Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173151) csababarca válasza csababarca (#173149) üzenetére


csababarca
őstag

dipped beam-et ír a computer, gondolom az a tompított lehet.
csekkoltam, az nem ég.

H7-es izzó kell bele az útmutató szerint.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#173152) 98bja


98bja
senior tag

Sziasztok!
[link] Ilyen felnit szeretnék 7-es Golfra. Van valakinek tapasztalata ezzel a márkával, esetleg konkrétan ezzel a felnivel?

(#173153) Zizmand válasza csababarca (#173151) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Szia

Én az Osram Night Breaker Laser H7 emeltfényerejű izzót tudom ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#173154) papg79


papg79
tag

Sziasztok! Mostanában, mikor hidegebb idő van, indításkor ilyen fura zakatoló hang jön a motortérből, ami pár perc után elhallgat. Ez mennyire normális? Töltöttem fel róla videót: [link]
Az autó egy 2003-as Sharan 1.9 pdtdi asz motorkódos 320 ezer km-rel. Köszönöm a válaszokat előre is.

(#173155) tomrRRR válasza papg79 (#173154) üzenetére


tomrRRR
senior tag

egykettő, papg79:

[link] Hátha tudtam segíteni, nekem a kopogó hang a hidrotőke okozta, meg a katalizátor csapágyas volt, hajtókar csapágy okozza sok esetben(15ezerbe megcsinálta ismerősöm).

[ Szerkesztve ]

The easy day was yesterday!

(#173156) molnarpeter válasza tomrRRR (#173155) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Katalizátor csapágy?

(#173157) tomrRRR válasza molnarpeter (#173156) üzenetére


tomrRRR
senior tag

Generátort akartam írni :DD :K :U

[ Szerkesztve ]

The easy day was yesterday!

(#173158) papg79 válasza tomrRRR (#173155) üzenetére


papg79
tag

Szi,köszönöm a válaszod. A generátor nemrég lett felújítva,a hidrótőkéket viszont nem tudom. Inkább télen jellemző,hogy ilyen hangja van.

(#173159) c00per válasza papg79 (#173158) üzenetére


c00per
tag

Milyen olaj van most benne?

(#173160) papg79 válasza c00per (#173159) üzenetére


papg79
tag

Szia, Castrol edge turbo diesel 5w40 van benne. 1 éve van nálam, azóta én csak azt tettem bele. Előtte nem tudom mi volt benne.

(#173161) egykettő válasza tomrRRR (#173155) üzenetére


egykettő
aktív tag

Inkább az autó alól jön a fütyülés mint a motortérből. A szerelőm mondta, hogy a kipufogóm fütyül, de ő nem szerel kipufogót. A vezérlés kb 600km-el ezelőtt lett cserélve, mert az előző cserénél(előző szerelő, kb 25000kmel ezelőtt) nem cseréltek valami szimeringet ami megadta magát és tiszta olaj lett a vezérlés és cseréltethettem megint :W az ilyenek miatt keresnék normális szerelőt.

(#173162) c00per válasza papg79 (#173160) üzenetére


c00per
tag

majd Magus mester megmondja a tutit, de en opel dizelnel tapasztaltam hasonlot,hogy amig nem vette le az utanizzitast, addig a motor "kopogosabb" volt.Hulyeseget nem akarok mondani, de a motor is igencsak mozog a videon.jol latom?

(#173163) papg79 válasza c00per (#173162) üzenetére


papg79
tag

Igen,eléggé mozog,pl. ez sem tudom,hogy mitől lehet.

(#173164) c00per válasza c00per (#173162) üzenetére


c00per
tag

rosszul fogalmaztam az elobb,mert amig ment az utanizzitas addig szepen jart, majd amikor levette es meg hideg volt a motor, akkor volt kicsit "kopogosabb". elnezest csak gyorsan irtam es nem olvastam at.

