Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12101) Borisz76 válasza Magnat (#12099) üzenetére


Borisz76
veterán

Akkor szövegértelmezésből most megbuktam :D

Viszont ezt én sem tudom...ha 4 vinyóval van szerelve egy nas akkor megoldható e , hogy csak 2 db legyen raid1-ben....a másik 2 db meg...azzal mi lesz ?

Talán ha 2 db-al áll föl a rendszer...konfigolni raid1-be majd ha megvan akkor utólag beletolni a másik 2 vinyót.
Ez esetben vajon kiterjeszti a Raid1 beállítást a 2 db új vinyóra is

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#12102) Komi28


Komi28
senior tag

Sziasztok!

Van-e valami mobilos(android) app amivel le-fel töltést lehetne irányítani. Ill. megoldható-e a donwload station-t kitenni úgy win asztalra, hogy fájl ráhúzással egyből induljon a letöltés?
Másik amit nem értek, ha lejött a torrent akkor miért nem kezdi visszaosztani mert az állapotnál készt jelez de nem tölt vissza amíg folytatásra nem nyomok? Valamit nem állítottam be?

(#12103) Magnat válasza Borisz76 (#12101) üzenetére


Magnat
veterán

Én sem értek a raidhez, baromságot meg nem akarok mondani, bár nézegetve az általad is linkelt kalkulátort, az sem világos, h 4 db egyforma diszk raid1-ben miért csak 1 lemeznyi hasznos kapacitást ad ... az shr-t meg 3 lemeznyit. (két diszk esetében mind a 2 a felét adja a teljes kapacitásnak)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12104) Elemental válasza Komi28 (#12102) üzenetére


Elemental
addikt

DS download a mobilos, asztali alkalmazást nem tudok. Én úgy szoktam, hogy bejelentkezek a dsm-be, megnyitom a ds-t, majd ráhúzom a letöltött torrent fájlt, akár a firefox letöltései közül, ha több van, akkor a tc-ből.

ds seed.

(#12105) Elemental válasza Borisz76 (#12097) üzenetére


Elemental
addikt

A lényeg, hogy gigabites legyen.

(#12106) Süvi válasza Intelligencs (#12089) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm.

A problémám az, hogy amikor a Synology Cloud Stationban állítom be a szinkronizálandó mappákat, ott bal oldalon vannak a Pc-s mappák, ott ki tudok választani többet. De jobb oldalon vannak NAS mappák, ott csak az öt kategória van, (Home, music, Video photo, plex) és ha már egy mappát hozzárendelek a Home-hoz, oda már nem tudok többet csak a többibe.
1, Vagy lehet ezen 5 mappán kívül többet is csinálni?

Jelenleg csak 1 Red van, de a SYnoRAidet válaszottam, remélem nem lesz majd gond, ha megveszem a másodikat.
Akkor a fényképeket, családi videókat én is így fogom:
Pc winyójáról Cloud Stationnal a NAS Photos mappájába. (Azt fogom kipróbálni, hogy először az UPloaaderrel feltöltöm a NAS-ra és utána töltöm majd vissza a PC-re, hogy ne terheljem a NAS procit.
Ezt követően rákötöm a majd a külső winyómat a NAS-ra és beállítom a backupot.
2, (A külső winyót megformázza ilyenkor a NAS saját magának vagy lehet rajta más is tartani, vagy nem érdemes?)

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#12107) TheProb


TheProb
veterán

új DS-el kapcs kinek mi a tapasztalata?

Próba kép szerettem volna berakni 1-2 már letöltött torrentet visszaosztani, de akar menni a torrent hozzáadás. Ha Chrome pluginnel akarom közvetlen a tracker oldaláról hozzáadni a sorba akkor nem csinál semmit, ha letöltöm és behúzom akkor azt írja hogy dupla torrent (holott üres a sor), valamint a mappa figyeléses torrent betöltés se csinált lószart se

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#12108) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Syno 214se-n mióta felment at 5.1 azóta a crome extensionnel nem tudok jobb egérrel torrentet a nas-on egyből letölteni. Másnál is ez van? Ott az ip, de szürke, mintha le lenne kapcsolódva. Pedig nincs.
Ötlet?

(#12109) Mezga Aladár válasza bigdady (#12108) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ne aggódj nálam bőven az 5.0-nál kezdte.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12110) bigdady válasza Mezga Aladár (#12109) üzenetére


bigdady
nagyúr

Megoldódott, letöröltem a kiegészítőt és újra felraktam :)

(#12111) Mezga Aladár válasza bigdady (#12110) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Aha, ezen én is túl vagyok. Egy darabig müxik....

