Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) PpenoO válasza Gubek-Einste (#200) üzenetére


PpenoO
őstag

Próbáltam úgy is, nem lett sokkal jobb, a hang ugyanúgy torzít, a kép villog, színek elmennek, visszajönnek, felerősödnek, a szellemkép sáv meg csak picit halványabb de ugyanúgy folyamatosan végig fut a képernyőn...

forrest85: :DD Látom te sem beszéltél még sosem velük. Rajtuk már tényleg csak röhögni/sírni lehet ha nagy kaliberű cég szolgáltatásáról, termékéről van szó: Nem tehetünk semmit, törődjön bele, legközelebb legyen okosabb, ha eljárást indítunk nem lesz belőle semmi etc. Ráadásul ezt dupla pénzért csinálják: 1. alapfizetésük 2. + amit zsebre tesznek xyztől hogy így álljanak hozzá. Persze ha Laci bácsi kifőzdéjét nyomják fel mert vizes volt a sör, nah ott aztán tudnak keménykedni...Szánalmas banda.

[ Szerkesztve ]

(#202) forrest85 válasza PpenoO (#201) üzenetére


forrest85
senior tag

Ha már szellemkép meg ilyenek, a kábelezés minősége is lehet a hunyó. Milyen csatlakozóid vannak? Ez is egy fontos szempont. Elosztók?

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#203) PpenoO válasza forrest85 (#202) üzenetére


PpenoO
őstag

1. 2db 80cm-es újszerű kábel scart csatlakozóval ellátva, ami a dvd-mediabox-tv közt teremt kapcsolatot.

2. Szellemkép, hang torzulása és a többi jelenség csak és kizárólag dvd lejátszásnál jelentkezik, digitális tv adásnál minden oké, úgyhogy a coax kábelnek semmi köze nem lehet a jelenséghez.

3. Ugyanazt a 80cm-es scart kábelt használtam a felmerülő jelenségnél a dvd lejátszó és a mediabox között, mint amikor direktbe rákötöttem a dvdt a tvre. A direkt kötésnél megszünt a hiba. Megjegyzem pincéből előkotortam még pár scart kábelt de a probléma nem oldódott meg.

Ezekután + Gubek-Einste visszaigazolását is figyelembe véve, azt hiszem belátható, hogy a mediabox a ludas.

[ Szerkesztve ]

(#204) Csabee. válasza Bagira01 (#196) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Milyen routered van hogy csak 20at bír?

Üdv: Csabee.

(#205) szelidorzo válasza PpenoO (#203) üzenetére


szelidorzo
aktív tag

Kábelnél az, hogy újszerű, még nem garancia a minőségre is!

Írod, hogy a boxon egy TV kimenet és egy DVD bemenet van!

Nem tudom a boxod típusát, de az enyémen mindkettő kimenet.

Egyik megy a TV-be, másik a DVD bemenetére!

A DVD kimenete pedig a TV másik bemenetére (scart csatikról beszélek)

Ha a Tied is ilyen box, akkor a szellemképesedést könnyen okozhatja az, hogy a DVD jele kerül át a box TV kimenetére, de ez nem a normális működési állapot, hanem csak kerül úton megkapott jel, ahol komoly testelési gondok, felharmónikusok jelentkeznek.
Mivel ez nem üzemszerű állapot, ne várj jobb jelet.

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#206) PpenoO válasza szelidorzo (#205) üzenetére


PpenoO
őstag

A kábelekre a garancia az az, hogy direktbe kötve a tvre semmilyen hibát nem tapasztalok egyik kábellel sem. Kép kristálytiszta, hang tökéletes.

Pace SD mediaboxról van szó, amit a kedves szerelő volt olyan szíves és összekötött a tv-vel meg a dvd-vel.

Most jelenleg nem áll módomban a box kézikönyvét megnézni, amit neten találtam eddig róla, az csak annyit ír, hogy TV kimenet meg DVD, de hogy az kimenet vagy nem, arról nem szól a fáma:

[link]

[link]

Most beszéltem az ügyfélszolgálattal, ahol megerősítették, hogy a csatlakozó bemenet és hogy jól van összekötve a rendszer:

Dvd jel ki - boxba be, box jel ki - tvbe be.

