Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43351) Ferdzsoo válasza fattyu (#43350) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Én mindig barátnőmel megyek túrázni ilyen hosszabb túrákra, így ez a veszély nem fenyeget. meg amúgy sem, mert nem vagyok ismeretlen úton nagy csapatós. Még ismerten sem. :N

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#43352) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok!

Körkérdés: Nem tud valaki szerelőt, gumist, aki két ünnep között dolgozik? Este defektet kaptam.

Sic Parvis Magna

(#43353) pakriksz válasza .mf (#43340) üzenetére


pakriksz
őstag

Én sem, 90-100 környékén jöttem, 4-5-6-ban :)

szopás az új jogsisoknak

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#43354) Kolondrum válasza pakriksz (#43353) üzenetére

Nem is kicsi. Fúúú mennyi plusz pénz jön majd be ez miatt.

(#43355) kcsa válasza Kolondrum (#43354) üzenetére


kcsa
veterán

"fúú mennyi plusz pénz jön majd be emiatt "

helyett

"fúú a sok droid kénytelen lesz tanulni az első pofáraesés után, és a végén csak tudni fog valamit kreszből, ez még akár jó hatással is lehet a mindennapokra"

(#43356) .mf válasza pakriksz (#43353) üzenetére


.mf
veterán

Ezt hiszem, ha látom. Azokban a sebességfokozatokban pont nincs sok motorfék.
Másrészt: ne a déli oldalon, az északin mutasd ezt be ;]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#43357) Kolondrum válasza kcsa (#43355) üzenetére

Ez is egy oldala. Meg van az az oldal aki tanult eddig is és az újítás miatt majd a szépen összekuporgatott keretete egy pillanatnyi bizonytalanság miatt kimerül.

(#43358) Bogyó bá' válasza Kolondrum (#43357) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Aki tanult eddig is, az simán átmegy. Elég nagy a tűréshatás a vizsgán.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#43359) Outlander válasza kcsa (#43355) üzenetére


Outlander
őstag

Szerintem is inkább pozitív lesz mintsem negatív.

20-30 éves kérdések és képek vannak... Semmi köze a mai modern dolgokhoz.
Illetve az eddigi begyakorlást is majd talán felváltja a gondolkodás.

Pont az ilyrn napokon mint a mai is lehet észrevenni h ki az aki vette és/vagy begyakorolta a kérdés- válaszokat a vizsga előtt 1-2 órával

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#43360) Kolondrum válasza Bogyó bá' (#43358) üzenetére

Itthon közel 100%-ra toltam a KRESZ-t, 1 órával később épp átcsúsztam, de motorra is az itthonihoz képest rosszabb volt az eredmény. Más légkör és a levegőben lógó: Nincs többre zseton!

(#43361) kcsa válasza Kolondrum (#43357) üzenetére


kcsa
veterán

Ha pótvizsga-díjon múlik az egész, hagyni kell a fenébe. Hogy tankol majd? Hogy vesz egy koszlott téligumit az autójára? Majd használtat ugye...

(#43362) Kolondrum válasza kcsa (#43361) üzenetére

Nagyon egyszerű. Megmondták mennyi az annyi ha minden elsőre megy. Azt beviszed és eljársz arra mondanak. Én nem tudom ti hogy vagytok, de kiszámolós életet élünk. Bár ahogy látom nem mindenki.
Az biztos, hogy sok fejfájást okoz majd ez. Írtam is ez leendő motoros kollégának. Motor van, jogi tavasszal. Örült neki.

(#43363) kcsa válasza Kolondrum (#43362) üzenetére


kcsa
veterán

Próbáld érteni amit mondok: ha pótvizsgadíj gondot okoz, akkor mi lesz később? Ez? Akkor jövő hónapban egy "váratlan" fékbetétcserével mi lesz?

(#43364) Outlander válasza Kolondrum (#43362) üzenetére


Outlander
őstag

De az értékek nem változnak, csak ha debil az illető avagyik carik rá.... Szóval nekem is mondták h vizsgákkal mindennel együtt 82.500 ft.. Kifizettem 3 részletben és nem is lett több, mert én sem akartam még pludzban fizetgetni.

