Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12851) mesehabbal válasza devil-k (#12850) üzenetére


mesehabbal
tag

Köszi! Egyébként mindenre az admin usert 'szokás' használni, vagy az a megszokott gyakorlat, hogy mindenki készít egy 'általános' usert?

[ Szerkesztve ]

(#12852) devil-k válasza mesehabbal (#12851) üzenetére


devil-k
nagyúr

Attól függ, hogy kinek mi az aktuális "heppje". Ha be akarnak jutni, úgyis bejutnak, nem állítja meg a Synology védelmi rendszere. Persze nem kell ilyen drasztikusan látni a világot. :)

- mozi bolondéria -

(#12853) mesehabbal válasza devil-k (#12852) üzenetére


mesehabbal
tag

Csak azért kérdeztem, hogy mi az általános menete ennek, mert, bár vagyok valami paranoiás, de letolt gatyával sem szeretek állni az ablakban.

És akkor egy újabb: a package centerben a 'sources' fülön beállítottam a 'https://synocommunity.com/packages' forrást és okét nyomva csak homokórázik a cucc, de semmi nem történik...

[ Szerkesztve ]

(#12854) devil-k válasza mesehabbal (#12853) üzenetére


devil-k
nagyúr

Van aki az admin mellett létrehoz egy másik fiókot és azt használja. Van aki nem. Én az utóbbiak közé tartozom.

- mozi bolondéria -

(#12855) mesehabbal válasza mesehabbal (#12853) üzenetére


mesehabbal
tag

Transmission Remote GUI installnál be kell pipálni a port mellett a 'Use SSL' lehetőséget? És mi az az RPC Path?

[ Szerkesztve ]

(#12856) Jim74 válasza Mezga Aladár (#12847) üzenetére


Jim74
nagyúr

Csak a NAS dobja el a kapcsolatot. Minden más megy, ami a routerre van kötve, tehát józan paraszti ésszel kizárnám, hogy a router nem bírja (bár informatikában minden lehetséges :DDD). Meg az is azt támasztja alá, hogy talán nem routergond, hogy PC és NAS közötti adatmozgatásnál nincs lehasalás. Ekkor is átmegy a routeren a forgalom gond nélkül. Cska megosztott mappából megosztottba történő fileművelet okoz gondot.

(#12848) TechnicR: egy kicsit megnyugtat, hogy másnál is jelentkezik a hiba (tudom, Neked nem öröm ;) ), de legalább nem egyedi jelenségről van már szó. Ha rájössz a megoldásra, akkor kérlek oszd meg velem :R

(#12857) Mezga Aladár válasza Jim74 (#12856) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Én csak kipróbálnám egy másik routerrel.
Esetleg próbáld direktbe kötni a nast és a pc-t, és úgy teszt.
Arra vigyázz h. ne legyen fix ip a gépeken beállítva.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12858) Mezga Aladár válasza devil-k (#12852) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"Ha be akarnak jutni, úgyis bejutnak, nem állítja meg a Synology védelmi rendszere."

Ma valamelyik titkosszolgálat akkor biztos. De a többi már nem, és ezért nem mindegy hogyan állítod be a cuccost.
Az admin fiók jelszavát átállítani, majd a fiókot tiltani, de előtte létrehozni egy admin jogú fiókot.
Ha te szereted a kapukat nyitva hagyni az a te dolgod. :(

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12859) devil-k válasza Mezga Aladár (#12858) üzenetére


devil-k
nagyúr

Hol olvastál ilyet, hogy erre buzdítanék bárkit is? De azért a túlzott paranoia sem kell. Ha jól emlékszem, az elsők között voltam, akik minden országot letiltottak, kivéve Magyarországot. :U (hozzáférés szempontjából). S akkor mégis furcsán "nézett" rám mindenki.

(#12860) Mezga Aladár

Ezzel abszolút egyetértek. Akinek meg admin/admin a felhasználónév, jelszó, annak nem kell pl. NAS sem. ;]

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#12860) Mezga Aladár válasza devil-k (#12859) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ha találnak egy nyitott portot akkor az első h. az admin felhasználóval próbálkoznak.

"Hol olvastál ilyet, hogy erre buzdítanék bárkit is?"

Mint PH! addikt már azzal hogy, Te ezt csinálod, példát mutatsz. :U

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12861) mesehabbal


mesehabbal
tag

TS Remote Gui asszondja, hogy connection refused. Portforwarding és minden más is elvileg beállítva. Mondjuk, hogy mi az az RPC path, azt még nemtom. Erre alapból azt ajánlja föl, hogy '/transmission/rpc'

(#12862) devil-k válasza Mezga Aladár (#12860) üzenetére


devil-k
nagyúr

Jogos. Ezután is mindenkit csak a jóra buzdítok! :K :U

- mozi bolondéria -

(#12863) Multibit válasza Jim74 (#12839) üzenetére


Multibit
veterán

Ááááá!!!
Ha NAS->NAS másolást végzel, miért kell feleslegesen megjáratni a bájtokat? NAS->PC->NAS! Nem egyszerűbb a NAS->NAS? Erre való a PuTTY SSH-val, MC-vel. Sokszor volt már róla szó, keress vissza!

