Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6151) bencus3


bencus3
tag

Erre ötlet?:
Sziasztok
Van egy kis problémám. én wifin keresztül kapom a netet abból egy AP-vel szedem le a routeremhez és azon keresztül megy a NAS. itthoni hálózat tökéletesen megy mindenki lát mindenki (TV, telefonok, laptopok és a NAS) és működik is minden ahogy kell! De mit kellene még beállítanom ahhoz hogy távolról is elérjem? Fix ip, port forwald megvolt, regisztráltam Ddns-t is ott azt írja ki hogy minden rendben, mit kellene még beállítani? Vagy így, mivel ennyi routeren keresztül kapom a netet így nem lesz jó soha?
Köszönöm

(#6152) Elemental válasza bencus3 (#6151) üzenetére


Elemental
addikt

Ahhoz a routerhez hozzáférsz, amiről kapod a netet?

(#6153) bencus3 válasza Elemental (#6152) üzenetére


bencus3
tag

Sajna nem!

(#6154) Elemental válasza bencus3 (#6153) üzenetére


Elemental
addikt

Ott kell megcsinálni a portforwardot.

(#6155) nagyt


nagyt
csendes tag

Megvan a végre a ds214 play
hú nagyon kezdő vagyok még ebben a témában:)
Honnan tudom a plex media servert letölteni hozzá?
A gyári csomagközpontban nincsen és a plex oldalán lévők sem mennek :(

thx

''Amit az interneten nem találsz meg , az nem létezik.'' (szerző: egy ismert jóember) :-)

(#6156) Möhe válasza nagyt (#6155) üzenetére


Möhe
addikt

csak azokat látod amiket támogat az adott típus, a plexhez amúgy is sovány a 214 (ha jól emlékszem páran már panaszkodtak ez miatt)

(#6157) nagyt válasza Möhe (#6156) üzenetére


nagyt
csendes tag

egy adatbázis szerint kellene mennie. 2x1.6GHz + 1GB ram (ne ám hogy kevés legyen :)

''Amit az interneten nem találsz meg , az nem létezik.'' (szerző: egy ismert jóember) :-)

(#6158) nagyt


nagyt
csendes tag

megtaláltam:
ez működik a ds214play-n : [link]

:D

''Amit az interneten nem találsz meg , az nem létezik.'' (szerző: egy ismert jóember) :-)

(#6159) Patice válasza nagyt (#6158) üzenetére


Patice
Topikgazda

És ha ezt megcsinálod, akkor mit tudsz nézni a NAS-ról az ATV-n keresztül?

Pl. mkv-t így megeszi az ATV a NAS-ról? Vagy avi-t?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6160) Gsx-rr válasza nagyt (#6158) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ez eddig is működött, de múlt héten valaki azt írta van már hivatalos támogatás is és letölthető a csomagkezelőből!
Akkor mégsem?

(#6161) Magnat válasza hengelhof (#5852) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

Most olvastam csak, h a Serviio-val küzdesz. Tegnap én is kipróbáltam, nekem a web UI-n semmi nem jelenik meg, tök üres...viszont a manual egyébként is külön gépre javasolja feltenni a konzolt, így pc-re telepítettem... úgy működik a betallózás, más kérdés, h 212j-n iszonyat lassú az egész rendszer, ráadásul vmi bugos is, mivel akkor is fullon pörgeti a cpu-t, ha már nem nézek semmit, szóval valszeg hanyagolni fogom.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6162) hengelhof válasza Magnat (#6161) üzenetére


hengelhof
senior tag

Én már csak "csakazértis" próbálkozom vele. A másik gépen nekem is fenn van a konzol, de betallózni csak saját gépről enged. A Nason, meg sehonnan. Szóval itt megállt a tudásom, és csak idegesítem magam, hogy nem tudnak megírni egy normális média kiszolgáló programot. Az egyik jól konfigurálható de transzkódol, a másik működne, de beállíthatatlan, a beépítettel is van valami grimbusz, csak nem emlékszem már, hogy mi.
Meg milyen dolog már, hogy a sikeres telepítéshez wikiket, helpeket, fórumokat kell böngészni napokig. (legalább is nekem, mert rosszul tudok angolul.)

(#6163) bencus3 válasza Elemental (#6154) üzenetére


bencus3
tag

Ha hozzá tudnék jutni ahhoz a routerhez akkor ott csak a portforwaldot vagy még fix ip-t is kéne adnom a routeremnek vagy azon is a nasom ip-jét kellene fixálnom?

