Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12801) Barohawk válasza Multibit (#12799) üzenetére


Barohawk
aktív tag

Koszi meg is nezem

''Stressz nélkül az élet unalmas lenne''

(#12802) Barohawk válasza Mezga Aladár (#12800) üzenetére


Barohawk
aktív tag

Szep teljesítmeny csak arra gondoltam nekem a laptopon a 100mbites halokartya ezt nem tudja :(

''Stressz nélkül az élet unalmas lenne''

(#12803) Komi28 válasza Multibit (#12796) üzenetére


Komi28
senior tag

Köszi mindkettőtöknek, végignéztem ujraindexeltettem és most működik látja a Popcorn :)
Viszont az iso fájlokat nem akarja lejátszani a nas-ról hálózatban :( A többi megy rendesen.

(#12804) VodaDroid válasza Patice (#12786) üzenetére


VodaDroid
csendes tag

Köszönöm a választ!
Transmission müködik ehhez minden infó megvan az oldalon :C
Rutorrentröl az szerepelt az egyik hozzászólásban hogy több torrentnél hatékonyabb mint TM.ezért szerettem volna kipróbálni.

VodaDroid

(#12805) devil-k válasza Komi28 (#12803) üzenetére


devil-k
nagyúr

NFS protokollal menni fog az ISO is!

- mozi bolondéria -

(#12806) Multibit válasza Komi28 (#12803) üzenetére


Multibit
veterán

Viszont az iso fájlokat nem akarja lejátszani a nas-ról hálózatban
Gondolom DLNA-t használsz, azért. Ha ISO-ból is akarsz lejátszani, felejtsd el a DLNA-t! Egyébként sincs értelme médiajátszó esetén.

(#12807) Mezga Aladár válasza Barohawk (#12802) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nem is fogja, max 10 MBps.

Más. Egyéb okokból végignéztem a mappák engedélyeit, komolyan összevisszaságot tapasztaltam.
Tipp: a frissítések. Aki érti, és érdekli, az nézze meg a file stationban h. megegyeznek e, az engedélyek a vezérlőpultban megadottakkal.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12808) tsilver


tsilver
aktív tag

DSM 5 -nél nem találom a bejelentkező képernyőn hol lehet felrakni az időjárást, vagy ez végleg eltűnt? Még a súgó sem ír róla

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#12809) Patice válasza tsilver (#12808) üzenetére


Patice
Topikgazda

Jobb felső sarokban keresd, vagy a kijelentkezés környékén, vagy mellette.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12810) Komi28 válasza devil-k (#12805) üzenetére


Komi28
senior tag

Engedélyezve van hozzá, DNLA-t este megnézem, hogy azon akar-e csatlakozni a Popcorn, de nem hiszem.

(#12811) Immy


Immy
őstag

Sziasztok!

DS214+ és DS214play között vacilálok. Árban ugyanannyi, viszont a play-ben már atom-os proci van, amit én erősebbnek tartok az arm-es társánál. Ellenben a plusszos verzióban van network link aggregation. Szeretném elérni távolról webdav-on keresztül, illetve jó néhány szolgáltatást szeretnék bekapcsolni rajta. Azért is fontos számomra a processzor típusa, mert nem szeretnék 2év múlva bele futni, hogy a legújabb DSM már nem megy fel rá, mert túl gyenge vagy már nincs rá support...
Jelenleg 2-3 ember használná hálózati tárolónak munka során, de 1-2 éven belül ez a szám felugrana 7-re, aki aktívan használná hálózati tárolónak.
Kezdetben 2*2TB WD RE HDD-t tervezek bele tenni Raid1-es összekötésben.
Tudtok tanácsot adni?

[ Szerkesztve ]

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#12812) Komi28 válasza Komi28 (#12810) üzenetére


Komi28
senior tag

Engedély az rendben, irás olvasas engedélyezve mindenkinek, nason meglehet nézni hogy dnla-on megy át a popira? Indexelés is megvolt, de isot továbbra sem játsza le: (

(#12813) Multibit válasza Komi28 (#12812) üzenetére


Multibit
veterán

Indexelés csak DLNA-hoz kell. Állítsd le a DLNA szervert a NAS-on, úgy biztos "nem kavar be"! NFS-en olvasnia kell az ISO-t!

(#12814) brumi1024 válasza Patice (#12750) üzenetére


brumi1024
veterán

"DS3615-öshöz hasonló procival építettem magamnak is egy NAS-nak szánt gépet. :)) :U "

Ha szabad tudni mi az oka a váltásnak és milyen OS lesz rajta?

[ Szerkesztve ]

(#12815) Patice válasza brumi1024 (#12814) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szabad.

