Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43051) Kolondrum

Volt aki ma útnak indult? Én haza nem értem épségben pedig gyalog voltam. Foltokban van csak lefagyva.

(#43052) Xaels válasza Kolondrum (#43051) üzenetére


Xaels
félisten

Reggel több hullámban esett kicsit. A villamos is csúszott mint a veszedelem.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#43053) DigitXT válasza Xaels (#43052) üzenetére


DigitXT
félisten

Pedig baromi jó napsütéses időnek néz ki, hideg sincs. Én motorral megyek.:F
(Mármint nem megyek, hanem már ott is vagyok, illetve itt sem vagyok, Főnök!)

(#43054) canniball válasza kcsa (#43049) üzenetére


canniball
nagyúr

Ez engem is érdekelne...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#43055) Xaels válasza DigitXT (#43053) üzenetére


Xaels
félisten

Ma meg holnap jó időt ígér. Dolgozom, de holnap korán végzek utána egy karikára elgurulok kicsit. Elegem van ebből az ünnepi nyüzsiből, le kell ereszteni kicsit.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#43056) canniball válasza Type-R (#43030) üzenetére


canniball
nagyúr

Kár hogy nem nőttél kicsit nagyobbra. :D

De ha már bőrdzseki: idén azt hiszem már nem lesz rá szükségem így tavaszig elvinném tisztítóba, tudtok erre javaslatot tenni? Kb. mennyibe fáj egy ilyen akció? Illetve felhoznám :B , erre akad valakinek ötlete?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#43057) pakriksz válasza kcsa (#43049) üzenetére


pakriksz
őstag

nincs, de miért ne lenne? Fizetős parkolás is csak azért nincs motorra mert valami eu-s szabály gátolja. Ezt szerintem nem gátolja, és ezek a tetvek minden fillért kicsikarnak mindenkiből.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#43058) fattyu válasza pakriksz (#43057) üzenetére


fattyu
veterán

jajj biztos úr elhagytam a rendszámom de jó hogy észrevette köszönöm hogy szólt.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#43059) KoVee84 válasza pakriksz (#43057) üzenetére


KoVee84
senior tag

hova tennéd a motoron a parkolási cédulát, hogy x idővel később is biztosan ott maradjon?

(#43060) pakriksz válasza KoVee84 (#43059) üzenetére


pakriksz
őstag

Ez a probléma a döntéshozókat nem érdekelné, voltak már hasonló esetek.... De szerencsére amíg az EU-ban vagyunk ezen nem is kell gondolkozni.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#43061) Xaels válasza pakriksz (#43060) üzenetére


Xaels
félisten

Hol volt az EU az áfaemelésnél, hol volt az EU a tranzakciós adónál, a távközlési adónál? Az EU leszarná ha megparkoltatná a motorosokat is az állam.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#43062) pakriksz válasza Xaels (#43061) üzenetére


pakriksz
őstag

ezeket nem tiltja semmilyen EU-s szabály sajnos. A motoros parkoltatást igen, ha nem így lenne, mindig is fizetni kellett volna érte.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#43063) Bogyó bá' válasza Xaels (#43061) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Mond már, majd gyalog megyünk tüntetni... :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#43064) Type-R válasza canniball (#43056) üzenetére


Type-R
őstag

voltam én 56-os is, de szerencsére összementem :))

tisztítás: nekem egy másik fórumon ezt ajánlották, és tényleg bevált, érdemes kipróbálni:
[link]
[link]

(#43065) Xaels válasza pakriksz (#43062) üzenetére


Xaels
félisten

Erről dobhatnál egy linket egyébként mert nekem ez új.

(#43063) bogyo112 nem politizálnék, de a legszívesebben a Dunába lőném ezeket a...

