Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12151) Patice válasza VodaDroid (#12147) üzenetére


Patice
Topikgazda

Én az alsó sorban látom: "Cloud Station Client"

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12152) VodaDroid válasza Patice (#12151) üzenetére


VodaDroid
csendes tag

A cloud station és a client nem két külön program? A programok közt külön szerepelnek és külön is töltöttem le öket. A tutorialokban client nélkül szerepel a neve és külön ikonja van.. (a kép a webröl van)

VodaDroid

(#12153) Tyler Durden válasza Criton (#12139) üzenetére

Lol, erre kiv leszek, hogy mit buziznak ki a logokból.. (:

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#12154) Patice válasza VodaDroid (#12152) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ez a kép szerintem még 4.X DSM alatt készült.

Most meg neked (is) 5.1-es DSM van.

Már csak azt tudom tanácsolni, hogy kattints a Client-re és meglátod mi az. Én másra nem tudok tippelni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12155) VodaDroid válasza Patice (#12154) üzenetére


VodaDroid
csendes tag

Á azon már tul vagyok. A client rögtön kapcsolòdna de nem tud mert nincs engedélyezve connectben,de csak az alapprogramban kér engedélyt a connecthez. A tutorialok szerint.

VodaDroid

(#12156) varázsgömb válasza Mezga Aladár (#8141) üzenetére


varázsgömb
aktív tag

Köszönöm a segítséget! Ez a beállítás megtörtént, de ettől függetlenül a gyári alaphelyzetbe állítást követően pár órával megint nem tudok valamiért belépni DS213j-be, (err 1) hibakódot ír.

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#12157) Mezga Aladár válasza varázsgömb (#12156) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A hibakódot hol írja?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12158) Mezga Aladár válasza Mezga Aladár (#12157) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Visszaolvastam , a popin.
Amikor hibakódot ír nézd meg a hálózati beállításoknál, az ip címet és a mac címet, a popin.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12159) Grougon válasza gbors (#12133) üzenetére


Grougon
tag

én simán megvártam amíg végez, pár nap alatt megvan. Nem nagyon zavarja nromális műkődésében a konvertálás.

(#12160) gbors válasza Grougon (#12159) üzenetére


gbors
nagyúr

nem az idővel van a bajom, hanem az eredménnyel. minden egyes képhez +1 folder valami 5 file-lal. +300.000 file és 60GB kidobott tárhely...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#12161) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Van nekem egy Sharkoon 5-Bay RAID-Station a birtokomban.
Jelenleg 'Single' módban van benne 5 db 2TB-os HDD.
Ha átállítom - kikapcsolt állapotban - Raid 5 -re akkor 1 lemezes hibatűrésem lesz.
Viszont nem tudom , hogy milyen sebességgel tudok rá másolni illetve olvasni róla.
Találtam egy oldalt ahol elviekben ezt ki lehet számolni :

Erről van szó.

5 lemez, raid 5 , 100 MB/s HDD sebesség , 100% read funkciónál :
Single RAID group performance = 500 MB/s

Ha az olvasást 0-ra állítom ( azaz írás lesz 100% ) akkor :
Single RAID group performance = 125 MB/s

Ezek az értékek reálisak ?

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#12162) VodaDroid válasza VodaDroid (#12155) üzenetére


VodaDroid
csendes tag

Megvan a megoldás arra ha telepítés / frissítés után nem jelenik meg a Cloud Station ikon.
Ezen a fórumon találtam meg : http://forum.synology.com/enu/viewtopic.php?f=194&t=92566&start=15

Nekem ez vált be:
Leállítottam a Cloud Station alkalmazást újra engedélyeztem a letiltott admin fiókot, átjelentkeztem abba,
elindítottam a Cloud Stationt és meg is jelen az ikon a főmenüben. innen már minden ment a maga útján.
Patice köszönöm,hogy próbáltál segíteni[

L:/dl/upc/2014-11/17/202375_mzcxganuaqalb9j5_ikon_2.jpg]!

