Hirdetés

2019. szeptember 18., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-02-06 22:59:41

LOGOUT.hu

Ez a nem hivatalos Synology fórum olyan napi használattal kapcsolatos kérdéseknek, amiknek egyszerűbbnek találtam létrehozni egy fórumot itt a PH!-n, mintsem a hivatalos fórum válaszaira várni. Azért indítottam ezt a topikot, mert szerintem vannak sokan, akik Synology NAS-t vettek, szeretnék használni, de nincs termékregisztrációjuk és/vagy ott nem kaptak megfelelő, kielégítő választ a kérdéseikre és (még) nem tudják, hogy van beépített használat utasítás a DSM-en belül. :)

Összefoglaló kinyitása ▼

(#44201) WaterWave válasza Dawe24 (#44190) üzenetére

WaterWave
(addikt)

Tudom közhely, de download station és nem fáj a fejed :)

• PlayStation 4 Pro • PSN: waterwave0122 • Sony Bravia KD-49XF9005BAEP • MacBook Pro Core i7 • Samsung Galaxy S8+ • Tp Link AD7200 • Synology Nas 718+ 6GB • Marantz SR7013 AV Receiver • Klipsch R-28F 5.1.2 Dolby Atmos •

(#44202) Z0mbi válasza kgymac (#44187) üzenetére

Z0mbi
(senior tag)

Koszi a valaszokat! Orlodom en is a NAS vs NVR kozott. Nem csak az NVR miatt lenne olcsobb hanem a kamera se feltetlen kellene IP legyen onnantol.
Viszont felek hogy Mobilos sw teren a NAS jobb lenne. Nvr ek nel nem tudok olyan szoftverrol ami az alkalmazasbol kuld notificationt.
Na mindegy koszi, utananezek.

(#44203) Borisz76 válasza BRobee (#44199) üzenetére

Borisz76
(addikt)

Mit szeretnél ?

A nas " csak kiküldi " stream-eli a cuccot.
A lejátszó pedig dekódolja és képpé, hanggá alakítja a folyamot.
Minden esetben a kábeles kapcsolat a javasolt.

Az, hogy TE mivel játszod le az már más kérdés.
Lehet ez egy DLNA kompatibilis erősítő , esetleg TV

Kicsit olvasni kellene a témában mert a kérdés sem világos teljesen....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#44204) DasBoot

DasBoot
(tag)

Szép napot! Bammmeee'! Láttatok már csodát? Magához tért a tönkrementnek hitt Western Digital red. Bíztam a szerencsében, alszok rá egyet, és ma reggel hipp-hopp automatikus indítás után működik. Lehet, hogy melege lehetett a kicsikének? Viszont úgy döntöttem, hogy veszek neki egy felhőt! No, ennek most piszkosul örülök, de most már tényleg nem játszok a tűzzel.

(#44205) kgymac válasza Z0mbi (#44202) üzenetére

kgymac
(senior tag)

Dvr-rel kevered. Nvr csak ip kamerát fogad, a kameráknak kell onvif támogatás. Korábban vettem két olcsó, nem onvif-es kamerát az nvr-em gyártójától, ugyan kezelte, de gyatra minőség volt a típus. A kamerák saját p2p progijával persze minden rendben volt mobilról, a webes konfig kifejezetten gagyi volt, alig lehetett állítani benne valamit. Ráadásul azonos ip címet használt mindkét kamera, nem is lehetett állítani, de legalább eltért a hálózatom ip tartományától, így nem volt ütközés. Időosztásban, felváltva jelent meg a kamera képe az nvr csatornájában, sok zöld alappal (mint a korai divx/xvid időkben). Teljes bukó volt. Szerencsére el tudtam ajándékozni.
Mobilról (droid) ip cam viewer pro-t használok, kb. ezres volt. Tökéletesen mutatja a kamerák képét, elég sok kamera típust támogat.

(#44206) Z0mbi válasza kgymac (#44205) üzenetére

Z0mbi
(senior tag)

koszi! most olvasom igen hogy az a dvr. Viszont ott a tamogatottsag a DVR eknel valoban eleg gyerekcipoben jar. (pedig a kamerak ugyan azt a minoseget tudjak, ugyanaz az optika, ugyanaz a csip...megis eg es fold az araban a kulonbseg.

