Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43701) jaktib válasza vlevi (#43698) üzenetére


jaktib
tag

Köszönöm az ötletet. Ezt a típust vezettem. Ezen tanultam a jogsiszerzésnél két alkalommal, mielőtt ráültettek a Honda Hornetre. Már tolni is sokkal nehezebb volt mint a Hondát. Nekem nagy volt, túl széles a tankja és lassú szlalomnál sokkal nehezebb volt kanyarodni mint a Hornettel. Az ülése is magasabban volt. Sajnos nem vagyok valami magas 163 cm. Az ER-5 valamivel kisebb, azért is azt nézegetem. Igazándiból YBR 250, vagy CBR 250-et szeretnék.De ha van max 500-as ami jó, az is jó lenne. Ez a motor sok extrával szép állapotúnak tűnik kép alapján, és az ára is igen jó. Ezért kérdezem a véleményeteket. Ha többen mondják, hogy jó akkor felhívom a tulajt és egyeztetnék vele, mert Balaton az messze van csak úgy nézegetni lemenni, olyan motort ami nem éri meg már kép alapján sem. Félek, használt motort elég rizikós venni, hallani elég rossz történeteket. De újra nincsen pénzem ezért marad a használt. Abból azért nem szeretnék valami leharcoltat.

[ Szerkesztve ]

(#43702) pakriksz válasza jaktib (#43697) üzenetére


pakriksz
őstag

nekem is er-5 van, bár nem rég óta, csak kb 600km-et mentem vele ősszel. Tényleg olyasmi mint a GS 500, csak az er-5 vízhűtéses, így elvileg kevésbé hajlamos a túlmelegedésre. Viszont egy valamiben egyértelműen jobb az er-5: a váltóban (ha nem cseszték szét persze).
A GS500-nak néha szorulni szokott a váltója(legalább is amin én mentem azt néha erősen kellett rúgdosni, főleg ha bemelegedett), na meg a váltókar is egy pici pöcök ami néha elég idegesítő tud lenni (bár ezt biztos lehet cserélni), na meg az ürest nagyon nehéz megtalálni. Az ER-5ben viszont érzetre, és hangra is a nagyobb kawákról származó váltó van (legalább is nekem tök ugyanannak tűnik mint ami a ZR-7ben van)..

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#43703) Kolondrum válasza vlevi (#43698) üzenetére

Ernő5-be dobfék van, hát akkor már gs.

pakriksz! Hát nem mindig kezes. Aki elsőnek ül rajta még azt is mondhatja, hogy rossz. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#43704) pakriksz válasza Kolondrum (#43703) üzenetére


pakriksz
őstag

csak hátul van dobfék az er-5ben de az inkább előny :) (nem kell folyadék, alig kopik)

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#43705) amdk7 válasza V.Stryker (#43694) üzenetére


amdk7
aktív tag

Igen, valóban nem olcsó egy adminisztratív művelet. :D
Persze ebben benne van az új forgalmi 6eFt, új törzskönyv 6eFt, vagyonszerzési illeték, eredetvizsga, kellenie kell még KGFB (vagy esetleg azinnal kivonathatod max. 6 hónapra ez ~2400Ft)
A következő évtől meg a fentiek helyett megjelenik a teljesítményadó is és persze ha használod akkor olaj, olajszűrő, benzin, gumik, hogy csak a legfontosabbakat említsem. :D

Háát, nem olcsó, és mint ahogy Archer írja, biztosan jó helyre mennek ezek a sarcok is....

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#43706) stifi válasza Peczek (#43674) üzenetére


stifi
senior tag

a legtöbb motoros oktató egyben autó oktató is, télen autóvezetést oktatnak!

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#43707) Peczek válasza stifi (#43706) üzenetére


Peczek
aktív tag

Ok, ezt értem.

Hogy az online kresz miért drágább 6000 Ft-tal, mint a tantermi (ahol termet kell bérelni, tanárt fizetni 22 órán keresztül), azt nem tudom. Állítólag mindenki egy szolgáltatótól veszi az Online kresz tanfolyamot, ezért annyit kér, amennyit akar.

Következő életemben online kresz tanfolyam szolgáltató leszek, azt már tudom.

