Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173851) grizlisandor válasza dj79 (#173849) üzenetére


grizlisandor
addikt

(#173852) MunezXBK válasza TayRol (#173850) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

EOS = Golf5.

(#173853) TayRol válasza MunezXBK (#173852) üzenetére


TayRol
veterán

igen, ezzel tisztában vagyok, de mintha a lökhárító más lenne. bár lehet, hogy benéztem...

de ha ez azt jelent, hogy klappol, akkor köszönöm a megerősítést!

(#173854) iceQ! válasza c00per (#173844) üzenetére


iceQ!
addikt

Nem ismerem. Régi Audib A3-ba lenne, 1.9 TDI 2000 évjárat.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#173855) dj79 válasza grizlisandor (#173851) üzenetére


dj79
senior tag

Pedig de, Barcsik is megerősített, amikor koxtalanításon voltam nála.

[ Szerkesztve ]

(#173856) molnarpeter válasza iceQ! (#173823) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Minden szerelő más gyártóval szívta meg, jóformán mindegy mit veszel, hiába, hogy az összes nagy és régi gyár, valaki úgyis szidni fogja :DDD

(#173857) dj79 válasza dj79 (#173855) üzenetére


dj79
senior tag

Jájj, 5w30 motult ajánlott :W visszakerestem a jegyzeteket.

[ Szerkesztve ]

(#173858) vendingo


vendingo
veterán

Jól megszívtam... Péntek reggel mentem volna dolgozni, viszek 2 másik kollégát is oda vissza 133km.
Első henger gyújtótrafó meghalt, rángat a kocsi. Gyorsan kölcsönkértem egy autót, azzal meg hazafele bekaptam egy marék követ, vihettem szélvédőshöz. Mivel a kocsim 5 hétre cégautónak lett kinevezve, meg erre van behajtási engedély, illetve muszáj 2 másik emberrel dolgozni/oktatásra járni, ezért gyorsba megcsináltattam márkaszervízbe, mert tudtam, hogy mindig van nekik készleten trafó, hétfő reggel meg már kell a kocsi. Soron és nyitvatartási időn kívül fogadtak, kicserélték a trafót 28705 forintért. Tudtam, hogy drága lesz, de hogy ~6 ezres trafó ennyibe lesz szereléssel, amihez még szerszám se kell... Durva.....
Amúgy a márkaszerviz korrekt volt, hogy ilyen gyorsan megoldották nyitvatartási időn kívül.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#173859) cool13


cool13
őstag

Szaporodott a család. :) Éppen most fordult 87 ezerre az óra benne. Bácsika kicsit karcolta itt ott, meg egy róka is útban volt. Ezen kívül, elképesztő patika a gép. [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#173860) yodamester10 válasza dj79 (#173849) üzenetére


yodamester10
őstag

Köszi,belinkelnéd a fb csoportot ha megkérlek :R

(#173861) b4zsi- válasza cool13 (#173859) üzenetére


b4zsi-
őstag

2. képen mi van jobb felső sarokban? Arra a macskaalom féle anyagra gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#173862) bul07 válasza b4zsi- (#173861) üzenetére


bul07
nagyúr

A megrágott zajszigetelésre gondolsz?

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#173863) Mágus2 válasza cool13 (#173859) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ez is hengerfejes. :U

(#173864) cool13


cool13
őstag

Ahogy bul07 írja.

Mágus2 ezt hogy érted? Nem tűnik annak. Ne szomoríts el.

(#173865) macilaci78 válasza Mágus2 (#173863) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A kiegyenlítő tartály alapján mondod?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#173866) dj79 válasza yodamester10 (#173860) üzenetére


dj79
senior tag

(#173867) Mágus2 válasza macilaci78 (#173865) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

:K Olajos körben a folyadék szint fölött. Oda csak egy helyről kerülhet olaj. A tömítés átszakad az olaj és a víztér között. Ilyenkor nem fogy a víz, sem az olaj, csak keverednek. Múlt heten javítottam ilyet, még megvan a tömítés, lefénykepezem hétfőn, hogy miről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#173868) b4zsi- válasza bul07 (#173862) üzenetére


b4zsi-
őstag

:K. Köszi a választ

[ Szerkesztve ]

(#173869) aero. válasza Mágus2 (#173867) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Az kellemes 87 ezer km lehetett akkor.

vendingo: Mit gondolsz, miért fogadtak nyitvatartáson kívül? :D

[ Szerkesztve ]

(#173870) Mágus2 válasza aero. (#173869) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Még csak kezdődő, de előbb-utóbb foglalkozni kell vele.