VodaDroid

(#12163) AiRLAC válasza Borisz76 (#12161) üzenetére


AiRLAC
addikt

Reálisnak tűnik (bár a 100% write ugye nem életszerű), mert a RAID5-nek 4es penaltyje van írásnál (viszont cserébe az olvasásnál nincs).

http://theithollow.com/2012/03/understanding-raid-penalty/

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#12164) Patice válasza VodaDroid (#12162) üzenetére


Patice
Topikgazda

Aham. Akkor a letiltott admin fiók miatt nem jelent meg.

Azt szoktuk ajánlani, hogy az admin fiók jelszavát változtassuk meg, de ne tiltsuk le teljesen, mert egyes alkalmazásokhoz szüksége van a NAS-nak rá, ahogy ez a példa is mutatja.

Én a jelszóváltoztatáson túl elég sok jogosultságot megvontam az admin fióktól, így még tovább növelhető a biztonság pár pipa kivételével.

Köszönjük a megoldás megosztását! :R Jegyeztem!

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12165) tobias40


tobias40
veterán

Hi all!

ez a problémám
Továbbra is fenáll és nem találok megoldást rá!
Segítene vki hogyan tudom újra beélesíteni a régi DDNS-emet??

Patice: amit próbáltál segíteni ott nem találtam semmit ahol módosítani tudnám.... :F

Tehát mit tegyek hogy újra működjön a (régi)ddns és elérjem kívülről a NAS-t mint a frissítés előtt!!(vagy új ddns-t regeljek?,de akkor mi lesz a régivel és egyáltalán lehet 2 reg egy NAS-hoz?? )

Ha tudtam volna dehogy frissítek!!! :W

[ Szerkesztve ]

(#12166) #48967168 válasza Patice (#12037) üzenetére


#48967168
törölt tag

Köszönöm a tippeket, az SMB már fut és Letöltés is okés.

Még a kamerával játszok, de ez messzebbre vezet, mert van a rendszerben egy másik router is Media Bridge módban, hogy legyen mihez csatlakoztatni a kamerát. Sajnos nincs bekábelezve a ház és a kamera wifi antennája egy vicc...

Úgyhogy ezzel még lesz meccs...

(#12167) #48967168 válasza Intelligencs (#12089) üzenetére


#48967168
törölt tag

"Tudom hogy paranoid vagyok, de vajon eléggé????" :)

(#12168) Patice válasza tobias40 (#12165) üzenetére


Patice
Topikgazda

A MyDS Centerbe belépve nekem ott van a 'DDNS Status' táblázatában a legutolsó (jobb oldali) oszlopban ('Other Resources') egy kis ikon, amivel le lehet választani a kapcsolatot (kb. két patkómágnes egymással szembe fordítva). A leválasztás egyben törli is a reget.

Ha leválasztottad, akkor tudsz újat regisztrálni.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12169) tobias40 válasza Patice (#12168) üzenetére


tobias40
veterán

Szia!

A régit nem tudom "újra" használatba venni? :F

Abban az ablakban amit írtál ott nekem csak egy technikai support és egy download center ikon van,"patkó mágnes alakú" nincs sajna! :W

Mit tegyek szted?

(#12170) steveke6 válasza tobias40 (#12169) üzenetére


steveke6
csendes tag

SZia!

Van a DDNS Status fejléc végén egy Delete. Mintha az is törölné a regisztrált product-ot. Ahogy Patice írta, ott kellene lennie normál esetben egy "leválasztó" ikonnak is a regisztrált termék után.
Szerintem egy próbát az is megér, ha új e-mail címmel újra regisztrálsz egy új accountot és oda regisztrálod újra a NAS-t és azt állítod be a NAS-ba.
Egyszer nekem is vacakolt, azóta van 2 MyDS accountom.

üdv: i

(#12171) tobias40 válasza steveke6 (#12170) üzenetére


tobias40
veterán

Üdv!

Nekem ott az utolsó rublikában csak az a két ikon van amit az előzőleg beírtam...
A delete az ott van de azt csak a legvégső esetben akarnám megtenni,mert gondolom a régi nevem nem leh újra a ddns nevem...