Valamelyik tartobakkal problema lehet.lendkerek nem szereti az ilyesmit

(#173165) negyedes válasza negyedes (#173045) üzenetére


negyedes
addikt

A szaga folytatodik: kicserelte a fojtoszelephazat, gyarira,zsir uj, elottem vette ki a dobozbol. Problema ez utan is fent all. :DDDIgen adaptaltak, 2x is. Most ott maradt nala hogy nezze meg a lamda szondakat es vigye el ujra megnezetni az szamitogepeket, ECU volt beazva, de azt mondtak hogy az javitva lett. innen is udvozlom azt a vag mernokot aki olyan jo helyre tette az ECU-t.

Amugy a 2. memoria meg mindig nincs, nem tudok az 1 es 2 memoriak kozott valtani, fixen az egyesen all es resetelni sem tudom. EGR csere elott meg fixen a 2. memorian volt. :C
Meg szanok ra 35k, mert szeretnem hogy most telen legyen autom az uszas miatt. Ha nem tudja megcsinalni majd januar-februarban megy mas szakihoz az auto.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#173166) gzbotii válasza negyedes (#173165) üzenetére


gzbotii
veterán

Kegyetlen, hogy mennyi orális közösülés van azzal az autóval :(
Én nem is értem, abból a pénzből két "új" motor is kijött volna...

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#173167) c00per válasza negyedes (#173165) üzenetére


c00per
tag

reszvetem :(

voltam mar hasonlo cipoben.szakirol-szakira csak rosszabb lett a gepsas, de persze a penztarcam meg uresedett.

(#173168) negyedes válasza gzbotii (#173166) üzenetére


negyedes
addikt

annyi jo az egeszben hogy ha megy a futes vagy a legkondi nem jon elo a problema mert alapbol megemelkedik a fordulatszam. :DDD es akkor nem is fullad le soha.

mar reg el kellett volna adjam, de sajnos most hazepitesre kell a penz, plusz az uszodaba nem tudok gyalog jarni, tomegkozlekedes meg nincs a kornyeken. :(((

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#173169) papg79 válasza c00per (#173164) üzenetére


papg79
tag

Hát volt rajta motortartó bak cserélve,mert a számla megvan róla. Amióta nálam van azóta ilyen,igaz,hogy hideg időben rosszabb,akkor jobbam mozog a motor,aztán miután bemelegszik abbahagyja. Csak az a fura,ha benyomom a kuplungot rlmúlik a remegés.

(#173170) c00per válasza papg79 (#173169) üzenetére


c00per
tag

kuplungpedal nem luktet?talpaddal nem erzed,hogy pulzal a pedal?

negyedes: ecu reset volt mar?

[ Szerkesztve ]

(#173171) papg79 válasza c00per (#173170) üzenetére


papg79
tag

Bocsánat,elnéztem,nem volt cserélve a motortartó bak. A kuplungpedál nem lüktet,inkább érzem a rezgést,de úgy tudom,hogy ez dízel sajátosság,ettől független biztos,hogy hamarosan cserélni kell, mert szerintem még a gyári van benne.

(#173172) negyedes válasza c00per (#173170) üzenetére


negyedes
addikt

nem tudom, azt nem mondtak. gondolom azt itthon maganyomban nem tudom megcsinalni.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#173173) c00per válasza negyedes (#173172) üzenetére


c00per
tag

en egy 1.6 akl-el voltam ugy, hogy semmi penzert nem akart a fojtoszelep alapallapotba allni takaritas utan.Kulfoldi forumba irtak, hogy elotte erdemes resetelni az ecu-t, hogy alaphelyzetbe alljon es utana tanitani a fojtoszelepet.Megkeresem neked a leirast.Kell hozza vcds... :R probat meger.

(#173174) grizlisandor válasza grizlisandor (#173114) üzenetére


grizlisandor
addikt

Check engine: Nem fotóztam, de egr hiba és valami alacsonyfeszültségre panaszkodott. Ha visszajön, akkor repeta.
Kérdezi a mester, hogy próbálkoztam én kiolvastatni valakivel a hibát belőle? Mondom, Piroska csak a te kezeidre van bízva.