(#207) szelidorzo válasza PpenoO (#206) üzenetére


szelidorzo
aktív tag

Elővettem a leírást a kedvedért. (31. oldal)

Eddigi elektronikai ismereteim szerint, (RTV műszerész) valamint a leírás szerint (picit félre van fordítva, mint a kínai dvd játékos), bármit is mond az ügyfélszolgálat, a boxon a dvd scart műszakilag kimenet. Az akkor bemenet hivatalosan, ha a pina dalol.

Helyes bekötések:

box--tv.scart----------TV ::::::: box-dvd.scart------dvd in.+dvd.out----------TV

Esetleg ha a TV-n nincs több scart bemenet akkor scart elosztóval lehet trükközni.

Ha netán valami isteni csoda folytán tudná a box a bemenetet is(meglepne), akkor van még egy dolog amire illik figyelni scart csatlakozóknál!

Létezik belőle egyirányú és kétirányú!!!! (kétirányúnál az összes érintkező be van kötve egy két keresztkötés alkalmazásával, hasonlóan, mint az UTP kábelvariánsnál.

De a leírás, a hibajelenség, és a tapasztalat alapján a boxon a dvd scart csak kimenetre használható normálisan, az egyéb átvitt jelek, csak kolbászolnak keresztül kasul a beépített elektronikán.

[ Szerkesztve ]

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#208) club1


club1
veterán

Ma délelőtt kellett volna a UPC-nek a kábelnetemet 15-ről 30-ra átállítani, meg a TV-m csomagját eggyel fentebb tenni. Eddig se kép, se hang (merthogy a telefonos ügyfélszolgálat átmenetileg csak hosszabb várakozással érhető el, ha tehetem, hívjam őket vissza később). Tiszta deja vu érzésem van így a Fibernet után... :(

(#209) PpenoO válasza szelidorzo (#207) üzenetére


PpenoO
őstag

Ez kezd egyre érdekesebb lenni.

Tegyük fel, hogy a te állításod az igaz, akkor a szerelő és az ügyfélszolgálat is egy idióta volt.

1. A legtöbb dvd lejátszónak (ami nem felvevős) csak 1 scart kimenete van mint az enyémnek.
2. A legtöbb CRT tvnek 1 scart bemenete van, mint az enyémnek, de nem sokáig... ;)

Elég nagy baromság a UPCtől egy olyan box forgalmazása ami nem a fenntieket veszi alapul ...pláne ha:

1. Ahhoz, hogy dvdzni tudjál a tv-n is csatornát kell váltani... A másik, általad rossznak ítélt bekötéssel meg semmit nem kell csinálni csak megnyomni a dvd gombot meg a play gombot a UPC távirányítón.

2. Van felvevős boxuk is és elég nagy pazarlás lenne ha az a DVD kimenet csak is recording funkciót látna el.

Bevallom őszintén rég kötöttem scart rendszert de emlékeim szerint ha egy foglalat kimenet azon be nem megy semmi, pláne nem jön ki ugyanaz a jel egy másik kimeneten.

Remélem hogy ki/bemenetről van szó és a boxal van gebasz.

Este hazamegyek és nekiesek, aztán ha nem jutok semmire a szerelőre bízom, remélem az jön aki elöszőr bekötötte mert akkor visszakérem a jattot, mivel a te állításodat alapul véve szarul kötötte be :DDD

(#210) szelidorzo válasza PpenoO (#209) üzenetére


szelidorzo
aktív tag

Az, hogy a távirányítón a dvd-t kiválasztva a play gombot megnyomva elindul a dvd lejátszás, semmi köze a scart-nak.

A scart csatlakozón nem csak video és hang továbbítás jele megy. A TV-k általában érzékelik, ha a scart csatlakozón elindul a jel és automatikusan a megfelelő AV bemenetre kapcsolnak.
Ismereteim és a kezelési útmutató 31. oldalának alapján fenntartom a véleményem.

