Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) kabelmania27 válasza harry (#1598) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

100méterig nyugodran használhatsz utp kábelt két hálózati eszköz között:)
Adsl modem és a számítógép között 20méteres utp kábel volt és tökéletesen működött.
Most vettem észre az egyméteres gyári utp patch kábelen hogy kontakthibás, azt írta ki az xp, hogy nincs hálózat, ha sokat mozgattam működött, aztán kicseréltem a dugót sehogy sem működött. De ha már 90megabit volt szerintem működik a gigabites kapcsolat, haveromnál 10/100as alaplapi lanon 60/6os net letöltésbe 38fölé nem akart menni.
Próbálj esetleg egy modem újraindítást.
Nézd meg a modemed jelszintjét 192.168.100.1
Hogy van kialakítva a kábelezés a lakásban?
Esetleg ha tennél be képeket az osztókról megköszönném:)
Kábelezést ellenőrizd, f csatlakozókat húzd meg.

[ Szerkesztve ]

(#1602) kabelmania27 válasza harry (#1598) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem a kábel lesz a gond, de ha úgy gondolod hogy ez a hiba forrása boltba vegyél egy gyári patch kábelt tökmindegy milyen hosszút, 1,3,5,10,15,20méteresek vannak ha jól tudom.
Haveromnál is 5méteres utp kábelt adtak a modemhez, gigabites háló kártyával 58megabitet mért a speedtest.
Nézd meg hogy 10/100/1000e a hálózati kártya
Xp autómata lan beállításoknál 1gbps sebességre kapcsol, win 7 esetében is hasonló a helyzet szerintem.

(#1603) rayoliviero válasza Gubek-Einste (#1599) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ok, kipróbálom ftp-ről a letöltést.

club1: Alaplapi ( Asus M4A785D-M PRO) integráltat használok, ami gigabites.

(#1604) club1 válasza rayoliviero (#1603) üzenetére


club1
veterán

Az operációs rendszer is azt mondja, hogy a modem gigabiten csatlakozik?

(#1605) harry válasza kabelmania27 (#1602) üzenetére


harry
veterán

Szerintem olvasd el még egyszer az előzményeket... egyrészt nem nálam van probléma, másrészt pont ezt mondtam, amit te... vagy egyszerűen csak rosszra válaszoltál - kétszer is.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#1606) rayoliviero válasza club1 (#1604) üzenetére


rayoliviero
veterán

Igen.

(#1607) rayoliviero válasza club1 (#1604) üzenetére


rayoliviero
veterán

A modem link ledje is zölden világít.

(#1608) kabelmania27 válasza rayoliviero (#1607) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Indítsd újra a modemet, utána 192.168.100.1 nézd meg a modem jelszintedet
Hogy van kialakítva a kábelezés a lakásban?
Esetleg ha tennél be képet az osztókról azt megköszönném:)

(#1609) rayoliviero válasza kabelmania27 (#1608) üzenetére


rayoliviero
veterán

Modemet már többször újraindítottam, de sajnos nem segített.

DOCSIS Downstream Scanning: Completed
DOCSIS Ranging: Completed
DOCSIS DHCP: Completed
DOCSIS TFTP: Completed
DOCSIS Data Reg Complete: Completed
DOCSIS Privacy: Enabled

--------------------------------------------------------------------------------

Downstream Channels
Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 5.6 dBmV 42.7 dB
Channel 2: 4.6 dBmV 42.3 dB
Channel 3: 5.4 dBmV 42.6 dB
Channel 4: 5.2 dBmV 42.5 dB
Channel 5: 6.3 dBmV 42.5 dB
Channel 6: 5.9 dBmV 42.5 dB
Channel 7: 5.3 dBmV 42.1 dB
Channel 8: 4.9 dBmV 42.4 dB

--------------------------------------------------------------------------------

Upstream Channels
Power Level:
Channel 1: 43.7 dBmV
Channel 2: 43.7 dBmV
Channel 3: 0.0 dBmV
Channel 4: 0.0 dBmV

[ Szerkesztve ]

(#1610) kabelmania27 válasza rayoliviero (#1609) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jelszint jó:)
3,5 ennek a jófajta osztónak mindkét irányban a csillapítása, így is jó a jelszint, de ha nincs más eszközöd [link] betehetsz a helyére egy ilyet próbaképpen.

