Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44051) WaterWave válasza Core2duo6600 (#44050) üzenetére


WaterWave
veterán

telnet lesz vagy az ssh- ?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#44052) Core2duo6600 válasza WaterWave (#44051) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Tiltva van a szolgáltatás a nas on, így ott nem lehet próbálkozás

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#44053) peteralbert7 válasza Core2duo6600 (#44048) üzenetére


peteralbert7
tag

Szia.Valóban tettem rá képeket.Az indexelés abba marad majd,vagy esetleg van ennek tiltására lehetőség?Kb 50 GB-kép kerűlt a nasra.3 napja használom és azóta ez fennáll.Tegnap már inkább leállítottam míg nem lessz hosszabb időm leülni elé.

[ Szerkesztve ]

(#44054) Sanya válasza peteralbert7 (#44053) üzenetére


Sanya
nagyúr

Van asztali program talán photo station uploader néven, ha azzal pakolod fel, akkor nem indexel, mert a pc elvégzi a nas helyett. Keresd a synology letöltőközpontban!

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#44055) peteralbert7 válasza Sanya (#44054) üzenetére


peteralbert7
tag

Igen közben vissza olvastam.Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#44056) Csabroncka válasza peteralbert7 (#44053) üzenetére


Csabroncka
addikt

Több fontos dolog!

1 részt hihetetlen emberek mennyire türelmetlenek, 50 Gb kép, barátom számold már meg hány darab!

Igen ha a Photo Station szolgáltatást akarod használni akkor erre az időre hagyd békén a NAS-od, de ez az első bekapcsolást követően mindig! mindenkinél így van!

Miután lement az indexelés béke lesz hidd el, csak hagyd addig békén és ne futass +-ban rajta egyéb feladatokat, mert nem egy erőmű (torrent...stb)!

"in medias res"

(#44057) Digger


Digger
senior tag

Synology DS- 213j NAS-om és Asus RT-AC68U routerem van.
Jelenleg az a bánatom, hogy a torrent nem seed-el!
Az EZ-Internet futtatása során a Hálózati környezet ellenőrzésekor piros felkiáltójelet kapok és szövegesen azt üzeni, hogy az UPnP rendszerű router nem felelt meg a kompatibilitási teszten és kézzel állítsam be a portszabályokat.
A NAS próbálja állítani a portnyitásokat a routeren?
Ehhez az UPnP-re van szüksége?
Valamit állítanom kell a router UPnP konfigban?
Az EZ-Internet futása után a torrent működik, a letöltés megy, csak a seed nem! Valamilyen portnyitás sikerült és másik meg nem?

(#44058) gbors válasza Csabroncka (#44056) üzenetére


gbors
nagyúr

Ezzel azert vitatkoznek reszben. Az 50GB kep 10e es 100e kozotti darab, ezek indexelese max orakban lenne merheto. Ami igazabol sokaig tart, az a thumbnailkepek generalasa, amire egy csomo usernek semmi szuksege, viszont legalabb kikapcsolhatatlan, es long idle periodusra sem utemezheto. Jelen esetben sztem nem a user turmetlen, hanem a szoftver keszitoje lusta.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#44059) Core2duo6600 válasza Digger (#44057) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Röviden.
UPNP kikapcs mindenhol.
Port beállítása a Ds ben vagy a transmissionban
majd ugyanezen port átirányítása a nas ip címére a routerban mind tcp,mind udp.
A syno-t meg beszéld le arról, hogy a router állítgatására még csak ne is gondoljon.
Ezek után mennie kell !
A DS ben valahol van olyan, hogy megosztás x arányíg ideig mindenhol 0 legyen, vagyis addig seedel, amig akarod.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#44060) fulton válasza fulton (#44045) üzenetére


fulton
addikt

Ha valakit érdekelne a jövőben, a válasz az hogy: Nem lehet választani, csak belső meghajtót a felvételek rögzítésére!

(#44061) nimfas válasza Doky1988 (#44049) üzenetére


nimfas
addikt

Nekem is 218play van 2db 4TB Purple hdd-vel én is tudok aludni, de azért lehet hallani....

