Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12251) MrCsiT válasza allein (#12220) üzenetére


MrCsiT
addikt

Technikailag, hogyan van megoldva, és mi a 2 lépés? :F

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#12252) bigdady


bigdady
nagyúr

Legujabb ds óta kivülrol nem mindig tudok csatlakozni quick connect id-vel a nashoz pl ds Photoval stb-vel Nálatok is van ilyen gond?

[ Szerkesztve ]

(#12253) Tido válasza MrCsiT (#12251) üzenetére


Tido
aktív tag

okostelefonnal kódgenerátor.
1 lépés: felhasználónév és jelszó
2 lépés hat számjegyű kód, amit az okostelefon generál.

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#12254) spider23 válasza bigdady (#12252) üzenetére


spider23
aktív tag

Igen, nekem is ezt csinálja. Valamikor jó valamikor nem...

(#12255) allein válasza allein (#12224) üzenetére


allein
addikt

Nem jött email, érdekesnek találom. Más esetekben mindig kapok emailt.

(#12221) Patice - akkor reset :K csak az első sipolásig.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#12256) allein válasza allein (#12255) üzenetére


allein
addikt

Sajnos ugyanaz a helyzet, első sipolásig nyomtam a resetet.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#12257) Patice válasza allein (#12256) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ez alap helyzetbe állítja az admin fiókot + jelszavát és akkor azzal tudsz belépni...

Ahogy a használati is írja.. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12258) Mezga Aladár válasza Patice (#12257) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

1. hszt, 1. hszt, 1. hszt, 1. hszt, 1. hszt, 1. hszt, 1. hszt, 1. hszt, ;] ;]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12259) Patice válasza Mezga Aladár (#12258) üzenetére


Patice
Topikgazda

OK, OK. Cikkezem...Ebben pl. már volt részem. Első saját meg most véglegesítődik. :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12260) Mezga Aladár válasza Patice (#12259) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Gratula. :C :C :C
Azért én még mindig szeretném ha a cikkek alá lennének írva. Amellett értettem Bbéci érvet is

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12261) Mezga Aladár válasza Mezga Aladár (#12260) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Kifejezetten örülök a méréseknek, egy ötlet, ha rákattint az olvasó, akkor lehetne nagyítható.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12262) stomi76


stomi76
tag

Hali!

Kezdem belakni a NAS-t, kb 1 terra adat már fent van.:))

Szerintetek most az indexálás, fényképek konvertálása mennyi ideig fog tartani?

Illetve az indexálást azt minden esetben el kell végeznem, ha a megfigyelt mappákba egyszerre több filmet fotót másolok be?

Eddig azt tapasztaltam, hogy több esetben nem indexálta be magától a filmeket, persze lehet ez csak azért van mert három napja folyamatosan másolok, másolok, másolok.................. :)

(#12263) Patice válasza stomi76 (#12262) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha az alap média mappákba pakolsz, akkor azt az első indexelés után indexálni fogja, csak egyszer legyen kész vele.

A képek hol tartanak? Ha több tízezer képet most ráeresztettél, azért sokáig el fog vele szöszmötölni. A képek miniatűrjeinek létrehozása elég proci igényes. Akár eltarthat 1-2 hétig is.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12264) stomi76 válasza Patice (#12263) üzenetére


stomi76
tag

Hááát még 25 000 van :(

Másik kérdés a download station elég keveset oszt vissza, mit lehet tenni ez ellen?
Mellékelve a beállítás.

Illetve reggel óta így állnak a dolgok:

[ Szerkesztve ]

(#12265) Elemental válasza stomi76 (#12264) üzenetére


Elemental
addikt

DHT nem kell.

A tcp port legyen forwardolva.

(#12266) stomi76 válasza Elemental (#12265) üzenetére


stomi76
tag

A tcp port legyen forwardolva.???

És ezt hogy kell megcsinálni? Sajnos ezekhez a dolgokhoz teljesen hülye vagyok.