(#44207) BullZeye válasza Sanya (#44200) üzenetére

BullZeye
(addikt)

Ki beszélt itt Download Stationről? Ki fikázta a programot? Melyik programot? :D

(#44208) MeSKA válasza Core2duo6600 (#44198) üzenetére

MeSKA
(aktív tag)

Igen, tudom!

Sent=4, Received=4, Lost=0 (0% loss)

Látszólag nincs baja...

(#44209) Core2duo6600 válasza Sanya (#44200) üzenetére

Core2duo6600
(veterán)

A hozzászóló a transmission-t használja.
Szó sem volt a DS ről.

(#44204) DasBoot
Hát azért a hdd ék nem szoktak maguktól megjavulni.

(#44208) MeSKA
A böngésző meg nem hozza be a
http://nas ip:5000 et ?

[ Szerkesztve ]

Asus Z97 Deluxe , Core i7 4790, Asus ATI Radeon 5870, 32 GB Kingstone DDR3 1600, Samsung SSD, Dell Latitude 6430

(#44210) DasBoot válasza Core2duo6600 (#44209) üzenetére

DasBoot
(tag)

Pedig hasonló történt, attól még majdnem jó lett. Egyébként a rendszerpartíció hibás lett majd' 2000 hibás szektorral. Lényeg, hogy a tartalomhoz hozzáférek.

[ Szerkesztve ]

(#44211) MeSKA válasza Core2duo6600 (#44209) üzenetére

MeSKA
(aktív tag)

De, igen. Csak a távoli elérés nem megy. Helyi hálózatról látom, elérem. Csak az xy.synology.me címen nem érem el!

(#44212) gyugyo79 válasza MeSKA (#44208) üzenetére

gyugyo79
(őstag)

A NAS DHCP-n kapja az IP -t címeket? Nincs elírva a DNS kiszolgáló vagy az átjáró ip címe?
Mert az pld okozhat ilyen hibát mint ami nálad van.

[ Szerkesztve ]

(#44213) MeSKA válasza gyugyo79 (#44212) üzenetére

MeSKA
(aktív tag)

Ezt hol nézzem meg? :/

(#44214) Core2duo6600 válasza MeSKA (#44213) üzenetére

Core2duo6600
(veterán)

Itt :

Asus Z97 Deluxe , Core i7 4790, Asus ATI Radeon 5870, 32 GB Kingstone DDR3 1600, Samsung SSD, Dell Latitude 6430

(#44215) BRobee válasza Borisz76 (#44203) üzenetére

BRobee
(tag)

Kosz, hidd el olvastam/olvasok, ami meg jobban osszezavar. Tapasztalt kollegaktol szeretnek velemenyt, Ti hogy oldjatok meg.

A lenyeg, van egy receiver, ket hangfallal, amire szeretnem streamelni a contentet nasrol. Elvileg megoldhato bluetooth usb-vel a streameles. A fo kerdes, valoban megoldhato? DLNA (audio) lenne a legegyszerubb, de ahogy emlitettem, a stereo receiverekbol ez hianyzik.

Emlitetted a kabelt, milyen kabel johetne szoba? Sikerult mar valakinek a hifi-nas kapcsolat?

If I can see it and believe it, then I can achieve it. //Schwarzenegger

(#44216) Core2duo6600 válasza BRobee (#44215) üzenetére

Core2duo6600
(veterán)

HIFI - Én PC vel, a nas on csak zene van, mp3, lossless
Film, egy media lejátszóval, nas csak tárol

(#44217) Mr. Janó válasza BRobee (#44199) üzenetére

Mr. Janó
(addikt)

Pl. Denon HEOS Link HS2.

[ Szerkesztve ]

(#44218) Patice válasza BRobee (#44215) üzenetére

Patice
(Topikgazda)

Neked egy hálózatos zenelejátszó kell. A legegyszerűbb pl. egy Google Chromecast Audio. Vagy ha kép is kell akkor a sima Chromecast. Ezek kompatibilisek a Synology DS Audio és DS Video alkalmazásával.

Vagy bármilyen más DLNA-t tudó eszköz is alkalmas lehet a feladatra, kérdés, hogy gyári kész megoldás kell, vagy mókolás játszik a pénztárcakímélés miatt?

Szerintem.

