Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12651) devil-k válasza kokosmith (#12650) üzenetére


devil-k
nagyúr

Pedig nem kellene így szaggatnia. :Y

- mozi bolondéria -

(#12652) pomk válasza Patice (#12629) üzenetére


pomk
őstag

A NAS tűzfalánál lekorlátoztam hogy milyen ip címeket engedjen be. Ezek az otthoni és távoli elérés címei.

(#12653) Mezga Aladár válasza kokosmith (#12650) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ha minden igaz, a med NFS-UDP protokolon csatlakozik, ami lassú. Ha nincs lehetőség a lejátszóban átváltani az NFS-TCP re, akkor a második képen látható módon tiltsd az udp protokollt a tűzfalban.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12654) pomk válasza Mezga Aladár (#12638) üzenetére


pomk
őstag

Ment pü.

(#12655) Doky586 válasza kokosmith (#12650) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Médiajejátszón:
- NFS beállításnál TCP legyen (ne UDP)
- menübeállítások mélyén: "gyors SMB": engedélyezve (elvileg persze semmi köze hozzá)

NAS-on:
- MTU értéke 1500 (default) legyen (nálad ez 8k), legalább a tesztelés idejére.
- SMB2 tiltva legalább a tesztelés idejére.

Nálam legalábbis így van és rendben működik..

(#12656) Mezga Aladár válasza Doky586 (#12655) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"MTU értéke 1500 (default) legyen (nálad ez 8k), legalább a tesztelés idejére."

Legalább utánaolvasnál a súgóban mielőtt ezt írod. :W

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12657) Doky586 válasza Mezga Aladár (#12656) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Legalább ne beszélnél hülyeséget.. :W :W

(#12658) Mezga Aladár válasza Doky586 (#12657) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"Az olvasás/írás csomag méretének beállítása
Ha az írás/olvasás csomag mérete az ön NFS kliensén nem állítható be, akkor ebben a mezőben ön meghatározhatja az alapértelmezett értéket.
Az írás/olvasás csomag méretének beállítása:
Válassza ki a kívánt csomagméretet az Olvasási csomag mérete és Írási csomag mérete mezőkből.
Kattintson az Alkalmaz gombra.
Csatolja újra a megosztott mappát.
Megjegyzés:
Az írás/olvasás csomag méretének módosítása után a megosztott mappát újra kell csatolni, mielőtt az új beállítások érvénybe léphetnének.
Ezek a beállítások csak olyan NFS klienseket érintenek, amelyek UDP (User Datagram Protocol) segítségével csatlakoznak."

Idézet a súgóból.

Hülyeséget te írogatsz. Semmi köze az MTU-hoz. ;] :P

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12659) Multibit válasza Tido (#12648) üzenetére


Multibit
veterán

Sem ő, sem én nem beszéltünk RAID0-ról. Szerintem a RAID0 felelsleges és kockázatos. Nálam két külön tötet a két vinyó. A mentésről magam gondoskodom.

(#12660) Multibit válasza Doky586 (#12655) üzenetére


Multibit
veterán

A 8k-s default beállítás nem befolyásolja a filmek lejátszását. Én is így hagytam, és az öreg Dune Smart "simán viszi" bármelyik BD-t.

(#12661) kokosmith válasza Mezga Aladár (#12653) üzenetére


kokosmith
tag

Szia!

Köszi a segítséget. A lejátszón belehet állítani az NFS protokol-t, így átállítottam TCP-re. Emellett leteszteltem azt a kábelt, ami a lejátszót és a routert köti össze. A laptopra kötve ezt a kábelt, láttam hogy csak 100Mbit-es kapcsolatot lát a noti. Kicseréltem a kábelt, és láss csodát, szaggatás mentesen mennek a filmek, illetve ezen a kábelen már a noti is 1 Gbit-et lát.

Most már csak az a problémám, hogy mikor audio nyelvet váltok, illetve beletekerek a filmbe vagy újra elindítva nem az elejétől játszom le, akkor eltelik 5-15mp úgy, hogy nincs hang.