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#211) Bagira01 válasza Csabee. (#204) üzenetére


Bagira01
veterán

Ilyen őskori. Remélem egy TP-Link 1043ND jó lesz, bár kicsit sokallom az árát :B

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#212) dr.bubo válasza PpenoO (#209) üzenetére


dr.bubo
őstag

Földhurok kavar be nálad. :) Földhurok

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#213) szelidorzo válasza dr.bubo (#212) üzenetére


szelidorzo
aktív tag

Nem az RF jelre panaszkodott, hogy az analóg jön szarul!
A linken lévő képen szereplő koax kábelbe építhető megoldással lehet semmit nem ér el.

Kiderítése: antenna kábel csak a boxba és nem tovább fűzve az eszközökön.
Ha nem változik a problémája, akkor előző hely.
Ha változik RF csatlakozók ellenőrzése (testelés és társai)

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#214) dr.bubo válasza szelidorzo (#213) üzenetére


dr.bubo
őstag

Nem az RF-re, ha nem arra, hogy a boxon scart-on átmenő analóg jel zajos, amit esetleg előidézhet földhurok. A UPC is ad földhurok leválasztót, ha az előfizető kéri. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#215) villamos válasza PpenoO (#198) üzenetére


villamos
őstag

"a hozzáállás nem abban merül ki, hogy proaktív hozzállással próbálják a felmerült problémát megoldani, hanem, hogy nehogy véletlenül is bármit kelljen csinálni, te vagy a béna, virítsd a lóvét.. Tisztelet a kivételnek, de 95%ban az ügyfélszolgálatosok ennél a cégnél sajnos ilyenek, lehet előírásból.."

Nemcsak a UPC ilyen, hanem szinte az összes. És igen, elő van írva, hogy mindent hárítani kell. A szerelő kiküldése, és bármilyen nemű megmozdulás, ami túl megy azon hogy a központban resetelnek egy bizonyos eszközt, ugyanis pénzbe kerül a cégnek, és azt ezek a cégek nem szeretik, mert csökkentik a profitot.
Az ügyintézőknek általában arra kell csak vigyázniuk, hogy ne veszítsenek ügyfelet, mert akkor a repülnek a cégtől.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#216) PpenoO válasza villamos (#215) üzenetére


PpenoO
őstag

Persze, nyilvánvaló.. Ki kellett eresztenem a gőzt, ennyi. Bocsi, ha ezt itt követtem el.

Nah megyek is a pinyóba a box kézikönyvéért.. :U

(#217) villamos válasza PpenoO (#216) üzenetére


villamos
őstag

Nincs miért bocsánatot kérni. :U

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#218) Gubek-Einste válasza PpenoO (#209) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nálam a következő a helyzet:
DVD lejátszó (1 Scart) ---- VCR (2 Scart) --- UPC DVR box (2 Scart) --- "TV" (1 csatlakozó).
A box egy szürke Thomson, 2008 májusa óta teljesít nálam szolgálatot napi több felvétellel és átlagban napi 18 órás üzem idővel de nem ritka, hogy ki sem kapcsolom mivel annyira álmos vagyok, hogy már nincsen erre erőm.
A "TV" azt jelenti, hogy nem a hagyományos értelembe vett tévém van mivel az nem fér el a szobámba hanem helyette a következő megoldást választottam:
Scart-RCA átalakító ----(sztereó RCA kábel, sárga-fehér-piros)--- AVerMedia AVerTV Box9 ---VGA kábel--- ASUS VH222D monitor + Logitech X530 5.1-es hangfal szett egy jack-RCA és egy RCA átalakítóval (gyári tartozék) kibővítve, hogy menjen az összes hangfal.
Az UPC kábel a következő módon van van bekötve:
UPC DVR box --- VCR --- AVerMedia AVerTV Box9
Elég furcsa a helyzet de csak így tudtam megoldani, hogy menjen minden de tervezem, hogy beszerzek egy LCD TV-monitort és ezzel meg is szűnne az egész barkácsolás de sajnos még nincsen meg a szükséges pénz de már gyűlik.
Ezzel a kialakitással ha a boxon megnyomon a DVD-R gombot és még nem kapcsolom be a VCR-t vagy a DVD lejárszót akkor balról jobbra úszva látom a box aktuális képét de ha elindítom valamelyik eszközt akkor már nem vagy csak én nem veszem észre, hang hozza az elvárt színtett.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#219) club1


