Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6601) Mezga Aladár válasza Elemental (#6597) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Jó az aláírásod. :K

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#6602) Elemental válasza Laci111 (#6600) üzenetére


Elemental
addikt

Az igazság odaát van :)

(#6603) atua válasza Möhe (#6539) üzenetére


atua
aktív tag

Nekem is hasonló problémám van. Tegnap vettem észre, hogy az erőforrás figyelésébe nem tudok belépni.
ezt dobja
213-asom van, 4.1-es DSM-mel.
Van vkinek ötlete, mi a bánat ez?
Gondolkozok DSM frissítésen, mennyire körülményes ezt frissíteni? Jár adatveszteséggel?

[ Szerkesztve ]

(#6604) Möhe válasza atua (#6603) üzenetére


Möhe
addikt

Mai napig megvan ez a dolog. De a mocsok Tré is akadva adja egy ideje az optikai szolgáltatást, így még kintről sem érem el a NAS-t. :(((

(#6605) Rick4 válasza Mezga Aladár (#6596) üzenetére


Rick4
félisten

Miért mennénk? Egyrészt már megbeszéltük, másrészt én nem csak a mikroszerverről beszéltem, hanem Asrock AMD E-350-es megoldásról is, harmadrészt bármelyik synology nas-nak korrekt ellenfele lehet egy ilyen eszköz. Arról meg, hogy mivel van egy szinten, vagy mivel nem, miért ne lehetne itt beszélni?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6606) hriska válasza atua (#6603) üzenetére


hriska
aktív tag

Frissíts szerintem.Nekem is 213-om van,de minden rendben az erőforrás figyelésével.
Nem jár adatvesztéssel a frissítés,de nem árt azért egy biztonsági mentést csinálni a beállításaidról.

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#6607) Frankymester


Frankymester
csendes tag

Sziasztok. Feltelepítettem a gépre a freenas-t egy pendrivera, kötöttem mellé egy atás 500 gb-os hdd-t. A meghajtó beállításoknál állítgattam a freenasba hogy appokat tudjak telepíteni. Újraindítottam a gépet és a hdd-vel nem megy a gép tovább a poszt folyamatnál kiírja a hdd-t hogy felismeri de nem megy tovább ha kikapcsolom és lekötöm a hdd-t akkor elindul a gép és vele együtt a freenas is, mitől van? Kinyírta a hdd-t? Mit lehet vele csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#6608) devil-k válasza Frankymester (#6607) üzenetére


devil-k
nagyúr

Synology! Ez a topic neve. Milyen gépről beszélsz? :)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#6609) atua válasza hriska (#6606) üzenetére


atua
aktív tag

Hmm, a frissítés sem megy...
[link]
Ötlet?

(#6610) Rick4 válasza atua (#6609) üzenetére


Rick4
félisten

Valószínű volt egy olyan áramszünet, ahol leállt magától a nas, és utána indult újra. Indítsd újra a dsm-et, és utána próbáld.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6611) MrCsiT válasza stargazer (#5331) üzenetére


MrCsiT
addikt

Ezen kívül - "WOL: nagyon egyszerű. vezérlőpult/hardver/WOL eng. majd pl. androidos ds finderrel már ébresztheted is." - mi kell még, mert nekem a DS Finder nem találja a NAS-t. :F

Találtam olyan leírást, miszerint a routeremnek tudnia kellene ARP Binding-et, de elsőre nem láttam a menüjében ilyet. Nálad van esetleg? Ha igen: milyen routered van?

más.. találtam egy toolt, ami állítólag a NAS-ról ébreszt fel gépeket a hálózaton.. ez viccesen hangzik..
A linkje :

http://www.ruinelli.ch/various/syno_wol

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#6612) Mezga Aladár válasza atua (#6609) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Annak idején volt ilyen probléma a dsm korábbi verzióival. Legutolsó dsm 4.3 letölt és manuális frissítés.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#6613) atua válasza Mezga Aladár (#6612) üzenetére


atua
aktív tag

És hogyan tudom manuálisan frissíteni, ha a vezérlőpulton keresztül nem megy a frissítés?

(#6614) Elemental válasza atua (#6613) üzenetére


Elemental
addikt

https://www.synology.com/hu-hu/support/download
Kiválasztod a te nasodat, és letöltöd a dsm-et.
Majd a dsm frissítésénél a kézi frissítést választod, és tallózod a letöltött fájlt.

