Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6501) jozsi252 válasza Elemental (#6500) üzenetére


jozsi252
veterán

Illetve 1-2x előfordult olyan, hogy mikor winbe bejelentkeztem, akkor a tálcán kiírta hogy nem tudott csatlakozni minden meghajtó. Számítógép ikon, majd a felcsatolt NAS mappánál, volt egy piros X, de bele tudtam menni a mappába, működött minden.
Gondolom ez is csak valamilyen Win feature hogy nem csatlakoztatja fel egyből mindig. :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#6502) chemand válasza Magnat (#6161) üzenetére


chemand
tag

Szia!

Nagy nehezen sikerült feltennem a Serviio-t a NAS-ra, a Serviio consolt pedig a PC-re. Neked, hogyan sikerült mappákat betallóznod az "Add path" pontnál? Nekem sehogy sem sikerül, pedig már órák óta küzdök vele.

:W

(#6503) Magnat válasza chemand (#6502) üzenetére


Magnat
veterán

Már nem sajnos, de valszeg azért mert nem volt vele semmi különös tennivaló...majd megnézem azért, bár a NAS-ról már leszedtem a Serviiot.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6504) jozsi252


jozsi252
veterán

Van bármilyen lehetőség arra hogy a TM által letöltött filmek, autómatán indexelődjenek? Elég gáz hogy minden letöltés után, kézzel kell indexeltetni a mappákat, hogy a TV-n, DLNA-n keresztül megjelenjen az adott, újonnan letöltött film.

Amúgy azt hittem hogy tovább tart, de a filmeket elég gyorsan indexeli a NAS. Gondolom a képek tovább tartanának ha a NAS--on csinálnám, nem pedig a gépről. Filmeknél amúgy nincs olyan mint képeknél hogy a film file amikor megjelenik a tv-n, akkor nem egy filmszalag szerű lesz az "ikonja" hanem a film elejéből egy kis kép?
Olyan mint képeknél pl, arra értem.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#6505) chemand válasza Magnat (#6503) üzenetére


chemand
tag

Tegnap már majdnem feladtam, nagyon sokféleképpen próbáltam könyvtárakat hozzáadni (add Path pontnál) a Serviio Consol-ban amikor eszembe jutott, hogy esetleg Android alatt is meg lehetne próbálni.
Találtam is egy programot (ServiiDroid) amivel sikerült a NAS megosztott hálózati könyvtárait beállítani! :)) Most úgy néz ki, hogy működik a Serviio, és végre tudok előre-hátra pörgetni a filmekbe is, amit a Syno médiaszerverénél nem tudtam.

Ja és még valami, a filmeknél a TV-n egy kép jelenik meg a filmből, nem a gyári filmszalag. :)

[ Szerkesztve ]

(#6506) Patice válasza jozsi252 (#6504) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ez nekem is probléma. Tapasztalatok alapján csak az alap média mappákat indexeli automatikusan. A letöltős mappát betettem az indexeltek közé, de azt már nem indexelifolyamatosan, csak ha rányomok én is kézzel.

Most eszembe jutott egy olyan lehetőség, hogy hátha lehetne ezt időzíteni is. Majd ránézek. Az már nem lenne olyan rossz, ha mondjuk naponta, hajnalban újraindexelné.

A filmek elejéből kis kép szerintem nem fog menni, nem tudom mennyire erőforrás igényes lenne.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6507) Magnat


Magnat
veterán

Komolyan nem értem,h egyesek write only módban tolják vagy hogy? Linkeltem pár hete egy tök jó módszert a reindexre, plusz pár napja rá is kérdeztem, h aki nem használja az hogy oldja meg a reindexet pl TM esetében... jozsi252, neked még pv-ben is említettem ezt.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6508) jozsi252 válasza Magnat (#6507) üzenetére


jozsi252
veterán

Na basszus tényleg.. Ki is ment teljesen a fejemből :W

Meg is találtam Katt ha esetleg más is ki akarja próbálni.

Köszi hogy említetted újra :R

Patice Nekem még 4.3 van fent, de időzítést nem találtam erre. Ah értem, akkor csak képeknél csinálja a kis "előnézetet"

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#6509) B.attila


B.attila
tag

Helló

Az lenne a kérdésem SYN 212j-ben 2db 3Tb HDD, SHR módban van ezt érdemes átrakni RAID 1-be vagy jó így is ?
és ha igen akkor azt hogyan kellene ?

ha lehet laikus módban kérem a választ mert nem vagyok túl profi a témában

köszi
:C

Cuore Sportivo

(#6510) Doky586 válasza B.attila (#6509) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

2db HDD esetén az SHR az ugyanaz mint a Raid1. Nincs különbség. Nincs teendőd..

