Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6101) laczo válasza Mezga Aladár (#6100) üzenetére


laczo
tag

Sajnos se belső hálón, sem külsőn nem találom, pedig azt írja hogy "fut"

Gandalf mondja a Hobbitoknak: Jó nektek Hobbitok, mert a munkátok a hobbitok !!

(#6102) Mezga Aladár válasza laczo (#6101) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Próbáld ki az "ip:port" előtag nélkül.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#6103) laczo válasza Mezga Aladár (#6102) üzenetére


laczo
tag

Sajna Így sem műxik :(

Gandalf mondja a Hobbitoknak: Jó nektek Hobbitok, mert a munkátok a hobbitok !!

(#6104) Elemental válasza laczo (#6103) üzenetére


Elemental
addikt

Belső hálón úgy sem indul, ha a csomagkezelési központban kattintasz a tm-re, és ott van olyasmi, hogy állapot, fejlesztő stb, ott megkeresed az url-t, és arra kattintasz?

(#6105) megarambo


megarambo
tag

A Subliminal-t használja valaki? Hasznos lenne, ha sikerülne működésre bírni.

(#6106) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok! NAS-os fejlesztésen gondolkodom, a következőkre lenne szükségem: jónak mondható fájlsebességek (legalább 40-50MB/s), és hogy a transmission, meg pl. a miniDLNA vagy egy ehhez hasonlóan jó mediaserver progi fusson róla. Tudtok ajánlani valami jó tipust ami ezeknek megfelelne?!

(#6107) Patice válasza laczo (#6103) üzenetére


Patice
Topikgazda

Hogy raktad fel a TM-et?

Véletlenül nem egyezik a megadott felhasználónév és jelszó valamelyik DSM-essel?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6108) jamez válasza jamez (#6094) üzenetére


jamez
senior tag

Semmi ötlet hogyan tudom a meglévő SHR vinyó mellé berakni a másikat úgy hogy 100% lehessen használni a 2x3 tb-os vinyókat?
Van 1 tele és egy üres. Jelen pilanatban ahogy látom simán tükrözi...mint már rájöttem.
Át tudok rakni az üresre a DSM-et?
Arra gondoltam kiveszem a tele vinyót az üresre ráteszem a rendszert de nem SHR-t majd vissza a tele vinyót.
Bár jobb lenne kimenteni... csak nincs 3 terás vinyóm másik

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#6109) Patice válasza jamez (#6108) üzenetére


Patice
Topikgazda

Tisztázzuk kicsit a kérdést.

Betetted a 3 TB-os, SHR-ben formázott mellé a másik 3 TB-osat és utána mit csináltál? Mit csinált a gép?

1. Mert ha engedted neki, hogy összefűzze SHR-be a két lemezt adatbiztonsággal, akkor bizony a két vinyó most tükrözve van.

2. Ha még nem csináltál semmit, akkor a lemezt még meg kell formázni. SHR esetén válaszd az adatbiztonság nélküli opciót és így egy nagy 6 TB-os kötetet kapsz majd.

1. esetben sajnos nem tudok más megoldást, csak az adatok kimentését és a kötet újra formázását. Esetleg a lemezkezelőben szétnézhetsz, lehet, hogy mégis van valami lehetőség a meglévő kötet megpiszálására, de erre kevés esélyt látok.

2. esetben a lemezkezelőben kell beállítanod a megfelelő kötettípust a létrehozásnál.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6110) Elemental válasza Patice (#6109) üzenetére


Elemental
addikt

Az nem megoldás, hogy, mivel tükrözve van és az adatok ugyanazok a két lemezen, tehát ha a másodjára berakott lemezt kiveszi, megformázza valami partíciókezelővel, majd visszarakva mehet a védelem nélküli shr kötet?

Amúgy szerintem amit a 2. pontban írtál, az nem 6 t lesz, hanem 2 kötet lesz 3-3 t-vel.

