Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12301) campers


campers
tag

Sziasztok!

Ti nagy mennyiségű/méretű fájlokat milyen módon másoltok a NAS-ra? WebDav? FileStation? stb.?
Ugyanis sokszor előfordul, hogy nagyobb fájlokat (2-3 GB) tartalmazó mappa másolásakor egy ideig megy a másolás, majd hibaüzenettel leáll a folyamat, és azt írja ki, hogy: Nem létezik a forrásfájl.

Ill. mennyi az ideális másolási sebesség? UTP kábellal csatlakozik a laptopom a router-emre, de így is nagyon ugrál a sebesség. 3MB/s-től max. 49 MB/s-ig. (és egyébként sem valami villámgyors a feltöltési folyamat). Esetleg valami beállítást kell még elvégeznem, hogy simábban menjen a dolog?

(#12302) eric.cartman válasza campers (#12301) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Nekem amíg 213j-m volt, LAN-on 75MB/s volt az írás és 105MB/s körül volt statbilan az olvasás a NAS-ról. (Ez most 214+ típussal még ennél is jóval több - szerintem most a gigabites LAN a határa)

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#12303) Doky586 válasza campers (#12301) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

én leginkább megosztott mappával (SMB) oldom meg a másolást PC és NAS közt, egyébként ha jól rémlik az IE-nek van valami fileátviteli limitációja 2GB környékén, ha azt használnád FS-el..

(#12304) campers válasza eric.cartman (#12302) üzenetére


campers
tag

nekem is 213j-m van. De, hogy az 1-2 GB-os fájlokat miért nem tudja felmásolni, azt nem értem. (Per pillanat is próbálkozom a másolással de nem megy...)

(#12305) Multibit válasza campers (#12301) üzenetére


Multibit
veterán

Általában Total Commanderrel másolom a fájlokat laposról NAS-ra, SMB megosztással. Néha FTP-t is használok. Viszont egyiknél sem tapasztaltam olyan hibát, mint Te.

(#12306) Elemental válasza campers (#12304) üzenetére


Elemental
addikt

Szerintem ne a file stationnal másold. Próbáld win alatt TC, vagy Számítógéppel.

(#12307) dni válasza Patice (#12293) üzenetére


dni
őstag

a 3.2-es szerint jártam el ha minden igaz, de mégsem látom a fájlkezelőben azt a mappát ahol van a mentés.
Hol lehetne egyetemlegesen rákeresni egy adott mappára vagy fájlra? (Nem csak egy adott megosztás tartalmára mint a DS filekezelőben?

A média szerver fent és létre is hozta ezeket a mappákat a mentés előtt.

Egy használt DS410-ért 4*2TB WD HDD-vel valyon mennyit lehetne elkérni?

[ Szerkesztve ]

(#12308) extraktor


extraktor
tag

Sziasztok!

Rá lehet valahogyan varázsolni a 710+-ra a 712+-os 5.1 DSM-t?
Valamilyen config fájl zsongrőlködéssel esetleg?

(#12309) gpista001


gpista001
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy Synology DS 414-et. Eleinte majdnem minden ok volt vele. Betáraztam 3x3TB winchesterrel.
Aztán jött ez a DSM 5.1-5004 frissítés és azóta még nagyobb szenvedés. Linket (letöltéshez) hibá küldök. Azt írja, hogy az oldal nem található. Egy csomószor meg nem érhető el távolról a rendszer. T-Home netem van 120Mb letöltéssel+ IP TV. Az is lehet, hogy ez zavar be?

Eddig nagy csalódás ez az egész egy csomó pénzért....
Még egyszer sem volt úgy, hogy hosszabb ideig megbízhatóan működött volna.
A T-Home azt mondja minden ok a nettel.

KÖszi

[ Szerkesztve ]

(#12310) Sanya válasza gpista001 (#12309) üzenetére


Sanya
nagyúr

elcserélhetjük egy 214-re, azzal minden megy rendesen

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#12311) Patice válasza AiRLAC (#12294) üzenetére


Patice
Topikgazda

Igazad van! :R

(#12297) Süvi:

Szerintem ha HDD-re rakod a programot a Temp, akkor is az SSD-n lesz. Program beállításokban nem hiszem, hogy ezt át lehet-e állítani, de azért próbáld meg. Ha már megnézted ezt, akkor nincs ötletem sajnos.