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12112) VodaDroid


VodaDroid
csendes tag

Sziasztok!
Új felhasználó vagyok (DS115J) .
Olvasgatok tanulom a használatot de a clould stationnal nem boldogulok!
Telepítettem a csomagkezelőből és mutatja hogy fut de sehol nem találom.
A főmenüben nem jelent meg és máshol sem lelem,ezért megnyitni sem tudom.
Estleg még kell vmi beállítás/program hozzá?
Köszi!

VodaDroid

(#12113) DasBoot válasza Patice (#11952) üzenetére


DasBoot
aktív tag

PAtice! Közben megtaláltam és engedélyezve van, de továbbra sem jelennek meg a "Sajátgép" meghajtói.

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#12114) Criton válasza Mezga Aladár (#12052) üzenetére


Criton
veterán

DS413> ethtool eth0
Settings for eth0:
Cannot get device settings: Operation not permitted
Cannot get wake-on-lan settings: Operation not permitted
Cannot get link status: Operation not permitted
No data available

(#12115) Tido


Tido
aktív tag

Nah 7 nap - múltkori telepítési kálvária, és egy biztonsági mentls - után most mertem újraindítani a gépet, eddig még hibernálva sem volt.
3-4 perc alatt bootolt be újra az 5.1-el. Nekem ez érzésre több mint amennyi idő alatt régebben újraindult.
Másnak is nőtt a boot ideje?

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#12116) TheProb


TheProb
veterán

Valakinek volt már olyan, hogy publikus linken megosztott valamit és csak a végtelenségig ment a következő?

Itt amúgy a link, mellesleg egy excel tábláról lenne szó.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#12117) Sanya válasza TheProb (#12116) üzenetére


Sanya
nagyúr

újra rá kell kattintani a linkre.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#12118) Mezga Aladár válasza Criton (#12114) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

DS-211> ethtool eth0
Settings for eth0:
Supported ports: [ ]
Supported link modes: Not reported
Supported pause frame use: No
Supports auto-negotiation: No
Advertised link modes: Not reported
Advertised pause frame use: No
Advertised auto-negotiation: No
Speed: 1000Mb/s
Duplex: Full
Port: MII
PHYAD: 8
Transceiver: internal
Auto-negotiation: off
Supports Wake-on: d
Wake-on: d
Link detected: yes

Azon gondolkoztam ha commmandból kényszerítjük gigabites üzemre, akkor rossz esetben a teljes hálózati kapcsolat megszűnhet.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12119) Süvi


Süvi
őstag

A routerben a NAs-nak statikust állítottam be.
A DS mégis ezt írja: Az adatútválasztó konfuguráláshoz és a port átirányításához statikus IP cím szükséges. Kavánja most módosítani, és ehhez ide lépni: Hálózat?

Akkor mégsem statikus?

Köszönöm

(#12120) Mezga Aladár válasza Süvi (#12119) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

De az, csak a nas ezt nem látja. A portokat manuálisan állítsd be a routeren,

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12121) Süvi válasza Mezga Aladár (#12120) üzenetére


Süvi
őstag

Nyitottam párat: 50,5005, 80,6690

A NAS egyébként ezt írja ki:

Még valamit be kell állítanom a NAS-on ? (tegnapelőtt babráltam itt a Statikus vonalat és kitiltottam magam a készülékból :)

Köszönöm

(#12122) Multibit válasza Süvi (#12119) üzenetére


Multibit
veterán

Az adatútválasztó konfuguráláshoz és a port átirányításához statikus IP cím szükséges.
Ez csak akkor kell, ha a NAS-sal akarod a routeredben a portfordwardokat elvégeztetni. Amennyiben ismeri a NAS a routered firmware-ét és a NAS-ban statikus IP-t állítasz DHCP helyett (ugyanazt az IP-t, amit a routerben a NAS-nak adtál), akkor megy ez a - felesleges - feature. Jobban jársz ha kézzel elvégzed azt a néhány port átirányítást a routerben.

(#12123) JasL


JasL
senior tag

Folyton eldobálja a 213j-m a Windows File Service-t, nem tudok kapcsolódni, de ha kikapcsolom a szolgáltatást meg újra be a pipával, akkor megint működik X percig vagy műveletig (még nem jöttem rá mi okozza). Volt már hasonló eset erre? Mi volt a megoldás / magyarázat?

(#12124) eric.cartman


eric.cartman
senior tag

Sziasztok,

Valaki felvilágosítana arról, hogy ilyenkor pontosan mit és miért csinál a NAS???

Nem emlékszem, hogy kértem volna, hogy bármit is bármivé konvertáljon... :(

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#12125) zoltan6 válasza eric.cartman (#12124) üzenetére


zoltan6
őstag

nekem ezt akkor csinálta amikor új fotókat raktam be a photo mappába,csinálta vagy 2 napig.