Tehát a régi accountomat nem tudom visszaállítani?? :W
A frissítés előtt rendesen ment,most meg megy ez a szarakodás,újra reggel stb... :F

Nem mintha nagy munka lenne egy új reg csak bosszantó hogy nem lehet visszaállítani ha gebasz van!!!

[ Szerkesztve ]

(#12172) Patice válasza tobias40 (#12169) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ebből lehet support lesz.

Vagy megpróbálod azt, amit steveke6 (#12170) javasolt.

Jobb ötletem már nincs.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12173) Elemental válasza tobias40 (#12171) üzenetére


Elemental
addikt

De lehet ugyanazzal. Nekem is 1-2 hónapja volt valami gubanc, amikor itt a fórumon is elég sok embernek nem volt jó a távoli elérés.
A myds fiókban töröltem az akkori ddns reget, majd ugyanazzal a felhasználónévvel regeltem újra. A domain-en ugyanaz maradt, mint előtte.

(#12174) Fintai


Fintai
csendes tag

Sziasztok!

Synology 712+ nasom van DSM 3.1 van rajta. Az lenne a kérdésem hogy az 5.1 frissítésnél mindenemet menteni kell, vagy megmaradnak a beállítások?
Előre is köszi!

(#12175) Mezga Aladár válasza Fintai (#12174) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ebben az esetben megkérdezném a supportot.Normál esetben nem nyul az adatpartícióhoz.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12176) Patice válasza Fintai (#12174) üzenetére


Patice
Topikgazda

A 712+ egy Intel Atom procis NAS, ami 2011. Októberében jelent meg.

Az 5.1-es DSM felrakható rá a gyártó szerint.

Arra azért számíts, hogy 3.1-ről ( :Y Soha nem frissítettél a DSM-en? :F ) közvetlenül 5.1-re tudsz frissíteni. Szerintem fokozatosan tudsz majd csak előre haladni, pl. 3.1 --> 4.0 --> 4.2 --> 4.3 --> 5.0 --> 5.1 (csak tippelek, de pl. az 5.1 felrakásának előfeltétele az 5.0)

Elméletileg egy DSM frissítés nem járhat adatvesztéssel, tehát az adatpartíciókat nem bánt(hat)ja.

A beállítások az már más kérdés. Mivel ilyen régi DSM-ről frissítenél, ezért nagyon óvatosan lépegetnék felfelé. esetleg csinálhatod úgy is, hogy a iztonsági mentés és Visszaállítás menüben minden frissítési lépcső után csinálsz egy konfiguráció mentést PC-re, amivel a beállításaid nagy része lementhető.

A felhasználók szerintem érintetlenül maradnak, de sok új funkció miatt a jogosultságaikat valószínűleg, majd újra be kell állítani. A frissítés előtt én a legtöbb folyamatot leállítanám + a csomagokat eltávolítanám mert ott is lehet galiba a túl régi csomag verziókkal és így a frissítési lépcsők között nem kellene az alkalmazások frissítésére sem várni. Csak ugye ez azzal is jár, hogy az adott alkalmazások beállításai is elvesznek.

Szóval az én javaslatom az, hogy először takaríts egy kicsit a NAS-on, aztán konfig mentés, majd frissítés, aztán lépcsőzés a DSM verziókkal (esetleg köztes konfig mentés). Ha minden jól ment, akkor 5.1 alatt újra felrakod a csomagokat, amik szükségesek neked, és minden jogosultságot újra beállítasz.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12177) Fintai válasza Patice (#12176) üzenetére


Fintai
csendes tag

Köszi a kimerítő választ!! Most vettem át egy cégnél, és meglepődve láttam én is hogy nem volt még frissítve, nem semmi :)
Akkor nekiállok az útmutatásaid szerint. Hááát nem lesz egy tíz perces feladat :)
Nagyon köszi még egyszer!!

(#12178) Patice válasza Fintai (#12177) üzenetére


Patice
Topikgazda

Csak ésszel, ne kapkodj és akkor szerintem nem lesz gáz.