(#6615) Intelligencs

Már 500 gigát felzabált a letöltött torrent a redundáns kapacitásból, ezért inkább beiktattam egy USB3-as 1 terás külső lemezt, és az összes torrentet áttereltem erre. Kicsit aggódtam, hogy mennyivel tudom majd lemásolni róla az adatokat, de az aggodalmam felesleges volt: 69.000 kbyte/sec a diszk (DS213+-ra aggatva) >> PC irányban.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#6616) Dr.FantastiK válasza Intelligencs (#6615) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

igen, a DS213+ -nak nagyon jo az USB3-as telyesitmenye ! :C

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#6617) lkalocsa


lkalocsa
csendes tag

Sziasztok.
Nekem van egy 213+-os nasom. Sajnos kilett belőle húzva a tápkábel és olyan szerencsétlenül állt le, hogy azóta nem akar bekapcsolni.Csak villog a kék led ás a lan led.
Valaki tudna segíteni?
Köszi

Billyboy

(#6618) Patice válasza lkalocsa (#6617) üzenetére


Patice
Topikgazda

Semmi spíolás, vagy piros led világítás a HDD ledeknél?

Vinyókat meg tudod nézni dokkolóban vagy PC-ben, hogy mennek-e? Azoknak nincs bajuk?

Böngészőből elérhető a NAS? Hálózaton látszik? Synology Assisstant eléri?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6619) Multibit válasza lkalocsa (#6617) üzenetére


Multibit
veterán

A hátsó reset kapcsolóval próbáltad életrekelteni?

(#6620) Halfer


Halfer
tag

Sziasztok!
C# kódból szeretnék képet feltölteni a NAS-omra. Ehhez DSM-ben milyen beállítást kell eszközölnöm? Illetve router-ben?
Routerben forwardolva van 80-as port. Így próbáltam, de 404-et adott vissza: http://<IP>:80/photo
Köszi.

Szerk: Elvileg sikeres volt a POST mégsem látom a photo mappában.

[ Szerkesztve ]

(#6621) lkalocsa válasza Multibit (#6619) üzenetére


lkalocsa
csendes tag

Akkor nem vesznek az adatok?

Billyboy

(#6622) lkalocsa válasza Patice (#6618) üzenetére


lkalocsa
csendes tag

Böngészőben sem érhető el

Billyboy

(#6623) lkalocsa válasza Patice (#6618) üzenetére


lkalocsa
csendes tag

Megnéztem a vinyókat. A pc felismeri, de nem tudom megnyitni az intézőben. Ott nem látszik.
A lemezkezelőben látszik.

Billyboy

(#6624) Sanya válasza lkalocsa (#6623) üzenetére


Sanya
nagyúr

milyen kötet volt rajta?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#6625) lkalocsa válasza Sanya (#6624) üzenetére


lkalocsa
csendes tag

read

Billyboy

(#6626) Mezga Aladár válasza lkalocsa (#6623) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ezt olvasd el. [link]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#6627) lkalocsa válasza Patice (#6618) üzenetére


lkalocsa
csendes tag

Próbáltam netről elérni de azt írja hogy, a rendszer készenlétben áll próbáljam meg később.

Billyboy

(#6628) MrCsiT válasza Rick4 (#6589) üzenetére


MrCsiT
addikt

Jól látom ? Ez az "xpenology" kvázi egy hack-elt Synology op.rendszer, ami talán még a Syno hivatalos oldaláról is töltöget le?
Vagy, csak a hozzáadott - pl. mobil - alkalmazások lopottak a teljes op.rendszeren túl? - mert, gondolom, a Synology OP rendszere jogvédett termék, vagy tévedek ? :F

..és Te ezt népszerűsíted a Syno NAS PH fórumon, ahol a warez tiltott ? Háát..

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#6629) stargazer válasza MrCsiT (#6611) üzenetére


stargazer
senior tag

Szia,

nem talalja a nast? Az meg hogy lehet? Lan-ban meg kell hogy talalja.
En azt olvastambhogy valami magic packeteket kell tudjon kezelni a ruter, de nem kellett ebbe tulsagosan belemelyednem mert tudta a ruter amit kell, ment minden tovabbi nelkul. Tp link 1043 volt, az is tudta, de most asus black knight vagy mi es az is tudja. Sztem eleg alap dolog lehet ez mar a ruterekben. Ott nalad valami kis apro alapveto hiba lehet a halozatban ha nem is latja, akkor nem csoda hogy a wol se megy. Nagy halozati szaki nem vagyok sajna igy ebben nem tudom mit tudnek segiteni. Hany halokartya van a nasodban? Ha esetleg van 2 megprobalhatod atdugni a masikba hatha azzal megy, lehet h vmi gond van a halokartyaval? Egyebkent elered? Nekem sima alap rendszerem van, nem csinaltam semmi kulonoset hogy lassa a halozat. Beallitottad a router a nasban (vagy forditva?). Mas nem nagyon kell sztem.
Ja annyit meg tudni kell h aramtalanitas utan nem megy a wol. Utana egyszer el kell inditani gombbal es utana megint megy wollal.

