Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) szelidorzo


szelidorzo
aktív tag

Nem vagyok én ehhez hozzászokva.....

2 hónapja nem hívtam a hibabejelentőt, hogy szar a netem. (na jó, néha csúcsidőben a 120 helyett csak 45-50 van, de jellemzően 80-90 felett, 10-15-ös ping mellett, csomagvesztés 0.

Gondoltam lemondom az amúgy le sem töltött smart guardot, mielőtt fizetős lesz. kezdtem hallgatni az automatát, nyomkodni a gombokat a telefonon (boldog voltam, hogy ismét automata hegyeken kell átjutnom, de még csak kicsit káromkodtam, mikor olyan menűpontba léptem, hogy egy gomb megnyomásával le tudom mondani az "ajándék" szolgáltatást. (megadott számról hívtam számkijelzéssel a 1221-et)
A telefonról beazonosított a rendszer, a szolgáltatást egy gombnyomással lemondtam, melyről egy hét múlva levélben is értesítettek, hogy megszüntették.

A Fibernet után ez kész Európa!!!!!

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#1502) kabelmania27 válasza szelidorzo (#1501) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Én nem kerültem át az Upc-hez.
Fibernetnél 1év után amikor lejárt a hűségnyilatkozat 2 hónapig listaáron számláztak aztán jóváírták...
Télen írták a számlán, hogy lejárt a hűségnyilatkozat, de változatlan áron elkötelezettség nélkül kapom, betelefonálok hogy visszamennék tévében és netben, az volt a válasz, hogy automatán meghosszabbították a hűségnyilatkozatot és csak listaáron mehetek vissza...
Albérletbe upc internet 15ös csomag volt, írták a szeptemberi számlán, hogy lejárt a hűségnyilatkozat , betelefonálok tényleg lejárt és nincs automatán meghosszabbítva bármikor lemondható, marad a kedvező 2800Ft-os havidíj, tavasszal emelték 2926Ft-ra.

[ Szerkesztve ]

(#1503) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Lassú a youtube mint az állat :(((

Üdv: Csabee.

(#1504) Csabee.


Csabee.
nagyúr

UPC direkt csinálna azt hogy a speedtestre kiengedi a sávszélességet, de más oldalak olyan lassúak mint a tetű?

Üdv: Csabee.

(#1505) kabelmania27 válasza Csabee. (#1504) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nekem itthon fibernetnél volt hogy a youtube lassú volt, szerintem rendbe fog jönni::)
Egy modem újraindítást próbálj meg lehet, bedugult frekiken van a modemed.
Esetleg megnézni a jelszint, milyen most. Habár ha feljelentkezik a hálózatra nem lehet vele gond szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#1506) Csabee. válasza kabelmania27 (#1505) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Modem újraindítás semmit nem tesz..

Üdv: Csabee.

(#1507) twingos válasza Csabee. (#1504) üzenetére


twingos
tag

Ha jól értem akkor ha lassú a youtube ,akkor azért a upc a felelős.
Érdekes.Azonban az ne felejtsük már el ,hogy a youtube-ot adott pillanatban hány millióan nézik.Főleg,hogy a speedtest jó értéket mutat.Ha ezt tapasztalod akkor próbaképpen szedj le egy 8-900 mb linux iso fájlt és mérd úgy a letöltési sebességedet.
És így akár lehet függetleníteni azt,hogy a Upc kiengedi a sávszélt :D.Amugy ez már önmagában is vicces.

üdv

ps:ha ez megnyugtat nálam jól megy a youtube,sőt minden más is,de szombaton és vasárnap pl nézhetetlen volt,de ugyanakkor minden más tökéletesen működött,mégsem a Upc-t hibáztatom ezért.

