Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44801) ggg666 válasza Core2duo6600 (#44800) üzenetére


ggg666
őstag

Telekom 2000/1000 Mbit

(#44802) Csabroncka válasza ggg666 (#44801) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ehhez a sebességhez nagyon át kell nézni a számokat! Egyrészt minimum 4 lemezes fiók és ennek megfelelően meg kell nézni a RAID vagy SHR tömb írási és olvasási képességit. A memóriát felbővíteni puffernek a lehető legnagyobbra.

Azt nem tudom, hogy forgalomvezérlésben meg tudod-e csinálni, hogy az adott alkalmazás (torrent kliens) mind a két/négy hálózati portot egyszerre tudja használni, ennek utána kell járni!

A másik fontos dolog, hogy ennek megfelelően kell egy jó minőségű konfigurálható router, vagy konfigurálható switch.

"in medias res"

(#44803) ggg666 válasza Csabroncka (#44802) üzenetére


ggg666
őstag

A nast már régen vettem, úgyhogy gondolkodtam egy új nason, mivel a Gbites net 1 hete van.De a szolgáltatói modemet nem biztos, hogy ki lehet iktatni. iptv is és vezetékes telefon is van mellette.

(#44804) Csabroncka válasza ggg666 (#44803) üzenetére


Csabroncka
addikt

De minek neked ekkora sávszélességet pont torrentre kihasználni - bocs nem neked szól, de finoman mosolygok amikor valaki több száz torrentet akar nagy sebességgel futtatni - minek ;] mármint a legtöbb user pénzt ebben nem lát :N

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#44805) Core2duo6600 válasza ggg666 (#44801) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Olvastam valahol, hogy a Transmissionnál, ha jól emlékszem, akkor neked az van.

Ha a prefech be van kapcsolva akkor a cache size nak 0-át kell beállítani, ha kézzel adot meg a cache értékét, akkor a prefetchet ki kell kapcsolni.

Amúgy neked is : #44799

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#44806) dancsuri válasza fulton (#44777) üzenetére


dancsuri
veterán

hol állítod H265-re? nálam csak H264 van

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#44807) fulton válasza dancsuri (#44806) üzenetére


fulton
addikt

SS beállításai, vagy a Hikvision admin oldalán. Egyébként a megoldás az volt hogy kikapcsoltam a "szinkronizálást a time line felületen (ugyanis visszanézésnél volt baj).
H265+ ban használom.

[ Szerkesztve ]

(#44808) dancsuri válasza fulton (#44807) üzenetére


dancsuri
veterán

de a Syno nem kezeli a H265-öt. csak a H264-et

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#44809) fulton válasza dancsuri (#44808) üzenetére


fulton
addikt

ki mondta ezt, honnan szedted?
Nekem valós időben is mutatja a képet a telo DS cam, a S. Station asztali gépen megnyitva. h265+ formátumra állítva full felbontáson. 8mp. Visszajátszás is megy, és videót letöltve is meg tudom nyitni a windows.-ban hiba nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#44810) Varszegig válasza fulton (#44809) üzenetére


Varszegig
veterán

+1, nekem is megy h265-ön 6 kamera.

(#44811) need


need
addikt

Sziasztok..

Nem régen lett újra rakva a Nassom nem volt lelki erőm vissza rakni a transmissiont meg szórakozni vele!
Na most csak a saját letöltő kliensét használom a Download Stationt. Ahogy nézzem a letöltéseket
ez passzív hogy lehet aktívvá tenni?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#44812) Core2duo6600 válasza need (#44811) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Kiválasztasz egy aránylag magas portot, azt adod meg a DS nek, és ezt a portot natolod a nasra a routerral.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#44813) need válasza Core2duo6600 (#44812) üzenetére


need
addikt

Tehát ha jól értem a DS-en belül találtam ilyet A BT/n belül hogy TCP port száma 16881 na most akkor ezt kellene berakni a routerbe TCP portként jól gondolom???

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#44814) molnartom válasza need (#44813) üzenetére


molnartom
aktív tag

Igen!

(#44815) need válasza molnartom (#44814) üzenetére


need
addikt

beraktam már meg nézem majd a státuszomat...

köszi a segítséget Core2duo6600 és neked is :R :R :R

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#44816) ATM_automata


ATM_automata
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni Lomtár ügyben. Synology nason file stationben vannak megosztott mappák. Van egy HOMES mappa, amit a rendszer automatikusan hozott létre és ebbe kerülnek a nason létrehozott felhasználók egyedi HOME mappáji, amikhez alapértelmezetten csak nekik van jogosultságuk.