(#12126) Criton válasza Mezga Aladár (#12118) üzenetére


Criton
veterán

és hogyan tudjuk kényszeríteni? egy próbát szerintem megér....

[ Szerkesztve ]

(#12127) eric.cartman válasza zoltan6 (#12125) üzenetére


eric.cartman
senior tag

értem én, de mit csinál???
ez, hogy nem tudom a kétségbeejtő számomra...

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#12128) JasL válasza eric.cartman (#12127) üzenetére


JasL
senior tag

"Slow conversion as the NAS is creating various thumbnails for use in DS Photo app and DLNA sharing"

(#12129) Mezga Aladár válasza Criton (#12126) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Itt elolvashatod.
Óvatosan, nehogy valami baj legyen.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12130) Süvi válasza eric.cartman (#12124) üzenetére


Süvi
őstag

Nekem is új a NAS, most töltök fel képeket hasonló mennyiségben, de én a Pc-s photo uploader alkalmazással, mert ez így szerintem nagyon sokáig fog tartani. Ha jól tudom index képeket készít.
Az Uploader az asztali procit terheli, elég jól ki is használja nekem.
Ha tudod érdemes azzal csinálni több részletben.

(#12131) Süvi válasza Multibit (#12122) üzenetére


Süvi
őstag

A portokat beállítottam a routeren és akkor nem kell nyúlnom a NAS-hoz.
Köszönöm.

(#12132) Patice válasza eric.cartman (#12124) üzenetére


Patice
Topikgazda

A kép alapján arra következtetek, hogy a Csomagkezelőből felraktad a Médiaszervert, az létrehozta az alap (photo, music, video) médiakönyvtárakat, és utána te szépen átmásoltál 36701 képet a photo mappába.

A Médiaszerver miatt a NAS elkezdett a képekből miniatűröket csinálni. Mindegyikből, hogy DLNA klienseken, DS Photo app.-ban vagy más mobil eszközökön, amikor tallózod, akkor ezeket a kis képeket tudja mutatni, anlkül, hogy az eredetit kellene letöltenie, mert így gyorsabb a betöltés/letöltés, mondjuk wifin, vagy neten keresztül.

22% már elkészült, vagy most megszakítod a folyamatot, vagy kivárod, amíg végig ér vele. Ha megszakítod, akkor a PC-dről a Photo Station Uploader-rel lehet megcsinálni ugyan ezt a folyamatot, csak valószínűleg a PC-d gyorsabban kész lenne vele, persze ez proci számítási teljesítmény függő.

Ennyi kép konvertálása és feltöltése még egy PC-nek is eltarthat napokig folyamatos üzemben.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12133) gbors válasza Patice (#12132) üzenetére


gbors
nagyúr

csak annyit tennék hozzá, hogy én ezt a folyamatot kb. 2 óra után végtelen delay-re tettem, és azóta is úgy áll. sajnos teljesen kinyírni nem sikerült, pedig már próbáltam mindent :DDD

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#12134) Patice válasza gbors (#12133) üzenetére


Patice
Topikgazda

Megállítani csak úgy tudod, ha letörlöd, vagy áthelyezed a képeket a 'photo' mappából.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12135) eric.cartman válasza Patice (#12132) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Köszönöm a részletes válaszod!
Időközben a Médiaszerverben az adott könyvtáron kivettem minden pipát (tehát a photo-t is), újra is indítottam a NAS, de akkor is ragaszkodik a dologhoz :W

Nem is akarok én képeket nézegetni DLNA-n keresztül ebből a mappából...

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#12136) VodaDroid


VodaDroid
csendes tag

Sziasztok!
Új felhasználó vagyok (DS115J) .
Olvasgatok tanulom a használatot de a clould stationnal nem boldogulok!
Telepítettem a csomagkezelőből és mutatja hogy fut de sehol nem találom.
A főmenüben nem jelent meg és máshol sem lelem,ezért megnyitni sem tudom.
Estleg még kell vmi beállítás/program hozzá?
Elöre is köszönöm a segitséget!

VodaDroid

(#12137) eric.cartman válasza eric.cartman (#12135) üzenetére


eric.cartman
senior tag

kivettem a DLNA megosztások közül a mappát, és abbahagyta a dolgot ;)

Köszönöm a segítséget! :R

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#12138) gbors válasza Patice (#12134) üzenetére


gbors
nagyúr

ezt is tenném, ha a családnak nem tetszene annyira a lehetőség, hogy a DLNA-only TV-n nézzék a képeket :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#12139) Criton


Criton
veterán

Kaptam választ a Synology-tól miszerint küldjek el nekik egy logot és adjak nekik remote hozzáférést....