(#12267) Elemental válasza stomi76 (#12266) üzenetére


Elemental
addikt

(#12268) Patice válasza Elemental (#12267) üzenetére


Patice
Topikgazda

:)) :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12269) Elemental válasza Patice (#12268) üzenetére


Elemental
addikt

Nagyon jó, hogy ezt leírtad. Immáron 10k hsz-szel ezelőtt :)

(#12270) Patice válasza Elemental (#12269) üzenetére


Patice
Topikgazda

1. hsz.-be igyekszem majd beleszőni. Készül az is, csak lassan. Lehet túl komplexet akarok, vagy túl "jó" leírást, hogy hogy érdemes belőni a nulláról egy NAS-os rendszert. :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12271) Süvi válasza stomi76 (#12264) üzenetére


Süvi
őstag

Szia!

35.000 képet raktam fel a múlt héten,de a PC-s alkalmazással és így is foglalkozott vele a PC vagy két-három napig (i5-4440, 8GB) 90-95%-os processzorhasználat mellett.
Szerintem ezzel felesleges terhelni a NAS-t.

(#12272) stomi76 válasza Süvi (#12271) üzenetére


stomi76
tag

Szia!

Én most a Zyxel nasról pakolom(tam) át a dolgokat, amit a gép kihagyásával file station keresztül menedzseltem le, feleslegesnek tartottam még az otthoni gép közbeiktatását is.

(#12273) spider23


spider23
aktív tag

Arra tudtok valamilyen megoldást hogy pl.: van egy mappa amiben mondjuk 2000 fénykép van mindenféle fényképező gépektől származó nevekkel hogy ezeket automatikusan átnevezze a készítés dátuma szerinti egységes nevekre?

(#12274) Patice válasza spider23 (#12273) üzenetére


Patice
Topikgazda

Talán a Photo Station Uploader-ben van ilyen funkció, de nem emlékszem pontosan.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12275) hegyimorc válasza spider23 (#12273) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Downloader Pro

Elvileg arra való, hogy a fényképezőgépről, memóriakártyáról töltse le és tegye adott helyre, nevezze át ...stb a fileokat, de arra is jó amire neked kell. EXIFet is tud használni.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#12276) spider23 válasza Patice (#12274) üzenetére


spider23
aktív tag

Igen, a photo station feltöltésnél átnevezi, viszont nekem már fel van töltve a NAS-ra és ott kellene átnevezni rengeteg fényképet.

(#12277) Multibit válasza spider23 (#12276) üzenetére


Multibit
veterán

Total Commander - Csoportos átnevezés. Ez nem megoldás számodra?

(#12278) Patice válasza spider23 (#12276) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha nem több tízezer kép, akkor én megcsinálnám újra a feltöltést. PC úgy is gyorsabban végezne vele.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12279) #48967168 válasza Patice (#12278) üzenetére


#48967168
törölt tag

Köszönöm mindenkinek az építő jellegű javaslatokat, megoldódott a Videó-távfelügyeleti problémám, szépen működik netről is... :)

(#12280) steveke6 válasza zharkanyi (#12235) üzenetére


steveke6
csendes tag

Szia!

Egész jó úton vagy! :)

Nekem is volt ilyen jellegű hiba, 3 oka is volt.
1. Nekem DS110j van, nem egy izompacsirta. Egy kis torrent feltöltés, cloud szinkronizálás plussz egy film nézés (hogy az indexelésről és/vagy konvertálásról ne is beszéljek) már beakasztja a lejátszást, illetve csak üres mappákat mutat krix-krax file névvel. (Ergo nálam cloud sync leállít, torrent pause). Gondolom a 213j-d ezt bírja.
2. A TV-m wifi-n keresztül próbált lejátszani. (Valamiért átállítottam Wifi-re hálózati kábelről és elfelejtettem ezt visszaállítani.) Szóval a csatlakozást Wifi helyett kábelre.
3. Samsung UE40F6500-as TV-m van. Azt vettem észre a 2101-es fw-rel, hogy sokszor leakad a NAS-ról, főleg a DS Video app-pal. A 2102 fw-rel nem csinálja.

több 5letem nincs :N

üdv: i

(#12281) zharkanyi válasza steveke6 (#12280) üzenetére


zharkanyi
tag

Köszönöm. Este megint lesz mit próbálgatnom.