2012 végén vettem (amikor megjelent) egy DS213-as NAS-t. Megismerkedtem ezzel az egész világgal, megismertem mit tud, tök jól működik a mai napig. Amikor vettem, akkor még csak a 2 TB-os RED-ek voltak elérhetőek. Rá kb. 1 évvel ugyan annyiért vettem bele 3 TB-osakat, mert már szűk volt a 4 TB.

Most már kezd szűkös lenni a 6 TB is. Hogy mire használom? Állandó fájl elérés, fájlmegosztás, médiakiszolgáló, torrent, fájlok biztonsági mentésének helye, zenelejátszó is volt egy időben, ha saját házba költözünk, akkor a biztonsági kamerákat is erre kötném.

A szűkösség megoldása ugye kétféle lehet: vagy nagyobb vinyókat veszek bele, vagy többlemezes NAS-t veszek.

Nagyobb lemezekkel csak az áruk a problémám. :D Várom (várhatom), hogy csökkenjen az áruk, de nem csökken, stagnál, de nem csökken. De addig megoldásra van szükségem.

A többlemezes NAS jó megoldás, de a gyári Synology vas szintén drága. Alternatívák után néztem. HP Microszerverről tudtam már akkor is, amikor a NAS-t vettem. Igen, ez opció volt sokáig, de az is félig gyári cucc, spéci alaplappal, spéci táppal, ami a jövőre nézve (számomra) nem túl nyerő. Ezért egyedi, többlemezes NAS építése mellett döntöttem.

Ennek a döntésnek más okai is voltak:
- A HDD csere miatt már rendelkezésre állt 2x2TB + 2x3 TB, és időközben lett mindkét fajtából még 1-1, szóval HDD-m van. Ezeken ugyan van adat (biztonsági mentések), de meg tudom oldani, hogy a beköltözés idejére letörlöm a nem fontos adatok mentéseit.
- A DS213 nem egy alap NAS, de a torrentezéssel együtt számomra kevés, mellette kicsit lassú (mihez képest persze, én vagyok csak ilyen 'hardcore' user - többet akarok, aminek persze ára is van)
- Az épített NAS komponensei idővel cserélhetőek, frissíthetőek, mert szabvány PC alkatrészekből kezdtem el építkezni.

Lehetőleg kompakt kivitelű és csendes, energiatakarékos gépet akartam összelegózni. Most itt tartok:[link]
A hardver kész.

Az OS-en is agyaltam sokat, eredetileg csak az XPenology volt képben a NAS-om után. Most ott tartok, hogy a jövőt állóság és az épített gép erőforrásainak minél jobb kihasználtsága miatt Linuxot tervezek rárakni, amire menne egy Open Media Vault, meg esetleg egyéb, desktop felhasználást is lehetővé tevő kiegészítés.

A részleges desktop felhasználás addig lenne csak, amíg nem lesz keretem asztali gépre.

(Közben HTPC-t is építek csak médialejátszásra, ennek is már megvannak a darabjai, csak a házra várok jelenleg. :U )

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12816) Süvi válasza Patice (#12815) üzenetére


Süvi
őstag

Jó sok munka, grat.

De azért ugye nem hagyod itt a synology topikot? :)

(#12817) Chrys_


Chrys_
addikt

Hogy lehet adatvesztés nélkül a HDD-ket átrakni egy másik NAS-ba? RAID5-ben mennek (SHR). Le kell másolni mindent külső adathordozóra?

(#12818) Patice válasza Süvi (#12816) üzenetére


Patice
Topikgazda

THX! :B

ŐŐŐ, nem szándékozom eladni a DS213-at. Szóval maradok a Synology mellett IS.

Távolabbi terv, hogy beszerzek mondjuk két 5 TB-os WD Green-t (elég jó az áruk) és akkor ezek mennének a Syno-ba, amit beállítanék rsync-kel biztonsági mentésnek, mert az épített NAS-ba beférne majdnem az összes WD RED-em (3x3TB + 2x2TB), a Syno-ba meg lenne 2x2TB-om (egy 2 TB RED + egy 2 TB Samu).

Syno csak időzítve kapcsolna be/ki a mentés idejére, ill. lehet, hogy netre ki sem engedném.

Ja és persze az egész alá kellene a szünetmentes táp. :DDD

(#12817) Chrys_:

Ha a cél NAS-on ugyan az (vagy magasabb) a DSM verzió, akkor ügyelve a HDD-k sorrendjére egy az egyben átpakolhatóak a vinyók és utána egy migrálással + előző, lementett beállítások betöltésével gyakorlatilag létrehozható ugyan az a környezet, mint előtte.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12819) Chrys_ válasza Patice (#12818) üzenetére


Chrys_
addikt

A migrálás ebben az esetben mit jelent?