(#44062) peteralbert7 válasza Csabroncka (#44056) üzenetére


peteralbert7
tag

Szia.Igazad van,rengeteg képről van szó.Viszont nem szeretném használni a PS-t így nem lenne szügségem az indexelésre.Amúgy ez felett elsiklottam,és nem jöttem rá,hogy emiatt rokkan meg a proci.Türelmesen kivárom míg végez.Az indexképeket is ua. a mappában tárolja majd mint amit indexel?

(#44063) peteralbert7 válasza gbors (#44058) üzenetére


peteralbert7
tag

Nem használok külön alkalmazásokat fényképek és videók nézegetésére így nincs szügségem a miniatűrökre.
De ahogy Te is írtad ez "nincs választás" kategória.

[ Szerkesztve ]

(#44064) claire78 válasza peteralbert7 (#44063) üzenetére


claire78
senior tag

Ha nem használod a PS-t, akkor minek van fent? Lehet akkor nem készítené a miniatűröket..
Vagy az indexelt mappák közül a photo-t ki kell szedni.

(#44065) peteralbert7 válasza claire78 (#44064) üzenetére


peteralbert7
tag

Nincs fent.

[ Szerkesztve ]

(#44066) claire78 válasza peteralbert7 (#44065) üzenetére


claire78
senior tag

Remek. :)
Ez nem működik? [link]

(#44067) peteralbert7 válasza claire78 (#44066) üzenetére


peteralbert7
tag

Igen most így csináltam.Másik mappába/új/ másoltam és a proci 20% környékén megy.Köszönöm.

(#44068) Infomaker


Infomaker
tag

Sziasztok,

új vagyok a témában, amit szeretnék:

tud olyat mondjuk egy DS118, hogy:

Veszek egyet otthonra 1 HDD-vel,
veszek egy másik DS118at anyukámhoz egy másik HDD-vel.

A nálam lévő DS118ra mentegetek, és azt folyamatosan a neten backupolja az anyukámnál lévőre?

Ezt találtamki ahelyett, hogy vennék 1db 218-at, mert ha azt ellopják mondjuk, akkor annyi...

Cloud tárhelyet meg nem akarok bakupra venni, mert 4TB-ról lenne szó.

(#44069) toth_janika válasza bb.bocs (#44044) üzenetére


toth_janika
őstag

Köszi :) Megnézem :)

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#44070) krealon válasza Core2duo6600 (#44059) üzenetére


krealon
veterán

"Röviden.
UPNP kikapcs mindenhol.
Port beállítása a Ds ben vagy a transmissionban
majd ugyanezen port átirányítása a nas ip címére a routerban mind tcp,mind udp.
A syno-t meg beszéld le arról, hogy a router állítgatására még csak ne is gondoljon.
Ezek után mennie kell !
"

Kiveve, ha mar a szolgaltatoi NAT miatt, eleve privat IPv4 cime van az ASUS router-nek a WAN oldalon.

(#44071) Core2duo6600 válasza Infomaker (#44068) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Igen, minden további nélkül be lehet ilyet állítani.

(#44070) krealon
Ezen viszont lehet változtatni, kérni kell a szolgáltatót, hogy normális címet adjon.
Ez elfgoadhatatlan, hogy nat olnak, ha persze valaki csak böngészik, lehet fel sem tűnik neki.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#44072) Digger válasza peteralbert7 (#44063) üzenetére


Digger
senior tag

Az "indexelés", illetve a miniatűrök elkészülte után, a DS Photo megdöbbentően gyorsan működik, még gyengusz mobilnet esetén is! Ha akarsz ilyet használni!

(#44073) peteralbert7 válasza Digger (#44072) üzenetére


peteralbert7
tag

Egyenlőre nem.Belekom a készüléket,beállítgatom ami ìgy tök nulla tapasztalattal eltart pár napig :B Utánna lehet kipróbálom majd a PS-t és a VS-t is.