[ Szerkesztve ]

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#6630) Rick4 válasza MrCsiT (#6628) üzenetére


Rick4
félisten

Én is szeretettel üdvözöllek téged! ;)

Jól látod, linux, meg GPL elég nehezen lehet fizetős, vagy jogvédett.

Ha már nem voltál képes a google-be két szót beütni, [link] és az első 3 találat megtekintése helyett inkább égeted magad ezzel a hozzászólással, akkor tessék két link, olvasgass, majd megnyugszol..
Sourcefogre GLP: [link]
A synology fórumon ugyanez a téma: [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6631) atua válasza Elemental (#6614) üzenetére


atua
aktív tag

Igen, én is így képzelem el, de a vezérlőpult >> dsm frissítésnél semmit nem tudok választani, csak feljön a lenti hibaüzenet és csak az OK és a piros X kattintható, amire bezáródik az ablak...
[link]

(#6632) Rick4 válasza atua (#6631) üzenetére


Rick4
félisten

Azt, amit én írtam neked, hány napja nem olvasod el? :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6633) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Elég régi leírásokat találtam a Transmission telepítéshez, még mindig él, hogy aktiválni kell a User Home Services-t és kell egy transmission user is?

Let's begin, de gozaimasu!

(#6634) Sanya válasza _ak_ (#6633) üzenetére


Sanya
nagyúr

dehogy. hozzáadod, mint 3rd party csomagot és kész.

http://synology-nas.hu/transmission-telepitese-a-csomagkezelesi-kozpontbol/

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#6635) Magnat válasza Sanya (#6634) üzenetére


Magnat
veterán

Nálam nem volt jó amíg nem hoztam létre a TM uset a telepítés előtt... januárban tettem fel az akkori legfrissebb 4.3-ra. Arra már nem emléxem, h konkrétan mi volt a hiba (gyanítom vmi jog probléma), de akit érdekel, vissza tudja keresni, akkor írtam róla :)
Jah és 212j ha ez számít bármit is.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6636) Steady74


Steady74
addikt

Sziasztok,

hivatalos fórumon feltettem a kérdést de még nem válaszoltak:

Sziasztok,

Problémám van egy DS 413-as NAS-sal. Win alól látom a rajta lévő mappák tartalmát (12 óra elteltével a bekapcsolás után), viszont a DSM felületére nem tudok belépni: "A rendszer készenlétbe áll. Kérjük lépjen be később", illetve a Synology Assistant program lát 1 db nas-t a hálózaton, de az állapot sorban a "Szolgáltatások indítása" látható. A HDD sárga ledjei folyamatosan világítanak, vagy néha együtt villannakkettő rövidet ( 3 db 3 TB WD RED synology hibryd raid-ben), a kék led pedig folyamatosan villog.

Előzmények: költöztünk a hétvégén, vasárnap lelőttem a NAS-t a DSM-en keresztül, az ott lévő lekapcsolás gombbal. Két gépen volt admin belépés, a notin-wifin kapcsoltam le, ott szépen leállt, majd elcsomagoltam a NAS-t, szállítását gondosan oldottam meg. Az új helyre tegnap este kötöttem be, azóta nem érem el, és villog a led. Szolgáltatások tényleg nem mennek, torrentek inaktívak mindenhol.

Meddig tart vajon a szolgáltatások indítása? Vagy valami leakadt? Mit tudok tenni?

Nos, már 20 órája nem tudok rendesen életet lehelni a nas-ba, lehúztam már a tápról is kínomban, de visszadugva is csak villog az a gci kék led :W

(#6637) Mezga Aladár válasza Steady74 (#6636) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Végső esetben, a rendszer újratelepítése megoldhatja a problémát. Lemez, kötethibára utaló jel nincs a ledeken?

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#6638) Mezga Aladár válasza Steady74 (#6636) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"Ha a tápfeszültség LED kijelzője kék fénnyel villog, az alaplap meghibásodott."

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#6639) Steady74 válasza Mezga Aladár (#6638) üzenetére


Steady74
addikt

koszonom.

viszont mind a medialejatszo mind a pc mind a noti latja a nas on kevo mappakat, tudok bongeszni bennuk, a lejatszo le is jatsza a filmeket pl. ha az alaplap lenne szar, talan nem is tudnam a file-okat nezegetni : S

(#6640) Patice válasza Steady74 (#6636) üzenetére


Patice
Topikgazda

A kék led az be- vagy kikapcsoláskor villog. Amikor folyamatosan ég, akkor az azt jelenti, hogy a rendszer elindult sikeresen.