üdv

www.pc2car.hu - Számítógép az autóba

(#1508) club1 válasza Csabee. (#1504) üzenetére


club1
veterán

Ezt könnyen ellenőrizheted. Keresel a neten tucatnyi sebességmérő oldalt, ha mindegyik jól működik, akkor a tetű oldalakkal van a probléma, ha pedig szignifikáns különbség van a sebességmérő oldalak között, akkor a szolgáltató priorizál. Mindkettőt el tudom képzelni, bár tegnap délután a UPC hálóját használva full sávszélességgel töltöttem mind Hamburgból, mind Hollandiából...

(#1509) Csabee. válasza twingos (#1507) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Értem én, de azt mivel magyarázod hogy ugyan azt a youtube videót egy időpontba nézem haverommal, miközben beszélgetünk, neki betölti a videót, (digi net) nekem meg még pörög pörög és alig akar tölteni..
A másik meg, hogy nem a youtube-al van főként a bajom, az lenne a legkisebb gond, de sem OTP, sem ERSTE, sem Unicredit, sem pedig a paypalt nem töltötte be normálisan, hosszú várakozás árán töltötte be csak az oldalt, nem 1x kellett ráfrissítenem.

Üdv: Csabee.

(#1510) kabelmania27 válasza Csabee. (#1509) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Hasonló jelenségeket nekem is szokott csinálni, pedig én nem lettem upc-s, maradtam a fibernetnél. Van amikor nekem is nagyon lassú a youtube és egyéb oldalak.
Pl fizetésnap van megrohamozza mindenki bankja oldalát, hogy számláit kifizesse, ilyenkor lelassulhat átmenetileg...

(#1511) Polllen válasza szelidorzo (#1501) üzenetére


Polllen
nagyúr

Annyira Európa, hogy több, mint 1 hónapja írtam nekik az oldalukról egy e-mailt. Az automatán kívül, hogy megkapták, senki sem válaszolt...

Most meg azért néztem be, mert percenként a pingem felugrik az egekbe és nem tudok multizni normálisan. ;]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1512) kabelmania27 válasza Polllen (#1511) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nekem albérletbe tökéletes volt a ping, internet 15ös csomaggal, cs működött nem dobott le a szerver.

(#1513) Polllen válasza kabelmania27 (#1512) üzenetére


Polllen
nagyúr

Eddig nekem is, ha pár havonta van ilyen gond, az nem zavar, de itt az ügyfélszolgálat a lényeg, mint európai példa :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1514) kabelmania27 válasza Polllen (#1513) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az a lényeg hogy működik, nálam albérletbe és ismerősöknél is a modem újraindítás segíteni szokott, lehet bedugult frekiken van a modemed.

(#1515) Polllen válasza kabelmania27 (#1514) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szerintem hibás szemlélet. Nem csak azért fizetek, hogy működjön, hanem +még a megfelelő support-ért. ;) Nyugodt lehetsz, ha nekik kellene valami, rögtön megtalálnának és lenne 3 napom válaszolni/rendezni... ;]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1516) upc on-line válasza Polllen (#1511) üzenetére


upc on-line
tag

Kedves Polllen!

Mindenképpen szeretnénk kivizsgálni, miért nem kaptál még ügyfélszolgálatunktól választ, ehhez elküldheted számunkra az előfizetői adataidat (ügyfélszám, cím), a visszaigazoló mailben található iktatószámot, esetleg magának a levélnek a másolatát is a upconline@upc.hu e-mail címünkre.

üdvözlettel, upc on-line Twitter:upc_online_hu Facebook:upcmagyarorszag

(#1517) RLND


RLND
tag

Ajánlott Fiber Power 30-ról 50-re váltani!

Fiber Power 30

Fiber Power 50

(#1518) kabelmania27 válasza RLND (#1517) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Grat szép eredmény:)
Gigabites háló kártyád van?
Esetleg ha egy modem jelszint oldalt mutatnál az jó lenne:)
192.168.100.1 signal menüpont vagy fül

[ Szerkesztve ]

(#1519) RLND válasza kabelmania27 (#1518) üzenetére


RLND
tag

nem, nem gigabites kártyával lett mérve

(#1520) Csabee. válasza RLND (#1519) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Te merre is laksz?