(#173871) iceQ! válasza molnarpeter (#173856) üzenetére


iceQ!
addikt

Te mit ajánlasz? :D

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#173872) molnarpeter válasza iceQ! (#173871) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ami jó áron van, és a szerelő jelölt hajlandó beépíteni 🤷‍♂️ INA bevált, Hepu/Conti is megy még, múltkor Dayco lett volna egyik szakember ajánlása... Szóval ár alapján döntenék :)

(#173873) focvis válasza Ck. (#173822) üzenetére


focvis
veterán

Az Android Auto jellemzően nem széria, de pl. VW esetén a 2015. közepétől gyártott modellekben utólag is aktiválható (kb. 80+ ezer Ft).

(#173874) iceQ! válasza molnarpeter (#173872) üzenetére


iceQ!
addikt

Első két teleszkóp is cserélve lesz. Ott jó lesz a Bilstein?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#173875) zsolt19900


zsolt19900
őstag

Passzatomnál az első futóműben az alsó hátsó lengőkar (ami a bölcsőbe csatlakozik) nos annak a bölcsőfurata amin kvázi a csavar átmegy annak szabad valamennyi holtjátékának lennie? ki tud az "kopni" az idők során? Amennyiben igen, mi rá a megoldás (esetleg bölcsőcsere nélkül? gondolom a bontott bölcsők is hasonló állapotnak örvendenek)

Mód van esetleg arra, hogy felújítva/perselyezve legyen az a bekötési pont?

Az a problémám ugyanis, hogy (pontosan 1 éve és 1 hónapja került bele Hart szett) és amikor alátekert kormánnyal tolok egy rükit (legyen az egy Y megfordulás stb.) úgy hallatja magát az anyós lába alól a történet....

Alámenve "megpajszerelve" tudom némileg mozgatni és azt is látom, hogy ami van a benne lévő szilent 2 szélén az a műanyag valami, na azok eléggé kopottak....

Lehetséges, hogy elegendő szilentet cserélnem (gondolok itt arra, hogy belenyomatok 1-1 Lenförder szilentet) és hát ha megoldódik, vagy ha a cserekor észrevettem, hogy kotyog picit, akkor más lesz a megoldás?

Az mindenesetre érdekes, hogy csere után egyből (értsétek 1évig bezárólag) nem jött elő ez a koppanásos hang, szóval ezért is jött most a kérdésem

Ezen kívül más gondom nincs a futóművel (ugye 1 éve a komplett fel lett újítva: gumibakok, tányérok, gátlók, külső belső kormányösszekötő porvédővel és persze a komplett Hart szett), néha még picit hallom a jobb oldali felső "toronycsapágynak" csúfolt alkatrészt hidegben nyikorogni, de az gumi-gumi hang, szóval amikor eltekerem a kormányt teljesen akkor a rugó megtekerheti, ott nincs is instabilitási gond max egy kicsit kellene befújjak neki

Szóval ezekkel a lengőkar+bekötés témával mit lehet kezdeni? Nem instabil az autó meg teljesen jól fut, csak hát az a fránya "maximalizmusom" az zavar, és hogy ez legyen rendben egy autón


Szerk: [link] 4perctől, ahogy teszi bele, na kb. ennyire "mozog" nekem is az a bizonyos bekötési pontom, mint a videón

[ Szerkesztve ]

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#173876) Mágus2 válasza zsolt19900 (#173875) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Az a kérdes, hogy a furatban lóg a csavar, vagy csak a szilent lóg a csavaron. Nem mindegy, mert első esetben csak meg kell húzni a csavart, második esetben kuka a szilent.

(#173877) zsolt19900 válasza Mágus2 (#173876) üzenetére


zsolt19900
őstag

[link] 4percnél ahogy teszi bele, kb. az enyémnek is van akkora "holtjátéka"

Meghúzni meghúztam, de úgy "rendesen" terhelt állapotban, úgy ahogyan kellett, ezek ki is lazulhatnak?

Örülnék, ha csak a szilentet kellene cserélni, csak féltem attól, hogy azt mondod(játok), hogy semennyi holtjátékának nem szabad lennie ott a csavarnak

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#173878) Mágus2 válasza zsolt19900 (#173877) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Lelazulhat. Húzd meg rendesen, a csavar ott nem mozoghat.