(#6164) Magnat válasza bencus3 (#6163) üzenetére


Magnat
veterán

A routeren a port forwardot kell beállítani. A fix ip kétféleképpen lehet:
-"valódi" fix ip-t állítasz be a NAS-on, ilyenkor arra kell figyelni, h ne a router által osztott dhcp tartományba essen, mert mivel a router nem tud arról, h a NAS-on milyen ip-t adtál meg, elképzelhető, h ő egy másik eszköznek is kiosztja ugyanazt a címet.
-statikus dhcp-vel adsz egy címet a routerben a NAS mac addresséhez. Ilyenkor dinamikusan kap címet a NAS, de mindig ugyanazt, tehát lényegében fix lesz. Ezzel csak az a baj, h van a NAS-nak olyan szolgáltatása, ami csak fix ip-vel hajladó működni. Pont tegnap futottam bele, de sajnos nem emléxem, h mi volt az :) Ennek ellenére, ha ezzel nem találkozol, mindenképpen ez a megoldás a javasolt, mivel így központilag tudod karbantartani az eszközeid címet.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6165) Magnat válasza hengelhof (#6162) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

nekem a pc-c konzolról sikerült betallózni a NAS könyvtárát:

A többiben egyet értünk...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6166) hengelhof válasza Magnat (#6165) üzenetére


hengelhof
senior tag

Na majd délután nekiveselkedek megint. :)

(#6167) nagyt válasza Patice (#6159) üzenetére


nagyt
csendes tag

Bocs nem voltam teljesen egyértelmű.
ATV-t nem használok csak erről az oldalról szedtem a plex csomagot amit fel tudtam tenni és szépen megy az LG tv-vel

''Amit az interneten nem találsz meg , az nem létezik.'' (szerző: egy ismert jóember) :-)

(#6168) No.01


No.01
őstag

Sajna kiderult, h nemigen birom NAS nelkul... :U Tettem egy ksi kiterot a Qnap iranyaba, de egy hetvege eleg volt, h belassam ha nem hiaba mondjak azt, h ha NAS akkro Synology :K

DS214+ es DS214Play kozul melyik a jobb? Igazabol az egyik dual core 1,33Mhz a masik meg 1,6 Atom proci, mind2 1GB RAM-al.
Ti melyiket vennetek? Arrol esetleg van hir h az ujabb modellek mikorra varhatoak? (tovabbra is tervezem egy 1 lemezes kisteso beszerzeset de ugytunik a 114+ meg varat magara holott itt mar tavaly agusztusban promoztak, de azota sincs hir felole...)

(#6169) Mezga Aladár válasza No.01 (#6168) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"Tettem egy ksi kiterot a Qnap iranyaba, de egy hetvege eleg volt, h belassam ha nem hiaba mondjak azt, h ha NAS akkro Synology "

Mi volt a baj a Qnap-al? A demo oldalát nézve legalább olyan jó mint a synology, csak nincs honosítás.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#6170) Patice válasza No.01 (#6168) üzenetére


Patice
Topikgazda

Atom procisra 1szavazat...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6171) No.01 válasza Mezga Aladár (#6169) üzenetére


No.01
őstag

Csak 1 pelda a sokbol: Masoltam v.mit egy kulso HDD-rol, de onnatol, h minimalizaltam az ablakot nem lattam h hol tart a folyamat, ami meg nem lett volna akkora baj, de arrol sem kaptam ertesitest, h keszen van.
Volt par elore definiallt mappa amit torolni nem lehetett csak elrejteni...
Tovabba a kulonbozo mappak jogosultagainak beallitasa is nehezkesebb es joval kevesbbe atlathatobb volt, mint itt.
Lehet volt meg par aprosag nekem mindenesetre eleg volt es tanultam a leckebol. :(((

(#6172) seaky77 válasza No.01 (#6168) üzenetére


seaky77
tag

Attól függ mire akarod használni. Ha mediaszervernek akkor a play-t venném. Ha nasnak akkor egy sima ds214-et mert az is dualcore-os bár ok lassab kevesebb memória és nincs sd kártya olvaso meg estata. De igen jol teljesít! És akkor még marad lové hdd-re. Nekem ds214 van és igen gyors meg stabil. Sokat torrentezek, mkv-t konvertálok stb..

