Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12901) Jim74 válasza ggg666 (#12900) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szerencsére nincs ennyi mappám :DDD

Tudnál ajánlani másik Webdav klienst, ami bevált?

(#12902) Dragon27


Dragon27
senior tag

ismerkedek ds215j géppel., Hybrid RAID megnéztem ezt hogy az amatőrök ezt használják :) [link] de valahogy összezavarodtam. Synology Hybrid RAID (SHR) van és van 1 darab 3TBhdd van benne és később veszek bele még egy 3TB akkor ez a másik automatikusan Védelemre használja? [link] Vagy ezt nekem kell engedélyeznem?
Vagy lehet két külön kötetként is használni? ds215j telepítésnél nem találkoztam Hybrid RAID hogy szeretném e használni ... vagy kezdhetem előröl az egészet...

(#12903) swarz


swarz
csendes tag

Sziasztok.Olyan gondom van hogy a custum firmwares pio bdp450-s hogy tökéletesen kezelje a syno nas nfs megosztását igényel pár beállítást onolock,rsize=32768,proto=udp,async .
Nem tudom hogy ezeket a beállításokat hol tudom elvégezni , kivéve az async engedélyezését.Ha valaki ebben tudna segíteni azt megköszönném .

(#12904) mesehabbal


mesehabbal
tag

TS Remote GUI beállításában tud valaki segíteni?

Beírtam a custom Transmission portot, felhasználó nevet, jelszót. RPC Path nemtom mi akar lenni. Ide a megosztott mappa elérési útját kell írni, vagy a NAS-on lévő Transmission, megosztott mappa elérési útját? Ezen felül van egy Path fül is a telepítő végén.

Connection refused.

(#12905) mesehabbal válasza mesehabbal (#12904) üzenetére


mesehabbal
tag

Other Winsock error. Még pár próbálkozás, és uninstall. Ha már normális help nincs az alkalmazásban, akkor legalább néhány buborék infót berakhattak volna a kitöltendő mezők fölé. A fórumokon a legnagyobb segítség a következő a transmission telepítése után: 'majd felrakod a Remote Guit és kész'. Kösz.

(#12906) bosa válasza mesehabbal (#12905) üzenetére


bosa
tag

Mert kb ennyi is, a Kapcsolat beállításánál megadod a hostot dns vagy ip cím, a portot, a telepítéskor megadott felhasználó nevet és jelszót. semmi mást nem kell állítani, az rpc alapban jól van "/transmission/rpc".

(#12907) mesehabbal válasza bosa (#12906) üzenetére


mesehabbal
tag

Ezért nem értem, hogy mi van. Port: 60000, SSL: pipa, Remote Host: xxx.xxx.1.102 , felhasználó név és jelszó is. Connection Refused.

(#12908) mesehabbal válasza mesehabbal (#12907) üzenetére


mesehabbal
tag

Nobb kérdés, mert már össze vagyok zavarodva. A porforwardingnál 60000-es portot állítottam be. Viszont a webes felület címében a kettőspont után nem ez a port szerepel. Vagy ez így jó és nem is annak kéne lennie?

(#12909) allein


allein
addikt

Szevasztok. Adott egy mappa amiben van ékezetes betű, médialejátszón szeretném ezt a mappát hozzáadni a hálózatnál, nem tudok beírni ékezetes betűt, ilyenkor mi van :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#12910) Jim74 válasza mesehabbal (#12908) üzenetére


Jim74
nagyúr

A webes felületen a 9091-es port van kiírva, ha jól sejtem. Ezt csak akkor kell forwardolnod, ha kívülről is el szeretnéd érni a transmissiont. A másik portot azért kellene forwardolni, hogy aktívnak lásson a tracket. De, ha nem forwardolod, az sem a világvége, attól még tudnod kellene csatlakozni a TM GUI-val.

Ha a webes felületen eléred a transmissiont, akkor a GUI-ban van valami rosszul beállítva szerintem.