(#44219) MeSKA válasza Core2duo6600 (#44214) üzenetére

MeSKA
(aktív tag)

Sajnos nekem ez így néz ki:

Ezt szerkesztve pedig nem tudom mit kell beírjak:

[ Szerkesztve ]

(#44220) BullZeye

BullZeye
(addikt)

Ha Crontabba visszatéve előző rendszerből valami nem fut le amikor kéne, akkor azt hogy és hol tudom megnézni, hogy egész pontosan miért nem?

Az SH-t le tudom futtatni manuálisan, de crontabból nem igazán.

(#44221) kgymac válasza MeSKA (#44219) üzenetére

kgymac
(senior tag)

A nason nem kell dhcp kiszolgáló, annak a routeren kell futnia. Kettő nem is egészséges ugyanabban a hálózatban.
Hogy tiltottad le a lan-t? Kattints a képen a lefelé mutató nyílra, az megjeleníti a lan részleteit.

szerk: esetleg syno routered van?

[ Szerkesztve ]

(#44222) fsdb válasza MeSKA (#44219) üzenetére

fsdb
(tag)

Nézd meg jobban a képet.
Ne a DHCP szervert nézd hanem a hálózatot.
Ott a hálózati interfész 2. fül.
Általános résznél mi van megadva?
(Esetleg google dns 8.8.8.8; 8.8.4.4)
Megnézném még port checker-rel azokat a portokat.

[ Szerkesztve ]

(#44223) Digger válasza BRobee (#44215) üzenetére

Digger
(senior tag)

Nekem egy egyszerű pár dolláros USB hangkártya van a NAS valagában a kimenetéről pedig egy BlueTooth adót hajtok vele. Hallgatni BT fejhallgatóval vagy egy BT erősítővel szoktam, amivel egy minihifi toronyból megmaradt hangfalat hajtok.
A minőségen egy vájtfülű biztosan mosolyog, de hétköznapi elvárást tökéletesen teljesít! Biztosan lehet drágább és jobb minőségű hangkártyát is illeszteni hozzá, az erősítőbe meg optikával csatolni!

(#44224) Core2duo6600 válasza MeSKA (#44219) üzenetére

Core2duo6600
(veterán)

Eggyel felette a hálózatnál mi van ?
Ne a DHCP szervert nézd, az jó , hogy így hogy nem műkődik.

(#44225) Willie

Willie
(őstag)

Sziasztok!

Ha egy DS216J-t elviszek egyik DIGI-s ingatlanból egy UPC-s ingatlanba, akkor mennyire macerás az új helyen a beüzemelése? A mostani helyen direktbe az ONT-re van rákötve, a UPC-s helyen pedig egy Cisco EPC3212 modemre van csatlakoztatva egy Archer C7 és arra menne rá a DS216J.

Előre is köszönöm szépen a segítséget.

Üdv.

(#44226) MeSKA válasza kgymac (#44221) üzenetére

MeSKA
(aktív tag)

Ezt mutatja:

Egyébként nem tiltottam le semmit. Egyik nap még működött, aztán egy nap nem értem el. Azóta szenvedek vele... TP-Link AC1200 routerem van.

fsdb:

Ott is nézelődtem, ezt látni:

Egyébként nemcsak, hogy nem tudom elérni távolról, de a Download Station sem tölti a torrenteket, mintha nem lenne internet. De helyi hálózaton elérem.

[ Szerkesztve ]

(#44227) sgery

sgery
(őstag)

Sziasztok!

Van egy folyamatos gondom a nasommal. Évek óta fennáll, nem volt időm vele annyira foglalkozni hogy megoldjam.
Hátha tudtok valami hasznosat mondani:
Tehát egy 215+ nasom van
Benne 2 vinyó:
1. WD10EZEX-00RKKA0 1TB
2. Thosiba DT01ACA30 - 3TB
SHR Raidbe vannak, adatvédelem nélkül.

3db foscam fi9900p kamerám van, fullhd-ben rögzítenek. mindig legújabb fw-rel.
A rögzített kamera képe akadozik, néha széthullik, leginkább akkor amikor valami nagyobb mozgás van pl. elmegy egy kocsi.
Próbáltam én már minden beállítással, 5-15fps között, fix és auto bitrátával, fixnél több féle beállítással, több féle kombinációval. Mindig ez volt a hiba mindhárom kamera képénél.
Maga a kamera képe nem ilyen, van pc-n külön progim, netes nézetben is ha nézem semmi ilyen gond nincs.
Viszont mikor a surv. programban nézem ott is be/be tud szaggatni a kép.
Szóval a nas ment rosszul vagy nem elég gyorsan dolgozza fel.
Viszont ennek a típusnak gond nélkül kéne ezt kezelnie, pont ezért vettem akkoriban ezt.