De akinek "teher" a pótvizsga azzal mi lesz később?
Merkúros nyári gumi télen is?

[ Szerkesztve ]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#43365) fattyu válasza Kolondrum (#43362) üzenetére


fattyu
veterán

de most komolyan. oké elcseszel egy kreszvizsgát. mennyi? két tankolás ára... nem szarom a pénzt én sem, de a motorozás eleve egy drága műfaj. benzintemető mert passzióból hajtod.. gumi fék olaj perecelés utáni javítások ruházat mittomén... ha ebbe 10 rongy olyat horpaszt hogy lehetetlenné válik akkor ennyi. ez a hobbi még nem fér bele az adott ember életébe per pill. ennyi. el kell fogadni.

nekem 21 lett jogsim. majd 26 lett pénzem motorra. ez van. dolgok nem járnak. Dolgok kerülnek összegekbe és vagy van rá vagy nincs. nem alanyi jog sem a jogsi sem a motorozás sem egy csomó más.

sajnos az adókerülést annak hiszi a nép.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#43366) .mf válasza Kolondrum (#43357) üzenetére


.mf
veterán

Vazze károgó vészmadár, lecserélnek pár képet újabbakra, beraknak még pár képet mankónak a csak szöveges leírás mellé a műszaki részhez, de ugyanúgy maradnak a pontok, a ponthatárok, minden más. Illetve de, kikerülnek nem életszerű közlekedési helyzetek, elavult autós műszaki tételek, helyette végre felzárkóztatják a korhoz, és aktuálisabb technikai dolgokat taníttatnak meg.
Itt viszont egyből megy a fúú lehúzás jajjnekünk világvége. Már a cikk is nagyította a bolhát (illetve csak a cím és alcím, amit valami gyökér írhatott, mert a többi az teljesen máshogy szól), itt meg már elefánt van. :U

Aki meg ennyire kuporgat, ne autózzon, mert nem fog rendesen karbantartásra, kopó-fogyó alkatrészre költeni, hamar ön- és közveszélyes műszaki állapotot ér el. Vagy ha mégis nagyon autózhatnékja van, akkor meg tegyen félre rá rendesen. Jobb, ha már a jogsinál felfogja és elfogadja, hogy az autózásra költeni kell, sokat.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#43367) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Ez nagyon nagy: :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#43368) canniball válasza pakriksz (#43353) üzenetére


canniball
nagyúr

Én ebből semmiféle "szopást" nem olvasok ki.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#43369) -Mosquito- válasza pakriksz (#43353) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Helyes,tanulják meg,plussz hozzá dobhatnának még néhány kötelező órát! 3 hibapontom volt anno.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#43370) Archer


Archer
őstag

Így visszagondolva szerintem a jelenlegi kérdéssorral nincs túl nagy gond. A műszaki részét nem cifrázza agyon, de aki teljesen sík a műszaki dolgokhoz mert nem érdekli vagy nem fogékony rá, a vizsga után is az fog maradni. A képeken hogy most Dácsia van vagy 6-os Golf, nem sokat számít a dolog szempontjából, a közlekedési helyzetek nagyjából ugyanazok maradtak. Csak sokkal több autó lett, kevesebb idő van a szituációk felismerésére, döntéshozásra. Több körforgalom lett, ahol megoldható, egyre jobban igyekeznek a lámpás kereszteződéseket ilyenekkel kiváltani, szerintem helyesen. De azért egy körforgalom helyes használta sem igényel felsőfokú képesítést. Inkább az iskoláknak kellene a körmére nézni, hogy gyakorlati oktatás címszó alatt milyen minőségű oktatást is nyújtanak, mert azért ott akadnak gondok bőven szerintem.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#43371) polimorf


polimorf
tag

Gerinc protektor:

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#43372) polimorf


polimorf
tag

Téli motorozás pótlás, ( csak fanatikusoknak):

[ Szerkesztve ]