(#6111) jamez válasza Patice (#6109) üzenetére


jamez
senior tag

Ugye annak idején még 1 mezet beraktam kérdezte SHR. Azt sem tudtam mi az persze.
Most vettem beleraktam, kérdezi bővítés...persze. Aztán jött a sok óra szarakodás. Majd mikor kész lett, ott két lemez, de a méret az maradt ugyanaz. Gondolom tükrözte. :U

nem akartam összefűzni, de nem találtam más lehetőséget pl. sima formázás. Meg fostam is hogy elcseszem és elveszitem a régi tartalmát. :B

[ Szerkesztve ]

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#6112) jamez válasza Elemental (#6110) üzenetére


jamez
senior tag

Elvileg raid tud ilyet hogy egyben 6 tb, de ha ott az egyik elszáll mindegy kuka.
igazánból nekem nem kell védelem, jó lenne azért egyben használni, hogy ne kelljen mindeig megadni éppen melyik lemezre akarok lemeteni/letölteni valamit.

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#6113) Elemental válasza jamez (#6112) üzenetére


Elemental
addikt

Nekem is 2 vinyó van benne két külön kötetként.
Amikor beraktam a második lemezt, akkor a lemezvédelem nélküli shr-t választottam.

(#6114) laczo válasza Patice (#6107) üzenetére


laczo
tag

A csomag kezelőből tettem fel a TM-et és létrehoztam egy új felhasználót csak ehhez, megadott mappákkal, a programok között azt mutatja hogy fut, de nem lehet elindítani. ( a program ikonra klikkelve az jelenik meg az oldal nem jeleníthető meg ez az 5000-es porton keresné a TM-et, de ha beírom a 9091-et akkor sem jön be.)
Nincs bajom a gyári "Download Station"-al de jó lenne a megszokott programot használni.

[ Szerkesztve ]

Gandalf mondja a Hobbitoknak: Jó nektek Hobbitok, mert a munkátok a hobbitok !!

(#6115) laczo válasza Elemental (#6104) üzenetére


laczo
tag

Sajna nem :(

Gandalf mondja a Hobbitoknak: Jó nektek Hobbitok, mert a munkátok a hobbitok !!

(#6116) bencus3


bencus3
tag

Sziasztok
Van egy kis problémám. én wifin keresztül kapom a netet abból egy AP-vel szedem le a routeremhez és azon keresztül megy a NAS. itthoni hálózat tökéletesen megy mindenki lát mindenki (TV, telefonok, laptopok és a NAS) és működik is minden ahogy kell! De mit kellene még beállítanom ahhoz hogy távolról is elérjem? Fix ip, port forwald megvolt, regisztráltam Ddns-t is ott azt írja ki hogy minden rendben, mit kellene még beállítani? Vagy így, mivel ennyi routeren keresztül kapom a netet így nem lesz jó soha?
Köszönöm

(#6117) jamez válasza Elemental (#6110) üzenetére


jamez
senior tag

Eza módszer jobb lenne.
De azt hiszem egy külső rackbe rakom leformázom és megy rá az anyag utána 1. lemezt majd rá vissza... :U

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#6118) Magnat


Magnat
veterán

Jó reggelit,

akad itt olyan, akinek sikerült srt formátumú feliratot dlna-n keresztül kitolni a Synologyból? Ha igen, azt meg tudná mondani, h ebben az esetben az srt file is látszik amikor az eszközt megtallózza? Nekem sem a Media Center, sem a Minidlna nem hajlandó kitenni sem a Pana tv-mre, sem a Nexus 7 tabletemre. A Minidlna már csak azért is érdekes, mert a routeremen is az futott és az tudta kezelni.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6119) Spy89 válasza Kroni1 (#6106) üzenetére


Spy89
aktív tag

Szia! Sajnos nekem se válaszoltak, hiába kérdeztem. :/

Jön még boardosra lavina! :D

(#6120) Magnat válasza Spy89 (#6119) üzenetére


Magnat
veterán

Ennek sztem kb az összes Syno megfelel. Ha kicsi a keret akkor DS214SE, ha elég az 1 lemezes akkor DS114, ha belefér több, akkor DS214, DS214+ v DS214 play.

