Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44401) gyugyo79 válasza BullZeye (#44398) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nálam 1 hónapja fent vannak a NAS -on / Routeren. A NAS -on van egy Win10 -is nekik meg egy admin user webes felület hozzáféréssel, hogy tudják indítani ezt a virtuális gépet ...
Annyi, hogy ne a 22 -es porton engedd be az SSH-t + auto blok legyen bekapcsolva, meg csinálj egy külön admint aminek a jogait le tudod venni pld könyvtárakról (Ezzel úgyis vissza tudnak már mindenhez venni jogot de azt látod a logban.De nem csinálnak semmit engedély nélkül ami ilyen vagy nem is ők csinálják hanem megkérnek rá)

[ Szerkesztve ]

(#44402) Gulyopapa válasza gyugyo79 (#44401) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Szia!
Írtam privátot :) Újra kellene segítség :)

[ Szerkesztve ]

(#44403) BullZeye válasza gyugyo79 (#44401) üzenetére


BullZeye
veterán

Nem nyugodtam meg, 72 óránként jön egy üzenet tőlük, így most tőlük bárki bármikor ránézhet a dolgaimra (főleg munka mappa miatt aggódom). Hiába tudom visszanézni logban, Ő azt mondja nem Ő volt, hanem Én, ha meg hozzáértő akkor még logból is kiszedi amit kell, nem figyelem 24 órán keresztül :)

Mondja meg inkább, hogy mit akar megnézni és megnézem, vagy kérjen egy Teamviewert. 2018ban had ne akarjon már admin jogot meg elérhetőséget a személyes cuccaimhoz. Ez lenne a legutolsó amit kérniük kéne, ha már minden felsült.

QNAPal van tapasztalat ilyen téren? Ők is ennyire belelépnek a személyes terébe az embernek?

(#44404) Mezga Aladár válasza BullZeye (#44403) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ha mélyebben reszelnek akkor mindenképpen kell egy admin jogú user. Előttem már javasolták, csökkentsd minimálisra az engedélyeit adott admin felhasználónak.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#44405) gyugyo79 válasza BullZeye (#44403) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha zavar a hiba és szeretnéd ha megoldása lenne akkor ezt be kell vállalni. Ha komolyabb mérnökhöz kerül az ügy akkor jelentős időeltolódások is lehetnek. Mert a Németországi support is segítőkész de a komolyabb hibákhoz kevés. Lehet amikor ő dolgozik te alszol vagy dolgozol.
Nem mond, hogy egy jól beállított korlátozott hozzáférésnél jobb egy TW -el ott hagyott gép. Vagy ott ülnél, és figyelnéd, hogy mit csinál éppen amikor rálép dolgozni + adsz egy gépet nekik amin nincs semmi fontos (Én is azért csináltam nekik a Virtuális gépet, hogy ne kelljen a TW mert van az amikor az ssh se elég és gépet is kérnek TW-vel) ?
Mondtam, hogy vedd le a könyvtárakról a jogot amikbe nem szeretnéd, hogy bele nézzen. De hidd el nem fognak turkálni a dolgaidban.

Van sok hiba amiről nem kapnak sok visszajelzést, esetleg csak tőled kapnak. Elsőnek megnézik maguknál ott jó = nem tudják reprodukálni a hibát = nagy az esélye, hogy nálad van valami = nálad tudják megcsinálni.

De van az a választás is, hogy nem kell a segítség ilyen áron.

(#44406) fulton


fulton
addikt

Valahol mintha azt olvastam volna, hogy létre lehet hozni egy feltöltő oldalt a nas-omra ahol akár telefonnal rögzített videót is feltölthetnek idegenek nekem. Jól tudom? ezt hogy tudom létrehozni?

[ Szerkesztve ]

(#44407) fulton válasza fulton (#44406) üzenetére


fulton
addikt

van ennek valai kockázata?

(#44408) gyugyo79 válasza fulton (#44406) üzenetére


gyugyo79
addikt

File Station, fájl igénylés létrehozása. Ennek nincs kockázata és még egy jelszót is kérhetsz feltöltés előtt. Ha boldog boldogtalan tud feltölteni mert nem egy általad ismert rétegnek adod ki akkor azt kezelt fenntartásokkal amit feltöltöttek ...
Az rémlik még, hogy lehet nem lehet gyökér könyvtárba közvetlenül ilyet csak alkönyvtárba, de ez nem biztos.

