Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11251) Madwe válasza Magnat (#11250) üzenetére


Madwe
nagyúr

Gondolom mert nem sima hdd van beepito keretben es nem akarja szetvagni a tokot:)?

(#11252) Magnat válasza Madwe (#11251) üzenetére


Magnat
veterán

Én még nem láttam olyan tokot amit szét kellett volna vágni, de persze ez nem jelenti azt, h nincs is :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11253) TheProb válasza Magnat (#11250) üzenetére


TheProb
veterán

Madwe jól gondolja :) Gyári külső vinyó, ergó elég macerás lenne úgy megbontani a házat, hogy ne tegyek benne maradandó kárt. + 2,5-ös vinyóról van szó.

u.i.: Termék spec-nél mit takar pontosan ez a "Össze FPS: 20 FPS @ 1080p (1920×1080)"?
FHD videót csak 20fps-el tud streamelni?

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#11254) Madwe válasza Magnat (#11252) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mert te tokbol indulsz ki. De a sima eleve külső merevlemezkent vett egybedolgokat nem lehet csak ugy szetcaavarozni...

(#11255) Elemental válasza TheProb (#11253) üzenetére


Elemental
addikt

Az a kamerára vonatkozik.

(#11256) kokosmith


kokosmith
tag

Sziasztok!

Cloud Sync kicsit meggajdult, nem látta a már beállított fiókokat. Amikor próbáltam újra beállítani a fiókokat, kiírta, hogy már be van ez a fiók állítva. Gondoltam leállítom csomagkezelőben, és azóta nem tudom elérni a NAS-t. A torrentek továbbra is futnak róla, hálózaton elérem a megosztott mappákat, de a DSM-et nem.

Van ötlet, hogy hogyan hozzam vissza anélkül, hogy nagyobb kárt okoznék?

Köszönöm!

(#11257) Madwe válasza kokosmith (#11256) üzenetére


Madwe
nagyúr

Bekapcs gomb hosszan nyom h rendesen álljon le dsm nélkül, tapkabel kihúz, vársz 15mpet s reménykedni sima reboot rendbe teszi? Ha az se jon be full power Cycle? (Minden hálózati eszköz, router modem kikapcs 15mpig s hátha)

(#11258) kokosmith válasza Madwe (#11257) üzenetére


kokosmith
tag

Leírásban ezt találtam:

A Synology NAS újratelepítése
Ha adatvesztés nélkül szeretné újratelepíteni a Synology NAS-t, használhatja a RESET gombot a hátsó panelen.
A Synology NAS újratelepítése:
1 Tartsa lenyomva a RESET gombot körülbelül 4 másodpercig, amíg a Synology NAS sípoló hangot nem hallat.
2 A következő 10 másodpercen belül tartsa lenyomva a RESET gombot körülbelül 4 másodpercig, amíg a Synology NAS sípoló hangot nem hallat.
3 A Synology NAS beállításához kövesse a Gyors telepítési útmutató adott modellre vonatkozó telepítési utasításait, amely elérhető a Synology Letöltőközpontjában.
Fontos: Az újratelepítés közben a Synology NAS-on elmentett adatok nem kerülnek törlésre. Biztonsági okokból azonban határozottan azt ajánljuk, hogy először készítsen biztonsági másolatot az adatokról.

Vajon a kikapcs, vagy a reset lesz a megoldás?

(#11259) Madwe válasza kokosmith (#11258) üzenetére


Madwe
nagyúr

Hat ha a kikapcs es a full power Cycle se segít, akkor marad a reset:) de en azt hagynám utoljára...

(#11260) Magnat válasza kokosmith (#11258) üzenetére


Magnat
veterán

Esetleg ha eléred SSH-n akkor "shutdown -r now"

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11261) kokosmith válasza Magnat (#11260) üzenetére


kokosmith
tag

Nem kapcsoltam be az SSH-t, így gondolom ez az út nem járható. Este akkor megpróbálom a manuális leállítást, aztán meglátjuk. Köszi a segítséget, ha megvagyok, jelentkezem, hátha másnak is érdekes lesz a tapasztalatom.

(#11262) Magnat válasza kokosmith (#11261) üzenetére


Magnat
veterán

Akkor esetleg telnet?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11263) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok !

Lenne egy hülye :) akarom mondani szakmai kérdésem.