club1
veterán

Ez a cég érdekes. Ma szolgáltatásbővítésem volt. De csak a számlán lett nagyobb a díjcsomagom, sem központilag az internetet, sem kint az utcán a kábeltv-t nem lőtték át. Így mától többet fizetek a semmiért. Ennek a hulladék cégnek az ügyfélszolgálata egész nap csak akkor elérhető, ha új szolgáltatást akarok megrendelni. Ha a megrendelt szolgáltatásom bekapcsolása után érdeklődöm, a kedves ügyfélszolgálatos rákapcsol egy olyan mellékre, ahol garantáltan lemerült a cordless telefonom. Gratulálok!

[ Szerkesztve ]

(#220) Spirit


Spirit
őstag

Sziasztok!
Valaki tud arról infot adni, hogy a UPC által adott media box(SD) RF out-ja milyen funkciót tölt be?
Az a gondom, hogy 3 tv-re rendeltem meg a szolgáltatást.2 rendes tv van és egy TV tuner. A Tuneren egy analóg coax bemenet van, meg egy kompozit. A media box RF out-ja minden további nélkül összeköthető a tunerrel?

(#221) Gubek-Einste válasza Spirit (#220) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Természetesen hiszem pont azt a célt szolgálja, hogy az analóg adást továbbra is nézni tudjad annyi tévén/tuneren amennyin csak akarod.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#222) PpenoO válasza szelidorzo (#210) üzenetére


PpenoO
őstag

A kézikönyv szerint tényleg kimenet..márcsak az magas, hogy mehet be rajta a jel és jöhet ki a másik kimeneten :U .

Tegnap leugrottam Saturnba, vettem egy scart elosztót (HAMA 21 pin plug-os 1 dugasz - 3aljzat), ezzel se mentem sokra. Rádugtam a dvd-t meg a box-ot és a következőt tapasztaltam:

dvd megy faszán, box meg csak akkor ha a dvd is be van kapcsolva és akkor 2 képem van egyben... dvd-t kikapcsolva a box jele nem megy át rajta... :O .

Érik az új TV :))

(#223) Spirit válasza Gubek-Einste (#221) üzenetére


Spirit
őstag

Én nem a normál analóg adást akatnám átküldeni rajta.(bocs, ha hülye vagyok, sosem foglalkoztam digitális tv-vel) Szóval a media boxba érkező digitális adást akarnám analóg formában kiküldeni vele az RF outján. Ugye az RF in-out az nemcsak arra való, hogy a normál analóg adás keresztülmenjen, hanem ki tud rajta küldeni jelet?(jobban nem tudom leírni)

(#224) club1 válasza Spirit (#223) üzenetére


club1
veterán

Persze nem kizárt, de nem tartom valószínűnek, hogy az aktuális digitális csatorna jelét beteszi egy analóg csatornába a STB. Azért nem valószínű a dolog, mert akkor azt az analóg csatornát a szolgáltatóknak szabadon kellene hagyniuk.

(#225) Spirit válasza club1 (#224) üzenetére


Spirit
őstag

Akkor. STB-be coax be, scart kimenetét egy scart-kompozittal a tunerbe, az STB scart bemenetére meg a Nintendo Wii-t szintén egy scart-kompozit kábellel, és meg van oldva. Az biztos, hogy a szerelő nem fogja tudni így belőni kábel híjján. Legfeljebb megdumálom vele, hogy ha már 2 működik, hagyja itt a harmadikat, majd bekötöm. :)

Mondjuk egyszerűbb lenne, ha STB-be coax be, majd coax-al a tunerbe tovább, és annyi.