[ Szerkesztve ]

(#1611) rayoliviero válasza kabelmania27 (#1610) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ok.

Csatlakozók jól meg vannak húzva, most néztem.

[ Szerkesztve ]

(#1612) Gubek-Einste válasza rayoliviero (#1611) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

HA az osztónak az egyik ága van bekötve akkor ki kell iktatni vagy a másik ágát is be kell kötni valahova mert szabadon nem szabad hagyni mert zavart okoz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1613) rayoliviero válasza Gubek-Einste (#1612) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ok, holnap veszek egy toldót.

[ Szerkesztve ]

(#1614) kabelmania27 válasza Gubek-Einste (#1612) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Célszerű egy f toldót betenni a helyére, így kizárható a zavarás mint lehetséges hibaforrás.

(#1615) Gubek-Einste válasza rayoliviero (#1613) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1616) kabelmania27 válasza rayoliviero (#1613) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha beraktad az osztót légy szíves mutass egy jelszint értéket újra.

[ Szerkesztve ]

(#1617) rayoliviero válasza Gubek-Einste (#1615) üzenetére


rayoliviero
veterán

Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek. :R Ha megvettem a toldót, majd beszámolok.

kabelmania27: Ok.

[ Szerkesztve ]

(#1618) kabelmania27 válasza rayoliviero (#1617) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igazán nincs mit:)

(#1619) bbgabor


bbgabor
csendes tag

hali,

tudja valaki, hogy a UPC-nél augusztus 22-től miben változik a kábelnet-akció? nagyon titokzatosak, én meg nem tudom, hogy most rendeljek tőlük, vagy jövő héten :)

(#1620) Csabee. válasza bbgabor (#1619) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Én azt mondom várd meg.. ha tényleg lesz valami új dolog akkor gondolom jobb lesz az eddigieknél.

Üdv: Csabee.

(#1621) rayoliviero válasza kabelmania27 (#1618) üzenetére


rayoliviero
veterán

Megvettem a toldót, de a net ugyanolyan maradt. :( Most csak 62 Mbitet mértem. Este 11 után lehet mérni a legtöbbet, akkor általában olyan 90 körül van. Nem lehet, hogy a Upc korlátozza?

DOCSIS Downstream Scanning: Completed
DOCSIS Ranging: Completed
DOCSIS DHCP: Completed
DOCSIS TFTP: Completed
DOCSIS Data Reg Complete: Completed
DOCSIS Privacy: Enabled

--------------------------------------------------------------------------------

Downstream Channels
Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 9.0 dBmV 42.6 dB
Channel 2: 7.8 dBmV 42.3 dB
Channel 3: 8.3 dBmV 42.5 dB
Channel 4: 8.5 dBmV 42.5 dB
Channel 5: 9.2 dBmV 42.2 dB
Channel 6: 9.0 dBmV 42.6 dB
Channel 7: 8.5 dBmV 42.2 dB
Channel 8: 8.3 dBmV 42.3 dB

--------------------------------------------------------------------------------

Upstream Channels
Power Level:
Channel 1: 41.0 dBmV
Channel 2: 41.0 dBmV
Channel 3: 0.0 dBmV
Channel 4: 0.0 dBmV

[ Szerkesztve ]

(#1622) club1 válasza rayoliviero (#1621) üzenetére


club1
veterán

Ha korlátoznak, akkor azt a garantált minimum értékre lövik be egészen pontosan.

(#1623) rayoliviero válasza club1 (#1622) üzenetére


rayoliviero
veterán

Értem, akkor felhívom őket, az lesz a legjobb.

(#1624) harry válasza rayoliviero (#1621) üzenetére


harry
veterán

Mint mondtam, lehet egyszerűen nálad a hálózat olyan, hogy ennyire futja (mármint a terheltsége miatt, ezt bizonyítaná, hogy pl. késő este jobb, mint most délután). Az, hogy 120MBitre előfizetsz, nem jelenti, hogy lesz is annyi (a minimál garantáltat kell kapnod mindenképp, a névlegeset meg jó esetben).
Persze ettől még érdemes nyomozni utána, hátha valahol-valami gubanc van a rendszerben.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#1625) rayoliviero válasza harry (#1624) üzenetére


rayoliviero
veterán

Értem. :(
Felhívtam a UPC-t, azt mondták, hogy minden rendben van pedig nálam.