(#44074) BullZeye


BullZeye
veterán

Otthon mappát webdavon felcsatolja az egész család, régen valahogy megoldottam, hogy amihez nincs írás-olvasás joga valakinek nem látta az almappát. Topicban visszakeresve azt írjátok, hogy nem kell felcsatolni a mappát, de nem tudom, hogy mappán belüli mappánál lehet e, ha igen, akkor hogy, és régen nem volt ennyire túlbonyolítva emlékeim szerint valami triviális egyszerű megoldása van.

Volume1/Otthon/Munka

Nem szeretném, ha rajtam és a csoporton kívül amit beállítottam a mappára lássa bárki is ezt a mappát. Mint sokan írták itt, nem olvashat, belelépni nem tud senki csak én, viszont szeretném teljesen elrejteni is.

Neten chmod 750-et találtam, de az nem opció, mert feleségem és én is ebben a csoportban vagyunk, így csak ő meg én kéne hogy lássuk ezt az subfoldert. Lehetni lehet, de nem emlékszem már hogy, és nem találom a megoldást.

(#44075) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok, kérdés. ds 218+ nas
most reggel jelzett hogy valaki belépett a nevemben
kb 25 karakteres kis nagybetűs számos jelszavam van, 5 próbálkozás után kitilt, quickconnetel nem találni a nasomat,httpsel érhető el,mégis hogy lehetséges hogy valaki bejelentkezett elhasználónevemmel és jelszavammal? (csak én tudom)

Mit tanácsoltok mit tegyek? jelszót változtattam, 2 lépcsős azonosítást bekapcsoltam ismételten, igaz akkor lehet olyan alkalmazás ami nem működik megfelelően)
tegnap annyi változás történt a nason hogy egy ds note ot feltettem.
Lehet valami biztonsági rés a nasomon? minden ötletet várok, mert ez nem vicces, igaz nincsen nemzetbiztonsági adat a nason, de a cuccaimat mégis féltem...

(#44076) Mezga Aladár válasza bb.bocs (#44075) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Becsapós mert amikor a pc csatlakozik akkor is a te user/pass párosodat használja. Nézd meg milyen protokollon lépett be a felhasználó.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#44077) MrCsiT válasza Mezga Aladár (#44076) üzenetére


MrCsiT
addikt

"Becsapós mert amikor a pc csatlakozik akkor is a te user/pass párosodat használja."
Ha megadta a - feltehetően admin jogú - saját felhasználóját egy hálózati mappa felcsatoláshoz, akkor azt bizony nem jól csinálta szerintem.

A megosztott mappák felcsatolásához célszerű egy olyan fehasználót létrehozni, akinek az adott megosztott mappára van csak joga, és azzal felcsatolni a mappát. Akkor szerintem nem fog így járni.

Mit gondolsz?

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#44078) bb.bocs válasza Mezga Aladár (#44076) üzenetére


bb.bocs
őstag

aha. egy ipt dob ki ami számomra ismeretlen, (androidos eszköz) de többet nem tudtam meg. Pont most gondoltam rá lehet a telefon, de aza meg bevan lépv, még a ds note is amit tegnap feltettem.

UI: lehetséges hogy a ds finder egy 81.182-es ipvel csatlakozik? mert amikor blokkolom akkor az nem enged be! -_-'

[ Szerkesztve ]

(#44079) Mezga Aladár válasza bb.bocs (#44078) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Tedd fel a what is my ip progit a telefonra.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#44080) bb.bocs válasza Mezga Aladár (#44079) üzenetére


bb.bocs
őstag

okosabb lettem, melóhelyi router ipje, nincsen gond.

[ Szerkesztve ]

(#44081) lewisfm válasza Infomaker (#44068) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Szerintem tud ilyet a HyperBackup, ha jól tévedek :)

(#44082) MrCsiT válasza lewisfm (#44081) üzenetére


MrCsiT
addikt

Jól, mert tud másik nas-ra backup-ot készíteni. (tapasztalat.) Azonban a Hyperbackup mentés nem olyan formátumban szinkronizál, mint a fájlok eredetije, hanem csomagokat képez. Tehát az otthoni NAS-on lévő pl. "kiskacsa.doc" fájlt a távoli NAS-on a HyperBackup mentés után nem fogod megtalálni, ott nem lesz a fájl olvasható.
Van a NAS főmenüben egy szinkronizálás opció, amit még nem próbáltam (volt itt a topicban kép róla.. update: megtaláltam. ) az lehet, hogy 1:1-ben olvasható szinkront készít.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#44083) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Sziasztok!

