Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6701) lkalocsa válasza Doky586 (#6700) üzenetére


lkalocsa
csendes tag

A pc-n van valami külön progi?
Vagy direktben a nas kapcsolja le?
Nálam a vinyok ledjeinek színe nem változik marad zöld.

[ Szerkesztve ]

Billyboy

(#6702) atua válasza MrCsiT (#6679) üzenetére


atua
aktív tag

Jaja, próbáltam, nem talált semmit...

(#6703) bigdady


bigdady
nagyúr

file station-nel behúztam a képeim a photos mappába erre brutális módon konvertál most látom kb 2 órája a nas. Miért? Nem kértem konvertálást. Mit nem csinálok jól?

(#6704) cdl válasza bigdady (#6703) üzenetére


cdl
senior tag

Bélyegképeket készít.
Erre van külön progi, az otthoni gépedre kellett volna telepíteni, és azon keresztűl feltölteni a képeket.
Így annak az erőforrása végezné ezt.

(#6705) Doky586 válasza lkalocsa (#6701) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igen van ehez PC-n egy progi, a neve: WinNUT.
Ups-ről 1db USB van csak ami a Synology-ba megy, ami LANon küldi tovább a jelet a PCre..

Arra nem emléxem melyik ledje mire vált, de elég jellegzetes, mással össze nem téveszthető, akkor már nem számít ha elmegy alóla az áram, de ha a ups jelzi hogy visszajött a szufla akkor ő is feléled.

[ Szerkesztve ]

(#6706) bigdady válasza cdl (#6704) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mi a neve?

(#6707) cdl válasza bigdady (#6706) üzenetére


cdl
senior tag

Ha hiszed, ha nem:
Synology Photo station uploader:)

(#6708) bigdady válasza cdl (#6707) üzenetére


bigdady
nagyúr

:)
Nem butított az alap képeken ugye? Most akkor már felmásolta az összes képemet csak a miniatűröket készíti?
Vagy töröljek mindent és ezzel töltsem fel újra?

Más: video mappába hiába vannak filmek dv video nem látja :F (audio és képek rendben)

[ Szerkesztve ]

(#6709) bigdady válasza bigdady (#6708) üzenetére


bigdady
nagyúr

Vagy assistant fényképfeltöltője?

(#6710) cdl válasza bigdady (#6708) üzenetére


cdl
senior tag

Szerintem nem butít, csak az elölnézeti képeket készíti el.
Ha feltelepíted a photostationt, a mappájába rakja az összes képet.
Ha már fent van az összes képed, megvárhatod, a Sy is megoldja majd.
Nem tudom, mire gondolsz a dv video szavakkal??

(#6711) bigdady válasza cdl (#6710) üzenetére


bigdady
nagyúr

ds video :), de közben megoldódott, köszi.

(#6712) bigdady


bigdady
nagyúr

Valaki használ surveillance stationt ip kamerával? Már mindent kipróbáltam de a DS cam csak belső hálózaton megy, kívülről nem (pedig többi ds alkalmazás megy kivülről) :F

(#6713) _ak_


_ak_
addikt

Nem életben vágóan fontos, meg lehet, hogy nem is idevágó, de hátha.

Szóval torrent hálózati forgalmát, nálatok hogy jelzi a Syno? viszonylag egyenletesen vagy fel-le ugrálva?
Szóval a feltöltés viszonylag stabil, de a kijelzés, bár átlagra nagyjából stimmel, de egy alacsony értéket egy magas követ, olyan, amit elméletileg nem is tudok. pl. 250-650 KB/s.
Nem nagy ügy, de eleinte egészen együtt futott a hálózati forgalom a TM-el.

Ugyan ilyen hülyén mutatja a lemezről való olvasást, de ott átlagban is több, kb 1.4 MB/s.

Szóval nem aggódom, csak kíváncsi vagyok, hogy másnál is így jelzi-e vissza?

Let's begin, de gozaimasu!

(#6714) Patice válasza Patice (#6675) üzenetére


Patice
Topikgazda

No, megvolt a műtét. Minden OK. Jól sült el.

Nézzük a részleteket:

Alap esetben ugye a Synology honlap ajánlása szerint A DSM --> Vezérlőpult --> A DSM frissítése menüpont alatt egyszerűen csak frissítenem kellett volna a DSM-et a 4.3-3827-es verzióra (4.3-3805-ös volt nekem előtte).

A problémám ezzel csak az volt hogy a Vezérlőpultban ezt a menüpontot sem tudtam behívni, mindig hibaüzenetet dobott rá a DSM a fertőzés miatt.

