Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11601) ggg666 válasza Madwe (#11600) üzenetére


ggg666
őstag

Szerintem így egyszerűbb, vagy egy webdav klienssel.

[ Szerkesztve ]

(#11602) Madwe válasza ggg666 (#11601) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mondasz valamit :) ettől függetlenül a másik út is járható.

(#11603) bencus3


bencus3
tag

Sziasztok
Valamilyen TotalCommander szerű file kezelő progit tudok telepíteni a DSM5.0-ra?
Köszi

(#11604) chemand


chemand
tag

Szeretném ha valaki magyarázatot adna a következőre. (Előre bocsátom, nem vagyok egy hálózat guru, de azért az évek alatt sikerült úgy beállítani a NAS-t, hogy számomra megfelelően működjön.)

Ma admin-ként belépve megváltoztattam az általam használt felhasználói fiókom jelszavát. Ez persze ez azzal járt, hogy a korábban beállított hálózati mappák már nem csatolódtak fel a Win7 alatt. Ez nem lepett meg, úgyhogy megszűntettem ezeket a hálózati csatlakozásokat és újra felvettem őket, persze a megváltoztatott jelszóval.

Amikor azonban úgy kb. fél óra múlva újra bekapcsoltam a PC-t jelezte, hogy nem tudta felcsatolni a mappákat. (!?!?!?!) Hát jó, gondoltam újra felveszem őket, ám amikor a Win7 hálózati elemek között megtaláltam a Diskstation-t, abban csak egy megosztott mappát láttam a 10 db mappa helyett. (ráadásul épp azt láttam csak, amelynek a használatához a saját fiókomnak nem adtam jogot, mert a nejem mappája) Ezt követően megnéztem a NAS windows megosztási beállításait, ott látszólag minden rendben volt.
A Synology Assistant-ot elindítva, és a saját fiókkal belépve láttam valamennyi megosztott mappát, sőt felcsatolni is engedte bármelyiket a 10-ből. A Win7 hálózati elemeknél azonban továbbra is csak egy (a nejem) mappája látszódott. (???)

Végül visszaállítottam a felhasználói fiókom régi jelszavát, és láss csodát az összes mappát láttam a Win7 hálózati elemei között, és vissza is csatoltam őket. Így maradt a régi jelszó, de továbbra sem értem, hogy a jelszóváltoztatást követően miért nem láttam az összes megosztott mappát?

Remélem érthető amit írtam.

[ Szerkesztve ]

(#11605) Madwe válasza bencus3 (#11603) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én nem, de sima total commander nem jó gépen hálózati meghajtóként csatolva a dst?

(#11604) chemand win7 alatt nekünk sok hasonló probléma előjött... Volt ahol semmi jelszóváltozás nem volt, az eleve felvett meghajtót mindig elfelejtette pl, reboot után nem volt ott, nem emlékezett a jelszóra se, hiába kértük... Volt ahol látta a mappát, de a jelszót mindig újra kérte, volt ahol erre egy kis registrys turkálás megoldást nyújtott, volt ahol nem...

(#11606) bencus3 válasza Madwe (#11605) üzenetére


bencus3
tag

De az jó csak több száz gigákat szeretnék másolni ide oda és valamiért így nagyon lassú de ha a DSM-ben csinálom akkor gyorsabban csinálja!

(#11607) Madwe válasza bencus3 (#11606) üzenetére


Madwe
nagyúr

Igen, ilyenkor a pc kiolvassa majd írja, így egyszerre megy az írás s olvasás is. Kábelesen összekötve egyébként majdnem ugyanott van mint a webui-n... majdnem... remélem valaki tud segíteni tc-es programban azért!

(#11608) Magnat válasza bencus3 (#11606) üzenetére


Magnat
veterán

Nyilván azért, mert ha a gépeden fut a TC, akkor akkor is át fog menni a pc-n a forgalom ha NAS-ról NAS-ra másolsz ... egyébként Midnight Commander van rá amit SSH alól használhatsz de ha nem bonyolult struktúrákat akarsz másolni, akkor simán parancssorból is megteheted cp-vel.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11609) devil-k


devil-k
nagyúr

Jövőhéten új routerem lesz. Hogyan érdemes nekiesni, ha nem akarok mindent elölről kezdeni? Mármint a NAS-ban...

