Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43901) Pocee válasza Archer (#43899) üzenetére


Pocee
senior tag

Fuchs,iszonyat szépen dolgozik vele a váltó,castrolra pedig egyre többen mondják,hogy lefolyó kategória lett,pedig imádtam,Ha pénz nem számít akkor Motul.

Mr.Brightside

(#43902) kcsa


kcsa
veterán

olaj megvolt. jöhet a használt gumi téma? :D

(#43903) Ferdzsoo válasza Czimby (#43897) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Hát akkor árban ugyanott vannak pozícionálva mint a Sidi.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#43904) KoVee84 válasza Ferdzsoo (#43883) üzenetére


KoVee84
senior tag

Ez egy picivel több 100k-nál, de hidd el megéri! Ráadásul ha jól tudom, pont menne a motorod színéhez ;)

(#43905) Czimby válasza Pocee (#43901) üzenetére


Czimby
addikt

A Motul nem is drága annyira, kis utánajárással az 5100 megvan 10e-ből a 4L, a 300V meg 18500.
És ezek számlás megbízható forrásból vannak.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#43906) Czimby


Czimby
addikt

Úgyis szinte állandó téma a sisak!

Eladnám nullkilométeres HJC FG-15-öm méretprobléma miatt!

XL-es 61-62Cm fejre jó.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#43907) canniball válasza Czimby (#43906) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha egy kicsit nyom amiatt nem kell megválni tőle, idővel majd összesimultok. Van még idő a szezonig, addig otthon tudsz gyakorolni; ha kérdésed lenne bogyo112 kolléga tud segíteni. :D

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#43908) Ferdzsoo válasza KoVee84 (#43904) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Az biztos hogy színben mindennel harmonizálnék. :D
nem is hallottam még erről a márkáról. Ehez képest nem olcsó. Meg kéne vizslatnom személyesen...
Látom kompozit, napszemcsi, bár ez annyira nem érdekel úgyis full tinted plexit veszek rá azonnal, este nem motorozok nappal meg mindenhogy királyabb a full tinted plexi. Súlyra kb ugyanaz mint az agv, belső kialakításra lennék kíváncsi...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#43909) vlevi válasza Ferdzsoo (#43908) üzenetére


vlevi
nagyúr

"nem is hallottam még erről a márkáról. "
Kérdezd Jorge Lorenzót :)
Habár, már szerinte sem olyan jó, mert már a HJC-ben nyomja.

(#43910) kcsa válasza Ferdzsoo (#43908) üzenetére


kcsa
veterán

Az X-Lite ha jól rémlik a Nolan prémiummárkája. Tévedés jogát fenntartom :)

(#43911) Czimby válasza canniball (#43907) üzenetére


Czimby
addikt

Nem fogom melegített kanállal nyomkodni a belsejét ha erre gondolsz.

Eladom és keresek egy olyat ami passzol rám.

Most Araim van, azt akartam lecserélni mert már öregecske 5 éves, de ez nem vállt be.

Lehet Shoei lesz vagy AGV, ezeknek jó a formája a fejemre.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#43912) Bogyó bá' válasza canniball (#43907) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Degecííííííííííííí :O

(#43911) Czimby: én sem nyomkodtam kanállal, hanem nyár közepén, a legnagyobb 35 fokos kánikulában napi több órát üldögéltem benne meló közben (távmunka, a számítógépem előtt). Na ne tudd meg... :)) De egy hét alatt jó lett! :DD

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#43913) KoVee84 válasza Ferdzsoo (#43908) üzenetére


KoVee84
senior tag

kcsa-nak igaza van, kb 5 éve egybeolvadt a Nolannal, felső kategória, ár-érték arányban szerintem az egyik legjobb (pedig Sharkom van :DDD ). Ha nem kell belső napszemcsi, akkor a 602 v 603 a te sityakod. Halk és nagy tempónál is betonstabil :K

[ Szerkesztve ]

(#43914) Czimby válasza Bogyó bá' (#43912) üzenetére


Czimby
addikt

Inkább veszek másikat, nem sanyargatom magam :-D

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#43915) Czimby


Czimby
addikt

Asszonynak valaki nem akar szinte komplett mocis szerkót?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#43916) canniball válasza Bogyó bá' (#43912) üzenetére


canniball
nagyúr

Esküszöm semmiféle pejoratív felhangot nem állt szándékomban adni a mondatnak, csupán annyit akartam mondani hogy neked van ilyen jellegű tapasztalatod. :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#43917) -Mosquito-


-Mosquito-
őstag

Úgy látszik külföldön is meg vannak zizzenve cseppet. :Y :U [link]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#43918) Kolondrum válasza Czimby (#43905) üzenetére

Sztem horror a 10k az 5100-ért, autotekában néztem.

(#43919) Pocee válasza Czimby (#43905) üzenetére


Pocee
senior tag

Ez nyilván relatív,hogy nem drága,mert ha nincs pénzed minden drága,egyébként úgy gondoltam,hogy a legdrágább márka szinte,a motorkerékpár olajok között.