Be van állítva a beállításoknál, hogy a HOMES könyvtárra engedélyezve van a LOMTÁR. Viszont azt látom, hogy főleg a pár régi felhasználónál nincs LOMTÁR mappa az egyéni HOME könyvtárjukba. Az újabb usereknél van lomtár. Próbáltam megnézni, hogy manuálisan lehet-e engedélyezni az adott mappáknál a lomtárat, de nem találtam.

Kérdés tehát az, hogy hogyan tudok lomtárat létrehozni, engedélyezni azon mappákra amikben nincs? :R

What else?

(#44817) akaido


akaido
addikt

Üdv!

A következő problémával küzdök az iskolai hálózatunk konfigolásában:
Adott egy Synology 211j NAS-unk amin megosztottam minden osztálynak egy mappát, diákok felhasználónévvel, és Students jelszóval, hogy majd ide mentsenek.
A hálózatban lévő Fujitsu w10 Edu minden gépén is van diákok felhasználó jelszóval ellátva. Van olyan gép amiről simán felcsatlakozunk hálózatba a megosztott mappákra, de sajnos a többségéről nem sikerül, csak a kapcsolat diagnosztizálására utaló 0x80070035 hibakódú ablakot dobja, és ez naponta változik, hogy melyikről. "Felmappelni" sem lehet a Syno mappát mindegyik munkaállomásról, mert ismét a fenti hibaüzi jön.
A gépek és a Synology NAS is azonos WORKGROUP munkacsoportban vannak. A NAS fix IP-s.

Tavalyig az akkori w7 és xp munkaállomások hibátlanul csatlakoztak akár Total Commanderben is.

Próbálkozások:
A w10-eken engedélyeztem ill bekapcsoltam a:
- Fájl és nyomtató felfedezést
- A Funkciófelderítő szolgáltatást.
- A win10 szolgáltatások között az SMB 1.0/CIFS rendszerű fájlmegosztási támogatást.
- Az SNMB (Simple Network Managment) kliensét.

A Synologyn:
- A Windows hálózat felfedést.
- Az SMB1-et a Win fájlszolgáltatások a minimumához, és az SMB2 Large MTU-t a Win fájlszolgáltatások maximumához.
- A Local Master Browsert.

A kérdéseim:
- Van-e esetleg tapasztalat e téren?
- SMB protokollokkal hogy áll a w10 kliens? Melyiket kellene tiltani v. engedélyezni?
- Éredemes-e egyáltalán tovább próbálkozni, mert esetleg a két rendszer nem "házasodhat" ?

Ha úgy gondoljátok, ez nem a Syno problemája, akkor nyalvánvalóan a w10 totyikba irányulok.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#44818) Mezga Aladár válasza akaido (#44817) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Gondolom az adott user/pass párosok mind synon mind a kliens gépen azonos?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#44819) Csabroncka válasza akaido (#44817) üzenetére


Csabroncka
addikt

Az smb protokoll minimuma smb1, maximuma smb 3 legyen és menni fog!

Nálunk a laborban win98tól win 10-ig mindenki garázdálkodik

Azért előtte pingeld a NAS portját!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#44820) dancsuri válasza Varszegig (#44810) üzenetére


dancsuri
veterán

Pattints már egy képet légyszi, hol állítsam be a Sinologyn a H265-öt? nálam csak 2 opció van: H264 és MJPEG

(#44809) fulton
Szivesen veszem a segítséget.

[ Szerkesztve ]

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#44821) akaido válasza Mezga Aladár (#44818) üzenetére


akaido
addikt

Hja, azonosak, bár már azt is hallottam, hogy teljesen különböző usernévvel és passworddel is mennie kellene, hiszen max. bekérné azokat a csatlakozáskor. (Eddig -értve w7 és xp kliens korszak- bekérte)

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#44822) kgymac válasza dancsuri (#44820) üzenetére


kgymac
őstag

Támogatott kamera is kell hozzá.
[pl]

szerk:
a támogatott kamera lista persze üres. A támogatott ups lista alapján ez nekem nem túl nagy meglepetés :)

szerk2:
nvr használok, ss nem érdekel. Ha lesz olyan kamerád, amit támogat, meg fog jelenni a listában.
(újabb Hikvision vagy Alphafinity kamera javasolt)

[ Szerkesztve ]