(#43708) Archer válasza Peczek (#43707) üzenetére


Archer
őstag

Valószínűleg pont azért, amit írtál. Mivel máshonnan úgysem tudod igénybe venni (gondolom az iskolától kapsz valami hozzáférést a rendszerhez) és mivel sokaknak kényelmesebb/praktikusabb/egyszerűbb otthon a gép előtt pötyögni mint bemenni munka, iskola után/előtt/helyett a tanfolyamra, inkább kifizetik a plussz pénzt.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#43709) pakriksz


pakriksz
őstag

Most azon gondolkoztam, hogy ABS akad már a motorokon. De van-e olyan technika is ami megelőzi hogy vészfékezéskor orrabukjon?

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#43710) dellfanboy válasza pakriksz (#43709) üzenetére


dellfanboy
őstag

abs pont ezt csinálja nem? nem engedi hogy blokkoljon a kerék így az orra bukás is kisebb. vagy mire gondolsz orra bukás alatt? elmegy az eleje? ahhoz, elég ha kanyarban nem tapad be eléggé a kerék, olajfolt kavics stb miatt

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#43711) fattyu válasza dellfanboy (#43710) üzenetére


fattyu
veterán

szerintem stoppie perecre gondolt. de általában a modernebbeken az ellen is van védelem.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#43712) pakriksz válasza fattyu (#43711) üzenetére


pakriksz
őstag

hát orrabukásnál egyértelmű hogy erre gondolotam. Blokkolásnál ugye elcsúszni szokás.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#43713) Ferdzsoo válasza pakriksz (#43709) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Tapasztalatból mondom az abs minden ellen véd. Többször markoltam már rá teljesen. No stoppi no blokkolás, no orrabukás. Viszont hamar megállás... :)

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#43714) Something_


Something_
őstag

Abs-t utolag beszerelni lehet? Gondolom ha igen, akkor 200-300e korul.

(#43715) kcsa válasza Something_ (#43714) üzenetére


kcsa
veterán

és az még csak a vezérlőegység ára :DDD jeladók, adott esetben más fajta féknyergek, meg még ezer millió más dolog.

(#43716) vlevi válasza Something_ (#43714) üzenetére


vlevi
nagyúr

Szerintem szinte esélytelen utólag.
Akkor már inkább add el a motort, és vedd meg az ABS-es változatát.
Már, persze ha van. mert egy bovdenes dobfékes verhovinára nem lesz abs :D
Ahhoz a teljes elekronikát rá kellene tenni, jeladók, vagyis a motornak egy jelentős részét ki kell cserélni.

Hasonló dolog ez, hogy utólag lehet-e klímát szerelni az autóba? Nem lehet. Vagyis lehet, de olyan költséggel járna, hogy teljesen értelemetlen belekezdeni.

[ Szerkesztve ]

(#43717) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Örömmel jelentem,hogy a feleségem ma meglepett egy előszülinapi ajándékkal, hogy a szülinapomon, most a hó végén kezdhetem a nagymocis jogsit. Az elmélet rendezve. :C :DD :))

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#43718) Pocee válasza V.Stryker (#43717) üzenetére


Pocee
senior tag

Rendes asszony :K

Mr.Brightside

(#43719) basel00


basel00
tag

Srácok Sv 650-be a plexi rögzítő csavar M5-s vagy 6-os?

(#43720) pakriksz válasza kcsa (#43715) üzenetére


pakriksz
őstag

Nem az az ára, hanem annyiért adják :)) egy ABS vezérlés olyan egyszerű dolog hogy kis túlzással egy a 90-es években divatós számológépes órára is rá lehetne programozni kb :DD A járműveken úgy általában minden brutálisan túl van árazva, persze megtehetik mert kb semmi sem kompatibilis semmivel, szabvány nincs, így konkurencia sincs, úgy is csak egy helyről veheted.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#43721) Laraxior válasza V.Stryker (#43717) üzenetére


Laraxior
titán

Most az uj kresz-el pont jo lesz. Lesz 2400 kerdes amibol valogathatsz :D a regi 1300 helyett :))

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#43722) kcsa válasza pakriksz (#43720) üzenetére


kcsa
veterán

ha olyan egyszerű lenne akkor nem évekig tartott volna a motorok eltérő fék rendszerére adaptálni autók után.