(#43064) Type-R a Briston ápolók jók, de ezek csak felületiek. Van speciális vegyszeres mosás ahol rendesen kimossák a bőr ruhából a beleivódott izzadságot, koszt.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#43066) polimorf


polimorf
tag

Nálunk Szlovákiában pár éve bevezették, hogy a motorosok is fizessenek a parkolásért. Erre a sok motoros összeröffent Pozsonyban és csináltak egy jókora dugót Azzal, hogy minden egyes motoros beállt egy egész parkolóhelyre, így az autóknak nem maradt parkoló és csak keringtek a városban amíg teljesen be nem állt a város. Pár nap elég volt ahhoz, hogy a honatyák belássák ez nem jó ötlet, így azóta nem fezetős a motorosoknak a parkolás.
Talán hasonló összefogás kellene a Magyar motorosoknak is. :K

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#43067) canniball válasza Type-R (#43064) üzenetére


canniball
nagyúr

Köszi a tippet, később majd ez lesz, de mivel használtan vettem most egy "nagytakarítás" kéne neki, amitől kívül-belül megtisztul. A tisztítóban gondolom így tisztítják. Kérdés hogy tudtok-e egy korrekt helyet javasolni?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#43068) Type-R válasza Xaels (#43065) üzenetére


Type-R
őstag

nekem is ajánlották, és amikor kipróbáltam, akkor nagyon meglepődtem a végeredményen, mert tényleg tiszta lett
előtte az S100-as termékeket használtam, de ezek sokkal jobbak
a belső tisztításra meg gondolom valami szagtalanító spray kellene, meg ami megöli az esetleges bacikat

(#43069) Type-R válasza canniball (#43067) üzenetére


Type-R
őstag

nekem őket ajánlották
[link]

(#43070) canniball válasza Type-R (#43069) üzenetére


canniball
nagyúr

Köszi a tippet! Esetleg tapasztalatod is van velük?

Btw te nem pécsi vagy?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#43071) Type-R válasza canniball (#43070) üzenetére


Type-R
őstag

tapasztalat nincs
majdnem pécsi vagyok :)
a fővárosban dolgozok

[ Szerkesztve ]

(#43072) Laraxior válasza Type-R (#43030) üzenetére


Laraxior
titán

Tetszenek a fekete feher cuccok, ez a kabat is szep, kar hogy a motorom szurkes, igy nem eppen mennek hozza az ilyen szinu motyók :(
De a csizmam jovore fekete-feher lesz :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#43073) canniball válasza Type-R (#43071) üzenetére


canniball
nagyúr

Vagy úgy! Azt hittem fix baranyai vagy és nem értettem akkor honnan ismersz tisztítót D.keszin, de így már világos. :)

Laraxior!
Ezzel én is így voltam először: fekete motorhoz fekete ruhát, mert úgy passzol! Aztán rájöttem hogy sokkal jobban járok egy a motor színéhez kevésbé illő de feltűnő ruhával, most cserélhetek le mindent. :D Ha szabad tanácsot adnom spórolj magadnak és hagyd ki az első lépést; pláne ha szürke ruhát akarsz, az aztán igazán könnyen "ködbe vész" az autósok számára.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#43074) pakriksz


pakriksz
őstag

na úgy néz ki holnap elmarad az a jó idő, 12 fokos napos időről indult, most már csak 7 fok erősen felhős...

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#43075) Archer


Archer
őstag

Én újonnan vettem a ruhát, szezon végén Motul Helmet Interior Clean nevű cuccal fújtam be (nem vagyok oda a Motul cuccokért de ez tényleg jó szerintem és az ára sem csillagászati). Elvileg antibakteriális meg ad neki egy kellemes enyhébb illatot, elég sokáig kitart, az előző ruhámnál is használtam. Nyilván a rendes gépi tisztítást nem helyettesíti de minden évben azért nem fogom tisztítóztatni a ruhát.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#43076) Laraxior válasza canniball (#43073) üzenetére


Laraxior
titán

Már megvan a ruham, csizmam nincsen egyedül, de abbol fekete feheret fogok venni :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#43077) DigitXT válasza Laraxior (#43076) üzenetére


DigitXT
félisten

Olyan régit?;]

(#43078) Laraxior válasza DigitXT (#43077) üzenetére


Laraxior
titán

Nem TV :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#43079) canniball válasza Archer (#43075) üzenetére


canniball
nagyúr

Természetesen én sem akarom minden évben tisztítóba hordani, de így elsőre csak az lesz a tuti.