Üdv: Csabee.

(#1521) kabelmania27 válasza RLND (#1519) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jó modem jelszint értékek, 40közelébe van az snr ami nagyon jó:)
53alatt van a upstream level ami jó:)
Haveromnál 60/6 10/100as integrált alaplapi lan-al 38/6ot tudott, gigabitessel 58/6
Hogy van kialakítva nálad a kábelezés a lakásba?
Esetleg az osztókról tehetnél be képet.

[ Szerkesztve ]

(#1522) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

Nem tudom, hogy mi van az UPC hálózatával, de esténként olyan az internet mintha szakadozna. Ti nem tapasztaltatok ilyet?

(#1523) kabelmania27 válasza Sz_Imre (#1522) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Néha előfordult albérletbe, de modem újraindítással más frekikre állt rá és utána megjavult.
Milyen modem van nálad?

(#1524) Sz_Imre válasza kabelmania27 (#1523) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Modem: Scientific Atlanta 2203
De nappal normálisan megy az internet, csak mikor este ~20:30-tól olyan a net, mintha szakadozik, szóval hol működik hol nem. És tudom hogy nem ment el a internet, mert a router (TP-Link 406) wan ledje folyamatosan villog.
Én nem albérletben lakom, hanem kertes házban.

(#1525) kabelmania27 válasza Sz_Imre (#1524) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Amikor lassul a net, indítsd újra a modemet és a routert, lehet bedugult letöltési és felöltési frekin van, nekem használt az újraindítás.
nézd meg légy szíves a modem jelszintjét a következő módon
http://192.168.100.1/_aslvl.asp felhasználó név admin, jelszó w2402
acces level 3 ha csak 2 van kettő, majd ok
utána 192.168.100.1 és signal fül
Hogy van a házban kialakítva a kábelezés?
Esetleg ha tennél be az osztóktról képet, és leírnád hogy melyik kimentből hova megy tovább a kábel, azt megköszönném:)

(#1526) Sz_Imre válasza kabelmania27 (#1525) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

A modem és router újraindítás már volt, de kevés sikerrel.
Itt szerintem a központi hálózat lesz a gond, szerintem kicsit túl van terhelve a rendszer.
Ha nem haragszol, akkor inkább nem foglalkoznék evvel a modem jelszinttel, meg kábel kialakításáról.
Azért köszönöm a segítségedet.

[ Szerkesztve ]

(#1527) kabelmania27 válasza Sz_Imre (#1526) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem haragszom, de szerintem érdemes lenne megnézned a jelszintet is és a kábelezést is mert egy hibaforrást egyből ki tudsz zárni, ha 30alá megy az snr szakadozhat az internet.
F csatlakozókat mindenképp húzd meg

(#1528) Bagira01 válasza Sz_Imre (#1522) üzenetére


Bagira01
veterán

Nekem is ez van, tegnap este és ma is szinte használhatatlan a net :W
jelszint

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#1529) kabelmania27 válasza Bagira01 (#1528) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Haveromnál tegnap este a 60/6 egy letöltési freki működött.
Nem segít a modem/router újraindítás?
Pedig nem rossz a jelszinted, -12nél nagyobb a power level, snr 40körül van az nagyon jó, upstream level 53alatt van.
Hogy van kialakítva nálad a kábelezés?
Esetleg ha tennél be képet az osztókról azt megköszönném:)

(#1530) Bagira01 válasza kabelmania27 (#1529) üzenetére


Bagira01
veterán

Eddig nem volt gond vele, most 2 napja szarakszik :U

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#1531) kabelmania27 válasza Bagira01 (#1530) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Gondolom nincs régi 5-800Mhzs osztó a lakásba, 5-1000mhz új osztók vannak.:)
Nekem tavaly nyáron -9,5ös power level mellet jól működött a net (fibernet)
Az f csatlakozókat ellenőrizd le ettől függetlenül szerintem, húzd meg ha esetleg kilazult.