(#12848) TechnicR:
Egyik megosztott könyvtárból másoltam a másikba win8.1 en keresztül
Ugyanaz mint fent! Miért kell áttolni az adatokat felelslegesen a hálózaton és a PC-n? MC-t használj Te is!

(#12842) Komi28:
Ebből is látszik, hogy egyszerű share helyett feleslegesen DLNA-val izmozol! Pedig, ha már van mediaplayered, nem szorulsz rá. Állítsd be rendesen az NFS-t a NAS-on és a Popin és elfelejtheted a mediaszervert!

[ Szerkesztve ]

(#12864) Komi28 válasza Mezga Aladár (#12843) üzenetére


Komi28
senior tag

Jó akkor legyetek szívesek megmondani mit és hogyan állítsak be. Próbálkoztam már, de nem jön össze. Vagy látja a nast-de nem játszik le isot vagy nem látja egyik fájlt sem.
Köszi

(#12865) devil-k válasza Komi28 (#12864) üzenetére


devil-k
nagyúr

Egy párszor már le lett írva, hogy hogyan kell a Popit és a NAS-t összehozni. Én is leírtam kb. 1.5 hónapja, igen szájbarágósan. Használd a keresőt.

- mozi bolondéria -

(#12866) Mezga Aladár válasza Komi28 (#12864) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Milyen popi milyen hálózat?
Tényleg sokszor le lett írva.
Csak pörgessük meg!!

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12867) Multibit válasza Komi28 (#12864) üzenetére


Multibit
veterán

NAS NFS beállítás:

A Popi beállításban sajnos nem tudok szájbarágós segítséget adni. Talán, ha Dune-öd lenne... :)

(#12868) Jim74 válasza Multibit (#12863) üzenetére


Jim74
nagyúr

Bééééé :DDD
Azért csinálnám intézőből, mert sokkal egyszerűbb, mint PUTTY, SSH, MC. Ráadásul nálam az SSH alapból tiltva van. Csak akkor engedélyezem, ha valami miatt turkálnom kell PUTTY-al.

Úgy látom marad a File Station, mint a legegyszerűbb használható megoldás. :U

(#12869) eric.cartman válasza Jim74 (#12868) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Ráadásul a File Stration is NAS -> NAS másolás (PC nélkül) - nálam is hasít nagyon :)

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#12870) chemand


chemand
tag

Az mitől lehet, hogy a PC látja a felcsatolt mappákat, minden rendben van velük, ám a "Ez a gép" -et megnyitva nem látja a win8.1 a hálózatoknál a NAS-t. :F

Remélem érthető voltam.

Íme egy kép:

(#12871) Patice válasza chemand (#12870) üzenetére


Patice
Topikgazda

Azért mert a NAS nem az egész meghajtót osztja meg hanem a megosztásokat, amik az alap mappák a NAS fájl rendszerében.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12872) chemand válasza Patice (#12871) üzenetére


chemand
tag

Ez furcsa, mert pár órával ezelőtt még láttam a hálózati elemek között a NAS-t. Nem állítottam el semmit. Mit kellene látnom a Nas beállításainál?

A Filekezelőbe beírtam, hogy \\DiskStation és valamennyi mappát látom ami a Nas-on van. De miért nem látom a hálózati elemek között, illetve a Total Commander is fel szokta hozni, mint a PC-t.

[ Szerkesztve ]

(#12873) zharkanyi válasza chemand (#12872) üzenetére


zharkanyi
tag

Nekem is volt ma egy pont ilyen esetem. Egy jobb klikk > frissítés előhozta.

(#12874) chemand válasza zharkanyi (#12873) üzenetére


chemand
tag

Sikerült megoldanom a problémát. Néhány hálózati eszközt kellett letiltanom, amit egy program telepített fel. :B

(#12875) Mezga Aladár válasza eric.cartman (#12869) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

+1

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12876) ggg666 válasza eric.cartman (#12869) üzenetére


ggg666
őstag

Én úgy oldottam meg, hogy egy főmappába helyeztem mindent amit esetleg át akarok pakolni és távolról is és otthoni hálón is total commanderrel pakolom át a fájlokat, és nem megy át a pc-n keresztül.

Távolról total commander webdav pluginnel megy.