(#1626) kabelmania27 válasza rayoliviero (#1625) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ne aggódj helyre fog jönni kapacitásbővítés után.
A letöltési sebességed közelebb van a maximumhoz mint a garantálthoz, lesz ennél jobb is

[ Szerkesztve ]

(#1627) rayoliviero válasza kabelmania27 (#1626) üzenetére


rayoliviero
veterán

Az jó lenne, még egyszer kösz szépen a segítséget. :R

(#1628) kabelmania27 válasza rayoliviero (#1627) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igazán nincs mit, remélem felgyorsul a neted 120megabitre.
Modem jelszinted tökéletes, a kábelezéssel nincs több teendőd:)

[ Szerkesztve ]

(#1629) rayoliviero válasza kabelmania27 (#1628) üzenetére


rayoliviero
veterán

Én is remélem...

(#1630) kabelmania27 válasza rayoliviero (#1629) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Remény hal meg legutoljára:)
Nézd a jó oldalát, váltottál 60ról, 90et eléri tehát gyorsabb lett a neted.

(#1631) Willie


Willie
őstag

Csak nálam vannak problémák a UPC szolgáltatásaival a mai este folyamán? (nincs se internet, se telefon, reset nem segített, azt mutatja a modem, hogy online...közben pedig nem...) (debreceni vagyok)

(#1632) Willie


Willie
őstag

Ismételten van internet, telefon - más is tapasztalta az előző kommentben leírt jelenséget?

[ Szerkesztve ]

(#1633) Egorov


Egorov
aktív tag

Sziasztok!

A csomagban szereplő +29 csatorna csatornát, valamint a minimax videotár dolgot a 3. hónap után le lehet mondani, hogy ne kelljen többet fizetni? Mert nekem nincs rájuk szükségem.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#1634) Willie válasza Egorov (#1633) üzenetére


Willie
őstag

Szia!

A 3 hónap eltelte után el fog tűnni szerintem az a +29 csatorna illetve az ingyen minimax is, Neked semmit sem kell majd tenned, ha kell akkor bemész, és igényled, gondolom én.

(#1635) HofiZoli válasza Willie (#1634) üzenetére


HofiZoli
senior tag

A 29 csatorna el fog tűnni, a Minimaxot neki kell lemondania. Ha nem mondja le időben, akkor számlázzák a havi díját.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#1636) upc on-line válasza Egorov (#1633) üzenetére


upc on-line
tag

Kedves Egorov!

Jelenlegi kampányunkban a +29 ajándék csatorna kínálata automatikusan megszűnik az első három díjmentes hónap után, ha pedig a Minimax videotár csomagot se szeretnéd igénybe venni a kedvezményes időszak letelte után, honlapunkon egyszerűen lemondhatod:

http://www.upc.hu/lemondas/

(Későbbi kampányainkban ezek a feltételek változhatnak.)

[ Szerkesztve ]

üdvözlettel, upc on-line Twitter:upc_online_hu Facebook:upcmagyarorszag

(#1637) HofiZoli válasza upc on-line (#1636) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Tv megrendelés nem működik az oldalon..(upc.hu)

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#1638) Egorov válasza upc on-line (#1636) üzenetére


Egorov
aktív tag

:R mindenkinek.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#1639) Bagoly


Bagoly
senior tag

Budapest I. kerületében veszem igénybe a UPC Fiber Power 30-as csomagot. A problémám, hogy intenzív letöltéseknél (torrent) 20-30 gigánként, majd késöbb már 3-4 gigánként "lefagy" a modem, amit csak modem ki/be kapcsolással tudok helyrehozni.

A jelenséget kezdetben egy sávszélesség managelő tevékenységnek gondoltam a UPC részéről, mondván, hogy priorizálnak a torrent kárára és ha a user nem figyel akkor "kilövik a modemet". Mondjuk ez a 3*300 GB-s szabály semmibevétele lenne, meg igazából nem is azok a tünetek vannak amikról tipikus torrentkorlátozás kapcsán olvastam (netről informálódva: minden megy, de a torrent iszonyú lassú (pár kb/s), llletve a 90%-os lassítás), így azért kicsit bizonytalan vagyok ebben, lehet, hogy csak hibás a modemem.