A selective central locking door + a többi jóság deaktiválva, köszi még1x a segítséget. :B
VCDS nem akarta az igazságot, első körben a magyar, második körben az angol se, utána magyar verzió megcsinálta. ;]

(#173175) Tannen


Tannen
tag

Sziasztok,
Tudnátok abban segíteni, hogy egy Octavia2 (2005) vezető oldali könyöklőjét hogyan kell szétszedni, illetve kicserélni az ablakemelő kapcsolót?

(#173176) MunezXBK válasza Tannen (#173175) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Szerintem felfelé pattintós, kapcsoló szintén.

(#173177) papg79 válasza c00per (#173170) üzenetére


papg79
tag

Ha motortartó lenne,akkor melegen is mozogna a motor,nem? A lendkerék lehetséges,hogy melegen nem remwg annyira? Mert a jelenség csak addig van meg,míg hideg a motor,melegen n csinálja.

(#173178) Mágus2


Mágus2
Közösségépítő

Mai 1.6TDI:

[ Szerkesztve ]

(#173179) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Kereket cseréltem a hétvébén, jobb oldali első, hátsó fékről csináltam 1-1 képet. Panaszom nincs rá, de kell-e számítanom valamire? Passat 3B5 kombi, AJM
[kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#173180) diablo1984 válasza Mágus2 (#173178) üzenetére


diablo1984
veterán

hordta az olajat a turbó?
(#173179) macilaci78: a hátsó féked egy jó 50%-os, ha ezt a betétet megeszi, akkor tárcsával cserés, mert takaros válla van már. De egyébként most még foghat hibátlanul, nem hinném, hogy már gondja lenne. :K

[ Szerkesztve ]

(#173181) Mágus2 válasza diablo1984 (#173180) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

5000km van a turbóban. Osztrak mesterek kezét dícséri a verda. 1800€ volt fel éve ráköltve ausztriában. :Y

(#173182) F_Zolee válasza c00per (#173147) üzenetére


F_Zolee
veterán

Igen, ilyesmi de gondolom attól, hogy odaírják prémium vagy gyári az is csak marketing. A mostani se alsópolcos aztán mégis.

[ Szerkesztve ]

(#173183) rob210 válasza macilaci78 (#173179) üzenetére


rob210
nagyúr

Nincs annak a féknek semmi baja, de az elsőről készült kép jobb a távjósláshoz a hátsón nem látszik a tárcsa vastagsàga.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#173184) rob210 válasza Mágus2 (#173181) üzenetére


rob210
nagyúr

Ha beindították szárazon még annyi se kell.
Most cseréltem egy 2.0 dcin turbót, mert 1800km ment el a kocsi az újjal.
Nem szakszerű volt az összeszerelés.
Illetve az olajcserét is lespórolták, mert még csak 4 ezer volt benne.
Turbócsere, olajcsere nélkül, egy vicc.
Sok a pék, egyre több.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#173185) diablo1984 válasza Mágus2 (#173181) üzenetére


diablo1984
veterán

És akkor mi lett a gond, a tengely felrakáskor nem volt olajjal feltöltve és szárazon pördült párat? Vagy csak a cooler csövét a régi turbó után nem takarították ki?

(#173186) Mágus2 válasza diablo1984 (#173185) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Megnézted a képeket?

1.Az új turbó hozzáér a szelepfedél szellőztető csövéhez, át is lyukasztotta már.
2. A turbó utáni első gumi összekötő cső körben el van repedve a bilincs alatt, belül, de kívülről nem látni, csak azt, hogy taknyos.
3. Az új turbó már hordja az olajat és lóg a tengelye, mert lyukas turbócsővel ment 5000 kilométert.
4. A felújított EGR-en megdöglött a villanymotor, csak egyik irányba mozgatja.
5. Az EGR-nél folyt a hűtővíz az összekötő csőnél.

