Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173701) molnarpeter válasza iceQ! (#173698) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Tiéddel mi a baj? Utángyártott jóval kevésbé tartós.

(#173702) Szada85 válasza gzbotii (#173693) üzenetére


Szada85
aktív tag

Egy C Vectra 3.2 V6-ot váltott a GTi, emiatt írtam, hogy még szoknom kell, hogy próbál az autó néha túlságosan "okos" lenni, ami nekem még új. :D

@Macilaci78:
Pedig munka után direkt egy jó negyed órát bíbelödtem a kormány-ülés pozíciójával, és talán egy kattanással lettem elörébb. Lábam a kuplung (helyén) padlót nyomva nincs teljesen kinyújtva, talán ez szokott lenni a "sztenderd leírásokban". A kormány mondjuk én szeretem picit jobban magamra húzni, hogy jobban át tudjam fordítani, ne olyan Torettosan kapaszkodjak bele. :D

@Munez:
Szoktunk mászkálni erre-arra, elképzelhetö, hogy járunk arra is, ha igen, elötte jelzek majd. :)

@F_Zolee:
Eljött az a pont, amikor mérlegre kellett tenni a dolgokat, és lenne mit csinálni a Vectrán is böségesen. Így elöjött bennem a kisördög, hogy ideje lenne kipróbálni valami újat, ami mondjuk automata, és fiatalabb. Majd lesz erröl is Logouton apró szösszenet. :)

(#173703) iceQ! válasza molnarpeter (#173701) üzenetére


iceQ!
addikt

Váltógomb lerohadva, szoknya 5 fele szakadt... Küldenék róla képet, de hidd el nem szalon képes (sztem már nem is gyári van rajta)

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#173704) F_Zolee válasza Szada85 (#173702) üzenetére


F_Zolee
veterán

Múltkori lerobbanás további szövődményeket okozott? El is adtad már?

(#173705) Lipton


Lipton
őstag

Sziasztok!

Van egy 2014-es 1.6 CR TDI Rapid a családban.
A kormánymagasság állító kar mellett van egy kis billenőkapcsoló. Be van kötve, mert ha felkapcsolom, akkor világít rajta a lámpa.
Mi lehet ez?

(#173706) diablo1984 válasza Lipton (#173705) üzenetére


diablo1984
veterán

Valami utólagos cucc, biztosan nem gyári! Mi van benne, ami nem gyári extra?

(#173707) Mágus2 válasza Lipton (#173705) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem gyári, az biztos.

(#173708) Lacess válasza Lipton (#173705) üzenetére


Lacess
tag

Ez egy szinte biztosan nem gyári kapcsoló, így a funkcióját leginkább csak az fogja tudni megmondani aki beszerelte/szereltette.

Nem lézerblokkoló véletlenül?

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#173709) Chereiose


Chereiose
addikt

Sziasztok!

VW Polo 9n 1.4 benzin motorba milyen motorolajat kell tenni? Tartalékba akarok vásárolni egy ilyen 1L-es kiszerelést, csak hogy legyen a csomagtartóba, ha bármi van, s nem a kúton akarok 3x-os áron venni. Tudnátok linkelni megfelelőt? :R Illetve ha már veszek akkor egy tartalék hűtőfolyadékot/fagyállót is vennék, gondolom az is olcsóbb máshol mint a kúton, abból mindegy milyet veszek?

(#173710) molnarpeter válasza Lipton (#173705) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nálunk a nyomkövetés céges/magán kapcsolója volt hasonlóképp megoldva, kiszerelés után kb csak azért marad bent a kapcsoló, hogy ne egy lyuk tátongjon. Műanyag csere a megoldás :)

(#173711) molnarpeter válasza Chereiose (#173709) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Olaj gondolom VW502.00 - nade legjobb, ami benne van, illetve ellenőrizni rendszeresen. Hűtőfolyadékhoz desztvíz bőven jó, cseréhez G12. :)

(#173712) molnarpeter válasza iceQ! (#173703) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha csak bőr ronda, és a króm ép, akkor nem nagy ügy - maga a szoknya jellemzően olcsó, a váltógomb szétszerelése lehet trükkös, amiatt és a bonyolultabb forma okán drágább tud lenni a másik részéhez képest. Vagy csak én fogtam ki mindig a gagyi utángyártottat :D

(#173713) Winchester95 válasza molnarpeter (#173712) üzenetére


Winchester95
őstag

Nem érdemes kompletten venni amúgy.
Nekem 4 hónap alatt szétszakadt amit adtak a váltógombhoz...
Rendeltem egyet eredeti bőrből majd áthúztam, és azóta tökéletes.

