Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12051) Criton válasza Tyler Durden (#12048) üzenetére


Criton
veterán

Az a vicc, hogy én leírtam nekik, hogy mi mindent próbáltam és erre föl kaptam ezt....azt is megírtam, hogy több user érintett más synology típusoknál, arra persze már nem reagáltak...

(#12052) Mezga Aladár válasza Criton (#12051) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Próbáld ki mit mutat. "ethtool eth0" Ezt is érdemes lehet olvasni.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12053) stomi76 válasza Multibit (#12047) üzenetére


stomi76
tag

A lista szerint a most kaphatoak közül csak a 214 playre telepithetö csak hivatalosan😞

(#12054) stomi76 válasza Multibit (#12050) üzenetére


stomi76
tag

Próbálkozni nem szeretnénk, ezért kérdezem itt hátha van valakinek tapasztalata, h melyik tipusokra lehetfltenni.....

(#12055) Mezga Aladár válasza stomi76 (#12054) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Most ezt valaki magyarázza meg. A multibit által linkelt listán a ds211 1.6Ghz arm proci telepíthető a plex, a 213j 1,2 Ghz arm procira pedig nem. Nekem úgy tűnik pontatlan a lista.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12056) spider23 válasza Mezga Aladár (#12055) üzenetére


spider23
aktív tag

nekem is 213j van és elvileg arra nem lehet felrakni..

(#12057) stomi76


stomi76
tag

Én is úgy tudom h sem a 213j-re sem a 214 re nem lehet feltenni.
Lehet egy Qnap lesz a vége......

(#12058) Mezga Aladár válasza spider23 (#12056) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A plex oldaláról letöltve manuálisan?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12059) TheProb


TheProb
veterán

Aki otthoni "seed szerónak" is használja a NAS-t annak mik a tapasztalatai?
Én olyan reményekkel is vásároltam a ketyerét, hogy majd drasztikusan nőni fog a feltöltött mennyiségem, lévén, hogy 0/24 rendelkezésre áll. Ehelyett az eddig ~4-5ezredik helyről 51-55ezredikre estem vissza (ez most csak összehasonlítási alap, egyébként irreleváns), pedig vannak a kliensben top 5-ben szereplő torrentek is leecheren terén. Szükséges portok természetesen nyitva vannak (ezáltal aktív vagyok), kapcsolatok elméletileg szintén optimálisak (150/1000 - per torrent/összes), titkosítás is "preferáltra" van állítva, hogy minél tőbb kapcsolódó lehessen. Jelenleg 12 nap alatt 192GB UP szerepel TM statisztikában. Az se lenne hátrány, ha vmivel naplózni lehetne a net forgalmat, valamint a NAS aktivitását

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#12060) bencus3


bencus3
tag

Sziasztok
Lehet hülyeséget kérdezek de a DSM-nél nincsen szükség töredezettség mentesítésre? Vagy ezt megcsinálja maga?

(#12061) Patice válasza TheProb (#12059) üzenetére


Patice
Topikgazda

Hány torrent fut összesen?
Nekem DS213-as van és általában 2-3 száz torrent megy, de volt már 500 felett is. A kapcsolatokat kicsit jobban korlátoztam, ha jól rémlik 50/torrent + 200/összes. Prioritást adtam a feltöltésnek.

Sokféle torrent kell ahhoz, hogy folyamatosan menjen a feltöltés.

Nekem így 2-3 TB megy fel egy hónapban. Diginet 50/30.

benncus:

Nem kell. Olyan fájlrendszert használ (Ext4), amihez nem szükséges. Ez nem windóz. :))

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12062) Elemental válasza TheProb (#12059) üzenetére


Elemental
addikt

Saját tapasztalat alapján a DS jobb ilyen funkcióra, mint a TM.
Sokáig a ds-t használtam, 100 tori volt seedben, a feltöltési sebesség erősen korlátozva, ez 30k körüli helyet eredményezett.
Majd nemrég feltettem a tm-et, ott is beállítottam seedbe 100 torit, és elkezdett esni a helyezés. 60-70k-ra visszaestem.
Vissza tértem a ds-re, vissza is állt a rangom.