Symbi: szerinted miért horror ez az ár?

Mr.Brightside

(#43920) Kolondrum válasza Pocee (#43919) üzenetére

Mert 10k olajra. A castrol pár ezerrel olcsóbb. Azért az számít, nekem. Mondjuk 1 hétig be tudok járni vele melóba. Pedig tetszik vagy sem most motul lesz legalább 1 körre.

(#43921) Czimby válasza Kolondrum (#43920) üzenetére


Czimby
addikt

Kis utánajárással 8500-ért is meg lehet venni, es akkor már érdemes egszerre több cserére valót beszerezni szerintem. Bár ez az ár csak kedvességgel elerhető.

Szerintem meg nem sok a 10e ha azt nésszük, hogy kb 2 szerenyebb éttermi vacsora, olcsóbb helyen.

[ Szerkesztve ]

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#43922) amdk7 válasza Kolondrum (#43920) üzenetére


amdk7
aktív tag

Én is kb. abban az árban vettem mint Czimby.

SymbianOS:
Te milyen gyakran cserélsz olajat? Akarom kérdezni mennyit mész a mocival egy szezonban / évben?
Azt olvastam korábban, hogy munkába járni is a közlekedés ezen formáját választod, ezért kérdem.
Ha gyakorlatilag 4l olajon van 2eFt különbség, akkor az olajcsere periódus ennyire "megdobja" a költségeidet?
Esetleg ezen spórolsz?
Csak mert néha nem értem, hogy az egyik olaj 10k, ami drágább 2k-val, mint a másik olaj ami neked probléma.
Viszont Smart Kesztyű az kell (bármi legyen is az :) ).

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#43923) ujskodas válasza Czimby (#43911) üzenetére


ujskodas
tag

Kb. 3-4 hét kellett, mire nem nyomott MINDENHOL! az AGV. Itthon a számítógép előtt is abban ültem. És.... k..vajó lett. :D

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#43924) Ferdzsoo válasza ujskodas (#43923) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nekem annó talán még több idő kellett mire nem nyomott mindenhol az AGV.
Mostmegmár kicsit lötyög is a fejemen. :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#43925) Bogyó bá' válasza Ferdzsoo (#43924) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem is összement a fejem, mert az tuti, hogy nem a sisak tágult... :D

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#43926) Czimby válasza ujskodas (#43923) üzenetére


Czimby
addikt

Milyen tipust vettél agvből?

Feree13 neked milyen agv van?

[ Szerkesztve ]

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#43927) Ferdzsoo válasza Czimby (#43926) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Most a K4 helyett fogok venni valamit.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#43928) Archer


Archer
őstag

Volt egy teszt, összesítésben a 7100-as Motul a 17 olajból a 12. lett, ami azért nem egy fényes eredmény, az 5100 meg még bőven az alá van pozicionálva szóval szerintem attól pláne nem kell hasra esni. Viszont a 10K / 4 liter szerintem sem vészes, másikaknál sem kapni sokkal olcsóbban (Repsol és társai).

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#43929) Kolondrum válasza amdk7 (#43922) üzenetére

Kb havonta csúcsidőben. Éve 20.000Km. Amúgy 5000km/csere.
Azért drágállom, mert amikor meglett a motor akkor ugyan ez a lötty közel sem volt 10k. Tegyük tisztába. Most a castrolból jövök ki annyira mint régen a motul 5100-ból.
Kesztyűről: "Szomorú", hogy ezt fogták meg belőle, ez tizedleges része, mivel csak egy speckó anyag az ujjak végén nem több.

Czimby! Mivel oda nem járok, ellenben dolgozni sokat én így számoltam át.

[ Szerkesztve ]

(#43930) amdk7 válasza Kolondrum (#43929) üzenetére


amdk7
aktív tag

Jó, de a kesztyű részhez azért azt is tedd hozzá, hogy semmi konkrétumot nem árultál még el róla, csak annyit, hogy köze van a telefonhoz, vagy valami ilyesmi. :)

Az olaj ára meg lehet valóban feljebb ment, viszont emellett a benzin lejjebb.
Ráadásul ha ennyire ki van számolva, akkor ne 5ekm-enként cseréld. Jó a kisebb csereintervallum, de az ésszerű "ajánlott" is 6ekm. Ha meg azt számolom, hogy munkába használod, gondolom nem üveghangon mész nap mint nap, szóval akár 7ekm/cserével sem hiszem, hogy hazavágnád a motort.
-persze ha van rá, akkor sűrűbben (én 6ekm-enként cserélem), de ha nincs rá zsé....

Sokkal többet lehet ártani egy f*s sűrűbben (mondjuk 4ekm) cserélt olajjal, mint egy jó, de ritkábban (7ekm) cserélttel.
-ezzel persze egyáltalán nem azt mondom, hogy a Cast*rol helyből sz@r. Egyszerűen nem ugyanazt a minőséget képviseli, mint ezelőtt pár éve. Én az autóimban is Castr*lt használtam, de váltottam (ott is Motulra) mert sajna már nem ugyanaz a minőség.