(#44823) akaido válasza Csabroncka (#44819) üzenetére


akaido
addikt

A ping az működött eddig is. Böngészőből, IP cím alapján tudok a Synologyhoz kapcsolódni, és működik a SynoAssit is, tehát ezzel sincs gond, ha UTP-ről csatlakozok. WIFI-ről, laptopról nem látszódik hálózatban a Syno, pedig eddig ez is ment w7 kliensről.
Az SMB3-as tippet holnap máris kipróbálom, és jelzem mi az ábra, köcce szépen! :R

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#44824) dancsuri válasza kgymac (#44822) üzenetére


dancsuri
veterán

tudom mi kell hozzá!
De most leginkább egy bemásolt kép kellene arrol az opciórol ahol a Sinologyban ezt állítani lehet.
Tanácsok jönnek, kép egyse

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#44825) Core2duo6600 válasza akaido (#44817) üzenetére


Core2duo6600
veterán

\\IP_CÍM formában eléred ?
Én itthon csak így.

(#44819) Csabroncka
Hogy állítod ezt be a syno nak ?
Én csak ezek közt tudok választani :

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#44826) Csabroncka válasza Core2duo6600 (#44825) üzenetére


Csabroncka
addikt

"in medias res"

(#44827) kgymac válasza dancsuri (#44824) üzenetére


kgymac
őstag

szerk: gugli képtalálat

[ Szerkesztve ]

(#44828) seger


seger
addikt

Gyors segítséget tud valaki adni?
Download station-be mit kell beállítani, hogy a mostantól berakott torrenteket autómatikusan elkezdje visszatölteni?
Köszi

(#44829) Dikri


Dikri
tag

Sziasztok!

Ds918+ Nasra ha egy Blu-ray olvasot/írot csatlakoztatok müködésre tudom bírni, mert se USB se eSTA porton nem látja a diskstation. Vagy felejtesem el, hogy hálozati olvasoként használjam.

(#44830) gyugyo79 válasza Dikri (#44829) üzenetére


gyugyo79
addikt

https://www.synology.com/en-us/knowledgebase/DSM/tutorial/Compatibility_List/Does_Synology_Product_support_external_DVD_RW_DVD_ROM_CD_ROM_or_CD_RW_drive

seger
A 2 feltétel közül (arány/idő) az egyiknek nem szabad teljesülni amire leáll/ nem indul el a seed.
Ez a beállítások BT fülön van.

[ Szerkesztve ]

(#44831) gyugyo79 válasza ATM_automata (#44816) üzenetére


gyugyo79
addikt

Addig sincs "lomtár" amíg nem törölt semmit, vagy a lomtár ürítését a #recycle könyvtár törlésével oldotta meg egy arra jogosult és azóta nem lett törölve semmi.

Ha te mint admin (jogú felhasználó) törölsz valamit tőle akkor a homes #recycle könyvtárába kerül a törölt anyag ! Tehát a felhasználó saját könyvtárába csak ha ő töröl valamit jön létre #recycle könyvtár ha nincs és kerül bele amit törölt.

[ Szerkesztve ]

(#44832) Dikri válasza gyugyo79 (#44830) üzenetére


Dikri
tag

Köszi!

Akkor egy másik kérdés:
Kliensen lévő megosztást, be tudok állítani a NAS-on, mintha ott lenne nála fizikailag?

(#44833) GeryPc


GeryPc
senior tag

üdv

Vettem egy DS218j-at , a kérdésem a következő lenne, hogy tud e olyat quickconnecten keresztül hogy pl egy sima excel fájt magán a nas-on szerkesztek módosítok anélkül, hogy a a gépre letöltené és utána már módosítva vissza kelljen tölteni? :F

köszönöm

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#44834) Core2duo6600 válasza GeryPc (#44833) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Csak akkor, ha találsz rá olyan programot ami képes erre.
Én nem láttam még ilyet.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#44835) gyugyo79 válasza Dikri (#44832) üzenetére


gyugyo79
addikt

File Station -> Eszközök -> Távoli mappa telepítése.

(#44836) dancsuri válasza kgymac (#44827) üzenetére


dancsuri
veterán

A Gugliba bármit megtalálsz, csak nem biztos, hogy fedi a valóságot.
Kaptam egy ilyen választ is

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#44837) ATM_automata válasza gyugyo79 (#44831) üzenetére


ATM_automata
őstag

Köszönöm a Választ,

Létezik, hogy Windows 7 nem kezel hálózati meghajtón lomtárat?

What else?