[ Szerkesztve ]

(#44409) BullZeye válasza gyugyo79 (#44405) üzenetére


BullZeye
veterán

Cron service nem fut a beállított időpontokban automatikusan, azért ez nem tűnik annyira mélynek, vagy igen? O.o

Gondoltam javasolnak simán, hogy próbáljam meg újraindítani a servicet első körben vagy bármi, nem rögtön admin jogot kérni.

Még gondolkodom rajta, lehet egy gyári állapot megoldaná a dolgot, azt max 2 óra alatt vissza konfigolok mindent.

Jó eséllyel a SHR -> Basic konvertálás tett be gondolom, ott visszaállított mindent, törölte az appokat stb.

(#44410) fulton válasza gyugyo79 (#44408) üzenetére


fulton
addikt

Tényeg ott. KÖszi!

(#44411) gyugyo79 válasza BullZeye (#44409) üzenetére


gyugyo79
addikt

Hát ha nem nagy akkor miért nem csinálod meg ? ;)
Egy hibát megtalálni főleg távolról tippelgetéssel, ki tudja milyen szintű linux/unix tudásal rendelkező felhasználó bevonásával aki lehet nem is szeretne ssh-n parancsokat kiadni és értelmezni a kapott választ/hibát.

[ Szerkesztve ]

(#44412) fulton válasza gyugyo79 (#44408) üzenetére


fulton
addikt

Van lehetőség egyébként a feltöltési hozzáférést hamarabb letiltani mint amit érvényességként megadtam neki?
Ha igen azt hogy.

(#44413) Met válasza csizo (#44399) üzenetére


Met
nagyúr

Hát ja, a link angol de nekem kínai :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#44414) sgery válasza e90lci (#44397) üzenetére


sgery
őstag

Nem, külön kapják a tápot.
Most megpróbáltam azt, hogy a switchből kihúztam egy kamerát és közvetlen a routerbe dugtam és így nem volt gond. Szóval ha minden igaz a switch-el lesz gond.
Egy tenda poe-s switch volt benne, most találtam itthon egy tp ling basic gigabitest, jobb lett vele viszont még ezzel sem annyira jó mint ha simán a routerbe dugom.
Milyen switch-et lenne érdemes haszálni ami tutira jó?

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#44415) gyugyo79 válasza fulton (#44412) üzenetére


gyugyo79
addikt

File Station -> Eszközök -> Megosztott hivatkozások kezelője
Kitörlöd

[ Szerkesztve ]

(#44416) e90lci válasza sgery (#44414) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Én a mikrotiket favorizálom,de nem feltétlenül kell ilyen.Ha Poe port nem kell akkor meg kellene próbálni egy olcsó buta switch-el mit reagál.

(#44417) fulton válasza gyugyo79 (#44415) üzenetére


fulton
addikt

:R köszönöm!!!!
csak kiismerem lassan az apróságokat:)

[ Szerkesztve ]

(#44418) Immy


Immy
őstag

Sziasztok, hogyan lehet a legegyszerűbben leszűrni azokat a telepített alkalmazásokat, amik nem a synology-tól jönnek?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#44419) gyugyo79 válasza Immy (#44418) üzenetére


gyugyo79
addikt

Közösség résznél megnézed mi van telepítve. Szerintem ennél jobban nem lehet szűrni

(#44420) Elemental


Elemental
addikt

Üdv!

Két lemezes syno telepítésénél, ha kezdésnek két lemez kerül bele, be lehet valahogy állítani, hogy ne legyen shr? Vagy inkább előbb egy lemezzel legyen telepítve, majd ha kész, akkor menjen bele a másik?

(#44421) Core2duo6600 válasza Elemental (#44420) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Igen, minden további nélkül.
Amikor létrehozod a kötetet, akkor ne a "gyors " ra hanem a másik lehetőségre menjél, és akkor úgy állítod ahogy akarod.

Nem tudom miért erölteti a syno ennyire ezt az shr-t.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#44422) Elemental válasza Core2duo6600 (#44421) üzenetére


Elemental
addikt

Köszi, én is csak segíteni próbálok távolról, tegnap betette unokatesóm a két lemezt, és shr lett. A reset valamiért nem sikerült, mára formázta mindkét lemezt, és este újra nekiugrik. Én azt javasoltam, hogy tegye be az egyik lemezt, telepítse fel, majd utána tegye be a másikat. És persze akkor is figyeljen rá, hogy ne shr legyen.