- mozi bolondéria -

(#11610) ggg666 válasza Magnat (#11608) üzenetére


ggg666
őstag

"Nyilván azért, mert ha a gépeden fut a TC, akkor akkor is át fog menni a pc-n a forgalom ha NAS-ról NAS-ra másolsz"

Ez nem teljesen igaz.Létrehoztam egy Kész nevű mappát abba létrehoztam az összes mappámat, amikre szükségem van.

És total commander +webdav pluginnel simán áthelyezem a fájlokat 20km-rel messzebről.

Saját hálón ugyanez a helyzet, viszont ha az user vagy music mappából másolok akkor igaz ez a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#11611) TheProb


TheProb
veterán

Új OS frissítés jött ki :)

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#11612) Mezga Aladár válasza ggg666 (#11610) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ha tc-ben egy lemezen az áthelyezés parancsot használod, az nagyon gyors, mert fizikailag a fájlokat nem mozgatja csak a "linkelés" változik meg.
Nálam a midnight commander, két lemez között, nem volt hajlandó 6 MBps sebességnél nagyobbra. A legjobb teljesítményre, tapasztalatom szerint, a file station képes.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11613) ggg666 válasza Mezga Aladár (#11612) üzenetére


ggg666
őstag

De mint írtam nem minden mappánál volt így, de ami nekem fontos azokat így is tudom mozgatni.2-3 ezer fájlnál azért elég átlátni.És a file station is elég nehézkes.

(#11614) bencus3 válasza Magnat (#11608) üzenetére


bencus3
tag

Köszi
Ezt kipróbálnám (Midnight Commander), de eléggé béna vagyok hozzá hogy ennyiből felrakjam, nincs valahol egy részletes leírás hogyan kell telepíteni?

(#11615) Mezga Aladár válasza bencus3 (#11614) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Midnight commander:
A csomagtelepítő központba tedd be ezt a linket a csomag forrásokhoz.
http://packages.synocommunity.com
Utána a közösségi csomagoknál a midnight commander progit telepitsd.
Töldsd le a putty nevű wines alkalmazást.
A nas vezérlőpult/terminál beállításoknál engedélyezd az ssh-t.
Utána putty megnyit, beír a nas ip, kipipál az ssh, és konekt.
Megnyílik egy parancssoros felület, először feltesz egy bizt. vonatkozó kérdést, ott ok.
Utána az user:root
pass:1234 (Admin fiók aktuális jelszava.)
Bent vagy a nas-ban.
A parancssorba az mc karakt, majd enter. Megnyílik a midnight commander, tisztára mint a totalcommander.
Itt csak saját felelősségre bóklássz, mert hozzáférsz a rendszer állományokhoz is.
Ez természetesen csak saját felelősségre, ha elrontasz valamit akkor az a te sarad.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11616) Magnat válasza ggg666 (#11610) üzenetére


Magnat
veterán

Hát hogy a plugin a háttérben hogy rendezi le a dolgot, azt nem tudom, de simán lehet, h pl a webdav protokoll tud vmi trükköt, h ebben az esetben közvetlenül másol, amit a plugin kihasznál, v ilyesmi ... de közönséges SMB megosztásnál ez biztosan nem így van ... indítottam egy copyt a NAS egyik könyvtárából a másikba, és gyönyörűen látszik, h mind az upload, mind a download hogy megugrik a semmiből:

(Elsőre rossz gombot nyomtam a screenshothoz és elindítottam megint a másolást, azért látszik két hegy is a grafikonon ... 1ébként tök jól látszik az is ahogy bufferel a gép, mert egy darabig a down a nagy és az up kicsi (gondolom az ack-kat küldi vissza), utána meg fordítva.

Szerk: jah most látom, te nem copyról beszélsz hanem mozgatásról, az tök más tészta 1ébként is :)

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11617) ggg666 válasza Magnat (#11616) üzenetére


ggg666
őstag

Én az áthelyezésről beszéltem a másolásnál nálam is ezt csinálná.

Esetleg nincs olyan ftp fájlkezelő aminél ugyanígy menne az áthelyezés?