1.
Elméletileg ma az első kérdés megoldódik, mert a képkonvertálás a végére ér. Így a 100% proci terhelés megszűnik, de ha nem, akkor is szüneteltetem egy próba erejéig.
2.
No ehhez szerelnem kell (LAN kábel oda van húzva, de rosszul kötötték be).
A fura az, hogy amíg a NAS LAN-on és a TV wifin csatlakozott közvetlenül ugyanarra a routerre, addig ment a lejátszás. Amióta a NAS elé került egy switch azóta vannak gondok. Kiiktatom egy próba idejére.
3.
Megnézem, de ehhez sem értek. a TV lefrissíti magát ha van netkapcsolat és rákattintok a megfelelő pontra?

(#12282) steveke6 válasza zharkanyi (#12281) üzenetére


steveke6
csendes tag

1. Hát ha tényleg 100% a terhelés, nincs sok ideje video stream-re :) próbáld akkor, ha már nem molyol semmin
2. Mindenképp próbáld meg csak a legszükségesebb elemekkel (switch) nélkül és kábellel, ha lehet.
3. Addig ne frissíts TV fw-t, míg az előző kettőt meg nem próbáltad, hátha nem a TV fw nálad a gond. (Egyébként igen, ha a TV csatlakozik a netre, akkor tud onnan is frissíteni. A menüben van szoftver frissítés lehetőség, kiírja milyen verziód van és el kezd keresni és kiírja, mit talált, ha van újabb.) De ezzel még várj akkor.

(#12283) Tyler Durden válasza Patice (#12270) üzenetére

Szerintem nem gáz ha túl komplex. Én úgy vettem észre, hogy sokakat eltántorít a NAS vásárlástól, hogy nem feltétlen IT/Network beállítottságúak és félnek tőle, hogy nem tudják bekonfigolni. Szal szerintem ha 1x meglesz, azzal nagy szívességet teszel a community-nek :C

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#12284) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Erre tud valaki valami okosat? A jelölt lemez, wd red natív 4k, kompatibilitási listában szerepel. :F

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12285) AtaWrc válasza Tyler Durden (#12283) üzenetére


AtaWrc
tag

Igen nagyon várjuk már :DD

És nagy köszönet érte, előre is.

(#12286) stomi76 válasza Elemental (#12267) üzenetére


stomi76
tag

Szia!

Ez így jó lesz?

(#12287) Doky586 válasza Mezga Aladár (#12284) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az a magyarázat hogy valamit félreértesz...
Még egyetlen 4K native hdd-t nem dobtak a piacra.. Mindegyik Advanced Formatos (=512emulated)

(#12288) allein


allein
addikt

iOS-re milyen appot érdemes használni mint key generátor?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#12289) Mezga Aladár válasza Doky586 (#12287) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

?? Akkor a partíció eltolásra miért érzékenyek? Olvasgatok igazad lehet.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12290) istvan170


istvan170
aktív tag

Azt szeretném kérdezni, hogy lehet-e a win7-es laptopról a beépített biztonsági mentést használni egy synology nasra? Nem bírtam beállítani, folyamatosan visszadobja az egyébként mindenhonnan tökéletesen működő felhasználónevet vagy jelszót.

(#12291) Criton


Criton
veterán

Nos, lezárta a support a problémámat az alábbi üzenettel....

we would like you to do RMA for another unit first.

We found the problem has already happened before 5.1,

We found "[Mon Sep 29 14:56:09 2014] eth0: link up, full duplex, speed 100 Mbps"
And Sep 29 is between 5.0-4493-5 and 5.0-4528 he performs the upgrade.