Pusztán elméleti kérdés csak úgy jött a gondolat...

Mégpedig onnan, hogy itt németben ha albérletet cserélek akkor vihetem magammal a telefont/netet is.

Ez az átállás 2-3 hét a szolgáltatónál.

Amíg nem kapom meg a szolgáltatótól a modem/router kombót addig tudom úgy használni a már szépen bekonfigurált Synology nas-t , hogy direkt a gépre kötöm ?

Pusztán kíváncsiságból kérdem.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#11264) kokosmith válasza Magnat (#11262) üzenetére


kokosmith
tag

Erről tudnál némi részletet adni? Hogyan kell ezt használni?

(#11265) NoX válasza Borisz76 (#11263) üzenetére


NoX
senior tag

Kipróbáltam, részben működik direktbe kötve a számítógéppel.
Viszont nem egy tartományba kerültek. Így ez kényelmetlenségekhez vezethet, mert Windows nem ismeri fel a hálózatot, így automatikusan publikusra teszi, amin pedig alapértelmezetten ki van kapcsolva a fájlmegosztás, felderítés, és egyéb hálózati funkciók. Így Windows fájlkezelővel nem fogod látni.

De pl. böngészőből elérhető a kezelőfelülete, így akár a File Station is: http://ds115j:5000/
(ds115j, vagy amilyen nevet adtál neki telepítéskor)

A DHCP szerver bekapcsolásával és megfelelő konfigurálásával úgy gondolom megoldható a fenti kényelmetlenség.

(#11266) Borisz76 válasza NoX (#11265) üzenetére


Borisz76
veterán

Köszi !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#11267) Magnat válasza kokosmith (#11264) üzenetére


Magnat
veterán

Ha a telnet engedélyezve van, akkor ugyanúgy eléred bármilyen telnet progival (pl putty), mint ssh-n (csak a 23-as porton), csak előbbi nem éppen biztonságos.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11268) Okoschka


Okoschka
csendes tag

>>> Segítség kellene bővítéshez !

Otthoni --minden karnyújtásnyira van-- kisirodámat fejleszteném, de lehet, hogy nem illik össze valamely hw szempontból a dolog (hatékonyság, élettartam, ...).
A NAS terhelése most még igen kevés, (file archívum, házi video és fényképtár) később az biztos bővül majd.
Régi NAS (2008-tól DLink DNS323) kiürítve félre, helyére DS 413J és a 2x1TB Samsung HD103UJ átpakolva.
Innen indult a rendszer 2013. októberben.

Mostani állapot (2014.tavasz)
> DS 413J-ben SATA2:
[4TB space/2TB protect]
2 x 2TB WD Green (EZRX) 3700óra 64Mb cache, 5400/min SATA3
2 x 1TB Samsung HD103UJ 9800óra 32Mb cache, 7200/min SATA2

> DNS 3223-ban SATA2 1mag Atom: 0TB üresen a polcon.

Tervezett állapot
> DS 413J SATA2:
[4,5TB sapece/2TB protect]
2 x 2TB WD Green (EZRX) 3700óra 64Mb cache, 5400/min SATA3
2 X 2TB WD Red (EFRX) új vásárlás lenne 64Mb cache, 5400/min SATA3
1 x 0,5TB Seagate Barracuda 7200.12 16Mb cache, 7200/min SATA2 ???????????

> DNS 323: 2 x 1TB Samsung HD103UJ (átpakolva)

Az összakapacitás nő és lehet taktikázni a használattal -- a DLink NAS-on olyan archív adatok lehetnek, melyekre fényévenként van csak szükség és mivel karnyújtásnyira van a hw ezért -spórolósan- főként ki is lesz kapcsolva.

DS413J-be egyenlőre nem feltétlen szükséges betenni a Seagate Barracuda-t, mert a mostani hely is
bőven elég. (Gondoltam: Ne porosodjon a szekrényben...)

Másik kérdés: Olvastam a fejparkolási problémákat kül. fórumokban. Most aludjak nyugtalanul, ha már így bevásároltam?

Köszönettel !!!

(#11269) xcrider


xcrider
csendes tag

Sziasztok!

Olyan gondom akadt, hogy androidos telefonon nem sikerül sehogy sem összehozni az OpenVPN kapcsolatot.
Windowson, Mac-en tök jól működik, de 4.2.2-es Androidon nem akar. Openvpn for Android alkalmazással próbálom.