(#6638) Mezga Aladár

Köszi! :R Erre nem is emlékeztem. :B

Valamiért beakadt a beindulás folyamatában és nem tud elindulni, azért kapod a hibaüzeneteket.

Leállítani le tudod a bekapcsoló gombbal? Vagy csak áramtalanítással megy?

Én kivenném a vinyókat belőle és egy másik HDD-t (üresen) belerakva nyomnék egy reset-et a hátulján, majd megpróbálnám Synology Assisstanttal elérni és/vagy újrarakni a DSM-et rajta.

Valami sérülhetett sajnos benne, ki tudja miért, mitől.

Garis még? Végső esetben ez marad. :(((

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6641) Mezga Aladár válasza Steady74 (#6639) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Én csak a support oldaláról linkeltem.
Tippem: lemezeket kiszerelni (megjelölve hogy melyik fiókban voltak),
asztali pc-ben a smart értékeket, kiolvasni, és egy bármilyen üres lemezre a mostanival azonos dsm verziót feltelepíteni, a működőkepésség ellenőrzésére.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#6642) jozsi252 válasza _ak_ (#6633) üzenetére


jozsi252
veterán

Én semmit nem aktiváltam, és TM Usert sem hoztam létre. Sőt néha elèrési útnak olyan mappát adok meg, ami azon kívül van, amit TM telepítésekor adtam meg. És ígyis megy minden. 4.3-as DSM van fent.

iPhone 13 Pro Max

(#6643) Steady74 válasza Patice (#6640) üzenetére


Steady74
addikt

dupla

[ Szerkesztve ]

(#6644) Steady74 válasza Patice (#6640) üzenetére


Steady74
addikt

igen, valami beakadhatott, mert mintha loop-ban lenne. ha nyomom a bekapcsoló gombot, akkor 3 mp nyomva tartás után sípol egyet, mintha leállna, de utána marad a villogás. csak áramtalanítással tudom kikapcsolni.

ha kiveszem a mostani vinyókat, és egy másikat beteszek, majd arra felmegy a dsm, akkor, ha visszateszem a régi hdd-ket, akkor megmaradnak rajta az adatok?

vagy mit kellene csinálnom? :S

köszönöm az eddigieket srácok, gyorsabbak vagytok mint a hivatalos fórum.. ami miatt persze "kiemelt" helyről vettem a nas-t

(#6645) Mezga Aladár válasza Steady74 (#6644) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Igen.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#6646) Steady74 válasza Mezga Aladár (#6645) üzenetére


Steady74
addikt

hát akkor a hétvégén megnézem, addig is lelövöm ne tekerjen állandóan.

(#6647) Mezga Aladár válasza Steady74 (#6646) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Egyéb okok miatt teszteltem a saját 211-es nasomat. A szerelés, oprendszer telepítés 20 perc volt.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#6648) Steady74 válasza Mezga Aladár (#6647) üzenetére


Steady74
addikt

köszi szépen!

csak még azt nem értem, hogy ha egy másik vinyóra meg fel a dsm, akkor hogyan lesz a teljes rendszerem visszaállítva? :S

gondolom utána minden beállítást újból meg kell tenni? vagy a régi rendszerbeállítások fognak visszaköszönni? a vinyó sorrendet nem nehéz megjegyezni, mert minden kereten rajta van a hdd sorszáma

mindegy, ha neked ment, nekem is mennie kell!!! :)

(#6649) Mezga Aladár válasza Steady74 (#6648) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Először azt kellene kideríteni mi a baj.
Ha az alaplap, akkor javítás után minden a régi.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#6650) Steady74 válasza Mezga Aladár (#6649) üzenetére


Steady74
addikt

jött válasz a hivatalos fórumon:

Szerintem várj türelemmel. Ha valakinek van tapasztalata, úgyis segíteni fog. A türelmet meg elsődlegesen a NAS hibájára értettem. Tippem az, hogy indulásnál belefutott valami hibába és ellenőrzést, javítást végez ami leterheli rendesen. Nagy gond nem lehet, mert SMB-n elérhető, tehát az adataid rendben vannak. Felesleges lenne most még babrálni a gépet, mert lehet csak lassítod a javítást, vagy akár nagyobb gondot is okozhatsz.
Ha nem titok, mit javasoltak egy másik fórumon? Csak, hogy tanuljunk belőle és másnak ezzel a jövőben segítsünk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.