Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11651) Doky586 válasza Mezga Aladár (#11649) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igazad van, azt nem figyeltem. Tároláskezelő csak a belsőket mutatja. USB-s eszközt én inkább a PC-re (át)dugom ha SMART-ot akarok rajta nézegetni. (de kinek a pap, kinek a papné..)

[ Szerkesztve ]

(#11652) Mezga Aladár válasza Doky586 (#11651) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Az is megoldás ha az íróasztalon van, és nem valahol eldugva. :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11653) ggg666 válasza Doky586 (#11651) üzenetére


ggg666
őstag

Engem csak az zavar, hogy közel 30 winyót kötnék rá külsőként a ds214play-re, de a múltkor is 6-ból csak 4-et ismert fel pedig teljesen egyformák, és egyformán vannak megformázva.

És még mindig nem tudtam rájönni, hogy mi az oka.

(#11654) Chrys_ válasza madarasz92 (#11641) üzenetére


Chrys_
addikt

Az 1. pontban ugyanazt írta le, amit én is anno megtaláltam (lásd link). De ott írtam ezen megoldás hátrányáról is.

(#11655) Doky586 válasza ggg666 (#11653) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"30 winyót kötnék rá külsőként a ds214play-re"

A NAS-os 3db USB hüvely van. Eszerint féltucat USB-HUB-ot dugsz sorba.. :F
ehez nem értek ... sry

(#11656) devil-k válasza ggg666 (#11653) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ez nagy állatság szerintem... Kíváncsi vagyok, hogy hosszabb távon mit hozol ki ebből.

- mozi bolondéria -

(#11657) ggg666 válasza Doky586 (#11655) üzenetére


ggg666
őstag

Egyesével sem ismeri fel a nas sem esatán se amelyik nem tetszik neki, és ezt nem tudom miért.

Amúgy meg.

A laptopon működik.Ráadásul a nason hub nélkül is 2 USB3 van + 1 USB2 + 1 esata

Ami így is azt jelenti, hogy rá tudom kötni a 20 merevlemezt egyszerre is HUB nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#11658) Mezga Aladár válasza devil-k (#11656) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Szerintem működőképes. :K

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11659) devil-k válasza Mezga Aladár (#11658) üzenetére


devil-k
nagyúr

Hosszútávon?? Hogy 30 db külső HDD zakatol rajta? :Y

- mozi bolondéria -

(#11660) Mezga Aladár válasza devil-k (#11659) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

bocsi

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11661) Mezga Aladár válasza devil-k (#11659) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Elvi akadálya nincs.
Nálam miután elhervadt 2 db usb port, ezért a megmaradt porton 2db usb lemez (egy 2.5" táp nélkül), egy hp nyomtató és időnként egy wifi stick van, egy noname usb 2 hub-on keresztül. Teljesen stabil. :K

Volt valahol a neten egy fickó, valamilyen média lejátszóra, talán 120 TB lemezt dugott. Vicces volt. :D

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11662) ggg666 válasza devil-k (#11659) üzenetére


ggg666
őstag

"Egyesével sem ismeri fel a nas sem esatán se amelyik nem tetszik neki, és ezt nem tudom miért."

A 30 winyó néha egyszerre lenne rákötve de nem folyamatosan, a lényeg az, hogy a nas felismer egy két winyót másikakat meg nem, simán egy usb házban rákötve sem!!!

Usb ház nélkül sem, esata porton sem.Ráadásul egyforma merevlemezekről beszélünk 3 illetve 4TB-os winyókról.

(#11663) Mezga Aladár válasza ggg666 (#11662) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Beszéltünk erről, de már nem ugrik be, mindig ugyanazokkal a lemezekkel van probléma?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11664) ggg666 válasza Mezga Aladár (#11663) üzenetére


ggg666
őstag

A múltkor hazavittem egy párat és 6-ból 4-et lát a többit nem, és mindig ugyanazzal, tehát fel sem ismeri, pedig ugyanúgy van formázva az összes.

