Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12401) Mezga Aladár válasza Doky586 (#12400) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Na akkor fussunk neki még egyszer.
A kolléga fájlhivatkozás megosztása funkciót akarta használni.
Meséld el nekem légyszíves, ha közvetlen, ha quickconnect funkcióval megoszt valamit, ott hol tart kést a nyakánál. :W
Itt van a syno dsm5 manuál sk. a nasomról.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12402) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Version : 5.1-5004 Update 2

Valamit nagyon elb@szhattak. Az update 1 már nem elérhető.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12403) Patice válasza Mezga Aladár (#12402) üzenetére


Patice
Topikgazda

Érdekes.

Lassan kezdek megbarátkozni a gondolattal, hogy az épített NAS-omon nem XPenology fog futni. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12404) Mezga Aladár válasza Patice (#12403) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Szerintem semmiképpen, nem a dsm miatt, hanem mert tört, és ahogy olvasgatom ott az update, igazi orosz rulett. ;]

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12405) Doky586 válasza Mezga Aladár (#12401) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Pont ott ahol írtad. (#12369)
https://valami.com:5001/fbshbring/oUpvgnuR
A Jóbarát támadó 'elfelejti' beírni a szürkített részt, és egyből jön a bejelentkezési ablak ahova elkezdi beírni hogy admin esetleg campers és esetleg pár próbálkozás után sikert ér el.

Az én módszeremnél alapból nem kell plusz portot forwardolni (ha egyébként torrentezni is szokott), nincs esély semmilyen bejelentkezésre akkor se ha 1karakteres jelszót használ..

(#12406) #29810560 válasza Mezga Aladár (#12402) üzenetére


#29810560
törölt tag

"Fixed an issue that could cause a false alarm in Security Advisor after upgrading to DSM 5.1-5004 Update 1."

Ez volt a DSM 5.1-5004 Update 1 bugja, ami miatt visszavonásra került.

[ Szerkesztve ]

(#12407) Mezga Aladár válasza Doky586 (#12405) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Valóban itt próbálkozhat. User + 14 karakteres (kis/nagy/magyar/angol/speciális karakterek) jelszó max ötször.
De ez azért tárgytalan mert a kolléga a quickkonnect-en keresztül csinálja.
https://gofile.me/1TvTo/PQICy2oZ Na ezt bogozza ki a betörő.

(#12406) Mr. Janó : :K Meg amit nem mondanak el. ;]

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12408) Patice válasza Mezga Aladár (#12404) üzenetére


Patice
Topikgazda

Igen, engem egyedül az update bizonytalansága zavar. Frissítek és nem látja a köteteimet utána. Na nem. Abból nem kérek. Vagy maradhatok ugyan annál a verziónál, de időről időre kell a frissítés. És akkor nem akarok szívni azzal, hogy előtte lementsek mindent, mert nem lenne annyi plusz tárhelyem. Vagy nem egyből lenne annyi tárhelyem.

FreeNAS, meg OMV tetszik. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12409) #29810560 válasza Patice (#12408) üzenetére


#29810560
törölt tag

Én már frissítettem az Update 2-re (DS414slim). Eddig nincs érzékelhető bug. Bár nálam az Update 1 jelzett hibája sem jelentkezett. ;)

(#12410) Mezga Aladár válasza #29810560 (#12409) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nálam ki volt jelölve automatikus telepítésre, de nem települt. Ezek szerint visszavonhatják a hibás csomagot.

Más. Emlékeim szerint a régebbi verziónál minden forgalom átment a quickconnect szerveren, most viszont csak a bejelentkezési folyamatnál van szerepe, és utána lan-on átdob a közvetlen kapcsolatra, wan-on pedig https-re. Jól emlékszem?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12411) chemand


chemand
tag

A biztonsági tanácsadó fenyegetettséget jelez:

Mit lehet tenni ilyenkor?
Találkozott már valaki ezzel az üzenettel?