(#12063) Süvi


Süvi
őstag

Sziasztok!

Kezdem belakni a készüléket, olvasom is folyamatosan a Súgót és használatit, elég hamar rájöttem, hogy ezt nem tudom csak úgy józan paraszti ésszel beállítgatni, mert attól sokkal többet tud.

Eddig sokkal jobb, mint a WDmyclud (a fényképek megosztása pl. nagyon tetszik, de van egy dolog, ami lehet, hogy jobb volt a mycloud-ban, (vagy máshonnan kell megközelítenem a problémát)

Ez pedig a szinkron egy funkciója lenne.
Nagyon gyorsan szinkronizál a Cloud Station, ami tetszik.
A dokumentumaim a PC-n vannak, amit a Cloud Stationnal tudok szinkronizálni.
Az Ipadra is szükségem lenne a dokumentumokra, ezért arra is a rátettem az alkalmazást. A gondom viszont az lenne, hogy minden mappát rátesz az Ipadra, ami a Cloud Stationön van, pedig nekem bőven elég lenne pl. csak 1-2 mappa, amit le tudna tölteni és offline is használni tudnám, és a változásokat is szinkronizálni tudnám.(Ezt a wd-vel meg tudtam tenni, sőt a google drive és a onedrive esetében is meg tudtam oldani, hogy csak 1-1 mappát töltsön le és szinkronizáljon Ipadra, a többi ott legyen szükség esetén a Cloudon)

Erre esetleg tudna megoldást valaki?

(Amire még keresem a választ, hogy tudom használni a mobilalkalmazásokat, ha nem otthon vagyok)

Köszönöm

(#12064) TheProb válasza Patice (#12061) üzenetére


TheProb
veterán

jelenleg csak 28 van a kliensben, sajnos nem tudok rá módot, hogy gépen futtatott utorrent-ből migráljam a torrenteket nagy tételben a megszabott helyre...

(nálam digi 100/50 van, bár most mértem és csak 83/35öt mért a speedtest...)

Más:

Mióta kijött az 5.1 azóta nem tudok belépni a routerba DDNS-el, eddig simán beírtam ugye a domaint, portok nélkül és rögtön a routerem jött be, most meg ez fogad:

valamint ssh-n se tudok belépni azóta

(#12062) noklika: én a DS-től befonom a szemöldököm, olyan böszme lassú. mmint a torrent menedzselés

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#12065) Multibit válasza Mezga Aladár (#12055) üzenetére


Multibit
veterán

Ezek szerint Armada 300-as sorozatra van Plex, Armada 370-re nincs. Marvell mindkettő, de más család.
Synology CPU-k.

[ Szerkesztve ]

(#12066) Mezga Aladár válasza Multibit (#12065) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

THX

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12067) Multibit válasza TheProb (#12059) üzenetére


Multibit
veterán

7/24-ben megy nálam a seed. Igaz nem sok, 130-140 torrent egyszerre. Változó, hogy ebből mennyi aktív. Van hogy csak 3-4, van, hogy 15-16. Nem seed-elek blockbustereket, ennek ellenére stabilan 3000-ben vagyok a trackeren már hónapok óta. Ja, Transmissiont használok 100 Mbps feltöltési sebességel.

[ Szerkesztve ]

(#12068) Elemental válasza TheProb (#12064) üzenetére


Elemental
addikt

Én a ds-ben beállítom a seedet, és rá sem nézek. Mellette tudod használni a tm-et.
Jelenleg fut a ds és a tm is.

(#12069) TheProb válasza Multibit (#12067) üzenetére


TheProb
veterán

lehet akkor csak több torrent kéne...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#12070) Patice válasza TheProb (#12069) üzenetére


Patice
Topikgazda

:K

Átmigrálni időigényes, át kell rakni a NAS-ra a cuccot, újra letölteni a torrentet, majd a kliensbe betöltve leellenőriztetni és kész.

De fokozatosan is átállhatsz. Az újakat már oda töltöd, PC-ről meg folyamatosan "kiírtod".

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12071) Süvi válasza Patice (#12070) üzenetére


Süvi
őstag

Szia!

