Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6951) Patice válasza MaUser (#6950) üzenetére


Patice
Topikgazda

Amint visszakerül hozzám az erősítőm kipróbálom. De ha lesz időm rápróbálok telefonon fülessel.
Nálam még 4.3 van.

Lehet, hogy az 5.0 és a friss AS kavar be?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6952) Magnat válasza pomk (#6947) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

az elsővel kapcsolatban mi a kérdés pontosan? Ha az, h a tiéd 20as-e, akkor igen. De emiatt ne legyenek álmatlan éjszakáid, nem sok otthoni felhasználást tudok elképzelni, ahova ne lenne elég - ok, ha 10en használjátok egyszerre akkor meglehet, h néha kevés :)
A másodikhoz: igen, usb-n tudod használni, nekem is úgy van a 212j-ben, h bent van egy 3 terrás diszk és rajta van egy 500-as külső, amire a kritikus adatokat mentem naponta kétszer. Belsőnek is tudtam volna használni egyébként, de mivel nem lehet megoldani, h az egyik diszk aludjon míg a másik működik, így maradt külső... így tud aludni, ha nincs rá szükség.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6953) pomk válasza Magnat (#6952) üzenetére


pomk
őstag

Igazából csak annyi, hogy a "120"-as és a "140"-es jelzők a netre a letöltési sebességre vonatkozik, és akkor ez nálam "20". Ez csak ismeret bővítés miatt kérdeztem. :) Én ezt "20 megás"-nak ismerem.
A mentés manuális, vagy automata? Ha automata, meg tudod adni, hogy melyik könyvtárakat mentse le 2x naponta? A külső tud aludni míg a belső mükődik, esetleg fordítva, vagy is-is? :)

(#6954) bigdady válasza tobias40 (#6945) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ott meg az engedelyez letilt gomb van

(#6955) Magnat válasza pomk (#6953) üzenetére


Magnat
veterán

Jah igen azt jelenti, a legtöbbeknek a download a fontos, azért mondják csak azt ...

Automata a mentés, a Time Backupot használom, meg lehet neki mondani, h melyik könyvtárat és mikor mentse le. Azt nem tudom, h olyat tud-e, h a külső megy a belső meg alszik ... fordítva biztosan működik :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6956) Elemental válasza Mezga Aladár (#6926) üzenetére


Elemental
addikt

Még annyi, hogy a file station zip-be tömörít. Úgy emlékszem, hogy eddig rar-ba csomagolt.

(#6957) pomk válasza Magnat (#6955) üzenetére


pomk
őstag

Köszi!

Igazából úgy is logikus: belső megy, külső alszik. :)

(#6958) MaUser válasza Patice (#6951) üzenetére


MaUser
addikt

Nálam 4.3-mal sem ment, ugyan ezeket csinálta. Ami talán mehet ha a dlna renderer játssza le közvetlenül és nem controller-en keresztül. Ezt viszont nem tudom kipróbálni mert nincs olyan redererem ami támogatná a gaplesset. Viszont a controllerként működő ds audio-nak vagy magának az audio station-nek elvileg tudnia kéne már régóta, de nem megy ha őket használom controllerként, telefonon még ds audioval a telefonon lejátszva sem.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#6959) Patice válasza MaUser (#6958) üzenetére


Patice
Topikgazda

Én a DS Audio-t csak felületnek használom a kezeléshez. A NAS USB kimenetéről megy az adat egy DAC-ba, ami az erősítőmben van. Így nálam eddig ment.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6960) llacee válasza tobias40 (#6949) üzenetére


llacee
őstag

Nem használom a kamera programot, csak a kamerával másoltatom a képe ftl egy mappába, ha van mozgás.

A kamera zóna és aérzékenység beállítása sokkal jobb, ill több kameránál nem kell licence

(#6961) Spy89


Spy89
aktív tag

Sziasztok!
A DS114-emen telepítettem már a mediaservert a tv látja is a LAN-on, viszont az alap kép/zene/videó könyvtárakat mutatja. A kérdésem: miként tudnám megoldani, hogy lássam a torrentkönyvtáram, vagy a videó könyvtárban megjelenjenek a letöltött anyagok (persze másolgatás nélkül)?

Jön még boardosra lavina! :D

(#6962) Patice válasza Spy89 (#6961) üzenetére


Patice
Topikgazda

A médiaindexelés menüpont alatt.

Ott adhatsz hozzá további könyvtárakat.