Kamerák és nas is lan-on csatlakozik be a wdr3600-as routerbe, illetve az abba kötött switchbe.

Mit tudok még tenni szerintetek?

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#44228) gyugyo79 válasza MeSKA (#44226) üzenetére

gyugyo79
(őstag)

Az első képen a szerkesztésre nyomj rá, mert ebből csak az derül ki, hogy nem DHCP kapja az adatokat.
Vezérlőpult->Hálózat->Hálózati interfész-> Lan kijelöl és szerkesztés gomb.
A DHCP szerver részt felejtsd el nem kell neked!
Ha segítséget szeretnél ne takard ki az IP címeket ;)
Ezek belső hálózati IP (IPv4) címek semmi kompromittáló nincs. Az IPv6 -t meg pont ki se takartad. Az ha nem használod ki is kapcsolhatod amúgy, ha meg igen lehet pont azt kéne kitakarni :)

[ Szerkesztve ]

(#44229) kgymac válasza MeSKA (#44226) üzenetére

kgymac
(senior tag)

dhcp szerver jól van beállítva, a nas-ét nem kell bekapcsolni, a routered adja a dhcp szolgáltatást.

a hálózat beállítások is jónak tűnik, gigás kapcsolat, van link. A lan kijelölése mellett ellenőrizd az ip beállításait a szerkesztés gombbal: az ip címnek a router ip tartományába kell esnie, alhálózati maszknak meg kell egyeznie a routeren beállított maszkkal, átjárónak és a dns-nek a router ip címét kell beállítani.
Ennyit kell beállítanod a nason, további beállítások csak fordított proxy esetén kell.
A routeren kell beállítanod az átirányításokat, azokat a portokat kell átirányítani, amelyek olyan szolgáltatáshoz kapcsolódik, amit használni szeretnél.
Táveléréshez én inkább a routeren beállított valamelyik ddns szolgáltatót ajánlanám (pl. noip). Annyi előnye van a CC-hez képest, ha változik a router wan ip címe, a router a wan kapcsolat felépülése után azonnal frissíti a ddns-t, míg a CC a beállítások szerinti időablakban frissít.
Távoli elérés ellenőrzéséhez be kell lépni a router webes felületére, a státusz lapon lévő wan ip címet össze kell hasonlítani pl. a myip.com által mutatottal. Ha egyezik, akkor lehet tovább lépni az átirányításokban, ha eltér,
a szolgáltatóhoz kell fordulni, hogy valós, kívülről is elérhető ip címet kapj.
Átirányítást a tplink forwarding menüjében, a virtual server listájában kell beállítani. Az ip cím a nason beállított legyen, a port pedig a nason a kívánt szolgáltatáshoz beállított port kell legyen. Ne használj default portokat, érdemes 45000 vagy 50000 fölötti portokat használni. Megadható külső port (ez legyen magas pl. a dsm , vpn eléréshez), a belső (internal) port lehet default. DS torrent, webdav-hoz azonos külső-belső portokat használj, 50000 felett. Kb. ennyi a beállítás.
Probléma lehet még szolgáltatói eszköz + saját router használata, ha ilyet használsz, először ezt az esetet kell rendezni.

(#44230) Immy

Immy
(őstag)

Sziasztok,
Ha a ds_video ios alkalmazásnál a login képernyőn a https-t nem kapcsolom be, akkor teljesen titkosítatlanul küldi a felhasználónév/jelszó párost a megtekintett video stream-el együtt?
Üdv.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#44231) fsdb válasza MeSKA (#44226) üzenetére

fsdb
(tag)

https://whatismyipaddress.com
Ha IPv6-ot kapsz az is gondot okozhat.