(#226) T 1000


T 1000
aktív tag

Sziasztok!

Ebben a topicban is üzenem a UPC-nek, hogy a XIII. kerületben (Újpest és Béke tér között) a PINGEM akkora mint egy ház és nagyon értékelném ha ez ügyben történne valami.

Éjfél után sem javul a helyzet, azokon a szervereken ahol eddig 60-70-es pingem volt, most 300-400, de tegnapelőtt este magyar szerveren mértem 8000-est is. Ha valaki a UPC-s kollégák közül dobna egy választ hogy "köszi, jellezzük a kollégák felé a problémát", lehet hogy még jól is esne és megnyugodnék. Amúgy ahogy írtam a probléma csak néhány hete áll fenn, de állandósult.

Köszönöm.

(#227) club1 válasza T 1000 (#226) üzenetére


club1
veterán

Gyanúm, hogy nem vagy egyedül a problémával, mert a hibabejelentéshez dedikált munkatársaikhoz alig lehet fél óra alatt eljutni a 1221-en. (Tegnap nekem egy óra alatt sem sikerült.) Bezzeg ha az új megrendelés menüt választod, garantáltan beszélhetsz velük egy percen belül... :(

(#228) upc on-line válasza T 1000 (#226) üzenetére


upc on-line
tag

Kedves T 1000!

Szeretnénk kivizsgálni az észrevételed, ezért kérjük, hogy privát üzenetben küldd el nekünk előfizetői adataidat (ügyfélszám, cím), illetve mindeképpen mellékelj tracert és ping logokat is a problémás oldalakkal/szerverekkel kapcsolatban.

üdvözlettel, upc on-line Twitter:upc_online_hu Facebook:upcmagyarorszag

(#229) szelidorzo válasza PpenoO (#222) üzenetére


szelidorzo
aktív tag

Lehet hamut hintve elnézést kell kérnem tőled, mert félreérthetően scart elosztót írtam!

Esetedben pedig nem egy jel kétfelé osztásáról lenne szó igény szinten, hanem két bejövő scart csatin érkező jel egy scart csatira való továbbítására. (közösítő)

Ezeken szokott lenni egy csúszkás kapcsoló, amivel ki tudod választani, hogy melyik bemenetet tegye a kimenetre.
Szóval elnézést, hogy félreérthetően fogalmaztam :W

Arra, hogy miért látsz a kimenetre kötött esetén is gyenge képet a felhasznált elektronika a magyarázat. A két csatlakozó áramkörei sem fizikailag, sem galvanikusan nincsenek teljesen függetlenítve egymástól, (valamennyire azért a kondik és egyéb diszkrét elemek szűrik az "áthallást") így a jel kijut a másik csatlakozóra is de torzult és sokkal kisebb jelszinten. Ezt a torzult jelet a valós jel simán elnyomja amikor a boxon keresztül a TV-t nézed, amikor a DVD-t próbáltad, akkor pedig csak egy gyenge torzult jelet juttattál a Tv bemenetére. Elég érzékeny lehet a TV-n a bemeneted, mert ez a jelenség általában párosul azzal is, hogy csak fekete-fehér képet látsz.

Ha netán elosztót szereztél be közösítő helyett az elírásom után, jelezd priviben, hogy egyeztessünk a kárpótlásodról. És mégegyszer elnézést a félreírásom miatt. :(((

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#230) hucsikoi válasza upc on-line (#228) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Szia!

Nekem is tudsz esetleg segíteni? Pár napja írtam privátot. :R

Üdv

(#231) Bagira01


Bagira01
veterán

Lenne egy olyan kérdésem, ha a mostani analóg kábel silver csomagot digital bronze-ra cserélem akkor analógon milyen csatornáim lesznek?(mert nem akarok több boxot)

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#232) PpenoO válasza szelidorzo (#229) üzenetére


PpenoO
őstag

Üdv!