Amúgy a legegyszerűbb, ha pl. a torrentről szedett filmeket egyből a video könyvtárba rakatod, mert azt automatikusan indexeli a NAS és így azonnal fog látszódni DLNA-n is.

Ha más könyvtárat adsz meg a médiaindexelés alatt, azokat kézzel kell frissíteni. Valaki nemrég linkelt rá egy megoldást is, hogy ez valamennyire automatizálható legyen. De az kicsit belenyúlósabb dolog. Ha van hozzá kedv és affinitás, akkor rajta.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6963) Magnat válasza Patice (#6962) üzenetére


Magnat
veterán

Nem azon múlik az auto indexelés, h hol van a file, hanem azon, h mivel másolod oda ... ha mondjuk ssh alatt MC-vel teszel máshova egy filmet, akkor ez nem fog auto indexelődni, de nagyobb gond, h a TM által letöltött anyagok sem. Viszont ha a webes felületen v Win alól másolsz (vagy a Syno vmelyik beépített progijával, ide értve a beépített torrentet), az indexelve lesz.
Persze amelyik könyvtár nincs felvéve a mediaindexelés alatt, az semmiképpen sem lesz indexelve.

Egyébként itt írtam le, nálam hogy van megoldva az indexelés a TM letöltésekhez.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6964) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Régebbi Synologykat használóktól kérdem hogy ha megjelenik a DSM 5 (enyémre még nem jelent meg) akkor érdemes-e váltani? Nem lassul le tőle a nas? a DSM 5 frissítés a menüben jelenik meg vagy PC-vel kézzel kell letölteni?

[ Szerkesztve ]

(#6965) Tony39 válasza Doky586 (#6964) üzenetére


Tony39
csendes tag

Nem akarlak elkeseríteni, de a tiédre a 4.3 se jött ki, szerintem az 5 sem fog kijönni rá. Egyébként mivel be van pipálva a rendszeres ellenőrzés, felajánlja a legfrissebbet automatikusan.

[ Szerkesztve ]

(#6966) MaUser válasza Patice (#6959) üzenetére


MaUser
addikt

Hmm, lehet, hogy csak usb-n tudná:F Meg tudnád nézni, hogy mit csinál ha simán telefonon játszod le?

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#6967) MrCsiT


MrCsiT
addikt

DSM 5.0 alatt, DS file mobil app-al megosztok egy videót.
Kapok egy linket, amire kattintva az, akinek küldtem meg tudná nyitni.

..és itt van egy kis gondom:

Van egy felhasználóm, akinek van egy Home mappája, az alatt egy videofájl. Ha ezt megosztja, akkor a Synology oldal ugyan feljön, a "csatlakozás.." szöveggel, ám az helyett, hogy letöltődne, az
"Elnézést, a keresett oldal nem található."
üzenetet kapom.

Ha az admin jogú useremmel osztom meg, akkor működik a letöltés.
Mi változott az 5.0-ban, amitől a felhasználóm nem tud megosztani?(jogait nem változtattam, természetesen)
:F

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#6968) ManUnited


ManUnited
aktív tag

Sziasztok!

Miután beállítottam a https-t ssl tanusítványt kér mindig. Hogy lehet ezt megoldani, hogy a chrome ne problémázzon ezen mindig? Hogy lehet ilyen tanusítványt létrehozni? Kicsit kényelmetlen mindig a tovább meg kihagyás meg megértettem a kockázatot gombokat nyomogatni.

[ Szerkesztve ]

(#6969) Magnat


Magnat
veterán

Ismerősöm csinált a 213j NAS-án egy alapállapotok visszaállítását, mert azt hitte, h csak a NAS beállítások állnak vissza, de az összes felhasználódi adata is törlődött. Azt vissza lehet hozni vhogy utólag? SHR-ben van neki ráadásul 2 1 terrás diszk.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6970) Patice válasza Magnat (#6969) üzenetére


Patice
Topikgazda

Én Win alatt próbálkoznék első körben valamilyen adat visszaállító programmal.

Ha nem sikerül, akkor a sokszor linkelt Ubuntu-s módszerrel linux alatt próbálkoznék ilyesmivel.

Csak elmélkedem. Még sohasem próbáltam.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6971) Magnat válasza Patice (#6970) üzenetére


Magnat
veterán

De az nem gond, h SHR-ben vannak a diszkek?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6972) Mezga Aladár válasza ManUnited (#6968) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Importáld a tanúsítványt.