(#44423) Madwe válasza Elemental (#44422) üzenetére


Madwe
nagyúr

Defaultból ugyanúgy shr-t fog létrehozni a syno 1 lemez esetén is, uh semmi nem változik, ha csak ész nélkül nyomja h tovább tovább :)

(#44424) Elemental válasza Madwe (#44423) üzenetére


Elemental
addikt

Igen, épp most dumaltunk, mondtam, hogy figyeljen rá, én már nagyon régen telepítettem a sajátomat, nem emlékszem, hogy mi volt.

(#44425) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Az lehetséges, hogy nem kell Photo Station beállítás egy mobil eszközön, hanem elég a DS file app letölteni és ott beállítani a photo backup-ot és már tölti is a képeket az eszközről?
Ez nagyon jónak tűnik.
Ugye nem oda vissza szinkronizál? Vagyis ha törlöm telefonról akkor nem törli a nasról is?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#44426) Elemental válasza Elemental (#44424) üzenetére


Elemental
addikt

Sikerült végül is. Particionálatlan lemez került bele, feltelepült a dsm, utána a tároláskezelőben egyenként lett kiválasztva shr adatvédelem nélkül. Így lett két kötet. Ha a két lemez egyszerre volt kiválasztva, akkor csak az shr-t engedte.

(#44427) psg5 válasza psg5 (#44425) üzenetére


psg5
veterán

Elvileg működik. Próbálgattam.
Nem oda-vissza szinkronizál ez is ok.
Nekem így sokkal kényelmesebb, mint Photo Stationnal.
Azt hittem mindenképpen kell hozzá a PS. vagy appnál a DS Photo.

F.K.T.

(#44428) ezekiel


ezekiel
aktív tag

sziasztok!
van egy eredeti survillance station serialom. attudom e ezt rakni egy masik synologyira? siman beutom ankodot azt csokolom vagy kell meg valami adminisztrravio valahol vagy nem is lehetseges?

(#44429) Csabroncka válasza ezekiel (#44428) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ha a mailplushoz hasonlóan elvileg "örök liszensz" akkor igen.

Ehhez a következőt kell tenned:
Belépsz a NASon a synology accountodba, értelemszerűen ekkor már az online felületen is látod, hogy a fiókban két NAS-od van, az egyikhez (régi) pedig hozzá van rendelve a liszensz.

Aktiváld a serialal az új NAS-on a szolgáltatást, ekkor gyakorlatilag átugrik, átvitted a szolgáltatást - ez az örökliszensz fogalma, mint a Microsoft dobozos termék. A liszensz a felhasználóhoz kötődik, nem az eszközhöz, és meghatározott darabszámban használhatod.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#44430) Core2duo6600 válasza Elemental (#44426) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Engedte volna az a nornál-t is, de a lényeg, hogy műxik.
Valamiért nagyon erölteti a syno ezt az shr-t csak tudnám miért.
Ha egyszerre akarod a 2 lemezt, még jó hogy radi1 et vagy shr-t akar csinálni.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#44431) nimfas válasza Core2duo6600 (#44430) üzenetére


nimfas
addikt

Nekem is SHR van, mi hátrányom származik belőle hogy nem sima kötetként van a 2 lemez?

(#44432) csizo


csizo
tag

DS118 tulajdonosok,Ti mekkor hdd-vel használjátok a nast?Ezt a hibernálasi problémám miatt kérdezem,ugyanis idáig egy 6TB lemezzel használtam és állandó problémát jelentett,hogy közel óránként,de volt úgy,hogy félóránként felébresztette a lemezt.Most beraktam egy 500GB-os laptopvinyót és láss csodát nem ébreszti fel csak ha nekem szükségem van rá.Elméletileg a 6TB vinyó rendben van,nincs semmi baja.Kérnék választ a kérdésemre.

(#44433) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Üdv

Nézegem a NAS-okat, a DS 118 , DS218 play és DS218 at.. Asima 218-ban 2gb memória van. Az mennyire érezhető az 1gb ramhoz képest?