(#6511) B.attila válasza Doky586 (#6510) üzenetére


B.attila
tag

Köszönöm
kb. én is ezt gondoltam
köszi a segítséget

Cuore Sportivo

(#6512) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Üdv szaktársak.
Van egy olyan problémám, a három usb csatiból 2 nem ismeri fel a rádugott eszközöket.
Ha csinálok egy olyan tesztet, a benne levő lemezeket kiveszem, és egy üres lemezre felrakom az oprendszert, letesztelem az usb csatikat, majd visszahelyezem az eredeti lemezeket.
Történhet adatvesztés? Elképzelhető az usb-k esetében szoftveres hiba? DS-211

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#6513) Sanya válasza Mezga Aladár (#6512) üzenetére


Sanya
nagyúr

Nem tudom, én előbb biztonsági mentést csinálnék

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#6514) Mezga Aladár válasza Sanya (#6513) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Szerintem ez az igazi biz. mentés, lemez ki. 6TB hova mentsek?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#6515) jozsi252


jozsi252
veterán

A thumbconvertprogress.cgi az mi akar lenni pontosan? Akkor fut pl amikor a TM is megy.

iPhone 13 Pro Max

(#6516) Doky586 válasza Mezga Aladár (#6514) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha nem mentesz az a te kockázatod. A raid nem mentesít a mentés alól..
(nemcsak ezzel kapcsolatban, hanem úgy bármikor általánosságban)

(#6517) Mezga Aladár válasza Doky586 (#6516) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Jó lovagoljunk a mentésen.

Valaki érdemi válasszal?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#6518) Elemental válasza Mezga Aladár (#6512) üzenetére


Elemental
addikt

Mi változna, ha kiveszed a lemezeket, és szűz rendszert raksz fel?
Én hardver problémára gyanakszom.
Gondolom több usb eszközzel is próbáltad.

(#6519) Intelligencs válasza Mezga Aladár (#6512) üzenetére

A Synologyval még nem próbáltam, de a Dlink NAS-ból rendszeresen vettem ki a lemezeket, és raktam át a számítógépbe, és úgy másoltam a fájlokat. A Dlink nagyon lassan másolt, és nem volt kedvem mindig egy éjszakát várni, amíg a filmek átmásolódtak. Ott nem volt adatvesztés sohasem, itt sem valószínű, de persze csak saját felelősségre.

Áthidaló megoldás: Vegyél pár ezer forintért egy aktív USB hubot, dugd a működő USB-re, és máris van négy portod. Nekem kevés a három, ezért ezt csináltam, és rendesen működik. A HUB-ra kötött merevlemezek mind látszódnak, és a nyomtató is működik a HUB-ról. A nem működő portokkal pedig nem foglalkozz a továbbiakban. (Gondolom már úgysem garanciális a doboz, tehát ha rossz, akkor úgysem tudsz mit csinálni.)

The Amiga, Born a Champion

(#6520) seaky77 válasza jozsi252 (#6504) üzenetére


seaky77
tag

Add hozzá a torrent download post scriptben hogy csinálja meg a következő hívást:
synoindex -R <path>

természetesen <path> helyére adj meg egy path-t amit átnyálaz

Bár még mindig nem értem miért kell a TM, de hagyjuk...

[ Szerkesztve ]

(#6521) Mezga Aladár válasza Elemental (#6518) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Sajnos én is, de gondoltam megnézem. A furcsa az, feszültség jön ki belőle, csak nem detektálja. Se nyomtató, se usb lemez, se pendrive.

(#6519) Intelligencs : Erre gondoltam én is, amíg csak az előlapi nem működött, de most lehalt az egyik hátsó is és félek hogy a maradék is elromlik. Mindenképpen megjavíttatom.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#6522) Statikus


Statikus
senior tag

Sziasztok,

ismerősöm kért segítséget, nem tudom a választ, ezért kérdezem tőletek, hátha valaki már próbálta, esetleg így használja a Synot.

Csak WIFI-s hálózata van otthon (külföld, nem saját kéró, ez van...)
Synology tud kezelni USB wifi sticket és azzal csatlakozni a LAN-ra? Ha igen, milyen típusú stick a tuti, hogyan kell beállítani.

Köszi
Üdv.