(#11618) Ispy válasza chemand (#11604) üzenetére


Ispy
veterán

Windows vezérlőpultban van olyan, hogy Hitelesítő adatok kezelője, ott tárolja le minden megosztás jelszavát, ott nézz körül.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#11619) Multibit válasza ggg666 (#11617) üzenetére


Multibit
veterán

Akkor helyezi át a TC (Samba) egy pillanat alatt a fájlt, ha a forrás és a cél, ugyanazon a logikai (hálózati) meghajtón van. Ha a forrás és a cél a NAS-on egy meghajtó, de a Windowsban, két külön drive-ként van létrehozva, akkor sajnos a TC (Samba) nem veszi észre, hogy csak át kéne helyezni, ilyen esetben másolni fog.

szerk:
ez WebDAV plugin nélkül is működik.

[ Szerkesztve ]

(#11620) Magnat válasza ggg666 (#11617) üzenetére


Magnat
veterán

Már értem h te arról beszéltél, csak az eredeti kérdés nem ez volt:

"De az jó csak több száz gigákat szeretnék másolni ide oda és valamiért így nagyon lassú de ha a DSM-ben csinálom akkor gyorsabban csinálja!"

Egyébként most kipróbáltam TC alól NAS-on egy driveon belül a mozgatást és az is áthúzza az adatokat a pc-n ahogy látom, Transmission mappából Musicba ... gondolom ez akkor linux filerendszer-függő dolog lehet.

Ftp-n sztem nincs ilyen trükk amit kérdezel, legalábbis a basic ftp parancsok között nincsen szerverről szerverre alkalmas copy v move parancs, persze lehet, h azóta bővítették a protokollt, de nem hiszem.

Multibit: és milyen igazad van, az előbb úgy moveoltam, h egyik panelen mappelt drive volt, a másikon viszont a hálózatok alól tallóztam be a NAS-t, így áthúzta a pc-n a cuccot, viszont ha mind a két panelon ugyanaz a drive van, akkor move-ol ... persze ha fizikailag másik drivera másolsz a NAS-on (pl felmountolt usb diszk), akkor hiába van egy drive-on a win alatt, még lassú lesz a dolog - de nem azért mert a pc-n át mennek az adatok, hanem mert fizikailag is át kell helyezze ...

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11621) Magnat válasza Magnat (#11620) üzenetére


Magnat
veterán

Lejárt a szerk idő:

"Már értem h te arról beszéltél, csak az eredeti kérdés nem ez volt:" - és emiatt értettelek félre :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11622) Multibit válasza Magnat (#11620) üzenetére


Multibit
veterán

... persze ha fizikailag másik drivera másolsz a NAS-on (pl felmountolt usb diszk), akkor hiába van egy drive-on a win alatt, még lassú lesz a dolog - de nem azért mert a pc-n át mennek az adatok, hanem mert fizikailag is át kell helyezze ...
Ez nyilvánvaló :K

(#11623) Patice válasza Mezga Aladár (#11615) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nyúlom az 1. hsz.-be. :R

Tudom, már linkelted privátban is. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11624) bencus3 válasza Mezga Aladár (#11615) üzenetére


bencus3
tag

Köszönöm :R
Sikerült!

(#11625) Mezga Aladár válasza Patice (#11623) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"Töldsd" Ezt kérlek javítsd. :B

(#11624) bencus3: :)

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11626) madarasz92


madarasz92
őstag

Esetleg olyanban tudnátok segiteni hogy felraktam a Transmission-t beállitottam a mappákat mindent .
Viszont amint inditok egy torrentet megy pár másodpercig és ezt irja:
Permission denied (/volume1/Torrent/XY torrentnév
Miért lehet ez ?
:R

(#11627) Jim74 válasza madarasz92 (#11626) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ezzel sz*p*k hetek óta.... Ha megtalálod a megoldást, ne tartsd magadban ;) :R

(#11628) Patice válasza madarasz92 (#11626) üzenetére


Patice
Topikgazda

A "/volume1/Torrent/" mappához van írási joga annak a felhasználónak, amivel belépve felraktad a TM-et?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11629) AtaWrc


AtaWrc
tag

Sziasztok
Nálam is van egy kis gond.
213j dsm 5.1 béta, és az adatútválasztásnál elfut az internetkapcsolat ellenőrzéséig, és a hálózat ellenőrzésénél megáll.

"Két vagy több adatútválasztó található a hálózatban.Modem/adatútválasztó módjával kapcsolatban forduljon tanácsért az internetszolgáltatójához, vagy áthidaló módban próbálja ki az adatútválasztóját."