(#6173) No.01 válasza seaky77 (#6172) üzenetére


No.01
őstag

Nemreg valtam meg a DS214-tol... inkabb felfele valtanek. HDD-m van boven. (2x 3TB es 1db 4TB-os WD Red :B )
Neked megy a Transmission? Nalam nem mukodott pedig kuzdottunk vele Need baratommal nem is keveset.
A DS meg csak akkor jo ha nincs sok torrented szvsz. Nekem sikerutl megakasztani a rendszert a sok torrent vegett... aminek eredmenye keppen 2 max 3 naponta ujra kellett inditanom. elegem lett es eladtam, de a Qnap finoman szolva sem valtotta be a hozza fuzott remenyeket igy megint itt vagyok.

(#6174) Möhe válasza No.01 (#6173) üzenetére


Möhe
addikt

Halkan mondom : mikroszerver!

(#6175) seaky77 válasza No.01 (#6173) üzenetére


seaky77
tag

kb 200 torrentet seedelek ds-el gond nélkül és esetenként mkv konvertálok ami elvisz 1 cpu-t fullba. December óta csak 1x indítottam újra az is áramszünet miatt volt.

(#6176) jozsi252 válasza Möhe (#6174) üzenetére


jozsi252
veterán

Illetve azt még hozzáteszem, hogyha microserver, akkor HP ProLiant széria.

iPhone 13 Pro Max

(#6177) bosa válasza Möhe (#6174) üzenetére


bosa
tag

Csak halkan mondom villanyszámla :DD
De ha synologyn nem boldogultak egy transmission telepítéssel akkor fog egy micro serverrel?
Synologyn is van lehetőség sok mindenre ds-en kívül csak utánajárás és hozzáértés kérdése. :C

(#6178) No.01


No.01
őstag

Halkan mondom fogalmam sincs mirol beszeltek :DDD
A villanyszamla meg annyira nem erdekel, Itt nalunk lenyegesen olcsobb a villany, mint otthon. Ha tenyleg olyan jo akkro lehet tennek egy probat...

A DS + sok torrent nemtudom mikent mukodott. Nekem jelenleg majd 500torrentem van 4,2TB meretben ezzel mar nem birkozott meg a DS214 ugy ahogy en szerettem volna. Evekig seedeltem olyan torrenteket amit rajtam kivul senki nem tartott meg a mereteuk vegett. De lehet csak user error volt... (amit csak azert zarnek ki mert elotte DS213j-vel ugyanez votl a problema pedig ott vettem uj HDD-ket is mert elsonek azt hittem az a baj)

(#6179) seaky77 válasza Möhe (#6174) üzenetére


seaky77
tag

Vicces hogy az avforum-on meg a ProLiant-eseknek ajánlanak Syno nas-okat :)

(#6180) Ispy válasza seaky77 (#6179) üzenetére


Ispy
veterán

Akkor lassan csinálhatnánk egy NAGY közös topikot, ahol ajánlgathatunk egymásnak :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#6181) Möhe válasza bosa (#6177) üzenetére


Möhe
addikt

4 rekeszes nas egy HPN54L szemben dupla pénz.

(#6182) Elemental válasza Möhe (#6181) üzenetére


Elemental
addikt

Van ahol nem a pénz, hanem a kényelem dönt.

(#6183) Möhe válasza Elemental (#6182) üzenetére


Möhe
addikt

Nekem dupla-tripla áron inkább nem kell a kényelem,ha tutira akarok menni adok az embernek egy kis gubát,hogy állítsa be ahogyan kell,oszt cső.

(#6184) Multibit


Multibit
veterán

Ismerős dolog... Synology NAS - A nem hivatalos fórum-ban microserverrel offolás, mediaplayeres topikban HTPC-vel offolás, stb...

(#6185) Proxy2


Proxy2
aktív tag

Azért javasolják a mikroservert NAS nak, mert zokszó nélkül megy fel rá a Synology DSM,
van benne 5xSATA, tehát egy 5 lemezes Synology árához viszonyítva, jó vétel.

Ha sok user, sok feladat akkor HP ML310e G8 v2, na ez teljesítményben elég tartalékkal van megáldva,
xenon E3 v3-as széria, 6xsata, 2x1Gb NIC, ILo, Max32GB ram, és Synology DSM simán felmegy erre is.

Remélem ez nem számít offtopic-nak, csak mert nem gyári synology.