Köszönöm mindenkinek a tájékoztatást dsm 5 kapcsolatban.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#6973) Mezga Aladár válasza Patice (#6970) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A probléma még mindig az, hogyan lehet olvashatóvá tenni win alatt a syno lemezét. A múltkor linkelték a paragon ext progiját, annyira próbáltam ki hogy írható-olvasható az ext4 vele. Ha ez megoldható akkor pl get data progival szkennelhető. Ha nem akkor ubuntura felcsatol és valamelyik linux adatmentő progival próbálkoznék.

#6971) Magnat: Az srh egy tükrözött kötet.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#6974) ManUnited válasza Mezga Aladár (#6972) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Honnan? Hogy? Hova? Teljesen tudatlan vagyok ebben a témában. Ha valaki tudna írni vagy linkelni egy leírást lépésről-lépésre az nagyon jó lenne. :)

[ Szerkesztve ]

(#6975) Mezga Aladár válasza ManUnited (#6974) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

[link]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#6976) bigdady válasza tobias40 (#6945) üzenetére


bigdady
nagyúr

Te milyen erzekenysegre allitottad a kamerát mozgasnal? Mert nekem 1% erzekenysegnél es 10 küszöbértéknél is folyamatosan dobja az emaileket pedig semmi nem mozdul. Egyaltalan mi ez a küszöb érték nem tudod?

(#6977) Möhe válasza Mezga Aladár (#6973) üzenetére


Möhe
addikt

Ezzel **@pok ! Nekem nem sikerült olvasnom a lemezt.

(#6978) Mezga Aladár válasza Möhe (#6977) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Akkor marad az ubuntu verzió.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#6979) Magnat válasza Mezga Aladár (#6973) üzenetére


Magnat
veterán

Tudom, de mivel az vim saját cucca a Synonak, azt hittem, h a filerendszerbe is belematat úgy, h mással nem lehet olvasni.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6980) Spy89


Spy89
aktív tag

A Synoval meg tudod valahogy csinálni, hogy LAN-on csak már a lejátszott anyagot küldje át? A 1080 ill 720-as fileokkal nem boldogul a TV. :(

Jön még boardosra lavina! :D

(#6981) Magnat válasza Spy89 (#6980) üzenetére


Magnat
veterán

Mit jelent, h csak már lejátszott anyag?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6982) Sanya válasza Magnat (#6981) üzenetére


Sanya
nagyúr

úgy gondolja, hogy konvertálja át

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#6983) Magnat válasza Sanya (#6982) üzenetére


Magnat
veterán

Jah, szóval lejátszható anyagokat akart mondani ... elvileg tudja, bár ez elsősorban attól függ, milyen dlna-t használ, másodsorban pedig attól, h a nas elég erős-e hozzá, h transzkódolja.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6984) Spy89 válasza Sanya (#6982) üzenetére


Spy89
aktív tag

Igen, úgy néz ki, hogy a TV csak a tömörített állományokat játsza le . A nagy 1080. 720 kaliberűeket már nem képes.

Jön még boardosra lavina! :D

(#6985) Patice válasza Mezga Aladár (#6973) üzenetére


Patice
Topikgazda

Most kipróbáltam azzal a lemezzel, amit beraktam múltkor a vírusos dolog megjavítására. Ezt a lemezt formáztattam is SHR-re a NAS-sal.

Paragont leszedtem, felraktam a gépemre. USB-s HDD dokkolóban a Paragon azt mondja rá, hogy üres és még fájlrendszer sincs rajta. :)

(#6966) MaUser:

Kipróbáltam most gyorsan. Androidos telefonra játszás közben tényleg nem gapless a lejátszás. Ha böngészőben lépek be a DSM-be és ott elindítom az AS-t akkor a gépemen hallgatva sem gapless.

