Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11101) enyafan


enyafan
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Egy DS213j típusú NAS van a birtokomban.Mindent tudok rajta használni egyenlőre, amire szükségem van, kivéve egy dolgot. A DS RSS részét nem értem. Én kifejezetten nCore-s RSS-re használnám de sajna nem sikerül beállítanom. Számítógépen az utorrentel, egy két próbálkozás után rájöttem a titok nyitjára és tökéletesen sikerült is automatizálnom a letöltéseket, de most nem megy a dolog.
Bármit csinálok mindíg csak egy login.php (login2.php - login3.php - s.t.b.)fájl kerül letöltésre. Az RSS szűrőt meg fogalmam sincs hogyan kellene kitöltenem, hogy csak azt a sorozatot szedje ami nekem kell. Az utorrentben egyértelműbb volt, ott sikerült is.
Legyetek szívesek segíteni ha tudtok!

Előre is köszönöm!
enyafan

(#11102) Tyler Durden

Sziasztok,

A héten venném meg a Synology 214-es modelljét. Olyan kérdésem lenne, hogy miként a legegyszerűbb megoldani, hogy az internet felől is biztonságosan elérjem /https/.

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#11103) Patice válasza Tyler Durden (#11102) üzenetére


Patice
Topikgazda

A kérdésedben ott is van a válasz. Az az egyik mód, amihez kell port forward.

De van még néhány mód, amivel növelhető a biztonság (tűzfal, IP-blokk, portok áthelyezése) + van még pár lehetőség amivel elérheted internet felől is. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11104) Antilhu


Antilhu
tag

Sziasztok,

akkor senkinek nincs ötlete a MailStation külső IMAPos e-mail fiók szinkronizálásához? :(

korábbi kérdésem 11047 [link]

köszi!

(#11105) bferenc


bferenc
tag

Sziasztok!

A download stationt használom torrentezéshez. Szeretném törölni a torrenteket, de ha törlöm a torrentet fájlt ott hagyja. Most egyenként külön-külön törölgetnem kell? Valami ötlet? Előre is köszi.

|iPad| |iPhone 13| |MacBook Air M1| |iWatch 7|

(#11106) tobias40 válasza Antilhu (#11104) üzenetére


tobias40
veterán

Ez engem is érdekelt régebben de nem kaptam rá választ... :F

(#11107) Antilhu válasza tobias40 (#11106) üzenetére


Antilhu
tag

akkor úgy látszik ez nem is létezik :)

mindenesetre még googlizok tovább, ha találok vmit privátban úgyis írok .

(#11108) coreska válasza Antilhu (#11104) üzenetére


coreska
aktív tag

Szia!

A napokban kíváncsiságból én is felraktam a Mail servert és a Mail stationt, és a Mail stationban a POP3-nál fel lehetett venni a gmail cimet. Nem teljesen jól szinkronizált, mivel minden eddigi levelet (a kimenőt is) az általam választott Beérkező mappába tette. Ezek azonban utólag áthelyezhetők, és valószínűleg az ujabb kimenő levelek már a helyükre kerülnek.

(#11109) Antilhu


Antilhu
tag

Sziasztok,

valaki találkozott már olyannal, hogy LAN-on nem volt elérhető a NAS a DDNS-es külső címén, csak a belő IPjén? Viszont a világhálóról (más interneten) keresztül simán elérhető volt a DDN-es címen...

a DDNS kapcsolódva, a portok kiengedve... ilyet még nem láttam.

Nálam otthon simán megy így, egy ismerősömnél nem...

Valakinek lenne tippje?

Előre is köszi!

(#11110) Madwe válasza Antilhu (#11109) üzenetére


Madwe
nagyúr

Külső elérési ip címet belülről nem látsz, nekem inkabb az a furcsa hogy neked otthon megy:)

(#11111) Ghost84


Ghost84
aktív tag

Sziasztok!

Lehet már volt róla szó de van egy olyan gondom, hogy a ds213j nason 98%-on jár a proci úgy hogy nem fut semmi ez miért van? DSM 5.0.4493 van rajta

A feladat kezelőben valami synodd és transmissiond terheli a procit mik ezek? csak egy download station van telepítve más nincs.