Amiket be kell állítanod a TM GUI-ban:

host: a NAS ip címe
port: 9091
felhasználónév: akinek engedélyezted a NAS-on a TM használatát
jelszó: az előbbi pontban beállított felhasználóhoz tartozó jelszó

Ha azt írja ki kapcsolódáskor, hogy refused, akkor nagy valószínűséggel a felhasználó / jelszó párossal van gond, vagy annak felhasználónak nincs engedélyezve a TM a NAS-on.

Azzal a felhasználóval próbálsz a GUI-n keresztül kapcsolódni, amivel a webes felületen eléred a TM-et?

Egyébként sokáig én is TM-et használtam. Sokáig sz*ptam a beállításával, mert kapcsolódni tudtam, de a letöltésnél "permission denied" üzenet fogadott. Aztán sikerült belőni. Viszont néha-néha érdekes dolgokat produkált (pl. amit letöltött, azt percekig nem jelenítette meg, vagy az incomplete mappában hagyta annak ellenére, hogy kész volt).
Szóval visszaállta a Download Station-re, mert szerintem stabilabb...

(#12911) Komi28 válasza Multibit (#12867) üzenetére


Komi28
senior tag

Köszi, sajnos ezzel a beállításokkal sem megy az iso :(

#12865) devil-k : kb. épp 1-1,5 hónapja van meg a nas és nem láttam amit írtál, de elkezdek visszaolvasgatni.

Azt hittem egyszerűbb beállítani a nas-popcorn párost.

(#12912) mesehabbal válasza Jim74 (#12910) üzenetére


mesehabbal
tag

A webes felületen a 9091-es port van kiírva, ha jól sejtem.
Így van. Ez van kiírva ott. Ezt a porot nem forwaldoltam.

A másik portot azért kellene forwardolni, hogy aktívnak lásson a tracket.
Másik port alatt azt értjük, melyet a NAS-on adtam a Transmissionnek? 60000? Ehhez állítottam be a routeren portforwardot.

Ha a webes felületen eléred a transmissiont, akkor a GUI-ban van valami rosszul beállítva szerintem.
Webes felületet elérem. A beállítások pedig, amiket írtál, azok megyeznek azzal, amit én is csináltam. A user név és jelszó is ugyan az, amivel a webes felületre jelentkezem be.

(#12913) mesehabbal válasza Jim74 (#12910) üzenetére


mesehabbal
tag

vagy annak felhasználónak nincs engedélyezve a TM a NAS-on
Ezt kifejtenéd? Csak mert, ha nem elég a TM-et használó usernek a transmission mappára engedélyt adni a NAS-on, hanem magára a TM-re is kell osztani jogot, akkor ez lesz a gond... Remélem, mert amúgy az összes beállítás stimmel.

[ Szerkesztve ]

(#12914) Multibit válasza sbazsi (#12889) üzenetére


Multibit
veterán

A 800 vs 1200 mhz ellenére is?
Szerinted melyik a gyorsabb? Egy 3GHz-es Pentium 4-es vagy egy 2.2GHz-es i3???
Ne csak az órajelet nézd! Fontosabb az architektúrakülönbség.

(#12915) Jim74 válasza mesehabbal (#12913) üzenetére


Jim74
nagyúr

NAS felületén:
Vezérlőpult --> Felhasználók: TM-hez rendelt felhasználót kiválasztod és szerkesztés. Alkalmazások fülön nézd meg, hogy a TM be van-e pipálva.

(#12916) mesehabbal válasza Jim74 (#12915) üzenetére


mesehabbal
tag

Köszi!

(#12917) Jim74 válasza mesehabbal (#12916) üzenetére


Jim74
nagyúr

Működik?

(#12918) mesehabbal válasza Jim74 (#12917) üzenetére


mesehabbal
tag

Melóban vagyok, úgyhogy reggel hazaérve majd kipróbálom és megírom mi a helyzet. Mielőt elindultam, lelőttem a NAS-t, szóval távolról most nem tudok ránézni. Még úgy sem laktam be. Ne menjen fölöslegesen, üresen. Aztán még a transmission settings.json-t is meg akarom nézni reggel, hogy beállítsak dolgokat.