Synology 216se nas-em van. egy 1TB-os és egy 4 TB WD vinyóval.

Nos a z 1TB-osnál kiírja, hogy már 98% -os a telítettsége a lemeznek. Viszont ami igazán foglal video mappa csak 637 GB.

Gondolom a rendszer nem foglal további 350 GB-ot? Vagy igen? Ki tudom valahol listázni, hogy mi mennyit foglal és hogy mennyi a rendszer mérete?

Köszi

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#44084) Core2duo6600 válasza Sickboy25 (#44083) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha használod a DS-t akkor a letöltött anyag duplán foglal, mert van egy rejtett mappa is, arra az esetre ha letörölnéd amit letöltöttél, akkor onnan átmásolja, nálam legalábbis így volt, amikor nem találtam, hogy hol a helyem.
Volt, hogy ebből a rejett mappából nem akarta kidobálni, amiket már rég töröltem a DS ből.
Jött egy verzió frissítés, és meglepődtem, hogy mennyi helyem lett.
Ez volt az a pont, ahol érzékeny búcsút vettünk egymástól a DS el.
Azóta transmission.

Ha be van állítva a logolás mentése, ott is érdemes egy felső korlátot szabni, mert a Diskstation azt is logolja, ha csak ránézel.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#44085) Sickboy25 válasza Core2duo6600 (#44084) üzenetére


Sickboy25
addikt

Köszi

Hol találom a rejtett mappát és a logolást?

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#44086) Core2duo6600 válasza Sickboy25 (#44085) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A napló beállításokat itt :

A DS rejtett mappáját itt, nálam a Volume 1 van megadva mind a végleges mind az ideiglenes fajlok számára.

Ahhoz, hogy a rejtett mappához hozzáférj, fel kell tenni a midnight commancdert, simán a csomagkezelővel, de a forrást meg kell adni.

Ugyanaz kell hozzá, mint a transmissionhoz
http://packages.synocommunity.com

Ha ez megvan, akkor engedélyezni kell az ssh-t, és egy klienssel belépve az admin és a hozzá való jelszóval elindítani az mc-ét egyszerűen mc majd enter.
@-al kezdődőek a rejtett mappák, azok közül a @download -ban lesz, nekem üres a DS most, így nem látszik benne semmi sem, ezért nem a mappán belül csináltam képet.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#44087) Elemental válasza Core2duo6600 (#44086) üzenetére


Elemental
addikt

Elméletileg csak akkor foglal duplán helyet, ha az ideiglenes mappa és a célmappa külön köteten van.

(#44088) Core2duo6600 válasza Elemental (#44087) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nálam amióta megvan a nas egy köteten volt, mégis tünt el a hely, de azt hozzáteszem, hogy ujabban nem használom, így akár változhatott is ez a megoldás.
Amikor kezdtem használni a nast kb 8 éve, akkor még biztosan 2 szer foglalta a helyet.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#44089) Sickboy25 válasza Core2duo6600 (#44086) üzenetére


Sickboy25
addikt

Köszi

Ezeket mind meg fogom vizsgálni. Viszont a Naplóközpontban nekem nincs ennyi lehetőség:

Olyat nem lehet csinálni, mint a telefonoknál, hogy részletesen lebontja, hogy mi mennyit foglal?? Köszi

UPDATE1: a midnight commandert sem találom, hiába keresek rá... :(

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#44090) BullZeye válasza BullZeye (#44074) üzenetére


BullZeye
veterán

Tárgytalan, meglett a megoldás.