Valaki tudna segíteni ebben? Mit, hova, melyik cert-et, key-t kell beimportálni, hogy működjön?

Köszi

(#11270) Mezga Aladár válasza xcrider (#11269) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Letölt a konfig a dsm openvpn felületéről. Kicsomagol majd az openvpn.ovpn állományt szövegszerkesztővel megnyit és a ddns nevet a megfelelő helyre beír.
"

dev tun
tls-client

remote xxxxx.zzzzzz.com 1194

# The "float" tells OpenVPN to accept authenticated packets from any address,
# not only the address which was specified in the --remote option.
# This is useful when you are connecting to a peer which holds a dynamic address
# such as a dial-in user or DHCP client.
# (Please refer to the manual of OpenVPN for more information.)

.........."

Valahogy így.

A kicsomagolt szerkesztett állományokat az eszköz belső sd kártyára másol. Utána import, import from sd car, betallóz a letöltött állományt, user/pass kitöltése majd örúl.

UI: A redirect-gateway opció elől ha a kettős-kereszt el van távolítva, akkor minden internet kapcsolat a nason megy keresztül.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11271) kokosmith válasza Magnat (#11267) üzenetére


kokosmith
tag

A telnet nem volt engedélyezve, így maradt a manuális kikapcsolás, áramtalanítás, majd bekapcs. Most tökéletesen működik. Eltávolítottam a Cloud Sync-et, és most újra raktam, remélhetőleg többet nem kavarodik meg.

Nagyon nagyon köszönöm a segítségeteket!

(#11272) pentium4


pentium4
senior tag

Sziasztok!

ujabb kérdés:
eladtam a NAS-omat, a HDD-ket rákötöttem sata ra, de nem látja őket a windows, az acronis disk director látjá a vinyókat viszont formátumra linux_raid et ir és nem tudom megnézni a tartalmát!
hogy lehetne böngészhetőre varázsolni a vinyót, esetleg NTSC-re átnyomni??
köszi

P4

(#11273) Mezga Aladár válasza pentium4 (#11272) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

NAS synology?

ntsc=ntfs?

Ha két igen akkor [link]

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11274) pentium4 válasza Mezga Aladár (#11273) üzenetére


pentium4
senior tag

igen elirtam véletlenül, NTFS az :D
viszont akkor a leírással kapcsolatban van kérdésem, windows on van valami hasonló megoldás.
illetve mivel majd 3 terrát kéne átmásolni kérdés hogy meg lehet e oldani úgy a dolgot hogy az adatok a vinyón maradnak és a fájlrendszertípust módosítjuk meg??

P4

(#11275) Antilhu


Antilhu
tag

Sziasztok,

Adatmentéssel kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni, adott:
- egy 2 lemezes NAS (csak egy diskkel)
- egy külső vinyó

Amit meg szeretnék oldani: időnként rádugnám a külső vinyót a NASra és akkor szeretném ha egy.két gombnyomásra a beállított mappák aktuális állapota leszinkronizálná a külsővinyón lévő mentésre.

eddig a Time-Backupot próbáltam, sajnos azzal NAS-ra dugott USB-s eszközre nem lehet mentési feladatot beállítani...

Valakinek ötlete?

Előre is köszönöm!

(#11276) Patice válasza pentium4 (#11274) üzenetére


Patice
Topikgazda

Windowsra sajnos nincs megoldás, Linux kell mindenképpen hozzá. A fájlrendszert nem tudod módosítani. Akkor kellett volna még lementeni az adataidat, amíg a NAS-ban voltak a vinyók. Így most már elég nehéz lesz.

(#11275) Antilhu:

Van lehetőség arra, amit szeretnél, én is hasonlóan mentegetem az adataimat külső lemezre.

Főmenü --> Biztonsági mentés és replikáció --> Biztonsági mentés

Itt létrehozol egy feladatot, amiben megadhatod, hogy mely mappákat mentse a NAS.
Itt megadható célnak USB-re kötött lemez is.
Időzíthető is a mentés.