Erre esetleg valakinek ötlet? A házimozim tud DTS 5.1-et, optikai kábellel csatlakozik a házimozi (nincs rajta HDMI), és az SPDIF outputnál SPDIF Passthrough van kiválasztva. Surround Soundnál pedig AC3/DTS 5.1. Ez előfordul DTS és Dolby Digital hangsávok esetén is. DTS True HD hangsáv meg sem szólal értelemszerűen.

(#12662) mesehabbal


mesehabbal
tag

Sziasztok!

Kettő darab 3Tb-os WD RED vinyót kéne beüzemelnem, aztán most olvasgatom az okosságokat.
Az alábbiak még mindig aktuálisak a fejparkolás kapcsán?

A 'Hogyan tudom változtatni a parkolásig eltelt időt?' ponttól szól a kérdés.
[link]

Érdemes kikapcsolni, vagy inkább max időre állítani?

(#12663) CSorBA válasza mesehabbal (#12662) üzenetére


CSorBA
őstag

red != green

(#12664) swarz


swarz
csendes tag

Sziasztok.Vettem én is egy syno 215j nast.A problémám nekem is az nfs megosztással van de nekem egy custom firmwares pio 450-nél nem akar összejönni ez.Már elértem hogy legalább lássa a mappákat,azon belül a fájlokat de ha megnyitom akkor lefagy a lejátszás.Sajnos én a lejátszó részen nem tudok állítani semmit legalább is én nem jöttem rá hol kellene.A nasnál meg elfogyott minden ötletem nem akarom elállítani teljesen a próbálkozásaimmal.Ha valamelyikőtök tudja az okosságot az segithetne rajtam. :))

[ Szerkesztve ]

(#12665) mesehabbal válasza CSorBA (#12663) üzenetére


mesehabbal
tag

Tudom, de a fejparkolás probléma itt is létezik...

(#12666) Mezga Aladár válasza mesehabbal (#12662) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Elnavigálsz a wd honlap support oldalára, megkeresed a lemezedet és letöltöd az alkalmazást ami kikapcsolja a parkolást.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12667) Parson


Parson
addikt

sziasztok, egy ideje nem voltam, de most lenne egy kérdésem, bővités miatt:

Syno DS 212J NAS kapacitása nem teljesen tiszta, olvastam 6 és 8 TB-ról is. Van vki aki gyakorlatban is tudja, hogy igaz-e a 8TB (2x 4TB)-os kapacitás? :F Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#12668) stomi76


stomi76
tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, hogy pontosan hogyan kellene beállítani a NAS.t az alábbi biztonsági mentési/szinkronizálási feladathoz:
A Kötet 1 lemezen találhatóak a családi fotók illetve videók. Kizárólag e két mappáról szeretnék ütemezett mentést készíteni a szintén NAS-ban található Kötet 2 lemezre, úgy hogy az ütemezett biztonsági mentés/szinkronizálás során minden esetben csak az utolsó mentés/szinkrozinálás óta újonnan bekerült videókkal illetve fotókkal frissüljön a biztonsági mentés mappája. Nagyon fontos lenne, hogy ne szinkronizáljon mentés során mind két irányba!
Remélem érthető voltam :)

(#12669) ggg666 válasza Parson (#12667) üzenetére


ggg666
őstag

Ebben mi a nem tiszta?
Akár 12TB is.

[ Szerkesztve ]

(#12670) mesehabbal válasza Mezga Aladár (#12666) üzenetére


mesehabbal
tag

Aha. Erről a 'WD Red SMART load/Unload utility'-ről nem tudtam, hogy létezik. Kösz.

[ Szerkesztve ]

(#12671) Parson válasza ggg666 (#12669) üzenetére


Parson
addikt

Hm, akkor nincs korlátozva? Én vmiét azt hittem a leiások alapján. Vagy te nem találkoztál még a 'max 6 TB' meg hasonlo leirásokkal? :F
Köszi a választ.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#12672) ggg666 válasza Parson (#12671) üzenetére


ggg666
őstag

Előtte még lehet azért írták mert még nem voltak 4,5,6 TB-os lemezekkel tesztelve.

(#12673) Doky586 válasza Parson (#12667) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ebben mi a nem tiszta? [link]
Akár 6TB összesen..