A DPF-et meg sem merem nézni, mert kormos a kipufogó vége. :Y

[ Szerkesztve ]

(#173187) diablo1984 válasza Mágus2 (#173186) üzenetére


diablo1984
veterán

Ennyire részletesen nem néztem meg, csak hogy a turbó csövében gazdagon van olaj. Ilyenkor ez nem garis gond? 1800euro 5000km-rel ezelőtt garis gondnak hinném....

(#173188) Mágus2 válasza diablo1984 (#173187) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem akarnak vele visszamenni, mert félő, hogy az út során valami letérdel. Kap új csövezést, új EGR-t, aztán meglátjuk, hogy a turbó mennyire szívós. Ezeket meg kell rajta csinálni, hogy használni lehessen. Azt már meg sem említem, hogy kihagyták az EGR egyik nehezen hozzáférhető csavarját, egy másikat pedig felcseréltek(két hosszú és két rövid van benne, a rövidek fogják a hőcserélőt a hosszúak a szelepet), így csak 2 csavar fogta a 4 helyett. :D

Holnap csinálok egy videót az 1.6 tulajoknak, hogyan lehet kivenni és visszatenni az EGR-t anélkül, hogy a turbó olajcsöveit meg kellene bontani. 2.0-nál nincs kiskapu, ott akkora a difi háza a váltón, hogy nem fér be.

[ Szerkesztve ]

(#173189) c00per válasza F_Zolee (#173182) üzenetére


c00per
tag

A lemforder az lemforder.Nem azert,mert odairtak hogy premium.Olvass utana a markanak

(#173190) c00per válasza negyedes (#173172) üzenetére


c00per
tag

vcds kezikonyvbol masolom:
"
VCDS – Adaptation / Long Adaptation - Section 19-B
Label Files can support values and descriptions for Adaptation channels. A help chart may be displayed in a balloon. For control modules that have a Label File with Adaptation information, a drop-down menu may also be available, which allows you to select from the supported functions:
Once you have reached a channel of interest, you can use the [Up] and [Dn] buttons next to New Value to incrementally change the value. Or you can directly enter a New Value and click [Test]. This will tell the controller to temporarily use the new value so you can evaluate its effects.
When you are satisfied with the effect of a New Value, you can store it in the Controller permanently by clicking [Save].
If you'd like to record just a snapshot in time of the current readings in each group, click on [Add to Log]. This will save the results to your PC, typically to your C:\Ross- Tech\VCDS\Logs directory.
Notes:
Channel 00 is a special case. Performing a [Save] to Channel 00 resets all adaptation values to their original factory defaults. This only works in controllers that support this function, see your Factory Repair Manual to find out if this procedure applies to each controller in your vehicle.
Some Engine and Immobilizer controllers will require a valid Login before permitting you to [Test] or [Save] Adaptation values.
Values put in with [Test] but not Saved will persist until controller is powered-down."

(#173191) rob210 válasza c00per (#173189) üzenetére


rob210
nagyúr

Sajnos nekem már lemfölder alkatrész is hullott szét.
Mint ahogy a Meyle Hd is jó minőségű, de abból is jártam már úgy, hogy megkotlott idő előtt.
Sajnos ez ilyen, de a gariztatása egyszerűbb, nem hárkliznak annyit, mert meg akarják őrizni a nevüket.
:R

Renault power

(#173192) rob210 válasza Mágus2 (#173186) üzenetére


rob210
nagyúr

Ez elsőre nekem se jött le képek alapján, most, hogy írtad, már látom a rá utaló jeleket.
Elég lokálisan olajos a turbócső.
A turbó legalább új, vagy felújított?

Renault power

(#173193) negyedes válasza c00per (#173190) üzenetére


negyedes
addikt

sajnos ezt en biztos nem tudom megcsinalni, nincs vcds-em, plusz nem is igazan ertek ehhez. :(

ami meg nem irtam, hogy neha aktivalodik az immo magatol. nem ertem miert. kulcsforgatas es az auto kozponti zar lezarasaval helyrejon.