(#173714) molnarpeter válasza Winchester95 (#173713) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Én is próbáltam kínai komplett szoknya+gombot, sajnos kb csak a gombóc a tartós, mert bőr helyett műanyag az egész. Bőr gyenge, króm lekopott, kapcsolási séma csúnya. :( Ha a gyári króm karikáját meg tudnám menteni, akkor használható volna egy új szoknyával és a gomb festésével.

(#173715) Winchester95 válasza molnarpeter (#173714) üzenetére


Winchester95
őstag

Én fa váltógombot rendeltem ebayről. (Aszem Borához volt)

Átmentettem a keretbe, meg 5ezerért rendeltem egy bőrdarabkát:D

Arról semmi nem kopik le és tartósabb mint a gyári.

(#173716) i-sti válasza Mágus2 (#173634) üzenetére


i-sti
senior tag

Szia,

A4-ben, ami 01/2011-es már a 100mm-es hatszögtengely van.
Most van 213 ezerben.
150 ezerig csak 5 olajcserén volt :(
Azóta 10 ezrenként kapja az új olajat.

Ezt is érdemes újra cserélni, vagy egyáltalán mi erre a megoldás?

Novum Forum Siculorum

(#173717) Szada85 válasza F_Zolee (#173704) üzenetére


Szada85
aktív tag

Nem, ott is csak a hosszbordásszíj egyik görgöje ment szabira, semmi "komoly". Azóta beleszaladt 10+ ezer km gond nélkül.
Egyszerüen öregszik az autó, tömítések, elektromos dolgok, minden. Mocin megjelentek apró olajpárák itt-ott, s mivel a V6 nem sok helyet hagy a motortérben, így a tisztességes, alapos rendberakáshoz a legjobb lenne leengedni belöle a motort, hogy tényleg minden tömítést, meg amit kell le lehessen cserélni. Plusz némi egészségügyi dolog is az automata felé "kényszerített", a kettö együtt pedig már billentette a mérleg nyelvét. Vectra hétvégén került meghírdetésre, meglátjuk majd.

(#173718) spyrro


spyrro
csendes tag

Sziasztok !
Audi A4 B6-os klímavezérlőhöz vajon jó a B7-es ? Kopottak már a gombok és matricázni meg nem szeretném. Külsőre teljesen megegyezik , de nem tudom cserélhető -e .... :R

[ Szerkesztve ]

(#173719) lollerblade


lollerblade
csendes tag

Sziasztok!

Szakértő segítségeteket szeretném kérni.

SEAT Ibiza III Hatchback (6L1) 1.4 16V 2003 55kW 75LE

Sárga a fényszóró és ami nagyobb baj, hogy karcos is.
Mit tudok tenni, az egészet cserélni kell?
Amennyiben igen, melyik fényszóró az ajánlott kategória?

Előre is köszönöm! :R
Üdv.

(#173720) molnarpeter válasza lollerblade (#173719) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Vidd el polírozni :)

(#173721) iceQ! válasza molnarpeter (#173712) üzenetére


iceQ!
addikt

Mevettem amit belinkeltem, mondanom sem kell hogy rossz. Kicsi a keret... Nem is tudom hogy honnan fogok ilyet venni. :((( mind kisebb 1-2 centivel(átmérője)

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#173722) DJ. Ru$y válasza spyrro (#173718) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Elvileg jónak kellene lennie... Viszont egy cikkszám egyeztetés akár online a minimum.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#173723) salesman válasza bul07 (#173677) üzenetére


salesman
őstag

Konkrét márkát ajánlanál?