(#12412) #29810560 válasza Mezga Aladár (#12410) üzenetére


#29810560
törölt tag

Automatikusan még nekem sem telepítette volna, mert csak szerdánként nézi meg az update-et. (Ráadásul még értesítés sem jött.)

... de, mivel belinkelted, elolvastam a leírást és gondoltam próba-cseresznye. :)

A kérdésre passz. Ennyire nem figyelem a log folyamatot.

(#12413) #29810560 válasza chemand (#12411) üzenetére


#29810560
törölt tag

A DSM verziószáma: DSM 5.1-5004 Update 1?

(#12414) Mezga Aladár válasza chemand (#12411) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nézd meg gyorsan a dsm verziót.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12415) Doky586 válasza Mezga Aladár (#12407) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Na ezt bogozza ki a betörő."
"átdob a közvetlen kapcsolatra"

Ugye nem tartod lehetetlennek hogy két közvetlenül kommunikáló gép tudja egymás IP címét.. :DD
így aztán elő is kereshető pl a routerből.. (tehát kibogarászható)

(#12416) Mezga Aladár válasza Doky586 (#12415) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Húzd ki a lan kábelt. Az igazán biztonságos. :P

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12417) Magnat válasza Doky586 (#12415) üzenetére


Magnat
veterán

De az egymással való kommunikáció torrent esetében is ugyanúgy megmutatja a másik fél ip címét ... Szóval ha jól értettem amit írtál akkor az egyetlen előnye a te módszerednek, h nem lesz egyértelmű az admin felület http meg https portja. Amit úgy is el lehet érni, ha www rootba teszed be a filet és a 80-as porton ajánlod ki. Ha kényes az anyag akkor kell rá egy jelszavas tömörítés és kész. (Én ezt minden esetben megteszem) Egyébként a módszered 5letes, csak sok esetben nehéz elmagyarázni ha egységsugarú usernek ajánlod ki a filet letöltésre, plusz a torrent nem is mindenhol engedélyezett, szóval kevésbé univerzális megoldás. Másrészt meg azért attól h van egy login felületed, egy jól beállított rendszernél az még nem egyenlő azzal, h be is jutottak rajta.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12418) Doky586 válasza Magnat (#12417) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"az egyetlen előnye a te módszerednek, h nem lesz egyértelmű elérhető az admin felület" az internetről bárkinek.

naggyából igen ez..

Azzal nem értettem eggyet hogy egy filemegosztásra hivatkozva a teljes NAS admin elérését (portforward) kitegye a netre, csak úgy, mert az olyan jó.. Olyannak aki nem túlzottan ért hozzá. Lehet hogy az akinek ezt a tanácsot adta 1karakteres jelszót használ, mert otthon LAN-on belül felesleges több. (de utólag állítólag kiderült hogy hosszú jelszavak vannak és blokkolás is van beállítva)

[ Szerkesztve ]

(#12419) Magnat válasza Doky586 (#12418) üzenetére


Magnat
veterán

Az elérhetőség nem ettől függ, hanem attól, h egyébént nyitva van-e a port.. Szóval attól még, h a te módszeredet használja, lehet elérhető csak mivel nem teszed a linkbe, nem egyértelmű, h melyik az. És ha nem az egyetlen, mi még az előnye? Plusz aki 1 karakteres jelszót használ az a default portot sem fogja átírni, tehát ha nem kapnám meg a portot, akkor is az 5000-en próbálkoznék :)
De egyébként egyet értek, h ha már nem default akkor ne adja ki... nem is értem a Synot, sztem nem gondolták még át ezt, h a múltkori attack után már javasolják átírni a portokat de a megosztással meg simán elárulja magát a user... kellene egy opció, h külön porton menjen a megosztás ha igényli a user és akkor nem muszáj elérhetővé tenni a logint ha nem akarod.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12420) Doky586 válasza Magnat (#12417) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"ha www rootba teszed be a filet és a 80-as porton ajánlod"
Ezt a módszeredet még én sem értem annyira bonyolult.. nincs webszerver. gondolom az egységsugarú usernek sincs. A torrentes megoldás a NAS feltörése ellen van, ne keverjük a jelszavas tömörítéssel, az más célt szolgálhat.