(#12919) patex1983


patex1983
őstag

Lehet hülyeséget fogok kérdezni, de aki letöltésre is használja a nas-t, az hogy gondoskodik a vírusvédelemről, hogy ellenőrzi, hogy a letöltött dolgok nem-e vírusosak?
Laptopon pl az Eset Smart Security már a letöltés elindulásakor jelzi, hogy vírus van és nem is engedi tovább az ilyen fájlokat.

X

(#12920) Mezga Aladár válasza patex1983 (#12919) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Miután a linux oprendszeren nem fut a windows-os vírus, nem ellenőrzöm.
Lehetőség adott, a letöltés mappát felcsatolni, és az esettel ellenőrizni.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12921) patex1983 válasza Mezga Aladár (#12920) üzenetére


patex1983
őstag

Köszi, valóban :R
Mondtam én, hogy hülyeséget fogok kérdezni. :D

X

(#12922) Mezga Aladár válasza patex1983 (#12921) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ezt nem mondtam. :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12923) hunaqua


hunaqua
addikt

Szeretnék vásárolni egy Nas-t.
Gyakorlatilag csak torrentre használnám (TM),ott viszont menne mindig.Azt szeretném kérdezni,hogy erre elég egy 115j,vagy érdemesebb vennem egy 114-et.
Nektek mennyi "cucc" van benne stabilan,és milyen letöltési sebességre képesek ezek a Nas-ok,mondjuk egy 200-as Digi-n.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#12924) Arolotifar válasza hunaqua (#12923) üzenetére


Arolotifar
őstag

Nálam átlag 60-70 torrent megy 24 órában, 120/10-es UPC nettel.
Mellette még két tv-re küldi a filmeket a NAS.
Valakinél ennél jóval több torrent megy :D

[ Szerkesztve ]

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#12925) pomk válasza pomk (#12892) üzenetére


pomk
őstag

Erre valaki?

(#12926) Patice válasza sbazsi (#12883) üzenetére


Patice
Topikgazda

"Ha igen, csak kiveszem a benne lévő vinyókat, átteszem, és megy minden a régiben?"

Ennyire ezért nem egyszerű, de át lehet tenni a vinyókat egyikből a másikba, csak ügyelj rá, hogy melyik melyik (1-es, 2-es). Ha áttetted, akkor Synology Assistant-tal kell megkeresni a hálózatban az új NAS-t és rátölteni az ugyan olyan, vagy frissebb verziójú DSM-et, mit amilyen az előtte lévőben volt. Én elsőre ugyan azzal a DSM verzióval próbálnám meg. DS211j-n frissíts a költöztetés előtt, bár ez is ízlés dolga. Majd az előzőleg lementett konfigurációs mentést is visszatöltöd és utána pár dolgot kell csak beállítani és mehet tovább a rendszer az új NAS-sal.

Ha megveszed a 214se-t, akkor ki tudod próbálni. Átrakod a lemezeket és megcsinálod a migrálást. Ha formázni akarná a lemezeket, akkor úgy is kiírná előtte/figyelmeztet rá. Nem kell kapkodni. :D

(#12890) Arolotifar:

Nem csak azonos típusba lehet átrakni, épp ez a lényege, hogy felfelé lehessen bővíteni adatvesztés nélkül.

(#12893) sbazsi:

4 lemezesbe is át lehet rakni kettőt...