USB-n nekem eddig az volt. Úgy látszik csak akkor fogja tudni ezt, hogy valamilyen USB-s DAC-ra van kötve és a NAS maga küldi ki az adatot natívan.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6986) Magnat válasza Spy89 (#6984) üzenetére


Magnat
veterán

A felbontásnak nincs köze a tömörséghez... milyen tv ez pontosan?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6987) Mezga Aladár válasza Patice (#6985) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"Paragont leszedtem, felraktam a gépemre. USB-s HDD dokkolóban a Paragon azt mondja rá, hogy üres és még fájlrendszer sincs rajta. :)"

Egy lemezkezelő progival láthatóak a partíciók, csak a syno csavart egyet az ext4-en. Marad az ubuntu.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#6988) Patice válasza Mezga Aladár (#6987) üzenetére


Patice
Topikgazda

Lemezkezelő progival nekem is látszik:

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6989) MrCsiT válasza Mezga Aladár (#6987) üzenetére


MrCsiT
addikt

mintha Total commanderhez lenne ext olvasó. Azt próbáltad? :F

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#6990) Mezga Aladár válasza MrCsiT (#6989) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Kipróbáltam mindent, win alatt, én nem tudtam olvasni a syno lemezt. :( De ez gondolom direkt van. Neki kell állni az Ubuntu ismeretek bővítésének. :K

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#6991) MrCsiT válasza MrCsiT (#6967) üzenetére


MrCsiT
addikt

Sziasztok!

azóta történt:

A DSM 5.0 felrakása óta - de nem egyértelműen az miatt, bár vélem - tapasztalom a fent leírt hibát.
Dióhéjban:
A DS File alatt felhasználó joggal megosztott, abból http://gofile.me/ valami címre share-elt fájl nem tölthető le,
"az oldal nem található" hibaüzenetet kapok.

de csak, ha felhasználóként osztom meg. Adminként megosztva, a hasonlóan kinéző link működik.

Ki tudná valaki próbálni, hogy nála is elromlott-e? 4.3 alatt nálam ez tökéletesen ment, szerintem.

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#6992) Rick4 válasza Patice (#6985) üzenetére


Rick4
félisten

Pedig van olyan program, amivel még win-es formázás után is vissza lehet állítani a tartalmat...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6993) Spy89 válasza Magnat (#6986) üzenetére


Spy89
aktív tag

Sony 42w650A
A lényeg amire most rájöttem, ill fórumakat böngészve sikerült kihámozni, hogy a TV smart része csak a tömörítettállományokhoz jó. A nagyobbakat nem képes lejátszani

Jön még boardosra lavina! :D

(#6994) Multibit válasza Spy89 (#6993) üzenetére


Multibit
veterán

Azok a 720p és 1080p filmek is tömörítettek. A blu-ray lemezen is tömörített video van.

(#6995) devil-k válasza Spy89 (#6993) üzenetére


devil-k
nagyúr

A TV smart része/beépített lejátszója nem ér egy árva forintot sem. Külső médialejátszó javasolt.

- mozi bolondéria -

(#6996) Rick4 válasza devil-k (#6995) üzenetére


Rick4
félisten

Mondjuk nekem két tévében van médialejátszó, egy Lg 55LD650-ben, és egy Samsung UE55ES6100W-ben, mindkettő hibátlanul teszi a dolgát a 15+GB-os fájlokkal is. Semmivel sem érzem kevesebbnek őket, mint az Egreat R6S-emet...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6997) MaUser válasza Patice (#6985) üzenetére


MaUser
addikt

Köszönöm, ettől tartottam. Mondjuk nagyobb baj sose legyen. :)

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#6998) Spy89 válasza devil-k (#6995) üzenetére


Spy89
aktív tag

Köszönöm! :W
Sajnos én is erre jöttem rá. Az a kellemetlen, hogy nem számoltam vele, és ez megint egy plusz kiadás lesz. Egy ilyen TV-t nem akarok kihasználatlanul hagyni, ha már képes ekkora felbontást megjeleníteni. :(((

Jön még boardosra lavina! :D

(#6999) devil-k válasza Rick4 (#6996) üzenetére


devil-k
nagyúr

A belső lejátszó nem képes kadenciahelyes lejátszásra, nem kezeli a BD-t, BD ISO-t, BD 3D-t... stb. Sokan váltottak külső lejátszóra, amikor meggyőződtek arról, hogy a belső lejátszó semmit sem ér. Elég ha kinyitod a szemed és összehasonlítod a két képet.

Spy89
Közkedvelt, ajánlott, sokak által szeretett márka és pontos típus: Med8er 600X3D
Szvsz. nem egy ökör ára: 44.700 HUF

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#7000) Multibit válasza Rick4 (#6996) üzenetére


Multibit
veterán

Ettől még a mai TV-kbe épített médiajátszók nincsenek pariban egy jó médiaplayerrel. Más kérdés, hogy neked mire van igényed és/vagy milyen hibákat nem veszel észre vagy nem tekintesz hibának.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.