Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11901) Jackie_Chan


Jackie_Chan
senior tag

Üdv!

DS214Play NAS tulaj vagyok.A DSM 5.0-4528 update 1 van fenn jelenleg rajta.Ma kiirta,hogy van új frissités és letöltötte a DSM 5.1-5004 verziót.Az érdekelne,hogy aki feltette tapasztalt e valami negatív dolgot!?Érdemes frissiteni rá?A beállitások megmaradnak mint eddig minden frissitésnél?

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#11902) Sefter válasza Mezga Aladár (#11899) üzenetére


Sefter
veterán

Igen, belső hálón van minden

Psn ID: sefter_hun

(#11903) Mezga Aladár válasza Sefter (#11902) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Akkor nem valószínű a hálózati hiba. A feladatidőzítőt, és a tűzfalszabályok megnézted? A logokban nincs semmi?

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11904) asysoft válasza Madwe (#11884) üzenetére


asysoft
aktív tag

Ezt örömmel hallom:) 214se-nek gyakorlatban hol van lényeges hátránya 213j-hez képest?
Közben rájöttem, hogy mivel úgysem egyszerre szerzem be a két merevlemezt, még kisebb lesz az egyszerre meghibásodásnak a valószínűsége.

(#11905) JasL


JasL
senior tag

DS 231j-vel kapcsolatban lenne kérdésem: jelenleg egy 10/100-as linksys e900 routert használok, de szólt a station üzenetben, hogy jobban érezné magát gigabit-et lan alatt. A PC-m hálókártyája tudja ezt. Érdemes lenne routert cserélnem gigabitesre? Jelenleg úgy kb 11Mb/s-el másolok rá (2x3TB WD RED van benne).

(#11906) Sanya válasza Jackie_Chan (#11901) üzenetére


Sanya
nagyúr

DS214 sima tulaj vagyok. hibát nem tapasztaltam a telepítés során

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#11907) kokosmith válasza Jackie_Chan (#11901) üzenetére


kokosmith
tag

Szia!

DS214-em van, eddig semmi para nincs a frissítés után. Minden beállításom megmaradt.

(#11908) atua válasza JasL (#11905) üzenetére


atua
aktív tag

attól függően, mi a cél, egy gigabites switch is megoldás lehet... azzal csinálhatsz gigabites lant és olcsóbb, mint routert cserélni...

(#11909) tobias40


tobias40
veterán

Hi all!

Felraktam én is a legújabb frissítést és megcsináltam addig amíg angol nyelven nem kérdezte hogy mihez akarom társítani a nem tudom én mit. (nem értem az angolt :W )Átugrottam ezt az oldalt és miután beakarok lépni a weben a NAS-ba kiírja hogy nincs jogosultságom hozzá! :W

Hogyan tudok újra belépni a NAS webes felületére?

Tudom hogy van reset és vissza teszi az alap jelszavat de lehet hogy meg kellene sinálnom azokat a lépéseket amiket ott kihagytam,ezért nem csináltam még semmit csak megkérdezem itt tőletek!

Sima http-n szoktam belépni mert 99%-ban csak az itthoni hálózatról lépek be a NAS-ba,ezért el szoktam menteni a böngészővel a jelszavakat és nem is nagyon jegyzem meg őket.. :F

Most egyenlőre jó lenne vissza jutni a webes felületre... :R

(#11910) Mezga Aladár válasza tobias40 (#11909) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Az elején kék alapon a szöveg? Mert az csak az update beállítására vonatkozik.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11911) Mezga Aladár válasza Mezga Aladár (#11910) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

De az helyes hogy amit ott beállítottam, nem azt alkalmazta a végén. :F

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11912) TheProb


TheProb
veterán

Médiatár indexelését nem lehet valahogy beállítani, hogy x méret vagy hossz felett vegyen csak be videókat a listára?
Konkrétan szűrni szeretném, hogy a filmek sample videóit ne indexelje be.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#11913) Patice válasza Mezga Aladár (#11911) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nem helyes (bug), nálam is ez volt. Utána egyből ránéztem a vezérlőpultban és beállítottam rendesen.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11914) Mezga Aladár válasza Patice (#11913) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Lemaradt a macskaköröm, bug(izunk).