(#12894) Arolotifar:

Megtisztelő, hogy ilyeneket feltételezel rólam, de én csak egy átlag user vagyok, akit kicsit jobban érdekelt a téma. :B

(#12902) Dragon27:

SHR-t lehet adatvédelem nélkül is használni, így a külön lemezek külön kötetek lesznek. Ha az első lemez formázásakor az SHR-t választottad (és nem az alap/basic kötetet), akkor a második lemez berakása után választatsz majd, hogy a meglévő SHR kötetet átalakítsa adatvédelemmel rendelkezővé (szerintem ez lesz az automatikusan felajánlott lehetőség) = tükrözi a két vinyót, vagy választhatsz egyedi opciót, ahol eldöntheted, hogy mi legyen a második lemezzel.
Ha most a HDD alap kötetként van formázva, akkor nem fog felajánlani semmilyen lehetőséget a második berakásakor, azt magad döntöd majd el, mit csinálsz vele.

(#12909) allein:

Nevezd át a mappát (megosztást) ékezet nélkülire. :U

(#12919) patex1983:

Nincs vírus védelmem a NAS-omon. :U :DDD

(#12923) hunaqua:

Én DS213-ast használok. 24/7-ben megy, torrentezik, kiszolgál. Általában 200-600 torrent fut rajta, max. 5 letöltés egyszerre 50/30-as DIGI nettel, de beszabályoztam, hogy nap közben ne töltsön max.-on, hogy maradjon másnak is sávszél. Éjszaka az ővé a terep. simán kihajtja ezt a netet a DS213.
200-as nethez szerintem már kicsit karcsú LEHET a 115j, de nem muszáj az egész sávszélre ráengedni és akkor úgy simán elég lehet torrentre, fájlmegosztásra. Azt, hogy mennyit bír, azt meg majd kitapasztalod. Szerintem 7-8 MB/s-kel simán tud majd letölteni közben meg 3-4-gyel felfelé, de ezek csak az én tippjeim.
Ha belefér a 114-es, akkor az biztos jövőt állóbb, ha nem, akkor én elgondolkodnék még a 214se-n, mert ha a proci, RAM elég, akkor a két lemezhely jól jöhet és kezdésnek egy lemezzel is elgurul. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12927) hunaqua


hunaqua
addikt

Köszönöm szépen a válaszokat!

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#12928) pomk válasza Patice (#12926) üzenetére


pomk
őstag

Erre esetleg van valami tipped? :U

(#12929) Patice válasza pomk (#12928) üzenetére


Patice
Topikgazda

Tippem van pár, de SynoDS-t sem használtam még soha, se ilyen hibával nem találkoztam.

Mivel "waiting"-ben vannak a torrentek, csak olyasmire tudok következtetni, hogy valamilyen korlátozás miatt nem indítja el a program. Pl. havi adatforgalmi korlát, vagy valamilyen össz adatforgalmi korlát, esetleg van pár torrent, amit éppen töltene a DS, de azok nem jönnek lefelé és ezek "elfoglalják" a max. egyidejű aktív letöltéseket.

Nézz esetleg utána ezeknek.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12930) mesehabbal válasza Jim74 (#12915) üzenetére


mesehabbal
tag

NAS felületén:
Vezérlőpult --> Felhasználók: TM-hez rendelt felhasználót kiválasztod és szerkesztés. Alkalmazások fülön nézd meg, hogy a TM be van-e pipálva.

Kis keresgélés után így néz ki 5.1-es DSM-en:
Control Panel/Applications/Privileges/Transmission/Edit

Ééééés, nem engedi bepipálni az Allow-t... :F :F

[ Szerkesztve ]

(#12931) pomk válasza Patice (#12929) üzenetére


pomk
őstag

Adatforgalmi korlát nincs beállítva semmilyen irányba.
Ha jól rémlik, egyidejű torrentek száma sincs maximalizálva. Ezt hol tudom megnézni?
A másik ami nagyon érdekes, hogy a Destination Folder: Not found... :F

Gyári DL station beállításai befolyásolják bárhogyan is egy 3. féltől származó letöltő alkalmazás beállításait?

Szerk.:
A SynoDS alkalmazás beállításainál a BT Speed -> DL Speed(kB/s) = 0, UL Speed(kB/s) = 0 és a Max tasks = 20. Ehhez képest 105 torrent van a listában, de már 100 és 90 esetén is hibátlanul működött.