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#43373) tboldi válasza polimorf (#43371) üzenetére


tboldi
nagyúr

Hasonló módon már vittem haza bicikligumit az ETZ-n. :D

[ Szerkesztve ]

(#43374) pakriksz válasza -Mosquito- (#43369) üzenetére


pakriksz
őstag

nekem meg 0 hibapontom volt :) De ez akkor is a lehúzásról szól, az egész jogsirendszer arról szól, ha nem így lenne nem kérnének el a semmiért annyi pénzt(mert az hogy ott van egy odú, pár ősrégi számítógéppel az semmi, pláne az amikor a vizsgabiztos fél órára beül egy autóba utasként és ezért 11 ezret kell fizetni). Mert az a kreszvizsga, vastag, kőkemény bevétel az államnak, ahogy a gyakorlati vizsgák is.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#43375) -Mosquito- válasza polimorf (#43371) üzenetére


-Mosquito-
őstag

:D
Mindig fel szoktam gumipókozni a gumikat amikor cserélni viszem,hm ez is egy opció. :DDD

Pakriksz:

Máshol szerinted olcsó/bb? Nézzél szét külföldön mennyibe kerülnek a jogsik. Amikor én csináltam A-t nem volt 50eFt. Egyszer kell letenni,ennél most 2havi motorozás is többe kerül (nekem). (96eFt A-s jogsi Csigánál)

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#43376) Laraxior


Laraxior
titán

En iden csinaltam meg, nulla motor rutinnal, de meglett minden elsore, igy volt osszesen 94.000ft.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#43377) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Na megjöttem a délutáni guriból, végül 109 km jött össze, kb. 2 óra alatt. A pár napja vaterázott csizma tökéletes, a nyári kesztyű a táv felétől viszont már nem volt vicces. Sikerült jól össze sározni a gépet is a falusi kis utakon. Ha holnap is marad az ígért jó idő (ide 12 fokot és napsütést mond az Időkép), akkor még megyek egy rövidebb távot, aztán motormosás és letárolás télire. Qrva jó volt! :K

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#43378) .mf válasza Bogyó bá' (#43377) üzenetére


.mf
veterán

Vegyél fel rá egy nagy műanyagkesztyűt, gumikesztyűt, vagy alá egy cérnakesztyűt. Kezeknek nagyon nem tesz jót a hideg, ahogy elkezdenek gémberedni, egyre nehezebben kezeled a motort.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#43379) Lipton válasza Bogyó bá' (#43377) üzenetére


Lipton
őstag

Nekem tegnap sikerult lemosni de nem is teljesen. Legkozelebb tavasszal...

(#43380) polimorf


polimorf
tag

Sziasztok!

Békés, Boldog Karácsonyt mindenkinek!

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#43381) Bogyó bá' válasza polimorf (#43380) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Brühühü.... :O Baj van, srácok! A szeretet ünnepének előestéjén sikerült összebalhézni a zasszonnyal...

A karácsonyi nagytakarításban való hiperaktív részvétel (porszívózás, portörölgetés, mifene) helyett - tekintettel a csodálatos időjárásra - ebéd után egy szó nélkül elsunnyogtam egyet motorozni a Csótánnyal, mielőtt letenném téli pihenőre. Kissé megneheztelt érte...

Az tette be teljesen a kaput, hogy amikor két óra múlva vigyorgó pofával hazaértem, akkor ahelyett, hogy sűrű bocsánatkérések közepette a portörlő rongyot vettem volna kezelésbe, inkább - vidám karácsonyi dallamokat dúdolgatva - a motor lemosásának, ápolásának kezdtem neki.
A nejemnek semmi műszaki érzéke nincs, így hiába magyaráztam a szezonvégi időszakos karbantartás fontosságát, a gyönyörű gépemet "rozsdás sz@rnak", engem pedig "mihaszna vén majomnak" titulált, aki "most éli a második gyerekkorát". Ezek után dacból vissza mentem láncot olajozni... :B

Amúgy Boldog Karácsonyt mindenkinek!

