Hirdetés

2019. szeptember 23., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-02-06 22:59:41

LOGOUT.hu

Ez a nem hivatalos Synology fórum olyan napi használattal kapcsolatos kérdéseknek, amiknek egyszerűbbnek találtam létrehozni egy fórumot itt a PH!-n, mintsem a hivatalos fórum válaszaira várni. Azért indítottam ezt a topikot, mert szerintem vannak sokan, akik Synology NAS-t vettek, szeretnék használni, de nincs termékregisztrációjuk és/vagy ott nem kaptak megfelelő, kielégítő választ a kérdéseikre és (még) nem tudják, hogy van beépített használat utasítás a DSM-en belül. :)

Összefoglaló kinyitása ▼

(#44651) Csabee.

Csabee.
(nagyúr)

Van valami leírás a kamerarendszerről? Nem akar működni a rögzítés beállítása mozgásra. Igaz egy noname kínai kamera van rákötve, de egy másik foscam c1 el sem tudom normálisan összelőni a rögzítést.

Üdv: Csabee.

(#44652) maujuri válasza Csabroncka (#44650) üzenetére

maujuri
(tag)

Nálam ilyen van

(#44653) maujuri válasza Csabroncka (#44650) üzenetére

maujuri
(tag)

Megvan. Elnézést hogy nehéz eset voltam, sikerült.
Köszönöm szépen.

(#44654) Csabroncka válasza maujuri (#44652) üzenetére

Csabroncka
(addikt)
LOGOUT blog

Ja mehet, SHR jó mert azt lemez kivétellel tudod bővíteni.
Egy ideig eltart a konzisztencia felállítása....

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#44655) Sanya válasza maujuri (#44645) üzenetére

Sanya
(veterán)

Javítás. Ekkor majd ko kell válaszd azt a merevlemezt, amivel ki akarod javítani.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#44656) V.Stryker

V.Stryker
(veterán)

Sziasztok,

Hálózatos kérdésem lenne. Tegnap a T-től kaptam egy új routert. Ezzel most az a tünet,hogy ddns (synology.me) -el belső hálózatról nem jön be a nas, csak belső ip-címmel.
Nem utasítja el a csatlakozást, hanem teker teker, az ablak fehér marad, de a fülön a dsm ikon megjelenik... aztán nem történik semmi. Mitől van ez és mi lehet a megoldás?

-

(#44657) Sanya válasza V.Stryker (#44656) üzenetére

Sanya
(veterán)

A routeren a portok nincsenek beengedve.

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#44658) Mr. Janó válasza V.Stryker (#44656) üzenetére

Mr. Janó
(addikt)

"ddns (synology.me) -el belső hálózatról nem jön be a nas"

Ehhez ún. NAT-loopback képes router kell. (Ezek szerint a T új routere nem az.)

A megoldás ilyen esetben, hogy a kliens hosts (Windows) fájljába be kell írni a névfeloldást. (... ezt minden kliens esetén meg kell tenni, ami kapcsolódni akar a NAS-hoz DDNS címmel belső hálóról.)

A hosts fájl egy sora ilyen szerkezetű kell legyen:

NAS IP cím szóköz (legalább egy) DDNS cím

[ Szerkesztve ]

(#44659) V.Stryker válasza Mr. Janó (#44658) üzenetére

V.Stryker
(veterán)

Köszi, utána nézek ennek a NAT-loopback dolognak.

Amúgy mac van otthon, így windowsos mókolás nem megy. :B

Sanya: Melóhelyről, kintről elérem az eszközt, tehát a portátirányítás jó.

-

(#44660) Mr. Janó válasza V.Stryker (#44659) üzenetére

Mr. Janó
(addikt)

Pl. itt megnézheted, hogy az egyes op. rendszerek alatt hol van a hosts fájl.

(Ez minden op. rendszernél azonos alapokra épül, vagyis nem csak a Windows-nál kell "mókolni". ;) )

[ Szerkesztve ]

(#44661) felho001

felho001
(tag)

Azt tudja esetleg valaki hogy miért nem jelennek meg a filmek a VS alatt automatikusan pedig szerintem jól van beállítva de ahhoz hogy megjelenjen újra kell indexeltetnem. Ennek nem automatikusan kellene történni?

Felhő

(#44662) muranyig

muranyig
(tag)

Sziasztok, a segítségeteket kérném.
A nagy viharokban valószínűleg a villámlás miatt ment tönkre a synology ds213j nasom 2db wd red 3tb hdd-vel. kötethibát ír, és nem lehet törölni, stb... Tudtok ajánlani egy jó szervízt ahol a biztosítóó felé tudnak adni szakvéleményt?
Köszi! :R

(#44663) dancsuri válasza Csabee. (#44651) üzenetére

dancsuri
(veterán)

A kamerák menűjében is engedéjezni kell.