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11915) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Ez a biztonsági tanácsadó érdekes jószág, nem kell neki mindig hinni.
Nálam hisztizik, nincs átirányítva, ha http-n jelentkezek be akkor https-re dobja át a kapcsolattatot. Csak azt nem látja a drága hogy, wan-ról tiltva van a http portja. Van más is. Van egy fiók aminek nagyon egyszerű a jelszava, de csak belső hálón használom és csak a médiaállományokhoz van olvasási joga.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11916) szutyis válasza kokosmith (#11900) üzenetére


szutyis
tag

Nekem detto. 214se :U

(#11917) JasL válasza atua (#11908) üzenetére


JasL
senior tag

Konkrétan az érdekelne, hogy a helyi hálón egymás között a gépek gigabit-en érjék el a NAS-t, viszont van köztük wireless device is. Akkor gondolom a switch kilőve?

(#11918) Tido


Tido
aktív tag

Remek, távolról telepítettem a frissítést, erre most az írja ki a 10 perc lejárta után, hogy a Diskstation újraindul. Ha a folyamat véget ér használjam a Synology Assistant programot az újracsatlakozáshoz.
Másnak is csinált ilyet? Eddig még sosem volt gondom távoli frissítéseknél, de ez most kicsit megijesztett, és ráadásul csak holnap délután leszek otthon újra. Addig mi van?

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#11919) Patice válasza Tido (#11918) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szerintem csak várd meg, hogy újrainduljon. Ha minden OK, akkor úgy is a DSM bejelentkezési képernyőjének kellene fogadni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11920) ggg666 válasza Tido (#11918) üzenetére


ggg666
őstag

A dsm 5.1-es frissitésnél igen, mert ez nem sima update volt.

(#11921) Tido válasza Patice (#11919) üzenetére


Tido
aktív tag

Hát holnap reggelig van rá lehetősége, de most nem elérhető távolról a webes felülete, FTPvel, meg VPNnel meg nem tudom, hogy merjek-e próbálkozni.. Eddig semmilyen update-tel nem volt gondom akárhonnan telepítettem, most meg rághatom le a körmöm jholnapig, hogy mi lesz..

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#11922) Sanya válasza TheProb (#11912) üzenetére


Sanya
nagyúr

azokat le se szedd

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#11923) Multibit válasza JasL (#11917) üzenetére


Multibit
veterán

Igen, ha wifi-s a kliens, a switch nem játszik. De gigás router megléte esetén sem tudnád még csak megközelíteni sem a gigabit/s sebességet wifi-n!

(#11924) Magnat válasza ggg666 (#11920) üzenetére


Magnat
veterán

Én most tettem fel a 212j-re az 5.1-et, nem kellett semmilyen hókuszpókusz a belépéshez, ugyanúgy beengedett mint eddig.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11925) ggg666 válasza Magnat (#11924) üzenetére


ggg666
őstag

Én is tudtam használni, de én otthonról telepítettem, távolról már nem tudtam volna elérni.

(#11926) Tido válasza Magnat (#11924) üzenetére


Tido
aktív tag

És te otthoni hálóról telepítetted fel? a portok defaultok voltak?
Bár én logikámban távolról is ugyanúgy kéne feltelepülnie, mivel a NASra van letöltve a frissítés, és nem függhet attól, hogy valami gond van-e netkapcsolattal
Majd holnap írok, hogy mi van, most így csak egyre parásabb vagyok, hogy ha másnak gond nélkül felmegy ugyanolyan konfigra, akkor nekem mi lehet a gond.

[ Szerkesztve ]

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#11927) Magnat válasza Tido (#11926) üzenetére


Magnat
veterán

Otthonról telepítettem, de én sem értem, h ez miért fontos, hiszen csak megnyomod a telepítés gombot a webfelületen ... egyébként nem default portokkal nyomom.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11928) JasL


JasL
senior tag

És olyat lehet, hogy mondjuk a NAS és az asztali PC közé vennék egy switch-t, és a switch bemenetét rádugnám a router egyik LAN kimenetére? Végülis elég lenne a PC és NAS között is a Gigabit net, de a mostani 11Mb/s az rohadt lassú, igazából csak ezen szeretnék gyorsítani, mert a router maga 300-as, tehát nem lassú.

(#11929) DjKoxi válasza JasL (#11928) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Igen lehet. Végül is a routerben is egy switch van. Max akkor lenne érdemes routert cserélned, ha a bejövő neted meghaladja a 100 mbitet, vagy esetleg elégedetlen vagy a működésével. A wi-fin kapcsolódó eszközöket ezután is ki fogja szolgálni az N szabvány sebességével.
Nekem is switch-re van dugva 3 db gigabites eszköz.

(#11930) Multibit válasza JasL (#11928) üzenetére


Multibit
veterán

mert a router maga 300-as, tehát nem lassú
Ha ez alatt a router "bruttó" wifi sebességét érted, akkor bizony lassú az átvitel! Ebből a 300 Mbps-ből szerencsés esetben 100-120 Mbps marad felhasználói adatok továbbítására (sokszor még ennyi sem).