[ Szerkesztve ]

(#12932) Patice válasza mesehabbal (#12930) üzenetére


Patice
Topikgazda

Milyen user-rel vagy belépve?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12933) mesehabbal válasza mesehabbal (#12930) üzenetére


mesehabbal
tag

Tehát a probléma, hogy ne kelljen visszaolvasnia senkinek:
Nem tudom használni a Transmission Remote Gui-t, mert bár a NAS-on kapott jogot a transmission mappához, viszont a Transmission szolgáltatáshoz nem engedi a DSM.


Most nézegetem a User, illetve User Group füleket. Gondoltam az admin felhasználót berakom a Local User csoportba, de ilyen nincs is.

(#12934) mesehabbal válasza Patice (#12932) üzenetére


mesehabbal
tag

Milyen user-rel vagy belépve?
Admin.

Lehet, mégis kéne csinálni egy külön 'transmission' user-t?

[ Szerkesztve ]

(#12935) Patice válasza mesehabbal (#12934) üzenetére


Patice
Topikgazda

adminnal voltál belépve akkor is, amikor a TM-et felraktad?

(#12931) pomk:

DS beállításaiban talán ott van, hogy hány aktív letöltés mehet egyidejűleg.

Destination Folder: not found. Hát azért lehet, hogy ez az összes probléma gyökere :D

SynoDS-nek mit jelent a 'task' a torrentek, vagy a letöltések számát?

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12936) mesehabbal válasza Patice (#12935) üzenetére


mesehabbal
tag

Naná. Guest user inaktív és egyszer sem használtam.

(#12937) pomk válasza Patice (#12935) üzenetére


pomk
őstag

Ellenőrzöm DS beállításait.
Destination Folder: elképzelhető, hogy ez okozza. És ez mitől lehet? Mi lehet a hiba oka?
SynoDS-nél nem tudom mit jelent a task.

(#12938) mesehabbal


mesehabbal
tag

Tehát új kérdés: mitől lehet az, hogy a Vezérlőpult/Alkalmazások/Jogosultság alatt egy alkalmazást szerkesztve és egy usert kiválasztva nem tudom neki az engedélyt beállítani, mert a négyzet inaktív? Jelen esetben Transmission. Admin userről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#12939) mesehabbal


mesehabbal
tag

Hát besz*rok... Új, transmission felhasználó létrehoz, mappákhoz jogosultság beállít, alkalmazáshoz jogosultság beállít, ok -> A művelet nem sikerült.Jelentkezzen be megint a DSM-be, és próbálja újra. Mi van? Any*d. Ez egyre viccesebb... Ennyire biztosan nem jó ez a transmission, hogy ennyit szenvedjek vele, de most már úgy vagyok vele, hogy csak azért is megcsinálom.

(#12940) mesehabbal válasza mesehabbal (#12939) üzenetére


mesehabbal
tag

DSM-be megint bejelentkezik. Újra próbál. -> A művelet nem sikerült.Jelentkezzen be megint a DSM-be, és próbálja újra. Úgy látom, hogy ez egy végtelen ciklus...

Tehát most már nem csupán a default admin usernek nem tudok a transmission alkalmazáshoz engedélyt beállítani, de még új felhasználót sem enged a DSM létrehozni.

Btw.: Vadi új a NAS, friss DSM-mel, nem szétnyomkodva.

(#12941) mesehabbal


mesehabbal
tag

Egy mezei user, ha jól látom, tagja a system default user group-nak. A csoportoknak külön be lehet állítani a jogokat. Ha a csoport nem kap engedélyt egy mappához, akkor attól még a usernek bepipálva a mappajogot, lesz neki joga használni? A csoport akalmazás jogosultságoknál meg a transmission meg sem jelenik, így csoportnak ehhez engedélyt nem tudok adni.

(#12942) mesehabbal


mesehabbal
tag

200+ pénzért ez így egyre viccesebb, pedig tényleg nagyon szép és jó a cucc.