(#6523) Patice válasza Statikus (#6522) üzenetére


Patice
Topikgazda

Én inkább vennék egy egyszerű, WiFi-s routert a NAS mellé és gond megoldva.

Ha meg van saját belső hálója, akkor meg tud vezetékelni bérlakáson belül.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6524) Statikus válasza Patice (#6523) üzenetére


Statikus
senior tag

Külföldi szolgáltató saját wifi routere, nem tud rádugni vezetéken semmit :)

Tehát, ha venne egy Wifi-s routert, abba beledugja amit akar vezetékkel, képes lesz rácsatlakozni egy wifis hálózathoz?

(ebben hülye vagyok, soha nem csináltam még olyat, hogy két wifis router összekapcsolódik)

(#6525) Magnat válasza Statikus (#6524) üzenetére


Magnat
veterán

Szia, érdemes lenne vennie egy olyan routert ami tud client v client bridge módot, az rá tud csatlakozni a másik router wifijére, plusz vezetéken is lehet rá csatlakozni.
Itt kérdezz vagy olvass vissza, választ kapsz mindenre :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6526) Patice válasza Statikus (#6524) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szerintem igen, összehozható a két router úgy, hogy a második router WiFi-n kapja a netet.

Így olyan lesz, mint egy hozzáférési pont (AP).

A külföldi szolgáltató saját routere gondolom mindent átenged, viszont a második router lehetne az első biztonsági vonal és csak azt kellene konfigurálni, úgy mint bármilyen más esetben.

A többiek remélem majd megerősítik ezt. Csak elmélkedem. :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6527) Statikus


Statikus
senior tag

Köszi.

Azért itt is várom még a lehetőségeket.

(#6528) Ghost84


Ghost84
aktív tag

Sziasztok!

Valaki le tudná nekem írni lépésről lépésre hogyan kell a nast elérni interneten keresztül webes illetve ftp kapcsolattal?

Addig eljutottam, hogy regisztráltam egy DDNS-t.

(#6529) hengelhof válasza Ghost84 (#6528) üzenetére


hengelhof
senior tag

web: http://patakvertihamer.synology.me:5000
ftp: patakvertihamer.synology.me

port: 21
Username:
PW:

[ Szerkesztve ]

(#6530) Magnat válasza hengelhof (#6529) üzenetére


Magnat
veterán

Előtte azért nem árt forwardolni a megfelelő portokat a routeren.. kivéve ha az upnp megoldja.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6531) hengelhof válasza Magnat (#6530) üzenetére


hengelhof
senior tag

Persze-persze, csak feltételeztem, hogy ezek már megvannak. :)

(#6533) Patice válasza Elemental (#6532) üzenetére


Patice
Topikgazda

Már vártam.... :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6534) Elemental válasza Patice (#6533) üzenetére


Elemental
addikt

Régen volt már :)
Jó lenne beleszerkeszteni valahogy az első hszbe, elég sűrűn előkerül ez a kérdés :)

[ Szerkesztve ]

(#6535) jozsi252 válasza Elemental (#6534) üzenetére


jozsi252
veterán

Össze kell gyűjteni pár dolgot, és szólni 1 modnak. Minden további nélkül segítenek, és beleírják az 1. hsz-be. Vagy csinálnak egy összefoglalót.

iPhone 13 Pro Max

(#6536) Patice válasza jozsi252 (#6535) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ahhoz újra át kellene nyálaznom ezt a fórumot. :))

Két gyerek mellett hsz.-re is alig marad időm. Munkaidőben termékenyebbek a hsz.-eim.. :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6537) Möhe válasza Patice (#6536) üzenetére


Möhe
addikt

a munka is lassan az ivás rovására megy? :DDD

(#6538) jozsi252 válasza Patice (#6536) üzenetére


jozsi252
veterán

Azt elhiszem, egy gyerek is "sok" nem hogy 2 :)

Amit vettem a NAS-ba, 2 terás RED winyót, az jelenleg 6 db parkolásnál tart ( 8 nap után ). Szóval kijelenthetem hogy ez egyáltalán nem parkol ( 2013 szept gyártás ). Az a 6 db parkolás is a gépembe jött össze, amíg tesztelgettem hogy minden rendben van-e vele.

A Transmission-be hozzáadott torrent fileokat hogy tudom megtalálni? Keresgéltem a fórumba de nem akadtam rá. Valószínű hogy csak a szemem nem verte ki, de hiába kerestem nem jött össze. Nem találtam se rejtett mappát, semmit.