[ Szerkesztve ]

(#11112) coreska válasza Antilhu (#11109) üzenetére


coreska
aktív tag

Én találkoztam már ilyennel.
Addig míg az internetem így nézett ki, hogy szolgáltatótól modem + saját router
ment DDNS címmel is belső hálón.
Most hogy a szolgáltatótól modemes router van és a saját router utána van acces point üzemmódban, belső hálón már csak IP címmel működik nekem is.

(#11113) Ghost84 válasza Ghost84 (#11111) üzenetére


Ghost84
aktív tag

áá már semmi befrissítettem a rendszert és jó lett :)

(#11114) Magnat válasza Antilhu (#11109) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

találkoztam már, routerfüggő a dolog, h támogatja vagy sem, olyan mneüt próbálj keresni, h NAT loopback. Ha tudja és bekapcsolod, akkor menni fog, ha nem akkor nem.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11115) Doky586 válasza Antilhu (#11109) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Néhány router tudja ezt néhány pedig nem. Némelyik esetén ki/be kapcsolható mint nálam a ddwrt-n.

(#11116) Multibit


Multibit
veterán

DSM 5.0-4493 Update 7 elérhető.

(#11117) Jackie_Chan válasza Multibit (#11116) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Nekem DSM 5.0-4493 Update 5 van fenn ,de azt irja naprakész,pedig a frissitési beállításokban be van állítva,hogy a"legújabb DSM és valamennyi frisstés" és a frissités rendszeres ellenőrzése és keresése is be van pipálva.
Ez hogyan lehet??

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#11118) NoX


NoX
senior tag

Akinek DS112j-je, vagy DS115j-je van, az megnézné, hogy a hátul lévő LAN port kis LED-ek indikátorai világítanak-e adatforgalom közben, vagy egyáltalán bekapcsolt állapotban?
Az enyémen nem, és nem tudom, hogy ez vajon hiba, vagy energiatakarékosság a Synology részéről :DDD
Köszönöm.

(#11119) Mezga Aladár válasza NoX (#11118) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nem hiba. ds-211 sem világít.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11120) Multibit válasza Jackie_Chan (#11117) üzenetére


Multibit
veterán

Ez úgy lehet, hogy nem minden Synology modellt érint a frissítés: [link]. Eszerint a tiedet nem érinti.

(#11121) zoltan6 válasza Multibit (#11120) üzenetére


zoltan6
őstag

amiket érint a frissítés nem igazán otthoni verziók,ezek inkább a vállalati kategóriák.

(#11122) Tyler Durden válasza Patice (#11103) üzenetére

Thx a választ! Az internetre rakás az nem kérdés /ahhoz kell a port forward/, a probléma az, hogy én https-en szeretném elérni, amihez tudtommal certificate is kell stb..
Itt van róla amúgy némi értekezés, ez alapján domain nevet kellene regelni + server certificate-t kiadatni publikus CA-val stb. Ez nekem így nagyon macerásnak tűnik + költséget is generál. Erre tudsz javasolni vmit?

+még 1 cikk

[ Szerkesztve ]

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#11123) Patice válasza Tyler Durden (#11122) üzenetére


Patice
Topikgazda

Simán importálható a NAS által generált certificate böngészőbe. Ezt először megteszed otthon, aztán többet nem kell. Max. ha újrarakod a géped.

Volt már róla szó a fórumon. Keress rá! :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11124) Madwe válasza Tyler Durden (#11122) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem kell hozzá cetificate. Https-en behozza a lapot, de ki fogja írni hogy nem megbízható az oldal - miután a tied, ez ne zavarjon. Megy az.