(majd valaki beleköt hogy de ez a 212J)

[ Szerkesztve ]

(#12675) Süvi válasza Mezga Aladár (#12666) üzenetére


Süvi
őstag

Ha mar használom a Red winchestert a NAS-bán ki tudom még kapcsolni a parkolást?
A load ccycle count mutatja a parkolások számát?
Köszönöm

(#12676) mesehabbal válasza Süvi (#12675) üzenetére


mesehabbal
tag

Erre én is kíváncsi lennék, mert valami eldugott fórum egyik sötét bugyrában olvastam, hogy igen. Viszont állítólag a korábbi 4.x DSM-ben nem.

'A load ccycle count mutatja a parkolások számát?'
btw.: Igen, az mutatja.

[ Szerkesztve ]

(#12677) mesehabbal válasza Süvi (#12675) üzenetére


mesehabbal
tag

(#12678) Mezga Aladár válasza Süvi (#12675) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Van linuxos megoldás, de szerintem egyszerűbb egy wines pc-re dugni.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12679) pkocsis válasza #29810560 (#12649) üzenetére


pkocsis
tag

Halihó!

Már pont gondoltam, hogy írok neked! :-)
Te voltál az aki a synology hivatalos fórumán segítettél nekem nas-t konfigolni. ( telefonon ill átvetted a gép vezérlését) Ha emlékszel még rá...

Megpróbálom amit írtál....

(#12680) Süvi válasza Mezga Aladár (#12678) üzenetére


Süvi
őstag

Akkor csak simán leállítom a NAS-t, megcsinálom a gyári progival, majd vissza rakom és minden megy tovább adatvesztés nélkül?
Köszönöm

(#12681) Mezga Aladár válasza Süvi (#12680) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Én így csináltam.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12682) Süvi válasza Mezga Aladár (#12681) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm
Akkor holnap próbálom is.
Meg is van a program: WD Red SMART load/Unload utility 3.5" Drive
Örülök, hogy utólag (adatokkal teli) is meg lehet csinálni.
3,5 hét működés alatt eddig 260 parkolás volt.

(#12683) Mezga Aladár válasza Süvi (#12682) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ezt azért vedd figyelembe.

"Fontos: Kérjük, hogy minden fontos adatok biztonsági mentése a merevlemez és a meghajtó eltávolítják a RAID tömb (tömb offline), mielőtt a firmware frissítésével."

Ezt a wd honlapjáról gugli fordítóval.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12684) Sesy válasza Süvi (#12682) üzenetére


Sesy
aktív tag

sziasztok!
pénteken vettem egy ds214-es NAS-t, egész jól sikerült az itthoni dolgokat beállítani, felhasználói jogosultságokat kiosztani stb...
elolvastam a manual-t, a helpet-t hozzászólásokat a fórumon stb...

lenne egy pár kérdésem, előre is elnézést, ha ha hülyeséget kérdezek, de hálózati ismereteim nincsenek (alapszinten beállítottam a routeremet, de ennyi)

az otthoni rendszer a következő DIGI kábel, tp-link wdr4300 router + DS 214 DSM 5.1-5004 Update 2 + laptop + ipad + iphone

ezzel nagyjából megy a dolog otthon

amiben segítség kéne, hogy mit csináljak, ha az irodából szeretném elérni a nas-t

említettem, hogy nem értek hozzá, ezért ha lehet magyarul kéne a segítség :D

esetleg van olyan leírás, ami lépésről lépésre megmutatja, hogy mit és hogyan? szeretném, ha biztonságban lennének a dolgaim...

tehát mit és hogyan állítsak a routeren, a nas-on
kell-e valamilyen biztonsági tanúsítvány (minden eszközre külön kell?), ha igen honnan, milyen és hogyan állítsam be? szeretnék majd pár embernek bizonyos mappákhoz hozzáférést adni, interneten keresztül (ők csak így jönnének be) ekkor hogy állítsam be az ő hozzáférésüket

itunes szervert beállítottam, ez a laptopon tök jól megy is, hogy tudom elérni, hogy az ipad-en / iphon-on is menjen? vagy használjak ott DS audio-t?

tudom, a fenti kérdéseim közül sok mindenre meg lelném a választ az előző pár száz hozzászólásban, de jó lenne, ha valaki esetleg érthetően összefoglalná, hogy mit kell csinálni, mire kell(ene) odafigyelni és mik a buktatók amiket jó az elején elkerülni...

előre is köszönöm

gábor

[ Szerkesztve ]

Born stupid... Try again!