(#1532) Csabee. válasza Sz_Imre (#1522) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Nekem is tér.. külföldre nagy nulla, ma felhívtam őket, és ilyet szólnak hogy a jelszint jó... és hogy kiküld szerelőt, de ha speedtesten normális értéket mér azt kikell fizetnem 2200Ft-ot!
Megjegyzem azt tanácsolta hogy traceroute-oljak és nézzem meg hogy hol van a gáz..

Üdv: Csabee.

(#1533) Bagira01 válasza kabelmania27 (#1531) üzenetére


Bagira01
veterán

Igen új osztók vannak. Jelenleg is egy nagy fos a net. Délután hívtam az üfsz-ot, akkor épp a speedtest is normális értékeket dobott, azt mondták minden ok náluk is. Olyan a net mint egy régi betárcsázós sőt lehet, hogy szarabb

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#1534) kabelmania27 válasza Bagira01 (#1533) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nálam Veszprémbe az albérletben, tökéletesen működött az internet 15, hiba ügyben nem kellet egyszer sem betelefonálni. Elég volt az újraindítás

(#1535) Csabee. válasza Bagira01 (#1533) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Te is 30k-val töltesz? Hp honlapjáról a driverek 20-50k között jöttek.. azt hittem soha nem jönnek le..

Üdv: Csabee.

(#1536) Bagira01 válasza Csabee. (#1535) üzenetére


Bagira01
veterán

Annak is örültem volna, ha egyáltalán tölt valami, de a lapok se jöttek be. Most megint jónak tűnik, bár vannak megröccenései. Nem értem mi lehetett a gond, a router oldala és a modemé is bejött szóval náluk volt valami gebasz...

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#1537) Polllen válasza upc on-line (#1516) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ha hazaertem fezen-rol, atkuldom, koszonom a tippet.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1538) mikan-seijin


mikan-seijin
csendes tag

Nekünk egy S-A EPC2203 modemünk van és sokszor ledobál. Néha teljesen használhatatlan az internet, volt úgy, hogy percenként ledobott. És nem kicsit idegesítő, mikor kezdhetek újra letöltéseket, mert pont a végén dobott le, videóknál is idegesítő. És egyre többször csinálja és egyre gyakrabban. Anyámékat nem igazán izgatja, de engem nagyon, mivel tévém sincs, nekik meg elég lenne a 3 gigás mobilnet is. Az adás képével semmi gond nincs.
Csak egy évvel ezelőtt cseréltek már nálunk egy EPX nevű borzalmat és már emiatt kezdik veszíteni a bizalmat a szolgáltatóban (megjegyzem: a mobilneten kívül semmi alternatíva, de nem fogok én ertéelklubbot nézni, mert a mobilnettel nem jó torrentezni).

(#1539) kabelmania27 válasza mikan-seijin (#1538) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Indítsd újra a modemet ilyenkor, lehet bedugult frekiken van éppen.
Nézd meg a modem jelszintjét http://192.168.100.1/_aslvl.asp
felhasználónév admin
jelszó W2402
acces level 3, ha csak 2 van akkor kettő
utána ok, majd 192.168.100.1 és signal fül
Hogy van kialakítva a kábelezés a lakásban?
Ha esetleg tennél be képet az osztókról azt megköszönném:)

(#1540) Bagira01


Bagira01
veterán

Ma se valami rózsás a helyzet. 17-18:10-ig se net se tévé. Utána is döcögősen ment, most úgy ahogy okés, speedtest normálisat dob, de mégse olyan mint régebben. Nem tudom mi gebasz lehet a szolgáltatónál...