Tudnál ebben segíteni?
Köszönöm

(#12072) Patice válasza Süvi (#12071) üzenetére


Patice
Topikgazda

Már akartam válaszolni csak közbejött egy kis szekrény szerelés, ragasztås, etetés, fürdetés, stb.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12073) Magnat válasza TheProb (#12069) üzenetére


Magnat
veterán

Én még 8 Mb upra korlátozva is benne vagyok az első 5-6 ezerben, nincs sok torrentem, de a legtöbbször ha ránézek, az engedélyezett sebességgel megy.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12074) holden72


holden72
tag

Sziasztok,

Itt is felteszem a kérdésem, hátha tud valaki valami okosat:

NFS hozzáféréssel kellene elérnem a két külsö USB-s meghajtót.
A gondom az, hogy az eszközök NFS elérhetösége az alábbi:
usbshare1/usbshare
usbshare2/usbshare

Az általam használt NFS kliens ( media player) csak a" /" jel utáni nevet veszi figyelembe, így a két drive közül csak egyet tud felmappelni, mivel ugyanolyan néven látja a másikat is. ( külön külön bármelyiket el tudja érni, de a névazonosság miatt együtt nem)
Arra talaltam megoldast, hogy mikent lehet az usbshare1-et az usbshare2- vel felcserelni, de nekem a masodik tagot az "usbshare"-t kellene egyedive tenni.
Remelem ertheto voltam es talalok ra mmegoldast!
Koszonettel!

(#12075) TheProb válasza Magnat (#12073) üzenetére


TheProb
veterán

hát én nem értem a dolgot, most pl nézem a legtöbben seedelt torrentet (~2800), ennek ellenére csak 2 csatlakozik, UPS meg 45-400KB/s... Nem tartom normálisnak...

(#12070) Patice: Nemtom te mire gondoltál migrálás alatt de én arra amit írtál :D 100-150 torrentet egyesével ember legyen a talpán aki bepakolgat a kliensbe...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#12076) Patice válasza holden72 (#12074) üzenetére


Patice
Topikgazda

Samba nem jöhet szóba?

TheProb:

Egyre gondoltunk nincs egyébb, szofisztikáltabb módról tudomásom.
Amúgy meg türelem. Nem hajt a tatár. Este nem ráérne dolgozni a NAS?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12077) TheProb válasza Patice (#12076) üzenetére


TheProb
veterán

nyílván nem most azonnal akarok mindent, de amit írtam az 12 napos intervallum alatt alakult ki

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#12078) Süvi válasza Patice (#12072) üzenetére


Süvi
őstag

Előre is köszönöm

(#12079) Patice válasza Süvi (#12063) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha az IPad-nak létrehozmál egy külön fiókot, akkor a CS nem szinkronizálná az összes mappát, csak azokat amit beledobsz, belemásolsz.

Kicsit nyakatekert megoldás de az IPad home mappáját felcsatolod hálózati mappának, akkor ide másolva a doksikat automatikusan szinlronizálódna az IPad-re és visszafelé is.

DSM 5.1-ben van Google Drive szinkronizálás is, talán az is megoldás.

Mobil alkalmazásokat internet felől ddns-sel, vagy QuickConnectel tudod használni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12080) Süvi válasza Patice (#12079) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm, ki fogom próbálni az Ipad-os felhasználót.

Amikor elindítom az alkalmazást, automatikusan a 192.168.... alapján akar csatlakozni.
Már van quickconnectem.
Hogyan tudok azzal?

Köszönöm

(#12081) TheProb


TheProb
veterán

WinSCP-s Bash hibára nem tud valaki megoldást?
A világért nem tudok belépni már jó ideje...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#12082) Patice válasza Süvi (#12080) üzenetére


Patice
Topikgazda

Átírod a csatlakozás címét a választott DDNS host nevedre, vagy QC azonosítóra a helyi hálós IP helyett.

Felhasználónév + jelsó marad ugyan az.

Persze ehhez adott user-nek kell rendelkeznie az adott alkalmazáshoz engedéllyel, vagy QC esetén be kell pipálni, hogy melyik alkalmazáshoz akarod használni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12083) Süvi válasza Patice (#12082) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm.
Át is jelentkeztem a Quick-kel.