Én is szenvedek vele (Amiko) biztos beállítási problémám van, de nem bírom megoldani. ha mennek a kamerák szétesik a net. (akad, szakad) :W

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#44664) Ovis79

Ovis79
(újonc)

Sziasztok!

Tanácsra lenne szükségem. Pár napja vásároltam egy Synology DS115j-t, teljesen alap használatra.
A problémám, hogy a NAS és a PC közötti transfer sebesség nem megy 2 MB/s fölé.

A download station-t használva a letöltési sebességem megegyezik az netem irgalmatlan 5MB/s sebességével, ott nem jelentkezik a 2MB/s-os sebességkorlát.
A NAS merevlemezén belüli fájl másolás sebessége 50-60 MB/s.

Köszönöm ha valaki megpróbál segíteni.

(#44665) ggg666

ggg666
(senior tag)

Sziasztok!

Most kötnek be az 50/5-ös net helyett 2000/1000-es optikát, ez mellé milyen nast lenne érdemes vásárolni ami bírná a terhelést?

Üdv

Eladó dell inspiron 7720 500GB 850 EVO+16GB DDR3+Zalman ZM-NC3500 Plus notebook hűtő

(#44666) Borisz76 válasza ggg666 (#44665) üzenetére

Borisz76
(addikt)

2018-s új modellt , Intel processzorral.
4 vagy több fiókosat.

Pl. : DS 918+

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#44667) Balika911 válasza Balika911 (#44469) üzenetére

Balika911
(nagyúr)

Cseréltem is, vettem a 2 darab 2 terás RED helyett 2 darab 10 terás IronWolf Prót, ezeket is RAID1-be. HD Sentinel szerint mindegyik 100%-os. A NAS-ba téve (718+) az elsőre sikerült tükrözni a rendszert, teljesen magától értetődő a dolog.

A másodikat betéve próbáltam ugyanúgy, de a javítás indítása után hosszas töltés, újra sípolás. Ezután nem is látta a második lemezt. Rákötöttem a számítógépre és most már az se, plusz halkan, ritmikusan kattogott a fej (?). Megy tehát vissza, mert ez hibás szerintem ahogy van, csodásan indul a dolog. :(

Ráadásul valamiért nem úgy működik, hogy a jó IronWolf mellé csak visszateszem a RED-et amiről korábban tükröztem, mert akkor sípolás, és a RED-re System partition failed. Így most újra javítja a kötetet, másol mindent a RED-re.

[ Szerkesztve ]

(#44668) hellsing71

hellsing71
(kezdő)

Üdv, naprakész DS416play-em van. A videók 2 könyvtárban vannak: Mese és Filmek. A Filmek könyvtárból egyszer csak eltűntek a plakátok (a DS Video appban és a Video Station-ben is) és helyette random jelenetek képeivel jelennek meg a filmek. Így a nagyját nem lehet elsőre felismerni. A Mese könyvtár minden videója plakáttal jelenik meg.

Rá lehet venni valahogy a NAS-t, hogy töltse le újból a plakátokat? Vagy csak elállítottam valamit véletlenül?

(#44669) Zsmester89

Zsmester89
(őstag)

Sziasztok!
2 napja boldog tulajdonosa vagyok egy Ds218play-nek. Nas terén teljesen nulláról indítok, így próbálok minél kevesebbet kérdezni itt s annál többet olvasni :D
Az alap beüzemeléssel kapcsolatban sokat olvastam, ennek a mai nap neki is fogok fogni. Jelenlegi struktúra itthon:
Erősítő hdmi - arc - lg tv
Erősítő hdmi - Pc
Erősítő hdmi - Ps4
A hálózati eszközöm egy ZTE h168n (invitel) melyre wifin keresztül kapcsolódik a tv, erősítő, ps, vezetéken a pc.
Az első kérdés, ha jelenleg egy (1000 napot működött) 2tb wd redet tennék a nasba, majd pár hónap múlva bővíteném egy 3Tb-al s szeretném ezt követően a régi 2tb is cserélni még egy 3tb-ra, akkor ezt gond nélkül meg tudom csinálni (a régin lévő adatokat az első bővítéssel érkező 3tb-ra másolni)?