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#1541) kabelmania27 válasza Bagira01 (#1540) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ugyanolyan a jelszinted amikor teljesen jó és amikor akadozik?
Szerintem karbantartás , kapacitásbővítés folyamatosan az ok ami miatt gondok vannak.
[link]

(#1542) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok!

Nem tudná valaki megmondani, hogy honnan lehet a legegyszerűbben megtudni, hogy mikor jár le a hűségnyilatkozatom? Ügyintéző nélkül gondoltam.

(#1543) club1 válasza bozsozso (#1542) üzenetére


club1
veterán

A hűségszerződésből. (Ez a két lehetőséged van.)

(#1544) bozsozso válasza club1 (#1543) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszönöm. Hát ez elég szomorú, hogy csak így lehet. Akkor minek az oldalukon a upc profil?

Na mindegy. Mégegyszer köszönöm.

(#1545) Chris_T


Chris_T
tag

Üdv.

Azt megtudná valaki mondani hogy UPC-s kábelmodemes csatlakozás esetén mit kell beállitani routerben?

ezek érdekelnének:

WAN Connection Type (Static IP, Automatic, PPpoe, PPTP, L2TP)
STP Enable/Disable
MTU
DHCP Type (Forwarder, Server)

Modemen keresztül megy rendesen a net, de routeren keresztül vagy nagyon lassú, vagy nem megy egyátalán (többféle beállítást is végigpróbáltam már)
(Eddig Invitel volt, azzal PPpoe beállitás után ment rendesen, kábelnetnél nemtudom mi a helyzet)

[ Szerkesztve ]

(#1546) Chris_T válasza Chris_T (#1545) üzenetére


Chris_T
tag

Közben megoldódott a probléma..(auto beállításokkal is megy most már rendesen)

(#1547) kabelmania27 válasza Chris_T (#1546) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

üdv a kábelnetesek között:)
Remélem nálad is jól fog működni a kábeles internet:)
4évig én is adsl-es voltam 2év externet 384,512,1megabit, majd 2 év enternet 512,1megabit, azelőtt pedig betárcsázós modem:D
Milyen internetcsomagod van az Upc-nél?
Milyen a modem jelszinted?
Ha webstar modemed van http://192.168.100.1/_aslvl.asp
felhasználónév admin jelszó W2402 ok, utána acces level 3 ha csak 2 van akkor kettő
utána 192.168.100.1 és signal fül
Más modem esetében 192.168.100.1 signal menüpont vagy fül
Kábelezés hogy van kialakítva a lakásban?
Esetleg ha az osztókról tennél be képet azt megköszönném:)

[ Szerkesztve ]

(#1548) Chris_T válasza kabelmania27 (#1547) üzenetére


Chris_T
tag

Hát, remélem én is, eddig minden rendben
25-ös csomag van, hozza is a megadott sebességet, ping is nagyon jó ( [link] )
Remélem hosszú távon is marad ennyi :U

Modem jelszintet nem tudom megnézni mert azt irja ki hogy "This feature has not been enabled in your cable modem."

Eddig 1280/128-as adsl volt, ehhez képest a 25/1.5 óriási különbség, durván feleannyi áron :))

Lakásban sokat nem kellett bajlódni a kábellel, ahogy bejön az ablak sarkában, jön két métert kb. és megy is be a modembe ami a falra van rögzitve (igaz csak egyik akasztójával, mer az invitelesnek az átellenes oldalain van a fül, ennek meg egymás mellett)

A házba pedig egy 80m-es rg11-es vezetéken jön be,
az utcáról be lett hozva egy darabig a villanyoszlopra, utána még kb 60m-en keresztül jön föl a házhoz, de az a része már a föld alatt lesz

Osztóról nem tudok képet küldeni mert csak simán rá van dugva a modemre (ahogy bejön a lakásba ott át van kötve egy rg6-os kábelre, csak szerintem ott lett elrontva hogy a vastag/vékony kábel csatlakozás kint van, az időjárás miatt nem lesz így jó hosszútávon, ráadásul áthúzni se lehet a csatlakozó miatt mert pont akkora a lyuk hogy a kábel még elfér benne épp...)