(#44232) MeSKA

MeSKA
(aktív tag)

Köszönöm szépen minden hozzám szólónak a segítséget!
gyugyó79 és kgymac igazatok volt, a Hálózat menü szerkesztése alatt kellett átírni az alhálózat IP.-jét (az új TP-link router már a 192.168.1.0-án dolgozott a szolgáltatói pedig 192.168.0.0-án). Ettől akadt össze, csak érdekes miért volt jó egy darabig...
Az ipv6-ot ki is kapcsoltam, ne zavarjon.

kgymac! Meg szeretném csinálni rendesen a beállítást. A portok alapértelmezett szerint vannak jelenleg (így működött és nem akartam hozzá nyúlni). De ha segítenél, konfigurálnám rendesen! :) Szájbarágósan le tudnád írni a lépéseket mit hogy csináljak? :R

A UPC routert bridge módba tettem. A TP-Link pedig szerintem jó lesz, de csak a forwardokat állítottam be. Nyilván ezeket változtatni kell, ha nem alapértelmezett port lesz.

Amit használnék: torrent, távoli elérés, felhő szolgáltatás, Video/Photo/AudioStation.

[ Szerkesztve ]

(#44233) Dr. Student

Dr. Student
(senior tag)

Sziasztok,

Azzal a gonddal fordulnék hozzátok, hogy sajnos nagyon csalódott vagyok:

Eszközöm:
DS218play
Realtek RTD1296 SOC
1,4 ghz
4 mag
1024 MB RAM

Ha megy a letöltés, akkor használhatatlan másra.
Ha megy egy szimpla másolás usb-s eszközre és én közben DS video keresztül filmet szeretnék nézni, akkor kb. folyamatosan homokórázik a film közben.

Valóban egy ilyen NAS 1 feladatot tud ellátni egyszerre ? Ha igen, akkor melyik lenne az a NAS amivel mondjuk tudnék egyszerre letölteni és filmet is nézni, ez minimum elvárásom lenne. :)

A Video Station-nél az a gondom, hogy csak az elsődleges nyelvet játssza le, hiába választom ki a második, harmadik nyelvet marad az elsődlegesnél. Ez miért lehet ? :R :R :R

Dr. Student

(#44234) kgymac válasza MeSKA (#44232) üzenetére

kgymac
(senior tag)

Minden szolgáltatáshoz külön port kellene. válassz egy számot 50000 56000 között, az elsőnek azt add oda.
pl. 55895 torrent. Be kell állítani DS-ben, beállítások , bittorent a port (többi ajánlott maghoz borisz76 cikkében)
routeren, a virtual server beállításokban külső-belső portnak 55895, ip: nas ip-je, protokol: tcp
ha dht-t is akarsz (maghoz nem kell), akkor udp port is kell, én másik portot használnék: pl: (alap+1) 55896 ,
külső-belsőnek, protokol : udp, az ip mindig a nas-é.

távoli elérés: én nem tenném ki a dsm-et a netre, csak vpn-en keresztül. Volt linklelve openvpn telepítés, sethdobaloah írta a tutorialt.
vpn-hez: protokol: udp, port alap+2

vpn-en kéne megoldani a video/audio/photo station, a nas ip-jén éred el, az alap porton (5000 ill. 5001 ha nem módosítottad). átirányítás nem szükséges.

Én webdav-ot használnék még, alap+3 a port,én tcp/udp-t állítottam be (nem néztem utána).

Felhőm még kialakítás alatt (owncloud), syno community verzió hibás volt 6.1.7 alatt, nem tudott csatlakozni mariadb-hez, így kézzel telepítettem az owncloud linuxos verzióját (zipből). Távoli elérés még nincs beállítva.

(#44235) gyugyo79 válasza Immy (#44230) üzenetére

gyugyo79
(őstag)

Szia, az autentikációhoz minden képpen. Utána amíg a session él már nem küldözgeti. De az az egy első éppen elég lehet rossz esetben.

(#44236) Patice válasza Dr. Student (#44233) üzenetére

Patice
(Topikgazda)

Ha ennyire belassul videozás közben, akkor nekem gyanús, hogy transzkódol.

Torrentet pedig korlátozd.

Szerintem.

(#44237) Csabee. válasza Willie (#44225) üzenetére

Csabee.
(nagyúr)

Hello! A távoli eléréshez mindenképpen kell routert konfigurálnod.

Üdv: Csabee.

(#44238) Varszegig válasza Z0mbi (#44183) üzenetére

Varszegig
(veterán)

Nekem 918+ van, 6 kamera mellett bármit lehet csinálni, ketten nézünk plexről filmet, egyik akár remote, torrent, munka stb.
Kameralicensz: igen, 6-hoz 4-et kell venni, ebayről olcsóbb.