Plusz lenne ezer gyártó egymással versenyezve.

De a vezérlés nem csak számítógép hanem precíz hidraulika is, olyan minőségben hogy az életed rá merd bízni. Tudja ezt a zsebszámológép?

De lehet elméleteket gyártani :) persze az is tény hogy a gyártók is más áron kapják, és te is más áron.

(#43723) pakriksz válasza kcsa (#43722) üzenetére


pakriksz
őstag

nem hiszem hogy sokáig tartott, inkább azt hiszem hogy sokáig tartott hogy rá gondoltak hogy "na most ezt vessük be pluszként", hiszen ha nincs valami újdonság ki akarna újat venni? :)

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#43724) kcsa válasza pakriksz (#43723) üzenetére


kcsa
veterán

csak egy idézet : While older ABS models are derived from cars, recent ABS are the result of research, oriented on the specifics of motorcycles in case of size, weight and functionality. The next step will be a supportive system when braking during cornering.

[ Szerkesztve ]

(#43725) V.Stryker válasza Laraxior (#43721) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ez már nekem is eszembe jutott. De már megvan a B és a C is...valami izgalom kell ebbe is. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#43726) Archer válasza pakriksz (#43720) üzenetére


Archer
őstag

Új motoroknál kb. 150-200k többlet szokott lenni az ABS, szerintem megér annyit, kb. egy esés ára. Egyébként lehet kapni utólag beépíthető traction control kiteket a komolyabb típusokhoz (pl. Bazzaz Z-Fi, Gripone P3) de nem éppen olcsók ezek sem. Pl. ennyi a fullos kit a CBR-ekhez.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#43727) Ferdzsoo válasza Archer (#43726) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Megint leírom sokadjára engem 2 eséstől mentett meg eddig az ABS.
Persze én balf@sz vagyok, de ettől függetlenül nagyon sokat jelent egy motoron. Aki teheti az mindenképpen ABS-es gépet vegyen...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#43728) pakriksz válasza kcsa (#43724) üzenetére


pakriksz
őstag

az nem semmi hogy külön kutatás kellett ahhoz hogy rájöjjenek hogy a motor könnyebb mint egy autó :D Bár én is pont ilyen "színvonalú" fejlesztésekre gondoltam amikor a járművekbe építhető apróságok végfelhasználói felárát, és gyártási/fejlesztési költségét hasonlítottam össze.

Az persze egyértelmű hogy jó dolog, bár hallottam "szépeket" arról hogy mit tud művelni egy abs rossz minőségű úton pattogó keréknél...

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#43729) Archer válasza Ferdzsoo (#43727) üzenetére


Archer
őstag

Ok, nem állítottam sehol az ellenkezőjét ;) Ha most vennék, én is olyanokat nézegetnék (mondjuk használt sportmotorban kb. mint a fehér holló).

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#43730) stifi válasza Ferdzsoo (#43727) üzenetére


stifi
senior tag

nem véletlenül lesz kötelező hamarosan motoron is!
kár hogy utólag nem lehet :(

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#43731) kcsa válasza pakriksz (#43728) üzenetére


kcsa
veterán

Nyilván neked van igazad, hiszen efféle cégeknél dolgozol mérnökként. Ugye? :)

(#43732) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Srácok,

Nézegetem az RMC oldalát és látom,hogy gerinc protektorok is vannak, olcsóbban. A forcefield-et favorizáltam, de mondjuk az 40k. Pl. egy ilyen protektor védelemben hasonló? Az egy dolog,hogy bukás újat kell venni, de bukás közben lenne a lényeg. Megéri a forcefield azt a háromszoros árat?

Illetve csizma. Szerintetek ez jó lehet? Egy motoros ismerős azt mondja,hogy rövid a szára, nem ér össze a ruha sípcsont védőjével.... Viszont hosszabb szárú csak sport csizma van.

Azt már megbeszéltem, hogy a legnagyobb hülyeség úgy nekiállni, hogy "most jó lesz ez, majd veszek jobbat", mert csak pénzkidobás. Lassan meg kell venni az elvileg jó cuccokat, amik hosszútávon kiszolgálnak. Eszetlenül sokat költeni viszont nincs pénz. Csak a legolcsóbb jóra. :B

Kesztyű: Tavasztól őszig jó lesz ez általános kesztyűnek?