Az Ipados megoldást csak úgy tudtam megoldani, hogy a gépen nincsenek ott a file-ok, csak a NAS-on.

Ti egyébként hogy tároljátok a fényképeket?
CSak a NAS-on, vagy Clouddal van szinkronizálva a többi gépen is?

Köszönöm

(#12084) holden72 válasza Patice (#12076) üzenetére


holden72
tag

Szerintem találtam egy workaroundot:
[link]
A külső USB bemountolható a Media Center Video mappájába, amire szintén beállítható az NFS.
:))

(#12085) Süvi


Süvi
őstag

Valamit nagyon elállitottam.
A ip-t már beállítottam fix re a főterén, de azt írta egy alkalmazás, hogy a nason is kell.
A hálózatnál állíthatnak átjárók át, de most nem tudok belépni sehonnan.
Nem reagál a192....ra sem, semmilyen alkamazás nem lép be.
A szerver nem reagál többe.
Mit lehetne tenni?
Köszi

(#12086) Patice válasza Süvi (#12085) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szerintem a NAS-ban nem kell, ha már a routeredben be volt.

Synology Assistant sem látja a belső hálón?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12087) Süvi válasza Süvi (#12085) üzenetére


Süvi
őstag

Hátsó reset megoldotta

(#12088) Sonja


Sonja
veterán

A NAS-om (213j) most jelzett, hogy elérhető a DSM 5.1-es frissítés. Egyelőre nem frissítettem rá (helyette az 5.0-hoz jött egy új frissítést telepítem éppen). Érdemes lenne egyébként frissíteni, ha a jelenlegi 5.0-val elégedett vagyok? :F Csak a megosztást használom a NAS-on (SMB-t) és a DLNA-t, semmi mást nem egyébként. :N

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#12089) Intelligencs válasza Süvi (#12063) üzenetére

Sajnos a Cloud Station csak komplett shared foldereket tud szinkronizálni a NAS-on. (Egyébként ez például igaz a Time Backup-ra is.) A problémát úgy tudod megoldani, hogy lépj vissza egy könyvtárszintet a gondolkodásban. Legyen egy fontos dokumentumok shared foldered, amit minden eszközre szinkronizálsz, ipad-ra is. Aztán legyen egy kevésbé fontos dokumentumok mappád, amiben értelemszerűen nincsenek benne a fontos dokumentumokban lévő fájlok, ezt pedig csak a NAS és az asztali PC között szinkronizálod. Így mindhárom eszközön meglesznek a fontos dokumentumaid, de az összes dokumentum csak két eszközön, a NAS-on és a PC-n.

Másik kérdésed, fényképek tárolása. Íme:

NAS-on, RAID1 tükröben, tehát rögtön két példányban
Szinkronizálva asztali gépre
NAS-ra rákötött backup diszkre naponta mentve
Szüleim NAS-ára automatikus backup készül hetente egyszer interneten keresztül (georedundancia)
Szüleim NAS-ára is van kötve backup diszk, arra is mentődik minden naponta, így az én képeim is
Plusz időnként kiírom a növekményt bluray diszkre
Félévente anyóshoz is átviszem USB-s diszken, és kézzel szinkronizálom total commanderben a gépére

Aki nálam jobban paranoid, az már festi magát. :DDD

@Sonja: Szerintem nagyon jó dolgokat tettek bele az 5.1-be, de ha konkrétan nincs rájuk szükséged, akkor még várjál inkább. Néhányan problémákról számoltak be az 5.1 telepítése után. Mondjuk lehet, hogy a 213j-t ez nem érinti, de ha vársz, abból baj nem lesz.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#12090) Patice válasza Intelligencs (#12089) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szerintem pont hogy 213j érintett a problémában + 413j ha jól emlékszem ...:)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12091) eric.cartman válasza Sonja (#12088) üzenetére


eric.cartman
senior tag

nekem semmi gondom nem volt a 213j-vel DSM 5.1 után sem :K

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#12092) ketabruce


ketabruce
csendes tag

Sziasztok!