Igen, egy kicsit hosszadalmasabb folyamat, de ha odafigyeléssel végzed, akkor szerintem nem lesz gond.

Grat a NAS-hoz! Ahhoz képest, hogy 2011-es, egész jó speckói vannak. Üdv. a NAS tulajok körében! :C

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12179) tobias40 válasza Elemental (#12173) üzenetére


tobias40
veterán

Hi!

Csak azt nem értem hogy kitöröltem a myds-ről,szeretném engedélyezni a NAS-ban hogy kipipálom az "engedélyezem" a dyndns támogatást és uanúgy inaktív marad a csatlakozás ellenőrzése gomb és nem is tudom elmenteni ezekkel a beállításokkal mert nem frissít le! :F

A NAS -ból is töröljem ezt a dyndns-t és csináljam újra teljesen a reg-et itt is?

(#12180) Patice válasza tobias40 (#12179) üzenetére


Patice
Topikgazda

Igen.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12181) tobias40 válasza Patice (#12180) üzenetére


tobias40
veterán

Megcsináltam az új rege-t a régi myds email-el és minden rendben!! :R

Csak nem értem ehhez mért kellett mindkét helyről törölnöm,amikor minden adat uanaz maradt(email cím,ddns,jelszó stb) !!!

Mindegy lényeg hogy rendben!

Köszi mindenkinek!! :C

(#12182) Fintai válasza Patice (#12178) üzenetére


Fintai
csendes tag

Zseniális kis cucc ahogy nézegetem!! Ahova lehet ilyet fogok vetetni az biztos!
Csak szép sorban engedi telepíteni a frissítéseket, először a 4-es majd a 4.3, okosabb mint én :)
Szóval mendegélek az általad kijelölt úton :)

(#12183) Patice válasza tobias40 (#12181) üzenetére


Patice
Topikgazda

Semmi sem tökéletes. :))
A lényeg, hogy meg tudtad végre oldani és megy újra az elérés. :C

(#12182) Fintai:

Azért már nem egy mai vas, de azért még egy jó darabig elég lesz. :K És azért ne felejtsük el, hogy 3 évvel a kiadása után van rá tök új szoftver. Így tudni fogja ugyan azt, amit a mostaniak. Manapság már ritkaság ez is.

Amúgy én szóltam. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12184) Borisz76 válasza Patice (#12183) üzenetére


Borisz76
veterán

Te kis ZSENI !!! :C

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#12185) -G-


-G-
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni mivel nem vagyok otthon annyira a témában.

DS-414 VS DS-415play

Amire használnám:
Torrent, filmek továbbítása a Tv-ére, családi adatok tárolása és egy 10 IP kamerás rendszer adatait tárolnám rajta.

A kérdésem az lenne, hogy mi ér többet a 414-nek, hogy 2 db Gigabit portja van ezáltal az olvasása: 211,52 MB/mp .
Vagy a 415 nél a teljes körű HD videoátkódolás 1080p felbontásban?

De mivel úgyis HD-ben tölteném le a filmeket ezért fölöslegesnek ítélem ezt a funkciót és inkább a dupla Gigabitre szavaznék. Jól gondolom?

Igaz a CPU is picit másabb, de nem tudom számít e az...

Köszi a segítséget előre is.

(#12186) zharkanyi


zharkanyi
tag

Segítséget kérek.

Nem tudom mit kellene állítanom, hogy a TV-n lássam a NAS-om megosztott tartalmát.

Ami adott:
- Synology DS213J NS , felpakolt médiaszerverrel, video és photo könyvtárba feltöltött tartalommal
- Samsung UE46F6400 smart TV, Wifin lógva

Kérlek segítsetek, mert kezdek kiborulni, hogy 6 óra szerencsétlenkedés után nem jutok semmire.

(#12187) Criton


Criton
veterán

A hivatalos Synology supportal jelenleg ott tartok, hogy minden nap valami kérésük van mielőtt felmennek a NAS-ra, az első ilyen dolog, hogy az ember otthon legyen a NAS mellett , ha valami miatt leállna a NAS és be kéne kapcsolni. Most az utolsó állás szerint a ssh port nem jó a 22en és, megadtak egy másik portot ami legyen a net felé nyitva...