(#12299) próbakocka:

Csak nekem tűnik úgy, hogy ennek a procija ugyan az, mint a 214se-ben, vagy a 115j-ben, csak nem 256 MB RAM-mal, hanem 512-vel? :F Ilyen jó lenne ez a legutóbbi Marvel chip?

(#12301) campers:

Én mindenkinek azt szoktam javasolni, hogy otthoni környezetben, Win alatt a legegyszerűbb a hálózati mappa felcsatolása a fájlműveletekhez. Én is így használom, TC-vel (torrent közben) 40-45 MB/s-kel tudok írni a DS213-asban lévő két 3 TB-os WD RED-re. Ha leállítom a torrentet, akkor nagy fájloknál simám felmegy 80 MB/s fölé is. :K Olvasási értékek meg gyorsabbak.

(#12307) dni:

Az új NAS-on adtál a felhasználódnak jogosultságot a mappákhoz? Vagy admin fiókkal csináltad?

(#12308) extraktor:

Nem értem a kérdést. 710+-on fel tudnád rakni (frissítés) a DSM 5.1-et? Engedi/támogatott a 710+? Ha nem, és valahogy át akarod írni a NAS azonosítóját, hogy pl. Assistant más évjáratúnak lássa, akkor nagyon vigyázz, mert könnyen téglásíthatod a gépet!

(#12309) gpista001:

A fájl letöltéses linkeléshez minimum működő DDNS, de inkább QuickConnect (QC) kell. Nekem QC-val jött össze, de ehhez a QC beállításaiban engedélyezned kell, hogy fájlmegosztáshoz is használhasd. :K

DDNS-t sikerült amúgy beállítani? Synology-s host-ot választottál, vagy más "szolgáltatót" veszel igénybe ehhez?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12312) zsolthee


zsolthee
senior tag

Sziasztok!

Egy ideje már használom a Ds210j-met, nincs is vele gond.
Viszont van néhány kérdés, ami nem tiszta számomra:

- 2x500GB HDD SHR-ben van. Hogyan tudom kicserélni a diskeket nagyobbra? Simán csak kiveszem az egyiket, beteszem helyére a nagyobbat és összeszinkronizálódik? Utána pedig a második 500-as helyére beteszem a másik nagyobbat?

- Ha a NAS romlik el, fájl szinten hozzáférek az állományokhoz ha az egyik HDD-t USB kerettel rákötöm a PC-re?

- A meglévő NAS-ból (DS210j) a két HDD-t átteném egy újabb modellbe, akkor ott ugyan úgy működnének? (A DSM a legfrissebb)

Köszi!
:R

[ Szerkesztve ]

(#12313) Patice válasza zsolthee (#12312) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha a 2x500GB HDD SHR-ben van adatvédelemmel, akkor az kb. ugyan az, mint a RAID1, azaz tükör.
ebben az esetbe ha az egyiket kicseréled nagyobbra, akkor a kötetet újra kell építenie a NAS-nak, csak a másik lemez miatt ugyan úgy 500 GB-os lesz. Ha a kötet felépítése után berakod a másikat akkor szintén újra kell építenie a kötetet. Ha két ugyan olyan méretű lemezzel akarod bővíteni, akkor szerintem, elméletileg, meg kell tudnia oldani azt, hogy a második, nagyobb HDD berakásakor újraépíti a kötetet és egyben nagyobb is lesz az.

De ez csak elmélkedés a részemről. Soha nem próbáltam. A művelet előtt azért csinálj az adataidról biztonsági mentést, ha tudsz. Biztos, ami biztos.

Ha a NAS romlik el, akkor csak Linux alatt lesz olvasható a HDD ezzel a módszerrel/leírással.

Két Synology NAS között a költöztetés lehetséges, ha legalább ugyan olyan, vagy több lemezt fogadni képes modellbe akarsz költözni. A DSM verzióknak meg kell egyezniük a költözés (migráció) alatt! A lemezek sorrendjére is ügyelni kell, amikor átrakod a HDD-ket, tehát ami a régi NAS-ban az első HDD helyen volt, az az újban is ugyan oda kerüljön, és így tovább!