Összehasonlítás

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6121) zoka.


zoka.
tag

És erre a kérdésemre tudna valaki válaszolni :F
:R

(#6122) jamez válasza Elemental (#6110) üzenetére


jamez
senior tag

Sajnos ez igy nem jo mert kivettem es hianyolja a 2. Lemezt.
Arra gondoltam az uresre felrakom az op rendszert nem shr beallitassal es utana az 1. Rol ramasolom az cuccokat.
Csak remelem ez igy megy. Egyatalan latja ha csak ugy berakom melle

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#6123) Spy89 válasza Magnat (#6120) üzenetére


Spy89
aktív tag

Köszönöm a választ!

Jön még boardosra lavina! :D

(#6124) gyeniko válasza Magnat (#6118) üzenetére


gyeniko
őstag

Nekem kiteszi a .srt-ket mindenre, még a TV-kre is.
A NAS könyvtáraiban az eszközök nem látják a .srt-t, onnan tudom, hogy "kiteszi", hogy van felirat. :K

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#6125) Magnat válasza gyeniko (#6124) üzenetére


Magnat
veterán

Köszi,

akkor még pár kérdés:

-milyen NAS pontosan?
-milyen DSM?
-milyen dlna, Media Server v vmi más?
-milyen eszközökön látszik pontosan, főként a tv típusa és ha van androidos eszköz amin szintén műxik, az érdekelne.

Köszi előre is!

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6126) gyeniko válasza Magnat (#6125) üzenetére


gyeniko
őstag

Synology DS413j, DS4.3, a saját média aplikációja fut.
TV-k, melyeken látja (a többin még nem próbáltam): LG 65LM620, LG60LA620.
Androidos eszközön (mobiljaink) még nem próbáltam.
Samsung BD-E6100 lejátszón látja, Pioneer BD-450 lejátszón cfw-rel látja, Sony BD-S790 NEM LÁTJA.

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#6127) Magnat válasza gyeniko (#6126) üzenetére


Magnat
veterán

Nagyon köszi! :R
(Komoly repertoárotok van :) )

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6128) gyeniko válasza Magnat (#6127) üzenetére


gyeniko
őstag

Gyűjtögető életmódot folytatok... Összegyűjtöm a pénzt és konvertálom ilyesmire. Kevés nálam hülyébb lehet itt a fórumon... És még kevesebbnek ennyire elnéző felesége! :DD

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#6129) devil-k válasza gyeniko (#6128) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én azt hittem, hogy nő vagy. :D :D :D gyeniko, mint Enikő :DDD :DDD

- mozi bolondéria -

(#6130) jozsi252


jozsi252
veterán

Na végre úgy alakult hogy megrendeltem egy DS114-et 2 terás WD RED winyóval egyetemben. Bár tudom hogy próbáltatok lebeszélni az 1 slotos NAS-ról, de magamat ismerve, még a 2 terás winyó is bőven elég lesz.

3 kérdésem lenne.

- Ha nem jelentkezek ki a DSM-ből, hanem csak a böngészőt bezárom akkor akkor az a NAS-on proci használatba jelent valamit, vagy semmit?

- Ha jól olvastam itt a topicba, akkor ha bent vagyok DSM-be, akkor az is használja a procit. Van olyan app vagy program vagy webes felület a NAS-nak, ahol meg tudom tekinteni a valós proci, ram használatot, úgy hogy nem jelentkezek be rá?

- A TM-nek ha hozok létre egy letöltős mappát, akkor annak a mappának kell adni valami jogot, vagy felhasználói accot kell neki csinálni? Ha kell csinálni, akkor a TM telepítésénél ezt meg kell adni, hogy hozzá tudjon férni a TM ahhoz a mappához?

Köszönöm :R

iPhone 13 Pro Max

(#6131) Ablakos válasza jozsi252 (#6130) üzenetére


Ablakos
őstag

Van olyan app vagy program vagy webes felület a NAS-nak, ahol meg tudom tekinteni a valós proci, ram használatot, úgy hogy nem jelentkezek be rá?