Türűűűdrááá!

(#173724) Zizmand válasza lollerblade (#173719) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Szia

Szerintem is políroztasd, ha nem hozza a kívánt eredményt cserélném új utángyártottra. (Ebből a Depo a legjobb.)

(#173725) Lipton válasza molnarpeter (#173710) üzenetére


Lipton
őstag

Mindenkinek köszi a válasz!
Azt tudom, hogy nem gyári kapcsoló, csak gondoltam hátha találkozott valaki ilyesmivel.
Korábban céges autó volt, szóval lehet, hogy tényleg valamilyen nyomkövetés kapcsoló.

(#173726) bul07 válasza salesman (#173723) üzenetére


bul07
nagyúr

Ahhoz én kevés vagyok hogy ajánljak márkát

De Mágus2, vagy rob210 biztos leírja hogy szerintük mint hozzáértők szerint milyen márkát érdemes venni főtengely szimeringből

Amúgy én lehet beszívtam ezt, mert mintha arról a tájékról lenne egy kis olaj szivárgásom(cserélték a kettős tömegűt, még öcsém csináltatta azt se tudom hogy cserélték e)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#173727) c00per válasza bul07 (#173726) üzenetére


c00per
tag

En Victor Reinz-et vennek ha tutira akarok menni :R

(#173728) salesman válasza bul07 (#173726) üzenetére


salesman
őstag

Dehogy vagy kevés...
Akkor megfordítom a kérdést, Te milyet vettél?
Persze Mágus és rob fórumtársak véleménye is érdekel...

Türűűűdrááá!

(#173729) bul07 válasza salesman (#173728) üzenetére


bul07
nagyúr

Még nem vettem semmit
Eddig csak az én sejtésem ez, szerelő még nem nézett rá, olajcserénél arról a tájékról láttam egy kis olajt, de én hobbista vagyok(ez is erős kifejezés lehet)

Sajnos a könyvébe nem lett felírva hogy lett e egyáltalán cserélve mikkor a kettős, számla sincs meg az alkatrészekről, az a szerelőnél maradt hogyha visszavisszük tudja intézni a garanciális ügyintézést
Régen volt cserélve amúgy több mint két éve

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#173730) F_Zolee válasza Szada85 (#173717) üzenetére


F_Zolee
veterán

Sajnálom, mindig meg akartam nézni a vasat mikor tali volt de állandóan rossz műszakban voltam. :(((

(#173731) spyrro válasza DJ. Ru$y (#173722) üzenetére


spyrro
csendes tag

Köszi :R

(#173732) negyedes


negyedes
addikt

na voltam a vw szakinal, lehuzta az egr szelepet es azt mondta hogy ez a baj. Most igy jarok az autoval de az alapjarat meg mindig mozog. :U szoval ketlem hogy az egr lenne a hibas.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#173733) gzbotii válasza negyedes (#173732) üzenetére


gzbotii
veterán

Némán, hogy nincs egy normális szerelő egész Bihar megyében... Gyújtsd fel, az is olcsóbb lenne :(((

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#173734) MunezXBK válasza negyedes (#173732) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Diag volt már amúgy?

(#173735) negyedes válasza MunezXBK (#173734) üzenetére


negyedes
addikt

Igen volt. De hibakod nelkul, semmit nem dob a vezerlo. Akkor jott az otlet hogy a folytoszelep a hibas. Csere megvolt, semmi valtozas, garanciaba csereltek 1 masikra mert azt hittek hogy gyari hibas. Utanna jott az EGR szelep gyanu, cseres lett ez is. De p0402(tul nagy nyomas a szelepnel) kodot dobbot. Most ez a masik szervizes torolte a hibakodot, az eltunt, de a hiba(szabalytalan alapjarat, fordulat leeses) csak megmaradt, szinten hibakod nelkul.
Roviden ennyi.

gzbotii:inkabb az ha nem egr vagy szonda hiba akkor mar nem tudnak mit csinalni....