(#12943) Elemental válasza mesehabbal (#12941) üzenetére


Elemental
addikt

Én semmi jogot nem állítottam. Egyszerűen feltettem az itt található leírás alapján és működik.

(#12944) Multibit válasza mesehabbal (#12942) üzenetére


Multibit
veterán

A vasnak ehhez semmi köze. Mindegy mennyibe került. A hozzáértést meg lehet szerezni.
Induljunk el a kályhától! Internetről nem megy a TM Remote GUI, vagy LAN-ból sem? Ha már LAN-ból sem éred el, akkor nem érdemes még a router port forwardinggal foglalkozni! Milyen felhasználónevet adtál meg, amikor a Transmissiont telepítetted? Megjegyezted, hogy milyen jelszót adtál neki? A Remote GUI Application options ablakában a Transmission tabon a Remote host mezőbe írd be a NAS IP-címét! Azt az IP-címet, amit előzőleg fix IP-nek állítottál be a routeren. Port: 9091. A NAS tűzfalán engedélyezve van a 9091-es port? SSL nem szükséges. Authentication requiredhez egy pipa! Alá beírod azt a usert és jelszót, amit a Transmission telepítésekor használtál. Ennyi. Ha nem megy, akkor korábban rontottál el valamit és nem a GUI telepítéskor/beállításkor.

[ Szerkesztve ]

(#12945) Dragon27 válasza Patice (#12926) üzenetére


Dragon27
senior tag

Telepítésnél szinte semmit nem variáltam Hybrid RAID (SHR) és ezt kaptam a végén adatvédelem nélkül.Szerintem később 2 külön kötetként fogom használni.

köszi az infót,. remélem hdd telepítésnél nem lesznek gondok :)

(#12946) pomk válasza pomk (#12937) üzenetére


pomk
őstag

Azt hiszem rájöttem, mi a probléma. Már csak abban kérek tanácsot, hogy tudom megoldani. :)
A régi torrentjeim még a régi felhasználó névvel lettek indítva, amit azóta inaktívvá tettem. Megpróbálom reaktiválni.

Szerk.:
reaktiváltam, de mivel meg voltak vonva az írási jogai a letöltési könyvtárba, ezért a hiba üzenet a "Várakozás" helyett a "Ön nem jogosult hozzáférni ehhez a fiókhoz".
Kérdés, hogy a régi torrenteket meg tudom változtatni? "A" felhasználó által vannak indítva ezek a torrentek. Meg tudom változtatni "B"-re?

[ Szerkesztve ]

(#12947) Jim74 válasza pomk (#12946) üzenetére


Jim74
nagyúr

Mentsd le a torrentfile-okat és az aktív usereddel add hozzá őket újra a DS-ben.

(#12948) gbors válasza mesehabbal (#12940) üzenetére


gbors
nagyúr

ebben a lépésben az a gond, hogy a transmission telepítés létrehozza a transmission usert, ami viszont a felületen nem jelenik meg. én anno 30 perc kínlódás után jutottam arra, amit Te is írtál - ennyire nem lehet jó a TM, használom a DL stationt...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#12949) mesehabbal válasza Multibit (#12944) üzenetére


mesehabbal
tag

Nos, a tűzfal beállításoknál nem volt engedve a 9091-es port... :B :U :W
Így már a GUI nem sikított, hogy valami gondja lenne.

Tudom sok lesz belőlem, de még valami:
Be SSH-zva(admin userrel, amivel a TM-et is használnám) szerkeszteném a transmission settings.json-t, viszont a midnight commander asszondja, hogy cannot open for reading, meg permission denied.

[ Szerkesztve ]

(#12950) Multibit válasza mesehabbal (#12949) üzenetére


Multibit
veterán

Miért kell szerkesztened a settings.json-t? Ha mindenképpen matatni akarod, akkor ugye leállított Transmissionnel teszed, igaz?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.