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#44434) Core2duo6600 válasza Csabee. (#44433) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Attól függ, hogy mire használod a nas-t
Ha csak sima file megosztás, akkor semmennyire nem érződik ki.
Ha adatbázis meg ki tudja mit futtatsz rajta akkor akár a 2 GB is szűkős lehet.

(#44431) nimfas
Én jobb szeretem magam eldönteni, hogy milyen kötet legyen a rendszerben.
Egy gép ne akarjon önálló döntöseket hozni.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#44435) Csabee. válasza Core2duo6600 (#44434) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Belső fájlmegosztás,
Szinkonizálás
FTP szerver (néha)
VPN (azt többször)
FullHD 4K film belső kábeles hálózaton
Kép nézegetés
Okos telefonról elérés.
Kamerarendszer

Jelenleg egyébként egy DS116-al ezen funkciók mennek, de a 4K nál ott már érezni azért hogy egyel erősebb jobb lenne. Lehet a DS118 már ezt kiküszöböli.

MÁS: Milyen HDD-t. A WD RED editiont messze elkerülöm, az elmúlt 2 évben 3db 3TB-os és 2db 1TB-os ment a kukába...

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#44436) lewisfm válasza Csabee. (#44435) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Nekem a DS118-ban egy WD RED 8TB van.

A tapasztalataim a következők:
- Nálam is gyakrabban feléleszti a HDD-t
- A HDD hangos
- A DS118-ban a HDD beszereléséhez normál csavarok vannak,sajnos nem a gumiágyas, rezgéscsillapítós megoldás, ami a drágább NAS-okban vannak, ezért a NAS alá rezgéselnyelő anyagként a NAS csomagálásból származó polifoam-ot tettem, két rétegben. Úgy ahogy elfogadható lett a HDD által keltett zajszint.

Mivel filmeket tárolok rajta, már sajnálom, hogy nem a 10TB-osat vettem.

(#44437) Multibit válasza Csabee. (#44435) üzenetére


Multibit
veterán

Jelenleg egyébként egy DS116-al ezen funkciók mennek, de a 4K nál ott már érezni azért hogy egyel erősebb jobb lenne.
Ez miben nyilvánul meg nálad? Szerintem nincs vele gond. Nekem ez a torrentes NAS-om, tehát folyamatosan teker a HDD, közben NFS megosztásról akadás mentesen tudok 4K remuxot nézni a Minixen :K

(#44438) Csabee. válasza lewisfm (#44436) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Köszi az infot. Én végülis 4TB os Seagate Wolf-ot vettem.

Multibit: Néha meg-megakadt a 4K-s tartalom. DE ez lehet a Wifi miatt van.. sőt.

Üdv: Csabee.

(#44439) Core2duo6600 válasza Csabee. (#44435) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nekem 3 WD red 2 TB os van benne, teszik a dolgukat csak lasabbak mint a green ek, azokat váltottam le a red ekkel, kár volt :(

Az egyik smart adatai :

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#44440) Multibit válasza Csabee. (#44438) üzenetére


Multibit
veterán

Wifi??? Ezt írtad: FullHD 4K film belső kábeles hálózaton. Most akkor drót, vagy rádió? Magasabb bitráta esetén köhögős lehet a wifi. Felejtős.

(#44441) spgabor


spgabor
aktív tag

Sziasztok!

Karácsony környékén nas vásárlást szeretnék beütemezni a régi Zyxel helyett, amit már szoftveres és hardveres korlátok miatt is szeretnék egy erősebbre váltani. Eredetileg a DS718+-ot néztem ki magamnak, de a négy lemezes tár miatt a 918+ szimpatikusabb a több lemezfiók miatt. Illetve azért ezt a verziót szeretném, mert az előző Zyxel mintájára 4-5 évig megtartanám és szeretném, hogy legyen benne annyi erő, hogy pár év múlva, több kapcsolódó eszközt (4k tv/erősítő/stb) is probléma nélkül ki tudjon szolgálni.
A jelenlegi alap dolgokon (torrent, dlna 2-3 tv/laptop/telefon, file tárolás) pár plusz funkcióját már tudom, hogy használnám. Az otthoni kamerákat szeretném rákötni. Egyik kérdésem az lenne, hogy a Surveillance Station-t le lehet cserélni valami másik app-ra, ahol nem kell licence-t is vennem kettőnél több kameránál?
A másik a virtuális gép futtatás. Láttam külföldi fórumon, hogy a gyári leírással ellentétben a 16GB rammal bővítve is szépen működik. Így a memória bővítés megoldható. Szeretnék rajta összesen 2-3 Windows és Linux szervert futtatni, amelyek néhány ház körüli rendszer felügyeletét végeznék. A virtuális gép futtatásnál van valami VM korlát, amit szintén licencelni kellene, vagy csak a hardveres korlát létezik? Aki használ ilyen típusú NAS-t, és futtat rajtuk virtuális gépeket, akkor hány darabot és milyen terheléssel? Itt még kicsit gondolkodom az ITX gépeken, de ott a fogyasztás miatt már fenntartásaim vannak.
Illetve bármi észrevételt és tanácsot a kiszemelt példánnyal kapcsolatban tudtok mondani?