(#11665) Mezga Aladár válasza ggg666 (#11664) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Én valahonnan szereznék 1db lemezt kölcsönbe. És akkor szépen lassan átraknám a problémás lemezek tartalmát. Mondjuk nem tudom hogy kezeli a syno a 3+tb advanced formatos lemezeket. Nekem a 1.5 tb wd green-nel trükközni kellett, mert nem volt meg az eltolás. És, meglepő, de az ext4 kb.30%-al gyorsabb volt folyamatos írás/olvasásban.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11666) ggg666 válasza Mezga Aladár (#11665) üzenetére


ggg666
őstag

Hát ez az, hogy mind advanced formatos és valamelyiket kezeli valamelyiket nem pedig egyformák.

(#11667) Mezga Aladár válasza ggg666 (#11666) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Azért van erre is megoldás.
Én win alatt csináltam egy ntfs partíciót amit mögött egy pár mb szabad hely maradt. A kis partíciót formáztam fatra. Itt rendben volt az eltolás. Utána a nas-ra dugva csak a nagy partíciót formáztam ext4-re. Vissza winre ahol a kis fatos partíciót töröltem, mert zavarta a szememet. :D De hangsúlyozom ez a lemez nem volt akkora mint a tied. Ki kellene próbálni, egy 3+TB lemezt megformázni és megnézni mit csinál a nas.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11668) ggg666 válasza Mezga Aladár (#11667) üzenetére


ggg666
őstag

Egy párszor elmondtam 6 ból 4-et simán felismert és az összeset win alatt formáztam ntfs-re, és mind 3TB-os vagy nagyobb.Van amelyiket látja van amelyiket nem.

A többi egyenlőre 20-30km-rel arrébb van hogy kipróbáljam, csak nem értem miért nem ismer fel minden lemezt mikor egyforma méretű, típusú stb.

[ Szerkesztve ]

(#11669) Mezga Aladár válasza ggg666 (#11668) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Igen emlékszem, de ha használni szeretnéd ezeket a lemezeket akkor valamit csinálnod kell, magától nem változik a helyzet

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11670) biker


biker
nagyúr

Hol lehet megtudni, hogy a ds213j mediaplayere streamben milyen video limitekkel jatszik le?
Rengeteg tesztbol van amit lenyom, van amit nem

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#11671) lkalocsa


lkalocsa
csendes tag

Sziasztok!
Most frissítettem a nast. Azóta nem tudok belépni.
Folyton azt írja hogy, nincs jogosultságom lépjek kapcsolatba a rendszergazdával.
Van valakinek ötlete?
Köszönöm :W

Billyboy

(#11672) Patice válasza biker (#11670) üzenetére


Patice
Topikgazda

Synology NAS-okban nincs mediaplayer. :U

A NAS csak a stream-et tolja. Nálam egy 150Mbit-es videó is ment akadás nélkül, gigabites hálón.

DS213 NAS + Dune HD-TV301-es médialejátszó.

(#11671) lkalocsa:

[link]

A NAS hátulján megtalálod a reset gombot. Ez alap helyzetbe állítja az admin jelszavát és a NAS hálózati beállításait.

Az első sípolás után tovább ne nyomd!!!

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11673) biker válasza Patice (#11672) üzenetére


biker
nagyúr

Akkor a video lejátszó nevű csomag ami airplay eszközre direktben nyomja ki a videot, az mi?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#11674) Patice válasza biker (#11673) üzenetére


Patice
Topikgazda

DSM-ben én nem tudok videó LEJÁTSZÓ csomagról. Bár a Video Station tud önmagában is lejátszani, de valójában mindig az az eszköz lesz a lejátszó, ahol megnyitod --> Airplay ~ az adatfolyam streamelődik az adott eszközre, ami majd a lejátszást elvégzi.