Te sem örölnél, ha az engedélyed nékül nézelődnének idegenek a lakásodban. :DD

(#6132) Mezga Aladár válasza Ablakos (#6131) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

ssl "top" parancs

Bejelentkezés MINDIG kell.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#6133) Magnat válasza Mezga Aladár (#6132) üzenetére


Magnat
veterán

Megelőztél ... mondjuk hozzá kell tenni, h az ssl nyilván sokkal kevesebb erőforrást köt le mint a webes bejelentkezés, szóval ebből a szempontból is jobb így nézni. A memóriát még a 'free' paranccsal is le lehet kérni, ami külön mutatja a swap meg a fizikai ram állapotát ... mondjuk elég kiábrándító, h nyugalmi állapotban is csak 40 mega szabad nálam a 256 fizikaiból (miközben a webes erőforrásfigyelő meg csak 25% -n áll).

(Nagyításhoz klikk a képre)

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6134) Ablakos válasza Magnat (#6133) üzenetére


Ablakos
őstag

A windows ekkor már vígan darálja a hdd-t a swap miatt. A linux még hozzá sem nyúlt.

(#6135) Magnat válasza Ablakos (#6134) üzenetére


Magnat
veterán

Én nem is erről beszélek hanem arról, h alapon is majdnem az egész fizikai memória elfogyott.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6136) gyeniko válasza devil-k (#6129) üzenetére


gyeniko
őstag

Abszolút nem tévedsz, mert a nickem eredete a feleségem neve, előtte a vezetékneve(m) kezdőbetűje! Most azé' megleptél! :C

Vagy pedig személyesen ismersz és szívacc... :K

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#6137) devil-k válasza gyeniko (#6136) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem ismerlek :D Már hetek óta ezen gondolkoztam, mert nem tudtam eldönteni. A hozzászólásaid meg túl "fiúsak" voltak. :)) :)) :D :D

- mozi bolondéria -

(#6138) bosa válasza Magnat (#6133) üzenetére


bosa
tag

Linux szépsége, minden előre a memóriában azok is amik alszanak így gyorsan elérhető, nekem teljesen mindegy mennyi memóriát foglalt mind addig amíg működik, azért van benne hogy használja. Elfogyni soha nem fogyott el. Nálam egyébként most ~450 torrentnél (rtorrent + transmission) megy a rutorrent + dsm felület és vpn-l kapcsolódom hozzá majd telnet így 8 MB szabad van a fizikálisból. De minden röccenéstelenül megy és ez a lényeg! Ez a ram mizéria windowsnál fontos csak lásd android ott sincs baj ha hely kell valaminek és nincs elég akkor kidob egy pár olyat ami régóta alszik és megy tovább azzal amit ténylegesen használsz

[ Szerkesztve ]

(#6139) Magnat válasza bosa (#6138) üzenetére


Magnat
veterán

Igen, ez az elmélet amit te mondasz, viszont a gyakorlati tapasztalatom mégis az, h az android is hajlamos instabillá válni ha a memória beesik egy bizonyos szint alá (az 512MB rammal bíró LG P990-emen ez jellemzően 90MB körül volt) ... pedig szervizből nem futott annyi, h ne lett volna neki mit kilapozni ... ilyenkor ha task killerrel kézzel kilőttem pár alkalmazást, egy darabig még el tudott működni, de jobbára csak a restart segített hosszútávon. Másrészt az is tény, h eddig még nem volt okom panaszkodni a Synora ilyen tekintetben, szóval bízom benne, h náluk jobban működik az elmélet :)

Közben indítottam egy reindexet, így válltozott a memória:

total used free shared buffers
Mem: 249184 240532 8652 0 3952
Swap 2097080 1852 2095228
Total: 2346264 242384 2103880

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6140) gyeniko válasza devil-k (#6137) üzenetére


gyeniko
őstag

:R

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#6141) bosa válasza Magnat (#6139) üzenetére


bosa
tag

Nem akarom offolni a topicot, de nekem nexus s van birtokomban talonban. Visszaraktam rá a 2.3.0-t amivel kijött és villám gyors, ellenben a 4.1.2-vel amit még megkapott.Jelenleg xperia z van 4.2.2-vel és látszik hogy az újabb androidnak több mag kell meg memória, az androidnál is általában a gyártól fjúcsörjei rontják el a telefont illetve a hozzá nem értésükkel optimalizált rom :-P Meg azért van egy két érdekes "alapnak"(fb, fb messenger, viber, skype) mondható app is amelyek hát igen érdekesen programozottak úgy hozzáférési szint mint forrásigény tekintetében...