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#43382) canniball válasza Bogyó bá' (#43381) üzenetére


canniball
nagyúr

Szóval megkaptad a magadét! :D De legalább gurultál egy jót, az asszony majd megbékél, szóval összegezve úgy vélem jól jártál, kicsit irigykedem is. :DDD

Kellemes karácsonyozást mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#43383) tboldi


tboldi
nagyúr

:DDD

(#43384) amdk7 válasza tboldi (#43383) üzenetére


amdk7
aktív tag

Én tegnap járattam meg a mocikat, felénk akkor volt nagyon szép idő, és valóban kellemes volt furulni egy rövidebb távot. Azt hittem csúszkálni fog, de ésszel mentem és nem kerestem a határokat.

Mikor jöttem hazafelé, beszaladtam a helyi Yamaha kereskedésbe is, és "belebotlottam" az MT 07-be, ami nagyon megtetszett. Most olvasgattam róla és nagyon jókat írnak róla. Azon gondolkodom, hogy az asszony CBF600-át le kellene cserélni rá...
Ráadásul akkor lenne két Yamaha a családban (ugye az enyém FZ6).
Másik variáns, hogy megkapná az FZ6-ot én meg vennék valamit... (használtan, mondjuk egy CB1300-at. :D )

Kellemes Karácsinyi Ünnepeket!

[ Szerkesztve ]

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#43385) Archer


Archer
őstag

Nálunk is megjött a Jézuska :DDD :

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#43386) Kolondrum

[link]

Kellemes Ünnepeket! :R

(#43387) Ferdzsoo válasza Bogyó bá' (#43381) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Én kész vagyok ettől a sztoritól, nagyon nagy arc vagy, 10 perce röhögök, annyira elképzeltem magam elé az egész történetet!

Tisztelet! :R

szerk: asszony úgyis megbékél, te pedig motoroztál egy igazit. :K

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#43388) Xaels


Xaels
félisten

Mindenkinek kellemes ünnepet és sok sok motoros ajándékot kívánok.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#43389) DonThomasino válasza Archer (#43385) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ez meg milyen moccantó? :U

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#43390) Bogyó bá' válasza Ferdzsoo (#43387) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Pár mondattal upgradeltem a Népítéletemet a Csótányról: [link]
Nem tudom, a képeket miért keverte össze, illetve miért duplikálta az egyiket... :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#43391) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Amikor a gumis mester unatkozik.... :DDD

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#43392) ujskodas válasza DonThomasino (#43389) üzenetére


ujskodas
tag

CBR600RR? :F

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#43393) Archer válasza ujskodas (#43392) üzenetére


Archer
őstag

Igen az, PC40-es.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#43394) Archer


Archer
őstag

Év végi összesítés. Egyedül csak az lep meg, hogy a Suzuki mennyire le van maradva a Honda után.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#43395) fattyu válasza Archer (#43394) üzenetére


fattyu
veterán

engem az érdekelne hány halálos motorbaleset volt idén. Valahol év elején közepén volt egy olyan érzésem hogy rekordgyanus év lesz. :(

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#43396) DonThomasino válasza fattyu (#43395) üzenetére


DonThomasino
veterán

És hogy abból mennyi volt RR ... :DDD

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#43397) .mf válasza fattyu (#43395) üzenetére


.mf
veterán

Esélyes, idén 3 motoros ismerősöm hunyt el balesetben (Inti mondjuk pont nem motorral) :(

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#43398) Kolondrum válasza Archer (#43394) üzenetére

Ti ezt minek tudjátok be?

(#43399) polimorf válasza Kolondrum (#43398) üzenetére


polimorf
tag

Annak, hogy van a Honda és aztán csak a többi :D

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#43400) polimorf


polimorf
tag

Karácsony előtt mindenkinek mondtam, hogy nekem csak motoros dolgokat vegyenek ajándékba.
Új gumi szett, esetleg új motor stb
Erre szinte senkitől sem kaptam motoros dolgot.
Erősen kezdek gondolkodni azon, hogy ki mennyire szeret a családomban. ;] :D

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.