(#12292) dni


dni
őstag

Sziasztok,

egy DS410-es NAS-ról (legfrissebb DSM 5.0) szeretnék átköltözni egy 415+ (DSM 5.1) -ra, de csak az adatokat szerettem volna átmásolni a beállításokat nem.
A Syno help alapján azt a megoldást választottam, hogy készítek a DS410 egyes megosztásairól egy backupot a DS415-re. A backup el is készült, de nem találom az új NAS-on a mentést fájl szinten, csak a Backup and Replication\Baclup destionation részben.
Lehet, hogy nem ezt a megoldást kelett volna választanom, hanem a megosztás szinkronizációt? :)

Az volna a kérdésem, hogy most hogyan tovább? Hogyan tudom az új NAS-ra mentett adatokat áthelyezni a megosztásokra?

Help cikk: https://www.synology.com/en-us/knowledgebase/tutorials/484

Kép a beállításokról: https://www.dropbox.com/s/uva6os5oq8xv9mz/SynoBackup.png?dl=0

(#12293) Patice válasza Criton (#12291) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ebből az üzenetből én azt veszem le, hogy külön csapat foglalkozik a DSM 5.1-es hibákkal és külön csapat a DSM 5.0-val.

Szaglászék megtalálták a hibát, amit le is írtak, hogy miikor állítódott át a sebességed.

Most azt javasolják, hogy tégy még egy bejelentést (RMA), mert másik 'unit'-hoz tartozik.

Folytatás következik a történetben....

(#12292) dni:

A linkelt leírás szerint neked a 3.2-es pontot kellett volna végig csinálnod (és nem a 3.1-et). Ehhez a cél NAS-on engedélyezni kell a "Network Backup service"-t.

Ezután a forrás NAS-on a Backup alatt a 'Network Backup' opciót kell választani, amivel másik Synology NAS-ra tudod átmenteni a dolgaidat.

Természetesen ehhez mindkét NAS-nak egy hálózatban kell lennie, hogy lássák egymást.

Ha a másolás megtörtént sikeresen, akkor a fájlok egy 'NetBackup' nevű mappában lesznek a cél NAS-on, ahonnan manuálisan kell majd áthelyezned az adatokat a megfelelő mappákba.

Ha a megfelelő mappák még nincsenek meg, akkor azokat hozd létre.
Esetedben úgy látom ez a 3 alap média mappa lenne. Akkor a 415+-on tedd fel a médiaszervert, hogy a rendszer hozhassa létre a mappákat!

A Backup task, ami lefutott, az is átmásolta a fájlokat, azokban amúgy nincsenek ott a fájljaid? Mert akkor csak azokat kellene áthelyezni.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12294) AiRLAC válasza Patice (#12293) üzenetére


AiRLAC
addikt

"we would like you to do RMA for another unit first."

Ezt én úgy értelmezem hogy cseréltesse ki a NAS-t egy másikra először.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#12295) Multibit válasza AiRLAC (#12294) üzenetére


Multibit
veterán

:K

(#12296) Mezga Aladár válasza AiRLAC (#12294) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Én csak kirántanám a lemezeket, és egy szüz telepítés után megnézném, mit csinál.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12297) Süvi


Süvi
őstag

Amikor az Uploader Pc-s alkalmazással töltöm fel a képeket, mindent átforgat a C:meghajtó (SSD), Users, App, Temp mappáján és így feleslegesen terhelődik az SSD, akkor is ezt csinálja, ha HDD-re telepítem.
Van erre valamilyen megoldás, hogy ne menjen át ott?

Köszönöm

(#12298) steveke6 válasza Doky586 (#12287) üzenetére


steveke6
csendes tag

Szia!

A 4KN akkor nem azt jelzi, hogy a HDD tudja? Akkor eddig én is rosszul tudtam :(

A Seagate-nek vannak ilyen vinyói, pl ST6000NM0004

[link]

(#12299) próbakocka válasza Süvi (#10616) üzenetére


próbakocka
senior tag

Kijött. Magyar ára még nincs ...

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#12300) Süvi válasza próbakocka (#12299) üzenetére


Süvi
őstag

Közben már sikerült vennem egy 214play-t és épp az Uploaderrel küszködök :)
Köszönöm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.