Audio Station már más tészta. Távoli vezérléssel egész jó kis lejátszóprogram. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11675) biker válasza Patice (#11674) üzenetére


biker
nagyúr

Tényleg, súgóban megvan
AirPlay üzemmód iOS eszközről (iOS beépített funkció): Ez az AirPlay üzemmód lehetővé teszi videók élő közvetítését bármely, az iOS eszközzel egyazon hálózaton található AirPlay vevőre (például Apple TV vagy fejhallgató). Indítsa el a videót, és válassza ki a vevőt a lejátszó interfészén található AirPlay ikonról. Ez az AirPlay üzemmód még akkor is lehetővé teszi a Synology NAS szerver videokönyvtárának élő közvetítését és megosztását, ha ön nincs otthon. Ne feledje, hogy a videó az iOS eszközön keresztül kerül élő közvetítésre, ami azt jelenti, hogy az iOS eszköznek betudható mindennemű, a lejátszási minőséget érintő korlátozás is átadódik.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#11676) bosa válasza Chrys_ (#11654) üzenetére


bosa
tag

Megoldás: a users csoportnak engedélyezed de a nem kívánatos usernek meg "Nincs hozzáférés" pipálsz az adott mappánál...

(#11677) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

A Nas belső HDD-jének fájlszerkezetében, a gyökérben hogyan tudok saját mappát csinálni? (Ahol alapból van a video,public, stb. mappa)
Mert fájlkezelőben nem nagyon van ilyen lehetőségem vagy csak rossz helyen nézem? Ha rákattintok a "DiskStation"-re jobb egérrel akkor nem jön fel semmi.

u.i.: Valamint a gyári mappákat lehet-e törölni?

Meglett, de nem egészen értem mért csak a vez.pult megosztott mappában lehet ezeket hegeszteni

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#11678) Mezga Aladár válasza TheProb (#11677) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ott csak a megosztott mappákat kezeled. Tanulmányozd egy kicsit a file station-t.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11679) TheProb válasza Mezga Aladár (#11678) üzenetére


TheProb
veterán

Ha a FS-t nézem akkor ez a szerkezet van a bal oldalon:

Itt még csak kattintani se tudok a DS-re, nemhogy új mappát csinálni.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#11680) Mezga Aladár válasza TheProb (#11679) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Igazad van a gyökérben csak megosztott mappa lehet.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11681) TheProb válasza Mezga Aladár (#11680) üzenetére


TheProb
veterán

igen, ez így faszányosan a Backup mappádba csinálna 1 mappát. Én azt mondtam, hogy a DiskStation gyökerébe akarok. (nálad a "Szerver" gyökerébe, a Backup mappád mellé)

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#11682) Doky586 válasza TheProb (#11681) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Arra még nem gondoltál hogy a "szokásos" helyen hozd létre ? :K
Vezérlőpult - MegosztottMappa - Létrehozás...

(#11683) Chrys_ válasza bosa (#11676) üzenetére


Chrys_
addikt

De akkor userenként kellene adott mappára beállítani. Szerintem jobb megoldás, ha minden user - kivéve akinek az adott mappára engedélyt akarunk adni - be lenne sorolva még egy csoportba, és az új csoport hozzáférési engedélye le lenne tiltva. Így könnyebben kezelhetőek az utólag felvett felhasználók is.

(#11684) TheProb válasza Doky586 (#11682) üzenetére


TheProb
veterán

Csak segítek 1 kicsit, ha nem találod akkor legutolsó sor... :)

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#11685) balage25 válasza TheProb (#11684) üzenetére


balage25
senior tag

Mezga Aladár írta a megoldást, és még képet is csatolt. Új megosztott mappára kell kattintani az FS-ben, és utána feldobja a megfelelő menüt a vezérlőpultból.

(#11686) TheProb válasza balage25 (#11685) üzenetére


TheProb
veterán

szted ha az én hsz-em után majd fél órával írt és a ott van az előtte lévő hsz-em végén, hogy "megvan" akkor az azt jelenti, hogy idő közben én is megtaláltam, nem? Na mindegy. igazából a kérdésem már csak arra irányult, hogy ez mért jó így.. No mindegy. :)

Más: Lehet valahogy app-nak írási jogot adni, bizonyos mappára? Konkrétan BitTorrent Sync-el szeretném a folyamatos bizt mentést biztosítani a NAS-ra a laposomon lévő meghatározott mappákról. De az előbb tárgyalt mappákhoz nincs írási joga, csak a saját btsync-es mappája alatt lévő dolgokhoz. Nekem az meg nem jó. Néztem WinSCP-vel, hogy lehet-e valamit pimpelni a config file-ban, de nem találtam semmi relevánsat.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#11687) Magnat válasza TheProb (#11686) üzenetére


Magnat
veterán

Nem az appnak kell adni, hanem annak a usernek, amiként az app a nashoz hozzáfér..