Egyszóval arról érdeklődnék, hogy ez vajon "feature" vagy bug?
Esetleg a modem melegszik túl a forgalom miatt, vagy mert hibás?
Más tapasztalt erős letöltés/feltöltés esetén modemkiakadást?

Most azt is tapasztaltam, hogy torrent futtatása mellett a pingjeim 25-75%-a elveszik, akkor is ha nem töltök fel teljes sávszélességgel, akkor is ha korlátozom a feltöltési sebbességet az elméleti sebességnek akár a felére is. Egyedül akkor nem, ha eröltetett titkosítást használok a kliensben (gondolom ezt a forgalmat nem tudja azonosítani a szolgáltató). Így akár teli sebességgel is tölthetek fel, akkor is gyönyörű válaszidővel jönnek vissza 100%-osan a pingjeim. Ez már aggasztóbb és egyértelműbb jele a korlátozásnak, mégha idióta is, hiszen a torrent a háttérbe ugyanúgy megy, csak netezni nem tudok mellette, mert elvesznek a csomagok. Magyarul ez a módszer a netezést hátráltatja a torrent ellenében.

A kérdésem:
Ez a SZOLGÁLTATÁS amiért fizetek, vagy ez csak egy hiba?
Mert rendben van a priolizálás, meg a 3*300 GB-os b@szakodás, de hadd osszam már be én a 300 gigámat és ne a szolgáltatóm, aztán ha túlléptem tessen 90%-ra korlátozni......de ez így kimondatlanul, sunyin meglépve valami iszonyú óvodás megoldás.....

A modemem még a régi WebSTAR EPX2203.
Power level: -8.8 dBmV
Signal to Noise Ratio: 34.4 dB

Bónusz kérdés:
Fél füllel mintha hallottam volna valami hálózatfejlesztésről amikor mindenkit egy kicsit feljebbpofoztak...Nem kellett volna 50 MBPS-re felvinni a csomagomat mostanság (1-2 hónapja) vagy árnyékra vetődtem? (Mondjuk ebbe is benne lehet, hogy a EPX2203 ha jól tudom már nem kezeli le tisztességgel az 50MBPS-t, így cserélniük kéne a modemet is...)

Köszönöm a válaszokat!

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#1640) kabelmania27 válasza Bagoly (#1639) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Hogy van kialakítva a lakásban a kábelezés?
Esetleg ha tennél be az osztókról képet azt megköszönném:)
Ha eröltetetett titkosítással működik jól, akkor úgy használd:)
Transmit level értéked mennyi?
Néha nem árt újraindítani a modemet, albérletbe internet 15volt, ha lassult, újraindítottuk és tökéletes volt, ilyenkor legkevésbé terhelt frekikre hangol:)

[ Szerkesztve ]

(#1641) club1 válasza Bagoly (#1639) üzenetére


club1
veterán

Sajnos a 30-asoknak nem volt emelés, de kérheted valami (korábban itt leírt) díjért, plusz havi néhány száz Ft-al drágábban. A te szempontodból azért lenne jó megoldás, mert ilyenkor cserélik a modemet DS3-asra, így nagy valószínűséggel megoldódik a problémád.

(#1642) Gubek-Einste válasza Bagoly (#1639) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A gond forrás a Cisco EPX2203 modem amelyről már évek óta vannak nagyon durva hiba jelenségek, a többség fagyásokról és újraindulásokról szól.
A UPC ilyen módon nem korlátoz, sőt az utóbbi időben még a 300 GB határ átlépését sem veszi figyelembe.
UPC-nél alap a titkosítás erőltetve.
Többször el lett már mondva, hogy a FP30-at nem emelik automatikusan FP50-re, ezt kérni kell mert modemet kell cserélni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1643) Bagoly


Bagoly
senior tag

Köszönöm mindenkinek a tippeket.