A feladat nem fog törlődni a befejezésével. Lehet az időzítésre is várni, de a feladat létrehozása után az megjelenik a listában és rákattintva aktív lesz a "Biztonsági mentés most" gomb.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11277) Konflikt válasza Konflikt (#11241) üzenetére


Konflikt
addikt

erre valaki?
USB-s kamerat lehet kotni x86 alapu syno-ra? azt lattam hogy az ARM-es eszkozokre mar van csomag. ha meg nem megoldhato, akkor melyik a legolcsobb tamogatott IP camera? koszonom.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#11278) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Srácok.
Adott két egyforma usb lemez. Idánként össze keveri milyen sorrendben kellene csatlakoztatnia a lemezeket és felcseréli a címkét, engedélyeket, stb. Lehet valahogyan rögzíteni adott usb lemez legyen az, usb disk 1, a másik az usb disk 2?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11279) Multibit válasza Mezga Aladár (#11278) üzenetére


Multibit
veterán

Én erre ezt a fapados módszert használom, hogy figyelek a külső házak bekapcsolási sorrendjére :D

(#11280) Mezga Aladár válasza Multibit (#11279) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Frappáns de ha 2.5" colos kis hdd-k vannak akkor ez nem müxik, Az hogy a kábel ki/be dugdossam, kizárt.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11281) Multibit válasza Mezga Aladár (#11280) üzenetére


Multibit
veterán

Igaz. Nálam csak 3.5"-os lemezek kapcsolódnak a NAS-hoz.

(#11282) Mezga Aladár válasza Multibit (#11281) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Megyek a netet túrni.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11283) akisbandi válasza Mezga Aladár (#11282) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Keress rá az UUID alapú mountolásra. De létezik Label alapú is, ha jól emlékszem.

Az UUID-vel meg tudod adni, hogy adott lemez mindig adott helyre csatolja fel.

(#11284) Mezga Aladár válasza akisbandi (#11283) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

THX

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11285) Intelligencs válasza Okoschka (#11268) üzenetére

Nya, az van, hogy a DNS-323-ast nem lehet semmilyen értelmes módon összehozni a Synoval. Tudom, mert próbáltam. Amikor megvettem a Synot, nekem is ilyen NAS-t váltott le, amit elvittem faterékhoz. Sajnos se normálisan távolról menedzselni, se a két NAS-t szinkronizálni, távolról torrenteket indítani nem sikerült. A sebességbeli hiányosságairól nem is szólva. Nem mondom, hogy olyan rossz, első NAS-nak hat évvel ezelőtt tökéletes volt úgy, hogy otthon használtam. De egy Syno után... erősen felejtős. Szerintem inkább add el, és vegyél egy 115J-t vagy 214SE-t. Azok nem kerülnek túl sokba, és a Dlink-ért még valamennyi pénzt is kaphatsz. Utána szépen beállítasz időzített mentést a két NAS között, az új NAS-t úgy állítod be, hogy csak abban az időintervallumban kapcsoljon be, amikor kell, aztán lője le magát.

De igazából ha biztonsági mentést akarsz, vagy csak azt, hogy a kevésbé fontos, vagy archív adataid ne az értékes tükrözött helyből vegyenek el, akkor inkább vegyél mondjuk egy 3 terás külső lemezt, a pl. WD MyBook nekem bevált, és ments arra. Aztán a NAS úgyis leállítja, amikor nem kell róla semmi adat, vagy nem írja semmi. Véleményem szerint ha nincs valami extra igényed, akkor egy háztartásba felesleges két NAS. Akkor kell inkább csak kettő, ha fizikailag is két külön helyre tennéd, és az interneten keresztül kommunikálnának egymással, például az egyik lenne az irodában a másik meg otthon. Ebben az esetben az egyik lehetne a backup site, ami akkor is biztonságban van, ha az első megsemmisült (leégett, ellopták, stb.).

Egy 4 lemezes NAS-t egyébként én inkább négy egyforma WD reddel használnék, pl. 4 db 3 terással, és akkor lenne összesen 9 tera adatvédett kapacitásom RAID5-ben. A 2x2 lemezes megoldás kissé pazarlóan bánik a hellyel.

