osztó - szobában - 2-es szimmetrikus osztó - modem és egy 2-es aszimmetrikus osztó a HD box (out) és a tévé/VCR (tap) számára, előszobában 5-860 MHz-es 2-es szimmetrikus osztó (több mint 10 évvel ezelőtti kábelezésnél került oda de nem tudom leszedni mivel a beton falba van csavarozva + a kábelek meg a kábel csatornához de a technikus megnézte kb 2 hónapja és jónak találta), szobában - kábel közvetlenül egy SD box-ba, szobában 5-860 MHz-es 2-es szimmetrikus osztó (szintén több mint 10 évvel ezelőtti kábelezésnél került oda, csere könnyen megoldható) 2 analóg tévé számára.
A két régi osztót kivéve a több azok elég újak, a lakásba bejövőnél lévő 2 hónapos, a modem előtt lévő úgy 3 éves, a box-nél lévő 2 hónapos.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1369) kabelmania27 válasza Teaway (#1367) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Értem, szóval mind2 ág egymástól és a külső hálózattól is elvan válaszva, nagyon profi kis osztó akkor ez.:)
Csak az a fura hogy modem ágon 10decibeles csillapítása van és 2.5 a tévének, amikor bekötötték a netet és a tévét 2008októberében azt hittem hogy szimmetrikus 2es osztó+egyik ág viszirányszűrt és csá. De ha jól számolom jobb a tévéknek mintha sima 2es osztó lenne helyett mert az 3,5öt csillapít szóval így a tévék nyernek 1decibelt, utána nekem 3as osztó van. Tévéken szép tiszta a kép, néha szemcsésedik be 1-2 adás.

(#1370) kabelmania27 válasza Gubek-Einste (#1368) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Tehát előszobában van egy régi szimmetrikus 2es osztó, egyik ág egyik szoba másik ág másik szoba. Egyik szobába szimmetrikus osztó utána asszimetrikus, másik szobába régi 2es szimmetrikus osztó?
A szobában lévő régi 5-860Mhzs osztót cseréld ki mindenképpen ilyenre
[link]
Amelyik szobába 2 osztó van helyette betehetnél egy 3as szimmetrikusat ha a 2 osztó egymás mellett van közvetlenül [link]
Ha a betonba van csavarozva akkor gondolom tiplivel van rögzítve, szerintem szétszedhető csak egy kis rombolással járna, kábel csatonát is fel lehet pattintani. Ha festés lesz szerintem cseréld azt is. Azért nem okoz gondot mert elég erős a bejövő jel, de ha valami ok miatt ingadozni fog a bejövő jel erősség vagy csökkenni fog a jelerősség, akkor gondot okozhat. Ezeknek a régieknek nagyobb a csillapításuk mint az újaknak és zajt is termelhetnek sajnos...

[ Szerkesztve ]

(#1371) Gubek-Einste válasza kabelmania27 (#1370) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos a szimmetrikus-aszimmetrikus osztó párt nem lehet cserélni mivel rövid a kábelek ehhez de majd holnap megnézem mit lehet tenni.
A két régit meg ha majd lesz időm akkor lecserélem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1372) kabelmania27 válasza Gubek-Einste (#1371) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

ok, haveromnál az uhf adások szarul jöttek a régi 2es kínai osztóval aztán kivettem és 2 leágazóval előtte a tapba kapcsolt médiaboxnál is szebb lett a kép, lehet hogy hülyén hangzik de szerintem jobban "szívja el a jelet" mint az újabbak.
Régebben tévéantenna jelének megosztására használták itt a környéken arra jó volt, kábeltévére szerintem már nem jó.
Azért mertem javasolni hogy ahol van a médibox dvr az analógtévé és a modem egyszerűsítsd le 3as osztóval, szerelő mondta nekem hogy minél kevesebb osztás toldás annál jobb, mert kevesebb a jelveszteség.

(#1373) Gubek-Einste válasza kabelmania27 (#1372) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az egyszerűsítés nekem is eszembe jutott már de eddig nem volt időm ezzel foglalkozni.
Elfelejtettem mondani, hogy az első (lakásba bejövésnél lévő) osztásnál van még egy kb 10 centis toldás is mivel az osztás kialakulásánál valami miatt rövidebb lett a tovább menő kábel mint kellett volna.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1374) Teaway válasza kabelmania27 (#1369) üzenetére


Teaway
veterán

A tv ágon nekem is 3-as osztó van, de előtte van egy 0-10 dB-s erősítő.

Nincs itthon csokid??

(#1375) kabelmania27 válasza Teaway (#1374) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Tavaly nyáron napközbe -9.5volt a powerlevel és pár UHF-es adó szemcsés volt akkor gondoltam arra nekem is kellene egy erősítő, aztán helyrejött.