"egy jól beállított rendszernél"
Nem feltételeztem hogy egy "egységsugarú usernek" ilyenje van. Persze lehet hogy a kérdező külön biztonsági embereket fizet, vagy ő a Kaspersky cég tulajdonosa és ide csak ilyen kérdésekkel jön.. :D

(#12421) Magnat válasza Doky586 (#12420) üzenetére


Magnat
veterán

Nincs alapban, de egy klikk bekapcsolni... most tabletről írok, szóval macerás lenne megkeresni, de tényleg csak egy klikk. Tehát bekapcsolod a weboldal létrehozása v milyen nevű opciót, és az index.html helyett vagy mellé odateszed a filet és küldöd a linket... 80-as porton, így nem adtad ki az admin portot és semmiféle hókuszpókusz nem kell, browserből tölthető. A jelszavas tömörítés szerintem sem keverendő, az azért van, h ha esetleg egy robot megtalálja a filet, ne tudjon vele mit kezdeni.

Szerk: na megnéztem, vezérlőpult, webes szolgáltatások, web station engedélyezése.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12422) Doky586 válasza Magnat (#12419) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"mi még az előnye?"
Az hogy nem hoz létre biztonsági lukat nem elég? De ez is 'egy' módszer, szerintem ugyanolyan könnyű mind küldő mind fogadó oldalon (ha szoktak amúgyis torrentezni mindketten)

"Az elérhetőség nem ettől függ"
de attól függ hogy nyitva van-e. és LANon belül is ugyanazon porton éred el a NASt (akár mint admin). Nem szükséges hozzá sehova semmit küldeni. Mivel a netről véletlenszerűen állandóan érkeznek portscannelések ezért előbb-utóbb (pár hét vagy hónap) megtalálják a nyitott admin belépést. Hogy utána megpróbálnak-e bejutni oda az már más kérdés, az a botnet hálózat üzemelőjétől és az áldozattól lehúzható pénztől fog függeni. (Ha Obama-val kezdődik a neved akkor választhatsz bármilyen alternatív portot akkor is betalálnak) :)

[ Szerkesztve ]

(#12423) Magnat válasza Doky586 (#12422) üzenetére


Magnat
veterán

De elég, csakhogy te áthúztad az egyetlen szót a hsz-emben, azt sugallva,h van más előnye is azon túl, h nem publikálod az admin portot. Erre mondtam, h nem rossz de ha csak ez a cél akkor van rá más megoldás is, amihez torrent sem kell. (Pl én is torrentezek, de a melóhelyemen nem lehet(ne, ha nem lennék IT-s :) )

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12424) Doky586 válasza Magnat (#12423) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Így van, van rá más megoldás is..
Mint például az a webszerveres dolog. De nekem nem tünik előnyösebbnek, a torrenthez képest mindkét másik módszer nekem kevésbé optimális. Mondom nekem, lehet hogy másnak más a jó..

(#12425) stomi76 válasza Mezga Aladár (#12388) üzenetére


stomi76
tag

És Te melyik wines programot használod?

(#12426) Mezga Aladár válasza stomi76 (#12425) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Acronis True Image home 2011

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12427) Magnat


Magnat
veterán

Vmelyik nap csináltam egy mérést és eléggé lelomboztak az eredmények: egy 5 gB-s filet a nasról ssd-s pc-re 20mB-vel másolt, kikapcsolt transmission mellett a duplájával, ami még mindig csak 320mb.. nem kevés ez? (212j, 1db 3TB-s wd Green) Nem hálózat probléma, az tuti.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12428) Mezga Aladár válasza Magnat (#12427) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Smb2? :U

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12429) Magnat válasza Mezga Aladár (#12428) üzenetére


Magnat
veterán

Nas oldalon igen, be volt kapcsolva, gondolom a Win7 alapban tudja (a W8 már a 3-at is)..