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12314) gpista001 válasza zsolthee (#12312) üzenetére


gpista001
csendes tag

Köszi a választ.
A fájl megosztás már működik.
A külső hozzáférés a QC van megoldva.
Az igazi probléma, hogy nem működik megbízhatóan a rendszer. Sokszor nem lehet kapcsolódni hozzá kívülről majd egyszer csak működik, aztán megint nem.
A T-Home azt mondja náluk minden ok, a rendszergazda is azt mondja, hogy a NAS rendben van.
Szóval....

(#12315) Patice válasza gpista001 (#12314) üzenetére


Patice
Topikgazda

Próbáld a QC-t használni a távoli eléréshez is.

DDNS sajnos sok mindentől függ. A névfeloldás miatt szokott gond lenni, vagy pl. munkahelyi belső hálóról is eredményesen tudják blokkolni a DDNS-t.

De erre is találtam egy fapados megoldást. :))

Vagy QC.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12316) Süvi válasza Patice (#12311) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm a válaszod, az SSD topicban azt mondták, hogy 150 GB nem adat, ne törődjek vele.

(#12317) zsolthee válasza Patice (#12313) üzenetére


zsolthee
senior tag

Köszönöm !
:R

Még egy láma kérdés:
A NAS működéséhez nem kell feltétlenül HDD-t beletenni, ugye? A DSM frissítés miatt kérdezem...
Gondolom az op.rendszert nem a disk(ek)-re írja... :U

[ Szerkesztve ]

(#12318) Patice válasza Süvi (#12316) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szerintem sem kell vele foglalkoznod. Ettől sokkal több adat írásra vannak kitalálva az SSD-k. :K

(#12317) zsolthee:

Mindegyik(!) kötet lemezein lesz a rendszer számára fenntartott rész. Maga az OP rendszer (a DSM) ugyan nem a lemezen van, hanem a NAS flash alapú tárolóján, de a frissítéshez lehet, hogy igényelni fogja a HDD-t.

Más:

Ma kaptam e-mailben, hogy a DSM 5.1 elérhető lesz korábbi vasakra:

*DSM 5.1 for DS110+, DS210+, and DS410 will be available for download by the end of December, 2014.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12319) campers válasza Patice (#12311) üzenetére


campers
tag

Köszi a tippet, úgy csináltam ahogy mondtad, felcsatoltam a mappát. Most már folymatosan megy NAS-ra a másolás, de nem túl nagy sebességgel.. :(

11,5 fölé szinte nem is megy.

(#12320) Patice válasza campers (#12319) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ez 100 Mbit-es sebességre utal. :F

Valahol nincs a láncban egy Cat5 kábel, vagy 100 Mbit-es router? (Bár Cat5 kábel is tud többet a 100 Mbit-nél, csak nem sokkal.)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12321) Borisz76 válasza campers (#12319) üzenetére


Borisz76
veterán

Gigabites a hálózatod ?

Mert nagyon 10/100-as portnak tűnik a tempó alapján !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#12322) Multibit válasza campers (#12319) üzenetére


Multibit
veterán

Vagy a PC-d, vagy a routered 100 Mbps hálózati csatolóval rendelkezik.

(#12323) campers válasza Patice (#12320) üzenetére


campers
tag

A router UPC-s, (Technicolor TC7200 modem) leírás szerint tudja a Gigabitet. Gyanus, hogy a kábel lesz itt a ludas. Beszereztem most Cat5e-s kábeleket, este kicserélem őket és megnézem változik-e a helyzet.
Köszönöm a segítségeket!

(#12324) Multibit válasza campers (#12323) üzenetére


Multibit
veterán

Ha nem túl hosszú a kábel, akkor a Cat5 is többet bír, mint 100 Mbps. A géped hálózati csatólóját megnézted? Típus, beállítások. Sajnos ma is lehet kapni számítógépeket 100 Mbps sebességű ethernet csatolóval!