Ezért valamilyen komolyabb "eseményt" kellett előidéznem a NAS-om lelki világában, hogy rá tudjam rakni a megfelelő DSM verziót.

Emlékeztem, hogy amikor először használni kezdtem, akkor a mellékelt telepítő CD-n található DSM verziót tudtam csak rátölteni (nem tudtam, hogy már akkor netről le szedhettem volna az akkori legfrissebbet).

Ezért azt csináltam, hogy leállítottam a NAS-t, kivettem mindkét HDD-t, az egyest kicseréltem egy üres lemezre és csak azt az egyet visszaraktam. Bekapcsoltam és boot után egy sípolással fogadott, persze, mert nem találta a köteteket.

PC-ről megpróbáltam elérni a DSM-et de már egyből a Web Assistant fogadott és kérte a DSM újrarakását. Betallóztam a már előre letöltött DSM verziót a gépemről és felrakta magának. Utána már be tudtam lépni a DSM-be.

Megvolt ezzel a frissítés, gondoltam visszarakom a két HDD-t (kockáztatok) és meglátom mi lesz. (A HDD-re azért figyeltem, hogy melyik volt az egyes és melyik a kettes! :)) )

Visszaraktam a lemezeket, indítás, és a Status led sárgán kezdett világítani bekapcsolás után. PC-ről megint el akartam lépni a DSM-be, de megint a Web Assistant fogadott. Csináltam képernyőkép mentéseket:

"Állapot: Költöztethető" Hmmm. Érdekes. Gondoltam továbblépek.

Az automatikusan felkínált lehetőség szimpatikusnak hangzott, de mielőtt továbbléptem volna gyorsan megnyitottam a linkelt útmutatót.
Gyorsan átfutva elolvastam a "Várható adatvesztés az áttelepítés során" részt nem találtam túl vészesnek a lehetőségeket. (Két kötetben van a két HDD a NAS-omban, ezért ez sem jelentett gondot, másnak, aki valamely RAID vagy SHR-t használ szerintem szintén nem veszélyes a migrálás, csak a lemezek sorrendjére figyeljünk!)

Én ismét a saját gépemre már előzőleg letöltött DSM verziót tallóztam be. Le is tölthettem volna akár, tehát ez sem lehet akadály.

Az admin fiókhoz megadtam ugyan azt a jelszót, ami volt nekem hozzá és mehetett a telepítés...

Miután befejezte automatikusan újraindult a NAS és most már minden rendben volt, a Status led is zöld színnel jelezte, hogy minden OK.

Még átnéztem a beállításokat, hogy valami törlődött-e. De nem. Minden megvolt, minden beállítás, minden felhasználó, minden megosztás, stb.

Remélem hasznos lesz másoknak is, akik hasonló cipőben jár.
Csak ügyesen és ésszel, ne kapkodjatok!

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6715) bigdady válasza bigdady (#6712) üzenetére


bigdady
nagyúr

Bocs tévedtem, csak a ds photo és a ds file és ds audio megy kivülről :W Se video se downloader se cam
Nas-t elérem kivülről, ezt nem értem. Nem állitottam be ezeknek bármi más jogot sehová :Y

(#6716) bosa válasza bigdady (#6715) üzenetére


bosa
tag

Nézd végig az eddigi hozzászólásaid felére saját magad megtaláltad a megoldás kicsit később. Pont ezért kellene elolvasni a manualt amit linkeltek de nem Te egyből írsz ide mindennel a helyett hogy keresnél... Íme a megoldás amit keresel: Vezérlőpult -> Alkalmazás portál, itt mindent ds alkalmazás külső elérését be tudod állítani...

(#6717) Elemental válasza Patice (#6714) üzenetére


Elemental
addikt

Köszönjük a nép nevében a részletes leírást :)
Ismét adtál egy olyan hsz-t, amit majd lehet linkelni :)

Szóval beraktál a meglévők helyett egy másik vinyót, arra feltetted a dsm-et, majd azt kivetted, és visszaraktad az eredetiket. De utána miért lett jó? Nem a vinyóra megy fel a dsm?

(#6718) Mezga Aladár válasza Elemental (#6717) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Valamiért a rendszer úgy gondolta migrálni kell. Működött, ez a lényeg.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#6719) bigdady válasza bosa (#6716) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mindre be van állitva, ezért kerdezem es tul vagyok amanual-on. Ha nem lehet kerdezni minek a forum hogy azt lehessen mondani ott a manual?