Laraxior!
Mer' a lábadat sok autós látja. :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#43080) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok!

Már átkutattam a világot is aranyszínű plexi élvédőért és egyedül Agónál találtam 1600-ért, plusz 1450,- a szállítás, valamint Ausztráliában, de ők nem szállítanak kis hazánkba. :D
Agóé nem lenne rossz, de van vagy 50gr a cucc (feketéből most vettem helyben) és sajnálom rá a PK-t.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#43081) .mf válasza Laraxior (#43072) üzenetére


.mf
veterán

És? Zöld-fekete a motorom, fehér-fekete a ruhám, fekete-fehér a kesztyűm, fekete-ezüst-fehér volt a bukóm és fehér-fekete lesz. De csizmából csak fekete. A ruha is koszolódik eléggé (bogarak), a csizma még jobban koszolódna (+eső, +sár, +por).

Canniball: ha találsz valami jót Bp-en, majd írd meg a tapasztalataidat. Nekem is kéne már lassan legalább a kabátot tisztítanom, már kicsit elüt a nadrág színétől :B
A mikro-repedések: korral és használattal is jár, meg majd kend be babaolajjal, hagyd rajta egy ideig (én 1-2 napot is rajta hagyom), majd amit nem szívott be, puha textillel (babatörlő) dörzsöld át, hogy lejöjjön.
(Csupa baba-termékkel babusgatjuk a motort :)) )

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#43082) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Szép dübörgős hangja van az újabb R1-eknek is, az aszimmetrikus gyújtás miatt.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#43083) Xaels


Xaels
félisten

Tavasszal valaki írt itt is bőrruha mosóról. Nem találom a kommentet.

Én egyébként full feketében tolom. A motor is majdnem full fekete.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#43084) polimorf


polimorf
tag

Tipikus BMW-s. Pénz van a gépre de vezetni.... [link]

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#43085) Bogyó bá' válasza polimorf (#43084) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#43086) dellfanboy válasza Xaels (#43083) üzenetére


dellfanboy
őstag

katayunga-ra gondolsz?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#43087) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Ne, megyek, sederintek egyet a Csótánnyal: elérte a hőmérséklet a 10 fokot, ez volt a "peremfeltétel" amely ebben a pillanatban teljesült. :) Ha fázni kezdek akkor visszafordulok, és akkor hazáig éppen csontkeményre tudok majd fagyni (nyári kesztyű rulez... :((( )

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#43088) Xaels válasza Bogyó bá' (#43087) üzenetére


Xaels
félisten

Árnyékban csípős még.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#43089) canniball válasza .mf (#43081) üzenetére


canniball
nagyúr

"A mikro-repedések: korral és használattal is jár..."
Az OK, de ezen vajon segít a festés vagy azt nem erre találták ki (hanem pl. kisebb fizikai behatások javítására)?

"...kend be babaolajjal..."
Bocs ha láma kérdés, eddig még nem vittem bőrruhát tisztítóba, de ott a tisztítás után nem kezelik le ilyesmivel? Mármint nem konkrétan babolajjal :D , hanem bármi olyasmivel ami segít a bőrnek hogy "egészséges" maradjon.

Xaels!
"Én egyébként full feketében tolom."
Az a komoly, pláne nyáron a kánikulában, pláne ha bőr. :DDD

dellfanboy!
Ezt (én is) köszönöm! Rákeresve a szóra mindjárt kiderült hogy tutis kolléga őt/őket nagyon nem ajánlja, ellenben a Baranyi Szűcs Műhelyt igen; ehhez az ajánláshoz csatlakozott Daywalker is, két jó tapasztalat meg azért már valami. :)
Csak az nem tiszta hogy a felvevőhelyeknek csak bedolgoznak és ezek a cégek szabják az árat, vagy a Műhely mondja mennyi az annyi és a felvevő üzletekhez eleve úgy kell bemenni hogy ezt a bőrösöknek hoztam?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#43090) Xaels válasza canniball (#43089) üzenetére


Xaels
félisten

Hát kicsit. A sisakom matt fekete, natúr minta nélküli, még a sok márka és típusjelzést is leszedtem róla. Viszont jól szellőzik, ami most ebben a hidegben nem annyira jó de már gondolkozom a megoldáson, hogy ne vágjon alá a szél.