Ha ugyenezen vasakon más oprendszert ajállanék az off lenne :)

Proxy5

(#6186) Multibit válasza Proxy2 (#6185) üzenetére


Multibit
veterán

Nekem nem kell részletezned, tisztában vagyon mindezekkel. Mitöbb, szakmába is vág, tehát nem jelentene gondot szerelni, konfigurálni. De egyrészt semmi kedvem hozzá, másrészt azt gondolom, akik ide járnak, nagyobb részük nem szakmabeli, sőt, valószínűleg nem is érez indíttatást arra, hogy az legyen. Azt kéne elfogadni, hogy a fogyasztók nagy többsége plug-and-play (out-of-box) megoldásokat keres. Ez akkor is így van, ha ez néhányaknak csípi a szemét és újra meg újra előjönnek a szereld magad megoldásokkal. Mint a Raspberry Pi kontra mediaplayer. Nem mindenki tudja/akarja bevállalni a DIY-t.Tudom én is, hogy olcsóbb, de hiába...

[ Szerkesztve ]

(#6187) No.01 válasza Multibit (#6186) üzenetére


No.01
őstag

100%-ig egyet kell, h ertsek. A plug and play az amire az userek 95%-nak szuksege van. Ha ez tobblet koltseggel is jar az sem baj... szvszv a Synology erre remek pelda.

Atbongesztem ezt a microszerver temat, de ugyvelem nekem az felesleges lenne. 2 rekesz untig eleg, az, h toredeknyi aramot fogyaszt az csak hab a tortan.

Az uj Syno termekekrol megejeneserol tudtok v.mit mondani. Gondolom van v.mifele tendencia, h mikor szoktak megjelenni az elmult par ev tapasztalatabol kiindulva.

(#6188) Patice válasza No.01 (#6187) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szerintem elég változó, hogy az új termékek mikor jelennek meg.

Erősen a cég marketing stratégiájától függ + persze eladások.

Saját tapasztalatok:

Amikor a magamnak néztem NAS-t (2012.09-11), akkor jelent meg a DS213, leváltva a 212-est, megörökölve a 212+ hardverét.
Erre jó pár hónapra jelent csak meg a DS213j ~ 2013 május környékén.

Nem minden modell vonal frissül évente, van, hogy egy, akár két évet is kihagynak és csak aztán frissül.

Általánosan bevett gyakorlat szinte, hogy a frissítés hardverileg azt jelenti, hogy a sima változat megörökli az előző évi "+"-os modell hardverét (pl. DS214 ~ DS213+), de ez sem 100%-ban igaz:

"Az 1,066 GHz-es órajel alapján azt gondolhatnánk, hogy a DS214 megkapta a tavalyi DS213+ processzorát, de nem. Az egy kétmagos Freescale volt, ez pedig egy kétmagos Marvell Armada XP. A RAM továbbra is 512 MB DDR3 típusú, de 16 helyett már 64-bites." (Forrás: lejatszo.hu)

Amúgy a Synology hivatalos fórumán publikusak a hírek, amik mellett látod a dátumokat is.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6189) Spy89


Spy89
aktív tag

A synology DSM SW-én lehet teamspeak szervert futtatni?

Jön még boardosra lavina! :D

(#6190) Magnat válasza No.01 (#6173) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

mi volt a gond a Transmissionnel, mit jelent konkrétan, h nem működött? El sem indult?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6191) hriska


hriska
aktív tag

Sziasztok!
Azt tudja valaki,hogy a Video Station és a DS Video hol tárolja a már beszkennelt videók adatait?Gondolok a borítóképre és a leírásra,stb.A Thumbs.db akarna az lenni?
Illetve a Synology honnét szedi le ezeket az adatokat?

[ Szerkesztve ]

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#6192) Dalee


Dalee
aktív tag

Sziasztok!

Jelenleg van egy DS110j NAS-om 1,5 TB HDD-vel. Ezen kívül egy noname, 2 tálcás NAS egy darab 2 TB HDD-vel, továbbá 2 db 2 TB HDD magában (külső USB-s házakban, NTFS partícióval). Mindegyik tele van.

Most vettem egy DS213j-t, illetve egy 3 TB HDD-t.
A fentiek alapján most 5 HDD-m van.
A 4 meglévő HDD-n lévő anyagot priorizáltam 1-től 5-ig (HDD-1 – HDD-5). A prioritás természetesen a tartalom fontosságát tükrözi.