Tovabb megyek mindegyik port forwardolva van es ddns is be van allotva nasban es routerben is.
Fele megy fele nem ezert nem ertem.
A router beallitasoknal ellenorzesre futtatva azt irja nem is megy pl a ds video, pedig vezerlokozpont szerint fut (es belulrol is megy)

(#6720) bosa válasza bigdady (#6719) üzenetére


bosa
tag

Nincs beállítva a nas tűzfal is? Ha az nincs bekapcsolva akkor valami a router beállításaiban nem jó, ott keresd a hibát.

(#6721) Multibit válasza bigdady (#6719) üzenetére


Multibit
veterán

A fórumkérdések a manual átrágása után jöhetnek, pl. olyan dolgokkal kapcsolatban, amelyek abban nincsnek leírva.
A NAS és a router tűzfalán is belőtted a szükséges portokat?

szerk:
bosa megelőzött

[ Szerkesztve ]

(#6722) bigdady válasza bosa (#6720) üzenetére


bigdady
nagyúr

De be van és nincs konfigolva. De hogy lehet hogy a file, audio, photo megy kivülről?

Fura hogy a router beállitás menüpontban az ellenőrzésre azt mondja survaillance nem fut. :F

:R

[ Szerkesztve ]

(#6723) Multibit válasza bigdady (#6722) üzenetére


Multibit
veterán

Ha két tűzfal van az adatforgalom útjában, akkor nyilván mindkettőt be kell állítani. Nem így logikus?

[ Szerkesztve ]

(#6724) jozsi252 válasza bigdady (#6722) üzenetére


jozsi252
veterán

Itt van akkor a gond

Vezérlőpult -> Tűzfal és QoS-ra ha rámész, akkor legalul az ablakba ott hol van a pötty?

Ha nem teljesülnek a szabályok: Hozzáférés engedélyezés vagy a Hozzáférés Tiltásánál?

Csak mert ha a tiltásánál van, akkor a tűzfalon mindent be kell állítani külön, amit a létrehozásnál tudsz megtenni. Menj rá arra hogy Hozzáférés engedélyezése, illetve fontos hogy a mentésre is menj rá felül az ablakban. Majd ezek után próbáld ki hogy rendes fut a dolog ami kell.

iPhone 13 Pro Max

(#6725) Blaise válasza Blaise (#6582) üzenetére


Blaise
veterán

Most már nagyon szűkül a kör, két NAS maradt:

213J
214

Érdemes szerintetek +25 ezer Ft-ot rászánni a 214-re a több évig történő zökkenőmentes használat érdekében? Mennyivel érezhetőbb a 214-ben lévő kétmagos proci? Torrentezésnél és néha médialejátszásnál mennyire jön ki az előnye?

Köszi!

(#6726) devil-k válasza Blaise (#6725) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nekem 213J-m van, mint ahogy a nagy többségnek. Amire én használom, teljesen jó, elégedett vagyok vele:

- torrent- (UPC 240 Mbit)- Azt tudni kell, hogy max. 10-13 MB/s fog jönni az anyag, a vas ennyire képes. De megszokható. A régi torrenteket küldöm ide, amit meg seedelnek nagyon, azt PC-n lehúzom.

- zenelejátszás - Az erősítőn át (Denon X2000) nyomatom a zenét, teljesen rendben van. Illetve melóhelyen az Audio Station által, az is okés.

- filmelérés média lejátszóval- Popcorn A400-al szoktam a filmeket (BD) lejátszani, kábellal, minden probléma nélkül.

- sorozat nézés (avi)- Nem otthonról, VLC plugin segítségével. Abszolút rendben van.

Hogy megéri-e a felár? Ez nagyban függ attól, hogy mit szeretnél csinálni/mire használnád a NAS-t. Hogyha hasonló dolgokra akarod bevetni, akkor szerintem felesleges. De ha valami komolyabb projektről van szó, akkor érdemes.

Remélem, ez adott egy kis segítséget.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#6727) cdl válasza Blaise (#6725) üzenetére


cdl
senior tag

Visszafogott torrentre és médialejátszásra Én egy 112j-t használok gond nélkül.
Így a 213j is eleg lehet bőven.
Persze nem tudom, hogy mekkora forgalmat bonyolítassz.