A 22-es portra csak az alábbit válaszolták:

We will wait for your update. Because this case will be escalated to our developer, it will take longer time to keep the remote access, that is why I would like you to change the port for better security concern.

Otthon lenni meg nagyon nehézkes, mert mikor ők dolgoznak, főleg hajnali 3, akkor mi magyar emberek alszunk....

(#12188) Patice válasza -G- (#12185) üzenetére


Patice
Topikgazda

A 415play első sorban azért kapott erősebb/másabb procit, hogy hardveresen támogatott legyen a videóátkódolás. Ha ezt a funkcióját nem fogod kihasználni, akkor szvsz. felesleges, bár a jöcő szempontjából egy erősebb proci mindig jobb választás.

A 414-es két LAN portja esetedben jobb választás lehet a kamerák miatt. Pl. az egyik LAN csati felel a belső hálóért, médiamegosztásért, távoli elérésért, a másik csati meg lehetne egy külön háló a kameráknak (pl. pár switch-el megoldva). Így egy félig zárt kamera rendszered is lehet, amihez nem olyan könnyű hozzáférni.

(#12186) zharkanyi:

Pedig egyszerű. A Médiaszerver felrakása, és a média könyvtárak feltöltése után csak egy lényeges lépést hagytál ki: indexelés. Vezérlőpult --> Műsortár (DSM 5.1) alatt találod, ahol további mappákat is fel tudsz venni és indexeltetni. Első alkalommal egy kicsit tovább fog tartani. Türelem! :K

(#12187) Criton:

Eddig semmit nem találtak, csak átnyálazzák az egész rendszeredet?

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12189) Criton válasza Patice (#12188) üzenetére


Criton
veterán

Nem, nem.....eddig még fel sem mentek a NAS-ra, mert addig nem mennek fel, míg az SSH portot nem állítom át a NAS-on valamint a routeren....jaaa, meg egy debug logot küldtem el nekik....

[ Szerkesztve ]

(#12190) zharkanyi válasza Patice (#12188) üzenetére


zharkanyi
tag

Köszi. Ennek örülök, mert igazából attól tartottam, hogy jóval bonyolultabb lesz.

Hol érdemes végigolvasni egy doksit, weboldalt, ami ilyen részletekre is kitérve bemutatja a NAS főbb pontjait?

(#12191) Patice válasza zharkanyi (#12190) üzenetére


Patice
Topikgazda

"Hol érdemes végigolvasni egy doksit, weboldalt, ami ilyen részletekre is kitérve bemutatja a NAS főbb pontjait?"

Az első hsz. készül ennek a topiknak az elejére. Csak kicsit elfoglalt vagyok. :B

Amúgy más összefoglaló doksiról nem tudok. A tudás szétszórva a neten megtalálható, főleg angolul, hivatalos magyar support begyepesedett, szóval az ember legtöbbször csak magára számíthat.

Meg persze erre a fórumra. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12192) Süvi válasza zharkanyi (#12190) üzenetére


Süvi
őstag

Most vettem én is a NAS-t.
A magyar nyelvű használati útmutató, és a DSM súgó nekem sokat segít, de az itt lévő kollégák segítőkészsége a leghasznosabb.

(#12193) Doky586 válasza Criton (#12187) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"Otthon lenni meg nagyon nehézkes, mert mikor ők dolgoznak, főleg hajnali 3, akkor mi magyar emberek alszunk"

Miért, te általában nem otthon alszol? Csak az a kérés hogy otthon legyél.. :DD

(#12194) zharkanyi válasza Süvi (#12192) üzenetére


zharkanyi
tag

Igen, a szétszórt információkat én is kutatom, ezek a források megvannak.

A problémám abból adódik, hogy eddig a fő fogalmakról (pl. DLNA l) az életbe nem hallottam, így mindennek egyesével nézhetek utána. Majd ha elsőre nem megy, akkor máris a TV beállításaiban keresem a hibát (ezek szerint feleslegesen). Folytathatnám.