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12430) Mezga Aladár válasza Magnat (#12429) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nincs aktiválva. Megy pü.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12431) Magnat válasza Mezga Aladár (#12430) üzenetére


Magnat
veterán

Köszi, válaszoltam, sajnos csak holnap tudom kipróbálni...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12432) chemand válasza #29810560 (#12413) üzenetére


chemand
tag

DSM verzió: DSM 5.1-5004 Update 2

(#12433) Sesy válasza chemand (#12432) üzenetére


Sesy
aktív tag

sziasztok
tanácsot szeretnék kérni.
nas vásárlást tervezek (már elég régen), az biztos, hogy sinology lesz, nagy kérdés, hogy melyik

két lemezes kell, eddig a ds213j volt a célpont, de azóta igen sok idő telt el... érdemes ezt még ma meg venni?

a többi ugye ds214, ds214+ vagy ds214play ez itt már csak pénz függő

a következőkre használnám:

elsősorban adat (film, fotó, zene illetve munka) tárolás, biztonsági mentések, torrent, itunes szerver
jó lenne, ha gép közbeiktatása nélkül tudnék filmet nézni a viszonylag régi, de dlna képes samsung tv-n

azt nem tudom, mivel nem használtam még ilyet, hogy egy adott munka fájlt (archicad) a nas-on tárolva meg tudom-e úgy osztani, hogy többen is tudjunk dolgozni rajta (temwork) vagy itt csak tárolni tudom a dolgokat?

jó lenne, ha nem kéne pár évig cserélni (ezért is gondolkoztam el, hogy ne a 213j legyen)

mit gondoltok?

Born stupid... Try again!

(#12434) Magnat válasza Sesy (#12433) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

Nemrég jött hírlevél a 215j-ről, szóval ha a support a lényeg akkor azt is vedd bele a pakliba. [link]

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12435) Sesy válasza Magnat (#12434) üzenetére


Sesy
aktív tag

az nagyon sokba fog fájni valószínűleg...

a ds214+ is majdnem 2x annyi mint a ds213j :(

Born stupid... Try again!

(#12436) Magnat válasza Sesy (#12435) üzenetére


Magnat
veterán

Neem, a j és se jelű modellek a gyengébb verziót jelölik, utána jön a sima (csak szám), aztán a + meg Play... Szóval a 215j az a két lemezes 2015-ös leglassabb modell lesz, és így a legolcsóbb is... én 55900 vagy 49900 köré várom az árát.
Szerk.: és ott van még a 214se asszem 44900 körül.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12437) Multibit válasza Sesy (#12433) üzenetére


Multibit
veterán

jó lenne, ha nem kéne pár évig cserélni
A felsorolt felhasználási területekhez - elvileg - elegendő lenne egy j-s modell (bár nem írtad, hogy mekkora sávszélességgel torrenteznél - ez fontos). Viszont a fent idézett igényed az, ami erősebb vas vásárlását teheti szükségessé. Igen, ez "sokba fáj".

(#12438) Mezga Aladár válasza Magnat (#12436) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ha megvan nyitva bön. a gui az is levesz 30%-ot.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12439) TheProb válasza TheProb (#12064) üzenetére


TheProb
veterán

na kipróbáltam a DS-t tényleg javul a helyezésem, bár érdekes a dolog, mert tized annyi a feltöltésem DS-ben, mint TM-ben... kicsit fuck logic érzés..

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#12440) Tido válasza TheProb (#12439) üzenetére


Tido
aktív tag

Vszinű azért, mert nem szakadozik, és - gondolom a magon vagy - ott az is számít, hogy egy huzamba meddig osztod a filmet.