Igaz, hogy a te voltál a felbujtó de szó sincs kárpótlásról hiszen amit vettem az közösítő. Direkt néztem a különbségeket vásárláskor és olyat vettem amibe több eszközt kell beledugni a foglalatokba és a kimenő scart csatlakozót meg a tvbe. Volt olyan is amivel egy jeladót lehetett több tvre szétdobni. Még rajz is van a dobozon ami 1 tv-t és 3 eszközt mutat (ps2, vcr, dvd). Ennek ellenére splitternek van elnevezve...úgyhogy repül vissza a Szaturnuszra :DDD

Mindjárt itt a szerelő, ugyanis, ahogy már említettem, az ügyfélszolgálatos (a második) állította, hogy bemenetről van szó és ha ilyet tapasztalok akkor az box hiba, úgyhogy küldi a szerelőt. Meglátjuk...

Mindenesetre le a kalapom a hozzáállásodhoz, beböfögök ide, témázgatunk, szó nélkül veszek egy szart erre te felajánlod, hogy megtéríted. :R

(#233) ludla


ludla
őstag
LOGOUT blog

Sziasztok! Nem régóta vagyok UPC kábel-net előfizető, de idáig eléggé sok a hiba, másnál jelentkezik olyan probléma hogy a net kapcsolat nem szakad meg de a forgalom az viszont igen, Pl ha rádiót hallgatok meg szakad, vagy letöltéseim szakadnak meg.
Már cseréltek modemet, de még mindig csinálja ezeket a hibákat.
Szerintetek mit csináljak hogy megszűntésség ezt a hibát??
5 évig egy másik szolgáltatónál sosem voltak ilyen gondjaim, már bánom hogy az UPC hez jöttem :O

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#234) forrest85 válasza ludla (#233) üzenetére


forrest85
senior tag

Fenyegesd meg őket! Mondanál jelszinteket?

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#235) szelidorzo válasza PpenoO (#232) üzenetére


szelidorzo
aktív tag

Kíváncsi vagyok az eredményre.
Mivel véletlen hülyeséget írtam az elosztóval, illik felelősséget vállalni is. Nem vagyok politikus, nem csinálok a számból popsit.

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#236) ludla válasza forrest85 (#234) üzenetére


ludla
őstag
LOGOUT blog

Erre gondoltál?

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#237) flavio


flavio
tag

Tegnap hozta a szerelő az új modemet és jó a sebesség 60/6mbit/s

(#238) PpenoO válasza szelidorzo (#235) üzenetére


PpenoO
őstag

Hát semmi sem változott...

A szerelő azt mondta, hogy jól van bekötve, azaz a foglalat bemenet/kimenet. Kicseréltük a boxot, a hiba megmaradt. 1x találkozott ilyen jelenséggel, 1 hete. Ott a scart->rgb átalakítás megoldotta a problémát. Ezen a tv-n nincs rgb, úgyhogy szoppantyú...

Az elosztó meg nem jó. Transzportálom magam a Szaturnuszra, ha jól emlékszem nem volt kapcsolós fajta. Remélem visszakapom a pénzem, aztán lehet matatni neten, szaküzletekbe...alig várom.

[ Szerkesztve ]

(#239) szelidorzo válasza PpenoO (#238) üzenetére


szelidorzo
aktív tag

Ha átalakítjuk a scarton jövő jelet rgb-vé csak akkor adunk a kakinak egy nagy pofont.

A scarton megvan alapban a kompozit jel és külön is. (plusz még pár adatinfó a hangon kívül)
az átalakító ebből használja a compositot és az audiót, jóval gyengébb minőségben :-(

Nem elosztó!!!!!!

Ez pl már egész jó cucc

[link]

Ez meg már túl megy az igényeiden:
[link]

[ Szerkesztve ]

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#240) szelidorzo válasza flavio (#237) üzenetére


szelidorzo
aktív tag

Ma berendeltem a 120-ast, kíváncsi leszek, hogy 5-én mi lesz belőle.