Sajnos kölcsönadtam a kamerámat, így nem tudok képet készíteni, de nem egy bonyolult a hálózat. A bejövő kábelen egy darab pct-it1w-08-as splitter (ha jól tudom ez az) van és 1 kimenet megy a TV-nek, 1 a modemnek. Felhívtam a UPC-t a bővítéssel kapcsolatban, azt válaszolták, hogy mivel csomagban vagyok (tv+tel+net=7000 ft) ezért plussz 2500-ért tudnak betenni a FP50-be. Nekem ennyit nem ért a dolog, így jeleztem, hogy igazából a modem sem teljesen OK-s, kérem cseréljék. Kapcsolt a hibabejelentéshez és miután az operátor hölgy érezte, hogy túlmutat a probléma rajta, kapcsolt egy informatikusnak. Meglepődtem azon, hogy több mint tíz év után (UPC talán első internetelőfizetője voltam a kerületben) azt is megélem, hogy szakmailag képzett emberrel is megvitathatom a problémámat.

Az informatikus megpendített egy olyan gondolatot, amit még el is tudok fogadni, így ezen a vonalom tesztelem tovább a kapcsolatot. Szerinte 100-200 letöltési szál megöli a modem processzorát, és ezért fagy meg, de állítólag processzor terén még a DOCSIS 3-as modemek sem jobbak számottevően, azok is megölhetőek 200 szállal. Megpróbálom tesztelni a 100 szál alatti működést és ha betérdelne újfent, akkor ragaszkodom a modemcseréhez, ha nem akkor meg tudomásul veszem, hogy 100 szállal kell torrenteznem.

Köszönöm a segítséget mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#1644) kabelmania27 válasza Bagoly (#1643) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

in és 2 out felirat van az osztón (szimmetrikus) vagy in out és tap (asszimetrikus) felirat olvasható?

[ Szerkesztve ]

(#1645) Gubek-Einste válasza Bagoly (#1643) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Aki ezt mondta az hülye.
Nekem szinte éjjel-nappal megy a torrent és nincsen semmilyen kihatással a modemre.
Torrenteznem én Cisco EPX2203, Cisco EPC2203, Motorola SBV6120 és Cisco EPC3212 (jelenlegi) alatt, mindig bőven 100 szál felett volt terhelés és semmilyen hibát nem tapasztaltam emiatt, szép folyamatos volt a le-fel töltés állandóan.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1646) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Hihetetlen ez a szolgáltató is.. nem jobb mint a Fibernet.. állandóan megszakad az internet, lassan tölti be az oldalakat, egy hulladék a maga 50Mbit-jével együtt.. remélem sikerül felbontani velük a szerződést. :W :W

Üdv: Csabee.

(#1647) F_Zolee válasza Csabee. (#1646) üzenetére


F_Zolee
veterán

A környék lehet gázos inkább, mert nekem a Fiberrel sose volt gondom. Itt inkább az a gondom, hogy nem hozza a maximumot sose.

[ Szerkesztve ]

(#1648) Csabee. válasza F_Zolee (#1647) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Itt sem hozza a maximumot! Nekem a stabil 2Mbit jó lene, csak töltse be a weboldalakat normálisan, mint 10évvel ezelőtt......

Üdv: Csabee.

(#1649) savoo


savoo
addikt

Hello!

Kaptam ma egy ilyen emailt:

"Tisztelt XY!

Szeretnénk emlékeztetni, hogy szolgáltatásaink kedvezményes online megrendelésével azt is vállalta, hogy havi számláit ezentúl elektronikus úton küldhessük Önnek. Ahhoz, hogy ennek előnyeit mielőbb élvezhesse, kérjük, regisztráljon még ma a www.dijnet.hu oldalon!

Regisztráljon most a www.dijnet.hu oldalon, így a www.upc.hu oldalon bankkártyás fizetésre is lehetősége nyílik."

Én sehol nem vállaltam, hogy elektronikus úton fizetem a számlákat, most ez csak ilyen jól félrevezető marketing bullshit, vagy hiba van a rendszerben?

(#1650) club1 válasza savoo (#1649) üzenetére


club1
veterán

"Az online extra kedvezményes belépési díj abban az esetben 0 Ft, amennyiben az előfizető vállalja, hogy számláját díjnet szolgáltatáson keresztül, vagy csoportos beszedési megbízás útján rendezi, és ezen fizetési módokat a beüzemelést követő 90 napon belül beállítja. Amennyiben ez a feltétel nem teljesül, a belépési díj 1250 Ft."
Magyarul: Ha online (weben keresztül) rendelsz UPC szolgáltatási csomagot(kat), akkor lásd fent.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.