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#44670) Zsmester89

Zsmester89
(őstag)

-bocsánat a duplázásért, lejárt az idő-
Láttam a napokban volt téma a tv-re küldött 4K-s anyagok akadozása. Ez engem is nagy dilemma elé állít, mivel két megoldás lehetséges.
- A tv beépített lejátszója nagyon jól megbirkózik mindennel, de a 10/100 vezetékes csatlakozás néha kevés, marad az AC wifi, viszont a lejjebb írt szolgáltatói ZTE csodát nem tudom elvileg egyszerűen valami jobb AC routerre cserélni (pedig azon megoldódna a sávszélességi probléma) - max a jelenlegi routerbe kötöm az AC-s routert
- Vagy a dedikált 4K-s médialejátszó (40-50e) lanon a routerre kötve

Még nem tudom szépen kifejezni magam a hálózati csodákban, de majd belejövök :) (lehet csak késő van)

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#44671) Balika911 válasza Zsmester89 (#44669) üzenetére

Balika911
(nagyúr)

Ha RAID1-ről van szó akkor igen, természetesen lehet így bővíteni a kötetet. Én is ezt tettem volna az előbb (#44667), csak az egyik HDD-m a jelek szerint hibás.

Lejátszásra én egy Shield TV-t használok. Így van gigabites LAN, Kodi, Plex, és HD hangok.

[ Szerkesztve ]

(#44672) Multibit válasza Zsmester89 (#44670) üzenetére

Multibit
(veterán)

dedikált 4K-s médialejátszó (40-50e)
:W

(#44673) Mezga Aladár válasza Multibit (#44672) üzenetére

Mezga Aladár
(veterán)

Jól vagy?

(#44674) Nascar

Nascar
(csendes tag)

Sziasztok!
Kis segítségre lenne szükségem. Van két NAS-om. Az egyik Budán, a másik Pesten.
Ahogy látjátok a képen, mindkét NAS-nál rendben működik a DDNS szolgáltatás. A probléma a következő: Ha Budán vagyok, és otthon a hálózaton belülről simán elérem DDNS-sel a NAS-t. Ha eljövök otthonról, és bárhonnan próbálom elérni a NAS-t DDNS-sel, akkor nem megy. A hálózat UPC-s, és az újfajta ConnectBox van. Viszont nem látok rajta sehol port forwarding-ot. Gondolom, ez az ipv6-nak köszönhető. Viszont a NAS segítségével, és a UnPn szolgáltatással elvileg kinyitottam a routeren az 5000-es portot. De ezek után sem működik. A "pesti" NAS-t meg bárhonnan elérem, bármikor.
Ötletek?

[ Szerkesztve ]

Éhes makkal disznókat álmodsz!

(#44675) CactuS

CactuS
(Arcképgyáros)

Srácok, a HDD élettartamának növelése érdekében kilőttem a WD redeken a parkolást. A kérdésem az, hogy a DS918+on is kapcsoljam ki a hibernálást, illetve speciális merevlemez hibernációt?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#44676) gyugyo79 válasza Nascar (#44674) üzenetére

gyugyo79
(őstag)

https://forum.upc.eu/t5/internet-technikai-segitseg/connect-box-nincs-port-forwarding/td-p/5113

"Nálam is az IPv6 kikapcsolása oldotta meg (megjelent a connect box webes felületén a port forwarding/bridge mód), amit a MyUPC weboldalon lehet megtenni, a protokoll módosításánál."

Esetleg próbáld ki, hogy lehet e még.

CactuS
Én kikapcsoltam (egyik sem) -en van mind az USB mind a belső.

[ Szerkesztve ]

(#44677) CactuS válasza gyugyo79 (#44676) üzenetére

CactuS
(Arcképgyáros)

Köszi, az lesz szerintem nálam is.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#44678) Peter.70

Peter.70
(őstag)

Sziasztok,

Van itt valaki, aki 218J tipussal kapcsolatban tudna segíteni?

(#44679) Borisz76 válasza Peter.70 (#44678) üzenetére

Borisz76
(addikt)

Kérdezz bátran.

Ha tudunk segítünk.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#44680) bb.bocs

bb.bocs
(őstag)

sziasztok. tapasztalatokat kérnék használ e valaki nashoz wifi adaptert (5ghz) és ha igen milyet?mennyire megbízható ez a megodás mondjuk egy normális mikrotikrúúúúterrel? DS 218+ hoz kellene.

(#44681) szaba75 válasza muranyig (#44662) üzenetére

szaba75
(tag)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#44682) felho001

felho001
(tag)

Erre valaki tud valamit mondani?

tudja esetleg valaki hogy miért nem jelennek meg a filmek a VS alatt automatikusan pedig szerintem jól van beállítva de ahhoz hogy megjelenjen újra kell indexeltetnem. Ennek nem automatikusan kellene történni?

Felhő

(#44683) Peter.70 válasza Peter.70 (#44678) üzenetére

Peter.70
(őstag)

Mennyire gáz a video illetve a fotó kezelője? Kezeli a feliratot?