Ha csúcsidőben 80-90 alá nem esik, egyéb időben hozza a 120-at, akkor számomra elfogadható a dolog.

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#241) Spirit


Spirit
őstag

Elnézést, még egy hülye kérdés. Az STB-n található 2 scart csatlakozó. A UPC honlapja szerint az egyik TV kimenet, a másik DVD. Jól gondolom, hogy a "DVD" az egy scart bemenet?
Jelenleg egy Nintendo Wii van egy kompozit+2rca(hang) kábellel a TV-tunerre kötve. Ebbe a rendszerbe szeretném beilleszteni az STB-t úgy, hogy a digitális adást kapjam, és ne az egyszerű analógot vegyem le a coax-ról. A tervem az, hogy Wii>3rca-scart>STB>scart-3rca>tuner. Ez így ugye megoldható? Ha igen, a szerelő érkezése előtt szerezzem be a kábeleket? A szerelőtől milyen kábelt várhatok?

(#242) szelidorzo válasza Spirit (#241) üzenetére


szelidorzo
aktív tag

1. Minél több eszköz van sorba fűzve annál nagyobb a jeltorzulás lehetősége. (akadnak eszközök amelyek csak bekapcsolt állapotban viszik át a jelet a csatlakozók között rendesen, kikapcsolva nem. vagy-vagy. Több bemenetes eszköz automatikusan csak akkor vált a bemenetek közül arra, amelyiken jelet kap (vagy ha az egyiken már kap jelet, akkor átvált arra amin később új jelet kap) ha scart csatlakozóval vannak összekötve. Kompozit jelet (RCA) hiába kötsz be scart-ba, mivel előtte már elveszítetted a szükséges többi információt a csatornaváltáshoz és egyéb szolgáltatáshoz. (ilyen például, hogy egyes tv-k dvd-k amennyiben scart csatival vannak összekötve, akkor elég az egyiket lehangolni az analóg csatornákra, igény szerint sorba rendezni, majd a másik készülékkel összekötve az újonnan csatlakoztatott készülék képes klónozni az első készülék csatornahangolási beállításait.)
2. Kompozit jelet (RCA) már nem a TV tuner-jába kötünk. A tuner feladata, az RF (antenna) jel feldolgozása az eltérő nagyfrekvenciás jelek vétele és továbbítása a középfrekvenciás egység számára, amely elvégzi a kép és hangi információk szétválasztását.

A digitális tuner már egy más történet, bővebb feladatokkal, bár az alapjai hasonlóak.

Próbáltam köznyelven is érthetően fogalmazni, remélem érthető volt számodra.
(nem véletlenül sokasodnak a ma kapható készülékeken a csatlakozók darabszáma, gyarapodnak az összekötendő készülékek -régebben volt az antenna, meg max egy video-, ma pedig már öt-hat eszköz sem ritka. Médiaszerver, dvd lejátszó-felvevő- Wii-kamkorder,, digit box.
Az eszközök összefűzésével nem lehet kielégíteni azt az igényt, hogy mindenről, mindenre eljusson a jel csak a csatlakozók darabszámának növelésével.

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#243) Spirit válasza szelidorzo (#242) üzenetére


Spirit
őstag

Ezt értem, de sokkal okosabb nem lettem. Mit csináljak akkor, hogy működőképes legyen a dolog?