Képeket a csatlakozásról holnap tudok küldeni ha érdekel esetleg még

[ Szerkesztve ]

(#1549) kabelmania27 válasza Chris_T (#1548) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szerintem jól tetted hogy váltottál kábelnetre, anyagilag is jobban jársz:)
Nekem 6/1 Fibernetnél 3990Ft tévé és telefon mellé, én is meg vagyok vele elégedve.
Ha webstar a modemed, úgy fogod tudni megnézni a jelszintet hogy
a böngészőbe bemásolod ezt http://192.168.100.1/_aslvl.asp
felhasználónév admin, jelszó W2402
acces level 3, ha csak 2 a maximum amit választhatsz akkor válaszd a kettőt, utána ok
ezután beírod a böngészőbe hogy 192.168.100.1 signál fül, pár perc után újra azt fogja kiírni hogy "This feature has not been enabled in your cable modem." ekkor újra előröl kell kezdeni. Ha véletlen 0-t választod ki az acces levelnél kihúzod a modemet és bedugod és újra kezd előről és figyelj hogy ne 0-t válaszd
Ok, várom a képeket:)
Kívül az ablaknál van a toldás?
Amikor parabolán néztük az adásokat annyit csinált a szerelő hogy a műhodvevő fej-f csatlakozásnál színtelen sziloplaszttal leszigetelte, ez működött is, viszont a fehér koax kábel pár év után szétfagyott, amikor újra cseréltük nem volt flexibilis ahogy megmozdítottam kiszakadt,eltört. Kábel toldásnál pedig szigetelőszalaggal körbetekerték.
Jófajta koax kábelt használ az upc jól fog működni szerintem.
Csak úgy fogod tudni áthúzni ha levágod az f csatlakozót a fehér és a fekete kábelről, és utána hagyományos csavarosat teszel fel, (2 f csatalkozóért nem éri meg kompressziós fogót venni, vagy 1221re betelefonálsz hogy neked nem jó így a bekötés és vigyék be a toldást a lakásba) nálam pár évig működött analóg műholdvételnél hogy fekete szigetelőszalaggal kőrbe volt tekerve kint a toldás, semmi vételhibát nem tapasztaltam.
Valamelyik utcában láttam olyat, hogy oszlopról házig fekete, majd f toldó fekete szigetelőszalaggal van körbetekerve és fehér kábel megy be a házba.
Ha te is a toldás fehért vagy fekete szigetelőszalaggal körbetekered vagy ha nem tartod ezt elegendőnek színtelen sziloplaszttal körbenyomod (szerintem pazarlás egy tubust arra a kis toldásra elpazarolni, ha van maradék akár szürke vagy más szín az is jó lesz), akkor tökéletes lesz:)
Nálam úgy van megcsinálva, hogy az oszlopról bejön a szobába rg 11 f toldó utána rg6-os kábelen megy tovább addig a szobáig ahol a modem van, utána egy multimédia splitter [fibernetnél ilyet használnak]
bal modembe jobb egy 3as szimmetrikus osztóba utána 3 tvbe.
Bocs a hosszú hozzászólásért, remélem tudtam segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#1550) szállitó


szállitó
senior tag

Sziasztok a következö lenne a kérdésem remélem tudtok nekem segiteni jelenleg 60mb es netünk van egy vezetékes router el oszjuk szét ami 10/100as és valos értéken körübelül 90et tud. a UPC felajánlott hüségre gyakorlatilag pár száz forintos emeléssel egy 120mb es net et a kérdés a következö a netünk ennél a sebességnél is müködik majd a router által biztositott 90mb es sebességel vagy behal megbolondul a nagyobb beérkezö sebességtöl?
vannak jófajta gigabites routerek de most nem szeretnék egy ilyenre beruházni (17-18000ft ot)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.