A WD green fejparkolós problémája valós. De lehet rajta segíteni könnyen, ehhez ki kell venned a lemezt, be kell tenned egy asztali gépbe, és meg kell növelned a parkolási időt a maximumra. Én már az összes WD greenemen megcsináltam, ami itthon, a szerveremben vagy a szüleimnél van, cirka 10 lemezen. Itt van leírva hogyan lehet megtenni ezt.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#11286) Madwe válasza Intelligencs (#11285) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ami a "vicces", hogy sokan a rednél is panaszkodtak erre, néhány gyárin az fw olyan, ahol rosszul van belőve s ott is trükközni kell... Legalábbis fórumokon erre sokan panaszkodtak :(

(#11287) Magnat válasza Madwe (#11286) üzenetére


Magnat
veterán

Seedelni kell pár filmet linux disztrót róla és el van intézve :D

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11288) Zjunior


Zjunior
veterán

Egyik naprol a masikra nem tudok bejelentkezni kívülről a nashoz.
Se a ds station ios alkalmazassal se weben.
Ez mitől lehet?
Nem piszkáltam semmit sem...:(
Vmi ötlet?

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#11289) Madwe válasza Zjunior (#11288) üzenetére


Madwe
nagyúr

Wake on LAN es reboot after power failure legyen bekapcsolva, valamint legyen fix az ip címe (DHCP reserveel) mert különben reboot utan elmászik DHCP miatt... Vagy elaludt s lanon nem tudod felkelteni vagy áramszünet volt s nem kapcsol vissza vagy ugyan bekapcsolt utana de elmaszott a címe...

[ Szerkesztve ]

(#11290) Zjunior válasza Madwe (#11289) üzenetére


Zjunior
veterán

Javol her General!;]
Thx

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#11291) Digital


Digital
addikt

Sziasztok!

T-s 120/10-es nethez, ami Cisco epc 3925-ös routeren jön milyen Syno nas-t vegyek, amivel ki tudom használni a sávszélességem torrentezés alkalmával?
DS 213j, vagy esetleg DS 214?
Ezen felül egy médialejátszót kellene hogy kiszolgáljon (mkv, BD25, BD50), és nem volna hátrány, de nem követelmény hogy ezeket a formátumokat egy ipad mini retináról is meg lehessen nézni!
:R

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#11292) cdl válasza Digital (#11291) üzenetére


cdl
senior tag

BD 25-ös bitrátával wifin át fog menni szaggatás nélkül az Ipadra?
Ha Valakinek sikerült, írja már be a megoldást.
Már a 16GB-os mkv-k sem mennek nálam normálisan.

(#11293) Digital válasza cdl (#11292) üzenetére


Digital
addikt

Csak nagyon akarni kell! :DDD
Akkor a kérdés ezt a részét felejtsük el!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#11294) Madwe válasza Digital (#11291) üzenetére


Madwe
nagyúr

213j is elég a torrentre.

Mekkora képméretet néznél? ha 50" környékéig, akkor mede8er med600x3d, ha felette akkor popcorn hour a400 az ajánlott médialejátszó.

Ha iPadre akarsz bd50et streamelni (mindkettő tudja) akkor egy n-es router minimum kell, de ott se feltétlen fog röccenésmentesen menni 5ghzen, ac-s nem ártana, de nem tudom az ipadben van e ac-s wifi vagy csak n-es...

(#11295) Patice válasza cdl (#11292) üzenetére


Patice
Topikgazda

:( Felejtős.

Alacsony bitrátás 1080p (max. 8-10 gigás mkv) még át tud, de ez router- és wifi forgalom függő is.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11296) Magnat válasza Madwe (#11294) üzenetére


Magnat
veterán

Miért számít a képméret, ha a felbontás ugyanaz?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11297) Madwe válasza Magnat (#11296) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mert nem mindegy, hogy egy 100 centis képet néz, vagy két és fél méterest :) És a vgx chip előnyei a popcornnak kis méretnél nem annyira jönnek elő, hogy megérje a felárat. De erről itt mindenki megerősít majd :)

(#11295) Patice Tv-n néztem már wifin hecc kedvéért ac-s wifin bd50et, azon szépen átmegy, n-en nyögve nyelős. No meg mindenféle hálózati forgalmat leállítottam addig persze :)

[ Szerkesztve ]

(#11298) Patice válasza Madwe (#11297) üzenetére


Patice
Topikgazda

iPad n-es wifivel szerelt.

Mostanába fog csak a legújabbakba bekerülni az ac-s.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11299) Digital válasza Madwe (#11294) üzenetére


Digital
addikt

Köszönöm, de gondolván a jövőre, már beszereztem egy A 410-et!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#11300) Madwe válasza Digital (#11299) üzenetére


Madwe
nagyúr

Félreértettelek, azt hittem azt is keresel :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.