(#244) OpBreki


OpBreki
csendes tag

Sziasztok!
Én is azok közé tartozom, akik automatikusan lettek UPC-sek. Nálunk 1 napig működött a net az átállás után. 1 hét alatt találták meg a hiba okát, azóta nappal gond nélkül megy, este 8 után viszont rohamosan romlik. Méréseim alapján 1 óra alatt bukik 12 Megát, majd stagnál egy darabig, 1-2 M sebességen. Este 11 után le is dobja a modemet a hálózatról. Hajnalig csak villognak a ledecskék a modemen. Reggel 8 után viszont fél óra alatt újra eléri a rendes sebességet (15/1.5) Felfelé viszont mindig tartja az 1.5M-t, legalábbis amíg mérni tudom.
A szerelők 3× nézték már át a kábelezést, csatlakozókat, persze mindig nappal. Egyenlőre addig jutottam, hogy az utolsó telefonálgatásnál az ügyfélszolgálatos átkapcsolt a technikusokhoz, akik fél óra méricskélés után megállapították, hogy a letöltőcsatornában van valami zaj, ami korlátozza a kapcsolatot. Körbekérdezgettem a szomszédokat, náluk ugyanez a helyzet, csak lusták telefonálni, meg este 10 körül lefexenek, így nem nagyon érdekli őket. Én reggel 7-kor elmegyek dolgozni és du 6 mire hazaérek, így nem sokat tudom normális sebességgel használni a szolgáltatást.
Hétfőre megint be vannak jelentkezve a szerelők, de nem sok reményt fűzök a dologhoz.
Amit nem említettem még.......a lassulással egy időben az analóg tv adások eszméletlen zajosak (csíkos, túllövéses kép) lesznek. Sztem van összefüggés a 2 dolog között.
Igazából nem tudom hova forduljak a problémával, mert a csekk ugyanúgy jön, mint korábban, de használni nem nagyon tudom a szolgáltatást, viszont fizethetek a majdnem semmiért....... :W

[ Szerkesztve ]

Bolond ember az, aki 5 percnél tovább vissza tud emlékezni.......

(#245) szelidorzo válasza Spirit (#243) üzenetére


szelidorzo
aktív tag

Jó lenne tudni a TV-n milyen bemenetek vannak!

A sima sd boxhoz mellékelnek 1 db scartot.

Ha a TV-n van scart bemenet akkor a boxot-arra kötöd, a Wii meg marad abban a formában ahogy eddig.
A box dvd üzemszerű bemenet funkciójáról továbbra is fenntartásaim vannak! Ha nem életbevágó és megoldható, a jobb minőség érdekében külön külön beküldeni a jelet a TV-be.
Scart-RCA átalakítónál sem mindegy az irányultság, nyíllal jelzik rajta, hogy mely irányban megy a jel rendesen!

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#246) Bagira01 válasza Bagira01 (#231) üzenetére


Bagira01
veterán

Senkinek sincs bronze csomagja?

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#247) club1 válasza Bagira01 (#246) üzenetére


club1
veterán

De van, analóg. De ha belegondolsz, mást nem kaphatsz az analóg ágon, mint az adott területre érvényes analóg bronze csomagot. Hacsak nem szedik le a szűrődet teljesen, de miért tennék?

(#248) kirkri


kirkri
addikt

Nekem három napja van 120-as netem (Kistarcsa). 74 fölé soha nem megy. Jellemzően 65 és 70 közötti értékeket mérek. Az ára miatt így is megéri, meg a garantált sebesség így is megvan, szóval elfogadtam, hogy ez a vége.

21 éve a Prohardveren! ™

(#249) Bagira01 válasza kirkri (#248) üzenetére


Bagira01
veterán

Nem lehet, hogy a routered fog vissza? Vagy csak egy gépet használsz a modemről?

(#247) club1: Majd kiderül, felfele még akkor is lehet váltani.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#250) b.bone


b.bone
senior tag

Sziasztok,

Küzdök itt egy VoIP telefon központtal.

UPC modem egy Draytek routerbe van dugva.
Draytek routerbe meg egy noname VoIP PBX.

A PBX logjaiból kiderül a hiba:

30.04.11 13:36:39 Registration of Internet number 0621200xxxx failed. Reason for error: DNS error

A routerben és a PBX-ben is lehet manuálisan forceolni a DNS szerver IP-jét.
Felhívtam UPC ügyfélszolgálatot, hogy mégis milyem IP-t használjak, de nem voltak hajlandóka megadi mondván, hogy nem az ő telefonjukat szeretném használni ezért nem segítenek :Y

Hogyan tudom kideríteni, hogy milyen UPC DNS-t használjak?

"guilty until proven innocent" - Artisjus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.