(#1376) metaldog


metaldog
aktív tag

Hali
Nekem digital bronze csomagom van és most kértem hozzá HBO pack-ot, az lenne a kérdés hogy a kiegészítő csomagokra mint pl az HBO pack-al is kell hűség időt vállalni vagy azt bármikor le lehet mondani?

(#1377) upc on-line válasza metaldog (#1376) üzenetére


upc on-line
tag

Kedves metaldog!

Jelenleg az HBO pack csomagot 1 éves határozott idejű hűségszerződéssel lehet igénybe venni.

üdvözlettel, upc on-line Twitter:upc_online_hu Facebook:upcmagyarorszag

(#1378) Teaway válasza kabelmania27 (#1375) üzenetére


Teaway
veterán

Nekem azért kellett, hogy a mellékágakban ugyanakkora jelek legyenek, mint a főágban.

Nincs itthon csokid??

(#1379) kabelmania27 válasza Teaway (#1378) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ahha, értem. Az a lényeg hogy tökéletes.
Milyen a modem jelszint értéke?

(#1380) Teaway válasza kabelmania27 (#1379) üzenetére


Teaway
veterán

Receive Power Level: -6.4 dBmV
Transmit Power Level: 41.5 dBmV

Erre gondoltál?

Nincs itthon csokid??

(#1381) kabelmania27 válasza Teaway (#1380) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kellene az snr érték is.
Ha webstar modemed van http://192.168.100.1/_aslvl.asp admin a felhasználónév jelszó W2402
acces level 3 ha csak 2 van akkor 2
utána ok, 192.168.100.1 signal fül,
Ha nem webstar a modem 192.168.100.1 signal fül vagy menüpont

(#1382) Teaway válasza kabelmania27 (#1381) üzenetére


Teaway
veterán

Power Level: -6.7 dBmV
Signal to Noise Ratio: 37.4 dBmV

Nincs itthon csokid??

(#1383) kabelmania27 válasza Teaway (#1382) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ok kösz jók az értékek, -12 ig lemehet a power level.
Milyen modemed van?
Esetleg ha egy képet is betennél az jó lene, érdekelne milyen letöltési feltöltési frekiken van a modemed.

(#1384) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Üdv!

1 hete UPC-s lettem, örülök. Erről véleményt valaki?

[ Szerkesztve ]

(#1385) kabelmania27 válasza AndrewTdi (#1384) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Hogy van kialakítva a lakásban a kábelezés?
Furcsa hogy -6 7 a powerlevel, upcnél általába pozitív szokott lenni.
Az új modemek -12es power levelig működnek, ha jó a neted akkor jó, de ha lecsökken a bejövő jel probléma is lehet.
Milyen osztók vannak a modem elött? Hogy van beköve? Esetleg egy kép az osztó(k)ról jó lenne.

[ Szerkesztve ]

(#1386) Teaway válasza kabelmania27 (#1383) üzenetére


Teaway
veterán

EPC2203
Downstream Frequency: 410 MHz
Upstream Frequency: 43,4 MHz

Nincs itthon csokid??

(#1387) Geree


Geree
senior tag

Kicsit lemaradtam a sebességnövekedéssel kapcsolatban... eddig 30/3-as netünk volt, ScientificAtlanta modemmel, aminek most 50/5nek kéne lenni, viszont modemcserét nem kértünk még sehol, sebesség még mindig 30/3..

Mi a legegyszerűbb/leggyorsabb/legolcsóbb módja a váltásnak?

a friend in need is a friend indeed

(#1388) AndrewTdi válasza kabelmania27 (#1385) üzenetére


AndrewTdi
addikt

A bejövő jelet először egy netszűrő szűri. Egyik ágon jön a net, a másikon a TV. A TV szálat meg egy 5-ös osztó osztja. (mindnehova külön kábel.) Nemtok most hirtelen képet csinálni, holnap felmegyek a pallásra.
A sebesség elvileg jó.

(#1389) kabelmania27 válasza AndrewTdi (#1388) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ok Várom holnap a képeket, az első osztónál ami a modem és az 5ös osztó felé vezet nézd meg melyik kimenetre van a modem kötve. Ha a tévén tiszták az adások, és a sebesség megvan akkor jó.

(#1390) club1 válasza Geree (#1387) üzenetére


club1
veterán

Ha visszaolvasol, NEM növelték a 30-asok sávszélességét 50-re a UPC-nél. Persze te kérheted az emelést (felfelé válthatsz), de ez némileg magasabb havidíjat jelent, és új modemre is szükséged van.

(#1391) kabelmania27 válasza Geree (#1387) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modemcserével lesz 50/5 be kell telefonálni, valami admin díja és kiszállási díja is lesz. ha beviszed személyesen a modemet az ügyfélszolgálatba kapsz másikat, akkor csak admin díja van. Gigabites hálózati eszközök kellenek hozzá lan kártya, ha elég 3gépre vezeékesen megosztani a netet gigabites switch r is elég, ha wifizni is szeretnél kelll egy gigabites router.
Régebbi routereknél lassabb is lehet a net mint amilyen most ha nem cseréled.
Remélem tudtam segíteni. Ha nincsenek jó gigabites eszközeid nem fogod tudni rendesen kihasználni a gyorsabb netet.