(#44091) Core2duo6600 válasza Sickboy25 (#44089) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A csomagforrások közé betetted, amit írtam ?
Itt is az MC telepítéséről van szó : [link]

Valamint, beálítottad, hogy minden kiadó -tól jelenjenek meg az alkalmazások ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#44092) toth_janika


toth_janika
őstag

Sziasztok!
Még egy kérdésem lenne a DS-el kapcsolatban. Be van állítva a sorba jópár torrent. De mindegyiket azt mutatja az oldal, hogy nincs feltöltés, mindegyik Stopped állapotú. DS-ben mindegyik "Megosztás"-ban van. Ez miért lehet?

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#44093) Sanya válasza toth_janika (#44092) üzenetére


Sanya
nagyúr

Pl nincs kiengedve a 6881-es tcp port.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#44094) BullZeye


BullZeye
veterán

Cloud Station a legjobb módja annak, hogy asztali gépen és Nason 2 külön kötet között szinkronizáljon 1-1 mappát? Mennyire eszi meg ez a gépet, most hogy friss a rendszer szeretni valóan pattogó, de a szinkronizálás hasznos lenne.

(#44095) zpapp28


zpapp28
csendes tag

EAC3-at hogyan lehet lejátszani Video Station alatt? Fent van az ffmpeg, de ugyanúgy nem működik mint előtte :(

(#44096) skiskett


skiskett
csendes tag

Sziasztok!

Van egy DS214-em, és szeretném letiltani az admin usert, de akkor a download station-ben az adminnal hozzáadott torrentek nem mennek.
Hol lehet átállítani az egyes fájlok felhasználó nevét?
Találtam egy régebbi megoldást rá, de nem tudom, hogy jó-e:[link]

Tudnátok ebben segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#44097) Core2duo6600 válasza skiskett (#44096) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Kitörlöd a DS ből, majd belépsz a másik userral, és berakod neki, ellenőrzi és beáll seedbe.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#44098) gyugyo79 válasza zpapp28 (#44095) üzenetére


gyugyo79
addikt

Lehet, hogy sehogy.
Volt megoldás, egy darabig, hogy melyik VideoStationt kellet vissza rakni meg az, hogy az alól mit kell az új alá átmásolni. Utána páran írták, hogy már az se jó. De nem tudom, hogy valós e mert nem követem, hogy épen hogy áll. Én meg PLEX -et használok PLEX pass -al.
Itt: https://github.com/SynoCommunity/spksrc/issues
olvass bele az FFmpeg- VideoStation os dolgokba.

Én még ezt olvasgattam anno egy darabig de azóta nem tudom mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#44099) fulton


fulton
addikt

Hát nem igaz. Nem találom akár hogy keresem ahol valaki válaszolt nekem, így megkérdezném megint.
Jön a napokban a 418 play NAS. Kivettem a DS 218j ből a red 4TB-osom. Ezen vannak már adatok, SHR kötetként formázta alapba a nas anno mikor üzembe helyeztem.
1 es fiókban volt.

Azt mondtuk beteszem ezt a lemezt az 1. helyre a 418play-ben, majd bekapcsolom. Ekkor ugye nem fog formázni, hanem felkínálja majd nekem a "költözést" ezt végig viszem ekkor felrakja majd a DSM-szoftját.
Csináltam a régi beállításokról egy mentést, ezt betöltöm a vezérlőpult frissítés és visszaállítás menüpontnál. És ezzel kész.
A routeren mit is kellesz átállítanom hogy minden menjen ahogy korábban?

(#44100) gyugyo79 válasza skiskett (#44096) üzenetére


gyugyo79
addikt

/usr/syno/pgsql/bin/psql -t -A -U admin -d download -c "UPDATE Download_queue SET username='user1'"

Ez jó megoldás ránézésre. Természetesen a user1 az egy nálad létező felhasználó legyen.
Annyit csinál, hogy az adatbázisban átcseréli az admin -t a megadott felhasználóra.

Annyi lehet hogy így kell (tehát nem -U admin hanem -U postgres) de az is lehet, hogy mind a 2 jó én a postgres -t szoktam használni az adatbázishoz kapcsolódáshoz és törléshez biztos jó. :
/usr/syno/pgsql/bin/psql -t -A -U postgres -d download -c "UPDATE Download_queue SET username='user1'"

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.