(#11125) Patice válasza Madwe (#11124) üzenetére


Patice
Topikgazda

Csak nem HTTPS-en utána...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11126) Tyler Durden válasza Patice (#11123) üzenetére

Megtaláltam, köszönöm a segítséget :R

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#11127) Zjunior


Zjunior
veterán

Rss-t hogy tudok hozzáadni ds app-on belül (ios)...?
:R

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#11128) Magnat válasza Patice (#11125) üzenetére


Magnat
veterán

Dehogynem, max a biztonsági kivételt kell megerősíteni és annyi ... attól még ugyanúgy ssl-en megy a kapcsolat, csak nem tudni, ki van a túloldalon.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11129) szipeter77


szipeter77
újonc

Sziasztok
Mindig tv extra adast szeretnek streamelni 213j nason keresztül. Működik ez valamelyik usb tunerrel, van valakinek ebben tapasztalata?

(#11130) kokosmith válasza szipeter77 (#11129) üzenetére


kokosmith
tag

Sziasztok!

Van arra mód / beállítás / program, hogy a darabokra tördelt rar-t (r000, r001, stb), amit letöltöttem torrentről, kitudjam csomagolni a NAS-on PC kihagyása nélkül?

Köszönöm!

Közben asszem rájöttem, sztornó.

[ Szerkesztve ]

(#11131) Doky586 válasza kokosmith (#11130) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

50db-os rart már sokszor összerakott nekem..

(#11132) kokosmith válasza Doky586 (#11131) üzenetére


kokosmith
tag

Ezt én is próbáltam, de konkrétan a nem tömörített dolgokat is átpakolta újra, tehát minden letöltött fájl kétszer volt meg. Egyszer az eredeti helyén, egyszer pedig a kitömörítésnek megadott mappában. De megpróbálom mégegyszer a csatolt kép alapján, köszi!

Illetve ha törlöd az archivumokat, hogy tudja seed-elni utána?

Más kérdés:
Szerintetek iso fájlt akárhogyan is, de lelehet játszani a Blu-Ray lejátszó DLNA-jával, médialejátszó kütyü közbeiktatása nélkül? Érdemes kutatnom ezügyben?

[ Szerkesztve ]

(#11133) Multibit válasza kokosmith (#11132) üzenetére


Multibit
veterán

Szerintetek iso fájlt akárhogyan is, de lelehet játszani a Blu-Ray lejátszó DLNA-jával, médialejátszó kütyü közbeiktatása nélkül?
Ennek az adott BD-játszó leírásában kell utánanézned! A BD-playerek ritkán barátkoznak ISO-val - érthető okból.

(#11134) kokosmith válasza Multibit (#11133) üzenetére


kokosmith
tag

Látszólag nem a legjobb spanok az iso és a lejátszóm... :(

(#11135) Doky586 válasza kokosmith (#11132) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Egy rejtett mappápól seedeli az eredeti rart tovább.. a letöltési mappába került fileokat nyugodtan törölheted-átmozgathatod-átnevezheted akárhova, akár kitömörített akár másfajta letöltött fileról van szó..

(#11136) kokosmith válasza Doky586 (#11135) üzenetére


kokosmith
tag

Köszi szépen, beállítottam, meglesem mit csinál a következő ilyen torrentnél. Imádom ezt a kütyüt, nem találok szinte olyat amire ne lenne képes.

Köszi mégegyszer mindenkinek!

(#11137) balage25 válasza kokosmith (#11134) üzenetére


balage25
senior tag

Pár hozzászólással feljebb már ajánlottam Neked a DS video-t, iso-ból is lejátsza a tartalmat, a DVD menü kezelésére még nem jöttem rá. Próbáltad már?

[ Szerkesztve ]

(#11138) kokosmith válasza balage25 (#11137) üzenetére


kokosmith
tag

Igen, most is épp azzal nézek filmet, viszont az iso-t nem viszi. Illetve filmnézés közben állandóan 15 percenként előjön a Samsung Screensaver.

Te hogy játszod le az iso-t? Csináltál valami speckó beállítást?

Illetve ez BD25 Blu-ray formátum, ami az iso-ban van.

[ Szerkesztve ]

(#11139) balage25 válasza kokosmith (#11138) üzenetére


balage25
senior tag

Csak azokat az ISO-kat viszi, amikben a Samsung számára lejátszható formátumok vannak. Szerencsére nálam, ez a screensaver hiba sem jelentkezik az E8300N lejátszómon.