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#43733) Bogyó bá' válasza V.Stryker (#43732) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Egy kis egészséges fatalizmussal sok pénzt meg lehet spórolni: ha az van megírva a sors könyvében, hogy a motoromon fogok megdögleni, akkor vehetek egymillióért is védőruházatot. Ha meg annyira fosok, akkor nem ülök motorra. Jó, ezt nem kell komolyan venni, de a másik végletet sem értem.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#43734) kcsa válasza Bogyó bá' (#43733) üzenetére


kcsa
veterán

Lassan csontonként lesznek védőruházatok...

Azt amúgy el tudja magyarázni nekem valaki hogy erős tenyérvédelem helyett miért jó az egyes ujjpercek külön-külön védelme kemény protektorral? Például ez itt. Kézfej védelmét is nehezen értem, de azt még csak-csak el tudom fogadni.

Ilyesmire gondolok.

(#43735) Xaels válasza kcsa (#43734) üzenetére


Xaels
félisten

Amikor fogod kormányt ezek az ujjpercek kifelé állnak. Ezek kapják a hideget-meleget, a felverődő kavicsokat és egy esetleges csattanásnál azokat is odavered. Borulásnál is oda lehet csapni az ujjperceket. Persze a tenyérvédelem is fontos, de azért valahogy rá kell hajtogasd a kezed a markolatra. Mondom ezt én aki ujjatlan kesztyűben motorozott nyáron :DDD

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#43736) Laraxior válasza kcsa (#43734) üzenetére


Laraxior
titán

Nekem ilyen kesztyum van de h mire jok az ujjain azok a kemenyitesek.... :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#43737) kcsa válasza Xaels (#43735) üzenetére


kcsa
veterán

Esésnél a kezem élét és tenyeremet vertem oda. Persze ez az én esésem, de ezt valahogy gyakoribbnak érzem, mint a kifelé fordított kezet. De ezek szerint lehet csak én gondolom így :)

(#43738) dellfanboy válasza V.Stryker (#43732) üzenetére


dellfanboy
őstag

szerintem a kesztyű még benne van az elfogadható kategóriában.
viszont az a csizma szerintem nem sok védelmet nyújt. azt olvastam ha egyszer kifordul a bokád akkor utána már sose lesz az igazi, ezért olyan csizmát vegyél ami véd a boka kicsavarodás ellen.
sidi, tcx, gaerne, alpinestars, dainese, ezeknek van ilyen modelljük viszont az ár szerintem 50től g indulnak felfelé. én csizmán nem spórolnék.
a gerincprotektort ha meg olcsón akarsz akkor olx-en nézz körül hasonló példányok vannak már 5e ft-ért

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#43739) dellfanboy válasza kcsa (#43737) üzenetére


dellfanboy
őstag

szerintem a kezed simán beszorolhat bárhova és akkor jót tesznek azok a kemény protektorok.

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#43740) Czimby válasza dellfanboy (#43738) üzenetére


Czimby
addikt

Bokamerevítős csizmát 70-től kapsz kb.

Haverom most kezd el motorozni, végigjártunk minden boltot.
Kb az összes sisak, kesztyű, csizma meg lett nézve Pesten.

Végül egy Sidi Vortice lett a befutó, mivel azon minden cserélhető, és ha elkopik a talpa csak cseréled így akár 2 csizmányit időt is ki tud szolgálni.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#43741) Xaels válasza kcsa (#43737) üzenetére


Xaels
félisten

Én a régi kesztyűmön a kézfejen lévő protektort csaptam szét pedig nem estem kifejezetten nagyot. Igaz a lábam a Virago alá szorult, alig tudtam lerugni magamról. Minden esés más és más. Ha az ember rá tud készülni akkor bizony a tenyerével próbál tompítani, de mint tudjuk itt a motornál erre nem mindig lehet felkészülni.