(#12140) istvan170 válasza eric.cartman (#12124) üzenetére


istvan170
aktív tag

Sokkal kisebb méretre konvertálja a fotókat, videókat, hogy könnyebben lehessen nézegetni a hálózaton keresztül. Sajnos ez a minőségen is meglátszik. Az eredetit viszont nem bántja. Amikor feltettem a Photo Station alkalmazást, nekem akkor kezdte. Nem is hagyta abba, amíg le nem szedtem. Nálam a DSLR/MILC -el készült képek 4-5-6 megásak. Méretüknél fogva nem igazán "lapozgathatóak" a NAS-ról. A Photo Station-nel igen, viszont borzalmasak voltak. Valamit valamiért...

(#12141) Chrys_


Chrys_
addikt

Létezik olyan médiaszerver NAS-ra, ami tud ISO-ból konvertálni? A PLEX nem képes rá.

(#12142) Multibit válasza Chrys_ (#12141) üzenetére


Multibit
veterán

Ahogy olvasom, nem csak, hogy nem konvertálja, de megnyitni (és a tartalmát lejátszani) sem tudja. Én nem használok mediaszervert, de a DLNA-függők körében elég népszerű a miniDLNA, az lehet, hogy okosabb a Plexnél e tekintetben. Ha nem, majd kijavít valaki.

[ Szerkesztve ]

(#12143) Patice válasza VodaDroid (#12136) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha telepítetted, akkor a főmenüben (ha jól emlékszem) kell látszania, mert ott tudod beállítani pl. azt, hogy hány példányt őrizzen meg. [Link]

Amúgy azokra a PC-kre, mobil eszközökre, amiről szeretnél szinkronizálni, azokra kell kliens program. PC-hez valót innen töltheted le, Androidra, vagy iOS-re, meg a megfelelő platform online boltjából ingyenesen.

A szinkronizált mappák a 'homes' megosztásban lesznek, az adott felhasználó neve alatt. Ha nem akarod, hogy keveredjenek a dolgok, akkor ajánlott a különböző eszközöknek külön felhasználót létrehozni.

Ahhoz, hogy adott felhasználó tudja is használni a Cloud Station-t, ahhoz alkalmazásjogosultságot is kell adni az adott felhasználónak. Ezt a Vezérlőpult --> Felhasználók alatt tudod beállítani. (Felhasználóra katt --> Szerkeszt és a felugró ablakban lesz az alkalmazásjogosultság is.) :K

(#12138) gbors:

Esténként engedd rá... egyszer csak kész lesz.

(#12139) Criton:

Az szép. Kíváncsi leszek az eredményre. :R

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12144) Osibaa


Osibaa
senior tag

Sziasztok!

Most vettem én is egy ilyen NAS-t és az SMB fájlmegosztással vannak problémáim. Két könyvtárat szeretnék megosztani, az egyiket jelszó nélkül (public), a másikat jelszóval (private).

Windows-t és OpenELEC-et (Linux) futtató gépekkel szeretnék hozzáférni ezekhez a megosztásokhoz. A problémám az, hogy mindenhez jelszót kér a NAS, ahhoz is, hogy a megosztott könyvtárakat lekérdezzem. Hogy lehet beállítani egy megosztáshoz, hogy ne kérjen jelszót? Ez Windows alatt nem érdekel, de az OpenELEC-et futtató gépek sehogy se férnek hozzá, csak "Permission denied" érkezik.

Így vannak most beállítva:

Legyetek szívesek segíteni ebben.

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#12145) Mezga Aladár válasza Osibaa (#12144) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Engedélyezed a guest felhasznàlót.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12146) VodaDroid válasza Patice (#12143) üzenetére


VodaDroid
csendes tag

Köszönöm a választ! A problémám az,hogy hiába telepìtettem nem látszik a fömenüben ezért nem tudom elinditani.[L:/dl/upc/2014-11/17/202375_debrgborz7976l3d_wp_ss_20141117_0003_2.png](IMG:/dl/upc/2014-11/17/202375_debrgborz7976l3d_wp_ss_20141117_0003_2.thumb.png)(/IMG)[/L]

VodaDroid

(#12147) VodaDroid válasza VodaDroid (#12146) üzenetére


VodaDroid
csendes tag

VodaDroid

(#12148) Osibaa válasza Mezga Aladár (#12145) üzenetére


Osibaa
senior tag

Köszi szépen, így most hozzáfér az OpenELEC. Ezt amúgy nem igazán értem... egyrészt a guest felhasználónak is van jelszava (amit nem kért be), másrészt a guest nem része az everybody-nak? :F

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#12149) gbors válasza Patice (#12143) üzenetére


gbors
nagyúr

áh... megnéztem, mit kreál a file-rendszerre, kizárt dolog, hogy engedjem lefutni :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#12150) eric.cartman válasza gbors (#12149) üzenetére


eric.cartman
senior tag

én kb.25%-nál lőttem le, de még nem mertem megnézni... :(

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.