NAS-t készülök venni, de előbb érdeklődnék adattárolási lehetőségekről. Szeretnék érzékeny (dokumentumok, fényképek, adatbázisok, egyéb fontos cuccok) és kevésbé érzékeny (filmek, zenék, amiket max újra letöltök ha elvesznek) adatokat tárolni. Több szempont alapján az alábbi konfigurációt gondoltam megvalósítani 4 diszkes NAS-sal:
Raid 1 két diszken az érzékeny adatoknak, illetve egy (vagy két) külön diszk a többinek natúrban, függetlenül. Kérdésem: Synology NAS-sal ez a konfiguráció megvalósítható? Ha van esetleg ennél jobb adattárolási ötletetek a fenti követelmények megvalósítására, azt is szívesen venném!

Köszi!

(#12093) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Megint kérdezek bár most nem kifejezetten a NAS a téma.

Németben vagyok és a szolgáltatótól kapott modem/router kombinált készüléket egy :

Speedport W 723V-t használjuk itthon.

Az linkelt adatlap 192. oldalán sajnálattal olvastam :
- LAN-Schnittstellen: 4 x RJ-45, 10/100 BaseTX-Autosensing
- Netzwerkkabel: Cat. 5

És tényleg....a PC-m hátuljánál a csatlakozónál két led is van.
Az alaplap manual-ban benne is van :
- Zöld led 10/100 hálózatot jelent
- Narancs led 10/100/1000 hálózatot jelent.

Sajnos a Zöld világít.

Kipróbáltam , hogy tényleg nem tévedek e....

1 pc és 1 laptop.
Mindkettőben a rendszervinyó egy SSD.
Ezeket használva indítottam másolást 1ikről a másikra....
A Total Commander szerint is kb 10MB/s a sebesség.
Ez eléggé lehangolt.

A megoldás egy switch...ennyit tudok.
Sajnos még sosem használtam ezért kérnék tanácsot :
Ha veszek egy switch-t akkor hogyan kell bekábelezni, hogy a NAS és a PC-m közötti tempó gigabites legyen ?!
Ezeknek az eszközöknek is van "konfigurációs felülete" mint egy routernek ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#12094) Borisz76 válasza ketabruce (#12092) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia.

A raid 1 -nél tükröződnek az adatok.
Tehát 4 lemezes nas esetében ha 4db azonos méretű HDD-t használsz akkor az összkapacitás tényleges méretének csak a felét látod/használhatod.

Itt egy kalkulátor : RAID kalkulátor

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#12095) Elemental válasza Borisz76 (#12093) üzenetére


Elemental
addikt

A routerbe bedugod a switchet, és minden eszközt a gigás switchbe dugsz.

(#12096) VeryByte válasza Borisz76 (#12093) üzenetére


VeryByte
őstag

Hali!

Gigabites switch-et vegyél, nem menedzselhetőt, akkor nem kell csinálnod semmit. Mondjuk 5 vagy 8 portosat (ez azt jelenti, hogy mennyi kábelt dughatsz bele.)

Egy kábel menjen a Speedport-ból a switch-be, az összes eszközből pedig a switch-be menjenek a kábelek. Ennyi.

noklika: Lassú voltam. :)

[ Szerkesztve ]

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#12097) Borisz76 válasza Elemental (#12095) üzenetére


Borisz76
veterán

Köszi !

Azt hittem van benne valami "csavar"....de akkor egyszerű mint egy faék :D

Ilyesmit kell vennem ? :

D-Link DGS-1005D, Switch
TP-LINK TL-SG1005D, Switch
TP-LINK TL-SG1008D, Switch

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#12098) eric.cartman válasza ketabruce (#12092) üzenetére


eric.cartman
senior tag

--

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#12099) Magnat válasza Borisz76 (#12094) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

sztem nem ez volt a kérdése, hanem az, h megoldható-e, h csak 2 diszk legyen raidben a 4ből.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12100) ketabruce válasza Borisz76 (#12094) üzenetére


ketabruce
csendes tag

Szerintem félreértettél. Nem akarom mind a 4 diszket Raid 1-be kötni, csak kettőt. Kettőt pedig a Raidtől függetlenül használni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.