(#1392) Geree válasza kabelmania27 (#1391) üzenetére


Geree
senior tag

most akkor előfizetői csomagot kell váltani (új hűség, drágább, stb) vagy elég egy telefon és minden marad ugyanannyi?
Most társasházi csomagban vagyunk 7k-ért..azt írta valaki itt hogy neki az ügyfélszolgálaton azt mondták, ha vált akkor drágább lesz így 7->9,5k ha jól emlékszem.

Mindenesetre hihetetlen jó fej a UPC, hogy ezt nem közli tisztán és érthetően inkább csak sehogy sem..a honlapon egy szót nem találtam eddig erről, minden díjcsomagnál viszont ott virít a megnövelt sebesség..kutya.....a banner stb.

Miért bonyolítják túl? Miért mindig mindennek magunknak kell utánajárni? Miért vernek át ott ahol csak tudnak?

OFF: gigabites eszközök stb megvannak.

a friend in need is a friend indeed

(#1393) kabelmania27 válasza Teaway (#1386) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi, így is jó képnélkül:D
Nekem ilyen

Hasonló kábelezés mint neked csak nincs a 3as osztó elött erősítő.

(#1394) kabelmania27 válasza Geree (#1392) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Neten volt egy cikk azt írták ugyanannyiért adják a meglévőeknek az 50/5öt

(#1395) Geree válasza kabelmania27 (#1394) üzenetére


Geree
senior tag

igen, volt egy hír róla a UPC weboldalán, csak meglepő módon ahogy visszaolvastam a topicban a felhasználók mást tapasztalnak...

a friend in need is a friend indeed

(#1396) club1 válasza Geree (#1395) üzenetére


club1
veterán

Mivel az 50-es listaára és kedvezményes (hűségnyilatkozatos) árai is rendre magasabbak, mint a megszüntetett 30-asé volt, ezért írtam, amit írtam. Az általad linkelt közlemény és az ügyfélszolgák megnyilatkozásai sem egyértelműek, így nem kell csodálkozni, ha az 50-es csomag ára néhány százassal több lesz havonta.

(#1397) upc on-line válasza Geree (#1387) üzenetére


upc on-line
tag

Kedves Geree!

A Fiber Power 30-as csomagot nem módosítottuk automatikusan Fiber Power 50-re, ez csak egyéni megrendelés után felfelé módosítás keretében valósítható meg. A felfelé módosításnál jelentkezik egy egyszeri eszközcsere regisztrációs díj ami 2500 Ft, illetve ha a megrendelő igényli, hogy kollégánk helyszíni kiszállással helyezze üzembe a modemet, akkor ez újabb 2500 Ft-s költséget jelent, ezt nem kérve a készüléket átveheti a személyes ügyfélszolgálati irodákban, viszonteladóinktól vagy futár viszi ki a megadott címre.

üdvözlettel, upc on-line Twitter:upc_online_hu Facebook:upcmagyarorszag

(#1398) kene84 válasza upc on-line (#1397) üzenetére


kene84
senior tag

Ez így nagyon szép,csak az marad le,hogy mennyiben történik árváltozás társasházi kedvezményben résztvevők esetében, akik eddig 7000HUF-ot fizettek a csomagért,amelyben 30/3-as net szerepelt alapon.

Üdv

(#1399) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Írtam már nem olyan régen ide ez ügyben, modemcsere volt, 50 megabites net miatt, cisco modemet kaptam, és a letöltés max 2 megabyte/mp-ig megy fel még most is, ezzel annyira nem is lenne gond ha a net nem lassulna be élvezhetetlenül (1 oldalt vagy nem tölt be avagy több percig tölti)...uTorrent 2.2.1-et használnék, a routert lekötöttem, és direktbe kapom a netet, és így is ugyanaz a jelenség, annyi biztos, hogy a routerem kevés már ehhez a nethez de most rá sincs kötve a hálózatra. A konfigommal biztos nincs gond: ASUS P5K, 4 GB RAM, Intel Core 2 Duo E6750, Sapphire HD6850
Kérlek segítsetek, nagyon bosszant, addig nem veszek új routert ameddig nem lesz jó simán modem mögül sem a letöltésem.
Korlát alatt szerintem biztosan nem vagyok, miért lennék? Nem töltök annyit.

Direktbe a modemre csatlakozva, letöltések futtatása nélkül:
http://www.speedtest.net/result/1394154380.png

Előre is köszönöm.

Üdv.
P

[ Szerkesztve ]

(#1400) Geree válasza kene84 (#1398) üzenetére


Geree
senior tag

Igen, az is érdekelne..

a friend in need is a friend indeed

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.