(#43738) dellfanboy: a kifordult boka rohadt ronda látvány. Kolléga foci közben érkezett rosszul, a lábfeje majdnem 180°-ban elfordult. Szerintem egyébként ez nem annyira fontos védelem, mert egy jól tartó csizma eleve nem engedi olyan szinten fordulni a bokát, viszont odaverésnél a protektorok sokat felfognak.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#43742) dellfanboy válasza Czimby (#43740) üzenetére


dellfanboy
őstag

vortice-nek a talpának csak az a része cserélhető ahol érintkezel a lábtartóval, ha elkopik a többi ugyanúy kell talpalni, mint más csizmát.
supermoto csizmáknál lehet a teljes talpat cserélni

Xaels az oké de az a csizma szerintem alig véd valamit... főleg bokakifordulás ellen, és mivel a szára se túl magas nem lehet olyan nagy védelme

[ Szerkesztve ]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#43743) Something_ válasza V.Stryker (#43732) üzenetére


Something_
őstag

Gerincbol csak egy van!
30ert viheto az en Pro L2K-m, ujszeru, ha kell dobok kepet.
Vagy 30ert kapsz ujat ennek az elozo fajtajabol.

(#43744) Czimby válasza dellfanboy (#43742) üzenetére


Czimby
addikt

Jó, és máshol hol kopna a talpa mint ahol a lábtartóval érintkezik? :))
Nem ebben fog az ember városnéző sétára menni valószínűleg :DDD

Van most egy új csizmája a Sidinek, aminek nem csavaros a talpa, de lehet kapni hozzá komplett talpat csak azt vulkanizálni kell és a talp 6-8e + a vulkanizálás 10-12e már elég húzós.

A Vortice-re meg 6e a két talp és kész is

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#43745) V.Stryker válasza Czimby (#43740) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Az a Sidi 100K...annyi pénz nincs is. :DDD 30k körül nincs valami, amit érdemes? :B

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#43746) Czimby válasza V.Stryker (#43745) üzenetére


Czimby
addikt

30 ért, nincs, max használt.

A SIDI karácsony előtt 100volt, de adtak 20e-ért kupont amin Kari után meg vehettél pl kesztyűt, így már csak 80. Külföldön meg 110 körül van!

És a Motorline-nál mindíg van iylen kuponos karácsony téma!
Mert vagy 6 éve még ott vettem az első csizmám XPD-t.

Úgy mint a Shox-nál a bentmaradt pár db kiárusítása ilyenkor.

Meg a Motoroázis is szeret akciózni kari körül, de ez igaz pl a FOKT-ra is.

[ Szerkesztve ]

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#43747) Xaels válasza V.Stryker (#43745) üzenetére


Xaels
félisten

30K körül elég kicsi a választék. Igazából próba nélkül necces. Mondjuk neked inkább túra csizma kellene nem?

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#43748) V.Stryker válasza Xaels (#43747) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Sport-tura....

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#43749) Xaels válasza V.Stryker (#43748) üzenetére


Xaels
félisten

Superzone-ba nézz el. Elvileg még van akció, haver 30k körül vett ott csizmát magának. A kiírt árból még lejött 10-15%. Kordura cucc is 25K-ért ment minden kabát.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#43750) Ferdzsoo válasza V.Stryker (#43732) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

A kesztyűn fontos hogy a kisujjnál és a tenyered külsű oldalán/élén legyen keményprotektor.
Az hogy a kézfejeden mi van sokkal kevésbé lényeges.
Mint ahogy itt valamelyik kolléga írta ő is a keze élén csúszott, ez nagyon gyakori esési típus. Akkor pedig csak az fog számítani mi van a kezed élénél.
Nem kell 40k-s kesztyűt venni nekem most egy 20k-s van de már azon is van ilyen kemény protektor.
Itt egy kép miről beszélek. Meg mégegy, nézd meg a kisújjnál mennyire komoly. nemvéletlen a kezed élét akarja védeni...

Csizma kérdésben meg majd a 3. csizmádnál rá fogsz jönni hogy miért kell elsőre jót venni.
Én is elköltöttem 60k-t mire rájöttem hogy kapásból a Sidi-t kellett volna vennem...
Persze ezek nem olcsó cuccok, de esetleg amikor a bokádról lesz szó, felteheted a kérdést ér e 90k-t a bokád?! :) ((Integra mondogatta mindig ezt, isten nyugosztalja, nagyon megmaradt bennem és milyen igaza van az ő bokáját is csak a csizma mentette meg a totális széthullástól)
A motorozás iszonyatosan drága hobbi...

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.