(#12325) campers válasza Multibit (#12324) üzenetére


campers
tag

Igazad van, utánanéztem és valóban csak 100Mbps-os a laptopomon a port.. :(
Tehát a témában nincs több kérdésem. :)

(#12326) Borisz76 válasza campers (#12325) üzenetére


Borisz76
veterán

Nincs ezzel gond.
1 hete néztem meg én is édesanyám laptopján a portot....azon is 10/100 van :(((

Én beszereztem egy 5 poros gigabites switch-et.
Arra kötöttem a laptopot és az én asztali PC-m.
Későbbiekben kell majd ha meglesz a kiszemelt nas.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#12327) allein


allein
addikt

Sziasztok. Következőt csináltam :U Töröltem azt a felhasználót amiről futott a DS. Jeleneg úgy nézek ki, hogy trackeren jelenleg nem seedelek semmit, nyílván a letöltött dolgok megmaradtak. Milyen módon tudom újra láthatóvá tenni a trackeren amit korábban seedeltem?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#12328) Tido válasza campers (#12325) üzenetére


Tido
aktív tag

Ha tudnád, hogy hogy kellett keresnem, oylan laptopot, amiben Gbps-es csatlakozó van.. Pedig 2014ben szerintem ez már alapdolog - mondjuk sajnos USB hiba miatt így is megy HP szervízbe :(

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#12329) patex1983


patex1983
őstag

Üdv!

Most lett egy ds115j nas-om, viszont nem tudom rá telepíteni a DSM-et, 16%-nál hibával megáll és ennyi. :(
Két különböző vinyóval is próbáltam, de egyikkel sem megy. Mi lehet a gond?

X

(#12330) Mezga Aladár válasza patex1983 (#12329) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A telepítést hogy csinálod? Lemezről?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#12331) patex1983 válasza patex1983 (#12329) üzenetére


patex1983
őstag

X

(#12332) patex1983 válasza Mezga Aladár (#12330) üzenetére


patex1983
őstag

próbáltam netről is, de le is töltöttem az 5.1-es .pat fájlt és azt betallózva sem működik :(

X

(#12333) Tido válasza patex1983 (#12331) üzenetére


Tido
aktív tag

Szerintem sürgősen vidd vissza ahol vetted, ha még 3 napon belül van, mert ez nem sok jót jelent, ha már az online supporttal kell felvenned a kapcsolatot.

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#12334) Mezga Aladár válasza patex1983 (#12332) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Erre voltam kíváncsi.
Szerintem is csere, ha még van rá mód.
UI: Esetleg hátul egy nagy reset, és még egy próba.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#12335) patex1983 válasza Mezga Aladár (#12334) üzenetére


patex1983
őstag

Volt reset is, kábelt is cseréltem, a vinyót formáztam ntfs-re, de próbáltam formázatlanul is, mindig ugyanaz a fenti jelenség... Felettébb örülök neki, direkt azért vettem ezt, mert úgy gondoltam, hogy a Synology egy megbízható márka... :(
Akkor gariztatás?

X

(#12336) Tido válasza patex1983 (#12335) üzenetére


Tido
aktív tag

Megbízható, de sajnos x millió darabnál előfordulhatnak hibák, pont erről szól a gari. Senki nem örül, hogyha ő fogja ki, de 3, vagy ha webshopban vetted 8 napon belül cseréltetheted.

[ Szerkesztve ]

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#12337) Sonja válasza Tido (#12336) üzenetére


Sonja
veterán

Pontosabban 14 nap az elállás már az a 8. ;)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#12338) Mezga Aladár válasza patex1983 (#12335) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Minnél hamarabb.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#12339) MrCsiT válasza Borisz76 (#12326) üzenetére


MrCsiT
addikt

de. gond van vele: az nem jó, hogy a laptop hálózati csatlakozója limitál egy másoláskor, akkor hiába a gigabites switch, hiszen a laptop csatolója lesz a szűk keresztmetszet.
Erre gyakorlati példa, hogy az asztali gépemnél gigabittel másolok, a laptopra meg 11300-al.
Biztosan sok az a talán +5$, amennyivel drágább volna a gigás csatlakozó a laptopokba.. :W

Ha veszel egy jobbféle wifi csatlakozót, simán odaveri a lan-os másolási sebességet emiatt.

szerk: ám ez itt azért offtopic..

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#12340) Mezga Aladár válasza MrCsiT (#12339) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"Ha veszel egy jobbféle wifi csatlakozót, simán odaveri a lan-os másolási sebességet emiatt."