(#173879) zsolt19900 válasza Mágus2 (#173878) üzenetére


zsolt19900
őstag

vagy majd max a napokban készítek egy saját videót róla, aztán akkor megnézed a konkrét esetet :R

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#173880) c00per válasza zsolt19900 (#173879) üzenetére


c00per
tag

Az ha megvan huzva nem szabad mozognia, max a szilent tud erdekes dolgokat muvelni, ha pl a fem perselybe a gumi mozog(lattam mar olyat, hogy csuszkalt jobbra-balra) stb. Sot nekem az elozo autoban a csonkallvanyban levo fem perselyeket is szetverte egy pek es forgott az allvanyba.Tehat hiaba megvolt huzva a lengokar gombfejenek a csavarja,amikor alaszedtem a kormanyt mindig kattant egyet.Az anyat raadasul szepen letekerte es kiesett a lengokar.A felni fogta meg, hogy ne az uton huzzam :D

[ Szerkesztve ]

(#173881) Gombinyó


Gombinyó
őstag

Sziasztok!

Tervezem az autóm lecserélését és elég jó alternatívának tűnik a vag vonal. Ami biztos, hogy az 1.4 TSI erőforrás lesz a befutó, de konszernen belül kapásból találtam 3 autót ami jó lehet. Ilyen 1-2, esetleg 3 éves levetett flottás autókat engedne meg a keret ~5m,viszonylag kevés futott km-el. Mi a különbség a Golf, Octavia, Leon kombik között? A Golf a legdrágább, abból többet futott férne bele, az octaviaból elég nagy a választék kicsi futással és ahogy néztem a seat a legolcsóbb.
Zajszigetelésben mekkora különbség van köztük? Sokat mennék országúton és pályán, ezért számítana a menetzaj és az ülések kényelme. Beltér mennyire tud zörgős lenni?

(#173882) focvis válasza Gombinyó (#173881) üzenetére


focvis
veterán

Helló!
Volt 176 ezer magyar kilométert futott 7-es Golfom, ráadásul 18"-as kerékkel, sportfutóművel, lerúgott céges autóként került hozzám (rendbe tettem); de egyáltalán nem zörgött benne semmi.

(#173883) diegho válasza Gombinyó (#173881) üzenetére


diegho
nagyúr

Cégnél van egy 2014-es és egy 2015-ös Octavia. 1.8Tsi Scout 4x4 DSG illetve 1.4Tsi DSG. Nem zörög egyikben sem semmi, viszont hiába jobban felszerelt az 1.4-es, nekem a Scout sokkal jobban tetszik.

(#173884) dj79 válasza Gombinyó (#173881) üzenetére


dj79
senior tag

Még a Golf5 kombim is elég csendes, pedig 10 éves ;)
Haverom 7 éves octija is kussban van, ráadásul taxi, 420e km után is meglepően egyben van a beltér.
Seatról nem tudok nyilatkozni.

(#173885) Gombinyó


Gombinyó
őstag

Köszi, az már nekem jó, ha nem zörögnek. A mostani kocsiban már 40e után zörgött/cicergett a műszerfal. Attól megőrülök.

(#173886) diegho válasza Gombinyó (#173885) üzenetére


diegho
nagyúr

Nekem a 16 éves opelben is csak az anyósülés mögötti felhajtható kis tálca szokott zörögni, de amúgy semmi zörgés, cicergés nincs. A focusról nem tudom ezt elmondani, az hidegen borzasztóan zörög.

(#173887) 1stVikman válasza Gombinyó (#173881) üzenetére


1stVikman
senior tag

A sorrend kb.amit leírtál. Golf, octavia, leon. Mind árban, mind a felhasznált anyagok tekintetében így alakul. Ez mondjuk nem jelenti azt, hogy a leon xar, és a golf meg jó, de azért apróbb dolgokon érezhető, hogy melyik hova van pozícionálva. Picivel jobb hangszigetelés, picivel igényesebb beltér, puhább műanyagok használata az, ami egyértelművé teszi a különbségeket.

(#173888) kk831228


kk831228
addikt

Üdv!!

Egy gyors kérdés : 2007 Cordoba 6l2, 1.4pd - be van kettőstömegű...? 🤔

Köszönöm... ;)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#173889) molnarpeter válasza kk831228 (#173888) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Úgy látom, nincs

[ Szerkesztve ]

(#173890) gzbotii válasza molnarpeter (#173889) üzenetére


gzbotii
veterán

Ez igaz a többi, három hengeres 1.4 TDI-re is?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#173891) molnarpeter válasza gzbotii (#173890) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kauffer webshop alapján néztem rá hirtelen.