Köszi és üdv:
spgabor

(#44442) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Na most szállt el az agyam :(
DS411j, frissült megint és teljesen használhatatlan, 2 órája lett újraindítva és még mindig nem érem el a share-t.

A terv:
Minden adat lementése
Reset
Visszaállni 5.2-re vagy akár 4.3-ra.
Csak helyi hálón használom.

Tud valaki használható leírást, hogy lehet visszaállni 6.2-ről? Mert a Syno fórumokon írnak mindenfélét, és nem lényeg ha bukom az adatokat mert előtte lementek mindent.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#44443) gyugyo79 válasza kraftxld (#44442) üzenetére


gyugyo79
addikt

Hivatalosan nem lehet, de ezt csak azért írom, hogy azért tudd, hogy kockáztatsz + nem tudom a mostani verziódal is jó e éppen ...
Ez a legközelebbi amiről tudok, hogy működött : (#34949) Csokifalo a hozzászólásban a link a videóra.

[ Szerkesztve ]

(#44444) kraftxld válasza gyugyo79 (#44443) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Most használhtatlan a cucc, hogyhogy nem nagyon kockáztatok.
Elvileg 6.2 óta ez a version átírkálás nem megy, de majd a hétvégén kipróbálom, köszi!

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#44445) Xeon7


Xeon7
aktív tag

Sziasztok,

DS116-s NAS-t szeretném 2 HDD-re cserélni.
Tudnátok tippet adni, hogy mire lenne érdemes beruházni?

(#44446) benceje


benceje
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék.
Volt szó korábban TR autoindexről, Részletes leírás volt: ssh - reindex.sh fájl és a TR konfigfájlban két sor átírása. És működött is.
De most nem.
Ami változott: meghalt a vol2 hdd, appok azon voltak. Azokat újra raktam vol1re, azaz TR-t is. A video mappa vol1-en nem változott, ahogy a rendszer is megmaradt.
Újra átírtam mindent, viszont azóta nem fut le a script, legalább is az új letöltött filmek nem jelennek meg a tv-n.
Reindex gombbal igen.

Ötletek, mi lehet az oka?
Előre is köszönöm!

(#44447) #72042496 válasza Xeon7 (#44445) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ennyire bőven azért nem kellett volna kifejtened, hogy mit vársz tőle és mire szeretnéd használni. :)

Viccen kívül, ezekről írj azért. 2 rekeszes NAS-ból is van több (ár)kategória, honnét tudná bárki is, neked melyik lehet a megfelelő.

[ Szerkesztve ]

(#44448) Xeon7 válasza #72042496 (#44447) üzenetére


Xeon7
aktív tag

Folyamatos torrentezésre lenne.
Egy LG TV-t illetve 2-3 számítógépet kellene kiszolgálnia, és távolról szeretném elérni a HDD-k tartalmát.
A 2 HDD-t összefűzni szeretném a nagyobb tárhely miatt.
A későbbiekben 1 vagy 2 kamerát szeretném még a rendszerhez kapcsolni.

(#44449) Core2duo6600 válasza Xeon7 (#44448) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Összefűzni ? És hol a biztonság ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#44450) Immy válasza gyugyo79 (#43802) üzenetére


Immy
őstag

Úgy tűnik az a probléma, hogy az egyik community alkalmazás felülírt elég sok library-t, ami miatt végérvényesen tönkrement a download station értesítés funkciója.
Synology support-ot így nem vállal. Download station-t újratettem, de nem oldotta meg, az egyetlen javasolt megoldás a teljes hard reset.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.