(#12820) Patice válasza Chrys_ (#12819) üzenetére


Patice
Topikgazda

Pontosan nem tudom mit csinál olyankor a szoftver, de ahogy olvastam a guide-okat, meg leírásokat, akkor költöztetésnél mindig migrálni fog, persze ha lehetséges a migráció.

Hogy mit migrál? TALÁN (szerintem) az alaplapi flash és a HDD-k rendszerpartícióit lövi össze, hogy a kettőben ugyan az legyen.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12821) TechnicR


TechnicR
tag

Van egy új, érdekes problémám...
Transmissionnel bármit letöltök, nem látom a megosztott mappában... (mnt/disk1/root/FILMEK) Pedig biztosan ott van, mert seedelem is onnan. Nem csak win8.1 alól nem látom, hanem DSM filestation sem látja.
Azokat a mappákat amit kézzel csináltam, ugyan ebben a könyvtárrendszerben, azokat látom.
Mit ronthattam el? A felhasználók csoportnak read/write hozzáférés van a root mappára.

Illetve most látom, hogy a Transmission rakott egy plusz sort az elérési úthoz: mnt/disk1/root/s/FILMEK pedig valójában nincs a "root" mappában egy "s" könyvtár, majd abban a "FILMEK" hanem simán a "root"-ban van a FILMEK. Nem értem... Próbáltam létrehozni egy "s" mappát, majd abba a filmeket de úgy se látom, csak az üres könyvtárat amit csináltam. Pedig valahol létezik, hisz megy a seed.

Jelenleg simán telepítettem, (nem csináltam neki fiókot sem mappát). A fiókoknál nem találtam Transmission nevűt, viszont én nem tudok olyat hozzá adni sem.

Hol lehetnek a letöltött dolgok és hogy férhetek hozzá?

(#12822) steveke6 válasza Multibit (#12787) üzenetére


steveke6
csendes tag

Szia!

12.10-én a MT Internet és e-mail szolgáltatásában (mobil és vezetékes is) DNS címfeloldás bizonytalansága miatt elérési probléma volt. DNS szervert újraindították ;-)

üdv: i

(#12823) brumi1024 válasza Patice (#12815) üzenetére


brumi1024
veterán

Köszi a részletes választ. Hasonló cipőben vagyok én is, elgondolkoztam a DS213 cseréjén. Addig pedig nem akarom bővíteni, amíg nem tudom merre indulok tovább, és a nagyobb Syno vasakkal nekem is az áruk a problémám.

(#12824) Patice válasza brumi1024 (#12823) üzenetére


Patice
Topikgazda

Itx alapon építkezve, max. 4 HDD-vel egész jó a választék. Több HDD-vel már nagyobb ház kell meg olyan ITX lap amin sok Sata csati van.

mATX alapon is lehet építkezni csak akkor a kompaktság sérül. A fogyasztás alacsonyan tartása sem olyan vészes csak nem olcsó.

Végeredményben ugyan közel vagyok árban egy gyári 4lemezes NAS-hoz, de azért nem ugyan az a teljesítmény kb. ugyan olyan fogyasztással.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12825) ggg666 válasza Patice (#12824) üzenetére


ggg666
őstag

Sata csatlakozó nem fontos. Nekem laptopra van rákötve akár 30 winyó.

Ezen nem volt bekapcsolva mind.

[ Szerkesztve ]

(#12826) Magnat válasza ggg666 (#12825) üzenetére


Magnat
veterán

Jesszus, ezek hogy vannak ráakasztva a notira?

Szerk.: ok, közben tettél be képet . :)

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12827) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Mi lehet az alábbi jelenség oka és hogyan lehetne megszüntetni?

Adott két megosztás a NAS-on. Ha a két megosztás között másolok, vagy áthelyezek file-okat, akkor elő szokott fordulni, hogy a NAS lefagy (megszakad a hálózati kapcsolat). Ha egy adott megosztáson belül végzek file műveletet, akkor nincs gond.

Ez a jelenség csak Win7 intézőben történő tevékenységnél jön elő. File station-nel még nem volt ilyen gondom. Tudom, használjam a File Station-t :DDD

Esetleg Total Commandert kellene használnom valami speciális beállítással?