(#12685) Mezga Aladár válasza Sesy (#12684) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Először tanulmányozd ezt. :K

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12686) Süvi válasza Sesy (#12684) üzenetére


Süvi
őstag

Ha nem fog menni az Ipad-os dolog az elolvasás után szólj nyugodtan, amiben tudok segítek (de vannak nálam jóval bölcsebbek)

(#12687) Parson válasza Doky586 (#12673) üzenetére


Parson
addikt

Az a nem tiszta, hogy ott van a büvös max szocska, ami feltetelezesre ad okot, miszerint korlatozva van a kapacitasa, nagyobb tarhelykezelesi problemakkal vagy mittomen. A lenyeg hogy egyik helyen ezt irnak a masikon azt, itt meg mar 2x 6TB-rol is szo van... ez a nem tiszta, teccik erteni?
(Az ebben mi a nem tiszta c visszakerdezes nem a legkulturaltabb valasz volt.)
Amugy köszi a segitseget.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#12688) Mezga Aladár válasza Parson (#12687) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A pdf doksi régi, a kompatibilitási listát frissítik.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12689) Patice válasza Parson (#12687) üzenetére


Patice
Topikgazda

Én valamikor olvastam, hogy a Synology tesztelte pl. a 6 TB-os RED-eket és kompatibilisek a Syno NAS-okkal.

Szerintem DSM 5.1-nél már nincs kérdés, mehetnek bele 6 TB-os lemezek is.

(Én már kacérkodtam a gondolattal, de az áruk még visszatart. Ha 60.000-hez közelebb lesz az áruk, akkor már szvsz. jó vétel. Egy két lemezes NAS-ban 12 TB azért elég karaj lenne. :D )

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12690) Parson válasza Patice (#12689) üzenetére


Parson
addikt

Köszi! Szoval Hardveresen ezek szerint akkor nincs korlatozas. Ez jo hir. 6TB-os lemezeket egyelore nem vennek, az aruk es az uj mivoltuk miatt sem. Jobb szeretem a piacon mar egy ideje meglevo, bejaratott termekek ujdonsult peldanyait. Meg a 4 TB-os sem biztos hogy megerne most, de az info szükseges ahhoz, hogy tervezni tudjam a jövöben a lemezek csere-menetet...
Amugy en SHR raid-be kotve hasznalom a lemezeket, ezert engem lenyegeben csak egy lemeznyi kapacitas erint. :)

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#12691) SchJohny


SchJohny
csendes tag

Sziasztok!

A hétvégén csatlakoztam a klubhoz egy 215J-vel :)

Az lenne a kérdésem, hogy jól értem hogy egy ilyen kütyüvel a NAS-ból tudnék közvetlenül a házimozi-erősítőbe hangot csiholni, majd pl mobilról Audio Stationnal vezérelni a zenelejátszást?
http://www.delock.de/produkte/G_61961/merkmale.html

Vagy ezeknek a hangminősége felejtős?

Köszi!
Jani

(#12692) Patice válasza SchJohny (#12691) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha a házimozi erősítőd tud DLNA-t, vagy AirPlay-t, akkor Audio Station tudja küldeni hálózaton keresztül az erősítőre.

Ha nem hálózat képes az erősítőd, akkor én inkább egy USB ---> S/PDIF átalakítót keresnék a NAS-hoz, ami az USB-ből csinál koaxot és koaxszal mennék az AVR-be. :K Árban egész olcsótól (10.000 alatt) kezdve határ a csillagos ég. Márkák, megoldások: Musiland, Hiface, Halide Bridge, Kingrex, de akár eBay-ről is rendelhetsz megoldást hozzá.