Amúgy túl jó a Synology marketingje. Mikor megrendeltem a kütyüt, akkor meg voltam róla győződve, hogy pofonegyszerű lesz minden. :)

Ettől függetlenül nem vagyok elégedetlen, mert amit sikerült életre keltenem az tényleg a várakozásoknak megfelelő. No de mire mindent belövök fogok még párszor itt kérdezősködni.
Még egyszer köszi.

(#12195) Süvi válasza zharkanyi (#12194) üzenetére


Süvi
őstag

Én is pont így vagyok.
(Azt hittem pár dologra, hogy egyszerűbb lesz, de sztem azért van, mert jó sok dolgot tud az eszköz és fel kell hozzá nőnöm :) )
Először idegeskedtem, hogy nem megy sok minden, de valaki írta, hogy 2-3 hét is eltelhet, mire megérti az ember, ezért nem aggódok :)

Ezért is köszönöm a fórumtársak türelmes segítségét.

[ Szerkesztve ]

(#12196) Elemental válasza DasBoot (#12113) üzenetére


Elemental
addikt

A file station beállításaiban engedélyezve van a számítógép fájljainak hozzáférése?

(#12197) Minike


Minike
csendes tag

Sziasztok!

Remelem tud nekem valaki segiteni.

Eddig szepen elertem a NAS-t kivulrol a synology.me-s cimen. Bekotottek a UPC es ez az Ubee modem van. Sehogy se tudom mukodesre birni a kulso elerest es a Torrent is nagyon lassu. Port forwarding megvolt. tuzfal kikapcsolva routeren. synology.me latja az ipt is. port nyitva van ellenoriztem.

Otletek?

(#12198) zharkanyi válasza Patice (#12188) üzenetére


zharkanyi
tag

No. Megcsináltam az indexelést is, legalábbis elindítottam. Viszont még semmi. Vagyis pár órája már azt írja, hogy "Médiafájlok indexelése..."

Ez azt jelenti, hogy most fut és csak azt követően fog megjelenni? Mert akkor gyanítom még pár napig várhatok. Felpakoltam ugyanis 80 giga fényképet, amit már 2 napja konvertál és még csak 19%-nál tart. :)
Vagy ettől függetlenül az indexelés előbb lefuthat?

Egyébként hogy kellene a TV-n látnom a NAS-t? A "Source" alatt ki kellene tudnom választani, mint egy USB-n rádugott winchestert?

Mobilon (Android) sem igazán tudom még a NAS-t elérni. Feltettem DS video, DS photo+ és DS file alkalmazásokat, regisztráltam QuickConnect ID-t, aktiváltam a fiókot, de a mobilon nem tudok belépni. "Érvénytelen fiók, vagy jelszó."

A konvertálás és indexelés végét kell kivárni mindenhez, vagy én csinálok valamit rosszul?

(#12199) Borisz76 válasza Minike (#12197) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia.

Otthoni hálózat és internet megosztás topikban kérdezz rá a Ubee modemre mert ha jól rémlik akkor sokan panaszkodtak rá és olyan tanácsot is olvastam, hogy ki kell kapcsolni a router részét és csak modemként ajánlott használni. No meg persze venni kell mellé egy normális routert is !

Részleteket ott olvashatsz / kérdezhetsz.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#12200) seaky77


seaky77
tag

Én dlna-n keresztül használom a nas-t többnyire iso-kat töltök le. Sajnos az okos tv-k nem jatszanak le iso-bol így szükség lehet mkv konverzióra. A konverzio dvdiso esetében csak egy újra csomagolás a video és audio stream érintetlenül kerül az mkv-ba.Így már a tv lejátsza és kevésbe cpu igényes.
Akit érdekel csináltam egy telepítési utmutatót ds214-re.
Jelenleg a felhasznált bináris csak armv7 re fordítottam így ds213j-re is jó lehet de inkább dual core-os nas-ra ajánlom.

Guide: https://github.com/seaky/ds214-iso2mkv

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.