(#6728) bigdady válasza jozsi252 (#6724) üzenetére


bigdady
nagyúr

Engedélyezésen van, szóval akkor nem ez a baj :(

Ui: Az fura még, hogy a router beállításra nem jelennek meg a felvitt szabályok a routeremben port forward alatt szóval kézzel adtam meg (tomato 1.28)

(#6723) Multibit:(lista üres, de mint írtam engedélyezve van ha nem teljesül szabály. Rakjam tiltvára és állítsak be mindent itt?

[ Szerkesztve ]

(#6729) Blaise válasza devil-k (#6726) üzenetére


Blaise
veterán

Nekem is kb. ezekre a felhasználáskora kellene, 120-as UPC-n lógna, úgyhogy a 10-13 MB teljesen jó sebesség, ha ezt stabilan tudja. Hány torrent seed-elését tudja egyszerre?

Igazából azért jött a képbe az erősebb változat, hogyha mondjuk 1,5-2 év múlva kijön valami új dolog, ami igényli az erősebb procit, akkor ne kelljen kidobni az egészet a kukába, bár nem ismerem, hogy milyen a Synology terméktámogatása :)

(#6730) Elemental válasza Blaise (#6729) üzenetére


Elemental
addikt

Nekem 212j van. Torrent, filmezés, fájlelérés távolról, helyi hálón, ftp. Ha az igényeim nem változnak, ez még nagyon sokáig elég lesz.

(#6731) devil-k válasza Blaise (#6729) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem tudom, hogy hány torrentet bír egyszerre, mivel nem rakok oda százakat, ezreket. :U :DD De úgy emlékszem, hogy valaki több százat is odapakol és semmi gond nincs. Érdemes utána keresned itt a fórumban.

noklika igaza van. Ha nem változik az igényed, akkor nem hiszem, hogy ki kellene dobni. Bár kinek mi az igénye.

- mozi bolondéria -

(#6732) Möhe válasza devil-k (#6731) üzenetére


Möhe
addikt

Én a legutóbbi "nagytakarításig" 945 torrenttel futtattam a TM-et, amiből 30-40 között mozgott az aktívak száma.
De ha minden igaz a DS valahol 2000 körül adta be a derekát mert valaki konkrétan beírta saját tapasztalatát amikor ezzel ment itt a nagy eszmecsere pár hónapja, de nem tudom milyen típusnál.

(#6733) bigdady válasza bigdady (#6728) üzenetére


bigdady
nagyúr

Megpróbáltam futtatni nulláról az EZ internetet hogy állitsa be upnp az összes forwardingot de elakad a teszten azzal, hogy portforward szabályokat nem tud törölni (létrehozni birna). Ha kézzel csinálom akkor meg csak files audio és photo app megy kivülről továbbra is :W

[ Szerkesztve ]

(#6734) devil-k válasza Möhe (#6732) üzenetére


devil-k
nagyúr

Akkor Te még csak középpályásnak számítasz Möhe! :DDD :DDD
Ezért nem voltam biztos az infóban, hogy hány torrenttel tud megbírkózni a 213J, ezért emlékeztem több százra. :U

- mozi bolondéria -

(#6735) Steady74 válasza Möhe (#6732) üzenetére


Steady74
addikt

Nem látom értelmét a nagy számú torrent futtatásának, hacsak nem feltöltő vagy valahol, de talán még akkor se sok értelme van... általában 20-40 db között futtatok, és magon általában 300-800 közötti helyezésen vagyok, ami bőven több, mint elég.

(#6736) Elemental válasza Möhe (#6732) üzenetére


Elemental
addikt

(#6737) tobias40


tobias40
veterán

Ha azt szeretném hogy a NAS tárolja a leveleimet akkor melyik progi kell nekem,a server vagy a kliens?
És hogyan működik a gyakorlatban?
A szolgáltatómtól letölti a leveleket(és törli is egyben) és én a NAS-ról szedem le az emaleket?
Kevés a tárhelyem a szolgáltatómnál és állandóan megtelik a postám és emiatt sokszor nem kaptam meg a leveleimet.
Én meg nem, akarom mindíg törölgetni a postafiókot manuálisan..

Több eszközre kellenek a levelek,laptop,telefon,tab stb...

Nem olvastam utána hogy volt-e már róla szó,bocsánat! :B

(#6738) tobias40 válasza bigdady (#6733) üzenetére


tobias40
veterán

Nem az a gondod hogy nem gyári az fw a routereden?
Nekem vargalex van fent és emiatt kézzel kellett sok mindent beállítanom a routerben.
Van amit beállít van amit nem..