Már mindent újra telepítettem, a routert reseteltem, és mindig ugyan ott megakad.
De az egészben az a legszebb hogy kb 3-4 hétig minden rendben ment.
Ja a router Asus RT-AC66U, és kábelmodem van a hálózaton.

(#11630) zoltan6


zoltan6
őstag

webdav-val hogy tudom elérni a nas távolról egy windows-os tablettel?,töltöttem le webdav klienst,próbáltam totalcommander pluginnel,de egyszerűen nem megy port nyitva van,webdav engedélyezve van.
így próbáltam elérni:
htttp://valami.synology.me:5005/diskstation/public
vagy milyen elérési utat kell megadni neki?

(#11631) Elemental válasza Jim74 (#11627) üzenetére


Elemental
addikt

Csinálj egy (Vezérlőpult-Megosztott mappa) "transmission" megosztott mappát, aminek adsz írás/olvasás jogot az éppen aktuális (amivel be vagy jelentkezve a dsm-be) admin jogú usernek.
Ezzel kezdd, utána mehet tovább a leírtak alapján.

Bár én miután feltelepítettem, ezt töröltem, és megadtam másik helyet a letöltéseknek, de annak a megosztott mappának szintén van írás olvasás annak a felhasználónak, amelyikkel telepítettem a tm-et.

[ Szerkesztve ]

(#11632) bosa


bosa
tag

2 megoldás van a tm permission denied hibára:

1; belépsz vezérlőpult megosztott mappa, kiválasztod a tm-ben beállított mappát szerkesztés, engedélyek fül,bal felső sarokban lenyitod a Helyi felhasználók feliratot és átváltod Helyi csoportok-ra, users csoportnak írás/olvasás bepipál majd ok.

2 megoldás az kicsit macerásabb és tm frissítés esetén ismételni kell.
belépsz ssh-n a nasba majd mc. /var/packages/transmission/scripts/start-stop-status file szerkesztjük
10 sorban USER="transmission" átírod vagy USER="root" vagy valamelyik synology által létrehozott felhasználóra és onnantól tudsz jogot állítani.

Visszatérek tm telepítés semmilyen macerát nem igényel.
1; Létrehozod a nason megosztoásként 1 mappát ahova le akarsz tölteni illetve még létrehozhatsz figyelt mappát is.
2; Csomagkezelési központba felvesszük a csomagforrások közé a http://packages.synocommunity.com (csomagkezelési központ>beállítások>csomagforrások>hozzáad)
3; Csomagkezelési központ>Közösség kikeresed Transmission majd feltelepíted, telepítés közben kérdezi meg a könyvtárakat, webui usert ezeket megadod és kész.

(#11633) Borisz76


Borisz76
veterán

Dobjátok már be nekem a nagy HTPC-s fórum linkjét....

Biztos korán van még mert nem találom :(

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#11634) bosa válasza Borisz76 (#11633) üzenetére


bosa
tag

(#11635) Borisz76 válasza bosa (#11634) üzenetére


Borisz76
veterán

Köszönöm ! :R

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#11636) ggg666 válasza zoltan6 (#11630) üzenetére


ggg666
őstag

Szia

Én így adtam meg a címet és az jön be amihez van jogosultságod.

htttp://valami.synology.me:5005

csak ennyi vagy htttps://valami.synology.me:5006

(#11637) Jim74 válasza Elemental (#11631) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm, Bosa Neked is. :R

Gyűjtök erőt és nekifutok még egyszer.

Lehet jelenleg is meglévő mappába telepíteni, amihez vannak megfelelő jogok, vagy mindenféleképpen új megosztást kell létrehozni?

(#11638) Magnat válasza AtaWrc (#11629) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

Hol van ez az adatútválasztás, ez vmi menüpont vagy micsoda, szóval mikor jön elő pontosan az üzenet? Nem lehet, h csak rosszul vagy egyáltalán nincs beállítva default gateway a nason és nem talál ki a netre?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11639) bosa válasza Jim74 (#11637) üzenetére


bosa
tag

Lehet jelenlegi csak a users csoportnak adj írás olvasás jogot.

(#11640) Chrys_ válasza madarasz92 (#11626) üzenetére


Chrys_
addikt

(#11641) madarasz92 válasza Chrys_ (#11640) üzenetére


madarasz92
őstag

Megcsináltam (#11632) bosa kolléga 1. leirása szerint jó lett. :C (Elvileg)
Köszi mindenkinek a segitséget végre pontot tettem ennek a rejtélyes dolognak a végére ;)
Még egy kérdés hol tudom beállitani hogy meddig seedeljen ?