Advanced level: Dedikált HTPC vagy zenelejátszó, ami hálózatról kapja az anyagot és HDMI-n megy tovább az erősítődbe, persze ha van HDMI-d az erősítődön.

Külső, USB-s DAC is lehet megoldás, de már jóval költségesebb dolog.

Gyári opció: Synology Remote.

Ui.: Üdv a klubban! :C

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12693) SchJohny válasza Patice (#12692) üzenetére


SchJohny
csendes tag

Köszi az infót, megnézem ezeket a márkákat, kütyüket. :R

Az erősítő régebbi, így csak koaxon, optikán fogad hangot digitálisan, és nem is hálózatképes.
Van egy Pio BDP150 a rendszerben, az háló, és DLNA képes is, koaxon csatlakozik az erősítőre, azon keresztül megoldható lesz, filmnézésre is ezt használjuk (eddig pendriveról), de a jövőben úgyis a NAS-ról szeretném "etetni"... csak gondoltam hátha megúszom, hogy egy kis zenehallgatásért még két eszközt (lejátszó, tv) be kelljen kapcsolni...

(#12694) Doky586 válasza Parson (#12690) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Kétféle nézete van a dolognak: én feltételezem hogy a gyártó nem hazudik. Azaz ha pl. egy autókereskedő és a gyár azt állítja hogy az autó 60 lóerős akkor az 60 lóerős, és nem tételezem fel hogy saját hátrányukra hazudnak és valójában 120 lóerős ...csak letagadják. De van aki ezt feltételezi. Szerintem már 1db lemezzel is el lehet érni az eszköz maximális kapacitását, ezt jelenti a kompatibilitási lista.

Persze ha van kedved és felesleges pénzed nyugodtan vedd meg a 2db 6TB-os hdd-t. az egyiket biztosan tudod majd használni. Hogy a másikat nem? hát ezt írja a gyári dokumentum, gondolom egy tesztet megér ez neked :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12695) Parson válasza Doky586 (#12694) üzenetére


Parson
addikt

Latom meg mindig nem erted. Nem arrol van szo, hogy lattam egy adatot - 6TB-ot amit 1x 6TB vagy 2x 3TB-al is el lehet erni. Hanem a teljes limitre vonatkozoan lattam kulonbozo adatokat, tehat 6TB-os es 8 TB-ot is. A kerdes, hogy van-e egyaltalan limit, es ha van, akkor melyik az.
Mivel fentebb irtam, hogy elore tervezek, ezert talan eszreveheto szamodra is, hogy nem dobalom a lovet tesztelesekre, hanem korultekintoen fejlesztek otthon, mivel pl NAS-bol sem csak egy peldanyom van.
Köszi a figyelmet meg a valaszokat.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#12696) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok!

Hálózaton belüli WiFi-n keresztüli másoláskor mi számít jó sebességnek?
Összkép: szobámban van egy 300mbps-es router, az kapja a netet. Ezzel bridge-elve a nappaliban egy másik 450-es router, amin van a NAS. Ami még befolyásoló tényező lehet, az a gépem, de azzal biztos nincs baj, nem fogja vissza a sebességet. NAS-ban egy 3TB-os WD Green van, az is tud írni bőven.
Most 5-6-7 MB/sec-kel másolok fájlokat (nagyokat, nem sok kicsit).

:R

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#12697) eric.cartman válasza Darko_addict (#12696) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Nekem Asus RT-N66U-n keresztül (DS214+) WiFi-n ~24MB/s a sebességem (N-es Intel 3x3 mimo kártya a laptopban, 450Mbps-en kapcsolódik, tehát a felét sem használja ki a névlegesnek sajnos)

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#12698) Süvi válasza Mezga Aladár (#12683) üzenetére


Süvi
őstag

Jelenleg 1 lemez van Syno raidbe.
Itt kell az eltávolításra kattintani?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#12699) Mezga Aladár válasza Süvi (#12698) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

:Y :Y :Y
Nem. Kikapcsolod a nast és kiszereled a lemezt.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12700) Süvi válasza Mezga Aladár (#12699) üzenetére


Süvi
őstag

ok, köszönöm :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.