(#12877) eric.cartman


eric.cartman
senior tag

Ha már itt tartunk, kíváncsi vagyok a szakvéleményetekre:

Mi lehet a jelölt cucc nálam??? (fogalmam nincs - nincs ilyen eszközöm)

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#12878) Mezga Aladár válasza ggg666 (#12876) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Erre kíváncsi vagyok, hogy oldottad meg h., nem megy át a pc-n?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12879) Patice válasza eric.cartman (#12877) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szolgáltatód modem/routere? Amin megy az upnp....

Szerintem.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12880) eric.cartman válasza Patice (#12879) üzenetére


eric.cartman
senior tag

sima kábelmodemem van (talán motorola, vagy mi, de semmiképpen sem belkin)

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#12881) ggg666 válasza Mezga Aladár (#12878) üzenetére


ggg666
őstag

Most 20 km-re vagyok a nas-tól és az otthoni feltöltésem max 100kb.
Bajos lenne ha átmenne.

[ Szerkesztve ]

(#12882) Mezga Aladár válasza ggg666 (#12881) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Simán webdav? Tetszik, kipróbálom. THX

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12883) sbazsi


sbazsi
veterán

Kérdés:
Synology DS211j vs DS214se
A kettő között mekkora teljesítménybeli különbség van?

Most van egy 211j-m. Néha kicsit lassúnak érzem. Mármint lassabb az admin felület. Valamint olyan filmek, amik régen tökéletesen mentek, most mintha, hangsúlyozom mintha akadnának.

Érdemes váltani a 214se-re?

Ha igen, csak kiveszem a benne lévő vinyókat, átteszem, és megy minden a régiben?

[ Szerkesztve ]

(#12884) Multibit válasza Jim74 (#12868) üzenetére


Multibit
veterán

Szerintem egyáltalán nem egyszerűbb. Nem lehet eltekinteni a felesleges adatutaztatástól! Akkor már inkább File Station webes felületen. De! Az MC-nek PuTTY alatt van egy óriási előnye az FS-nel szemben: MC-vel nem csak megosztások között lehet másolni ;)

(#12885) ggg666 válasza Mezga Aladár (#12882) üzenetére


ggg666
őstag

De mint írtam nekem minden a kész 2 mappában van és azokat a többi mappa között mikor mozgatom, és egyedül használom a nas-t.Akkor ok.De előtte amikor másképp voltak a mappáim, nekem is feleslegesen átmozgatta volna.

(#12886) Multibit válasza sbazsi (#12883) üzenetére


Multibit
veterán

Synology DS211j vs DS214se
A kettő között mekkora teljesítménybeli különbség van?

Lényeges különbség van közöttük az újabb modell javára! Modernebb, erősebb CPU, nagyobb memória: [link]

Most van egy 211j-m. Néha kicsit lassúnak érzem.
Ha csak néha érzel karcsúnak egy 1.2-es Kirkwoodos 128MB RAM-os NAS-t, akkor szerencséd van :)

Nem tudom, hogy simán áthelyezhetők-e a merevlemezek, még nem műveltem ilyet. Szerintem érdemes megpróbálni, de előtte mindenképpen készíts mentést az adataidról! (Én akkor is ezt tenném, ha egyértelműen működne a csere.)

(#12887) Jim74 válasza ggg666 (#12881) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia!

Kipróbálta a TC + Webdav kombót. Nagyon szimpatikus megoldás szerintem, de lenne néhány kérdésem.

1. Amikor csatlakozom a Webdav-os mappához, akkor biztonsági figyelmeztetést ír ki: "A hely tanúsítványkiállítója nem megbízható, vagy ismeretlen. Folytatja?
Ezt el lehet tünteni valahgoy? Kicsit macerás többször megerősíteni, hogy be szeretnék lépni a hálózati mappába.
Vagy az a gond, hogy https-en keresztül csatlakoztam? Vagy bepipáltam az SSL-t?

2. Ha törlöm a Webdav alatt létrehozott mappát (Nálad a képen pl. a "szerver" nevűt), akkor csak a kapcsolatot törli a TC, nem pedig a NAS tartalmát, ugye?

3. Egy meglévő Webdav kapcsolat tulajdonságait hogyan tudom módosítani? Biztos én vagyok a béna, de nem találtam meg ezt a lehetőséget.

Előre is köszönöm a segítséget :R

(#12888) ggg666 válasza Jim74 (#12887) üzenetére


ggg666
őstag

1.Szerintem tanúsítványt kell exportálni a nasról, és utána azt importálni a total commanderbe.
Pontosan még nem tudom, hogy hogyan kell, mert még nem régóta használom, és nálam még egyenlőre a feltöltési sebességem 100Kb, majd akkor használom jobban ha az új helyen lesz, ott 25x gyorsabb lesz.