A kamera felvételt megoldottad?
Kerestem hogy hol lehet a felvételt leállítani de csak letiltani lehet ha jól láttam de akkor kép sincs ha csak nézni akarod de felvenni nem?!

Üdv!

(#6739) bigdady válasza tobias40 (#6738) üzenetére


bigdady
nagyúr

De ki lehet választani tomato-t is, de nem megy. Na mindeegy megadtam mindent kézzel újra. Most a nas-on a router beállitás pontban lekérem a csatlakozás ellenőrzését és mindenhová azt írja rendben a portok. Ennek ellenére kivülről most is csak a ds file ds audio és a ds photo megy, ds cam ds download ds video nem :W Kezdem feladni :O

Ui: igen megtaláltam a kamera felvétel megállítását, alapból engedélyezve volt hogy induljon azonnal. Az hogy nincs kép nem tudom mert nem indul a ds cam kivülről lásd fent.

[ Szerkesztve ]

(#6740) bigdady válasza bigdady (#6739) üzenetére


bigdady
nagyúr

Egy tipp:

A felhasználó menüpontban magam alatt nem látom a surveillance mappát mert nincs a listában, az hogy lehet? Hiába hozok látre új felhasználót neki se jelenik meg. Ez lehet összefüggésben azza hogy nem tudok belépni a ds cam-be kivülről (bár belülről akkor miért megy?)

(#6741) coreska válasza bigdady (#6740) üzenetére


coreska
aktív tag

(#6742) bigdady válasza coreska (#6741) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem, mert upc van és vodáról próbálom elérni (a kamerát simán elérem a normál weblapján) csak a ds cam nem enged be, meg a ds download meg a ds video.

(#6743) tobias40 válasza bigdady (#6739) üzenetére


tobias40
veterán

És hol lehet leállítani? :Y

(#6744) bigdady válasza tobias40 (#6743) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kamera szerkesztése, majd felvételkészítés ütemezés. itt ha beállitod hogy soha ne készítsen akkor nem fog :)
Én itt beállitottam mikor nem vagyunk itthon és akkor is csak mozgásra, mindezt úgy hogy pár nap múlva törölheti.

[ Szerkesztve ]

(#6745) tobias40 válasza bigdady (#6742) üzenetére


tobias40
veterán

Ott pedig tuti router beállítás gond lsz.
Router topic-ban érdeklődtél már?
Értem én hogy akkor a másik miért megy de ez már csak ilyen! ;]

(#6746) tobias40 válasza bigdady (#6744) üzenetére


tobias40
veterán

Én mindent veszek folyamatosan és úgy állítottam be hogy kb 2 hét múlva törli a legkorábbi felvételt.
Így van időm visszanézni a felvételeket ha kell...

Azt megtaláltam én is de olyat kerestem volna hogy manuálisan stop/indít!! :C

[ Szerkesztve ]

(#6747) tobias40


tobias40
veterán

erre vki?
Azért vagyok bizonytalan hogy sokszor nem itthonról töltöm le a leveleket tehát úgy kellene hogy a NAS-ra mindent töltsön le és ha a telóra/tabra töltök mobilnetről akkor az is menjen a szolgáltatótól.

Vagy hogy lenne az ésszerű és legegyszerűbb arra amiket én szeretnék?

Mail server vagy mail station,vagy esetleg vmi más program a megoldás?
Utánaolvasnék én de nem magyarul van hozzá a leírás.. :(

[ Szerkesztve ]

(#6748) lkalocsa válasza Doky586 (#6705) üzenetére


lkalocsa
csendes tag

Köszi sikerült.
Minden működik

Billyboy

(#6749) Rick4 válasza bigdady (#6742) üzenetére


Rick4
félisten

Ezeknek az appoknak csináltál külön belső portot, és azt portforwardoltad a routeben? Az is megvan, hogy a telefonos belépéskor a telefonos felhasználó azt a bizonyos appot használhatja is?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6750) bigdady válasza Rick4 (#6749) üzenetére


bigdady
nagyúr

Belső portot? Ezt hogy érted? Én forwardoltam a routerben az előírt portokat (pl 8000-est a download station) a nas helyi lan cimére (amihez hozzá van kötve a mac address).

" Az is megvan, hogy a telefonos belépéskor a telefonos felhasználó azt a bizonyos appot használhatja is?"
Ezt nem értem :F Telefonon próbálok belépni az appba de nem enged 3g-n, de ha wifin vagyok tökéletes. (ds file ds photo ds audio kintről is belép szó nélkül, de többi nem)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.