(#44239) Immy válasza gyugyo79 (#44235) üzenetére

Immy
(őstag)

Tehát ha az interneten keresztul quick connect id-val megyek, akkor a jelszo keresztul megy a teljes interneten clear-text-ben?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#44240) Zolee11

Zolee11
(senior tag)

Sziasztok!

Elméleti kérdés.
Ha adott 2db 3TB-os lemez, SHR-ben (btrfs fájlrendszer), ha mondjuk az egyik elhalna, és helyébe 4 vagy 5TB-os lemezt tennék bele, illetve később a másikat is ugyanolyan méretűre cserélném, akkor lehetne bővíteni a kötetet később használat közben, vagy az úgy elve bukó teljes újratelepítés nélkül, vagy eleve el sem fogadja a nagyobb lemezt a nas?

no brain, no problem

(#44241) gyugyo79 válasza Immy (#44239) üzenetére

gyugyo79
(őstag)

QC -vel más a helyzet.
2 megoldás lehet:
A.: nem tud direktbe kapcsolódnia 2 eszköz (szolgáltatói NAT, nem beállított port átirányítás stb.)
A NAS kapcsolódik a Synology egy szerveréhez meg a kliens is és az össze kapcsolja őket.
Itt még ha titkosítás nélkül is van küldve a felhasználónév és pass nem lényeges mert ez az egész kommunikáció egy "biztonságos" tunelen belül megy .
B.: A QC átirányítja a klienst a NAS -ra. Mert van publikis IP cím és a port átirányítás is be van állítva
Ez esetben viszont egy sima nyílt http kommunikáció lesz csak. kb mintha nem is QC -n keresztül tudta volna meg a kliens a NAS ip címét hanem az direkteb lett volna megadva vagy agy DNS -en át.

A. eset biztonságos. B. nem.
A. esetben a tunel a sávszélesség rovására mehet. B. mivel ilyen nincs ...

[ Szerkesztve ]

(#44242) Csabroncka válasza Zolee11 (#44240) üzenetére

Csabroncka
(addikt)
LOGOUT blog

Igen, viszont egészen addig, amíg a 3TB mellett 1db 5 TB-osod van SHR-ben a felhasználható terület 3 TB!

"in medias res"

(#44243) Met

Met
(veterán)

Sziasztok!

Megjött ma a DS115j, appokat kell nekem telepíteni?
Csak a media playert kell kiszolgálnia (most a Mede8er, később a kínai Kodi-val) meg hogy lanon rá tudjam másolni a filmeket.
Csak én használom és a player ;]
Adat backup-ra nem valószínű hogy használni fogom.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#44244) Borisz76 válasza Met (#44243) üzenetére

Borisz76
(addikt)

Miért másolsz rá filmet....töltsd le vele majd nézd.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#44245) Met válasza Borisz76 (#44244) üzenetére

Met
(veterán)

Elég annyi torrent ami a pc-n megy. Keveset töltök le.
Viszont jó hogy írtál, a blogodat is átolvasom.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#44246) MeSKA válasza kgymac (#44234) üzenetére

MeSKA
(aktív tag)

Köszönöm, csinálom!

(#44247) Z0mbi válasza Varszegig (#44238) üzenetére

Z0mbi
(senior tag)

1000koszi :)

(#44248) Zolee11 válasza Csabroncka (#44242) üzenetére

Zolee11
(senior tag)

Szuper, igazából ez lett volna a kérdés, hogy ilyen formában lehet-e tárterületet növelni, újratelepítés nélkül. Azaz kicserélem az egyik lemezt nagyobbra, majd megvárom amíg végez az adatok szinkronizálásával, majd a másik kisebb lemezt is kicserélem később, és akkor elérhető lesz-e a nagyobb tárterület, amikor mindkét lemez már nagyobb lesz.

no brain, no problem

(#44249) Csabroncka válasza Zolee11 (#44248) üzenetére

Csabroncka
(addikt)
LOGOUT blog

Igen, ezért jó részben otthoni környezetben az SHR! Amennyiben a másik lemezt is 5Terrásra cseréled, rendelkezésedre fog állni a teljes terület.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#44250) bb.bocs

bb.bocs
(őstag)

sziasztok egy kérdés.
annó úgy ment nekem a photo statio hogy ....cimem :0000/ Fenykepek
Most így nem megy, az alkalmazásportálon beül pedig nem találom. Egyedi neve volt. Mi lehet a megold?

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.