Előre is köszönöm a segítséget :R

(#12828) Multibit válasza Jim74 (#12827) üzenetére


Multibit
veterán

NAS lefagy (megszakad a hálózati kapcsolat)
Valóban lefagy a NAS, vagy csak a hálózati kapcsolat szakad meg? A kettő nem ugyanaz! Gyanítom, csak az utóbbiról van szó.
Wifi-n vagy kábelen lóg a számítógép a LAN-on? Win7 alatt állandó drive-ok vannak definiálva a NAS megosztásaihoz? Nálam kábeles összeköttetéssel és SMB-s meghajtó hozzárendeléssel stabil és gyors a fájlmásolás NAS és számítógép között (TC, Intéző - mindegy).

(#12829) Jim74 válasza Multibit (#12828) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm a gyors reagálást :R

Nem tudom megmondani, hogy az egész eszköz lefagy-e, vagy csak a hálózati kapcsolat szakad meg, mert mivel nincs hálózati kapcsolat nem is tudom megnézni, hogy az eszköz megy-e (vagy van erre valami módszer?).

Kábelen lóg a NAS a hálózaton.

Intézőben hálózati meghajtó csatlakozással vannak a megosztások definiálva.

SMB hozzárendelést hogy tudom megcsinálni? Vagy ez az, maikor intézőben csatolom a megosztás drive-ként?

(#12830) Multibit válasza Jim74 (#12829) üzenetére


Multibit
veterán

Kábelen lóg a NAS a hálózaton.
Én a kliens számítógépre kérdeztem rá :) Az kábelen, vagy wifi-n kapcsolódik a routerhez?

Vagy ez az, maikor intézőben csatolom a megosztás drive-ként?
Igen.

Routered stabil? Kábelek, csatlakozók biztos, hogy hibátlanok?

(#12831) Mezga Aladár válasza Jim74 (#12827) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"NAS lefagy"

Amikor ezt tapasztalod próbálj meg ssh-n belépni. Ha megy akkor nem fagyott le.
A hálózati beállításoknál, mindenhol, a jumbo frame 1500. Nekem akkor csinált hasonlókat.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12832) Jim74 válasza Multibit (#12830) üzenetére


Jim74
nagyúr

Kliens is kábelen lóg. :DDD
Router egy TP-Link WDR3600, gyári firmware-rel. Tudom, nem nagy szám, de eddig nem volt vele smmi gond.
Ráadásul, ha File Stationben végzem ugyanazt a file műveletet, akkor nincs probléma.

Kizárnám a kábelhibát is, mert minden más hibátlanul működik. Előtte egy Zyxel NAS volt ugyanezen a hálózaton és nem volt ilyen jelenség.

Mezga Aladár: hogy tudok SSH-n belépni, ha megszakad a hálózati kapcsolat?
Ezt a jumbo framet, hol állítsam be és mennyire?

[ Szerkesztve ]

(#12833) Multibit válasza Jim74 (#12832) üzenetére


Multibit
veterán

A router típusával semmi baj. Inkább a stabilitása felől érdeklődtem (azaz az adott példány jól működik-e, beállítások rendben vannak-e).
Érdemes lenne kizárni a hibázó eszközt. Pl. kipróbálni, hogy csak PC-NAS között problémás a másolás, vagy akkor is, ha - mondjuk - két számítógép között másolsz (ha nincs két gép, akkor baráti segítséget kell igénybevenni).

(#12834) pkocsis


pkocsis
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem.
Ezt miért írja ki?
Hogyan küszöbölhető ez ki?
Mellékelek egy képet róla!

(#12835) Sanya válasza pkocsis (#12834) üzenetére


Sanya
nagyúr

milyen router?
tp-link 1043nd-ben 16-ot lehet beállítani.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#12836) pkocsis válasza Sanya (#12835) üzenetére


pkocsis
tag

TP-LINK AC 1750 (archer )

Azt hittem bármennyit be lehet állítani.... :-(

(#12837) Mezga Aladár válasza Jim74 (#12832) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"próbálj meg"
Ezek szerint nem megy.
Jumbo. Hálókártya router beállításai.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12838) Doky586 válasza pkocsis (#12834) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem a NAS-ban hanem a Routerben kellene felvenni a szabályokat... :U

Az UPNP nem a milliónyi szabály egy eszközről való felvételére készült..

(#12839) Jim74 válasza Multibit (#12833) üzenetére


Jim74
nagyúr

PC-NAS között nincs ilyen gond. Kizárólag akkor jelentkezik a hiba, ha Win7 intézőben másolok a NAS két megosztás között.

Mezga Aladár: köszönöm. Nem próbáltam SSH-n belépni, mert azt feltételeztem, hogy megszakadt a kapcsolat. De majd megpróbálom.
Tehát akkor mindenhol tiltsam le a jumbo frame-t?