Nyáron leginkább a klasszikus "Brando" dzsekiben tolom, na az meleg. Nincs semmi szellőzés. Forróbb napokon inkább a farmer dzsekit kapom fel a városba, de ez is fekete Judas Priest-es felvarróval a hátán :D

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#43091) Archer válasza canniball (#43089) üzenetére


Archer
őstag

"Az a komoly, pláne nyáron a kánikulában, pláne ha bőr." - Há' menni kell emberek, akkor ki lehet benne bírni, most motorozunk vagy várost nézünk? :DDD Nekem is fekete van, kibírható csak a folyadékbevitelről gondoskodni kell. Amúgy szerintem a világosba is belerohadsz.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#43092) Ferdzsoo válasza Archer (#43091) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nekem a bőrben csak 30 fok felett van bajom. És ott sem rögtön, hanem jópár óra eltelte után.
A legfaszább szerintem az ilyen 18-20 fok. :K

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#43093) canniball válasza Xaels (#43090) üzenetére


canniball
nagyúr

Húú, annak idején a Painkiller kazettámat rongyosra hallgattam.

Archer!
"Há' menni kell emberek, akkor ki lehet benne bírni..."
Fekete bőrben ahhoz igencsak menni kellene. :D Menet közben a hálós nyári dzsekim amiben még ki lehet bírni, de ha nem tudok haladni a gonosz piros lámpák miatt akkor abban is igencsak meleg tud lenni...mert igen, a változatosság kedvéért fekete. :DDD

Feree13!
Azzal most kiegyeznék, intézd! :))

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#43094) -Mosquito- válasza Ferdzsoo (#43092) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Na,azért ma sem volt rossz idő. Le is nyomtam 231km-t évadzárásként. :)

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#43095) Laraxior válasza canniball (#43093) üzenetére


Laraxior
titán

Uhh.. Az ikergitáros heavy.... Ez mekkora album uramisten. Szinten rongyosra hallgattam :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#43096) canniball válasza -Mosquito- (#43094) üzenetére


canniball
nagyúr

"Na,azért ma sem volt rossz idő."
Hát ha neked a 0°C jó idő... :(

Laraxior!
Az igazi ikergitár itt látható. :DDD

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#43097) Xaels válasza canniball (#43093) üzenetére


Xaels
félisten

Minden idők egyik legjobb HeavyMetal lemeze ;] Mondjuk én a Screaming For Vengeance-t jobban szeretem.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#43098) Ferdzsoo válasza canniball (#43093) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Uh vazzeg ne is mond, idén szlovéniában kifogtunk egy szakaszt ahol felújították az aszfaltot, 1perc motorozás, majd 10perc piroslámpa. Term. no árnyék, ott pusztultam meg. Igaz annyira nem volt meleg, ilyen 26-28fok, de a tűző napon a 6. piroslámpa környékén nagyon eldurrant az agyam...
mindenhol folyt rólam a víz... :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#43099) -Mosquito- válasza canniball (#43096) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Bp,Velence,Tata 8-10°C volt. Solymártól volt köd és hidegebb.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#43100) canniball válasza Xaels (#43097) üzenetére


canniball
nagyúr

Hogy őszinte legyek a Painkillert tényleg szanaszéthallgattam, de több albumuk nem is volt meg. Nehéz volt vidéken fiatal rockernek lenni. :DDD

Feree13!
"Kellemes" lehetett. Eddig sem vágytam Szlovéniába, de ezek után tuti nem megyek. :D

Mosquito34!
Szóval megint csak nálunk volt sz@r idő, remek. :(((

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.