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#173194) papg79 válasza papg79 (#173177) üzenetére


papg79
tag

Na, most reggel megnéztem. Hidegen egy kicsit darálós hangja van, míg el nem indulok vele. Alapjáraton időnként beremeg, de ha kinyomom a kuplungot, akkor kisímul az alapjárat. Bejöttem dolgozni, kb. 16 km, mikor megálltam vele, egy kicsit még mindig beremegett időnként, de már közel sem annyira, kuplung kinyomásra a remegés elmúlt. Ha enyhén benyomom a kuplungot, nem érzek rajta lüktetést, inkább mintha rezegne a talpam alatt. Indításkor és leállításkor nincs semmilyen csörgő vagy fémes hang. Jól sejtem, hogy ez kezddődő kettőstömegű lesz?

(#173195) rob210 válasza negyedes (#173193) üzenetére


rob210
nagyúr

Mióta szenvedsz ezzel a kocsival?

Renault power

(#173196) negyedes válasza rob210 (#173195) üzenetére


negyedes
addikt

Kisebb nagyobb megszakitasokkal tavaj juniusa ota.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#173197) rob210 válasza negyedes (#173196) üzenetére


rob210
nagyúr

Azért akkor nekem már teli lenne a zacsim.
Anno én pont ezért tanultam ki a renault összes betegségét és kezdtem el ezeket szerelni, mert mindenki csak gányolta az öreg 8 szelepes 1.4 est nem tudtak rájönni mi a baja.
Aztán én magam csináltam meg egy nyomástartó szelep cserével. Erre ráment majd 7 hónapom. Amíg minden gyári leírást beszereztem megtanultam és rájöttem az összefüggésekre. Ez 10 éve volt azóta sok renaultot megcsináltam és néha egy két vagot. De a szívem a franciához húz arra áll rá a kezem.
Nincs a környéketeken senki aki ért is a kocsidhoz nem csak szereli?
Mint kb. mágus?
Általános szervizbe ilyen hibával nem szabad vinni, mert az mindig csak gányoláshoz vezet, meg mutogatáshoz.

Renault power

(#173198) negyedes válasza rob210 (#173197) üzenetére


negyedes
addikt

sajnos nekem nincs idom kitanulni ezeket a dolgokat, nem is igazan erdekel, bar anno a dacia 1300-ast imadtam szerelni a nagyfaterral. bar mar banom hogy nem vettem az 1.9 tdi-t, azzal legalabb lehet menni. :DDD

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#173199) c00per válasza rob210 (#173197) üzenetére


c00per
tag

4 eve ugyanigy voltam a 2.5 v6-al. rament vagy 300ezrem, amikor meguntam a sok pek ganyolasat es kezembe vettem a dolgot.szereztem konyvet meg bujtam a kulfoldi forumokat es sikerult megoldani a hibat kemeny 20ezer forintbol.Csak kozbe amiket elganyoltak, mindent helyre kellett hozni... :(

nehez igazan jo szakembert talalni 1-1 adott markahoz

papg79: en azert megneznem vcds-el a pd elemek korrekcios erteket is, biztos ami biztos de lehet kezdodo lendkerek.nehez tavolbol igazsagot mondani az a baj :R Magus mester ezeknek a vag gepeknek a varazsloja

(#173200) papg79 válasza c00per (#173199) üzenetére


papg79
tag

Szia! Köszönöm a válaszod! A hétvégén ránézünk a sógorommal, neki van diagnosztikai programja, de bízom benne, hogy nincs gondja a PD elemeknek. Az autó előéletéről annyit utdok, hogy 2008-ban volt hibakód kiolvasáson, akkor befecskendezési hibát diagnosztizáltak, és pd elem kábelköteg lett rajta cserélve. Ennél a hibánál is lehetsége, hogy ha kinyomom a kuplungot, megszűnik a remegés? Ha mégis a korrekciós érték a gond, akkor az mit jelent? Pd elem csere?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.