[ Szerkesztve ]

(#11642) Patice válasza bosa (#11632) üzenetére


Patice
Topikgazda

A leírás megy az első hsz.-be! :K :R

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11643) Doky586 válasza zoltan6 (#11630) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"milyen elérési utat kell megadni neki?"
semmilyet. A kliensen az a rublika üresen marad.

címhez: valami.synology.me
porthoz: amit a NASon a vezérlőpulton beállítottál
http vagy https -re figyelj, portforwardra figyelj,

LAN-on 192.168.x.x eléréssel kezdd el kipróbálni, mert a butább routerek lanon belül nem kezelik a netes címedet. NET-ről próbálva mehet a "valami.synology.me" és a csatlakozás gomb..

[ Szerkesztve ]

(#11644) madarasz92


madarasz92
őstag

Jut eszemben esetleg akinek olyan kamerája van amit nem támogat a Surveillance Station megtaláltam a megoldást hogy miként lehet beállitani a rőgzitést stb például egy Wanscam jw011 kamera esetén.
Forráselérési útvonalra figyeljetek!:
/http://192.168.1.206:150/videostream.cgi

(#11645) Patice válasza madarasz92 (#11644) üzenetére


Patice
Topikgazda

Köszönjük! :R

Extraként lehet ez is megy az első hsz.-be. Vagy legalább a link.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11646) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

USB lemezek S.M.A.R.T. értékek ellenőrzése.

Biztos észrevettétek, a DSM, nem teszi lehetővé az USB lemezek állapotának ellenőrzését, de ez lehetséges.
Erre a Hard Disk Sentinel nevű program, ingyenes linux változatát használhatjuk.
1: Töltsd le az ARM változatot.
2: Putty programmal nyiss egy konzolt, és user:root, pass:aktuális admin jelszóval lépj be.
3: Nyisd meg a Midnight Commander-t
3: Másold az /usr/bin könyvtárba a letöltött,kicsomagolt állományt.
4: Futtasd a konzolban a chmod -R 777 /usr/bin/hdsentinel parancsot.
Figyelem, (hdsentinel) figyeld a kis/nagy betűket. A parancs az írás, olvasás, futtatás jog megadására vonatkozik.
5: A konzolba gépeld be a hdsentinel parancsot majd enter. Figyelem, (hdsentinel) figyeld a kis/nagy betűket.
A program dokumentációja megtalálható a fenti linken.
Ha esetleg nem ARM CPU-s a nas, érdemes lehet a normál linux verzióval próbálkozni.
Tesztelve DS-211 és több fajta USB csatolós merevlemez házzal.
Érdekesség, az utolsó DSM 5.0-4528 frissítés törölte a hdsentinel állományt. Értesítés nem volt.
Ha valaki írna egy szkriptet az automatizált időzített futtatásra az ne tartsa vissza magát. :)

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11647) Jim74 válasza bosa (#11639) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm, kipróbálom :R

(#11648) Doky586 válasza Mezga Aladár (#11646) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Tároláskezelő - Merevlemezkezelés - SMART - Információk...
persze nem olyan szines-szagos mint a divatos HDSentinel, de van. Én időzítve futtatom a tesztjeit is időnként..

(#11649) Mezga Aladár válasza Doky586 (#11648) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

USB lemez !!!

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11650) Jim74 válasza bosa (#11639) üzenetére


Jim74
nagyúr

Működik!!!!!!! :C
Köszönöm szépen Neked és Mindenkinek a segítséget :R (Már feladtam, hogy valaha működni fog...)

Egy dolgot nem érte már csak. Tegyük fel, hog yvan egy Jim74 nevű userem a DSM-ben. Ezzel telepítettem a Transmissiont és működik. Azonban ha ezzel a userrel vagyok belépve a NAS kezelőfellóletére, akkor nem látom a főmenüben a transmission ikonját. A telepített programok között ott van, csak a főmenüben nincs.
Adminnal belépve azonban látom a főmenüben is. Pedig Jim74 userrel telepítettem a TM-et. Nem értem :F
Sikerült megoldanom. Jim74 usernek az alkalmazás engedélyeknél nem volt bepipálva a TM. USer error :W Illetve még sok mindent kell megtanulnom a DSM-ről...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.