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#12441) TheProb válasza Tido (#12440) üzenetére


TheProb
veterán

és TM mért szakadozik?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#12442) Tido válasza TheProb (#12441) üzenetére


Tido
aktív tag

Én routeren próbáltam ki, igaz beépítettet, de nekem ott szakadozott.

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#12443) TheProb válasza Tido (#12442) üzenetére


TheProb
veterán

hát nemtom mivel tudnám ellenőrizni hogy szakadozik-e v sem, nemtok semmilyen normálisan forgalom monitorozási lehetőséget, se TM,se syno, se 3rd party app részről...

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#12444) tsilver


tsilver
aktív tag

reggel óta állandóan megy a HDD-m valamin nagyon dolgozik,
Honnan lehetne megudni mit csinál, Virusírtás, lemezellenőrzés stb. nem megy rajta ltszólag. Legújabb update 2 fw DS414j

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#12445) Tido válasza tsilver (#12444) üzenetére


Tido
aktív tag

Nézd meg admin alatt a process-eket, ott elviekben látni kéne hogy mi használja, úgy emlékszem nem csak a proci használatot nézi, hanem a merevlemezhasználatot is kiírja.

Más: IPONnál már van fennt DS215j 57e körüli áron!
http://ipon.hu/webshop/product/synology_ds215j/855595

Bár érdekes, hogy csak 1 év gyári gari van, remélem csak elgépelték!

[ Szerkesztve ]

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#12446) person


person
senior tag

Sziasztok!

TP-Link 1043ND Routerem mellé szeretnék rendes hálózati meghajtót, minimális igénnyel.

A router alkalmas lenne erre de két problémám van vele.
1. A HDD egész nap megy, nincs sleep mód. Ez nálam értelmelen hisz van hogy egész héten nem nyúlok hozzá.

2. Meglehetősen lassú.
Valamelyest megoldás lenne az említett problémákra OpenWrt de nem akarok vele szórakozni és sok esetben insatbil lesz, újra kell indítgatni, most viszont meglehetősen stabil.

Gondoltam beszerzek mellé egy Synology DS115j-t.
A fent említett igények, minimális alkalomszerű torrentel, távoli eléréssel, backup-al egészülnének ki.

A beépített HDD mellett az USB-re csatlakoztatott meghajtók is elérhetőek a hálózaton?
A beépített és az USB-n csatlakoztatott HDD-t is altatja ha nem használom tetszőleges ideig?

[ Szerkesztve ]

(#12447) Doky586 válasza person (#12446) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem is 1043-as routerem van DD-WRT-vel. Pendrive (usb2) megy a se..ébe és van hálózati meghajtó (SMB).. Nincs gond a leállítással se a parkolással és keveset fogyaszt. 7/24-ben. De vehetsz 1TB-os SSD-t is. ;)

Igaz nekem is van Synology-m..

(#12448) Sesy válasza Multibit (#12437) üzenetére


Sesy
aktív tag

torrentezni nem létfontosságú :D egyébként, ha meglesz a nas akkor lesz mellette majd a digi fullos internetje is...

ha jól értettem a válaszodat, akkor az időtállóság fog sokba kerülni? vagyis legyen akkor a ds214+?

egyébként ezeknek a nas-oknak (213j 214 214+ 214play) az elérési sebessége nagyjából egyforma, ha jól nézem nem?

a 214play az miben más (hétköznapi nyelven) mint a 214 vagy a 214+

elvileg ugyanannyiba kerül mint a 214+

Born stupid... Try again!

(#12449) Arolotifar válasza Sesy (#12448) üzenetére


Arolotifar
őstag

Árban lehet, tudásban nem :) [link]

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#12450) Multibit válasza Sesy (#12448) üzenetére


Multibit
veterán

A Synology honlapján Te magad is elvégezheted az összehasonlítást.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.