Szerintem ha nem https akkor nem foglalkozna ilyenekkel.

2.Nem próbáltam, de szerintem igen.

3.Jobb klikk, adatlap, szerintem ott.

(#12889) sbazsi válasza Multibit (#12886) üzenetére


sbazsi
veterán

Lényeges különbség van közöttük az újabb modell javára!
A 800 vs 1200 mhz ellenére is?

Ha csak néha érzel karcsúnak egy 1.2-es Kirkwoodos 128MB RAM-os NAS-t, akkor szerencséd van
Vagy csak még nem használtam mostanság az aktuális évi modellt. Ez pedig szép lassan lett lassú. Hú, ezt de jól megfogalmaztam ;]

Nem tudom, hogy simán áthelyezhetők-e a merevlemezek, még nem műveltem ilyet. Szerintem érdemes megpróbálni, de előtte mindenképpen készíts mentést az adataidról! (Én akkor is ezt tenném, ha egyértelműen működne a csere.)
Na itt vagyok gondban. Nincs kb 2tb fölös helyem. Jelenleg a két lemez semmilyen kapcsolatban nincs egymással a nasban. Nincs semmilyen raid tömb. Csak egymás mellett van a két hdd.

(#12890) Arolotifar válasza sbazsi (#12889) üzenetére


Arolotifar
őstag

Mintha valaki írta volna, hogy csak azonos típusú NAS-ba lehet áthelyezni a merevlemezeket adatvesztés nélkül. De kövezzetek meg, ha mégsem :D

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#12891) Jim74 válasza ggg666 (#12888) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm a válaszokat :R

1. Erre majd kíváncsi lennék, hogy sikerült-e megoldani.
2. Háááát, így nem merem kitörölni :F
3. Nekem jobb klikkre csak kijelöli a mappát (piros lesz), de semmilyen menü nem jön fel, ahol adatlap pontot választhatnék :F

(#12892) pomk válasza pomk (#12840) üzenetére


pomk
őstag

Kaptam egy olyan tippet, hogy elképzelhető hogy nem is a SynoDS alkalmazás a ludas a problémámban. A javaslat szerint ellenőriznem kéne a Download station és a rourter beállításait. Milyen beállítást ellenőrizzek, és milyen értekeknek kéne lennie?

(#12893) sbazsi válasza Arolotifar (#12890) üzenetére


sbazsi
veterán

Ha ez valóban így van, akkor ez most kimarad.
A célom egy 4 helyes NAS, de gondoltam ha csak át kell tenni, akkor amíg nem találok jó áron, addig is a kis gyorsulás is több mint a semmi.
De így... :N

(#12894) Arolotifar válasza sbazsi (#12893) üzenetére


Arolotifar
őstag

Szerintem várd meg Patice reagálását is, ő jobban vágja a témát :)
Vagy írj neki egy privit :)

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#12895) bosa válasza Jim74 (#12891) üzenetére


bosa
tag

3; alt+enter

Plugin help:
F7: create new connection
F8/Del: Delete connection
Enter Connect
Alt+Enter Change options

sbazsi:

Tudtommal csak visszafelé nem léphetsz, tehát 4 rekeszesből 2 vagy 1 illetve 2-ből 1-be. Felfelé csak simán betesz egy a lényeg a dsm azonosnak kell lennie a két nason. Ezt a hivatalos fórumon írták.

[ Szerkesztve ]

(#12896) Jim74 válasza bosa (#12895) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi, megpróbálom ;)

(#12897) ggg666 válasza Jim74 (#12891) üzenetére


ggg666
őstag

1.Ha nem lépsz ki a total commanderből, akkor csak egyszer kell megcsinálni, ezt a procedúrát, ha jól vettem észre.

(#12898) Dragon27


Dragon27
senior tag

Sziasztok!
Előzmények:
[link]
[link]
(LG-tv) mikorra várható megoldás vagy soha nem lesz Plex támogatás ds2015j-re?

(#12899) Jim74 válasza ggg666 (#12897) üzenetére


Jim74
nagyúr

Hát igen, de az nem életszerű, hogy sohasem lépek ki a TC-ből :DDD

Lehet, hogy maradok a File Station-nél, majdcsak megszokom :B

(#12900) ggg666 válasza Jim74 (#12899) üzenetére


ggg666
őstag

2-3000 mappánál már a File Station, nem olyan egyszerű.Én ezért maradtam ennél, vagy másik webdav kliensnél aminél betűjelet rendeltem neki és nem szórakozott ilyenekkel.

Az a pár másodperc amit elveszítesz a tanúsítvány miatti kattintással, azt nem hozod be a File Station-nel.
Nem https-sel meg simán megy.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.