(#11140) kokosmith válasza balage25 (#11139) üzenetére


kokosmith
tag

Értem, köszi szépen!

(#11141) ggg666


ggg666
őstag

Sziasztok!

A problémám az lenne, hogy adott egy rakat 3TB-os hdd amit nem lát a synology ds214play-em külső eszközként illetve esata csatlakozón sem,viszont most találtam egy olyat amit ugyanúgy windows alatt formáztam meg ntfs-re és ezt látja, próbáltam megnézni, hogy miben különbözhet a többitől, de semmi különbséget nem találtam, még a lemez revizió is teljesen megegyezett.

Mi lehet az oka, hogy nem lát minden merevlemezt a NAS?

(#11142) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Kartársak, tesztelte már valaki usb2 hdd-nél van különbség(prociterhelés, írás/olvasás sebessége) ext4 és ntfs között??

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11143) Mezga Aladár válasza ggg666 (#11141) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

GDP?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11144) ggg666 válasza Mezga Aladár (#11143) üzenetére


ggg666
őstag

GPT?

Mind egybe GPT-ként van megformázva.

[ Szerkesztve ]

(#11145) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Sziasztok!

Tervezem a közeljövőben elétem első nas vásárlását. Jó ideje nézegetem őket, de nem jutok dűlőre. Egyik oldalról az árat is nézem, amikor elragad a hév, akkor meg a minőséget. Maradjunk a synologynál... :)

Amire kellene: Otthoni cuccaim tárolása és ezeknek biztonsági mentése, emiatt kellene a raid és a dupla lemez. Ezen kívül, a rajta tárolt tartalmakat el szeretném érni lapos tévével, telefonnal, laptoppal stb. Nem lenne az sem baj ha mindezt neten is megtehetném, nem csak odahaza. Usb ha lenne, nem lenne baj. Jó lenne egy magyar menü is, mert az angol meg én régi ellenségek vagyunk, de révén infós ként a nagy részét megértem. Ha van nyomtató szerver, akkor csak örlök neki, de nem követelmény. A nas router mögött lesz. Nameg torrentezés menne róla non stop... kikapcsoltatnám a seed serverem.

Egyenlőre a 214se kecsegtet. Ár érték arányban jónak tűnik... Ez a készülék megfelelne fent írtaknak? Amit még nézegettem az a 411slim. Nem tudom erről mik a vélemények... Gyárilag új termékre menyi a garancia? Gondolom ha újat veszek akkor jogosult vagyok hivatalos support oldalakra felmenni...? Ha igen akkor életem végéig, vagy csak a garancia intervallunban?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#11146) Patice válasza Mezga Aladár (#11142) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha jól emlékszem Ext4-gyel talán picit "folyékonyabban" bánt volna, de NTFS-sel sincs kompatibilitási gondja.

Pl. USB-s dokkolóba tett NTFS-re formázott HDD-t pár másodperc alatt megosztja a hálózaton és látható médiajátékos számára.

(#11145) vilmaboy:

214se szerintem pont elég lesz ezekre a feladatokra. 411-et szerintem már ne vedd meg, régi vas.
A Synology termékekben a szoftverért fizetsz inkább, ami tartalmazza a supportot, ami elég sokáig tart, kb. 4-5 évig kompatibilis a régebbi vasakkal is a DSM, aztán újabbat már nem lehet majd rá rakni, de biztonsági frissítéseket ezután is kapnak az érintett modellek.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11147) ggg666 válasza Patice (#11146) üzenetére


ggg666
őstag

Akkor úgy látszik csak nekem válogat.

(#11148) Mezga Aladár válasza Patice (#11146) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

THX

(#11144) ggg666: Advanced format?

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11149) ggg666 válasza Mezga Aladár (#11148) üzenetére


ggg666
őstag

Mint írtam egyforma winyók egyformán formázva, és a 3TB-os winyók szerintem már mind advanced formatosak.

(#11150) Mezga Aladár válasza ggg666 (#11149) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Emlékeim szerint volt nem af-is. Kb 2 perc megnézni. De te tudod.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.