Amúgy így hogy most már a port is rendbe van, nagyon szépen működik a TM. Egyszerre 5 letöltést engedek, és akkor a proci olyan 50-70% között ugrál. De amikor seedre kerül a sor, akkor 10% alatt van a proc, pedig jó pár torrent van bent.

Viszont észrevettem a folyamatoknál, hogy néha a thumbconverprogress.cgi is eszik a prociból rendesen. De ez mi a fene akar lenni? Médiaszerver aktív nekem, viszont csak ennyi.. Photo Station-be még egyenlőre nincsenek képek, így el nem tudom képzelni hogy mi lehet ez a thumbconvertprogress.cgi

iPhone 13 Pro Max

(#6539) Möhe


Möhe
addikt

Fura dolgot művel a NAS. Valamikor délután hirtelen megcsappant a torrent feltöltésem, és mikor hazaértem beléptem a DSM-be megnézni az "erőforrás figyelése"-be nem tudok csatlakozni.
Semmit nem veszek észre hogy valami beakadt volna vagy valami idegen dolgot engedtem volna be.
Mi a wattafakk van mostan?

u.i.: restart megvolt

(#6540) Multibit


Multibit
veterán

Nekem még 4.2-es oprendszer van a NAS-omon. Különösebb problémám nincs vele, ezért nem éreztem szükségét eddig a frissítésnek. Olvastam a changelog-ot, leginkább a biztonsági javítások miatt lenne érdemes frissítenem. Mivel downgrade-re nincs lehetőség, megkéredezem tőletek, hogy volt-e valakinek olyan gondja, ami 4.2 -> 4.3 frissítés után jött elő? Mintha derengene valami a megosztásokkal kapcsolatban. Más egyéb?

[ Szerkesztve ]

(#6541) poirot válasza Multibit (#6540) üzenetére


poirot
senior tag

Részemről semmit nem tapasztaltam, igaz, én csak torrentezésre és távoli elérésre használom a NAS-t. Media player illetve TV elérés nem "játszik" nálam.

(#6542) Multibit válasza poirot (#6541) üzenetére


Multibit
veterán

Köszönöm! Nekem majd mediaplayer kapcsolódik hozzá (ha lesz időm hétvégén kábelcsatornázni).

(#6543) Mezga Aladár válasza Multibit (#6540) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Az NFS megosztások listázásával volt probléma. Az nfs kliens nem tudta listázni a megosztásokat, de ha ismerted az elérési utat akkor kézzel meg lehetett adni az elérést.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#6544) Multibit válasza Mezga Aladár (#6543) üzenetére


Multibit
veterán

Kösz! Ez nem tűnik súlyos problémának.
Frissítés után kell valamit újra konfigurálnom DSM-ben, vagy a rajta futó alkalmazásokban?

(#6545) Patice válasza Multibit (#6544) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szerintem nem. Nálam is probléma mentes volt a 4.2 --> 4.3 átállás. 4.3-ból viszont csak a legelső frissítésig mentem, utána még kiadtak 2 v. 3 kisebb javítást, frissítést.

5-ös bétát már megnéztem Live Demo-n, talán logikusabbnak, picit egyszerűbbnek tűnik a DSM felépítése, a lényegen az sem fog változtatni szerintem. Bétát nem raknék fel, max. majd ha kijön a végleges.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6546) Multibit válasza Patice (#6545) üzenetére


Multibit
veterán

A bétát én is kihagyom. Egyelőre a legfrissebb 4.3-at teszem fel.

(#6547) Magnat válasza Patice (#6545) üzenetére


Magnat
veterán

Az 5-ös frissítést én is csak a cloud kezelés miatt várom, bár a Dropbox most is megoldható a közösségi támogatásnak köszönhetően.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6548) hengelhof válasza jozsi252 (#6538) üzenetére


hengelhof
senior tag

Viszont észrevettem a folyamatoknál, hogy néha a thumbconverprogress.cgi is eszik a prociból rendesen. De ez mi a fene akar lenni? Médiaszerver aktív nekem, viszont csak ennyi.. Photo Station-be még egyenlőre nincsenek képek, így el nem tudom képzelni hogy mi lehet ez a thumbconvertprogress.cgi

A nevéből arra tippelnék, hogy a képeknek készíti a bélyegképet.

(#6549) Mezga Aladár válasza Multibit (#6544) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nálam nem. Az nfs hibára, a support küldött javítást.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#6550) Mezga Aladár válasza Patice (#6545) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Pedig ajánlott felrakni, a biztonsági javítások miatt.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.