(#11931) Criton


Criton
veterán

Nekem ma frissült a NAS-om 5.1-re, de a hálózat 1Gb ról 100Mb lett, mi a megoldás? Valamint 6 csomagom frissítésre szorul, de ha rámegyek a frissítési opcióra akkor ott meg nem csinál semmit sem.

[ Szerkesztve ]

(#11932) Elemental válasza Magnat (#11924) üzenetére


Elemental
addikt

Akkor úgy látszik a 212j-k jól működnek, mert nekem sincs gond a frissítéssel.

(#11933) Criton


Criton
veterán

És most már a SynoDS alkalmazás sem ismeri fel a NASt, fasza komolyan...

(#11934) tobias40 válasza Mezga Aladár (#11910) üzenetére


tobias40
veterán

Igen a kék alapon ahol választani kellett hogy mihez mentse a beállításaimat,ha jól emlékszem..(email, vagy vmi más)
Még mindíg nem tudok belépni.. :F

(#11935) rafis83


rafis83
tag

Sziasztok!
DS-211j NAS-om van.
Most ment benne tönkre a két lemez közül az egyik, éppen az amin a rendszer is van (1-es kötet).
A 2-es köteten vannak a dokumentumok, képek, amelyek fontosabbak lennének. Amennyiben lemezt cserélek, és feltelepítem az op. rendszert az új egyes kötetre, akkor a másikon még megmaradnak ugye az adatok, és nem kell semmit tenni vele, hogy olvashatóak maradjanak?
Jelenleg még tudok fájlokat menteni a rendszerkötetről.
Ötletetek van, hogy hogyan mentsem le esetleg az adatokat, vagy a rendszert, hogy egyszerűbben lehessen visszaállítani?
Köszönöm a segítséget előre is!

(#11936) Tido válasza rafis83 (#11935) üzenetére


Tido
aktív tag

Én azt javasolnám, hogy amilyen gyorsan lehet, és még működik menst le a dokumnetumokat a gépedre, vagy ird ki őket lemezre. RAID1nél tudom, hogy helyreállította volna az egyik lemezről a msáikat, két kötet esetén nem tudom hogy működik.

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#11937) tobias40


tobias40
veterán

A sima reset-el csak az admin un/pw áll vissza az alapra vagy a hálózati beállításaim is elállítódnak?
Mert ftp-n tc-vel laptopról,és a média player-ről elérem csak a webről nem és nem szeretném ha a többi beállításomat is elcseszné!!

Hmm,a Myds oldalról feltudok lépni a webes felületre ha rákattintok a nevemre!!
Most akkor hogy is van ez?

[ Szerkesztve ]

(#11938) Tido


Tido
aktív tag

Más: hazajöttem, a kék power led villog. Belső hálóról sem érem el, Synology Assistant sem látja már bújom az angol fórumot, de szerintetek mit csináljak?
Kikapcsoljam power gombbal, és utána meg lesz ami lesz? Az összes többi dolog zölden világít. Azon is gondolkoztam, hogy most ne szedjem-e ki az egyik merevlemezt, hogy hátha azon megvan minden adat.. SHRben volt, gondolom egy Live CDvel lehet olvasni - ekkor már csak egy külső racket kell beszereznem. Félek ha simán kinyomom és újraindítom, akkor sérülhet a lemez, de attól is, hogyha most kiszedek egy lemezt, akkor megzavarom a 'törékeny lelki világát'..

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#11939) Tido válasza tobias40 (#11937) üzenetére


Tido
aktív tag

https://www.synology.com/en-us/knowledgebase/faq/410

weboldaluk alapján elviekben az IP cím, is alapra áll. de én még nem csináltam, de úgy emlékszem valaki már jutott így be itt a rendszerébe.

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#11940) eric.cartman


eric.cartman
senior tag

Sziasztok,
Segítséget szeretnék kérni:

Beüzemeltem egy a hálózaton egy másik DS-t és most szeretnék átmásolni egyikről a másikra több TB adatot.
Hogyan lehet a hálón 2 DS között a leghatékonyabb módon a leggyorsabban másolni? (úgy, hogy ne menjen át nyilván a PC-n az adat)

Köszönöm előre is! :R

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#11941) Tido válasza Tido (#11938) üzenetére


Tido
aktív tag

Harci helyzet: kikapcsolni sem hagyta magát a gombbal, úgyhogy muszály voltam áramtalanítani, de utána viszont hosszabb idő alatt mint szokott, de felállt. Most lementek mindent amit tudok, aztán beállítok külön külső biztonsági mentést, meg újraindítom, ha mindennel kész vagyok. Kiváncsi vagyok, hogy ezután mindig aggódnom kell egy frissítésnél, vagy egyszeri eset volt..
(mert ahogy netem néztem, ez a kék villogás jó pár esetben alaplap hibát jelezhet)

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#11942) tobias40


tobias40
veterán

Más!