[ Szerkesztve ]

(#12840) pomk


pomk
őstag

SynoDS alkalmazást használ valaki iOS alól? Pár napja minden torrentem "waiting" státuszban van. NAS újraindítás, torrent újraindítás nem segít. Ill. ha új torrentek töltök le, az is automatikusan ilyen státuszba kerül. HDD szerintem jó, mert próbáltam egy felirat fájlt másolni, áthelyezni, az gond nélkül ment.

(#12841) Mezga Aladár válasza Jim74 (#12839) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

:K

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12842) Komi28 válasza Multibit (#12813) üzenetére


Komi28
senior tag

Leállítottam a médiszervert így viszont nem látja a Popcorn a fájlokat, de semelyket. Visszakapcsolva látja de iso-t továbbra sem játszik le :(

(#12843) Mezga Aladár válasza Komi28 (#12842) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

samba vagy nfs.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12844) Immy válasza Immy (#12811) üzenetére


Immy
őstag

Erre valaki? #12811

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#12845) Jim74 válasza Mezga Aladár (#12841) üzenetére


Jim74
nagyúr

NAS-on nincs engedélyezve a jumbo frame (eddig se volt). PC hálókártyáján nem lehet tiltani a jumbo frame-t, hanem csak az MTU-t állítani. Most 1500-on van. :F
A routeren fogalmam sincs, hogy kell-e állítani, és ha igen, akkor hol? :F

Most kipróbáltam, hogy SSH-n sem tudom elérni a NAS-t, amikor így eldobja magát.

Hogyan tovább?

Szerk.: ha NAS és mondjuk egy telefon között másolok, akkor sem történ még lehalás.

[ Szerkesztve ]

(#12846) Jim74 válasza Mezga Aladár (#12841) üzenetére


Jim74
nagyúr

Kicsúsztam a szerkesztésből:

Ha PC --> NAS, vagy NAS -->PC között megy a file-művelet, akkor sincs gond. Csak ha NAS <--> NAS file-mozgatás történik intézővel, akkor jön a ledöglés. (tudom minek mozgatom meg az egész hálózaton az adatot, mikor ugyanazon eszközön történik a file-művelet..)

(#12847) Mezga Aladár válasza Jim74 (#12845) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Az 1500 jó.
Nem tudom mi lehet a gond.
Próba képen egy másik router, lehet hogy az nem bírja?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12848) TechnicR válasza Jim74 (#12846) üzenetére


TechnicR
tag

Én pont tegnap találkoztam ezzel (vagy hasonló) problémával. Egyik megosztott könyvtárból másoltam a másikba win8.1 en keresztül (még új vagyok DMS-hez, nem ismertem a beépített böngészőt, azóta azt használom ilyenre :D) és annyira kiakasztotta a rendszert, hogy a DIGItől kapott ZTE-csodán az összes kábellel csatlakozó eszköz kapcsolatát kinyírta. A NAS ment, de hálózat híján sehogy se tudtam elérni. Sőt, még a router PPoE-t is ledobta. Router restart, NAS restart gép restart sem oldotta meg, viszont ha kihúztam a NAS-t a routerből, akkor újraindítás után a router életre kelt.

Előzménynek talán annyi, hogy a NAS-on beállítottam, hogy ne DHCP alapján kapjon IP-t, hanem fixen a 192.168.1.100-at (mert valaminek az aktiválásához ezt kérte, már nem emlékszem mi volt). (illetve routeren is beraktam, hogy mindig ezt a címet kapja).

Az oldotta meg, hogy Synology Assistanttal újrakonfigoltam a NAS csatlakozását arra, hogy a routertől kapja az IP-t. Ezek után már nem vágta tacsra a routert és a netet, tegnap óta megy szépen minden : )

Azóta meg nem merek megosztott könyvtárból megosztottba másolni másik gépről, igaz már sikerült csinálnom egy olyan könyvtárrendszert amivel elégedett vagyok : )

(#12849) mesehabbal


mesehabbal
tag

Láma kérdések következnek: Transmission telepítése előtt vagyok épp és készítettem egy Transmission nevű mappát. Érdemes neki létrehozni egy külön felhasználót? Lomtárat kell-e belőni minden megosztott mappához, vagy ennek hiányában, onnan törölve bármit, az végleg törlődik?

(#12850) devil-k válasza mesehabbal (#12849) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem kell külön felhasználó neki. Két féle eltávolítás van a TS-ból.

1. Eltávolítod a torrentet CSAK a letöltések közül.
2. Eltávolítod a torrentet a letöltések közül ÉS törlöd a merevlemezről.

Jobb klikk.


[link]

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.