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#43931) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Bocs az off-ért srácok, de ha egy boltba mehetnétek el BP-en vagy környékén - motoros boltba - akkor melyik lenne az?

Holnap lenne egyre időm, de még egybe se voltam. Így nem tudom,hogy árban, kínálatban hova érdemes menni.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#43932) Czimby válasza V.Stryker (#43931) üzenetére


Czimby
addikt

Attól függ mit a akrsz venni?

De a shox a legnagyobb ez tény és most jó akcióik vannak.
A motorline meg ott van tőle nem messze, de a fokt is közel van akárcsak a superzone.
Shox, superzone a két legnagyobb. Előbbi tura utóbbi sportmotoros.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#43933) Czimby válasza Archer (#43928) üzenetére


Czimby
addikt

Nálam a teszt az a váltókar, a szarabb olajokkal amikor közeledik a csere már nem olyan finom a váltó.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#43934) Xaels válasza V.Stryker (#43931) üzenetére


Xaels
félisten

Fokt és Superzone egy köpésre van egymástól. 1-es villamos flórián tér és bécsi úti vá. Onnan végül is a Shox sincs messze Hévvel.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#43935) polimorf válasza Czimby (#43933) üzenetére


polimorf
tag

Ha közeledik az olajcsere ideje, nekem is reccsen a váltóm.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#43936) Czimby válasza polimorf (#43935) üzenetére


Czimby
addikt

Nekem amióta Motult használok már nem, előtte Castrol Power 1 volt azzal volt ilyen.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#43937) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Kicsit utánnanéztem az x-lite sisakoknak, igencsak tesztgyőztes ittott, hol lehet ezeket megnézni élőben pesten? Melyik boltban vannak?

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#43938) kcsa válasza Ferdzsoo (#43937) üzenetére


kcsa
veterán

Euromotor 13. kerben.

(#43939) polimorf válasza Czimby (#43936) üzenetére


polimorf
tag

A szerelőm mindíg Motul 5100-ast tesz bele és ezzel reccsen mikor már közeleg az olajcsere.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#43940) Czimby válasza polimorf (#43939) üzenetére


Czimby
addikt

Hát én 300V-t használok előtte meg 7100 volt benne szóval 5100-ről nem tudok nyilatkozni e téren.

De ugye a 300V van elvileg egy vonalban a Castrol Power1-el és annál már a 7100-is jobb volt nekem.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#43941) polimorf válasza Czimby (#43940) üzenetére


polimorf
tag

Nem olcsó a 300v. Több mint duplája az 5100-nak.
Ennyi pénzért már új váltót kell építsen a 300v, nemhogy reccsenhessen. :)

[ Szerkesztve ]

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#43942) Ferdzsoo válasza polimorf (#43941) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ez a 300v ez a zöldes színű nem?
A cbf-embe volt egyszer, nagyon puha lett a váltó, és az is maradt... 6k km csere után olyan szine volt majdnem mint az újnak...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#43943) Bogyó bá' válasza Ferdzsoo (#43942) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az nem biztos, hogy jó dolog: az olaj dolga a lerakódott kokszot, szennyeződést feloldva, lebegve tartani is. Ha tükörtiszta 6k km után, akkor nem végzi jól a dolgát, akkor sem, ha egyébként nagyon jól ken.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#43944) Kolondrum

Azért 5000 az 5000 és nem 6000, mert az enyémnél is érződik a futott km, más a hangja, más a váltás. Olajcsere után az első indításnál érződik igazából, hogy mennyire máshogy ketyeg.

(#43945) kcsa válasza Kolondrum (#43944) üzenetére


kcsa
veterán

... és három nappal később kb. ugyanolyan hangja van, mint volt olajcsere előtt. :)

(#43946) amdk7 válasza Bogyó bá' (#43943) üzenetére


amdk7
aktív tag

Ugyan erre gondoltam én is.
Persze egy nagyon rendben tartott gépben nem is kell, hogy nagyon elszíneződjön, de azért az általános használatnak látszania kell az olajon is.
- különben egy két nagyokos csak 25ekm-enként cserélne a motorkerékpárjában is. :D

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#43947) Ferdzsoo válasza Bogyó bá' (#43943) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Vagy, elvárható hogy egy 5 éves mociban ne legyen rittyó a blokkban. :B Főleg ha rendszeresen karban van tartva...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#43948) ujskodas válasza Czimby (#43926) üzenetére


ujskodas
tag

Ezt, de nem vettem, nyertem. :DD

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#43949) Kolondrum válasza kcsa (#43945) üzenetére

De olyan szépen hangzott nem?

(#43950) -Mosquito-


-Mosquito-
őstag

Gondolom Motorrevüs 25-50eKm-es tartós teszteket szoktatok olvasni ami 1-2év alatt megvan . ;) Se olajsár se lerakodás a blokk szétborítása után a többségében láthatatlan/elenyésző kopások vannak. Ugyan az az olaj motor tipusonként változóan elmegy/elmehet 6,10,12,15ekm-t csereperiódusokat is.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.