A DDNS ki van kapcsolva amióta a frissítést csináltam...
Most be akarom kapcsolni ahol kell(kipipálom az engedélyező fület),elfogadom alul a feltételeket,leokézom és utána kiírja hogy ez a hosztnév már használatban van.
De a státusznál meg azt írja hogy le van tiltva.
Hogyan kapcsoljam vissza?

Mis f@szt csináltam én a frissítéskor amit nem kellett volna?? :F

Legalább tudjam már hogy mit hibáztam el... :C

Merevlemez hibernáció be van kapcsolva pedig én nem kapcsoltam be..
Lehet hogy a frissítéskor alapban így van?
Kikapcsolhatom?(0-24-ben megy a torrent és ezért szerintem felesleges a hibernáció)

[ Szerkesztve ]

(#11943) tobias40


tobias40
veterán

Ahogy nézeget a frissítés után a beállításokat érdekes dolgokat látok.
Amiket már leírtam azon kívül pl.az email értesítés is ki van kapcsol(pedig be volt,azért hogy értesítsen ha vmi gond van a nas-al)
Nálatok is így van a frissítés után vagy csak nálam vannak ezek az anomáliák?

Most már végig megyek mindenen és átnézem alaposabban....

A ddns problémámra tud vki megoldást?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#11944) tobias40


tobias40
veterán

Nem gyüjtöm a hsz-eket de jönnek elő a hülyességek sorozatban.. :W(kicsit kevés ilyenkor az 5 perc szerk idő,én meg azonnal leírom amit tapasztalok hogy el ne felejtsem,mert sajna az agyam már nem a régi így 50 felé.. :( )
Ha kijelentkezek a webes felületről akkor kidob a kamera progiból és a DS-ből is!!
Újra be kell jelentkeznem hogy lássam azokat a füleket a böngészőmben!
Ha csak bezárom azt a fület de nem jelentkezek ki akkor nem dob ki a többiből.....

Mit állítsak vissza hogy minden úgy működjön mint a frissítés előtt??? :Y

[ Szerkesztve ]

(#11945) Magnat válasza rafis83 (#11935) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

jól értem, h ha nincsenek raidben akkor nem tárolódik a rendszer mind a két lemezen?

Más téma, h ha raidban van 2 disz és maga a NAS döglik meg és mondjuk SOS-ben kell egy NAS és veszek egy másikat (tegyük fel, h ugyanolyan típus, mint az előző), akkor bele tudom tenni a diszkeket adatvesztés nélkül v kell vmi hókuszpókusz hozzá?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11946) Tido válasza Magnat (#11945) üzenetére


Tido
aktív tag

Ha ugyanolyat veszel, akkor ha tartod a sorrendet, akkor elviekben igen, csak a DSM verziószámának is egyezni kell, vagy azt felajánlja, hogy felrakja a legújabbat, és akkor migrálhatod a lemezeket.

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#11947) Magnat válasza Tido (#11946) üzenetére


Magnat
veterán

És mitől függ, h megmarad az adat vagy törli, ha stimmel a DSM verzió meg a NAS típusa akkor nincs gyalu? (Meg persze az 1es lemez kerül az 1es helyre..)
Szerk: és ha különböző típusúak a NAS-ok akkor reménytelen?

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11948) DasBoot


DasBoot
aktív tag

Sziasztok!

Problémám a következő: szeretnék biztonsági másolatot készíteni a "C" és a "D" driver-ről, de nem találhatóak a "Sajátgép" meghajtónak betűjelei. Sajnos pl. a File Station-ben sem látom ezeket, pedig korábban szerepeltek ott. Kérdésem, hogy hogyan lehet megjeleníteni?

Köszönöm a válaszokat. Üdv.: Meszes József

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#11949) Tido válasza Magnat (#11947) üzenetére


Tido
aktív tag

Elviekben nagyobb típusúval lehet, csak a lemez szám nem lehet kisebb.. pl ds212jből nem tudod átrakni ds115jbe, de pl 414jbe már igen.
Jah meg persze összes lemezt át kell rakni.

[ Szerkesztve ]

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#11950) Magnat válasza Tido (#11949) üzenetére


Magnat
veterán

Köszi, jó tudni :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.