Ebbe ne legyél biztos. A 100 full duplex megeszi reggelire az összes konzumer wifit.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#12341) patex1983 válasza Mezga Aladár (#12338) üzenetére


patex1983
őstag

Nem fogjátok elhinni,de működik... :D
Leszedtem egy korábbi DSM verziót (4.528, vagy ilyesmi) és rögtön megy minden. :D
Mondjuk jobban örültem volna, ha nem kell az egész délutánt ezzel elcseszni, de azért így is van öröm végre. :) Amitől még tartottam, hogy hangos lesz a hűtése, de szerencsére semmi hangja.
Köszönöm mindenkinek a tanácsokat :R

X

(#12342) Mezga Aladár válasza patex1983 (#12341) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Frissítések?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#12343) patex1983 válasza Mezga Aladár (#12342) üzenetére


patex1983
őstag

Nem frissítettem semmit, felraktam a Media server-t, hogy legyen dlna és ennyi, azóta megy minden flottul.

X

(#12344) Mezga Aladár válasza patex1983 (#12343) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Frissítsd végig az utolsó verzióig. :K

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#12345) patex1983 válasza Mezga Aladár (#12344) üzenetére


patex1983
őstag

Már elkezdtem feltölteni adatokkal. Ha frissítek majd, akkor az adatok megmaradnak?

X

(#12346) Borisz76 válasza Mezga Aladár (#12340) üzenetére


Borisz76
veterán

Bocs a megfogalmazásért...félre érthető volt.

Édesanyám a laptopján csak doksikat és filmeket néz, hálózaton keresztül.
Nem másolgatok az ő gépére....felesleges és amúgy is csak egy 60GB-os SSD van benne.

A switchet az én gépem és a leendő nas összekötése és adatok másolása miatt vettem.
Mire azt a 25-30 TB-i adatot áttolom....pláne ha csak 10/100-as lenne :)

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#12347) blountex


blountex
senior tag

Hello!

Lenne a torrentezéssel kapcsolatban kérdésem.
Firefox böngészőt használok (Download Station add-onnal) és Pl: a PirateBaynél ha kiválasztom a DS-t, akkor automatikusan tölti le a torrentet Nason keresztül.
Ncorenál azonban login.php jön ki. Próbálkoztam, úgy is, hogy Create -> Enter URL majd Authentication required-nél megadni a felhasználó és jelszót, de ezzel is csak a login.php jött ki.
Erre milyen megoldások léteznek?

(#12348) Tido válasza patex1983 (#12345) üzenetére


Tido
aktív tag

Ha minden jól megy, akkor igen :D de egyébként pont ezért kéne frissíteni az elején, adatok nélkül szerintem.

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#12349) Volki1


Volki1
csendes tag

Sziasztok,

Diskcsere előtt állok (DS214SE). Jelenlegi 160Gb-os SHR Raid-ben lévő diskeket szeretném lecserélni 1TB-os-ra. Az egyik 1TB teljesen üres, a másikok kb 500Gb adat van amit nem szeretnék elveszteni. Illetve nyilván a 160Gb-on lévő adatokat sem. Sajnos plusz HDD-m nincs ahová ki tudnám menteni. Hogyan tudnám ezt véghezvinni adatvesztés nélkül?

Köszi.

(#12350) Patice válasza Volki1 (#12349) üzenetére


Patice
Topikgazda

Az adatokat tartalmazó lemezre mentsd ki a 160 GB-os kötetről az adataidat. (USB-n rá tudod kötni gondolom.)

Ezután vedd ki mindkét 160-as lemezt, és tedd be az üres 1 TB-osat. Rinyálni fog természetesen, hogy összeomlott, vagy megszűnt a kötet, de ugye ezzel már nem kell foglalkoznod, mert az adatokat lementetted.

Az 1 TB-os lemezen létrehozol egy SHR kötetet, megvárod míg megcsinálja, aztán mehetnek rá vissza az adatok a másik lemezről.

Itt jön az a rész, amit nem próbáltam még, de a használati szerint Basic kötetből tud csinálni RAID1-et, akkor szerintem SHR adatvédelem nélküli kötetből is tud SHR-t adatvédelemmel csinálni, mert csak tükröznie kell az adatokat.

Ezt majd fogod látni a Tároláskezelőben a Kezelés menüpont alatt.

Hasznos olvasmányok: Online DSM Súgó, Használati (24. oldaltól)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.