(#44684) CactuS

CactuS
(Arcképgyáros)

Az új momentsbe be lehet valahogy egy az egyben tenni a meglévő fotóimat? Vagy mindenképp duplikálja? Jelenleg még a PSben sincsenek bent, mert friss a DS. Viszont tárolom a rawokat is egy almappában a jpgk mellett.

(#44685) Dolphine válasza CactuS (#44675) üzenetére

Dolphine
(addikt)

Azt hogyan lehet lekapcsolni? Mármint a parkolást? :F

(#44686) CactuS válasza Dolphine (#44685) üzenetére

CactuS
(Arcképgyáros)

WDnek van saját programja hozzá, wdidle3 néven. Alapból a régebbiek 5 percenként parkoltak, az előbb utóbb szétvágja a mechanikát.

(#44687) Mezga Aladár válasza CactuS (#44686) üzenetére

Mezga Aladár
(veterán)

Alapból a régebbiek 5 percenként parkoltak, az előbb utóbb szétvágja a mechanikát.

Pontosítsunk, ez nem probléma hanem a 8 másodperces volt gond.

Nálam az egyik lemeznél power on 12521, load_cycle_count 1597. Mindez 300 sec-re állított parkolásnál.

(#44688) Dolphine válasza Mezga Aladár (#44687) üzenetére

Dolphine
(addikt)

A parkoltatás számát hol tudom megnézni?

CactuS
Köszönöm a választ. :R
A NAS-ban lévő HDD-t is lehet még állítani?

(#44689) Mezga Aladár válasza Dolphine (#44688) üzenetére

Mezga Aladár
(veterán)

(#44690) Dolphine válasza Mezga Aladár (#44689) üzenetére

Dolphine
(addikt)

Nálam ez így néz ki:

(#44691) muranyig válasza szaba75 (#44681) üzenetére

muranyig
(tag)

Köszi!

(#44692) Krisz26

Krisz26
(tag)

Sziasztok! Van egy synology ds211j nasom. Ma frissítettem a firmware-t és nem tudok rá bejelentkezni.Mondjuk kikapcsolni sem tudom sehogyan sem. Minden simán végig ment, de előtt is lassú volt(tudom nem egy mai darab). Ez akkor így most kuka? Javaslat ötlet? Vegyek egy újabbat?

(#44693) Mezga Aladár válasza Krisz26 (#44692) üzenetére

Mezga Aladár
(veterán)

Miért lenne kuka? Előszór várd ki, h. be tudj jelentkezni. Ha nem megy akkor rövid reset.
UI. Sk. tapasztalat alapján én max a DSM 5.2 engedném rá.

[ Szerkesztve ]

(#44694) Krisz26 válasza Mezga Aladár (#44693) üzenetére

Krisz26
(tag)

Köszi, de valamiért nem érem el az ip kamerák képeit, ami korábban ment. Azért frissítettem.

(#44695) Krisz26 válasza Krisz26 (#44694) üzenetére

Krisz26
(tag)

lehet, hogy ehhez nem ártana egy erősebb vas, mondjuk ds118?

(#44696) gyugyo79 válasza Mezga Aladár (#44689) üzenetére

gyugyo79
(őstag)

Ránéztem a sajátjaimra és a legjobb, hogy egyszerre raktam be ezt a 2-t és megcsináltam rájuk a RAID1-et:

POH és egyéb fix számláló eltérés a legjobb

[ Szerkesztve ]

(#44697) need

need
(addikt)

sziasztok..

Mielőtt elkezdeném azért kérdezek..

Sajnos elég rotty már a nasba a vinyó vettem is bele egy másikat.. Egylemezes nasról van szó!

a teendő akkor most.
beléptem.. köteg eltávolítása
majd kikapcsolás
régi ki új vinyó be..
rendszer feláll
új köteg létrehozása
és kész..

jól gondolom hogy így kell csinálni?!?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734

(#44698) premierpark

premierpark
(őstag)

Sziasztok!

Szeretném használni a DS Notes alkalmazást. Mit kell ahhoz a NAS-on telepíteni?

Köszönöm

(#44699) need válasza need (#44697) üzenetére

need
(addikt)

csak nem jött össze a dolog..

nem érem el a vinyó csere után a nast a hálózaton pedig ott van..

mi ilyenkor a teendő?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734

(#44700) kraftxld válasza need (#44697) üzenetére

kraftxld
(nagyúr)

Ez nem fog így menni, mert magán a vinyón van a DSM is.
Klónozd a mostani vinyót az újra egy gépen mondjuk Paragon-al vagy bármilyen programmal ami ismeri a formátumot.
Vagy a vinyócsere után újratelepíted, beállítod, a régi vinyót USB-n rákötöd, és visszamásod az adatokat.

MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Soha ne becsüld le az autópályán száguldó DAT kazettákkal megrakott teherautó sávszélességét''

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.