(#6142) bosa


bosa
tag

Van itt olyan aki rájött már a ds rss letöltés szűrőjének a szintaktikájára?

(#6143) mesehabbal


mesehabbal
tag

Sziasztok!

NAS vásárlására adtam a fejemet és ezen belül is természetesen Syno jöhet csak szóba.:D
4 lemezes megoldásban gondolkodom és, bár egyelőre az extra sok tárhelyen és a RAID5-ön kívül nincs sok speciális dologra szükségem(még). Kérdés, hogy érdemes DS413j-t venni, vagy az újabb, gyorsabb DS414 széria a nyerő? Ahogy láttam, az új DSM még kompatibilis lesz az előbbi modellel.

[ Szerkesztve ]

(#6144) jozsi252 válasza Ablakos (#6131) üzenetére


jozsi252
veterán

Konkrétan arra értem, ha az egyik Syno appot felrakom iPhone-ra, akkor ott ilyet nem látok véletlenül?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#6145) Patice válasza mesehabbal (#6143) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha ezeken az igényeken kívül nincs (várhatóan nem lesz) nagyon proci igényes elvárásod, akkor jó a 413j is.

(Bár én 4 lemezes NAS esetén már elgondolkodnék egy épített hardveren + XPenology-n. :D )

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6146) Ablakos válasza jozsi252 (#6144) üzenetére


Ablakos
őstag

Hogy-hogy véletlenül!? Az appok szigorúan megkövetelik, hogy bejelentkezz a NAS-ra.
A fogyasztása is biztosan nagyobb lesz a NAS-nak, ha ezek az appok rendszeresen használnak Syno. szolgáltatásokat. :)

(#6147) jozsi252 válasza Ablakos (#6146) üzenetére


jozsi252
veterán

Igen azt tudom hogy az appok is bejelentkeznek a NAS-ra, máshogy nem is tudna szinkronizálni a NAS-al. De közbe eszembe jutott hogy a proci ram statisztikánál le lehet kérdezni az utóbbi 1 hónapot is pl. Így már okés lesz. Csak igazából arra vagyok kíváncsi, hogy a TM mennyire terheli le a NAS-t, de így rendesen vissza tudom nézni.

Előfordulhat olyan eset, amikor a NAS annyira le van terhelve hogy megfagy az egész rendszer? Ilyenkor gondolom nem lehet távolról újraindítani, hanem manuálisan kell?

Köszönöm :R

iPhone 13 Pro Max

(#6148) devil-k válasza jozsi252 (#6147) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ilyet még nem tapasztaltam. Furcsa is volna egy szervertől, ha ezt csinálná.

- mozi bolondéria -

(#6149) Ablakos válasza jozsi252 (#6147) üzenetére


Ablakos
őstag

A synology linuxra alapozott. Áramszünet kivételével még nem állt meg soha nálam. Azt meg megoldották, hogy újraindul, ha visszajön az áram. A bekapcsológombot nem sokat használtam.

Nem kell túl sokat foglalkozni a cpu-mem használattal. Had szaladjon a gép. Ha valami rendellenes, zavaróan nagy lassulás adódik, elég akkor keresni az okot. Addig élvezni kell, hogy a Synology megy és megy és megy...

(#6150) jozsi252 válasza Ablakos (#6149) üzenetére


jozsi252
veterán

Van egy APC 700VA-es UPS-em, majd arra rákötöm, és akkor nem lesz gond az áramszünettel sem.

iPhone 13 Pro Max

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.