A koncepcióm az alábbi:
1. HDD-k felosztása:
• A fő NAS maradna továbra is a DS110j az egyik régi, jelenleg külső 2 TB HDD-vel, mely menne állandóan. Ezen lennének az adataim, fotók, házi videók, illetve a gyerekeknek szánt rajzfilmek, mesék (HDD-1). A jelenleg már 3-4 éve benne lévő szinte folyamatosan üzemelő 1,5 TB HDD-t tenném be a Noname NAS-ba, erre raknám a HDD-5 anyagokat.
• A DS213j-be tenném az új 3 TB HDD-t (HDD-2), illetve a másik külső 2 TB HDD-t (HDD-3). A noname NAS-ba maradna a jelenleg benne lévő 2 TB HDD (HDD-4), illetve a DS110j-ből kivett 1,5 TB HDD (HDD-5).
2. Működés:
• A DS213j-ben lévő két HDD-t külön kötetként kezelném, azaz a kapacitás 3 TB + 2 TB = 5 TB lenne. A DS 110j időzítve, naponta mentené a rajta lévő adatokat, fotókat, házi videókat a DS 213j-re.
• A DS 312j időzítve kapcsolna be- ki a mentések időtartamára, azaz alapállapotban ki lenne kapcsolva. Ha filmet szeretnék nézni az androidos telefonomról wake on lan funkcióval fel tudom ébreszteni. Ezzel három dolgot nyerek: nem megy folyamatosan a NAS, másrészről (ami fontosabb) a gyerekek csak a folyamatosan működő 1 lemezes NAS-ról tudnak filmet nézni amin szigorúan csak mesék, illetve rajzfilmek vannak. A harmadik amit a RAID tükrözés sem old meg: ha az egyik NAS elromlik HDD-vel együtt, elég, ellopják, fizikailag sérül stb… akkor a másik NAS nagy eséllyel megmarad (mivel másik épületben elrejtve helyezem el).
• Maximum 1 napi adat veszne el. Ha valami 1 évben1-szer előforduló irtó fontos adatot tárolok le a DS 110J NAS-ba akkor manuálisan azonnal indítok egy mentést a DS213J-re.

3. A migrálás (általam gondolt)lépései:
1. 3 TB HDD DS213j-be telepítése, konfigurálása
2. DS110J-ből (HDD-5) tartalom másolása DS213j-be.
3. DS110J-ből HDD (HDD-5) kiszerelése, üres Noname NAS-ba telepítése
4. 2 TB HDD-n (HDD-1) lévő tartalom másolása a DS213j 3 TB HDD-re az USB portján keresztül (ha nem fér a noname NAS-ba előző pontban betett HDD-re mentem a maradékot).
5. A megüresedett 2 TB HDD-t (HDD-1) telepítése a DS110j-be. HDD-1 inicializálása, adatok, rajzfilmek mesék felmásolása
6. Utolsóként maradt 2 TB HDD (HDD-3) NAS-okra másolása a DS213j USB portján keresztül.
7. Üres HDD (HDD-3) telepítése DS213j-be második HDD-nek.
8. A prioritás 3-as anyagok visszamásolása HDD-3-ra.

A kérdések:
1. Szerintetek jó az elképzelés?
2. A DS 213j NAS-ba ha külön kötetekbe teszem a 3 TB-os, illetve 2 TB-os HDD-t és ha cserélni akarom nagyobbra az egyiket akkor ezt meg tudom tenni, azaz kiveszem a cserélendő HDD-t, beteszem mellé az új üreset, a kivettet feldugom a NAS-ra USB-n és rámásolom a rajta lévő adatokat az új nagyobb méretű üres NAS HDD-re? Ha meg lehet oldani, hogy konfiguráljam a köteteket?
3. Migrálás során a 7. pontban lévő új HDD telepítése a DS213j-ben léve első HDD tartalmát gondolom nem veszélyezteti?
4. Migrálás 2. 4. 6. pontja gondolom a NAS belső Backup programjával megoldható?
5. A Noname NAS videokat tartalmazó mappáját fel tudom mountolni a DS213j-re, hogy DLNA-n keresztül tudjam nézni a noname NAS-on lévő filmeket?
6. Jelenleg úgy mentek, hogy a noname NAS Backup programjának meg lehet adni Samba megosztást, illetve azon belüli könyvtárar(névvel, jelszóval) és onnan menti le inkrementálisan az adatokat ütemezetten. Emlékeim szerint amikor pár éve konfiguráltam a Synology nem tudott Samba szerverre menteni, ezért csináltam így. Ez jelenleg is így van?
7. Backup progi tud-e csinálni az adott könyvtárról, illetve annak alkönyvtárairól tükörmentést? Arra gondolok, mivel a DS110j fő NAS azon dolgozom, azon vannak a dokumentumok, levelek, stb… A házban találhatók számítógépek, laptopok, tablet nem tartalmaznak adatot, minden családtag a NAS-ra ment, azaz bármelyik gépről bárki tud dolgozni a saját adataival. Mivel a mentés inkrementális a a fő NAS-on törölt dokumentumok, mappák, stb… nem törlődnek a Backupról, vagyis meg lehet-e oldani a két Synologyval, hogy a fő NAS-on megadott könyvtárakról tükörkép keletkezzen a másis NAS-on, vagyis a fő NAS-on törölt adatok az al NAS-ról is törlődjenek?