(#44838) Varszegig válasza dancsuri (#44836) üzenetére


Varszegig
veterán

Tessék. De ha a kamerád nem támogatja, akkor nincs ott az az opció. Írhattam volna, hogy ugyanott van, ahol a te képeden is, csak nekem több van ott, de lehet nem hitted volna el:)

(#44839) jerry311


jerry311
nagyúr

hi,

DSM 6.2.1 vs. DS415+.
Control Panelben a DSM update szerint a NAS-on a legfrissebb verzió van (6.2).
Weblapon 6.2.1.
Csak manual update van rá vagy valami nem úgy működik ahogy kellene?

(#44840) fulton válasza dancsuri (#44820) üzenetére


fulton
addikt

Milyen ip kamerád van? Tipus

(#44841) fulton válasza Varszegig (#44838) üzenetére


fulton
addikt

Am miért nem használsz h265+?

(#44842) Varszegig válasza fulton (#44841) üzenetére


Varszegig
veterán

Azt hiszem korábban a mobil kliens nem szerette, ezért visszaraktam h265-re, de most már az thiszem tudja, de még nem próbáltam.

(#44843) dancsuri válasza fulton (#44840) üzenetére


dancsuri
veterán

AMIKO BW40M400MF POE ONVIF

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#44844) akaido válasza Csabroncka (#44826) üzenetére


akaido
addikt

Egyenlőre működik az SMB3 beállítás, köcce még egyszer. :R Majd ha mind a 23 gép szeretne egyszerre loginolni a Synologyhoz, kiderül, hogy újból beborul-e... Eddig 3-4 gép egyszerre simán tud csatlakozni.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#44845) gyugyo79 válasza ATM_automata (#44837) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ez becsapós kérdés ? :)
A Windows-ok úgy nagy általánosan nem használnak lomtárat a megosztásokon de ez nem kliens kérdése.

A NAS -on (linux) futó samba az más. Ha normálisan működik minden akkor nem kliens kérdése, hogy bekerül e a #recycle mappába ami törölve lett.
Max nem látja a user mert a root a tulajdonosa.

A Felhasználó kezdőlap engedélyezése alatt (Vezérlőpult-Felhasználó-Speciális) ki van pipálva a Lomtár engedélyezése ugye? Nem csak a Vezérlőpult-> Megosztott mappa alatt nézed a Homes könyvtár beállításait ?

(#44846) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok, kérdés.
este kikapcsoltam a nast, mert tudtam hogy net szünetelni fog. mos beakartam kapcsolni, megnyomtam a bekapcs gombot, elkezd villogni a kék, pörög a vinyó ezerrel, villog a kék... mondom megnyomom hosszan. nem villog, majd megint villog, teker ezerrel a vinyó.
Kihúztam áramból, elindítottam, még nem tudom mivan elindul e egyenlőre nem nagyon. mi lehet ez?

(#44847) bb.bocs válasza bb.bocs (#44846) üzenetére


bb.bocs
őstag

már megy. 10 perc alatt felkellet volna állnia szrtem, de ez van. kivettem a vinyót, visszaraktam elindítottam, 5 perc és bebootolt minden. nem tudom miért csinálja ezt, tegnap este lekapcsoltam, mára meg furán kezdett viselkedni vagy én vagyok türelmetlen? :D

(#44848) Borisz76 válasza bb.bocs (#44846) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem tudom mi lehet....
Esetleg a lemezeket mozgasd meg, ki be.
Lehet kontakt hiba.....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#44849) bb.bocs válasza Borisz76 (#44848) üzenetére


bb.bocs
őstag

ki,be ugye megoldotta, de minden ugyanúgy volt ahogy este is,csak megnyomtam a bekapcs gombot(jele esetben bekapcs ) na mindegy, fura és nem túl lelkesítő.A vinyó nem lehet, nemrég volt ellenőrizve is, semmi baja. Kezdem azt érezni hogy az kavar be, hogy ez a wd red 4 terrás egy másik wdred 4 terrásról lett bootolós cuccal klónozva morzsáról morzsára, és esetleg ezt érzi valahogy, bár akkor nem indulna el. Minden esetre furcsa.

(#44850) fulton válasza Varszegig (#44842) üzenetére


fulton
addikt

ezt alátámasztom, mobil kliens (android) a visszatekerés nem megy h265+ nél most per pill sem, bár kaptam emailt hogy megjelent a 8.2 még azt nem tettem fel. Nem igazán értem mert pár napja már frissült, na mind1.
A lényeg hogy most per pil SEM megy a h265+ al a visszajátszás. Csak a live.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.