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11688) Mezga Aladár válasza TheProb (#11686) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Akkor csinálj midnight commanderben. Csak az a baj, azt nem fogod látni sem a FS-ben sem a hálózati megosztásokban. A gyökérben csak megosztott mappa lehet, ez a DSM logikája.
Ez volt a kérdésedre a válasz.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11689) Patice válasza TheProb (#11686) üzenetére


Patice
Topikgazda

"Konkrétan BitTorrent Sync-el szeretném a folyamatos bizt mentést biztosítani a NAS-ra a laposomon lévő meghatározott mappákról."

Erre van a Cloud Station.... :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11690) Mezga Aladár válasza Patice (#11689) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Szevasz. Milyen volt?? :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11691) bencus3


bencus3
tag

Sziasztok
Lenne egy olyan problémám hogy ha a tv-n nézem a filmeket a gyári Samsung lejátszóval akkor látok ott olyan mappákat, filmeket amiket már régebben töröltem! Ds videonál nem látszódnak és Midnight Commander sem látom ott azokat az állományokat és természetesen File Station-nal sem látom! hol kellene megnéznem esetleg törölnöm még egyszer? Mert egyébként ebbe a mappába megy letöltés után a kész állományok.
Köszi

(#11692) lkalocsa válasza Patice (#11672) üzenetére


lkalocsa
csendes tag

Köszönöm a segítséget. Sikerült.

Billyboy

(#11693) TheProb válasza Patice (#11689) üzenetére


TheProb
veterán

Az csak felbssza az agyamat... Kiválasztok 1 mappát és ha onnan nem akarok minden almappát szinkelni akkor nem engedi... Legalábbis amit le nem szinkronizált már vagy nemtom... Frissen hozzá adott mappa almappáinál minden egyes jelölőnégyzet szürke...

(#11687) Magnat: Arra gondoltam én is, csak máshogy fogalmaztam :DDD És, hol tudok a btsync-es usernek írási jogot adni?

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#11694) Patice válasza bencus3 (#11691) üzenetére


Patice
Topikgazda

Indexeltesd újra a Műsortárban a média állományokat.

(#11692) lkalocsa:

Királyság. Örülök!

(#11690) Mezga Aladár:

Fasza. Most állok neki a beszámolónak. :B

(#11693) TheProb:

Pedig ott is van mappa alapú szelektív szinkronizálás.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11695) Mezga Aladár válasza Patice (#11694) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Érdeklődve várom!! :K

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11696) bencus3 válasza Patice (#11694) üzenetére


bencus3
tag

Köszi! De azt hogy is csináljam?

(#11697) TheProb válasza Patice (#11694) üzenetére


TheProb
veterán

igen, arról beszélek.

Mind szürke, ergó nemtom kivenni a pipát, hogy mit ne szinkronizáljon

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#11698) Patice válasza TheProb (#11697) üzenetére


Patice
Topikgazda

Próbáld meg ne az egész D meghajtót szinkronizáltatni vele, hanem dobj be mindent egy mappába.

(#11696) bencus3:

DSM --> Vetérlőpult --> Alkalmazások sora (legalul) --> Műsortár --> Újraindexelés gomb.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11699) Magnat válasza TheProb (#11693) üzenetére


Magnat
veterán

Filestationban a mappára jobb klikk/tulajdonságok:

(Kivágtam a usereket, azért nem látszanak...)

Szerk: jó sz@rul látszik, itt van normál méretben: [link]

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11700) bencus3 válasza Patice (#11698) üzenetére


bencus3
tag

:R Köszönöm. Már megy is!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.