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#173736) gzbotii válasza negyedes (#173735) üzenetére


gzbotii
veterán

Diagnosztika vagy hibakód kiolvasás simán?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#173737) Winchester95 válasza negyedes (#173735) üzenetére


Winchester95
őstag

Katalizátor?:D

(#173738) negyedes válasza gzbotii (#173736) üzenetére


negyedes
addikt

diag alatt mit ertesz?

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#173739) MunezXBK válasza negyedes (#173738) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Élő adatot kellene nézni, senkinek nem jutott eszébe?

(#173740) Morris válasza negyedes (#173735) üzenetére


Morris
veterán

A diagnosztika nem egyenlő a hibakód olvasás és törléssel.
Rendes menet közbeni diag kell.
Elvárt/ valós üzemanyagnyomás, kompresszió mérés, levegő mennyiség mérés, stb stb

Egy szerelő nem alkatrész cserével kezd hanem diaggal

(#173741) negyedes válasza MunezXBK (#173739) üzenetére


negyedes
addikt

azt nezett ma reggel. tulnyomas volt az egr szelepnel majdnem 2x a normalisnak, lehuztuk a dugot es visszaesett normalisra, majd visszadugta az egr-re es le is fulladt a motor. innen jott a kovetkeztetes hogy hibas.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#173742) pepucs válasza gzbotii (#173733) üzenetére


pepucs
tag

Budapesten is alig van olyan VW-s aki nem csak legózni tud hanem rendszerben gondolkozni :W

[ Szerkesztve ]

"azt mondta reggel a rendszer, hogy adjak meg új jelszót. Beírtam, hogy faszom, erre kiírta, hogy túl rövid ..."

(#173743) 1stVikman válasza negyedes (#173738) üzenetére


1stVikman
senior tag

Múltkor linkelt valaki valamilyen blogot, ahol a leszűkült kipufogócső miatt megnövekedett nyomás okozott hasonló gondot. Ott mondjuk egy katalizátorból letört darab okozta a problémát.
A kormánytekerésre villódzó lámpák és emiatt alapjárat esésre az akkura menő kábeleket nézném végig. Kidörzsölést, oxidációt, beázás miatti rohadást keresnék.

[ Szerkesztve ]

(#173744) 1stVikman válasza Morris (#173740) üzenetére


1stVikman
senior tag

Itt a szerelő szó a lényeg. Na abból van sajnos kevés mindenfelé.

(#173745) pepucs


pepucs
tag

Seat Toledo 1M (1.6 16V) -re alsó motorvédő műanyag burkolatot lehet/érdemes utángyártottba venni?
Tavaly télen eltört a klímatartó konzolom a feszítőgörgőnél a felcsapódo dzsuva miatt.

[ Szerkesztve ]

"azt mondta reggel a rendszer, hogy adjak meg új jelszót. Beírtam, hogy faszom, erre kiírta, hogy túl rövid ..."

(#173746) gzbotii válasza pepucs (#173742) üzenetére


gzbotii
veterán

Akkor én szerencsének mondhatom, tudok kettőt. Igaz, egyik nem épp VAG-buzi :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#173747) negyedes


negyedes
addikt

Tudna nekem adni valaki egy cikk szamot az egr szelephez? Bora, lepcsoshatu, 1.6, 16 szelepes, AZD motorkod.
Meg annyit mondott a szaki hogy valoszinuleg nem a megfelelo EGR-re lett kicserelve.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#173748) c00per válasza negyedes (#173747) üzenetére


c00per
tag

evjaratot adnal?

(#173749) negyedes válasza c00per (#173748) üzenetére


negyedes
addikt

2001 ez lemaradt. megerdekelne az egr szelep pin kiosztasa. mert ahogy ranyomta a csatlakozot egybol lefulladt a motor. lehet rossz a csati vagy valahol nem erintkezik jol?

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#173750) c00per válasza negyedes (#173749) üzenetére


c00per
tag

[link]

egyebkent gyertya,gyujtotekercs rendben?uzemanyag ellatas?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.