(#173892) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Üdv.

Adott egy 1998-as VW Golf 1.6 SR benzin . Az autót 2 éve hozattam be Németektől, akkor lett itt nálunk forgalomba helyezve. Az autó valós km-errel rendelkezik, most jelenleg van benne 217.000 km. Az autó most volt műszakin, csont nélkül átment.
Az autón a 2 év alatt elég sok mindent kicseréltem, a motort is fel újítattam úgymond. Viszont, most már lassan 1 hónapja gyötör a gondolat, hogy el adjam vagy meg tartsam az autót. Igazából ha el is adnám, akkor max csak Golf 5-t vennék , ugyan úgy 1.6 motorral, annyi hogy 5-6 év lenne köztük a különbség, illetve ugye az a motor 16 szelep, míg az SR 8 szelep.De mindig ott jövök rá, hogy ezt szinte már fel újítottam, illetve az alkatrész is csak nagyon olcsó hozzá.
Annyi, hogy most a kasztnin van egy hiba, azt a részt majd újra kell fényeztetnem.
Csináltam egy excel táblázatot, ahol le van írva, hogy miket cseréltem... Annyi, hogy ebből ki maradt, majd javítom, hogy a motor meg lett bontva, sikoltatva lett a hengerfej sikoltatva lett + cserélve lett az üzemanyag szivattyú..íme : [kép]

Gondolkodok, hogy kb kapnék érte max 750.000 Ft-t.. Viszont ennyiért megtartom/megtartanám használom még jópár évig, ennyit megér, max veszek mellé egy másikat, ezt meg használom úgymond "munkás" autónak , melóba, ide oda eljárni jó lesz vele. Attól tartok, hogy veszek valamit, aztán netán-netán belenyúlok valamibe, aztán mire rendbe teszem, újra eladom ( Előtte volt egy 1.4-es G4, szintén 2 évig, azt is eladtam, pedig volt benne 110.000 km, annyi hogy 3 ajtó és klíma nem volt benne :D )

Nektek mi a véleményetek, érdemes lenne eladni, vagy tartsam meg ? Érveket elfogadok, stb :)

Köszönöm.

Gergő

Esetleg ha nem ide való, akkor kérek egy törlést a topic gazdától.

(#173893) MunezXBK válasza zeus_2k14 (#173892) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

1.6-os G5-öt biztos nem vennék.

(#173894) Winchester95


Winchester95
őstag

Egy gyors kérdés hátha:
Adott egy ülés fűtéses ülés.

Ugyebár a csatlakozó meg van csak a kapcsolók és a kábelek nincsenek.

Hogyan tudnám kipróbálni hogy működik e az ülésfűtés vagy sem?

(#173895) zeus_2k14 válasza MunezXBK (#173893) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

Épp ezen gondolkodom, hogy ezt megtartom és úgy lesz keret, veszek egy G6 vagy G7 - et.

Te mit tennél?

(#173896) gzbotii válasza MunezXBK (#173893) üzenetére


gzbotii
veterán

Miért nem?
Súlyban 100kg különbség van a kettő között (G4 v G5 1.6)

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#173897) molnarpeter válasza Winchester95 (#173894) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Direkt 12V?

(#173898) molnarpeter válasza zeus_2k14 (#173895) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Tartsd meg pár évig, aztán ha veszel másikat, add el (és vegyél csomagtartó gumiszőnyeget, üléshuzatot, utánfutót, vagy ami kell a munkához - olcsóbb, mint egy autót fenntartani).

(#173899) Winchester95 válasza molnarpeter (#173897) üzenetére


Winchester95
őstag

Sima 12v-os akkuról egyik lábra + másikra -
?
Aztán ha melegszik akkor jó?
Elvileg két kivezetése van a csatlakozónak.

Mert holnap megpróbálnám külön akkuról, csak nem akarok kárt csinálni.

Értelemszerűen ha mindkét ülésen jó akkor veszek kapcsolókat, a kábelezést meg meg tudnám oldani egy kis segítséggel.
Eléggé idegesítő hogy ott lóg egy kábel ülésenként, meg a tudat hogy mi van ha működik.

(#173900) mokus1


mokus1
addikt

Hali 2014es rapid sima fejegyseggel nem navus. A telefon tud Btn kapcsolódni de zene nem megy. Meg lehet ezt valahogy oldani vagy nem tudja sajnos?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.