(#6193) Mezga Aladár válasza Dalee (#6192) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Az biztos, nem könnyíted meg az életedet. Szerintem gondold át még egyszer, kevesebb eszközzel megvalósítva a célokat.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#6194) devil-k válasza Mezga Aladár (#6193) üzenetére


devil-k
nagyúr

Egyetértek. Ember legyen a talpán, aki kibogozza ezt. :DDD

- mozi bolondéria -

(#6195) Magnat válasza Dalee (#6192) üzenetére


Magnat
veterán

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6196) jozsi252 válasza Dalee (#6192) üzenetére


jozsi252
veterán

Sry előre is hogy leírom (így) a véleményem, bár kezdő vagyok még én is, illetve a kütyüm is csak jöv héten jön meg, de elég sokat utánaolvastam a dolgoknak. És azt kell mondani hogy ez az egész nálad otthon egy nagy katyvasz.

Én a helyedbe a noname NAS-t, meg a DS110j-t eladtam volna a fenébe, és vásároltam volna egy DS412+ vagy DS414-et. És csak utána gondolkoznék el rajta, hogy mit hova másolnék. Ha ekkora tárhelyre van szükséged, akkor megérné egy DS414 mondjuk. Hidd el hogy könnyebb lenne a te életed is, ha minden winyó 1 helyen lenne, nem pedig 3 helyen.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#6197) Magnat válasza jozsi252 (#6196) üzenetére


Magnat
veterán

Azért a fizikailag két külön helyen való tárolásnak lehet létjogosultsága. Én mondjuk a 213j-t sem kapcsolnám ki, max a hibernálást kapcsolnám be, így alig fogyaszt, a diszkek ugyanúgy alszanak mintha ki lenne kapcsolva, viszont ha szükség van rá, pár mp alatt felpörög és wol-lal sem kell sz@r@kodni.
Sorry, h mást nem tudk érdemben hozzátenni, megvallom nem volt erőm végiggondolni amit leírtál ... mmint az eredeti poszt írója :)

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6198) Elemental válasza Dalee (#6192) üzenetére


Elemental
addikt

1. Szerintem jó az elképzelés, megvalósítható.
2. Elméletileg mennie kéne, de én még nem próbáltam, valaki remélem megerősíti, aki már próbálta.
3. Nem veszélyezteti, nekem is utólag került bele a második, szintén két külön kötetként. Arra figyelj, hogy shr védelem NÉLKÜL legyen amit kiválasztasz a telepítésnél.
4. Közvetlenül nasról nasra nem tudom hogyan lehet másolni. Nincs tapasztalatom. (már ha erre irányul a kérdés)
5. Passz.
6. Passz.
7. Ez nekem kicsit bonyolult, de van olyan syno backup, amivel, ha törlölsz valamit, akkor a buckup-ról is törlődik.

Én is kérdezek. Miért nem úgy indultál neki, hogy amit veszel, azzal kiváltod a 2 noname nast, és marad 2? Azzal már meg lehet oldani a biztonságos mentést.

(#6199) hriska


hriska
aktív tag

Hol tudok eszközökhöz(médialejátszó) írás-olvasás jogot hozzá rendelni?

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#6200) Magnat válasza Elemental (#6198) üzenetére


Magnat
veterán

Nem csak 1 noname NAS van+ a 2 syno?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.